FLUORIDERING VAN ALPHENS DRINKWATER NOG IN STUDIE PAGINA 4 jJB leidsb courant woensdag 8 januari 1968 TWEE MAN VERDRONKEN IN OEGSTGEESTERKANAAL Twee broer» zijn hedenmorgen omstreeks half negen ver dronken in het Oegstgeesterkanaal te Oegstgeest in de di recte nabijheid van het Marine Electronisch Bedrijf. De twee broers, de heren J. en W. Huigen, resp. 39 jaar en ge huwd en 29 jaar ongehuwd, uit Sassenheim bevonden zich met een derde, de heer Zwaan, in een VW-busje, dat naar de politie aanneemt van een landweggetje bij de Haarlem merstraatweg het water is ingegleden. Na het tewateraken konden de bestuurder, de heer Zwaan, en een van de broers zich snel in veiligheid stellen. Terwijl de heer Zwaan hulp ging halen bij een boerderij op enkele honderden meters afstand dook een van de broers wederom in het ijskoude water om te pogen zijn broer te bevrijden. Hoewel dit hem gelukt moet zijn de auto werd zonder inzittenden opgehaald neemt men aan, dat beiden bevan gen zijn door de koude. Nadat om kwart over elf de wagen was boven gehaald, slaagde de politie er omstreeks half twaalf in de stoffelijke overschotten te bergen. Van ,de slachtoffers was een man gehuwd. De gladheid of wellicht een gebrek aan de wagen wordt als de waarschijn lijke oorzaak van het ongeval ge-zien. De bestuurder was van de situatie ter plaatse op de hoogte, omdat men al enige tijd werkzaamheden bij het kanaal verrichtte in opdracht van het Voorschotense grondbedrijf Van Klaveren-Koomen. De heer Zwaan kon nog niet worden gehoordhij heeft een shock;. 10 Januari a.s. zal het 40 Jaar geleden ztjn, dat oud-stadgenoot de heer P. J. Raaphorst zyn loopbaan bij het onder was begon. Na ruim 31 jaar werkzaam te zijn geweest aan de H. Hartsehool. Os en Paardenlaan alhier, werd hij in 1959 benoemd tot hoofd van de r.k. Jongens school St.-Joseph te Hoofddorp. Voor oud collega's en oud-leerlingen is het feli- rltatieadres: Prins Bernhardstraat 2. Parochiecentrum „De Inktpot", waar die dag ook de receptie zal zijn van half vijf tot zes uur. BURGERLIJKE STAND Geboren: Dennis Armand, zv. H. Jan sen en C. J. Laterveer, Antonetta Cor nelia, dv. A. van Duljn en L. Herbert, Davy Hendrlkus Willem, zv. J. M. T. Opdam en G. A. van Hameren, Marianne Elizabeth, dv. D. F. van der Niet en W. van Duijvenbode, Jansje, dv. S. C. J. van den Hoogen en H. C. Gyzenij, Jaco bs Hendriks Maria, dv. L. van Strlen en J. M. Jansen, Marco, zv. J. van der Welj- den en W. Koet, Eric Cornelia, zv. C. J. van der Plas en C. G. van Beek, Jan netje, dv. J. van Duijn en J. van den Bosch, Astrld Maria, dv. G. S. v. Dorp en A. T. M. Knynenburg, Susanna, dv. L. Klok en C. H. van Vossen, Anthonie, zv. A. L. den Duik en N. Zwaan, Beren- dina Johanna, dv. J. Fasel en J. Schrljer, Richard Wouter Eugène, zv. J. P. M. v. Leeuwen en C. H. M Langezaal, Oscar, zv. J C Kluppel en C M Gordijn, Johan nes Petrus, zv B. P. J. de Jonge en J. Koclewijn, Robin, zv. A. E. Habraken en C. C. van Gils, Irene, dv. N. Schouten en M. C. Koet, Antonius Johannes, zv. G. J. Kleinheaselink en W. B. Schepers, Irene Maria Madeleine, dv. W. M. Kist en J. H. Lankhuizen. Germine, dv. J. A Kok en W. Mol. Cliff Willem, zv. G. J. Vriellnk en B. A. Streit, Nfcole Antonia, dv. J. J. van der Steen en J. M. C. Ver- maesen, Blanca Hendriks, dv. S. K. van der Rol en H. A. Wessels, Corine Silke. dv. M, Bouman en H. Behnsen, Mirjam Irlth, dv. B. van den Berg en J. Blok, Ronald Johannes Martinus, zv. J. B. van Loon en VV. M. A. van Aart. Cornelia Anna Maria, dv. L. Q. M. Peachier en J. M. van den Berg, Karen Sjoke, dv. J. G. Bulthuis en S. A. Wlttermans, Anne- rleke Marlëtte, dv. J. G. Bulthuis en S. A. Wlttermans. Getrouwd: J. F. M. Breedeveld en K. de Roolj. Overleden: M. E van 't Zelfde 69 jr. vr.. H. F. Overzet, 57 jr. m., L. v. Ham burg. 60 jr. m.. N. W. Prins, 65 jr. e.v. K. Cebol, M. V van Acker, 85 jr. wv. C. M. Brooahooft. A. J. Webbe, 63 jr. m., W. Dorpmana, 51 Jr m.. A. Steenstra. 83 Jr. m„ G. J. Zwarts, 89 jr. m.. H. M. E. Plaameijer, 84 Jr. wv. J. A. de Koning, J. Witteman, 61 Jr. m., P. C Taconla, 81 ALPHEN 50 JAAR Als onofficiële viering van het feit, dat Alphen aan den Rijn 50 jaar be staat, in de huidige vorm wel te ver staan, heeft jeugdsociëteit Club 66 een feestprogramma samengesteld, dat drie avonden omvat. Allereerst op maandag 8 januari zal het Lurelei Ca baret optreden met het programma ..Oud Zeer". Verder volgt op 10 ja nuari een avond met o.a. Johnny Kraaikamp en André van Duin, ter wijl tenslotte op 12 januari een dans avond wordt gehouden met mede werking van de Haagse beatgroep Daddy's Act voor de jongeren, terwij! aan de ouderen gedacht zal worden. Alle avonden worden gehouden in ge bouw „Nabij" aan de v. Lennepstraat en de aanvangstijd is 8 uur. De toe gangsprijzen bedragen resp. 6,-, f 4 en 4.50. [LAZERS WOUnK Geboren: Johannes P. z.v. v. Dorp A. en Van Rijn G.; Govert F. z.v. Deketh, G. C. en Ten sythoff G. M. Ondertrouwd: Hassefras Jacob M. Th. 22 Jaar met Vente Nellij 21 jaar. Getrouwd: Kompier Johannes A. J. 31 j. met Broekhuizen, Maria Th. L. 28 j. Overleden: Marlnua Steenpoorte 66 j. e.v. v.d. Steen G.; De Wilde Trijntje 74 j. w.v. Slootweg Pieter. LEIDERDORP LEIDERDORPSE BRIDGECLUB Tijdens de laatste wedstrijd van de viertallencompetitie van de Leiderdorp- se Bridgeclub heeft het viertal dames Van Gelder-De Jong met Blom-Schip- pers .zich via een 60 overwinning aan de kop van de ranglijst weten te wer ken. Het echtpaar Van Klaveren met Gerlich-Van Leeuwen als teamgenoten konden niet verder komen dan een ge lijkspel terwijl Tljssen-De Winter met Loof-Kar8tens sr. zich van hun eerste misstap enigszins herstelden en een 42 overwinning boekten. De dames Jans-Van Zonneveld met Jans-Pouw bleven beneden de verwachtingen en verloren met 42. Dit alles gebeurde in groep rood. In groep zwart schijnen de echtparen Wessels en Frinten oppermachtig en behaalden ook nu weer een grote over winning. Verrassend was ook de 51 zege van Veldhuyzen-Van Vliet met 't echtpaar Stokhuyzen, evenals de 60 zege van de dames Van Berge Hene- gouwen-Upwich met het echtp. Ver duin. Van der Bijl-Van der Koog met het echtpaar Zwanenburg vonden hun nederlaag van vorige week maar ma tig en herstelden zich vla een 51 zege. De stand luidt nu; Groep rood: 1 Blom-Schippers met dames Van Gelder-De Jong 111 +74, 2 Van der Ben-Kiel Jr. met Sijpesteyn- Van der Maat 93 +37, 3 echtpaat Van Klaveren met Gerlich-Van Leeu wen 84 +26, 4 echtp. Danz met De Koning-Van Zonneveld 75 +18, 5-6- 7 echtpaar Rompes met Danz jr.-De Vries 66 +39, Tijssen-De Winter met Loof-Karstens sr. 6—6 +5, Van Berge Henegouwen-Duiker met gebr. Kars tens 66 —11, 8 echtp. Lenaers met echtp. Kiel 48 70, 9 dames Jans- Van Zonneveld met Jans-Pouw 39 37, 10 dames Schutte-Zwarts met Schutte-Volgelenzang 012 81. Groep zwart: 1 echtp. Wessels met echtp. Frinten 120 +118, 2 dames Van Berge Henegouwen-Van Upwich met echtpaar Verduin 12—0 +91, 3 echtp. Zandbergen met Hoogervorst- Van der Vliet 7—5 +27, 4 Beek-Bosse met dames De Graaff-Onrust 66 +8, 5-6-7 echtp. Groesbeek met echtpaar Van der Pool 57 11. echtp. Stok huyzen met Veldhuyzen-Van Vliet 57 27, Van der Bijl-Van der Koog met echtpaar Zwanenburg 57 33, 89 mevr. Van der Bijl-Van der Bijl jr. met echtp. Wenlnk 39 —62, dames Van der Brink-Van Schendel met mevr. en heer v. d. Kommer jr. 39 68, 10 dames Bosse-Zanoll met echtpaar Vos 2—10 47. Voor de Leidse afdeling van de Ned. Bridgebond behaalden alle drie de teams weer de overwinning. Het eerste en derde team wonnen met 42 ter wijl het tweede team met 60 won en hierdoor aan de kop van de ranglijst staat. Feestelijke dag voor zuster Kouwenhoven te Langeraar Het is een mooi familiefeest gewor den, die dag dat zuster Aloysia (mej. Elisabeth) Kouwenhoven haar zilve ren kloosterjubileum vierde. De dag werd begonnen met een plechtige Eucharistieviering waarin pastoor Schoonderwoerd uit Den Haag de preek hield. Omdat deze pastoor een kwart eeuw geleden in Langeraar ka pelaan was, kon hij nog vertellen van de keuze van zuster Kouwenhoven om zich geheel in dienst van de me demens te stellen. Na afloop van de H. Mis werd de zuster met haar ouders ontvangen in de pastorie door pastoor J. van Ros- sum. De verdere gehele dag was de familie de gast van de zusters van het St. Antonius Rustoord, dat van de zelfde orde uitgaat als waarin zuster Kouwenhoven is opgenomen. Om zeven uur 's avonds ging het gezelschap naar het parochiehuis, waar de R.K. Muziekvereniging Arti klaar stond om een muzikale hulde te bren gen. De heer Th. A. Hijdra sprak woorden van gelukwens tot de jubi- laresse. Weer terug in het rustoord was het tijd voor de receptie, waar vrienden en kennissen kwamen feli citeren en cadeaus aanboden. Zuster Aloysia, weer vertrokken 1 naar haar werk in Velsen, kan dank- baar terugzien op deze feestdag. KOUDEKERK A. D. RIJN KERSTBOOMVERBRANDING Ook nu weer had in Koudekerk de tra ditionele kerstboomverbranding plaats. De jeugd van Koudekerk had gisteren de honderden bomen bij de inwoners af gehaald en deze gebracht naar een afval hoop in de buurt van het zwembad. Om 7 uur werd onder grote belangstelling, vooral van de jeugd, de brand in de grote hoop kerstbomen gestoken en hui zenhoge vlammen verlichtten de om trek als op de dag. In nog geen half uur had het vuur de bomen verpulverd en ging de jeugd voldaan naar huis. Leden van de vrijwillige brandweer hielden een oogje In het zeil, maar behoefden niet op te treden. HOOGMADE KLAVERJASSEN Bij de laatste kaartwedstrijd van 1967 t.b.v. de bejaardenkas in paviljoen „De Does" gehouden, werd het hoogst aan tal punten behaald door: 1 H. v. Schle 5503 p. 2 G. v. Leljden 5236 p. 3 K. Borst 5008 p. 5 P. v. Leljden 4969 p. 6 J. Bak 4945 p. 7 JoopZoetemelk 4914 p. De eerstvolgende, tevens eerste in '68 te houden kaartwedstrijd, Is vrijdag avond 5 januari a.s. in Huize v.d. Ploeg. Aanvang 8 uur. KATWIJK DRUKBEZOCHTE NIEUWJAARSRECEPTIE Er heerste een gezellige drukte tijdens de nieuwjaarsreceptie, die gisteravond in de raadzaal van het Katwijkse ge meentehuis werd gehouden. Velen waren gekomen on. burgemeester A. G. Ver meulen en mevrouw Vermeulen-Kalis ge luk te wensen bij de intrede van het nieuwe Jaar. Onder meer waren er de hoofden van de gemeentelijke diensten en bedrijven, personeelsleden van de ge meente, de gemeentepolitie, de reserve- politie, de vrijwillige brandweer en de BB en voorts vele vertegenwoordigers van het plaatselijke verenigings- en be drijfsleven. Geboren: Anna M. F., dv. D. Haasnoot en J. C. van den Oever, Jacoba C. C., dv. W. Kuyt en C. C. J. Rooyakkers, Maarten C., zv. J. v. d. Zwan en J. v. d. Plas, IJsbrand, zv. Y. van Dijk en N. Ouwehand, Annette, dv. F. Schaap en D. A. Haasnoot, Ester R., dv. R. A. van Leeuwen en A. M P C Verheijen, Hen drik J., zv, J. van Duyn en H. van Rijn, Shirley H., dv. C. J. Barends en H. A. van Oyen, Edwin, zv. S. F. A. van Don kelaar en J. Reijne, Maartje M. M. dv. C. M. Freke en J. Voys, Erick J. B., zv. M. W. Flipse en T J M. Migo, Wil lem, zv. W. de Vreugd en A. van Duin, Michael H. J., zv. C. van der Plas en C. F. J. F. Degen, Astrid, dv. J. F. de Kooker en M. J. de Vreugd, Jan-Anne, dv. J. Quist en J. A. van Duyvenbode, Cornells D., zv. D. Hus en M. S. M. Ver- weljmeren, Johannes, zv J. de Jong en A. Hoek, Arendje C., dv. M. Meijvogel en A. N. G. Ouwehand. Ondertrouwd: A. de Mol en M. E. Bln- nenfeld, A. J. de Hoog en K. W, Ippel, T. W. van der Horst en M. A. v. Duyn, D. de Mol e^i B. van Duyn. Getrouwd: J. Vlieland en H. de Haas, G. Schwldrowski en L. C. M. Verkleij, P. C. Vooys en A. H. van der Voort, W. Fletter en P. Verdoes, E. van Delft en M. J. van Dijk, N. Dubbeldam en G. van Rijn, G. J. de Bruin en L. J. v. d. Plas, A. Haasnoot en A. van Rijn, J. van Duyn en K. Aandewiel, D. van der Plas en J. F. Sikkens, C. J. L. Schaap en A. van Rijn, J. van Duyn en K. Aande wiel, D. van der Plas en J. F. Sikkens, C. J. L. Schaap en J. M. van Duyn, J. Ouwehand en A. A. van Duyn, B. van der Plas en G. van Otterloo, P. W. G. Brands en E. Knetsch, A. Schaap en A. A. Verdoes. S. Y. Arikdogan en M. J. van der Linden, C. H. Schopper en W. J. M. Kolderman, D. G. MacMootry en B. B. M. de Laat, P. J. Bliek en A. Jolly, R. C. W. Zwemmer en R. M. Selie, K. H. Pen en M. A. Gutman Overleden: A. van der Matten, ev. D. F. de Waard, 78 jr., vr.; W. Lindhout, 79 jr. m.; A. Sprangers. ev. H. Amme- raal, 82 jr vr.; J. Zijp, 74 jr. m.; J. van Duyn, 79 jr. m.; C. den Haas, wv. S. H. Wljnobel, 87 jr. vr.; J. Haasnoot, 79 jr. m.: W. Haasnoot. 20 jr. m.; W. Ou wehand, 20 jr. m.; M. H. van Dijk. wv. C. de Ruyter, 73 Jr. vr.; C. van Beelen, w.v. L. van der Plas, 79 jr. vr. Burgemeester en wethouder» van Lisse maken bekend, dat ter gelegenheid van de benoeming van de burgemeester dezer gemeente tot burgemeester van Nijmegen, op vrijdag 12 januari a.s., des avonds van 19.30 tot 21.30 uur, ten ge meentehuize een openbare receptie zal worden gehouden, waarbij de burgerij, waaronder mede worden begrepen ver enigingen, instellingen e.d. in de gelegen heid wordt gesteld afscheid van de bur gemeester te nemen. BEDRIJF8KLAVERJASSEN Elka is nog ongeslagen, al was de zege tegen Van Zanten erg mager met 134.132. Even zag het er naar uit, dat Van Zanten aan de overwinning-roes een einde zou maken. Elka achtte het nodig om tn de tweede ronde de jas uit te trekken, wat, achterafgezien wel nodig was ook! Van Stijn had het meeste pro fijt van bovengenoemde uitslag, temeer daar ze zelf 147 punten tegen PTT 130 punten behaalde. Dat PTT zich niet zon der meer gewonnen gaf, bewijst wel het grote aantal tegenpunten. Stevig staan de Van Stljns op de wteede plaats. Beide Hobaho-teams zaten tegenover elkaar en telden beide nogal wat invallers. De „bigman" Van Haasteren had blijkbaar de eerste keus en wist met ruim ver- de Van Stijns op de tweede plaats. Beide nen. wat de spanning aan de top nog aantrekkelijker maakte! Persoon als „eerstejaars" liet een oude rot. de Ge meente, in de val lopen met 139-128 wat voor beiden geen verandering in de stand bracht. Tenslotte De Meulder- De Vlinder 140-125, wel een bewijs dat de Sassemers zich hier goed thuisvoelen. Wegens het niet beschikbaar zijn van lo kaliteit worden de wedstrijden voortge zet op 12 januari a.s. De stand na 12 partijen is als volgt: 1 Elka 1703 p. 2 Van Stijn 1678 p. 3 Hobaho I 1669 p. 4 Van Zanten 1643 p. 5 Hobaho II 1639 p. 7 De Vlinder 1579 p. 9 Gemeente 1516 p. 10 PTT 1514 punten. GESLAAGDE KERSTBOOMBRAND Onder grote belangstelling van de jeugd heeft dinsdagavond 2 jan. voor het eerst in Lisserbroek een kerstboom verbranding plaats gehad. De jeugd had enige honderden kerstbomen naar de plaats van verbranding gesleept en on zulks onder toeziend oog van de brand- der grote vreugde ging alles ln de fik, weer van Haarlemmermeer. ZATERDAG GROTE KERSTBOOMBRAND Zaterdagmiddag zal onder auspiciën van het CAJ en het IPJ, de beide over koepelende organen voor het jeugdwerk in Lisse, de grote kerstboomverbranding plaats hebben op het terrein bij het Groene Kruisgebouw in de Wilhelmina- straat. De jeugd kan kerstbomen inleve ren vanaf 's middags half 4 tot 5 uur. De jeugd krijgt bij inlevering van een kerstboom een lot waarmede waardevol le prijzen te winnen zijn. BLOEDTR AN SFU SIE Heden woensdag- en donderdagavond kunnen donors bloed geven voor de bloedtransfusiedienst van Het Roode Kruis in de lokalen van de Herv. Kleu terschool, ingang Kanaalstraat naast de „Kijkgrijp" van de fa. Mljnders. NOORDWUKERHOUT Openbare bibliotheek in Noordwijkerhout opgericht Bij notariële akte is de „Stichting Openbare Bibliotheek Noordwijkerhout" in het leven geroepen. Deze stichting stelt zich ten doel te komen tot de oprichting van een open bare bibliotheek annex leeszaal. De bi bliotheek zal bestemd ztjn voor iedereen, zonder onderscheid van godsdienstige overtuiging, politieke gezindheid of maatschappelijke stand. De boekencol lectie zal worden samengesteld met eer biediging van de levensbeschouwelijke en kerkelijke gezindheid van alle bevol kingsgroepen. Op basis van dit beginsel zal de bibliotheek aangesloten zijn bij de Prov. Bibliotheek Centrale van Zuid- Holland en er zal naar worden gestreefd voor dit werk een subsidie te verkrijgen van gemeente, provincie en rijk. De reeds bestaande Stichting Dorps ontwikkeling Noordwijkerhout heeft tot nu toe de oprichting van een openbare bibliotheek ook tot haar doelstellingen gerekend, zij het in combinatie met een dorpshuis. De overweging echter dat het nog wel zeer lang kan duren voordat een dergelijke combinatie gerealiseerd kan worden, heeft ertoe geleid eer zonderlijke stichting in het leven te pen. Het bestuur van de stichting wordt voor de eerste maal gevormd door: Mevr. L. H. M. Beekman-Schaepman, voorzitster; de heren G. Visser, E. C. Hoogervorst en J. D. Boekhout, resp. vice-voorzitter, secretaris en penning meester; de dames J. E. H. M. de Groof- Switzar en M. T. van der Lugt-v. Heljst en de heer F. G. J. Maeijer, leden. ONTVANGEN BOEKEN L. J. Veen N.V., Amsterdam Guy de Maupassant: De badplaats Mont-Orlol. Jacqueline Susaim: De val naar de top. G. G. Flckltng: De dodende drieling: Moord in het nudlstenkamp. Ernst von Salomon: Maltresse van de koning. A. \V. Sythoff, I«elden Mart. J. G. de Jong: Van Bllderdijk tot Lucebert. Dick Walda; Klein frontnieuws. Diverse auteurs: Een kerfje op de re volver (verhalenbundel). Edward Crankshaw: Chroestsjow. Facsimiledruk van Volmaakte Grond beginselen der Keuken-kunde. W. de Haan, Hilversum Drs. H. van Praag: Het wonder van Perzlë. L. C. Blegel: Het midden-oosten, haard van spanningen en conflicten. WEINIG KANS OP VERDERE BEVORDERING DOORSTROMING Kosmos, Amsterdam W. H. N. van Eykern Met eeu gastro noom door Frankrijk (Parijs). Agon Eiserier, Amsterdam Europa onderweg (ooggetuigen brengen verslag uit), onder redactie ran H. J. M. Aben. De in uitvoering zijnde onderzoekin gen betreffende de fluoridering van drinkwater, hebben het college, blij kens hun uitvoerige toelichting van deze aangelegenheid in het hoofdstuk Volksgezondheid, verstrekt in hun in leidende beschouwingen bij de be grotingen voor 1968, nog niet voldoen de houvast gegeven voor het vormen van een ter zake kundig standpunt. Het college is intussen wel ln het bezit gekomen van een rapport van de door de gemeente aangestelde des kundige. waarin enige documentatie is vervat over deze fluoridering, zulks n.a.v. een studiereis naar de Ver. Sta ten. Er ontbreekt echter nog het ver wachte definitieve rapport over de waterwinning in relatie tot het water wingebied van deze gemeente. Het college verwacht, dat de discussie over dit thema beter op gang zal ko men nu het landelijk rapport is ver schenen van de Centrale Commissie voor Drinkwatervoorziening 1965, welk rapport de drinkwatervoorziening van Nederland onder de loep neemt. B. en W. kunnen nog geen commen taar leveren omdat zij tot dusver nog niet in de gelegenheid zijn geweest dit rapport te bestuderen. Bovendien is het, in het kader van de fluoridering van drinkwater, voor het waterleidingbedrijf van Alphen, van belang te weten hoe en vanwaar- uit zijn waterwinning in de toekomst zal geschieden. Krotopruiming elk ontruimd of afgebroken krot een bijdrage ineens van 600,-. De rege ling kan ook worden toegepast op noodwoningen, woonwagens, woon schepen, woonketen e.d, en op betere woningen welke i.v.m. krotopruiming moeten worden afgebroken. Wat Al- phen aan den Rijn betreft bedroeg het aantal op 1 januari 1967 nog be woonde onbewoonbaar verklaarde wo ningen 61. In de eerste elf maanden zijn hiervan 38 woningen, ofwel 62%. ontruimd. Per 1 december was het aantal nog bewoonde onbewoonbaar verklaarde woningen gestegen met 4. tol 27. Doorstroming De bevordering van doorstroming kende in 1967 106 aanvragen. In 51 gevallen werd stimulerende subsidie verleend, in 31 gevallen afgewezen. 8 aanvragen zijn in portefeiulle (nog niet verhuisd) en 16 gevallen zijn nog in behandeling. Ter illustrering de uitgaven j die hiermee gemoeid zijn, delen b. en j w. mede, dat in één geval 1.389,20 j is verleend, in één geval 1.456,80 en in alle andere gevallen telkens de volle 1500 is uitgekeerd. Over de wenselijkheid van een doorstromingsverordening voor het jaar 1968 beraden b. en w. zich. De indruk bestaat, dat andere overheids maatregelen deze doorstroming vol doende in de hand werken. Daarbij komt, dat de te verwachten rijkssub sidie een ongewijzigde voortzetting van de in 1987 verstrekte premies niet gedoogt. Bejaardenhuisvesting Ten einde de behoefte aan bejaar denhuisvesting in de toekomst te be geleiden hebben b. en w. een studie gemaakt van de leeftijdsopbouw ter plaatse. Op 31 december 1953 telde deze gemeente 22.154 inwoners; hier van waren 1.657 inwoners 65 jaar en ouder, hetgeen neerkomt op 7,4%; 7 jaar later waren deze cijfers achter eenvolgens 24.872, 1.989, 7,9%; zes jaren later 30.980, 2.509, 8%. Rekening houdende met de natuur lijke bevolkingsgroei zal Alphen aan den Rijn in 1980 een inwonertal heb ben van 37.000, een bejaardental van 2.479 (6,7%); het geraamde vestigings overschot zal Alphen aan den Rijn doen uitgroeien tot 70.000 in 1980; het aantal bejaarden van 65 jaar en ouder zal dan 5.600 (8%) bedragen. AL een voorzichtige, voorlopige clusie valt af te leiden, aldus het col lege. dat bij 70 000 inwoners in Alphen alsdan rond 500 verzorgingsplaatsen beschikbaar zullen moeten zijn, rond 150 bejaarden verpleging zullen be hoeven en voor rond 1250 bejaarde echtparen een bejaardenwoning be- schikbaar moet komen. Hierbij is ervan uitgegaan, dat voor 50% van de zelf standige bejaarden (4973) een be jaardenwoning gebouwd moet worden en de overige 50% daarin zelf zal voorzien. Rekening houdende met één echtpaar per woning, komt het af gerond neer op 1250 bejaardenwonin gen. In het kader van het bovenstaande verheugt het college zich te kunnen mededelen, dat de plannen van de Vereniging voor Christelijke zieken verzorging in Nederland voor de bouw van een verpleegtehuis voor chronisch zieken in de onmiddellijke omgeving van het door die vereniging alhier gestichte en geëxploiteerde zie kenhuis, in een zeer gevorderd sta dium en voorbereiding verkeren. LEIDSE BIOSCOPEN Camera 14.30 uur (zondag en maan dag: 14.30 en 16.45 uur). De onvooi%- stelbare tocht a.l. 19.00 en 21.15 uur Fantomas slaat weer toe 14 jr. (zondag avond alleen om 19.00 uur). Luxor 14.30, 19.00 en 21.15 uur (zon dag en maandag: 14.30. 16.45, 19.00 en 21.15 oudejaarsavond geen avondvoor stelling). Bloot? Slaat dood! a.l. Studio 14.30, 19.00 en 21.15 uur (zon dag: 14.30 en 16.45 uur; maandag: 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 uur) De dief van Parijs. 18 jaar. Trianon 14.30, 19.00 en 21.15 uur (zondag: 14.15. 16.30 en 19.00 uur, maandag: 14.15, 16.30, 19.00 en 21.15 uur) Casino Royale 14 jr. Rex 14.30, 19.00 en 21.15 uur (zon dag: 14.15, 16.30 en 19.00, maandagj 14.15, 16.30, 19.00 en 21.15 uur). Voor een paar dollars meer 14 jaar. PUNT ZANGERSJUBILEA 8T. VICTOR Zondag 7 januari a.8. viert het paro chieel zangkoor St. Victor twee jubilea. De heer J. van Schooten is dan niet minder dan 75 jaar lid en de heer J. van der Klugt viert zijn 40-jarig Jubileum als koorlid. De heer Van Schooten is 93 jaar en zorgt nog trouw voor de administratie en de geldmiddelen van het koor en hij is iedere zondag bij de Hoogmis op het koor present. In zijn jeugd misdienaar zijnde werd Jan van Schooten daarna lid van het knapenkoor en op 18-jarige leeftijd van het „grote" koor. Van 1918 tot 1953 was hij officieel de secretaris van de koorfamille. Geboren: Gijsbertha, dv. J. van der Niet en S. van der Zwart, Hendrikus L. F., zv. H. L. F. van Elen en D. A. F. Rudolph, Saftdoun, dv. A. Noul en J. C. Larcade, Masja, dv. J. M. van Luljn en M. van der Horst, Maria C. S., dv. A. M. Meeuwenoord en M. S. C. v. Houten. Getrouwd: A. J. Hekker en M. Roger, J. Grasman, Haarlem en M. J. C. Ro- mijn, A. N. C. de Ridder, Noordwljk en A. B. C. Corel, W. M. Meijer, Haarlem en A. C. M. Roozen, M. J. Zandbergen en A. C van den Burg, L. Schuit, Hllle- gom en A. A. C. M. van Noort. NOORD WIJK B. en w. van Noordwljk hebben in de raadzaal de gebruikelijke nieuwjaars receptie gehouden. Raadsleden, ambtenaren en ander ge- meentepersoneel stonden dicht opeen gepakt in de warme raadszaal, vele an deren konden niet verder komen dan de corridor of de trap. zy hebben dan ook geen woord verstaan van hetgeen in de zaal gezegd werd. Aan het begin van zijn nieuwjaars rede herdacht burgemeester mr. J. M. Bonnike de overleden korpschef van po litie, wijlen hoofdinspecteur A. N. Mer- kelbach. De burgemeester liet hierna een aantal zaken de revue passeren die in het afgelopen jaar tot stand waren ge komen. Traditiegetrouw lieten Thomasvaer en Pieternel de gebeurtenissen uit het af gelopen jaar de revue passeren. Het duo kondigde aan, dat het de laatste maal zou zijn dat zij zich op deze manier zouden presenteren. Daarna maakte de grote schare re- ceptlegangers gebruik van de gelegen heid om burgemeester en mevr. Bonnike, de wethouders Sedelaar en Den Otter en de gemeentesecretaris de heer W. van Sprang gelukwensen aan te bieden. Nieuw j aarsreceptie in Voorhouts raadhuis Ter gelegenheid van de jaarwisse ling heeft het gemeentebestuur van Voorhout een nieuwjaarsreceptie gehou den. Van deze gelegenheid maakten gis teravond vele gemeentenaren, waaron- der afgevaardigden van plaatselijke ver- j I enigingen, protestante en katholieke geestelijkheid en hoofden van scholen, gebruik om hun beste wensen voor 1968 over te brengen. Nadat het college van b. en w. zich om half achl in de raads zaal had verzameld, deelde burgemeester mede, dat het enige viouweiyke raadslid. G. A. Stolwijk in zijn welkomstwoord mevrouw Van Dijk, niet aanwezig kon zijn in verband met de geboorte van haar eerste kind, een dochter. Spreker wenste haar spoedige beterschap toe en zei, dat haar namens het gemeentebestuur bij deze bijzondere gelegenheid een attentie was bezorgd. Burgemeester Stolwijk wenste vervol gens de wethouders en de raadsleden met hun gezinnen veel goeds toe in 1968. Hij zei verder dat hij zijn nieuwjaarsrede zou houden op dinsdag 16 januari, tydens de eerstevolgende gemeenteraadsverga dering, waarna hy de hoop uitsprak, dat deze avond er zou mogen bijdragen, het geen ook de bedoeling is van het ge meentebestuur, dat onderling goede kon takten zouden worden gelegd, tussen ge meentebestuur, raadsleden en gemeente- Familie-uitstapje KORRELTJE Er is voldoende licht voor hen, dia slechts verlangen te zien, en voldoen de duisternis voor hen, die 't tegen overgestelde willen. (Blaise Pascal) Marktberichten WOERDEN, 3 jan. Kaas. Aanvoer 1 party. Prys 3.80. Handel flauw. ROELOFARENDSVEEN 2 jan. Bloe men Am. Anjers: Sim Rose 25-47, Sim Rood 30-39. Sim Wit 29-32, Sim Keefer 32-36, Arthur 23-24, G. J. Sim 33, Désiré 35, Rozen: Garnette en Carol 18-36, Freesia Golden Yellow 1,15-1,25) Stockholm 1,45; Irissen Wedgwood 2,20- 2,30; Blauwe druifjes 55-59; Narcissen! Fortuna 60-95; Early Glory 75-1,10| Carlton 70-1,10; Californië 65-85; Tul pen Christmas Gold 1,15-1,20; Krelage 85-1,35; Preludium 90-1,20; Lustige Wit- we 1,05-1,55; Christmas Marvel 1,50) Apeldoorn 1,70-1,85; Paul Richter 1,00- 1,30; Bellona 1,20; Sulphur Triumph 80- 85; Emmy Peeck 1,10-1,20 per bos. RIJNSBURG 2 jan. Bloemen Tulpen i Apeldoorn 220-250; Demeter 160-200) Lustige Wltwe 145-150; Ralph 115-120; Christmas Gold 110-120; Krelage 110- 115; Tommy 100-115; Preludium 100- 115; Levant 100-115. Freesla's: White Swan 125-200; Golden Yelow 85-160. Narcissen: Golden Harvest 115-120; Ear ly Glory 110-115; Carlton 100-110, Flo wer Record 85-100. Irissen 160-185 alle» per bos. Hyacinten: Ostara 35-40; L'In- nocence 30-35; Anne Marie 25-33. Am. Anjers: Espérance 42-46; Rode Sim 42- 46; Witte Sim 40-46; Rose Sim 43-45; Keefers 43-45; G. J. Sim 40-45; Dusty Sim 40-44; Arthur 38-42; Crowly Sim 36-42; Carry Sim 38-42. Rozen: Bacca ra 40-67; Zorina 24-28; Carol 25-27; Gar net 23-25; Anthurium 110-220; Gerbera 37-87; Euphorbia 37-68 alles per stuk. Zaalhandbal Foreholte vaster aan de leiding In de veilinghal van Poeldyk speelde Foreholte haar tweede wedstrijd in deze zaalcompetitie tegen Jolis. De dames uit De Lier bezetten een gedeelde tweede plaats en vochten aldus voor hun laatste kans op het kampioenschap. In de eer ste helft slaagde Odis nog zeer redeiyk in deze bedoeling. Nadat Foreholte de score had geopend wisten de dames uit De Lier door twee fraaie treffers de lei ding te nemen, doch een geweldig tegen offensief van Foreholte bracht de stand binnen vijf minuten van 1-2 op 5-2. Goed keepsterswerk van beide kanten zorgde voor een kleine score by de rust: 6-4 voor de Voorhoutse dames. Na de rust moesten de dames van Odis hun inspanning echter bezuren. Fo reholte bleef in hoog tempo doorgaan en liep verder uit waarna de moedige Llerse formatie geheel moest afhaken. De eind stand werd bepaald op 13-5, waarmee Foreholte zich weer vaster op de boven ste plaats nestelde. De Voorhoutse doel punten werden gemaakt door: Nora Turnhout (6 X), Hannie van Dyk (2 X). Hanna Wang (2 X). Ans Bakker, Ellie van Dijk en Ellen Oostdam (allen 1 X). Overige uitslagen: Dames junioren: Foreholte-Gona 9-6, SOS-Foreholte 2 5-2. Meisjes aspiranten: Foreholte-Kwiek Sp. 7-5. 1. Foreholte 6 - 12 85-21; 2 Jagers 6-9 45-35; 3 Odis 6 - 7 45-52; 4 HMS 6-6 39-60; 5 Animo 2 6- 2 39-60; 6 Verburch 3 6 - 0 18-76.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4