De Gouden Spin in Leiden H werken-administrateur a. een nette loopjongen b. een leerl. bankwerker ZATERDAG 30 DECEMBER 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 ONTMOETINGEN „Wanneer ik aan een wandkleed begin, dan denk ik aan het materiaal. Dan denk ik aan de kleuren, die ik heb en aan die vreemde garens in het achterhuis. Als je zomaar een ontwerp vertaalt in wol, dan zit er voor mij altijd iets doods in. Juist wanneer je een wandkleed helemaal zelf maakt, dan doe je soms tijdens het weven nog een juistere greep. Dat kan alleen als je zelf ontwerpt én weeft IVEZE WOORDEN geven niet al- leen de visie weer van mevr. R. van Oerle-van Gorp, eigenaresse van de handweverij „De Gouden Spin" op de Nieuwe Rijn in Leiden; door ze in praktijk te brengen heeft ze aan haar werk een bijzondere diieptegang kunnen geven. Grote opdrachten en tentoonstellingen hebben haar naam niet alleen in Nederland bekend gemaakt. In de Leidse Lakenhal, in de gemeente musea van Amsterdam en Schie dam, in gemeentehuizen, scholen en fabrieken, maar ook in Lausanne en New York kan men haar wand kleden zien hangen. Non-figuratief met een gestyleerde veelheid van,, vormen of illustratief, speelse, fan tasierijke kinder r dieren- én .bloe- menmotieven, maar in beide geval len uitgevoerd in suggestieve, per soonlijke composities met een on gelooflijk kleurengamma, die de geïnspireerde hand van begaafd kunstenares verraden. „Alle kleuren kunnen op de een of andere manier zo mooi gecom bineerd worden lyiEVROUW Van Oerle, 52 jaar oud, jeugdig van gestalte, donker haar, moeder van vijf kinderen, werd in Tilburg gebo ren, waar zij na het gymnasium de kunstacademie volgde en er vier jaar vrij tekenen en schil deren deed. „Daarna ging ik naar de hogere textielschool. Je kon in die tijd met tekenen en il lustreren het zout in dé pap niet verdienen. Meestal ga je met zo'n gecombineerde opleiding naar 'n fabriek als dessinatrice. In de vakanties van de textielschool werkte ik echter op de hand weverij „Het Paapje" in Voor schoten en daar heb ik ook nog anderhalf jaar gewerkt tot dat ik trouwde. Door die gedegen op leiding ken ik het vak door en door," zegt mevr. Van Oerle, om ringd door weefgetouwen en de warme warreling van honderden kleurige knotten wol in haar atelier; één van de 22 vertrekken in haar grote, prachtig gerestau reerde huis, dat aan de achter zijde een romantisch kijkje op De Burcht geeft. „Vlak" na de oorlog begon ik met een eigen handweverij. Juist in die tijd was er behoefte aan iets nieuws." DIE EERSTE jaren weefde mevr. Van Oerle van alles. „Lopers, tafelkleden, stoffen. Ik had weinig tijd om me te concentreren op het mooie werk. Omdat het weven van wandkleden me toch wel het meeste trok, ben ik met al dat andere ten slotte gestopt. Een wandkleed ma ken is artistieker; is echt scheppen. Het is veel interessanter bovendien, dan tafelkleedjes weven... Interessanter niet alleen om de meer spectaculaire mogelijkheden bij het ontwerpen en de techniek van het weven, maar ook om de functie, die het wandkleed, vooral de laatste tien jaar heeft gekregen in het interieur. Reeds in de veer tiende eeuw was het wandkleed een mogelijkheid bij uitstek om de kale, sombere en koude vertrekken van de kastelen wat op te vrolijken, gezelliger te maken en de tocht en kilte te weren. Thans bekleedt het wandkleed wederom een wezen lijke functie in de aankleding van grote ruimten. Kleurig en sfeerrijk heeft het zijn plaats gevonden in onze eigentijdse, wat kille gebou wen; in de moderne fabriekshallen bijv. en de aula's van scholen. VAN HET begin tot het eind houdt mevr. Van Oerle haar wandkleden in eigen hand. Die mogelijkheid heeft zij dank zij haar opleiding en artistieke gaven. Veel handwevers werken volgens ontwerpen van kunstschilders; een werkwijze, die mevr. Van Oerle verwerpt omdat het de levendige relatie en de intense wisselwerking tussen ontwerp en de vervaardiging ervan verstoort. „Wanneer ik een opdracht krijg om een kleed te maken voor een be paald gebouw, dan ga ik kijken het hangen moet. Ik concen treer me bij het ontwerpen op de gedachte, die er in een bepaald kleed moet liggen. Kleden voor scholen bijv. hebben vaak een meer illustratief karakter. Soms ga ik helemaal non-figuratief te werk. Vrij en los van alles kan ik het beste ontwerp maken. Dikwijls wor den er van mij wandkleden op tentoonstellingen e.d. verkocht, die ik zonder speciale opdracht ge maakt heb. Dat is toch wel prettig, want als je voor een bepaalde op dracht moet gaan werken, voel je je toch ergens wel geremd- Het toeval is bij het ontwerpen erg belangrijk. Vaak schiet me plotse ling iets te binnen. Als ik nieuwe garens binnenkrijg bijv. dan komt daar ook altijd wel iets uit. Ik ga er mee spelen en opeens zie ik er wat in." STAAT HET ontwerp voltooid op karton, dan past mevr. Van Oerle het materiaal aan aan het ontwerp. Ook hierin spreidt zij een avant-gardisme ten toon, die haar weefwerk een nieuwe dimensie heeft gegeven, nl. het experimen teren met allerlei garens en ma terialen. Vissersgaren, touw, cocos, dunne en dikke wol in allerlei kleuren. „Ik hou van alle kleuren; alle kleuren kunnen op de één of andere wijze zo prachtig worden gecombineerd", vindt mevr. Van Oerle. „Vroeger weefde men uit sluitend in de zgn. gladde „Gobe- lin"-techniek. De Noren en de Fransen doen dat trouwens nog steeds. Maar in deze tijd van mo- deme, strakke grote gebouwen, moet je de ruigheid van zo'n ge bouw terug kunnen vinden in het wandkleed. Dat geeft meer relief." Ze illustreert het aan de hand van een wandkleed-in-wording op één van haar Ader weefgetouwen. Het is opgebouwd in kleurschakeringen, die men voor onmogelijk zou hou den; tot stand gekomen door mi- niteus mengen van kleurnuances en verschillende garens. „Door het werken met onregelmatig gespon nen garens krijg je juist zo'n warm, levendig effect," zegt ze peinzend. „Het is wel een erg arbeidsinten sieve techniek. Als ik alleen weef doe ik per dag niet meer dan vijf centimeter IÏIERIN SCHUILT de verkla- ring, waarom men bij parti culieren zo weinig wandkleden vindt. Nog afgezien van het ont breken van de primaire eis, die het wandkleed stelt: nl. grote muren, zijn de kleden vrij kost baar in aanschaf. „Aan een wand kleed van 3'/i bij 5'/» meter werk ik met drie meisjes een maand of vier. En dan moeten we nog hard werken ook." Nee, het is niet gemakkelijk meisjes te vin den, die het vak kennen. Die van een mooie tekening, een mooi kleed kunnen maken. Ik heb het liefst meisjes, die helemaal geen vooropleiding hebben gehad, die het weven helemaal leren in de geest, zoals ik het wil." Heel vaak heb ik fijne medewerksters ge had, die het vak aanvoelen, dóór en dóór kennen en die het in hun vingers hebben om de juiste ga rens en kleuren te combineren, zoals bijv. de dames Wendt en Baars. ZOALS gewoonlijk bij elk kunst ambacht zijn het ook bij het weven de zakelijke aspecten die mevr. Van Oerle de nodige hoofd brekens kosten. „De handel ligt me niet," zegt ze. „In de loop der jaren is er veel concurrentie gekomen, maar ook weer gegaan. Veel zijn er mee op moeten houden, want als je met dit vak de kost moet ver dienen, dan is dat beslist geen een voudige opgave. In mijn geval ligt dat anders- Ik kan mij deze luxe permiteren. Dit werk is een be hoefte voor me; ik ben niet iemand, die de hele dag huishoudelijk werk kan doen en op visite gaan leuk vindt. Daar heb ik geen tijd voor trouwens. Maar ik kan met het weven maar niet lukraak mijn gang gaan. Het atelier moet zakelijk ver antwoord draaien. Er mag niet te veel geld bij. Er zijn hoge kosten: personeel, materiaal. De opdrachten zijn nogal conjunctuur gevoelig „De naam Gouden Spin", lacht ze haar zorgelijke rim peltjes weg, „die heeft mijn man geloof ik verzonnen. Nee, dat slaat beslist niet op geld", zegt ze. Na het bezichtigen van de uitgebreide map, waarin de wandkleden, die ze in de loop j der tijden heeft gemaakt in kleurenfoto's zijn vereeuwigd „meestal worden de kle- den, die ik zelf het mooist vind het snelst verkocht" weet ik dat (hoewel het niet alles goud is wat er blinkt op de Nieuwe Rijn) de spin te- i recht goud wordt genoemd. ADVERTENTIE EEN GELUKKIG MENS ZONDER REUMATISCHE PIJN U verdrijft de pijn met Togal. Snel, zeker, langdurig. Het ie altijd goed om Togal tabletten bij de hand te hebben. Ook tegen griep, verkoudheid, hoofd pijn, spit, ischias of maandpijn. Bij apoth. of drog. TOGAL 0,95; 2,40 8,88. Eremedaille in goud uitgereikt aan adj. P. Glazenborg PUNT Wandtapijt „Verbondenheid der kinderen In de wereld" K. O.-JEUGDVOORSTELLINGEN POPPENTHEATER „DE KIJKDOOS" In het raam van het programma van de Leidse Volksuniversiteit K O ga ven vrijdagmiddag mevr. E. M. Kaste- lein-Burgerjon en de heer C. H. Door man met hun poppentheater „De Kijk doos" een tweetal voorstellingen voor de Leidse jeugd in het St.-Antonius Club huis. Tijdens de eerste voorstelling werd voor kinderen van plm. 5 tot 8 jaar op gevoerd „De olifant en het ei", een vro lijk verhaal uit de dierentuin. Hier is een vogel, die niet zijn eigen eieren wil verzorgen. Dat zal dan een ander dier wel gaan doen: een olifant. Een verhaal, waarvan kinderen van die prille leeftijd nog kunnen smullen. Later op de middag was er een tweede voorstelling, toen voor de kinderen rond 9 tot 12 jaar, waarin de „Reis naar Afrika" werd verbeeld. Een koning in Afrika heeft niet genoeg geld om land te kunnen besturen, maar koning Sipka van een bevriend land wil hem het CRESCENDO Op 1 januari is er van 3 tot 5 uur gelegenheid voor het aanbieden van nieuwjaarswensen voor leden en dona teurs, alsmede vrienden en bekenden in de kantine aan de Montgomery- LEIDSE AGENDA Van vrijdag 29 december 1967 tot en met donderdag 4 januari 1968: Geopend voor spoedeisende gevallen (ook op Nieuwjaarsdag): Apotheek V it, Steenstraat 35, tel. 20136. Op zaterdag 30 december is in Leiden, voor spoedeisende gevallen, 's mor gens van 8 tot 12 uur bovendien ge opend: Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20085. Apotheek R. van Breest Smallen- burg te Leiderdorp en Apotheek Voor schoten zijn de gehele week geopend. De Oegstgeestse Apotheek is op zon- 31 december en op Nieuwjaarsdag gesloten van 8 tot 24 uur. ZATERDAG 80 DECEMBER Luxor-theater 10.00 uur Jeugdvoor stelling „Rin-Tin-Tin de wonderhond". WOENSDAG 3 JANUARI Museum ,JJe Lakenhal" 15.30 uur - Nieuwjaars vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland. DONDERDAG I, JANUARI Stadhuis - 20.00 uur: Lelds Jonge- renparlement. Medische diensten Lelden Voor alle artsen, die de weekend-diensten waarnemen, tel. 22222 bellen. Tot zaterdagmorgen 10 uur dient men de eigen huiaarts te raadplegen. Apotheken: 30 dec.-l jan.: apotheek Reijst, Steenstr. 35, tel. 20136; 30 dec. bovendien (v. 8.00-12.00) Haven apo theek, Haven 18, tel. 20085. Leiderdorp 31 dec.: dkt. H. Bake- ma, Hoofdstr. 2, tel. 24828. Apotheek: R. v. Breest Smallenburg. Wijkverpl.: zr. v. d. Meer, B. G. Cortslaan 34, Lei derdorp, tel. 01710-23109. Oegstgeest 31 dec.: dkt. A. Kop pend, p.a. D. Held, Marelaan 36, tel. 52255; 1 jan.: dkt. E. W. F. v. Walchren, Oranjelaan 29, tel. 52130. Apotheek: zie Leiden. Wijkverpl.: Groene- en Wit-Gele Kruis, 30-31 dec.: zr. v. d. Klefj, tel. 33773; 1 jan.: zr. Warmenhoven, tel. 54510, b.g.g. 22222. Voorschoten 30 en 31 dec.: dkt. W. I. M. v. Dam, Prof. Asserlaan 20, tel. 3960; 1 jan.: J. E. James, Leidseweg 51, tel. 2520. Tandarts 30 en 31 dec.; E. A. Gastelaars, Schoolstr. 60; 1 jan.: G. M. Manschot, Pauwenlaan 1. Apo theek Voorschoten, Leidseweg 66, tel. 2525. Wijkverpl.: zr. Wegman, Oranje kade 7, tel. 2041 of 2177. Hillegom 30 en 31 dec.: dkt. A. v. d. Kaaden, Hoofdstr. 14, tel. 5114, v. zaterdag 12 u. tot maandag 8u.; 1 jan.: dkt. G. P. D. Ie Cocq d'Armandville, Sixlaan 7, tel. 5613. Prot. Ziekenverple ging: zr. H. Friele, Weeresteinstr. 33, tel. 5754. Wit-Gele Kruis: zr. M. C. Glas, Meerlaan 206, tel. 2351. Tandarts: E. P. Salverda, v. d. Endelaan 76, Hillegom, tel. 02520-6219. Apotheek: zie Lisse. Katwijk a. d. Rijn 31 dec.: dkt. C. J. Hagen, Kon. Julianalaan 4, tel. 3222; 1 jan.: dkt. M. J. Louwerse, Bospleln 27, tel. 5805. Apotheek: Katwijk a. d. R., Kon. Julianalaan 18, tel. 4370. Katwjjk aan Zee 31 dec.: dkt. J. C. J. Lodder, Meeuwenlaan 2, tel. 4600; 1 Jan.: dkt. A. G. de Jager, Boulevard tel. 3777. Apotheek: zie Katwijk aan den Rijn. Leidschendam dkt. Uhl, Patrijslaan 74, tel. 3039. IJsse 31 dec.: dkt. H. A. Holl, Veldhorststr. 50, tel. 3155; 1 jan.: dkt. Dijk jr., Heereweg 316, Lel. 4486. Apotheek: Lissese apotheek, Vierkant 223. Tandarts: zie Hillegom. Noordwijk dkt. C. H. G. Goudriaan, Nieuwe Zeeweg 37, tel. 2333. Wijkver pleging: wijkgeb. Wit-Gele- en Groene Kruis, Van Panhuijsstr., tel. 2338 of 2907. Noordwijkerboul dkt. K. A. van Praag, Herenweg 17, tel. 02533-2385. Tandarts: zie Hillegom. Wijkverpleging: C. J. Koster, Helmstr. 43, tel. 02533- 3137. De Zilk Wijkverpleging: zicNoord- wijkerhout. Apotheek: zie LisBe. Tand arts: zie Hillegom. Kjjnsburg zie Katwijk a. d. Rijn. Sassenheim: dkt. W. J. de Graaff, Teylingerlaan 17, tel. 8479. Apotheek: zie Lisee. Tandarts: zie Hillegom. Valkenburg zie Katwijk a. d. Rijn. Voorhout en Warmond dkt. Lem pers, Churchilllaan 13, Voorhout. Wijk verpleging: zr. R. v. Vaassen, Heren weg 77, Warmond, tel. 01711-250. Wassenaar zondag: de artsen H. W. Plink, Lange Prinsenweg 44, tel. 2075, en H. S. Boogaart, Storm van '8-Gravesandeweg 1, tel. 4466; nieuw jaarsdag: de artsen J. A. Romer, Lange Kerkdam 56, tel. 2501, en K. de Wit, Jonkerlaan 83, tel. 2460. Apotheek: Wassenaarse Apotheek, Schouwweg 82, tel. 2402. Tandarts: zaterdag en zon dag: v. 18-18.30 J. H. Stork, Stoep- laan 0, tel. 9508. geld wel geven. Hij stuurt zijn knecht Tijl naar Afrika met het geld, maar deze beleeft op zijn reis de meest spanende en wonderlijke avonturen. Ook dit ver haal viel by deze wat oudere Jeugd zeer in de smaak, getuige de reacties en het enthousiasme van de goed ge vulde zaal. De werkelijk mooie en kleurige pop pen van dit theater zijn door de leidster en leider zelf vervaardigd. NIEUWJAARSRECEPTIE BIJ DEKEN IIARING Maandagmiddag 1 januari a.s. houdt deken W. P. M. Haring in de pastorie Sint - Lodewijkskerk, Steenschuur) Nieuwjaarsreceptie van half twaalf tot half twee. KERSTBOMEN OP TROTTOIR Iedereen die na nieuwjaarsdag zijn kerstboom kwijt wil kan die op dinsdag 2 januari 's morgens op het trottoir deponeren. De reinigingsdienst zet een speciale kerstbomen-ophaaldienst van vier vrachtwagens In. Wie nog wat langer de boom in huis wil hebben, kan deze op de normale hulsvullophaaldagen naast de vuilnis emmer aanbieden. Dit kan uiterlijk tot 8 januari. V riendschappelij k voetbal rond de jaarwisseling Terwijl voor de betaalde clubs een bekerprogramma is vastgesteld, waar bij tweede divisieclubs hun krachten kunnen meten met verenigingen die uitkomen in eerste of zelfs eredivisie, hebben de amateurclubs wederom een vrij weekend. Voor vele clubs aanlei ding om vriendschappelijke duels te organiseren, zoals UVS, dat zondag a.s. om 12 uur in de Kikkerpolder het Amsterdamse AFC ontmoet, dat momenteel de ranglijst aanvoert in de eerste klasse A. Op het Sportpark te Lisse vindt eveneens een interes sante ontmoeting plaats, nL die tussen Lisse en WSB. Voor de Noordwijker- houters bijzonder aantrekkelijk. De jongee ploeg heeft een redelijke kans om het derdeklasserschap te verove ren en de wedstrijd tegen Lisse is dan ook een aardig voorproefje. De aan vangstijd in Lisse is 14.30 uur. Ook LFC komt de laatste dag van het jaar de (voetbal) wel in. Het ontvangt morgenmiddag om 14.30 uur de twee deklasser Wassenaar. Adjudant P. Glazenborg van de Leidse politie heeft gistermiddag van burgemeester v. d. Willigen de ere medaille in goud van de Orde van Oranje-Nassau opgespeld gekregen. Dit gebeurde in het huis van de heer Glazenborg aan de De Sitterlaan. Bij de uitreiking was commissaris mr. C. Barends aanwezig. De heer Glazenborg is in 1930 bij de geüniformeerde dienst van de Leddse politie begonnen. Hij heeft o.m. gewerkt op de afdeling zeden- en kin derpolitie en werd in 1965 bevorderd tot adjudant. In verband met het be reiken van de 60-jarige leeftijd heeft hij deze week de Leidse politie ver- „Ik heli net zo weinig verstand van geld nis jj) van bontmantels. Waarom dan zo redetwisten?" KORRELTJE Zelfs als al uw wensen in vervulling zouden gaan. zoudt ge toch altfjd nog iets te wensen overhouden. Marktberichten LEEUWARDEN, 29 dec. Zuivel Commissienoteringen In guldens per kg): Goudse kaas 3.21; Edammer kaas 2.91; broodkaas 2.91. Handel redeiyk, RIJNSBURG, 29 dec. - Bloemen - Am. Anjers: Carry Sim 25-38, Rod* Sim 20-35, Oranje Triumph 20-31, E«- pèrance 20-31, Dust ij Sim 25-30, Kee- vers 18-26, Witte Sim 18-25, Rose Sim 18-24, Arthur 17-23. Hyacinten: l'In- nocense 30-42, Ostara 25-35, Anne Ma rie 21-35. Pink Pearl 20-32. Rozeni Baccara 75-116. Zorina 10-17, Garnet 8-15, Carol 7-15, Anthurium 100-255, Gerbera 25-41, Euphorbia 20-35 allen per stuk. Tulpen: Apeldoorn 180-220, Christmas Gold 155-180, Lustige Wit- 150-175, Levant 150-170, Ralph 140- 165, Tommy 135-150, Superba 135-160^ Preludium 125-150, Paul Richter 130- 150. Chrysanten: Mlnestreel 180-100, Tybrand 140-150, Irissen 130-250. Free- Hia's: White Swan 150-220, Golden Yellow 80-125, Narcissent Golden Har vest 75-95, Flower Record 90-110, Early Glory 80-100, Helios 60-80 alle* per bos. HAZERSWOUDE Pluimvee-hobby-lst Tijdens een in Boskoop gehouden plulmveetentoon- ling werd een Brahma-hen van de heer /an de Ven uit Hazerswoude-Rljn- dijk kampioen in do categorie hoenders. In het verleden sleepte deze pluimvee- hobby-ist al diverse andere prijzen in de KOUDEKERK A. D. RIJN KERSTBOOMVERBRANDING Dinsdagavond om zeven uur n.m. 2 januari, zullen de kerstbomen verbrand worden, In de buurt van het zwembad. De kinderen zullen de bomen bij de ln- irs op komen halen, en dezo bren- naar het eind van de Kerkïaan. De vrijwillige brandweer van Koudekerk zal toezien dat alles naar wens verloopt. SPOEDVERGADERING VAN BOSKOOPSE GEMEENTERAAD De raad der gemeente Boskoop kwam vrijdagmorgen half twaalf in spoed vergadering bijeen. De reden van deze vergadering was één der voorwaarden welke was gesteld voor de aanleg van een parkeerplaats aan de A. P. van Neslaan nog nader te bespreken en toe te lichten. In de vorige vergade ring liad de heer P. v. d. Dool (pvda) bezwaren gemaakt tegen een voor waarde welke was gesteld door de Stichting Beurshal alhier. Deze voor waarde luidde: Op de parkeerplaats zullen nimmer parkeermeters moeten worden aangebracht en evenmin zul len hiervoor op enige andere wijze parkeergelden worden geheven. In de vergadering van 21 december j.l. was door de voorzitter toegezegd deze voorwaarde nog eens nader met het Bcursbestuur door te nemen en te be spreken. Aan het begin van de vergadering gaf de voorzitter, dr. mr. J. F. Taat burgemeester Van Dedem is met vakantie uitleg en resultaat van de bespreking met de Stichting Beurshal. Hij deelde mede, dat de Beurshal geen wijziging van genoemde voor waarde wilde en dat de Beurshal bij wijziging van deze voorwaarde ernstig in overweging nam de bijdrage in de aanleg van de parkeerplaats ad 150.000.- terug te nemen. De behan deling van deze zaak bleek meer voe ten in de aarde te hebben dan werd verwacht. De meeste raadsleden voer den het woord en er werd soms stevig gediscussieerd. Een amendement van de heer P. v. d. Dool (pvda) werd in stemming gebracht. De heer Van den Dool wilde de voorwaarde als volgt wijzigen of vervangen: „Op de parkeerplaats zul len op de tijden dat er door de Stich ting Beurshal „beurs" wordt gehouden nimmer parkeergelden mogen worden geheven". Het amendement werd met 2 stemmen voor en 11 tegen verwor pen. Vóór stemden de leden Van den Dool en Valk, beiden P.v.d.A. Hierdoor werd het voorstel van bur gemeester en wethouders „Tot aanleg van een parkeerplaats langs de A. P. van Neslaan en aankoop van grond daarvoor" gedaan in de vergadering van 21 december j.l. in zijn geheel gehandhaafd. een grote kop boven het bericht een „hevige veldslag" In onze editie van gisteren stond te lezen, dat deze rel tussen Hoogmadenaren en Voorhouters plautsgevonden sou hebben In en rond een Noordwykerhontse dans zaal. Dit moet zyn (zoals ook duldeiyk uit liet verhaal zelf volt op te maken) een danszaal In Voorhout. SASSENHEIM TeyllngenIJV8-comb. A.s. zon dagmiddag zal Teyllngen vriendschap pelijk spelen tegen een UV8-comb. op het sportpark om 2.30 uur. Teyllngen 2 gaat op bezoek bjj Lisse 2 te 2.30 uur. Volleybal Na een bijzonder boelen de strijd heeft het lo herenteam van Teyllngen het sterke DIO 1 het eerste puntenverlies toegebracht. De eerste set had een enerverend verloop. De Noord- wijkse heren brachten deze set op iet wat fortuinlijke wijze op hun naam (15- 17). De groen-wltten bleken door deze tegenslag allerminst uit het veld gesla gen. In de tweede en derde set namen zy het initiatief en wonnen met 15-12 en 15-12. De vierde set had een seer spannend verloop. DIO bouwde vla 0-5 en 3-8 een 4-13 voorsprong op, maar de Soasenheimers vochten terug en liepen da achterstand in vooral dank zy hot goede spelinzicht van coach-trainer T. Veldstra. De achterstand was echter te groot om nog „langszij te komen" (14- 16). Met dit 2—2 gelijke spel mooht het Noordwijkse DIO dik tevreden z(jn. Voor Teyllngen kwamen binnen de lij nen: F. v. d. Drift (aanv.), M. v. d. Drift, A. Borsje, A. v. d. Drift, R. Brox- terman en H. v. d. Nouland. GROF HUISVUIL De eerstvolgende ophaling van grof- hulsvuil zal plaats hebben op woensdag 10 Januari a.s. In de maandag/donder- dagwijk en op woensdag 17 januari in de dinsdag/vrtjdagwljk. Kerstbomen worden niet meegenomen. KERSTBOOMVERBRANDING De jaarlijkse kerstboomverbranding heeft plaats op dinsdag 2 Januari a.s. Kerstbomen kunnen 's middags van 5 tot 6 uur worden gebracht op het terrein aan het einde van de Charbonlaan by de Chr. kleuterschool. Voor elke hele kerstboom ontvangt de bezorger een gratis lot voor een loterij met als pry» een meisjes- of jongensfiets. Aannemingsbedrijf J. G. Nelis Zn. IJMUIDEN N.V. Kromhoutstraat 52 - IJmuiden - TeL 02550-10041 Vraagt voor de uitvoering van de aanleg van het Korte-Vlietkanaal (Leiden-Voorschoten) een jongeman, leeftijd 18-24 jaar, met (M.)U.L.O.. of H.B.S. 3 j.c. opleiding, die tot wil worden opgeleid. Aanm. dagelijks bij de uitvoerder, de heer A. Kil. (oranje-keten b/d Hooghkamerbrug te Leiden. Tel.: 01710-324245, Na 8 uur 's avonds tel.: 03435- 633.) Ter opleiding tot instrumentmaker. Geen diploma vereist. Prettige werkkring Goed loon Aanmelden dinsdag - woensdag van 4.00 - 5.00 uur. N.V. Orthopaedische fabriek v/h J. VAN LIEROP KOMT VEILIG OVER JDEïZaGü©'!? ÉSDIDBGa, KOUDETECHNIEK HOOG VAKUUMTECHNIEK WATERBEHANDELING APPARATENBOUW MulderVogem nv hoofdkantoor te Nleuw-Vennep fabrieken te Nleuw-Vennep, Zaltbommel en Geesbrug (Dr.) vraagt voor haar kantoor te Leiden een STENO-TYPISTE Omdat ze ondermeer zal worden ingescha keld bij werkzaamheden ten behoeve van afdelingen als Publiciteit, Organisatie en Efficiency, zal haar taak afwisselend en gevarieerd zijn. Voor de vervulling van deze funktie achten wij een opleiding op Mulo-niveau nood zakelijk, alsmede het bezit van het diploma steno Nederlands, terwijl Engels tot aan beveling strekt. Schriftelijke sollicitaties, liefst voorzien van recente pasfoto, te richten aan de afdeling Personeelszaken, Industrieterrein te Nieuw-Vennep. Telefonische Inlichtingen kunnen worden verkregen onder nummer 01710-22244.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3