MOEDER AARDE AARDIG BEDOELD L'INNOVATION VLUCHTELINGEN BISSCHOPPEN OLIE OP DE COLVEN DETROIT OUDEJAAR 1967 heeft dit jaar een warrig beeld vertoond, zeker gezien van enige afstand. De Ame rikaanse kunstmaan maakte deze opname van Amerika (aan de linkerkant) met een stukje Afrika en Zuid-Europa. Veel opzienbarende succes sen werden in de ruimte niet geboekt, terwijl zowel Ame rika als de Sovjet-Unie doden hadden moeten betreuren. was het spelletje trekkebeen de tussen president Johnson en zijn kleinzoon Patrick Nugent. Maar net als die keer toen Johnson een van zijn honden bij wijze van grap aan de oren omhoog trok, reageerde iedereen fel: de populariteit van de Ameri kaanse president heeft dit jaar een dieptepunt bereikt het Brusselse warenhuis, was op 22 mei het toneel van hartverscheurende taferelen. Midden op de dag werd het gebouw een prooi van de vlammen. Van 32 mensen kon tenslotte de dood worden vast gesteld. Van 227 anderen is geen spoor in de puinhopen teruggevonden. waren er dit jaar weer duizenden. Zij waren de slachtoffers van de oorlog, waarmee Israël met zijn Arabische tegen standers heeft afgerekend. Velen vluchtten reeds bij voorbaat, anderen werden daartoe gedwongen. De meesten van hen leven thans nog in kampen en geven een extra-tragische dimensie aan die schijnbaar onoplosbare kwestie in het Midden-Oosten. uit alle landen hebben In september deelgenomen aan de eerste synodale bijeenkomst. Als vertegenwoordigers van de plaatse lijke Kerken gaven zij daarbij vorm aan de In het Vaticaanse concilie uitgesproken collegialiteitsgedachte in het bestuur van de Katholieke Kerk. Het werd een uitermate moeizaam zoeken naar eigentijdse vernieuwingen, vormen en verantwoordelijkheden. moge dan een onjui6te beeldt aak zijn van de wereldgebeurtenissen van het afgelopen jaar de olie kwam meer terecht in het hete vuur het is toch eenmaal werkelijkheid geworden. Dat gebeurde toen de onder Liberiaanse vlag varende tanker „Torrey Canyon" voor de zuidkust van Engeland te pletter sloeg. De uit het schip stromende olie heeft heel wat toeristencentra rond het Kanaal in het bijzonder de Engelse In gevaar gebracht, daar de olie als een dikke brij op de stranden aanspoelden. Met heel veel krachtsinspanning 'heeft men het vette ongerief nog voor de grote vakantledrukte kunnen verwijderen. staat in het voorbije jaar met bloed In de geschiedenis geschreven. Wat jarenlang aan onder drukking en achterstelling door de negerbevolking was verdrongen, kwam In Juli tot een geweldige uitbarsting in de vorm van wilde plunderingen en hevige schietpartijen, waarbij een half miljard dollar schade werd aangericht en meer dan veertig doden vielen, De have-nots hadden ruw op de deur van de Amerikaanse welvaart gebonkt, Of zij gehoor krijgen door dergelijke acties, is een grote vraag.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 5