%ÊcidóeSoiwcwit Maurice Chevalier bijna 80 en nog steeds op de planken Maigret op vakantie Averty maakte t.v.-portret van „Le Pape de la chanson Schaatsen en voetbal in NTS-sport PAGINA 2 DE LSIDSE COURANT ZATERDAG 6 JANUARI 1968 Mee lijden tegen wil en dank IIOE moeilijk het tegenwoordig voor een land en een volk la om zich he lemaal autonoom te gedragen, blijkt met de regelmaat van de klok. Wanneer ergens omwille van een na tionaal belang beslissingen worden ge troffen, zijn het vaak goede vrienden die, tegen wil en dank, moeten mee lijden. De regering die zulke beslissin gen neemt, probeert daar wel rekening mee te houden; ten eerste omwille van de solidariteit en ten tweede vanwege de kans dat de ène maatregel een tegen maatregel uitlokt. Nederland heeft binnen een paar maanden meer dan eens moeten erva ren, dat zijn eigen belangen in gedrang komen, wanneer bevriende regeringen de eigen belangen van hun volk gaan dienen. Eerst toen bondsminister Leber met zijn plan kwam om de enorme te korten van de Westduitse spoorwegen te verminderen door de mogelijkheden voor het buitenlandse vrachtvervoer in de bondsrepubliek te beperken. Nu weer, omdat Washington serieus gaat proberen het Amerikaanse begrotingste kort tot redelijker omvang terug te brengen; daar wel vast staat dat presi dent Johnson er nooit in zal slagen dit alleen door belastingverhoging te berei ken, moet de dollarstroom naar Azië en Europa worden geminderd en het kan niet anders of ook in dat geval moeten de Aziatische en Europese landen te gen wil en dank met de Amerikanen lij- EGENOVER Johnsons bijzondere af gezant Katzenbach heeft de Neder landse regering veel begrip getoond. Ook dit geschiedt waarschijnlijk tegen wil en dank, maar het moet wel. Want elke regering die zich voor het economische probleem gesteld zou zien als thans door de V.S. moet worden op gelost, zou waarschijnlijk hetzelfde doen als nu president Johnson zijn congres heeft voorgesteld. Bovendien zijn Ame rikaanse maatregelen denkbaar bij voorbeeld maatregelen tegen de invoer uit Europa die economisch voor Ne derland nadeliger zouden uitvallen dan de actie om het Amerikaanse toerisme en de Amerikaanse investeringen in Ne derland te beperken. Bepaalde bedrijfstakken en sommige financiële belangen worden door de voorgenomen maatregelen behoorlijk ge troffen, maar gedeeltelijke compensatie is mogelijk; misschien heeft bijvoor beeld het ANVV succes met zijn nieuwe actie tot stimulering van het binnenlands toerisme. Directe of indirecte maatrege len tegen de op Amerika gerichte in voer zouden op de duur veel ernstiger gevolgen voor onze nationale economie hebben, omdat de vooruitzichten voor de export elders vaak niet aanmoedi gend zijn, EEN derde voorbeeld van minder plezie rige gevolgen van andermans be slissingen betreft een geval waarbij de Nederlandse regering zelf heeft mee ge sproken: de gevolgen van het door de zes van de EEG genomen besluit om te gaan werken met een omzetbelasting- stelRel volgens de toegevoegde waarde. Bepaalde bedrijfstakken hebben van meet af aan tegen dit stelsel bezwaar ge maakt; anderen beseffen nu pas wat de gevolgen ervan kunnen zijn en komen nu in geweer. Bijvoorbeeld de textiel branche die toch al grote moeilijkheden heeft en vreest dat het voor haar vast gestelde tarief van twaalf procent via prijsstijgingen tot omzetvermindering en dus tot nieuwe problemen voor ren tabiliteit en werkgelegenheid zal lijden. Maar de regering in Den Haag weet, dat faciliteiten aan de eigen industrie binnen het kader van het nieuwe omzet belastingstelsel elders repercussies kan uitlokken. In Frankrijk bijvoorbeeld wordt de regering ook al door een on tevreden deel van het bedrijfsleven on der druk gezet Regeringen, die altijd al met de moei lijkheid hebben gezeten dat hun taak om het algemeen belang het zwaarst te laten wegen, partiële belangen niet af doende kan ontzien, voelen nu ook de volle zwaarte van hun internationale en in integratie-verband gedane belof ten. Hun taak en werk zijn in vele opzich ten voor de burger doorzichtiger ge worden, maar daarmee nog niet welge- valliger. Wel blijkt meer en meer dat het zin zou hebben wanneer alle bij de behartiging van onze economie betrok kenen overheid, bedrijfsleven, vakbe weging e.a. zich eens tot taak gingen stellen om in een betrouwbaar en voor al duidelijk overzicht de gehele burgerij duidelijk te maken, hoe kwetsbaar on ze welvaart toch nog altijd is. Wellicht heeft dit dan tot gevolg, dat 'ook in de politiek net spel terzake wat eerlijker en begrijpelijker gespeeld gaat worden. Aaiberse's opvolging K.V.P.ers, die geroepen zouden kunnen worden voor de opvolging van mr. Aalberse als par tijvoorzitter en ter voorziening in enke le vacatures in de partijtop, zijn officieus genoemd. Daarbij valt op, dat meer nadruk ge legd wordt op de relatie van genoem den met de K.V.P.-radicalen of de niet- radicalen dan op hun zakelijke kwali teiten. Wij onderschrijven direct dat het fataal zou kunnen worden, wanneer bij voorbeeld in alle vacatures kandidaten weiden benoemd van wie bekend is dat ze vurig met de denkbeelden drs. Bo- gaers c.s. sympathiseren of als notoire tegenstanders daarvan bekend staan. Een zekere „spreiding" is een politiek belang van de partij. Maar we hopen niet dat nü de voorstel len en stréks de benoeming erop gericht zal zijn een soort van primaat toe te kennen aan kleurloosheid inzake kwes ties, die thans in de politiek een be langrijke rol spelen. Naast organisatorische kwaliteiten moeien de topfiguren ook politiek des kundig zijn, zeker in een grote partij als de K.V.P. Meer interesse bij politici dan bij kiesgerechtigden het vuur toch nog aan de schenen gelegd wat betreft zijn standpunt, dat grenswijzigingen in Groningen en om geving niet gevolgd behoeven te wor den door tussentijdse verkiezingen voor de gemeenteraad. Voorstanders van zulke tussentijdse verkiezingen hebben twee argumenten: ten eerste dat anders ongeveer tiendui zend nieuwe Groningse burgers twee jaar lang nog geregeerd worden door een raad, aan wiens totstandkoming ze niet hebben meegewerkt, en ten tweede, dat de politieke verhoudingen de laatste twee jaar in het algemeen zo veranderd zijn, dat ze mogelijk be langrijke verschuivingen in de Groning se raad tot gevolg zouden kunnen heb ben. Het eerste argument is redelijk. Het tweede vinden we minder steekhoudend, omdat men op die grond ook wel ge meentelijke en provinciale verkiezingen voor geheel Nederland zou kunnen clai- Ja zelfs is dit onwaarschijnlijk dat Kamerverkiezingen nu weer een Staten-Generaal in andere samenstelling zouden opleveren, dan de volksvertegen woordiging die begin vorig jaar uit de bus gèkomen is. Op grond van het eerste argument zou, wat ons betreft, minister Beernink wel mogen zwichten. Maar ook dan heb ben we een sterk vermoeden, dat wan neer dit argument gehanteerd wordt onder het motto dat de burger volledige nakoming van zijn democratische rech ten mag eisen, de interesse voor dit recht op het moment bij de Groningse burgers aanzienlijk minder is dan bij bepaalde politici. Dit vermoeden komt dan bij ons op bij het kennis nemen van het tweede argument. Een argument dat zoals we al zelden veel minder steekhou dend is, maar dat een aanwijzing geeft omtrent de bedoelingen waarmee D'66 de tussentijdse verkiezingen heeft gevraagd en anderen er ook een vurig voorstander van zijn. (Van onze radio- en t v-redacteur I Er zullen maar bar weinig artiesten zUn, die als geboortejaar 1888 in hun paspoort hebben staan en desondanks nog steeds optreden. Maurice Chevalier, nverwoestbare „Paus van het chanson", is een Er is wellicht geen artiest aan te wij zen die op zo hoge leeftijd nog steeds volle zalen trekt, of hij nu optreedt in Parijs, Londen, New York of Amster dam. Er is wellicht geen artiest die nu al zo'n dikke veertig jaar tot de best- betaalde lieden uit het show-vak beho ren. En tenslotte zullen er maar wei nig zijn, die behalve op het podium ook nog uitgebreid triomfen hebben ge vierd op het witte doek. Dit alles luk te het magere knaapje dat op 12 sep tember 1888 geboren werd aan de Rue de Retrait in Ménilmontant, een van de armste wijken van Parijs, als zoon tje van een kantwerkster en een „huis schilder en dronkelap" (Chevaliers ei gen woorden). Kort na de geboorte van Maurice ging vader voorgoed het huis uit en liet het zorgen voor de drie kinderen aan zijn vrouw over. Al snel raakte het gezin in behoeftige omstan digheden. Maurice zwierf wat op straat en probeerde toen hij elf jaar was aan de kost te komen door zich aan te slui ten bij een acrobatentrio. Hij moest op de schouders van een oudere man ba lanceren, verloor zijn evenwicht en be zeerde fors zijn neus. Weg acrobaten- droom. Toen probeerde hij zijn brood te verdienen door te gaan werken als elektricien, poppenschilder, kantoor klerk en maker van schildersgereed schap. Alles mislukte en wat bleef was zijn liefde voor het theater. Twijfelachtige liedjes Tijdens de eeuwwisseling kreeg Cheva lier zijn eerste echte engagement: hij werd lid van een trio dat in café's en andere etablissementen zong. Welis waar lag znij stem zo'n drie octaven hoger dan van zijn collega's, maar dat deed niets af aan het feit dat hij toen zijn eerste gage kreeg: 12 franc per week. En deze twaalf franc vormden het begin van vele miljoenen. Overi gens is de kleine Maurice in die tijd diverse keren van het podiurm afgeflo ten, omdat het auditorium het een beetje te ver vond gaan dat zo'n knaap al liedjes zong van een enigs zins twijfelachtig allooi. van hen. Vanavond om kwart voor negen verschijnt volgende maand haalt Lou van Rees Chevalier naar hij op de t.v. in een show rond hem gemaakt door het Amsterdamse Concertgebouw, waar dc tachtig- Jean-Christophe Averty, dezelfde die enige tijd ge- jarige op 9 februari twee uur lang optreedt in het leden zo'n voortreffelijk programma maakte met de kader van zijn overigens vrij langdurige af- Kranso zanger Marcel Amont als middelpunt. En scheidstournee. Mistinguett In 1904 belandde hij onder contract bij de music-hall Parisiana, toen net zo bekend als de Olympia nu. Zijn ster was rijzende. En dat in een tijd waar in radio en televisie nog volkomen on bekende begrippen waren! Hij zong in Marseille, Parijs, in de provincie, kort om in geheel Frankrijk. In 1913 ont moette hij in de Folies Bergères de be roemde Mistinguett en werd haar part ner. Zij gingen naar Londen, omdat Chevalier ontzettend geboeid was ge raakt door de nieuwe Engelse ritmen en muziek. Zijn verhouding met de ge vierde actrice duurde tot 1919. Kort na dien ging de toen 31-jarige wéér naar Londen, waar hij optrad in „Hallo Ame rica!". In die dagen zette hij ook het eerst een strohoed op, een voorwerp dat later zijn handelsmerk is geworden en waarvan hij er meer dan honderd heeft versleten. Maar t<?en telden al 1965.... Tekst kwijt Kort nadien wreekte zich het harde werk: Chevalier stortte in. De vr die hem er geestelijk en lichamelijk bovenop hielp, Yvonne Vallée, werd ook zijn echtgenote. Hun verbintenis duurde tot 1934. Maar sinds die instor ting leeft Maurice Chevalier altijd nog met de angst dat hij zijn tekst zal kwijtraken Toen kwam de filmperiode, wi Chevalier met onderbrekingen Een kleine dertig Jaar geleden hebben wU Koos Speenhoff persoonlijk in een optreden gezien. We herinneren ons dat als een enorme tegenvaller. De man van „De schutters" en tal van andere vermaarde liedjes bleek een zanger geworden te zijn met versleten stem en versleten cliché-gebaren. Sindsdien hebben wü veel van zijn beste teksten gelezen en gehoord. We zijn hem gaan waarderen, maar gisteren pas zijn we hein rondweg gaan bewonderen. Na de KRO-uitzending „Namen die je nooit vergeet". Dit programma van Wim lbo was ver rukkelijk. Hij toonde Speenhoff niet als de beminnelijke bard, liet royaal de minder sympathieke kanten van zijn karakter zien, maar markeerde daarmee te sterker de grootheid van deze man die in zijn beste liedjes (dat zijn er heel wat!) van een enorme be tekenis is geweest. En nóg is, getuige het feit dat die liedjes het in een moderner ritme, vertolkt door prima krachten van het hedendaagse cabaret, nog uitstekend' deden. „Namen die je nooit vergeet" kan na twee uitzendin gen al een van de beste series vah dit t.v.-seizoen genoemd worden. Op eigen terrein de beste serie, ook in dit t.v.-seizoen, blUft Mies en Scene. Gisteren een heel sterke aflevering met o.m. de primeur dat Annie Schmidt een blijspel. En ik dan?, heeft ge schreven, dat dit jaar in première gaat; het herleefde Miller Sextet met een ondeugend nummer; de beste afle vering tot nog toe van Feulllefilm (van Frans Weiss); een actualiteit over De Stunt èn een stunt je: Haya van Some ren In-de-stoel. Mies hield het lief en Haya verloor er dus haar gezicht niet bü. Iets waarvoor zij de VARA tot in lengte van dagen dankbaar mag zijn! Zijn leven lang heeft Maurice Chevalier belangstelling aan de dag gelegd voor de leden van het zwakke geslacht. Hier een foto met de actrice Shirley Maclaine, na een show, die ze beiden in Parijs hadden zijn geliefd chansonniervak te beoefe nen zich zo'n zeven jaar tot 1935, op het witte doek bewoog. Hij begon met „Innocents of Paris", waarin hij werd veronstersteld met een wieg het leed van een Parijse wees te kunnen wegzlngen. Een commerciële tegenval ler in Amerika, maar een succes in Europa. Desondanks wist de beroem de regisseur Ernst Lubitsch Chevalier te strikken voor de verfilming van het Franse stuk „De Prins-gemaal", het werd onder de titel „Love Parade" een uitstekende en vlot gemaakte mu- Zondagavond van 19.30 tot 20.25 uur zal NTS-sport aandacht besteden aan de voetbalwedstrijd Willem II AZ '64, de schaatsinterland tussen Ne derland en Noorwegen in Deventer, de Nederlandse biljartkampioenschappen anker-kader 47/2 in Helmond, 't tafel tennistoernooi om de Limburgcoupe en de NTTB-cüp, de handbalwed strijd SwiftKrakau, die in het kader van het toernooi om de Europa-cup te Roer mond wordt gespeeld. In het sportprogramma van de radio wordt tussen 14.30 en 17 uur vla Hil versum I en van 18.05 tot 18.30 uur op Hllversumsum 2 rechstreeks verBlag ge geven van de voetbalwedstrijden Sit- tardia—PSV, Willem II AZ'67, Holland SportFC Den Bosch, Helmond Sport De Graafschap en DOS—Ajax. Vandaag en zondag zendt de NTS sa menvattingen van de in Deventer te houden interland-schaatswedstrijden NederlandNoorwegen uit De bekend ste schaatsers uit beide landen n« aan deze wedstrijden deel. Zaterdag duurt de uitzending 17.30 tot 18.00 uur en zondag, in sluiting op Monitor, van 17.00 tot 17.30 uur, beide dagen via Nederland I. Com mentator is Bob Spaak. sical, die Chevaliers faam aanzienlijk vergrootte. Toen kwamen de films achter elkaar: „The Big Pond", „Le Petit Café", „Het vrolijke weeuwtje", „De lachende luitenant" en tot slot „Bedtime Story" met onder andere Claudette Colbert. Na oorlog terug Toen was de rol van de jeune-premier Chevalier was tenslotte al 47! over, maar na de oorlog kwam hij terug en onderging op het witte doek een gedaanteverandering. Nu werd hij de man van (gevorderde) middelbare leeftijd, wiens levenswijsheid dé grote attractie voor de vrouw vormt. Films van na de oorlog: „Le Roi" van de grote regisseur René Clair, „Love me in the afternoon", waarin Chevalier optrad als de vader van Audrey Hep burn, „Gigi" en „The Blessing" met Deborah Kerr. Bijna executie Tijdens de oorlog bleef Chevalier daar waar zijn hart hem ingaf te blijven: zijn Frankrijk. „Ik had gelegenheid genoeg om naar Amerika te gaan, maar ik moest gewoon hier blijven. Die jaren is Chevalier ondanks hevi ge aandrang van Duitse en Vlchy-zijde niet opgetreden, uitgezonderd voor Franse krijgsgevangenen in een Duits kamp. Dat optreden is hem deson danks kwalijk genomen. En op het einde van de oorlog was een foutief bericht van de BBC hierover oorzaak van het feit dat Chevalier werd ge vangengenomen door de Maquis en op een haar na aan de dood door de ko gel ontsnapte. Na de oorlog kwam hij terug: juist zo sterk als voorheen, maar nu met het aureool van onverwoestbaarheid, de krans van de eeuwige jeugd. Hij ging weer reizen en trekken, trok overal, ook in Nederland, volle zalen en bleef nog steeds attractief voor de leden van het zwakke geslacht. Artisticiteit Het fenomeen Chevalier vindt zoals uit bovenstaand verhaal blijkt zijn wortels in een voorbije periode. Hij hoort tot het eigendom van de nada gen van de gay-nineties, waarin senti ment en romantiek nog hoogtij vier den .rnaar waarin de eerste sporen van een nieuwe tijd zich al lieten zien. Chevalier is echter met de smaakverandering van het publiek In de Maigret-afleverinf die de VARA morgenavond via Ned. I van 20.30 81.65 uitzendt, probeert Madgrert weer eens met vakantie te gaan. Evenmin all t hem enige maanden geleden ge lukte vakantie te houden In een via- eersplaats, ziet hU ook deze keer. bij Sijn poging wat ongestoorde dagen te genieten In een dorpje langs de Nor- jnandiecfee kuet, geen kane de mie daad te ontlopen. Er klopt weer van «Hes niet, met name niet in het plaat- aelijk ziekenhuis, waar mevrouw Mat jan Teulings als Maigret en Tabs Bas als oommissaris Mansuy in een scene uit Maigret met vakantie". gret de eerete dag v lijke vakantie moeat worden opgeno men. Een Pari jee politiecommissaris rit voor hij het weet tot over zijn oren fci de (criminele) ellende. Het oorspronkelijke boek heet „Lee va- cancee de Maigret'' Otto Dijk. De radio zorgt goed voor onse Spaanse, Griekse, Turkse en Italiaanse gastarbeiders. Elk van deze groepen heeft op gezette tijden een eigen programma, dat druk wordt beluisterd en over het algemeen goed wordt ge waardeerd. Sinds kort zendt ook dr NRU voor de Hongaarse gastwerkers In ons land een twintig minuten durend muziekprogramma uit, vla Hilver sum III. Fijn. goed. niets op aan te merken. Maar het tijdstip lijkt ons nogal merkwaardig gekozen: zondag middag 15.20 uur. Om half vier echter gaat Hilversum UI over op FM en laai tian de middengolf over aan Radio Boedapest. Blieft u nog goelash? De VARA-gids laat deze week voot het eerst twee nieuwe medewerkers aan het woord: Jan Blokker en Nico Scheep maker Jan Blokker geeft een aantal voorspellingen voor 1968 weg, w.o. de volgende: 29 februari: Tijdens een live uitzending in kleur eet Willem Duvs zes ons Zeeuwse boterbabbelaars op waarna hij zich vrijwillig laat opereren door dokter A. C van Swol, die alle zes onzen er weer uithaalt". Nico Scheep maker interviewt een t.v.-kijkende bibliothecaresse die o.m. zegt: „Ik hou helemaal niet van feuilletons, maar de Forsyte Saga is een moeten, ik moet er de volgende dag over mee kunnen praten. Een sociale verplichting" Eage( Sage. wledewledewage it Er verdwtJnt bü de radio zoveel, dat we oprecht kunnen Juichen al* er eens een goed programma terugkomt Dat Is dan a.s. maandagmorgen het geval, wanneer Henk van Stlprlaan weer z(jn rubriek „ultgeslopen" de ether Instuurt. Het programma is vrij wel onveranderd gebleven: vael infor matie en veel muziek. Opvolger van platenuitzoeker Joop de Roo die naar de NRU is overgestapt, is radiotechni cus Nico de Haan. Slaap eens uit, goed it Misschien heeft u het ook gemerkt bij de TROS wordt het één beesten- .bende. Na Rick de Kikker en de wolfs hond Rin-tin-tin heeft mr. J. J. M Landré nu ook mr. Ed, het sprekende paard aan de verzameling TROS-vee toegevoegd. it Brief van een VARA-lld: „Uw radio- en t.v.-programma's zijn geweldig. Ik heb altijd de pé In als andere zullen op het scherm verschijnen". Brief van een AVRO-fan: „Nu AVRO en Televizler zijn samengegaan zijn de programma's niet alleen beter, maar veel en veel beter geworden. De andere omroepen wedijveren met elkaar om de slechtste programma's te geven, waar je meestal bü In slaap valt" Spreekwoord: Elk meent zün suil een mee-geëvolueerd, dat ls wellicht zijn grote kracht. Desondanks bleef hij trouw aan zijn basis van subtiele ge voeligheid en dictie, en aan zijn door- en-door Franse en Parijse esprit. En het zijn deze, door vakmanschap en artisticiteit uitblinkende verworvenhe den die hem hebben gemaakt tot man die nog op tachtigjarige leeftijd ander half uur lang een verwend publiek blijft boeien. De radioprogramma's vindt u op pag. 5 Universitair nieuws AMSTERDAM - TELEVISIE HEDENAVOND NEDERLAND I: (STER- reclameuitsendingen om 18.55, 19.02, 19.56 en 20.16 nnr) NTS: 18.50 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort NCRV: 19.06 uur: Kop op, Swiebertje NTS: 20.00 uur: Journaal NCRV: 20.20 uur: Eerste man, tv-serie 20.45 uur: Dit is Maurice Chevalier, show (kleurentelevisie) HILVERSUM I: KRO: 20.00—21.50 uur: In antwoord op uw schrijven, verzoekpl. 22.45—23.55 uur: Goal, muzikaal sport programma 21.35 nur: De gevangene, tv-serie 22.25 uur: Hier en nu, actualiteitenrubriek 22.50 nur: Evangelie NT8: 22.55 unr: Tweede journaal 23.00 uur: Sluiting NEDERLAND II: (STER- reclameuitzendingen om 18.55 en 20.15 uur) NTS: 18.50 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort HILVERSUM II: VARA: 20.45—22.00 uur: De duivemelker, luisterspel 23.05—23.55 uur: Bis, programma hoogtepunten TROS: 19.03 uur: Rick de Kikker 19.06 uur: Mr. Ed, tv-serie 19.32 uur: Mr. Terrific, tv-serie (kleurentelevisie) NTS: 20.00 uur: Journaal TROS: 20.20 uur: Hoera, een jongen, tv-klucht 22.00 uur: Moment, actualiteiten NTS: 22.25 uur: Tweede journaal 22.30 uur: Sluiting Radionieuwsdienst HILVERSUM I: 7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 12.30, 18.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 7.00, 8.00, 11.00, 13.00, 16.00, 18.00, 19.30, 22.30. 23.54 HILVERSUM III Elk heel uur vanaf 9.00 TELEVISIE MORGENAVOND alk I zün. it Astrologie in ren radiogld* ..Dit brengt 1968 aan PI Scheffer en alle andere Maagden" O Ja. voor de AVRO-leden la hel rondanterlge. mei veel smachtende blikken, vertrouwelüke knipoogjes en landpastlachjes gelardeerde program ma rond ene Gert en Hermlen absoluut het beste dat de vaderlandse teevee produceert. Lekker smartlapje mre- Graag slager. ir Wervingsadvertentie in Televizler .In Zuid-Afrlka zijn de salarissen voor geschoolde werklieden goed. De belas ting laag. Het bezii v*p #tgen huis is binnen uw bereik. Studiekosten? In vele gevallen bijna geen, maar in elk geval zo laag, dat iedereen de kans krijgt' Vergeten is erbij te zetten: bovenstaande is natuurlijk alleen van toepassing op Nederlanders met een blanke huidskleur. Dan kunt u er alvast rekening mee houden: de volgende uitzending van „Ja zuster, nee zuster" Is zondagmiddag 4 februari, direct na monitor. Dit In verband met de reportage van de schaatakamploenschappen, die de 27ste van deze maand In Helsinki worden verreden. Zuster Kllvia maakt plaats voor Ard. Opa voor Keessle en Gerrlt voor Peter. Zeg dat u grote bezwaren heeft tegen televisie en u verschijnt prompt op de buis. Dat ls het geval met Nel Oosthout. Kritiek op Hilversum, genoeg! Maar enige tijd geleden kreeg zij een fors stuk van de avond toegewezen, en mor genavond speelt zij in „Maigret" aen moeder-overste. Nee zuster? Ja zusterI NEDERLAND I: KRO/RKK: 11.00 uur: Eucharistievleri ng 12.00 uur: Sluiting TELE AC: 4.00 uur: Automatisering 14.30 uur: Polemologie i.OO uur: Russische les NTS: 15.30 uur: Nieuws 15.31 uur: Monitor 17.00 uur: Schaatsen in Devei 17.30 uur: Sluiting 18.55 uur: Pipo de clown CVK/IKOR: 19.00 uur: Woord voor woord, bij bel vertelling 19.05 uur: Vla Upsala NTS: 19.30 uur: Sport 20.25 uur: Journaal VARA: 20.30 uur: Maigret met vakantie 21.55 uur: Signalement NTS: 22.45 uur: Tweede journaal 22.50 uur: Sluiting NEDERLAND II NTS: 18.55 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Axel Nort, tv-serie KRO: 19.30 uur: De wereld van Fernandel, tv-film (kleurentelevisie) NTS: 20.00 uur: Journaal KRO: 20.05 uur: Silhouet 20.30 uur: The Dave Clark Flve- Show 20.45 uur: De verloofden, tv-serie 21.30 uur: Een teken van won- hoop, documentaire NTS: 22.15 uur: Tweede journaal 22.20 uur: Sluiting RADIO MORGENAVOND KRO: 9.00—10.00 uur: Eucharistieviering NRU: 14.30—17.00 uur: Langs de lijn, sportreportages KRO: 20.30—21.30 uurt Stereoclub, muziek 22.45—23.55 uur: Audio, muzikale informatie AVRO: 12.00—13.00 uur: Muzikaal onthaal NRU: 14.30—16.30 uur: Zondagmiddag- concerten AVRO: 20.30—21.35 uur: Rits, amusements programma 23.20—23.55 uur: Muziek voor midder- Radionleuwsdlenst HILVERSUM I: 8.00, 10.00, 18.00, 19.041 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 8.00, 13.00, 17.50, 19.SH 22.30, 23.55 HILVERSUM Hl: Elk heel uur vanaf Mi

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2