S)e£eidóe0Oll^Citlt Avondvullend t.v.-spel via Ned. I Order voor een supertanker Twee procent voor ontwikkelingshulp doet onze welvaart weinig schade Nieuw boek: Rijke en arme landen Haya straks in „Monitor Vrijdagprijzen zijn prijzen 200x300 aa™ 17.° PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 4 JANUARI 1968 TELEVISIE HEDENAVOND Europa en het gaullisme MET Italië, de belde Beneluxpartners en de bondsrepubliek staat Neder land ln 1968 voor de heel moeilijke vraag hoe na De Gaulles laatste „neen" op de poging om onderhandelingen over Enge- lands toetreden tot de E.E.G. te beginnen, voortgegaan moet worden. Voor Nederland is de vraag nog las tiger dan voor de vier genoemde partners, omdat minister Luns dè grote promotor geworden ls van uitbreiding van de Euro- markt en daardoor onvermijdelijk ook de meest op de voorgrond tredende bestrij der van de tegenwoordige Europapolitlek van Frankrijk. Zelfs sommige Westduitse politici en commentators hebben de laat ste weken van december geklaagd dat na De Gaulles uitzichtloos negatieve acties tegen de kandidatuur van Oroot-Brlttan- nl6 c.s. de ..dan maar Europa op de plaats nuf-politiek van mr. Luns het grootste gevaar zou zijn dat de Europese integra tie op dit moment bedreigt. Er wordt ln Italië, Frankrijk en West-Duitsland nogal gemokt, omdat Nederland vorige maand na De Gaulles trieste „neen", de landbouwbespreklngen ln Brussel onvoldoende gesteund hebben. Inderdaad ls het een groot probleem of De Gaulles onverzettelijkheid beantwoord kan worden door een permanente weige ring om de Integratie van de „Zes" ver der te versterken. Maar het ls een min stens even groot probleem, of Nederland en zijn partners tegenover Engeland precies de gedragslijnen moeten volgen die Parijs probeert te decreteren. Want waarover men het gevoeglijk eens kan zijn, ls dat de Franse regering de aanvrage van Londen thans afwijst door het stellen van voorwaarden die haar alleen maar als een gelukkig toeval goed van pas kwamen om op een nette manier te weigeren, wat anders op een minder nette manier eveneens geweigerd nou zijn. WANT Engelands inderdaad grote eco nomische zorgen zijn voor president De Gaulle meer nog een heel welkome aanleiding dan een doors!agevende reden om „neen" te zeggen geweest. De Oaulle vreest terecht dat na Engelands toetreden tot het geïntegreerd Europa Frankrijks roi zowel politiek als economisch minder zwaar zal worden. Wij hebben nimmer het gelijk van de Franse president betwist, wanneer hij Engelands toetreden tot de Euromarkt een moeilijke zaak noemde: kwalijk was en ls echter, dat De Gaulle de Britten niet eens de kans wil geven om te be wijzen dat ze bereid zijn de moeilijkheden op te lossen om daarna, met andere Westeuropese landen de gezamenlijke toekomst te gaan behartigen. Wanneer Parijs nu stelt dat Engeland zich economisch voor de „Zes" aantrekke lijker moet maken, hebben de Britten van hun kant gelijk als ze stellen: ten eerste dat de oplossing van hun problemen deels afhankelijk ls van het lidmaatschap van de gemeenschappelijke markt en ten tweede dat ze voor het zich getroosten van bepaalde offers toch wel graag enige garantie zouden hebben dat ln een vol gend stadium Frankrijk niet met nieuwe bezwaren komen zal. Minister Luns1 krachtig protest tegen de Franse lijn van dit moment vloeit dan ook vooral voort uit deze overwegingen. Maar met een protest alleen komt Europu en komt ook Nederland er niet. Zinloos zou het zijn om tegenover het negativis me van De Oaulle een volledige stilstand van het Europese werk te stellen. Dan brengt men De Gaulle toch niet tot an dere gedachten en gaat men de geschie denis weer terugdraaien naar een verre van aantrekkelijk moment. Een andere kwestie ls, of Nederland en andere partners niet kunnen en moeten proberen om, op elke manier die niet strijdig is met de Europese verdragen, tot nauwe samenwerking met de Britten te komen. Dat kan bijvoorbeeld op techno logisch gebied (minus de atoomenergie) en het kan op militair-politiek terrein, zeker Inzoverre het de komende reorgani satie van de Noordatlantlsche Verdrags organisatie betreft. Omdat afwachten of De Gaulle uit eigen beweging tot andere gedachten komen zal zinloos ls, moet er wel een of ander Initiatief bulten de Franse presi dent om genomen worden. SOMMIGEN zijn ook wat dit betreft zeer pessimistisch, omdat ze voor betere tijden niet alleen het aftreden van De Gaulle, maar het verdwijnen van het gaullisme noodzakelijk vinden. Voor ons ls dit nog maar de vraag. Wanneer Frankrijks „sterke man" vrij willig of gedwongen de macht uit handen zou geven, moet o.l. eerder gehoopt worden op een voortzetting van een gematigd-gaullistisch bewind dan op een omzwaai naar de linkse coalitie. Reeds nu. op een moment dat deze linkse coa litie machteloos ls, blijkt hoe weinig samenhangend ze is. Komt „links" ln Frankrijk met zijn groeiende commu nistische Invloed na De Gaulle aan de macht, dan wordt de janboel van de vijf tiger Jaren weer een reëel gevaar. Voor Europa valt er dan niet veel goeds te hopen, zelfs niet wanneer de communis ten bulten de regering gehouden zouden kunnen worden. Meer kans ligt er voor Europa bij het Frankrijk van na De Gaulle ln een voortduren van een gematigd gaullistisch bewind onder figuren als Pompidou en Couve de Murvllle. politici die nu óók het „neen" aan Engelands adres uitgesproken hebben, maar hoogstwaarschijnlijk omdat De Gaulle het zo en niet anders wil. Actief ln Brussel èn actief bulten de „Zes" zijn, ls naar onze overtuiging de beste gedragslijn voor Nederland: in af wachting van de kleur die Parijs beken nen gaat, wanneer daar figuren de teu gels In handen krijgen die minder dan Charles de Gaulle belast zijn met de erfenis der historie van een groots Frans verleden. „KVP-'67" - REAGEERT (I) voor de laatste aflevering van „KVP-"67" tevens een van de laatste in zijn kwali teit als partijvoorzitter. Het valt te waarderen dat de voor zitter zelf de nabeschouwing op de be langrijke partijraadsvergadering van be gin december verzorgd heeft. Beste deel van deze nabeschouwing vinden we de 2e helft; daar waar mr. Aalberse nam. herhaalt dat activiteiten als die van de christen-radicalen een stimulerende bij drage kunnen vormen voor de program matische partijvernieuwing en waar hij aanspoort om nu voor belangrijk politiek en/of organisatorisch werk dat te wach ten staat, de handen uit de mouwen te steken. Het eerste deel van mr. Aalberse's ar tikel spreekt te veel over de formele tekst van de in Arnhem aanvaarde re soluties en te weinig over de achter grond daarvan, zoals die met name door vele en belangrijke gesprekken ln de wandelgangen en noodvergaderzaaltjes van Musis Sacrum tot stand gekomen ls. Terecht laakt mr. Aalberse degenen die nu net doen alsof de Arnhemse partij- vergadering helemaal niet tot beslissin gen gekomen is en alsof al het werk naai commissies verschoven is, zodat over eer jaar de eigenlijke beslissingen zullen val- Maar een vraag onzerzijds is, alsof mr. Aalberse van zijn kan niet net iets te pertinent stelt, dat vorige maand de ln 1963 begonnen discussie over grondslag en karakter van de partij nu helemaal afgesloten ls. Inderdaad zijn teksten aanvaard die de partij naar een bepaalde weg wijzen: de nauwe, desnoods zo nauw mogelijke samenwerking met de twee grotere protestants-christelijke partijen. Maar tegelijkertijd zijn er in Arnhem ook beslissingen genomen, die te ma ken hebben met het „hoe" van de tocht naar en over die weg, alsmede met de methodiek van de politieke opstelling van de partij. Zaken die, geloven we zwaarder wegen dan mr. Aalberse in zijn artikel doet vermoeden. ~\T J 1 t belang of deze vraag komt uit het bin- lingshulp slechts beperkt is. „De ar- lijke research belangrijk is, moeten dan \Pf1Pr and iïlOPt nenland of uit het buitenland." beid aan de opheffing van de armoede in de rijke landen de plaats Innemen ,KVP-'67" REAGEERT (II) DEZELFDE deeember-aflevering van KVP-'67 werkt 1 van mr. Aaalberse's wensen nader uit: de partij moet nu niet in de eerste plaats blijven sleutelen aan de instrumenten waarmee men po litiek moet bedrijven, maar vooral aan dacht schenken aan de instrumenten die men moet gebruiken. 1 Met andere woordenmen moet, nu de vorige parlementsverkiezingen al weer een jaar achter de rug zijn, grote aan dacht gaan besteden aan het program matisch beleid van nu en de nabije toe- Uitgezonderd de buitenland-commissie hebben vrijwel alle KVP-studiegroepen een jaar „vakantie" gehouden. Hel wordt weer hoog tijd om aan het werk te gaan: om nieuwe taken aan te vatten en. wan neer de mogelijkheid van veroudering bestaat, om óude rapporten en aanbeve lingen in revisie te nemen. De wereld waarin de KVP staat, is volop ln bewe ging: internationaal nationaal, regionaal en plaatselijk. De KVP moet dlc bewe ging volgen, wil ze programmatisch straks een gezaghebbend geluid laten Wachten op het resultaat van de studie commissie di» nu over stembusakkoord en aanverwante zaken gaat praten en op de „commissie van achttien" kan op tijd verlies neerkomen. Dp Poolse choreograaf Conrad Drze- wleckl is dezer dagen in ons land aan gekomen om bij het Nationale Ballet het avondvullende ballet Doornroosje op muziek van Tsjaikovskl ln te stu deren. De première ls op 28 februari. In het afgelopen Holland Festival bracht hij reeds een ballet Variaties 4 4 bij het Nationale Ballet uit. Zijn landgenoot Krzysztof Pankiewici zal decor en kostuums voor Doorn roosje verzorgen. In het Goois Museum te Hilversum wordt van 9 januari tot 5 februari een ten toonstelling gehouden van grafiek en gouaches van Wim Drion. (Van onze omroepmedewerker) HILVERSUM De NTS-Ieiding heeft beslist, dat mevrouw Haya van Some- ren-Downer op zondagmiddag 21 janu ari na het invullen van het totofor mulier voor „Monitor" een weerwoord zal mogen spreken. Zoals bekend is haar reactie in de Tweede Kamer op het VPRO-program- ma „Hoepla" aanleiding geweest tot veel discussie in en buiten politieke kringen. Haar suggestie dat de filmers van de VPRO die in de trein vertoe vende militairen van bier zouden heb ben voorzien, viel nergens in goede Mevrouw Van Someren mag nu in „Monitor" proberen de zaken recht te zetten. Zondag is dit nog niet mogelijk, omdat dan Mies Bouwman aan de beurt is en op zondag 14 januari ruimt „Mo nitor" een plaats ln voor een grote sportgebeurtenis. Vanavond eindelijk weer eens een avondvullend toneelstuk: de AVRO pre senteert van 20.45-22.13 vla Ned. I de „plattelandsthriller" „Order voor een sflpertanker" van Eli Asser. Asser, schrijver onder meer van de eertijds vermaarde radiostrip „Mimo- za" heeft het spel gesitueerd in een klein dorp dat zo gaandeweg een cen trum voor watersporttourisme begint te worden. Daar loopt zegge en schrij ve èèn buitenlander rond, een Bulgaar, die als misdadiger wordt ontmaskerd door de dorpszakkenroller die toen hij een paar jaartjes moest „opknappen", Bulgaars heeft geleerd en zo de aante keningen uit het zakboekje van de di recteur kan ontcijferen. Het hele spel hier verder te vertellen heeft weinig zin, vooral ook omdat de verschillende gebeurtenissen zó inge wikkeld zijn, dat ze uitsluitend door luisteren en kijken kunnen worden ontward. Er zal in elk geval wel weer het nodige gelachen kunnen den, daar staat de naam van Eli As ser wel borg voor. Medewerkenden aan „order voor een supertanker" zijn onder andere Johan Kaart, Henk Mo lenberg, Coen Flink, Adéle Bloemen- daal, Jan Blaaser en Mieke Ver- straete. Coen Flink (linke) en Jan Blaaser (rechte) in een caféscene uit „Order voor een supertanker", het toneel spél, dat de A.V.R.O.-televisie vanavond uitzendt. Van geheel ander gehalte is het to neel, dat van 21.07-21.35 uur via Ned. II wordt uitgezonden. In november zijn in Hilversum name lijk opnamen gemaakt van fragmen ten uit het treurspel „Medea" van Eu ripides. Hoofdpersoon was de interna tionaal bekende Griekse actrice As- passia Papathanassiou, die tot kort verbonden was aan het Piraikon Theater in Athene, vrijwillig in bal lingschap is gegaan en in Londen woont. In Griekenland heeft zij eer zeer goede naam. Thans tracht zij eer bestaan op te bouwen buiten haar va derland. De NCRV brengt vanavond de opna men van fragmenten uit dit treurspel van Euripides op het scherm. De Ne derlandse tekst is naar een nieuwe vertaling door mr. Evert Straat. Naast Aspassia Papthanassiou speelt de Nederlandse acteur Johan Schmitz. Hij zal dit stuk tevens inleiden. NEDERLAND I: 18.55, 19.03, 1956 en 20.16 NTS 18.50 uur Pipo de clown 19.00 uur Nieuws in het kort AVRO 19.06 uur Danny Kaye Show NTS 20.00 uur Journaal AVRO 20.20 uur Televizier. actuali teitenrubriek 20.45 uur; Order voor een super- HILVERSUM I: NCRV: 20.3022.25 uur: Stekker, amusements programma 23.00—23.55 uur: Studio 2300, magazine. tanker, t.v.-spei 22.13 uur: Dichters dichterbij NTS: 22.40 uur: Tweede journaal 22.45 uur: Sluiting. NEDERLAND II: (STER- reclameuitzendlng om 18.55 en 20.16 uur) NTS: 18.50 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: Van gewest tot gewest 19.25 uur: Internationaal Agrarisch Nieuws 20.00 uur: Journaal NCRV: 20.20 uur: Melodie van een stad, muzikale show 21.05 uur: Ik en gij 21.07 uur: Een Griekse tragedie, t.v.-spel 21.35 uur: Hier en nu, actualiteitenrubriek CVK/IKOR: 22.00 uur: Kenmerk - laat NTS: 22.30 uur: Tweede journaal 22.35 uur: Sluiting. HILVERSUM II: Radioprogramma DONDERDAG HILVERSUM I (402 m) NCRV: 18.00 Tijd vrij voor muziek ln vrije tijd: A. Da meskoor: geestelijke liederen. B Harmonie orkest. 18.30 Nieuws en weerpraatje. 18.54 Actualiteiten. 19.00 Stereo: Leger des Hells- kwartler (gr.) 19.15 Spektrum: nieuws uit de protestants christelijke organisaties. 19.30 Kerkorgelconcert: klassieke muziek. 20.00 Wijd als de wereld: Internationale oriëntatie ln Kerk. zending en oecumene. 20.10 Klassie ke orkestmuziek (gr.). 20.30 Stekker: ster- avondprogramma. 22.25 Boekbespreking. 22.30 AVRO: Nlei 20.05 Land der Muzen: kunstkroniek. 20.30 Stereo: Residentie-orkest en soUst: klassieke muziek. 22.10 Stereo: claveclmbelrecital (opn): oude muziek. 22.30 lezing. 23.35 Ste reo: Pianorecital: klassieke muziek. 23.55- BRUSSEL Ned. (324 m): 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesportuit- slagen. 18.30 Franse les. 18.32 Lichte 18.55 Lichte muziek. Radionieuwsdienst AVRO: HILVERSUM I: 7.00. 20.30—22.10 uur: 7.30, 8.00, 8.30, 12.30, Stereoconcert door 18.30, 22.30, 23.55. Residentieorkest HILVERSUM lit 7.00, 22.55—23.35 uur: 8.00, 11.00, 13.00, 16.00, Venster op de heden- 18.00, 19.30, 22.30, 23.55. daagse muziek. niLVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00. Lichte muziek. 19.45 20.30 Hoorspel. muziek. 22.00-22.15 Nieuw» en Nederland moet komen met iets gedurfds (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG Kan Nederland wer kelijk niet meer doen aan ontwikke lingshulp dan het percentage tot 1970 optrekken tot 2 procent? „Zij, die be weren, dat onze economie niet ln staat is om de lasten van een grotere bijdra ge op zich te nemen, zal men niet vin den onder de economisten, althans on der de economisten, die hebben geleerd te rekenen. Het argument is volslagen ondeugdelijk", aldus dr. H. M. de Lan ge, voorzitter van de commissie socia le zaken van de oecumenische raad van Kerken in Nederland. De 2 procent ontwikkelingshulp in 1970 betekent vol gens hem alleen maar, dat de Neder lander 1 gulden per week minder van zijn consumptieverhoging kan besteden. Ieder jaar groeit het gemiddeld inko men per hoofd van de Nederlandse be volking. Wanneer de ontwikkelingshulp omhoog gaat, wil dit alleen maar zeg gen, dat wij iets minder kunnen beste den van deze inkomensgroel, zoals dr. De Lange schrijft in zijn boek „Rijke en arme landen", dat door zijn uitge ver „Het Wereldvenster" te Baarn en door de schrijver Ier beschikking gesteld is van de NOVIB. „We groeien dan alleen maar iets minder hard in Nederland. Maar de produktie en de werkgelegenheid komen er niet zo gauw door in de knoei. Mis schien dat de luxe branches, zoals par fumerie, restaurants, auto-industrie wat minder hard groeien dan in de afgelo pen jaren. Maar men moet wel beden ken. dat het in de economie altijd gaat om de totale vraag. Het is ook niet van belang of deze vraag komt uit het bin nenland of uit het buitenland." Waar het echter wel om gaat is, dat tussen 1960-1965 het inkomen per hoofd in de meeste ontwikkelingslanden steeg met 10 dollar: twee dollar per jaar dus. In de rijke landen bedroeg deze stijging maar liefst 60 dollar per jaar. Daarbij moet de wereld rekening hou den met een schrikbarende toename van honger en ondervoeding bij wellicht tweederde van de wereldbevolking. Want 2 miljard mensen behoren tot de armen en de armsten in deze wereld; 1 miljard lot de bezitters. Wat moet het dan worden, wanneer in het jaar 2000 maar liefst 7.5 miljard mensen op deze door grote verschillen en tegenstellingen geteisterde wereld moeten leven, zoals deskundigen berekenen? Tussen 1975 en 1980 dreigt volgens de voedsel en land bouworganisatie (FAO) al een noodsi tuatie in een aantal ontwikkelingslan den. In de tijd dus dat Nederland waar schijnlijk discussiëert of de 2 procent van 1970 misschien opgetrokken moet en/of kan worden naar 3 procent. Geen gevaar Dr. De Lange wijst met professor Llnneman ook het argument van de hand. dat de Nederlandse betalingsba lans bij de verhoging van de ontwikke lingshulp in gevaar gebracht zou kun nen worden. BIJ de twee procent In 1970 betekent dit een nettodruk op de beta lingsbalans van niet meer dan ongeveer 150 miljoen gulden per jaar. Het zou derhalve goed zijn, dat „Rij ke en arme landen" vooral door de Ne derlandse politici goed gelezen wordt en door hen. die zich nog steeds van de ont wikkelingshulp afwenden, om welke re den dan ook. Want, weer schrijft dr. De Lange, dat voor hen die een inkomen hebben boven het minimum en zelfs ver boven dit minimum het offer voor de ontwikke lingshulp slechts beperkt is. „De beid aan de opheffing van de armoede in de wereld en in Nederland sluit el kaar niet uit. Men kan zelfs zeggen, dat de strijd om de opheffing van deze ar moede in beginsel dezelfde mentaliteit vraagt". Het is daarbij geen wonder, dat dr. De Lange in zijn boek (dat hij overi gens ook aan hem opdroeg) voortdu rend professor Tinbergen aanhaalt of naar diens werken verwijst. Volgens het driemanschap Tinbergen- Linnemann-De Lange wordt het langza merhand hoog tijd, dat Nederland met iets gedurfds komt. Daarom ook zet dr. De Lange in zijn boek uiteen waarom professor Tinbergen zich de laatste ja ren zo intens inspant om een nieuwe internationale arbeidsverdeling tot stand te brengen, waarmee Nederland, met andere Europese landen (de E.E.G. een begin zou kunnen maken. Volgens professor Tinbergen zouden de ontwikkelingslanden in staat gesteld moeten worden arbeidsintensieve indus trieën aan te trekken, terwijl de rijke landen zich in hoofdzaak bezig zouden moeten houden met kapitaalintensieve industrieën. Solidariteit Internationale solidariteit speelt hier bij de hoofdrol. Natuurlijk tast een der gelijke Internationale arbeidsverdeling de nationale werkgelegenheid aan. Daar om zouden de werkgevers moeten na gaan hoe hun bekwaamheid en hun in zichten te gebruiken om de produktie in de ontwikkelingslanden op gang tc Voor de werknemers, die nationaal bij deze te verplaatsen industrieën wer ken, zouden structuurplannen ontwikkeld moeten worden, zoals bijvoorbeeld in Zuid-Limburg gedaan is, aldus citeert dr. De Lange uit de plannen van profes sor Tinbergen. Kapitaalsintensieve be drijven. waarbij ook de wetenschappe lijke research belangrijk is, moeten dan in de rijke landen de plaats Innemen van de arbeidsintensieve bedrijven. De om te scholen werknemers mogen bij deze totale omschakeling geen economi sche nadelen ondervinden. Dit door pro fessor Tinbergen steeds intensiever ge propageerde plan ook buiten Nederland moet wel internationaal aangepakt wor den. Het heeft, aldus dr. De Lange, geen zin, dat bijvoorbeeld Nederland alleen tot dergelijke gedurfde ideeën overgaat. Het moet gezamenlijk gebeuren in Europees verband, tezamen met Ame rika. Maar dan ook zo mogelijk Oost- europese landen hierbij inschakelen. „De verwezenlijking ervan vraagt tien tallen jaren. Maar een nieuwe interna tionale arbeidsverdeling zal de totale welvaart in de wereld vergroten. Er is heel wat fantasie en uithoudingsvermo gen voor nodig voordat het zover is. In Nederland en in Europa zouden we een begin kunnen maken door in kleine groe pen de voorstellen te bespreken en als het kan te verbeteren", aldus dr. De Lange in z(jn boek „Rijke on arme lan- Verdediger van dr. Soebandrio gearresteerd DJAKARTA (Reuter) De advocaat dr. Yap Thiam Hien, die destijds oud minister van Buitenlandse Zaken dr. Soebandrio heeft verdedigd, is gearres teerd omdat hij lid zou zijn van de verboden Chinese organisatie baperki. Deze organisatie zou de Indonesische communistische partij hebben gefinan cierd. Soebandrio werd 15 maanden ge leden ter dood veroordeeld wegens zijn aandeel in de communistische staats greep van 1965 in Indonesië. Nieuw», om 7.32 Actualiteiten, om 7.55 Ovt weging en om 8.00 Nieuw». 8.30 Nleu- Moeders wil ls wet: programma v< de landbouwers, i de Jeugd. 17.15 Licht lns met zangsollste: Dixielandmuzlek. Sportkompas. 17.50 Actualiteiten. lek. VPRO: 7.55 Deze dag. AVRO: lieuws. 8.10 Radiojournaal. 8.20 Stereo: Llch- grammofoonmuzlek. (8.30-8.35 De groente- NRU: 9.00 Fran! 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitami nen: populair verzoekplatenprogramma. (II— 11.02 Nieuws). 11.55 Beursberichten. NRU: 12 Blik op de wereld: Informaties over lnterna- Uonale zaken, waarbij Nederland direct of Mededellngei 13.00 Nieuws. die krant: artikelen uit bekende en minder indse kranten en tljdschrif- worden besproker :a: 13.30 Voor NRU: 14.30 Kind en echtscheiding (deel II), gesprek. 15.00 Vonken onder de as: programma over Nederlandse volksverhalen en volksgebruiken. 15.30 Lichte orkestmuziek (gr.). VPRO: 18.00 Nieuws. 16.02 Thuis, pro gramma voor thuiszittenden. 16.30 Voor "de kinderen. 16.45 Stereo: Radlophilharmonisch orkest en solisten: klassieke muziek. 17 40 Informatie: achtergronden en commentaar. HILVERSUM IH (240 m en FM-kanalen) - 13.30 Help: gevarieerd platen) :ualiteiten. 17.05-18.00 Zingende bougie: ge varieerd platenprogramma voor automobilis- BRUSSEL NED 324m) 12.00 Nieuws. 12.03 Grammofoonmuzlek. 12.05 Landbouwru- brlek. 12.15 Lichte muziek. 12.40 Weerbe richt, mededelingen, programma-overzicht en SOS-berichten voor schippers. 12.48 Lich te muziek. 12.55 Buitenlands persoverzicht. 13.00 Nieuws, weerbericht en beursberichten. 13.20 Tafclmuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Klas sieke muziek. 15.00 Nieuws. 15.03 Lichte mu ziek. 15.30 Lichte muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Lichte muziek. 17.os mededelingen. 17.15 17.45 Weense muziek. Tournee Theater voor vrije produkties AMSTERDAM (ANP) In oprich ting is de N.V. „Tournee Theater", die zich gaat bezighouden met vrije toneel- produktics, voornamelijk in de provin cie. Initiatiefnemers zijn de heren A. Greidanus, directeur var de Ensche- dese schouwburg, die de zakelijke lei ding op zich zal nemen, en de Amster damse toneelspeler Bert van der Linden, die zich met de artistieke leiding zal belasten. Het ligt in de bedoeling om in het na jaar met het programma van start te gaan. Er zijn reeds drie Engelse stuk ken aangekocht, die in serie zullen wor den gespeeld. Het eerste toneelstuk „Let sleeping wives lie" van Harold Brooke zal in september in de Rotterdamse schouwburg van start gaan. De twee andere stukken zijn ..Any Wednesday" van Muriel Besnik en „The man most likely to" van Joyce Rayburn. Het ligt in de bedoeling gedurende drie vier maanden ongeveer 60 voorstellingen van elke theaterproduktie te geven. Wollen karpet moquette geweven. Zeer bekend fabri kaat U kunt kiezen uit diverse dessins. Maat 140 x 180 79.- Karpet „Fl'eeta" van stevige co- cos. Kleuren- rood. groen en geel. U0 x 160 160 x 230 2 2 75 2» atsge 17. O vergordijnstof Deze dichtgeweven stof is bedrukt met fraaie bloemen op gestreepte onder grond. keuze uit 3 kleurstellingen. De prijs Is zeer aantrek kelijk: 120 cm breed m 05 Damasjack van dubbele poplm Aan 2 kanten te dra gen. Zakken, geslo ten met de zo mo derne ritssluiting. Di verse kleuren o.a. marine en beige. Maten 40/44 la atage Damesjapon 2 angora gebreide modellen o.a. met col en ronde halslijn. Be drukt met kleurige fantasie dessins. Maten 38/44 Actetas van sterk rundleder in een groot model. Modellen met 2 en 3 vakken en voor lassen. Nu extra voordelig. 19. 73 Haranovarhamd 100% zelfstrijkend en blijvend optisch wit. Boord en man chetten zijn ver sterkt Prima pas vorm en afwerking. Maten 35/43, Foetsi-Foetei Afgesloten plastic bak voor hat opber gen van o.a. was goed. Handig op badkamer of in de keuken. Nu slechts Nylonkousen Zonder naad 20 den. Zonder naad 30 den. Laddervrij. Stretch 20 den 2 paar 29."-»'SD 7."4a* 6.®5 P! el t-Womvh. beste**"- .*ro»ooe^ tmfi tol 1 wm. LEIDEN AlPHEN 2.2 Chocolade jaffa- cake Bijzonder lekker Engels product Cake met zuiver si naasappelgelei. Jaffa crème en een laagje chocolade. 1 10 Rokmeter als hulp bij het ver vaardigen van Uw kleding 5." Schroeven- Chroom-vanadium 17! Plat. rond of vier kant 1 7! Hamer Schrijfhaak ''7, Ie etage I. VROOM DREESMANN

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2