ontving zilveren erepenning van gemeente UW MENING PAGINA 4 DONDERDAG 4 JANUARI 1968 LEIDSE UNIVERSITEIT PROF. JANSEN SCHOONHOVEN BUITENGEWOON HOOGLERAAR Zendin gswetenschap en ontwikkeling van christendom BIJ Koninklijk Besluit is prof. dr. E. Jansen Schoonhoven, tot dusverre aan de Leldse Universiteit verbonden als bijzonder hoogleraar In de zendlngswe- tenschap vanwege de Raad voor de Zending der Nederlandse Hervormde Kerk, benoemd tot buitengewoon hoog leraar aan deze universiteit in de zen dingswetenschap en de ontwikkeling van het christendom in de nieuwe tijd. Prof. dr. E. Jansen Schoonhoven, die op 11 Januari 1904 te Sluipwijk in de gemeente Reeuwijk werd geboren, door liep het gymnasium te Zutphen en stu deerde theologie te Utrecht en Lelden. In 1945 promoveerde hij aan de Leldse Universiteit by prof. dr. J. N. Bakhui zen van den Brink op een proefschrift getiteld „Natuur en genade by J. G. Ha- Na gedurende anderhalf jaar deel te hebben uitgemaakt van het secretariaat der Nederlandse Christen-Studenten- Vereniging, aanvaardde prof. Jansen Schoonhoven in 1931 te Lichtenvoorde het predikambt in de Nederlandse Her vormde Kerk. Van 1940 tot 1947 dien de hy als predikant de gemeenten Eer beek en 's-Gravenhage. In laatstgenoemd Gladde wegdek van Hoge Rijndijk wordt geruwd Het wegdek van de hellende bocht In de Hoge Ryndyk over de Wllhelmina- hrug wordt hinds gisteren door perso neel van Rykswaterstaat onderworpen aan e«n speciale oppervlaktebehandeling. Om het verkeer wat meer „houvast" te geven worden de klinkers met een appa raat geruwd, zodat de gladheid van de weg, vooral by regenval, aanzieniyk zal verminderen. Op het gedeelte, dat thans onder han den genomen wordt, tussen de brug by de Meerburgerkade en het geasfalteerde stuk by de Leiderdorpse brug, is de laatste tyd een groot aantal auto's ge slipt. Het laatste geval was kort voor de jaarwisseling, toen een truck met opleg ger begon te giyden, kantelde en twee geparkeerde auto's meesleurde. 1500 eindexaminandi door Universiteit voorgelicht Ongeveer 1500 Jongens en meisjes uit elndexamenklaSsen van middelbare scho len zyn zich vandaag op de hoogte ko men stellen van de Leldse Universiteit. Op vele plaatsen in de stad zijn de Jongelui, die kwamen uit alle delen van Nederland, faculteitsgewyze Ingelicht en voorgelicht. Hedenmorgen om 10 uur be gonnen in verschillende universitaire ge bouwen en Stadsgehoorzaal de studie voorlichtingen, waarna rond het middag uur in de Stadsgehoorzaal en de socië teit Minerva „algemene beschouwingen" werden gehouden door de rector-magnl- ficus, de studentendecanen en bestuursle den van het studenten-verenigingsleven. Na de lunch, welke gebruikt kon wor den in de Stadsgehoorzaal, de sociëteit ..Minerva" of het Prytaneum, konden de aspirant-studenten nog individueel te raden gaan by de faculteiten en vereni gingen. Rapport I. J. Sloos aan Raad van Europa In opdracht van de Raad van Europa te Straatsburg heeft de heer I. J. Sloos, president-directeur van de Leldsche Onderwysinstelllngen, rapport uitge bracht over de mogeiykheden van har monisatie der wetteiyke maatregelen met betrekking tot toezicht van de over heid op het schrlfteiyk onderwya. Het rapport van de heer I. J. Sloos werd besproken ln een Studiegroep, waarin naast vertegenwoordigers van de Raad van Europa, regeringsvertegen woordigers uit 8 verschillende ledensta- ten en deskundigen op het gebied van het schriftelijk onderwys zitting hadden. Het ligt in de bedoeling, dat het rap port van de heer Sloos t.z.t. wordt ge publiceerd. Actie van Organon ook in Leiden Omstreeks 1 februari start de phar- maceutlsche fabriek N.V. Organon te Oes ook in Leiden de actie „Moeders voor Moeders". Hiertoe zoekt men In samenwerking met huisartsen en zie kenhuizen contact met zwangere vrou wen van wie in de le drie maanden om de twee dagen de urine wordt opge haald. Hierin bevindt zich een grondstof no dig voor de bereiding van het medicyn H.M.G., dat wordt gebruikt by de be- ■tryding van bepaalde vormen van on vruchtbaarheid. BURGERLIJKE STAND Geboren i Christiaan Johan *n van J. A. de Croon en J. G. Lina. Diane Char lotte Francoise dr van G. C. F. Wlersma en M. J. Mazer. Roland zn van R. Roger en A. M. Hekker. Petrus Adrïanus Nico- laas zn van N. G. W. Vink en A. H. J. Rybroek. Cornells Johannes zn van D. W. Noteboom en K. J. van der Werf. Annemarie dr van N. H. van Seggelen en M. L. C. Verhoeven. Maarten zn v. W. Blanajaar en B. van Ryn. Maartjo Maria Gerda dr van M. Glasbergen en W. van Staveren. Thereeia Diana Brl- gitta Ingrld Louise dr van N. de Jager en L. W. de Jong. Wilhelmina dr van J. Meesemaker en D. K. van der Niet. Jo hannes Leo nardus Petrus zn van P. D. van der Geest en H. T. M. van Bilsen. Overleden: E. P. van de Rydt 72 jr, vrouw. C. van der Brugh 79 Jr. wed. van A. Dlrkse. B. van den Burg 60 jr, man. N. Klinkenberg 71 Jr. vrouw. A. Haas noot 62 Jaar, man. E. F. Kimman, 9 maanden, zoon. B. J. v. d. Meer, 93 Jr, man. J. Volker. 73 Jr, echtgenote van A. Bwanenburg. A. Lammens 83 Jr, man. jaar werd prof. Jansen Schoonhoven benoemd tot rector van de Nederlandse Zendingshogeschool te Oegstgeest. Gedurende het cursusjaar 1951/1952 was prof. Jansen Schoonhoven als gast docent verbonden aan de Hogere Theo logische School te Djakarta. In 1961 werd hy aan de Leldse Universiteit be noemd tot byzonder hoogleraar ln de zendingswetenschap. In het daaropvol gende Jaar doceerde hy enige tyd aan de theologische school van de Evange lische Kerk te N'Doungué ln Kame- Prof. Jansen Schoonhoven, die in ver scheidene tydschriften artikelen heeft gepubliceerd, is medewerker aan de reeks „Johann Georg Hamanns Haupt- schrlften erklart". Camera samen met Scheidende gemeentesecretaris van Warmond Luxor Thcstcr Raad sprak vele loffelijke woorden EXTRA RUIMTE VOOR 2600 KORT-PARKEERDERS PER ETMAAL Parkeermaatregelen per gebied wor den ln het rapport als volgt aange geven: Haarlemmerstraat omgeving Teneinde het verlies naar parkeer- tydbeperking In de Haarlemmerstraat en de tastbare vraag naar kortparkeer ruimte te kunnen opvangen, is 't wen- seiyk de parkeerschyf (met een par- keertydbeperking tot uur) ln te voeren op: de Turfmarkt, de Apothekersdyk, de Stille Rijn, de Beestenmarkt, een ge deelte van het Klooster, een gedeelte van de Lange Mare, de Van der Werf- straat, alsmede het terrein tegenover het badhuis in de Van der Werfstraat, een gedeelte van de Pelikaanstraat en een deel van de Kaasmarkt. Parkeer- meters kunnen in eerste instantie wor den geplaatst op de Stille Mare en de Lange Mare (35 stuks). De parkeerindellng op de Stille Mare is aanwezig. Met de voorgestelde maatregelen komt kortparkeerruimte voor 1700 kort- In Galerie v. d. Vlist aan de Boter markt wordt zaterdagavond een ten toonstelling geopend van plastieken, schilderijen en tekeningen van Frits v. Eeden, de expositie duurt tot en met 1 februari. Bridgecub „De Sleutels" Stand in de tweede helft van de huis- houdeiyke parencompetitie van bridge club De Sleutels. Stand na een ronde: Groep A: 1. echtp. Tyssen 188; 2. echt paar De Vrind 178; 3. Kuyt-Eldering 157; 4. dms Sier-v. Zijl 152; 5. v. d. Burg -de Jongh 151; 6. v. Ravenswaay-Engels 148; 7. Rompes-Pries 145; 8. Janson- Rip 142; 9. Vrljenhoek-v. Helvert 139; 10. Bloemhoff-de Jong 139; 11. De Vrles- Lodder 133; 12. Biesot-v. Weizen 132; 13. v. Kempen-Knippenberg 108; 14. dms Stlgter-v. d. Ende 104. Groep B: 1. Zwetaloot-Liem 173; 1. echtp. Jansen 159; 3. v. d. Bergh-Wes- sellng 157; 4. Selier-Dulser 151; 5. Klin- kenberg-Smittenaar 150; 6. mevr. Dero- gee-Bernhard 150; 7. Rodenburg-Wesse- ling 149; 8. Dek-Goedhart 143; 9. Kooy- man-Hemmers 136; 10. De Vries-Seller 136; 11. v. d. Heyden-NIjwelde 132; 12. mevr. Vryenhoek-Gevers 128; 13. Mid- delham-Beugelsdyk 128; 14. dms Bern- hard-Bon 124. Groep C: 1. de Vries-Oudshoorn 209; 2. echtp. Holleman 191; 3. Poot-Lans bergen 186; 4. Robbers-Lepelaar 185; 5. dms Den Dekker-Wiedemeyer 182; 6. Vreeburg-Biegstraaten 166; 7. v. Meeu- wen-Tenwolde 151; 8. mevr. Winkler Prins-Rlel 134; 9. mevr. Vroom-Foppen 119; 10. De Koning-Snijders 117; 11. echtp. v. Leeuwen 117; 12. echtp. van Kempen 109; 13. dms Blanken-Nouwens 82; 14. v. Beek-de Ryk 68. LEIDEN 2 jan. '68 HET NAAR DE KERK GAAN Naan aanleiding van het schrijven van M.S. in de Leidse Courant van 2 januari, wil ik een iets gespecifi- ceerder verslag even over de kwestie „Gaan we nog naar de kerk?" De vraag „Zou je nog naar de kerk gaan als het niet verplicht was?", werd voorgelegd aan leerlingen van een 2e klas Ulo. Totaal aantal leerlingen: 51. De antwoorden waren als volgt: wel 14 niet 17 onzeker 8 begin wel, later niet 1 Bij herstemming, na een klassegesprek hierover, bleken vooral „niet" en „soms" sterk veranderd; de cijfers hiervoor werden resp. 8 en 22. Bij deze aantallen dient men wel te overwegen, dat dit geen algemeen geldende cijfers zijn; mijn bedoeling was slechts, het cijfer 2 dat door M. S. werd genoemd, iets meer in houd te geven. R. VAN VELZEN Vanaf vandaag ls de exploitatie van j het Camera Theater aan de Hogewoerd overgenomen door de heer R. Uges, di recteur van het Luxor Theater te Leiden I en van het Apollo Theater te Den Haag en de heer mr. P. A. Meerburg, directeur o.a. van de Krlterlon Theaters te Am- „In de geschiedenis van Warmond; bare raadsvergadering waarin deze sterdam, Rotterdam en Den Haag. De zijt gij de eerste ambtenaar aan wie onderscheiding aan de scheidende heer G. H. Groenewegen blijft belast de ere-pening dezer gemeente in zil- gemeentesecretaris, de heer M. M. B. met jae dagelijkse leiding van het then-ver wordt uitgereikt omdat gij vol-Pieterse, werd uitgereikt. De nestor van de raad, de heer A. Willemsen. zei. zich volkomen te kunnen aanslui ten bij de woorden van de voorzitter en hij sprak er zijn vreugde over uit dat de raad nu in een openbare zit ting van dit gevoelen blijk heeft kun nen geven. In al die jaren, aldus spre ker. waart gij. en zulks onder alle omstandigheden bereid, waar zulks nodig was de raad van voorlichting te dienen en deze uitstekende voor lichting heelt ons onze taak zeer ver gemakkelijkt. Ik feliciteer u dan ook, mede namens de overige raadsleden, van harte met deze onderscheiding en ik wens u en uw gezin in uw nieu we vaderland het allerbeste toe- De heer Pieterse zei, dat deze avond voor hem zeer waardevol is geworden en de aan hem toegekende onderschei ding stelde hij dan ook op hoge prijs. „Ik weet niet." aldus spreker, „of alle lof ook terecht was, maar ik heb mijn werk altijd met groot plezier gedaan mede gezien het vertrouwen, dat ik by u allen had. Ik en ook myn gezin zijn zeer verknocht aan deze gemeente en wij nemen dan ook de komst een programmatiebeleld te voe ren. dat overeenkomt met dat van de Krlterlon- en Uitkyic Theaters. Als eer ste stap zullen Iedere vrydag en zater dag nachtvoorstellingen worden gege ven van belangrijke films, A.s. vrijdag en zaterdagnacht zal begonnen worden met de film „Eva" van Joseph Losey, met in de hoofdrol Jeanne Moreau. Marktroute en om gering In verband met een tastbare vraag naar kortparkeerruimte is het wense- ïyk op de Nieuwe Rijn (tussen Harte- steeg en Hoogstraat) de parkeerschijf in te voeren (met een parkeertijdbe- perking tot ltf uur). Parkeermeters kunnen worden ge plaatst op het Stadhuisplein (langs het trottoir zijde Koornbrug) en de Vis markt (stadhulszyde), waar een vak indeling reeds aanwezig ls (18 stuks). Met de voorgestelde maatregelen komt kortparkeerruimte voor circa 350 kortparkeerders per etmaal extra ter beschikking. Breestraat en omgeving Het ls noodzakelijk de parkeerschijf (met een parkeertydbeperklng tot 1 y, uur) in te voeren op een gedeelte van de Papengracht, een gedeelte van het Steenschuur, een gedeelte van de Lan- gebrug. Van de parkeermeters maakten wij elders melding. Met de voorgestelde maatregelen komt kortparkeerruimte voor 550 kortpar keerders extra ter beschikking. De parkeerindellng op de Beesten markt en de Kaasmarkt dient met spoed gemaakt te worden. Stallingruimte voor fietsers en brom fietsers dient ln het centrum op ruime schaal aanwezig te zyn. Een verplaatsing van het bodeccn- trum op de Kaasmarkt dient te wor den overwogen. LEIDSE AGENDA Geopend voor spoedeisende gevallen (ook op Nieuwjaarsdag): Apotheek Reijst, Steenstraat 35, teL 20136. Op zaterdag 30 december is in Leiden, voor spoedeisende gevallen, 's mor gens van 8 tot 12 uur bovendien ge- opend: Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20085. Apotheek R. van Breest Smallen- burg te Leiderdorp en Apotheek Voor schoten zijn de gehele week geopend. De Oegstgeestse Apotheek is op zon dag 31 december en op Nieuwjaarsdag gesloten van 8 tot 24 uur. DONDERDAG 4 JANUARI Stadsgehoorzaal 12 uur Voorlichtings dag universiteit. Stadhuis, 20 uur Jongerenparlement. VRIJDAG 5 JANUARI OEGSTGEEST PASTOOR KOOIMAN RECIPIEERT Pastoor Kooiman van de St.-Willibror- dus-parochle te Oegstgeest geeft mor gen, 5 januari, aan eenieder de gele genheid hem met zyn verjaardag te feli citeren. De receptie ls morgenochtend van 11.00 tot 12.00 uur en morgen avond van 19.00 tot 20.00 uur. den genoemd t.w. dat betrokkene zeer veel voor de gemeente betekent en ook op maatschappelijk terrein zijn sporen moet hebben verdiend. In uw ambt als gemeente-secretaris hebt gij veel meer gedaan dan de werkzaam heden aan deze functie verbonden en in het maatschappelijk leven dezer ge meente hebt gij daarnaast ontelbare functies bekleed, die ertoe hebben bijgedragen dat gij een onmisbare steun werd in de groei en ontwikke ling van deze gemeente. Het voorstel om u voor dit alles deze onderschei ding toe te kennen is spontaan uit gegaan van de raad hetgeen deze on derscheiding nog waardevoller maakt. Ik hoop dat deze onderscheiding voor u een bijzondere waarde zal hebben, nl. als een voortdurende herinnering aan deze gemeente en dat het steeds een blijk zal zijn van de grote waar dering voor uw werk en uw persoon." WASSENAAR Wethouder mw. Le Coultre opende kleuterdagverblijf te Wassenaar Wassenaar bezit sinds gisteren een kleuterdagverblijf. In een aantrekkeiy- ke ruimte by de Messlaskerk in het ge bied van de Zyhvatering bestaat, voor lopig gedurende vier ochtenden per week, gelegenheid kinderen tot 6 jaar aan deskundige handen toe te vertrou wen. Het kleuterdagverbiyf is woens dag officieel door wethouder mevrouw A. J. Ie Coultre-Foest geopend. De voorzitter van het bestuur van de stichting Kleuterdagverblijf Wassenaar, de heer G. L. Elout, liet in een inlei dend woord de voorgeschiedenis de re vue passeren. De gedachte aan een kleuterdagverblijf is indertijd geopperd door mevr. Le Coultre. Besloten werd gedurende een half jaar een proef te nemen. Dat werd mogelijk gemaakt dank zij bijdragen van enkele bedrij ven en particulieren. Het bestuur van de stichting werd samengesteld uit ver tegenwoordigers van verschillende groe peringen. Al is de crèche, dank zij de medewerking van de hervormde ge meente ondergebracht in de Messias- kerk, waarin namelijk een zeer geschik te ruimte beschikbaar was, het kleuter dagverblijf Is zeer algemeen van opzet. Wethouder mevr Le Öoiiltre dankte de leden van het bestuur voor hun be reidheid, hun schouders onder dit werk te zetten, zy sprak over de functie, die het kleuterdagverblijf in onze samenle ving vervullen kan. Het gemeentebe stuur heeft veel belangstelling voor dit experiment en hoopt van harte, dat het slagen zal. De stichting heeft, dank zij enkele schenkingen, de beschikking kunenkry- gen over speelgoed en een aantal attri buten die voor de verzorging van jonge kinderen nodig zijn. Kinderen tot 6 jaar kunnen van dins dag tot en met vrijdag 's morgens tus sen half 9 en 9 uur aan de crèche wor den aangemeld. Gistermorgen ontstond in het ver zorgstershuls by het Prov. Gerefor meerd Weeshuis aan de Lindelaan brand, vermoedeiyk door een storing in de oliebrander van de verwarmingsinstal latie. Het gebouw was op dat moment verlaten. De brand werd ontdekt door een voorbyganger, de heer A. Schoorl, die onmiddellijk alarm sloeg. De Was- senaarse brandweer was, ondanks glad de wegen, binnen zeer korte tijd aan wezig met een autospuit. Voorzien van persluchtmaskers drong men het huis binnen, waardoor de brand bedwongen kon worden voordat deze kon uitslaan. NOORD WIJK AUTO SLIPPEND IN BOLLENLAND Op de Zwarteweg. nabij de grens met de gemeente Katwyk, slipte een sport wagen, bestuurd door een 18-jarige zee man uit Noordwijk. De auto ramde en kele bermpalen en kwam totaal ver nield in het bollenland van de fa. Alke made terecht. De chauffeur en zijn iets oudere Kat- wykse vriend werden nog voor de bot sing uit de wagen geslingerd en daar aan hebben zij waarschijnlijk hun leven te danken. Zij liepen nu geen letsel van betekenis op. Aan de bolgewassen ont stond schade. ALPHENSE DWERGGEIT DENKT VROEG AAN LENTE ALPHEN AAN DEN RIJN De Openbare Leeszaal te Alphen no teerde gisteren zyn 3.000ste lid. Corrie Noordsy uit Alphen was de gelukkige, die uit handen van de voorzitter van de leeszaal, de heer C. Otto, een boek werk met sprookjes van Andersen ont ving. De heer Otto feliciteerde het nieu we lid en hoopte dat dit een stimulans zou zyn om binnenkort aan de 4.000 te NOORDWIJKERHOUT LOTERIJ „DE KOLIBRI" De prijzen, gevallen op de volgende loten van de vogelver. „De Kolibri" zijn nog niet afgehaald. Lot no. 395, 2902, 2974, 3279, 3389, 3411. 3773, 4124, 4295, 4390, 4622, 4692, 4931. De prijzen kunnen worden afgehaald by de heer Th. Ver- wer, v. 't Haafstrast 20, Noordwyker- hout. DE MECHANISATIE VAN HET BLOEMBOLLENBEDRIJF Jaarlijkse tentoonstelling te Lisse meest mooie en prettige herinneringen aan deze gemeente mee. Ik hoop harte dat het u allen in de toekomst goed moge gaan en dat gij nog veel vruchtdragend werk in het belang van deze mooie gemeente zult kun nen verrichten." Onteigening De andere agenda-punten gaven niet veel stof tot discussie. In het be lang van de ontwikkeling van Zwanburgerpolder werd besloten te gaan tot onteigening van gronden in eigendom toebehorende aan de ge meente Leiden en de heer K. Bree- dijk. Van de gemeente Leiden zal worden onteigend ruim 41ha cn van de heer K. Breedijk 2 ha. Na enige toelichting werd goedgekeurd hel voorstel tot wijziging van de salaris verordening. Besloten werd de huur van het gemeentelijk sportterrein te brengen van 1.000 op 1200 per jaar, waarbij de heer Weijers b. en w. dank bracht voor de medewerking in deze ondervonden. Besloten werd over te gaan tot aan schaffing van een nieuwe sneeuw ploeg waarvan de kosten bedragen 4.950. Hierbij bracht de heer Weij ers gemeentewerken nog een woord van dank voor de wijze waarop in de ze gemeente bij gladheid wordt ge strooid. Met algemene stemmen werd besloten de woning Burgemeester Ketelaarstraat 1 onbewoonbaar te verklaren. Aangezien deze woning voorkomt op de lijst van monumen tenzorg zal worden afgewacht hoe de desbetreffende instantie over afbraak van deze woning denkt. WARMOND Activiteiten van tafeltennis vereniging „Steeds Vooruit" Ook dit jaar kan Steeds Vooruit weer terugkijken op een geslaagde oliebollenaktie- Er werd bijna eens zo veel verkocht als vorig jaar. Er wer den ruim 2000 appelflappen en 3200 oliebollen gebakken. De leden die hieraan meewerkten hebben dan ook beslist een pluim verdiend. De se nioren die maar liefst 30 uur achter het vet stonden garandeerden dus een goede kwaliteit. Maar onze spe ciale waardering gaat toch wel uit naar het koopgrage Warmond se pu bliek, dat gezorgd heeft dat Steeds Vooruit weer een aktie kon afsluiten die geslaagd genoemd kan worden. SCHOOLTOERNOOI Voor het eerst in het 20-jarige be staan van de t.t.v. Steeds Vooruit trad zij een keer naar buiten voor de jeugd van Warmond (leeftijd 9 t.m. 12 jaar). Ook dit evenement is goed verlopen (speci). Om 1 uur stonden al zo'n 30 jongelui voor de deur om maar zo gauw mogelijk te kunnen beginnen. Er waren heel wat leuke partijen te zien: bijv. de finale meis jes 4e klas tussen Marian Zoetemelk en Liesbeth v. Winsen, en finale jon gens 5e en 6e klas. Het toernooi dat tussen 57 deelnemers werd gehouden werd afgesloten om kwart voor 6 met de prijsuitreiking door de voorzitter. Wel willen wij vermelden dat dit toernooi mogelijk werd gemaakt door de financiële bydragen van de ge meente Warmond en de Parochiële Jeugdraad. Uitslagen: Meisjes 4e klas: 1 Lies beth v. Wisen, 2 Marian Zoetemelk, 3 Els van Dijk. Jongens 4e Idas: 1 Hans v. Hulst, 2 Jozef van der Vooren, 3 Marcel Dek ker. Meisjes 5e klas: 1 Lian Meskers, 2 Annet van Winsen, 3 Paula Buters. Jongens 5e klas: 1 Kees Witsenburg 2 Martin Broxterman, 3 Toon v.d. Vooren. Meisjes 6e klas: 1 Marian Orémus, 2 Anja Velema, 3 Coby Visch. Jongens 6e klas: 1 Cees Hartveld, 2 Hans v.d. Berg, 3 Evert Scholtes. Wij wijzen de leden senioren erop dat op 7 januari de voorrondes gehou den worden van de Warmondse Kam pioenschappen, aanvang 11 uur. PAUZE OPGEPAST, NIET UITGLIJDEN! Nederland zit er weer in. In een mis troostige potpourri van mist, natte sneeuw en gladheid, waar we welge moed doorheen baggeren, evenals door de niet minder mistroostige potpourri van theologische beschouwingen. Ook daar klossen we manshaftig door. Dat gaat een mens niet in de kouwe kleren zitten. Die lektuur doet soms den ken aan kille mist en gladde wegen. Van de geslepen diplomaat De Talleyrand is het gezegde: „Woorden zyn er om ge dachten te verbergen". Daarin slagen sommige theologische schryvers zo goed, dat zij van monsieur De Talleyrand een goedkeurend knikje zouden krijgen. In diplomatieke omhaal van woorden wor den geloofswaarheden de mist ln ge stuurd met een sluwe gladdigheid, waar een eenvoudig christen op uitglijdt en - als hy niet oppast - blijft liggen. Het is ermee als met het winterweer. Het gaat voorbij. Straks zal men zich verbazen over die ogenschyniyk geleer de poespas, die zo weinig of niets te ma ken heeft met de lente-eenvoud van het Evangelie, dat al tevreden is met een geloof „als een mosterdzaadje". LEIDSE BIOSCOPEN Films in de week van 4-11 jan. Casino: „Goed geschoten, Matt Helm", 14 jaar. Vrydag en zaterdag 11.30 uuri Eva, 18 jaar. Dagelyks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 u. Lido: De Woestelingen (18 jaar). Dagelyks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 u. Luxor: Cosa Nostra (14 jaar). Dagelyks: 2.30, 7.00. en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 u. Studio: De dief van Parijs (18 jr.) prolongatie. Dagelyks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 u. Trianon: Casino Royale (14 jr.) Dagelyks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 u. Rex: Het gevaar heeft twee gezich ten (14 jaar). Zondag: 2-30, 7.15, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 u. PUNT Schip ahoi... Land aan bakboord! KORRELTJE Geen vrouw heeft ter wereld meel eer behaald Dan de eer van goed hulsvrouw 't heeft nimmer gefaald. W. Meere weer lid van Leidschendamse raad 'In verband met de benoeming per 1 februari a.s. van wethouder K. D. Dors- (PvdA) tot burgemeester van Wie- ringen zal de heer W. Meere (PvdA) die by de laatste verkiezing niet her kozen werd, weer zitting krijgen in de gemeenteraad. Wie de heer Dorsman als wethouder zal opvolgen ia nog een heel moeiiyk vraagstuk. De WD heeft het meeste recht op een wethouderschap maar bij de vorige verkiezing had de WD geen geschikte kandidaat. In de grote veilinghal van Hobaho te Llsae ls wederom de Jaariykse tentoon stelling Ingericht op het gebied van mechanisatie en efficiency van en ln het bloembollenbedrljf. De voorzitter van het stichtingsbestuur, de heer Anes, heeft deze expositie geopend en sprak ln zyn openingstoespraak onder meer over de moeliykheden, die er de laatste jaren waren ontstaan. Het bestuur heeft toen contact gezocht met de Westfrisee Flora te Bovenkarepel. „Het wea een goed contact en het is Jammer, dat we j dat niet eerder hebben gehad", aldus de heer Anes. Voor zo goed als alle takken van werkzaamheden zijn thans machines en apparaten in de markt, ook electronische apparatuur. Er ls een veelvoud van ver pakkingsmateriaal, van sorteer- en tel machines. rooi- en plantmachines. appa raten op het gebied van koeling en ver warming, kortom zo goed als alles wat het bloembollenbedrljf ln onze geme chaniseerde tijd vraagt en van node heeft. I Hoewel de dagen al weer zoetjesaan langer worden, zal nog niemand n zijn hoofd halen om dit jaargetijde Voorjaar te noemen. Een I dwerggeit in het hertenkamp van Alphen aan den Rijn dacht daar echter heel anders over. Ze vond uitgerekend de dag voor de jaarwisse- ling, zaterdag 30 december, de meest geschikte dag om twee jonge geitjes I ter wereld te brengen. Een zeer vooruitstrevende gedachte als men bedenkt, dat „normale" geiten dit pas in de lente plegen te doen. Veer- tien dagen voordat dit blijde gebeuren plaatsvond, had men de geit al I uit het hertenkamp gehaald. Ze werd voortdurend achterna gezeten I door andere geiten en bokken en men vermoedde dat er iets jongs op komst was. De veehouder Vergeer aan de Aarkade nam het dier op I in zijn stal, waar de hoofdopzichter van de gemeentelijke plantsoenen- dienst, de heer G. J. du Bois, haar zaterdagmorgen aantrof als jonge moeder. Gisteren had ze haar kroost zover opgekalefaterd, dat ze de twee kleintjes trots aan de fotograaf kon tonen. Marktberichten DEN BOSCH, 3 jan. - Vee - Aan voer totaal 6252, runderen 1985, gras kalveren 238, vette kalveren 426, nuchtere kalveren 2026, schapen 219, fokzeugen 15, slachtvarkens 605, big gen 738, slachtrunderen 848, melk- en kalfkoeien 1000-1675, guiste koeien 825-1225, graskalveren 325-550, kalf- vaarzen 1025-1660, klamvaarzen 985- 1235, guiste vaarzen 825-1140, pinken 575-775, nuchtere kalveren voor fok of mesterij 120-260, weideschapen 110 -145, lammeren 325-450, biggen 50- 63,slachtrunderen 4.55-4.80, extra kw. le kwaL 4.00-4.50, 2e kw. 3.60-3.95, 3e kwal. 3.35-3.55; vette stieren 4.00- 4.55, worstkoeien 3.00-3.30, vette kal veren 4.10-4.50 le kwal., 3.60-4.00 2e kwal., 3.15-3.45 3e kwal. nuchtere slachtkalveren 1.35-1.75, per stuk 45- 80, slachtzeugen 1.65-1.70 le kw. 1.54- 1.63 2e kw., slachtvarkens 1-93-2.08 vette schapen 115-150, vette lammeren 125-165, melk- en kalfkoeien: ruim, lui, stijf, duurder; guiste koeien: ge woon, iets vlotter, stevig prijsh. of even hoger; jongvee: minder, iets vlotter, duur; vette kalveren: nor maal, rustig, onv. prijsh.; nuchtere slachtkalveren: groot, redelijk, weinig verandering; schapen en lammeren, beperkt, lui, duur; fokzeugen: kort, traag, flauw prijsh. lopers en biggen: redelijk, erg traag, aflopend prijsh. slachtvee: groter, vlot, vaster; slacht zeugen: ruim, iets gedrukt, iets gedr. UTRECHT. 4 jan. - Vee -Totale aanvoer 3675, runderen 1008, vette kalveren 100, graskalveren 50. nuch tere kalveren 575. schapen 591, var kens boven 100 kg 376, id. beneden 100 kg 41, biggen 919, bokken, geiten 15, melk-, kalfkoeien 1075-1500, kalf- vaarzen 950-1050, vare koeien 850- 1050, pinken 650-750, stieren 800-1080, graskalveren 350-560, nuchtere kal veren 40-80, fokkalveren 125-245, ichapen 85-130, lammeren 130-180, drachtige varkens 350-450, lopers 75- 100, biggen 55-65, bokken, geiten 12- 22, vette koeien 4.20-4.55 le kwal. id. 2e kwaL 4.00-4.10, 3e kw. 3.70-4.00 vette kalveren: le kw. 4.40-4.50, 2e kw. 4.10-4.30, 3e kw. 3.60-4.00; nuch tere kalveren 1.40-1.80, «ware vette varkens 1.90-2.05, zouters 2.10-2.20, slachtzeugen 1.55-1.65, jonge slacht zeugen 1.70-1.80, melk-, kalfkoeien! matig, prijsh., vette koeien: vlug, even hoger; vare koeien: matig, prijsh, vette kalveren: vlug, prijsh. graskal veren: rustig, prijsh. nuchtere kal veren: willig, prijsh. fokkalveren: wil lig, hoger; schapen: willig, prijsh. lammeren: willig, hoger; varkens en biggen: rustig, prijsh. BARNEVELD, 3 jan. - Pluimvee - Aanvoer circa 11.000 stuks, handel matig. Prijzen in guldens per kg: sl. kippen 90-1.10, zwarte 1.00-11.0, rode I.35-1.50. Slachtkuikens 1.35-1.50. RIJNSBURG, 3 jan. - Bloemen - Tulpen: Apeldoorn 225-240, Demeter 200-220, Lustige Witwe 125-145, Christ- mal Gold 115-135, Levant 110-135, Krelage 110-135, Ralph 110-130, Tom my 100-125, Preludium 85-115, Free- sia's White Swan 85-165, Golden Yel low 65-150, Irissen 160-180, Narcissen Golden Harvest 110-115, Carlton 100- 115, Early Glory 100-110, Flower Re cord 85-110, alles per bos. Hyacinteni L'lnnocence 30-36, Ostara 28-35, An ne Marie 25-32, Anthurium 125-220, Gerbera 35-76, Euphorbia 37-67, Ro zen: Baccara 40-65, Zorina 24-32 Ca rol 25-28, Garnet 24-26, Am. Anjera Rode Sim 36-38, G. J. Sim 33-38, Kee- fer 32-37, Dusty Sim 32-36, Crowly Sim 30-34, Carry Sim 33-35, Rose Sim 30-34. Espérance 30-34, Witte Sim 28-33, Arthur 30-32 alles per stuk. GOUDA, 4 jan. Kaas Aanvoer 4 partijen kaas. Prys 3.82-3.93. Handel BARNEVELD, 4 jan. Eiervelllng Aanvoer 691.550 stuks. Stemming kalm. Pry zen ln guldens per 100 stuks: eieren van 42-48 g 9.01-10.65, 52-58 g 10.02- II.93, 62-67 g 12.52-13.45, 71-72 g 14.07- 14.94. R.A.VEEN, 3 Jan., Bloemen Am. anjers Sim Rose 26-46, Sim Rood 28-45, Sim Wit 32-40, Sim Arthur 29-31, Sim Keefer 31-33, G. J. Sim 37, Esperence 28-35, Red Diamond 35-36, Rozen: Gar- nette en Carol 21-42, Cyclamen 70-1,50 pxL Troochryaanthen 1,10-1,60,

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4