Verkeerscirculatieplan rond het voetgangersgebied Haarlemmerstraat PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 5 JANUARI 1968 (COMBINATIE VIEL 10 METER Beperkte los- en laadtnogelijkheden AI» uitvloelm-l van het eventueel tot voetgangersgebied verklaren van de Haarlemmerstraat worden In het rap- van Ldd™ w« d-cr d.grp jggg „ader rapport Vanuit de richting Marebrug fungeert een deel van de Oude Vest ln de aan gegeven richting als parallelroute voor de Haarlemmerstraat (midden). Na het gereedkomen van de Lange- gracht kan men bovendien via de Heren- poortabrug en de Jan Vossenbrug het middendeel van de Haarlemmerstraat bereiken waardoor de Warmonderbrug uitvoeriger publiceerden, ook de Hoog straat (tossen Aalmarkt en Donker- •teeg), de Hooglandne Kerksteeg (van Hooglandse Kerkgracht naar Haarlem merstraat), de Jan Vossensteeg (van Haarlemmerstraat tot Van der Werf- straat) en de Vrouwenitteeg (tussen Haarlemmerstraat en Apothckersdljk) als voetgangersgebied aangewezen. Beperkte laad- en losmogeiykheden r.IJn voorgesteld in de Leege Werfsteeg, Kort Du!zenddraad8teeg, Korte Drucker- steeg, Lombardsteeg, Kulpersteeg, Scha- genste^, de eerste delen van de Vrou- wenkentkoorstraat. Lange Vrouwen kerksteeg, Slonsteeg en St. Ursulasteeg. OBODIATHPLIV In het verkeerscirculatieplan (na af sluiting van de Haarlemmerstraat) kruist het rijdend verkeer by de Stille Mare-Lange Mare en de Pelikaanstraat de Haarlemmerstraat. De zuldeiyke omgeving van de Haar lemmerstraat (west) biyft goed bereik baar vanaf de Kippenbrug, Bostelbrug en de Blauwpoortsbrug. De uitbreiding van de verkeersllchteninstallatie op het Kort Rapenburg Is hierbij van wezen lijk belang en wordt in begin 1988 ge realiseerd. De noordelijke omgeving van de ge hele Haarlemmerstraat is vanaf de ge noemde bruggen eveneens goed berelk- De Oude Singel (tussen Alkemade- brug en Turfmarktbrug) en de Noorde lijke rijweg van de Beestenmarkt fun geren ln zekere zin als een parallelroute voor de Haarlemmerstraat (west). De aangegeven verkeersrlchtlng op deze noordelijke rijweg wijkt af van het voor stel, zoals dit Is omschreven in het plan „parkeerindellng Beestenmarkt". De bereikbaarheid van het parkeerter rein „Beestenmarkt" wordt daarmee vergroot in vergelijking tot het voorstel ln het genoemde rapport. Vanaf de Marebrug is de gehele noordelijke om geving van de Haarlemmerstraat be reikbaar. De Caeciliaatraat, aan weerszijden be grensd door een plaatselijk zeer slechte bebouwing, is noodgedwongen in het circulatieplan opgenomen, als een se cundaire parallelroute van de Haarlem merstraat (west). Teneinde ook sanering in dit gedeel te van de binnenstad te bespoedigen, zal r.o spoedig mogelijk een vereenvoudigd bestemmingsplan voor „De Camp" wor den Ingediend. De mogelijke aanleg van terrasjes in de Haarlemmerstraat (west) zal mede ln beschouwing worden be- ultgebracht worden over een mogelijke verbreding van de Warmonderbrug en de Herenpoortsbrug. Vanaf de Hooi gracht is uit zuidelijke richting de ge hele noordelijke omgeving van de Haar lemmerstraat bereikbaar vla de Peli kaanstraat en de Pauwbrug. De van der Werfstraat fungeert hier als parallelrou- voor de Haarlemmerstraat (midden), waardoor vanaf de Hooigracht de noor delijke omgeving van dit deel direct be reikbaar is. In een aantal straten is het verder noodzakelijk éénrichtingsverkeer ln te voeren teneinde de doorstroming en de veiligheid van het verkeer te kunnen verzekeren. Er is zoveel mogelijk ge tracht verkeersclrcults nabij elk deel van de Haarlemmerstraat te realiseren, teneinde de aan- en afvoer van personen en goederen te verzekeren. De invoering van éénrichtingsverkeer op de Oude Vest en Oude Singel in de aangegeven rich tingen past geheel ln het verkeersclrcu- latiepatroon. Het verkeerscirculatieplan kan ln eer ste lnstantantle zonder Ingrijpende voor zieningen tot stand komen. Kleinere be stratingswerkzaamheden ln en nabij de Cneclllastraat en op het kruispunt Pell- kaanstraat-Van der Werfstraat dienen uitgevoerd te worden. Door een doelmatige bebording op de Stille Mare en nabij het kruispunt Lange Mare-Caeclllastraat is de afsluiting van de Haarlemmerstraat voor de bezoekers kenbaar te maken. Op het kruispunt Pe likaanstraat-Oude Vest kan de plaatsing verkeerslichten worden overwogen ln verband met het slechte uitzicht. Door het slechte weer van de laatste dagen en de werkzaamheden aan voet gangerstunnel aan de Voorschoterweg waardoor de toegangsweg zeer slecht be gaanbaar is heeft de Stichting Leidse Jeugdactie besloten het Jeugddorp Zuid West tijdelijk te sluiten. Zodra openstel ling van het dorp weer mogelijk ls zal dit zo spoedig mogelijk worden medege deeld. Zaterdag 6 jan. a.s. zal de H. Mis The Bona Stars niet aanvangen 19.00 uur, maar om 19.30 uur ln de ka pel van het St. Bonaventura Lyceum. Op het feest, aanvang 20.30 uur, de aula, zijn alle donateurs, leden, oud leden en ouders met hun lntrducé(es) van harte welkom. De afdeling Lelden van de NKS, afd. voetbal, organiseert zondagmorgen in het Bonaventuralyceum een kadermor gen voor bestuursleden en jeugdleiders. In tegenstelling tot in het convocaat vermeld begint de Eucharistieviering niet om 9.30, doch om 10.00 uur. Na het ont bijt in de kantine zal er een inleiding gehouden worden op een discussie. Doordat het voortstuwingsmechanis me van een motorvaartuig, genaamd „Nalra 2" uit Rotterdam gisteren plot. sellng defect raakte kwam het schip stil te liggen onder de geopende spoorbrug In het Rljn-Schlekanaal (Nieuwe Vaart i De brug kon pas na ongeveer 25 mlnu ten (om 16.00 uur) weer dicht, nadat een ander vaartuig de boot uit Rotter dam had opgeduwd in de richting van de Lammenbrug. Door dit alles had de trein uit de richting Alphen veertien minuten vertraging. Uit een etalage van een winkel aan de Kaiserstraat is in de nacht van woensdag op donderdag een antiek hand- geweven paardehoofdstcl van hoge waar de ontvreemd. Men kon het hoofdstel weggrissen nadat de winkelruit met een straatsteen was ingegooid. Een grote hoeveelheid antieke sieraden werd vannacht gestolen uit een huls aan de Kanaalweg. Na -een ruit ln de keu- Minibussen op promenade Bij een afsluiting van de Haar lemmerstraat kan (zo valt te le- in het verkeersrapport) het gebruik van mini-bussen in deze straat worden overwogen, ter ver betering van de communicatie tus- de diverse delen. Een dergelijke bus moet met een aangepaste snelheid en behoor- Ujke frequentie door het voetgan gersgebied rjjden met in- en ult- staphaltes om de 200 k 300 meter. Een combinatie van voetgangers gebied en openbaar vervoer kan toelaatbaar z(jn, indien er strenge eisen worden gesteld aan 't type minibus (afmetingen, snelheid, luchtverontreiniging). Bij de na dere uitwerking van de plannen zal de mogelijkheid van de toe passing der minibus blijken. Nieuwe Pauwbrug In de eerste helft van 1968 zal nader worden gerapporteerd over de bouw van de nieuwe Pauwbrug. Het verkeerscircu latieplan kan wellicht in het tweede kwartaal van 1968 tot stand komen, voorafgaande aan de afsluiting in het derde kwartaal. De kleine los- en laad- gebleden hebben nadrukkelijk geen par keer- maar een beperkte los- en laadfucn- tle. Er zal hier wellicht met ontheffin gen gewerkt moeten worden. De aan- en afvoer van goederen per motorvoertuig ln de Haarlemmerstraat dient plaats te vinden voor 9 uur en na 17.30 uur. De naleving van de nieuw te treffen ver keersmaatregelen dient door een strin gent optreden van de politie te worden bevorderd, aldus het rapport. BURGERLIJKE STAND Geboren: Adriaan, zv. A. Bennlng en C. A. van Pruissen, Mary, dv. IC. Koppe E. J. Ammeraal, Mathilda dv. A. J. i Wijk en M. M van de Munt, Hen drik Antonius Maria, zv. C. H. J. Zuid hoek en C. P. de Groot, Petronella Maria, dv. F. G. Lascarls en H. Peters, Pieter, C. Sierat en P. C. van Hetjningen, Eveline Jeannette Titia, dv. E. Krul en H.HF. Van de Moortel, Johanna Jannle H. H. F. van de Moortel, Johanna Jannie Doms, Adriana Janet, dv. J. K. Broer en A. Visser. Ondertrouwd: A. Taher Ejjeddi en M. H. A. M. Lacourt, J. W. D. van der Zon C. M. de Bruin, C. J. de Boer en J. J. Rljsbergen, J. G. Tlelenius Kruythoff en M. A. den Boer, R. \V. Paardenkooper en L. J. Kloots, G. A. P. Mlnkenberg en M. Haasbroek, M W. van Tol en J. M. P. Kortekaas, A. J. van Greuningen en I. Hemerik, A. J. Mullens en L. M. P. van Slingerland, L. C. van de Ven en M. H. W. Loomans, W. L. van Heljnlngen en E. H de Lange, J. X Bergers en M. J. Schieffelers, D. J. van Valkenburg en H. F. van der Hoeven. Getrouwd: B. J. Arkeveld en E. Han nes, G. K. Troost en R. van Metjgaarden, G. Jansen en C. Ouwerkerk, A. J. van der Linden en S. H. Hulsman, C P. Singerling en M. Pet, L. Singerling en J. Erades, J. W. L. la Lau en M. van Schoonderwoerd den Bezemer, D. de Graaf en E. Neuteboom, M. de Vos an der Zeeuw. P. C. W. de Gunst en M. J. C. Tuijthoff. Overleden: L. J. van Dijk. 69 jr. m., W. L. Langenberg, 49 jr. m. LEIDSE AGENDA Gewichtheffen L.A.C. „De Spartaan" De L.A.C. „De Spartaan" gaat zater- ig a.s. naar Eijsden in Limburg om daar in de kompetitie uit te komen te gen Simson (Eijsden) en B.G.V. uit Gouda. De ploeg van „de Spartaan" nu weer geheel compleet en komt als volgt uit: A. de Bruin, S. Willemse, W. Turenhout, H. Zirkzee. S. Holswilder. 't Riet. Een trekker met oplegger heeft gistermorgen om half zeven by Breuke- len een val gemaakt van tien meter. De chauffeur, de 22-jarige G. Lourens uit Alphen aan den Ryn, bleef wonder boven wonder ongedeerd. Het ongeluk gebeurde op de rijksweg Utrecht-Amsterdam, enkele meters voorbjj het viaduct over de spooriyn Woerden-Breukelen-Amsterdam. De combinatie begon op het gladde wegdek te slippen, raakte enkele berm- palen en stortte toen van de ter plaatse ln verband met het viaduct zeer hoge berm. De trekker werd vry zwaar beschadigd, de oplegger niet. Twee takelwagens zyn tot 's middags twaalf uur bezig geweest om het gevaarte weer op de weg te krijgen. Het verkeer moest al die tyd over één rijbaan worden geleid. Uitbreiding onderwijs aan kath. huishoudschool te Lisse Het bestuur van de stichting ter be vordering van het r.k. huishoudonderwijs voor Lisse en omstreken heeft zich tot de gemeenteraad gericht met verzoek om, overeenkomstig de Nijverheidson derwijswet, te verklaren dat de uitbrei ding van het leerplan aan de r.k. huis houdschool „St.-Elisabeth" met een op leiding „individueel nijverheidsonderwijs voor meisjes" (inom) nooodzakelijk moet worden geacht. Teneinde voor deze opleiding rijkssubsidie te kunnen ver krijgen heeft het bestuur dit verzoek FUSIE VOETBALVERENIGINGEN? gedaan. Het doel van deze opleiding is j om meisjes die het lager onderwijs moei-i Vrijdagavond (heden) komt de v.v. lijk konden volgen de kans te bieden Lisser Boys bijeen in de cantine van het zich door middel van dit vervolgonder- Gem. Sportpark ter bespreking van mo- wijs beter voor te bereiden op de eisen gelijke fusie met de v.v. „Lisse". die de maatschappij straks veelal ook aan hen zal gaan stellen. De algemene vormende vakken - veelal het zwakke punt bij deze leerlingen - zijn tot een minimum teruggebracht, opdat zoveel mogelijk tijd vrijkomt voor de op de praktijk gerichte vakken. Bovendien draagt de opleiding een sterk indivi dueel karakter. Gebleken is dat deze meisjes, wat prestaties betreft, voor hun jaargenoten van de primaire afdeling in de praktische vakken niet onderdoen. In het cursusjaar 1964/1965 is aan een 17- tal scholen in den lande reeds met deze opleiding voor individueel nijverheids onderwijs voor meisjes begonnen. In dit verband zij nog meegedeeld, dat by het inwerking treden van de „Wet op hef voortgezet onderwijs" per 1 augustus 1968 de Nijverheidsonderwijswet zal worden ingetrokken. De gemeentebestu ren zullen daarna dergelijke noodzake lijkheidsverklaringen niet meer behoe ven af te geven. Van vrijdag 5 januari tot en met don derdag 11 januari: Geopend voor spoed eisende gevallen: apotheek Van Drle- sum, Mare 110, tel. 20406. Op zaterdag 6 januari is in Leiden, 's morgens 812 uur, voor spoedeisende gevallen bovendien geopend: Zulder Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 23553. Apoth. Lammenschansweg 7, tel. 23553. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. De Oegstgeestse Apotheek is op zondag 7 januari gesloten van 824 uur. VRIJDAG 5 JANUARI Auberge Francalse, vanaf 21 u. Leids Zoldercabaret (Kloksteeg 19) ZATERDAG. 6 JANUARI Kantine Roomburg Folk Beat 14, Jaz- concert 20.00 uur. ZONDAG, 7 JANUARI Bonaventura-lyceum - - Kadermorgen NKS-voetbal 10.00 uur. TENTOONSTELLINGEN Van 15 jan. tot 18 febr. zal in de Lakenhal een tentoonstelling worden in gericht van „De vijftig best verzorgde boeken van het Jaar 1965". In het Academiegebouw aan het Ra penburg 73 exposeert vanaf half januari Jaap Nanninga schilderijen. Voorts zijn bij Galerie Walenkamp vanaf heden tot en met 25 januari schil derijen te zien van C. Overberghe. LEIDERDORP Geboren: Richard, zn. van Samuel Llnschooten en Elisabeth Leonordus P.. zn. van Dirk Postma Elisabeth van Es; Wouter, Goedgeslaagde pluimveetentoonstelling van „Ko-Plu-Ko" te Katwijk STOMPWIJK Vrouwengilde Het Stompwljkse Vrouwengilde houdt maandagavond a.s. de eerste bijeenkomst in 1968. Pastoor Nederstlgt uit Leidschendam zal dan over enige onderwerpen uit de nieuwe katechismus spreken. Stompwljkse Boys Stompw. Boys 1 speelt zondag a.s. om 2.30 uur een vriendschappelijke thuiswedstrijd tegen MMO 1, terwijl het tweede het in Hoog- made tegen MMO 2 op zal nemen. Bij eventuele afgelasting worden alle spe lers van het eerste om 12.15 uur bij het Blesse Paard verwacht. Ook spelers van de overige elftallen z(jn dan welkom. TER AAR Tol: De Katwijkse Pluimvee en Konij nenfokkersver. „Ko.Plu.Ko" heeft in het BB-gebouw, Noordstraat een ver enigingstentoonstelling ingericht. Zo als van deze vereniging te verwachten was komen de fokkers van hoenders, konijnen, cavia's, sierduiven en post duiven na maanden van voorbereiding op deze expositie uitstekend voor de dag. Niet minder dan 469 dieren waren ter keuring ingezonden. Veel werk is er door het bestuur verricht om deze tentoonstelling aantrekkelijk te ma ken. Wethouder H. Haasnoot zei in z'n openingswoord veel respect voor 't tentoonstellingswerk te hebben, daar vele uren van arbeid nodig zijn een dergelijke show tot stand te brengen. Om met een mooi dier uit te komen kost veel tijd en toewijding en daar voor moet men wel de grootste be wondering en waardering hebben. De keurmeesters, de heer A. P. Hol lemans (C) voor grote hoenders en dwerghoenders, de heer J. van Bloe- mendaal (B) grote rassen en ged. middenrassen, de heer A. v. d. Broek (A) alle overige rassen en cavia's, de lieer Ph. M. Kok, sierduiven (A) en de heer G. J. Wolkers, postduiven zullen stellig geen gemakkelijke laak hebben gehad 't ingezonden materiaal Ie beoordelen. UITSLAGEN De volgende prijzen werden be haald: Konijnen: Vlaamse reus ster jong: G. van Duijn; Kleurdwerg blauw ram oud, voedster oud en ram jong: J. L. van Bohemen; Midden Sepia Marter ram jong: De Bruin- Hasper; Midden Blauw Marter voed ster jong: J. L. van Bohemen; donker blauw Marter voedster oud: J. L. van Bohemen idem voedster jong; Nieuw Zeelander wit ram jong: J. van Eg- Hoenders: Haan oud en haan jong: P. v. d. Steur; Brahma donker hen oud en haan jong: J. L. van Bohemen; Ned. Sabelpoot Rood Gepareld haan oud, hen oud: W. Handgraaf; Antw. Baardkriel wit hen oud en hen jong: W. Handgraaf. Sierduiven: Norwich Kroppee Rood bont doffer oud duivin oud en dof fer jong: H. Zandbergen; Geelbont dui vin jong: H. Zandbergen; Vinkduif R/W Vleugel m.b. doffer oud en dof fer jong: P. van der Kwaak; R/W Vleugel doffer jong: P. v. d. Kwaak; G/W Vleugel m.b. duivin oud: P. var der Kwaak; G/Z vleugel doffer oud: D. Bamhoorn; Oud-Hollandse Meeuw div. kleuren doffer oud, doffer jong: J. de Mooij; Tuimelaar rood duivin oud: J. de Mooij; Ned. Helmduif rood doffer jong: P. van der Kwaak idem duivin jong; Nonduif zwart doffer jong: D. Barnhoorn; Ringslager zwart doffer oud. doffer jong, duivin jong. blauw duivin jong: P. v. d. Kwaak. Postduiven: Blauwbanden doffei ALTIORNIEUWS Het eerste elftal van Altior speelt zondag een uitwedstrijd tegen S.J.C. uit Noordwijkt, aanvang 2.30 uur. Opstelling: doel Co Groen in 't Woud; achter: K. Hoogervorst, G. van Tol en B. Sassen; midden: H. v.d. Jagt en W. v.d. Hoorn; voor: T. van Rossenberg, S. Zwirs, C. Volgering, H. Ouwerkerk en M. van Tol Lz. Het tweede elftal speelt thuis tegen Blauw Zwart 2, aan vang 2.30 uur. NOORD WIJK Geslaagde jongeren bij Noordwijkse reddingsbrigade Een aantal door instructeurs van de Noordwijkse Reddingsbrigade opgelei de jongelui deed in 't zwembad te Was senaar examen voor de jeugdbrevet- ten. Voor het jeugdbrevet I slaagden: Marijke van der Luyt uit Noordwijk en Ineke Slobbe. Nelly Nulkes, Leo Dis seldorp en Rik Duivenvoorden uit Noordwijkerhout. Het jeugdbrevet II werd behaald door: Corry van der Niet (Noordwijk), Marijke van Steen- sel (Lisse), Kees van den Berg er Frank van den Berg (Noordwijker hout), Martin Ooms, Dick Schaap en Paul Petrovies (allen uit Noordwijk), Voor het jeugdbrevet III zijn ge slaagd: Sjaan van den Burg, Joke var Duivenvoorde. Anneke Wijnands er Nelleke Wijnands (allen uit Noord wijk), Anneke van den Berg. Gerrie Hoogervorst, Marian v. d. Werken (al len uit Noordwijkerhout). Kees Piet Hazenoot en Leo Turk (beiden uit Noordwijk), Han v. d. Berg, Stef Dis seldorp, Dick van den Nouland en Jos Geerlings (allen uit Noordwijker hout). Eén kandidaat was niet opge komen, alle anderen slaagden. NOORDWIJKERHOUT Doorlichting bevolking op tuberculose te Noordwijkerhout In de periode van maandag, 22 jan. vot en met dinsdag 6 februari zal de stichting FOTU in Noordwijkerhout het bevolkingsonderzoek op tbc verrichten. In De Zllk zal het onderzoek plaatsvin den op dinsdag. 23 janüari en woensdag 24 januari a.s.. terwijl ln het parochie huis van de St.-Victorparochie aan de Kerkstraat het onderzoek plaats vindt op vrijdag 26, maandag 29 en dinsdag 30 januari 1968. In het Wit-Gele Kruis- gebouw aan de Herenweg in het dorp zal het onderzoek plaats vinden op donder dag, vrijdag, maandag, dinsdag 1, 2, 5 en 6 februari a.s. Indien men 's ochtends of 's middags voor onderzoek wil of kan komen, wordt men met nadruk verzocht dit te doen, ook al heeft men een oproep voor het avondonderzoek ontvangen. Dit ter ont lasting van het zeer druk bezette avond- onderzoek. Een ieder wordt verzocht zich strikt aan de oproeptljd te houden. Voor de a.s. moeders is het belangrijk te weten, dat zij niet aan het onderzoek dienen deel te nemen in de eerste drie maanden van de zwangerschapsduur. Men raadplege de huisarts. VVSB VRAAGT OUDE FOTO'S De Jeugdraad van VVSB heeft het plan om ln de klub-kantlne de foto- kasten te voorzien van oude foto's van E.M.S., H.V.C. of WSB. Als iemand in het bezit van dergelijke foto's is, willen G. de Winter, Korten- bachstraat 11 of H. den Elzen, Viaduct- weg 67 daar gaarne een reproductie van doen maken. Zaterdag. 6 januari a.s. is er om 14 uur in de kantine de enige gelegenheid om achtergelaten voorwerpen als voet balschoenen, kousen, broekjes, shirts, sjaals e.d. af te halen. Dit is de laatste mogelijkheid. De zaterdag-senioren zullen a.s. za terdag om 14 uur by Van Dam in de Havenstraat bijeen komen om vandaar te gaan trainen bij het zweefvllegveld in het Langeveld. KATWIJK SCHAAKVERENIGING KATWIJK In het op 30 december jl. gehouden snelschaaktoernooi van de Leidse Schaakbond heeft de Katwijkse schaak vereniging in groep II voor de tweede maal in successie beslag weten te leg gen op de eerste prijs. Dit prachtige re sultaat is vooral te danken aan het feit dat het snelschaken in clubverband veel vuldig wordt beoefend! De groep, waar in Katwijk was ingedeeld bestond uit 10 zestallen. Aan iedere speler was 7 minu ten bedenktijd per partij toegestaan. Aangezien bij tijdsoverschrijding de party, ongeacht de stand op het bord on- herroepeiyk verloren was, hing deze dreiging de spelers voortdurend als een zwaard van Damocles boven het hoofd! De Katwykse ploeg bestond uit: M. v.d. Plas, W. G. Binnendijk, G. Haasnoot, C. Barnhoorn, H. Lugthart, P. H. Admi raal en L. J. van Mal. Al vanaf het be gin was het duideiyk dat de strijd om de bovenste plaats in hoofdzaak zou gaan tussen Leiderdorp en Katwyk met Sas- senheim als gevaariyke outsider. Na een uitermate spannend verloop gelukte het tenslotte de Katwijkers om ln de laatste ronde aan alle onzekerheid een einde te maken door een 6-0 overwinning te be halen. De gedetailleerde uitslagen luiden als volgt: Katwyk-Philldor F 5-1; Kat- wqk-Leithen B 4-2; Katwyk-Sassenheim 5-1; Katwyk-Philldor E 4%-l%; Kat wijk-Leiderdorp 3-3; Katwyk-Philidor D 5-1; Katwyk-Voorschoten B 3-3; Kat- wijk-Alphen B 4%-l%; Katwtjk-VTL 6-0. De eindstand luidde als volgt: 1 Katwyk 40 bordpunten; 2 Leiderdorp 33 bordpunten; 3 Sassenheim 30% bordp. 4 Alphen B 30 bordp. 5 Philidor E»29% bordp. 6 Voorschoten B 26 bordp. 7 Lei- t'nen B 26 bordp. 8 Philidor D 25 bordp. Philidor F 17% bordp. 10 VTL 12% bordpunten. Wat de persooniyke score betreft hadden M. v.d. Plas en G. Haas noot het grootste aandeel in de over winning met 7 winstpartyen uit 8 wed strijden. PAUZE VOLGEPRAAT Kees Fens in „De Tijd" „De kerk is volgepraat, al blijken er nog steeds woorden bij te kunnen. Bewustheid, duidelijkheid, verstaan baarheid zijn de slagwoorden. Waar bij een zeer belangrijke eigenschap van de gelovige mens geneutraliseerd is: het affect, dat het woord hoogstens als prikkel behoeft, verder zelfstandig zijn weg zoekt daarheen waar het woord machteloos blijkt. Verstaanbaarheid verkleint, dialoog brengt wat groter is dan de sprekers terug tot hun formaat, al uitleggend en tot duidelijkheid ordenend maakt men de schrift tot een boek dat in de zak past, wordt geloof een maatschap pijleer, verkondiging ontwikkelings hulp en trekt men rond Kerstmis al leen de woorden „vrede op aarde" in de aandacht, het eerste deel van het dat spreekt over de heerlijkheid van Hem die in de hoge is, verwaar lozend." LEIDSE BIOSCOPEN Films in de week van 4-11 jan. Casino: „Goed geschoten, Matt Helm", 14 jaar. Vrijdag én zaterdag 11.30 uur: Eva, 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 u. Lido: De Woestelingen (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 u. Luxor: Cosa Nostra (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 u. Studio: De dief van Parijs (18 jr.) prolongatie. Dagelijks: 2.30, 7.00. en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 u. Trianon: Casino Royale (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 u. Rex: Het gevaar heeft twee gezich ten (14 jaar). Zondag: 2.30, 7.15, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 u. PUNT ROELOFARENDSVEEN. 4 jan. Bloemen Am. Anjers: Sim Rose 18- Sim Rood 19-25. Sim Wit 22-24, Sim Keefer 23-25, Sim Arthur 21-22, Espé- 22-25, Rozen Garnette en Carol 17-31, Nordia 56-71, Gerbera 48-58, Cy clamen 50-1.05, per stuk. Trosanjers 1.65 troschrysanten 1.25-1.65, Freesia's Golden Yellow 80-120, White Swan 1.05 -1.35, Irissen Wedgwood 2.45, Blauwe druifjes 50. Narcissen Early Glory 65-95 Carlton 75-100, Fortuna 70-105, Call- fornië 80-85, tulpen Apeldoorn 195-220, Bellona 110-130, Lustige Witwe 110- 155, Preludium 100-130, Krelage 90-110, Paul Richter 135-160, Christmas Gold 115-135, Karei Doorman 150-, Sulphur Triumph 120-125, Christmas Marvel 135 per bos. KORRELTJE Marktberichten LEIDEN, 5 januari 1968, VEE Aanvoer: stieren 2, melkkoeien 35, vette koeien 215, vare koeien 15, pin ken 4, vette kalveren 12, nuchtere kalveren 6, vette schapen 40, weide schapen geen, vette lammeren 1008, varkens (zeugen) 40, schrammen 79, biggen 586, geiten 5. Notering: melk koeien 925 - 1225 - 1625; vette koeien 3.55 - 4.00 - 4.40; vare koeien 675 - 975 - 1275; vette kalveren 3.50 - 3.80 - 4.30; vette schapen 115 - 135 - 150; vette lammeren 130 - 170 - 195; zeu gen 325 - 375 - 450; schrammen 85 - 90 - 110; biggen 57 - 62 - 67. Handel: melkkoeien willig, vette koeien vlot. vare koeien kalm, vette kalveren goed, vette schapen en vette lamme ren stug en duur, zeugen, schrammen en biggen matig. RIJNSBURG, 4 jan. Bloemen Ro zen: Baccara 32-46. Zorina 24-32, Carol 26-30, Garnet 25-28, Hyacinthen: L'In- nocence 22-33, Ostara 23-32, Anne Ma rie 25-30, Am. Anjers: Rose Sim 32-37, Crowly Sim 33-36, Keefer 33-36, Rode Sim 33-35, G.J. Sim 28-34, Witte Sim 30-33, Espérance 30-33, Dusty Sim 30- 33, Carry Sim 28-32, Arthur 26-31, An- thurium 110-220, Gerbera 36-58, Euphor bia 26-57, alles per stuk, Irissen 160- 185, Tulpen: Apeldoorn 225-260, De- meter 140-160, Lustige Witwe 135-160, Krelage 125-145, Ralph 125-140, Levant 125-135, Tommy 110-130, Preludium 115-125, Crristmas Gold 115-125, Free sia's: White Swan 85-165, Golden Yel low 65-150, Narcissen: Golden Harvest 110-125, Carlton 90-115, Early Glory 100-110, Flower Record 85-100 alles p. De Noordwijkse vereniging ZOETERWOUDE Program werkbezoek mr. J. Klaasesz aan Zoeterwoude Programma voor het bezoek van de commissaris der Koningin in de provin cie Zuid-Holland aan de gemeente Zoe- Kortmannstraat, Dorpsstraat, Noord- buurtseweg trappenfabriekMeining 33 (ambtswoning burgemeester). BAL VAN MEERBURG De contactcommissie van de voet balvereniging Meerburg organiseert morgenavond in een zaal van de Landbouwschool nabij het terrein een Nieuwjaarsbal. De baten komen ten goede voor het noodzakelijke tweede veld. Aanvang 8 uur. kendeur verbroken te hebben konden de j hannes F. Leusden en Theo Veenendaal; inbrekers binnenkomen. Ze namen tien Tjeerd. zn. van Jacobus J. Vogelaar en gouden en zilveren oorknoppen en bro- j Johanna H. C. van den Berg ches mee, alsmede een moderne gouden I Overleden: Petronella Hoeman. 87 j. schakelarmband. wed. van Pieter de Bruyn. ■I I zlelzorgeiyke team. Pater Versteeg nnnaventlira nailVVPr krygt de directe zorg voor de paroclun- UUIItl VCIIIUI Cl 1IC1UWC1 |nen tot Rynaburgerwe>; 124 en 133. Hy zal daar op huisbezoek gaan, voor de zieken zorgen enz. Dit deelt pastoor H. J. Kooyman mee in Suraum Corda van deze week. betrokken bij Willibrord-parochie De geesteiykheld van de Oegstgeestse St. Willibrord-parochie gaat vanaf za terdag nauwer samenwerken op pasto raal gebied met pater gardlaan F. Ver steeg ofm van de Mariënpoelstraat. Met Instemming van het kerkbestuur en de parochieraad zal pater Versteeg worden opgenomen in het parochiële jong: G. A. v. d. Hoorn; voedster jong en K. Aanhane jo" i wit: J- Peschier en W. Rozema; Groot zilver lichtzwart ram jong; S. Roze ma; Wener wit ram oud: mevr. Smel- link; voedster jong: L. van der Plas en mevr. Smeltink; Rode Nieuw Zee lander voedster oud: D. de Vletter; ram jong: P. Kralt; voedster jong: P. Kralt en G. W. Slootweg; Havanna voedster jong: D- van Duijn; Deile- naar ram oud: J. F. L. Poppeliers; voedster oud: J. F. L. Poppeliers: r3m jong: J. F. L. Poppeliers; voed- ter jong: J. F. L. Poppeliers; Klein- In het nieuwe pastorale kingsverband zullen ln de „Wykkapel Bonaventura" meer diensten worden ge houden, nl. op zaterdagavond om 6.30 uur en op zondagmorgen om 8 en 10 uur, waarby normaal gepreekt en ge collecteerd wordt. Besloten ls ook, dat de samenwerkende geesteiyken maan delijks met elkaar zullen wisselen. Chinchilla ram oud: J. L. van Bohe men; idem voor ram jong en voed ster jong; Tan zwart ram jong, voed ster jong: P. Hommel; Hollander bruin ram jong en voedster jong: J. Peschier; niiddenzwart ram oud: G. J- H. VI. Bosch; Lichtblauw ram jong en voed ster jong: J. Peschier; Pool Roodogig ram oud: C. Smeltink; ram jong: ram oud: C. Smeltink; Blauwogig ram oud: G. A. v. d. Hoorn en C. Zuid hoek; ram jong: C. Zuidhoek; Voed- Geboren: Jacqueline H. d.v. J. P. J. van Leeuwen en H. C. wynands; Bianca H. M. d.v. J. J. J. Slingerland en A. J. oud: K. Schaap; duivin oud: B. Paauw postduivenhouders „Steeds Sneller" terwoude op maandag 8 januari 1968: K. Schaap; doffer hield in café-rest. De Beurs een hok-1 uur ontvangstin het raadhuis; 9.05- jong: K. Schaap. M. Souverijn, C. kenshow. Deze keer moest een oude 10 0? UJ""„«e?5r«?2clng met seiTieentf I SDlinter- Johannes Th. J. P. Geijteman en Gebr. Geijteman; duivin doffer (er keuring worden ingezonden. raad: 10.00-12.30 uur rondrit door de Kolk'en J M C Dykgraaf; Johanna jon,: A. Rosmolen. K. Sch..p. doffer, De bwt.n_w.ren: 1 C. van den Bern 8?meen'e met j*.oek aan natuurgeMM ff »Tl» oud Kras: W. de Liefde. A. Rosmolen, 185 pnt; 2 J. Beugelsdljk 184' B. Paauw en A, de Vreugd; duivin 3 G. Duindam 184 pnt. oud: P. de Mol, H. Dekker. C. Hoek, I Woensdag 10 januari a.s. wordt in W. van der Niet, M. Souverijn, W. de! „De Beurs" de finale van de hokken- Vreugd, K. Kui.it; doffer jong: K. Aan- show gehouden. De drie besten van liane. C. Gijteman, H. Krijgsman. K. elke avond komen dan tegen elkaar Schaap. W. de Liefde. B. Pauw, A. uit. Uit dit selecte gezelschap worden Rosmolen, W. de Vreugd; duivin jong: i dan de beste duiven uit elke groep K. Schaap. B. Paauw en C. van Dijk; gekozen en uit hen weer de beste duif Rood, roodkras en Vaal doffer oud;! van de hele tentoonstelling. M. Souverijn en H. van Schie; duivin oud: H. van Schie; doffer jong: H. Competitie „Nooitgedacht" De van Schie: duivin jong; A. de Vreugd; Noordwijkse klaverjasver. „Nooitge- Bont en niet genoemd doffer oud; K. Schaap, Gebr. Geijteman; duivin oud: A. Rosmolen en H. van Schie; doffer jong: H. van Schie, K. Schaap, Gebr. Geijteman; duivin jong; K, Schaap, C. Geijteman; Late jongen, alle kleu ren doffer: M. Souverijn en C. van Dijk; duivin: C. Geijteman en H. van Schie. dacht" speelde in Óns Gebouw een competitiewedstrijd. De uitslag luidde: J. van Beelen 5605 pnt; C. Vink 5478 pnt; T. van der Niet 5254 pnt; J. Bak steen 5191 pnt; A. Korbee 5186 pnt; D. van Duin 5017 pnt; J. van 't Wout 4934 pnt; L. Oliemans 4909 pnt; M. Hoek Hzn. 4907 pnt; P. van 't Wout 4907 pnt. aan de Zuidbuurt en bezichtiging trap-_ penfabrlek van de firma L. J. van Crom- voirt en Zn. 12.30 uur aperitief; 13.00 uur lunch; 14.00 afscheid. Route: Noordbuurtseweg, Miening. Eu ropa weg, Rqksweg 4a, Laan De Goede Herder (sport- en scholencomplex „Meerburg"); Hoge Ryndljk, Oranjelaan. Nassaustraat i zuiveringsinstallatie), Rynegommerstraat, Hoge Ryndijk, Om- medyk8eweg, Weipoortseweg, Noord Aa (koffie ten huize van de familie Otto), terug naar Nieuweweg, Zuidbuurtseweg (bezichtiging r.k. kerk en nieuwe woon- wijkjes). terug naar Watertje, Dorps straat, Kerklaan, Veldzichtstraat, Ver- laatweg (nieuwbouw bejaardencentrum, huize Emmaus), Dr. Kortmannstraat, Zwetkade, Schenkelweg, Schenkelstraat, Jan van Bannlngstraat (postkantoor en Wlt-Gele Kruisgebouw), Eloutstraat, Dr. d Kolk W. M. d.v M. Verhorik; Jacobus L M. z.v. J. H. Straathof en C. A. A. v.d. Ham; Johan nes G. M. z.v. J. A. W. v.d. Meer en M. J. C. Montanus. Overleden: Johanna v.d. Zon w.v. C. Zandbergen 79 jaar; Hendrika Hermans 76 jaar; Johanna v.d. Lee w.v. C. van Haaster 98 Jaar; Cornelia J. v.d. Ploeg w.v. N. L. v.d. Akker 51 jaar; Klazina G. Karsten 52 jaar. Getrouwd'. P. J. v.d. Pouw Kraan met M. J. v.d. Krogt; C. G. Overdevest met C. J. M. v.d. Krogt; N. C. M. Wenne- kers met J. Th. G. Berkhout; J. H. v.d. Maat met H. J. Th. Ammerlaan; A. C. M. Witteman met P. C. M. v. Bemme- len; G. W. v.d. Meer met H. G. M. Brou wer; A. Ioannides met J. J. B. M. Frie- bel; P. H. Th. Omtzlgt met W. M. C. J. v. Leeuwen; G. J. Turk met M. H. Th. Volwater.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4