Raadselen rond identiteit van chauffeur kleine Fiat <s WOENSDAG 27 DECEMBER 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA S WIE REED IN BODEGRAVEN GARAGEDEUR IN PUIN? ADVERTENTIE „Dat verwondert me niet zo erg," zei de president van het Haagse gerechtshof toen de deurwaarder meedeelde, dat Nicolaas niet als getuige ter zitting was verschenen. Later zou blyken, waarom de president zich niet verwonderde en voor welk dilemma verdediger en Hof door het niet versehynen van Nicolaas werden gesteld. Allereerst dan de feiten. Op 9 juli reed een kleine Flat met een grote boog de deur van een garage aan het Ambachtshof te Bodegraven aan puin. Eigenlyk was dit het enige feit dat vaststond, doch uiteraard was de kardinale vraag: wie was de bestuurder van de auto, gevolgd door de vraag: „Waardoor gebeurde het feit?" Adrianus een 26-jarige chauffeur uit Bodegraven werd er voor aangezien de bestuurder van de auto te zijn geweest en ook. dat hij onder invloed van drank verkeerde. Na een moeizaam onderzoek en verhoor, had de politierechter in eerste Instantie zoveel bewys tegen Adrianus bijeengebracht, dat liet vonnis luidde: twee weken gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid, waarvan evenwel acht maanden voorwaardelijk. Nu was het probleem, dat Adrianus ontkende de auto te hebben bestuurd, dat bob broer Nicolaas hebben gedaan. Doch het zonderlinge was dat direct na het ongeluk getuigen Adrianus ach ter het stuur hadden zien zitten. Twee broers plaatsen juridische klemmen voor Haags gerechtshof Er stond wel vast, dat zowel Adrianus als Nicolaas alle gevolgen van cafébe zoek vertoonden, dat wil zeggen, er was nogal een biertje gedronken. Doch Ni colaas zou veel verder „weg" zijn ge weest aldus getuigen clan Adria nus. Enkele dagen dan nadat de politie van het gebeurde proces-verbaal had op gemaakt, had Adrianus zo tegen vrien den en kennissen gezegd, dat niet hij, doch Nicolaas de bestuurder van de auto was geweest. „Dan moet je dat aan de politie gaan vertellen" luidde het advies doch de politie hield voet bij stuk en later de politierechter ook. Nu was dan het Hof aan de beurt en Adrianus betoogde weer dat Nicolaas op het fatale moment had gestuurd. ADVERTENTIE WISSELTRUC? „We waren toen snel van plaats ver wisseld", gaf Adrianus als verklaring. „Dat moet u mij dan maar eens laten zien, hoe in een kleine Fiat 600 en na een aanrijding jullie als twee grote men sen op de zitting langs elkaar heen kruipen om van plaats te verwisselen. Maar het kan", voegde de president er voorzichtigheidshalve in neutraliteit aan Er was een getuige, die beide broers goed kende en naar zijn beste weten de kleinere Adrianus achter het stuur had zien zitten, toen hij achter hem reed. En de huurder van de garage, die direct na het gebeurde uit zijn woning naar be neden was gerend, had met Adrianus staan praten die toen achter 't stuur zat, terwijl Nicolaas half versuft drank of aanrijding of van beiden naast hem lag. Toen het eenmaal zover was kwam het probleem van getuige Nicolaas. De proc.-generaal en president vonden het niet verstandig om Nicolaas als danig te laten optreden, er zou een dikke meineedkans in kunnen zitten. De verdediger, mr. S. Nauta, stelde toch wel prijs op het verhoren 1 colaas, omdat Adrianus strak en stijf bij diens bewering bleef. Na een kwar tiertje van overleg werd evenwel van de getuige afgezien. VRIJSPRAAK De proc.-generaal vond voldoende be wijs tegen Adrianus, zodat hij nu twee weken gevangenisstraf en zes maanden ontzegging van de rijbevoegdheid vor- „Wat zit hier allemaal achter", zo vroeg hij zich af. Want Nicolaas had verklaard dat hij nog nooit een auto had bestuurd, geen rijbewijs heeft en bang is van autobesturen. En zover Ni colaas wist al reikte die wetenschap vanwege de drank niet zover had hij de bewuste avond de auto niet bestuurd. Mr. Nauta voerde bezwaren van juri dische aard aan, omdat niemand had gezien dat op het moment van de bot sing Adrianus achter het stuur zat ter wijl ook niet vast was komen te staan dat hij zodanig onder invloed van drank verkeerde dat hij geen auto naar be horen kon besturen. Hij hield de ver wisseling van zitplaats toch altijd nog open en concludeerde tot vrijspraak. Arrest op 4 jan Ontnuchterende buit De onbekende (n), die vannacht op goedkope wijze aan het beno digde geestrijke vocht wilden ko men om de jaarwisseling op een gezellige manier door te brengen en daarvoor uit de opslagplaats van een distilleerderij aan de Nieuwstraat vijf flessen drank wegnamen zullen vreemd opge keken hebben toen zij bemerk ten dat de flessen niet die drank bevatten, die zij wel verwachtten. In plaats van de sterke drank, waarmee de flessen volgens de etiketten gevuld waren, bestond de inhoud slechts uit gekleurd water. Voor de eigenaar bleef de schade hierdoor beperkt tot 1,75, het statiegeld van de flessen. Verkennerij maakt modernisering door SPRANKELENDE HUMOR VAN „IVO EN WIJS" OP GEZELLIGE SINT-JANS-BIJEENKOMST De verkennerij is de laatste paar jaar over de hele breedte aan het ver nieuwen en moderniseren. Vooral voor de. leidsters en leiders betekent dit het hele jaar door, handen vol werk. Om hen nu te bedanken voor alles wat zo in het afgelopen jaar hebben gedaan, besloot de staf van het distriet Leiden om al die hoplieden, vaandrigs en ake la's eens een exclusieve avond aan te bieden. En welke avond was hiervoor beter geschikt dan op het feest van St.- Jan, de patroonheilige van de leidsters en leiders. De bovenzaal van de Stadsgehoorzaal in Leiden was gisteravond bijna geheel bezet, toen de districtscommissaris van. de Katholieke Verkennerij, de heer A. C. J. Duindam, deze feestelijke St.-Jans- bijeenkomst opende. Met een enkel woord herdacht hij hopman v. Crom- voirt, de vitale kracht, waar je altijd op kon rekenen. De heer Duindam kon enkele „bui tenstaanders" verwelkomen. De komst van het voltallige bestuur van de Leid- se Padvinders Raad en de heer H. Zun- derman, voorzitter van de Leidse Jeugd- actie, wijst op een goede onderlinge sa menwerking. EXCLUSIEF Het programma, dat de districtsstaf aanbood, was eens iets „anders dan an ders": cabaret. Het Amsterdams Stu denten-cabaret „Ivo de Wijs", dat in ok tober van dit jaar in Delft een natio naal cabaret-concours won, bezorgde de jen, die gewend zijn zelf hun han den uit de mouwen te steken, een bij zonder gezellige avond. De leidsters en leiders hoefden nu eens alleen maar stil te zitten en te genieten van de spitse liedjes en de humoristische conferences het viertal op de planken. De hu- met een beetje zuidelijke inslag twee van de vier cabaretiers komen van béneden de rivieren viel bjjzonder in de smaak. De verkennerij in Lelden staat geens zins op de helling, zoals mensen, die buiten de jeugdbeweging staan, wel eens nen. De grote opkomst gisteravond de ontwikkelingen van de laatste tyd zyn daar het bewijs van. OP OUDEJAARSAVOND GEEN BUSSEN NA NEGEN UUR N.Z.H. Zoals elk jaar op Oudejaarsavond zul len de busdiensten van de NZH op zon dagavond 31 december worden gestaakt. Alle diensten welke tot en met 21.00 uur van de beginpunten vertrekken zul len nog volledig worden uitgevoerd. Hetzelfde geldt voor de NS-buslijn Amsterdam-Den Haag v.v. De laatste dienst op 31 december vertrekt om 20.45 uur van Amsterdam (Wibautstraat) en om 21.00 uur van Den Haag (De Savor- nin Lohmanlaan). CITOSA Op zondag 31 dec. (Oudejaarsdag) worden na negen uur 's avonds geen diensten meer aangevangen, tenzij in de richting van de garage. Hieronder volgt een opsomming van de laatste op die avond te rijden ritten, zoals vermeld in de door de Rijkshoofdinspecteur van het Verkeer laatstelijk goedgekeurde dienstregeling. Boskoop-Zoetermeer-Den Haag v.v.: 20.37 Boskoop-Den Haag; 21.32 Den Haag-Boskoop. 2. Alphen-Boskoop-Zevenhuizen/Moer- capelle-Rotterdam-Zoetermeer-Leiden v.v.: 20.58 Zoetermeer-Leiden, 19.55 Bos koop-Alphen; 21.10 Alphen (lok.(-Avi fauna; 21.36 Avifauna-Alphen (lok.); 20.02 Boskoop-Rotterdam; 21.10 Rotter- dam-Zoetermeer; 20.47 Roterdam-Bos- koop; 19.58 Zoetermeer-Rotterdam; 21.44 Alphen-Boskoop; 21.00 Leiden- Zoetermeer. 3. Nootdorp-Delft-Zoetermeer-Gouda v.v.: 19.06 Gouda-Zoetermeer; 20.00 Zoe- termeer-Delft; 20.32 Delft-Nootdorp; 20.55 Nootdorp-Delft; 21.15 Delft-Zoe- termeer; 19.58 Zoetermeer-Gouda. 4. Leiden-Boskoop-Gouda-Bodegra- ven-Alphen a. d. Rijn-Leiden v.v.: 20.29 koop-Leiden; 20.42 Boskoop-Gouda; 21.07 Gouda-Bodegraven- Alphen21.02 Lel- den-Boskoop; 19.18 Leiden-Bodegraven: 20.25 Bodegraven-Gouda; 20.52 Gouda- Boskoop; 21.18 Leiden-Alphen. 5. Bodegrav.-Woerden-Harmelen-Utr. v.v.: 19.30 Bodegraven-Utrecht; 20.30 Utrecht-Bodegraven. 7. Boskoop-Reeuwijk-Gouda v.v.: 19.50 Boskoop-Gouda; 21.25 Gouda-Boskoop. 8. Zoetermeer lokaal: 19.27 School straat-station; 19.50 Station-Schoolstr MAARSE EN KROON Evenals voorgaande jaren zullen op OudejaarsavcJnd de laatste autobus diensten van Maarse Kroon om streeks 21.00 uur van de beginpunten vertrekken, en wel voor de betreffen de lijnen als onderstaand: Lelmulden-Amsterdam CS 20.18 van Leimuiden naar Amsterdam CS via, Aalsmear-Aalsmeerderweg. uur van Leimuiden naar Amster dam CS via Aalsmeer-Oosteinderweg. 21.18 uur van Leimuiden tot Aalsmeer. Amsterdam CS-Leïmuiden 20.43 van Amsterdam CS naar Leimuiden vla Aalsmeer -Oosteinderweg. 21.13 uur van Amsterdam CS naar Lei muiden via AalsmeerAalsmeerderweg. 21.43 uur van Amsterdam CS tot Aals- via Oosteinderweg. Leimuiden-Leiden 21.03 uur van Leimui- aaar Leiden. Leiden-Leimuiden 21.40 van Leiden naar Leimuiden. R. A. Veen Nrd-R. A. Veen Zd. 18.45 yan Roelofarendsveen Noord. R. A. Veen Zd.-R. A. Veen Ndr. 18.55 van Roelofarendsveen Zuid. R. A. Veen Nrd.-Nwe Wetering 18.02 van Roelofarendsveen Noord. Nwe Wetering-R. A. Veen Ndr. 13.08 Nieuwe Wetering. z Alphen-Badhoevedorp 20.55 uur van Alphen naar Badhoevedorp. 21.55 en 22.30 uur van Alphen Lot Lei muiden. Badhoevedorp-Alphen 21.12 uur van Badhoevedorp naar Alphen. 22.12 uur van Badhoevedorp tot Lei muiden. Woerden-Uithoorn-Amsterdam 21.47 uur Woerden tot Uithoorn. 21.30 uur van Amsterdam HS tot Uit- Nieuwkoop-Amsterdam I1S 20.30 uur Nieuwkoop naar A'dam HS. 21.30 uur van Nieuwkoop tot Uithoorn. Amsterdam HS-Nleuwkoop 20.55 uur van Amsterdam HS naar Nieuwkoop. Uithoorn-Amsterdam AS 20.58 uur van Uithoorn naar A'dam Amstelstation. Amsterdam AS-Uithoorn 21.05 uur van Amsterdam Amstelstation naar Uit hoorn. Nieuwveen-Lelmuldcn-Nieii 18.25 uur van Nieuwveen n, Vennep. 20.25 uu Nieuw- Vennep-Leimuiden-Nieuwveen 19.12 uur van NieuwfVeunep naar Nieuwveen. Hillegom-Hoofddorp-A'dam Sur. Plein 21.29 uur van Hillegom naar Amster dam Sur. Plein. 22.29 uur van Hillegom tot Hoofddorp. A'dam Sur. Pleln-Hoofddorp-Hlllegom 21.25 uur van Amsterdam Sur. Plein naar Hillegom. 21.55 van Amsterdam Sur. Plein tot Hoofddorp. Leiden-Hoofddorp-Amsterdam CS 20.42 uur van Leiden naar Amsterdam CS. 21.42 uur van Leiden tot Nieuw-Vennep. Amsterdam CS-Hoofddorp-Leiden 20.44 uur van Amsterdam CS naar Leiden. 21.44 uur van Amsterdam CS tot Hoofd- Een groene bestelauto, gemerkt UF- 37-54 en op de zijkant voorzien va initialen RND-behang werd gisteren door de eigenaar vermist. De auto had hij op 22 december j.l. geparkeerd op het Kamerlingh Onnesplein. Van heel wat bescheidener omvang was de diefstal, die vannacht werd uit gevoerd in de kantine van de v.v. LFC aan de Boshuizerkade, waar onbekenden via een ruit binnenkwamen en met 400 centen verdwenen. Aan de Rijksuniversiteit in Utrecht is de heer J. Ch. A. te Lintum uit Leiden geslaagd voor het artsen-examen. Nat pak als gevolg Auto met militairen in Maresingel Vannacht om 1.17 uur raakte een per sonenauto, bestuurd door een militair uit Valkenburg, op onverklaarbare wij ze in de Maresingel, bij een van de boch ten naar de Herensingel. De militair, die in gezelschap was een jongedame en een collega, wist zich zonder hulp uit de wagen te bevrijden en hield aan het nachtelijk avontuur slechts een nat pak over. De auto werd later door een particuliere takelwagen uit het water getrokken. Wasgoed bij kachel: altijd brandgevaar Onverstandig ophangen van het was goed was gistermiddag om 14.30 uur de oorzaak van een brandje in een schuur tje achter de Meloenstraat. De gealar meerde brandweer kon het vuur met de nevelspuit echter snel bedwingen. Zij kon echter niet verhinderen dat een gedeel- an de schuurinventaris, waaronder wasmachine, alsmede het wasgoed verloren ging in de vlammen. Tijdig in grijpen van de hoofdbewoner in een per ceel in de Juliana van Stolberghof voor kwam dat een overall, die boven een ka chel was opgehangen en reeds door de hittestraling was gaan smeulen, vlam Burgerlijke Stand Geboren: Eliëtte, dv J. H. C. Bos en J. A. M. Ooijendijk, Jolanda Wilhelmina Maria, dv. W. P. S. de Groot en M. G M. Borst, Maike, dv. A. Kanis en L. A. D(j- kema, Otto Paul, zv. P. Ki-apels en A. van Kooten, Jacobus Gijsbert, zv. P. Krapels en A. van Kooten, Mildtryth Anneke, dv. G. M. J. Beyersbergen van Henegouwen en J. G. Verploegen, Dirk Adriaan, zv. P. van Duyvenboden en P. J. Tromp, Geertje, dv. G. P. B. Kraan en T. G. VV. Otto, Jacobus Petrus Canisius, zv. J. P. C. van Steen en M. W. T. van der Ploeg, Robertus, zv. C. G Koenen en A W. Kijk in de Vegte, Ingeborg, dv. G. Holtman en G. E. Wentink, Robert Nicolaas, zv. N. van der Plas en A. J. Ruwaard, Anna Christian, dv. P. Glas bergen en C. H. Kuil, Alexander Gerar- dus Jacobus Andreas, zv. G. J. J. L. Hil- gersom en H. P. W. de Lange, Rokus Anne, zv. H. L. Wijbrans en A. de Jager, Matthieu Johannes Maria, zv. T. J. Wijs man en J. A. T. Rijsbergen, Jacobus, zv. J. Mooten en H. Dreessen, Marco Anto- nius Maria, zv. H. J. Wassenaar en G. J. van Dril, Roger Arjen Leon, zv. K. A. van Asselt en A. Visser, Catharina Jo hanna, dv. P. van Hoven en J. J. van Stein, Laura Josephina, dv. J. J. W. M. Feiten en G. M. Uljé, Tendrikus Alex ander, zv. J. W. H. van Luijk en C. J. van Delft, Jan-Pieter, zv. G. W. Kaste lein en J. M. Bax, Albert Wilhelm, zv. N. Klok en M. van Rijn, Grietje, dv. N. Ouwehand en G. Hus, Bertus, zv Verhoeff en W. M. A. van Wees, Danny, zv. G. J. Buis en M. J. Smit. Getrouwd: P Mark en J. Schroef, J. van der Blom en G. v. d. Nieuwendijk, H. Smit en J. A. de Reede, P. G. de Jong en P. M. A. van der Helden, R. Reiman en A Plug. Overleden: J. de Bruin, 75 jr., m., G. van Grondelle, 74 jr., w.v. T. van Hei- mondt, H. M. Voges, 67 jr., e.v. G. Egmond, J. Leget, 81 jr., m., S. van den Burg, 67 jr., e.v. A. Flippo, K. Vijlbrief, 90 jr., m., M. van de Velde, 77 jr. W. Blok, 52 jr., m., A. Friesema, 78 jr., m., M. M. Devilee, 61 jr., e.v. C. P. J. A. de Winter, E. K. Jansen, 18 jr., d., E. J, Hageman, 3 dag., d„ P. F. Morichard, 59 jr., vr., J. J. van Kruijssen, 58 jr., m., A. E. Pama, 71 jr., w.v. J. Groenenberg, H. Schouten, 1 jr., d., M. v. d. Kaaij, 82 jr., vr. De Heer Bruinsma (2 weken terug uit 't ziekenhuisJ: „Ben ik even blij dat ik een ziektekostenverzekering had afgesloten. Anderhalve maand heb ik moeten liggen na die operatie. Maar 't heeft me geen cent gekost! Ik ben verzekerd bij „Het Zilveren Kruis", daarom behoef ik me nu geen zorgen te maken over de rekening vin het ziekenhuis en de specialist en over de'nota wegens ziekcn\[orvocr. Alles bij elkaar een bedrag waar je tegen zegt, maar 't wordt voor me betaald, zonder mankeren. Toch hoef ik elke maand maar weinig premie te betalen voor mijn gehele gezin, want „Het Zilveren Kruis" is een stichting zonder winstoogmerk. Zo doende kunnen de premies laag zijn. En dat je een ziekte kostenverzekering nódig hebt, dat heb ik nu gemerkt!" Wat de heer Bruinsma overkwam, kan ook in üw gezin gebeuren. Vraag vrijblijvend eens inlichtingen over de ver zekeringsmogelijkheden bij „Het Zilveren Kruis". HET IZILVERENI KRUIS betaalt het ziekenhuis! Het Zilveren Kruis heeft vestigingen te Alphen a/d Rijn, Delft, Dordrecht, Gorinchem, Gouda, Haarlem, Maassluis, Mijdrecht, Vlaardingen, Woerden, Zaandam, Zeist en Zwijndrecht. Vraag vrijblijvend inlichtingen bij de afdelingen: „Alphen en Omstreken", Raadhuisstraat 102 te Alphen a/d Rijn, tel. 01720-5541, of de Centrale Afdeling Noordeinde 17 te Leiden, tel. 01710-42441. EXAMENS LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor het kandidaatsexa men II geneeskunde mej. M. M. de Bie (Den Haag) en mej. B. H. de Boer (Bre da) en de heren R. D. van Couberg (Leiden) en El Sayed Mohamed (Egyp te). LEIDSE AGENDA APOTHEEKDIENSTEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraal Apotheek, Breestraat 74, tel. 20552. DONDERDAG 28 DECEMBER Gebouw Steenschuur 9.00 en 14.00 uur Jeugdschaaktoernooi en Jeugdkampi oenschap van de Leidse Schaakbond. Luxor-theater 10.00 uur Jeugdfilm voorstelling „Rin-Tin-Tin de wonder- Jeugdbulteneentrum „De Korte Vliet" 20.00 uur officiële opening. VRIJDAG 29 DECEMBER Luxor-theater 10.00 uur Jeugdvoor stelling „Rin-Tin-Tin de wonderhond". St. Antoniusclubhuls 14.00 en 15.30 u. Poppentheater. ZATERDAG 30 DECEMBER Luxor-theater 10.00 uur Jeugdvoor stelling „Rin-Tin-Tin de wonderhond". Zaalhandbal Verzwakt LZC ontmoet koploper Wings In de zaalhandbalcompetitie beleeft HVL aanstaande zondag zijn tweede week van gedwongen stilstand, maar LZC komt wel in het veld. Op het pro gramma staat de belangrijke wedstrfjd tegen Wings, samen met Quintus 2 kop loper in de eerste klasse. De Leidenaars z(jn In deze ontmoeting sterk in het na deel: „spielmacher" Peter Korver is nog niet beschikbaar door z(jn armblessure, terwijl Jan Correljé voor twee wedstrij den (waarvan één voorwaardelijk) is ge schorst. Toch moeten de roodwitten tot behoorlijke resultaten kunnen komen, als z(j echter maar het Poeldfjkse veld betreden met de sterke wil te winnen. Het complete programma luidt: Heren districts klasse: Hermes-DWS. Dames 3e klasse A: SOS-HVS; WIK-DSO (Poel dijk, zondagmiddag). Dames junioren, 4e klasse A: North a 2-LZC (Houtrust, zon dagmiddag); SOS-Foreholte. Heren le klasse: Wings-LZC (Poeldijk, zondag middag); Gona-Hellas 3; Flamingo's- Quintus 2. Heren 4e klasse C: Kwiek Sport 3-LZC 2 (Poeldijk, zondagmor gen); Wings 4-MSV; Animo 4-ODIS. Grondonteigening door Warmond ten koste van gemeente Leiden Normale procedure van voorbereiding In de op 2 januari a.s. te houden open bare raadsvergadering van Warmond komt o.m. In behandeling een voorstel van b. en w. om over te gaan tot ont eigening ten behoeve van bet bestem mingsplan „Zwanburg" van gronden in eigendom toebehorende aan de gemeente Leiden en liggende In de Zwanhurgerpol- UITVAART PASTOOR P. H. L VAN INGEN TE NIEUWVEEN Tot de laatste plaats gevuld was vi*y- SchlatmanÈ, die tevens tijdens de Eu- dagavond de St.-Nicolaaskerk te Nieuw- charlstie-viering de predikatie hield. veeu, toen daar het stoffelijk overschot I "Dit keer niet zozeer het Wooicl Gods. van de dinsdag zo plotseling overleden i maar het antwoord van dit priesterle- pastoor P. H. L. Van Ingen werd bin- j ven> tot troost en inspiratie", nengedragen. Aan het rijk versierde al-1 0vpj. Wederkomst taar droeg moderator Schlatmann uit Leiden, assistent van Nieuwveen. een jjet thema van de preek vormde de plechtige H. Mis op, tijdens welke hij taak van de profeet, die afstemt op de j Chauffeur - onder invloed - doorgereden BETONNEN PAAL BLOKKEERDE NA BOTSING WEG Niet alleen dat i toogde verdachte, dat hij in die tijd leed aan „blackouts". Thans rijdt hij dan ook geen auto meer. De proc.- generaal zag geen reden wijziging te brengen in de straf door de politie rechter opgelegd, nl. drie weken ge vangenisstraf en ontzegging rijbevoegd heid gedurende een jaar. Arrest over 14 dagen. Onder invloed met ijzeren paal geleende auto tegen „Ik tel ze nooit," aldus de medede ling van een 21-jarige chauffeur uit Leiden, die zo maar aan de politie had meegedeeld zes a zeven glazen bier te hebben gedronken voordat hij op het Rapenburg met de door hem bestuurde auto tegen een ijzeren stoeppaal reed. liet alcoholpromilage van 2,05 sprak echter in dat opzicht een duidelijker taal en wees, zoals de president Haagse gerechtshof constateerde, op meer dan zeven biertjes. Hoe dan ook, het stond wel vast, dat verdachte onder invloed van drank verkeerde. „Zonder dat ik het wist hadden ze zeker wat jenever in bier gedaan." aldus het excuus verdachte. Hij had even de auto een andere cafébezoeker te leen ge kregen en die zag zijn auto zwaar be schadigd terug. De herstelkosten be droegen 1600.- „Hij was bijna in kennelijke staat I van dronkenschap." constateerde de i proc.-generaal aan de hand j politierapport. Hij eiste twee weken 47-jarige inko- j gevangenisstraf en een jaar ontzeg- Nieuwveen tot Leimui- predikatie hield over de dankbaar- i toekomst, op de komende Heor. Gedre-l»er op rijksweg 4 bij de Haagse Schouw 1 ging van de rijbevoegdheid met aftrek heid. en de gelovigen - samen met het ven door zijn roeping, riskeert hij veel-J zijn auto een betonnen verkeers-j van de lijd, waarin het rijbewijs_ reeds parochiële zangkoor - liederen op No- ;1| xiclizelfinoet hij vaak optornen i<- aanwijzing omver had gereden, doch is ingenomc gen de gevestigde tradities van stad", moet hij als Johannes di schuwen, dat de bijl derlandse teksten zongen. Wederom geheel met priesters, vi'len- dèn en parochianen bezet was de kerk zaterdagochtend bij de plechtige Uit vaart. Celebrant daarbij was de deken van Alphen aan de Rijn, de hoogeervv. heer E. Paap, moderator Schlatmann als diaken en rector J. Smit van Huize St.- Ursula als subdiaken. Onder de aanwe zigen bevonden zich de leden van de Nieuwveense Gemeenteraad onder lei ding van burgemeester H. Breen en echtgenote, dokter A. v. Dongen, se cretaris dr. C. J. van Bockxmeer na mens de bisschop van Rotterdam en een delegatie uit de parochie van de We derkomst des Heren, die destijds door pastoor Van Ingen is gesticht in Rot- terdam-I Jsselmonde Een welkomstwoord tot de familiele den en de genodigden werd bij de aan vang uitgesproken door moderator wortel ligt. Uit een sterk persoonlijk gi loof In de Wederkomst des Heren bouw de hij aan de Kerk: een stenen kerk, die hij ook deze titel meegaf, maar vooral de kerkgemeenschap. De „Rest Godsvolk", - bemoediging voor iedere profeet, waar hij zo'n behoefte aan heeft -, vond pastoor Van Ingen hier in Nieuwveen, waar hij zo uitermate ge lukkig was. Waar hij zich bijzonder in zette voor de liturgie (hij gaf letterlijk „stem" aan ons geloof) èn voor hen, die daarvan door ziekte en ouderdom waren afgesloten. Tijdens de absoute door deken Paap zong de hele kerk uit volle borst het verrijzenlslied „Aan U de glorie", waar na het stoffelijk overschot in de pries tergrafkelder werd bijgezet. wijzing omver had gereden, doch j is ingenomen, zulks nadat de Politie- I het feit dat hij daarna doorreed en de rechter in eerste instantie wat de ge roer paal dwars over de weg liet liggen vangenisstraf betreft deze voorwaar- had tot gevolg, dat een auto die uit de' del ijk had opgelegd. Na de botsing mei de paal waarbij 'het j /ljn auto zwaar werd gehavend, reed de inkoper nog enkele kilometers ver der, doch moest toen stoppen, omdat hy een lekke band kreeg daar de bum per in een band was gedrongen. Wat de andere auto betreft, daarin zaten twee personen voor hun vakantie op weg naar Spanje. Die auto werd even eens ernstig beschadigd. Juist passeer de een auto van de politie die de inkoper, die bezig was een andere band om zijn auto te leggen, aanhield. De man bleek stevig onder invloed van drank te verkeren, zoals het alcohol promilage van 2,10 uitwees. Voor het Haagse gerechtshof be- ,Dc overweging daarvoor, dat dachte al zoveel schade heeft geleden maak ik niet tot de mijne, in de meeste van dergelijke gevallen is er schade, motiveerde de proc.-generaal. Arrest over 14 dagen. ALPHEN AAN DEN RIJN NA AANRIJDING DOORGEREDEN Gistermiddag is een Cltosa-autobus, rijdende over de Emmalaan, ter hoogte van de Brittenruststraat aangereden door een geelkleurige personenauto, z.g. lelijk eendje, doordat de bestuurder LEIDSE BIOSCOPEN Camera 14.30 uur (zondag en maan dag: 14.30 en 16.45 uur). De onvoor stelbare tocht a.l. 19.00 en 21.15 uur Fantomas slaat weer toe 14 jr. (zondag avond alleen om 19.00 uur). Lido 14.30 en 20.00 (Oudejaarsavond geen voorstelling). Modern Millie a.l. Luxor 14.30, 19.00 en 21.15 uur (zon dag en maandag: 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 oudejaarsavond geen avondvoor stelling). Bloot? Slaat dood! a.l. Studio 14.30, 19.00 en 21.15 uur (zon dag: 14.30 en 16.45 uur; maandag: 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 uur) De dief van Parijs. 18 jaar. Trianon 14.30, 19.00 en 21.15 uur (zondag: 14.15, 16.30 en 19.00 uur. maandag: 14.15, 16.30, 19.00 en 21,.15 uur) Casino Royale 14 jr. Rex 14.30, 19.00 en 21.15 uur (zon dag: 14.15, 16.30 en 19.00, maandag: 14.15, 16.30, 19.00 en 21.15 uur). Voor paar dollars meer 14 jaar. PUNT KORRELTJE Mensen, die elkaar liefhebben, heb ben vaak een jaar nodig om elkander te vinden, maar 'n uur Is voldoende om hen weer te scheiden. Marktberichten HERTOGENBOSCH, 27 dec. Vee Totale aanvoer 3509; 1205 runderen; 161 graskalveren; 240 vette kalveren; nuchtere kalveren; 109 schapen; 16 fokzeugen; 278 slachtvarkens; 238 biggen; 522 slachtrunderen. Prijzen (in guldens): melk- en kalfkoeien 975 1650; guste koeien 8001200; gras kalveren 315—535; kalfvaarzen 1050 1650; klamvaarzen 9751225; guste zen 810—1125; pinken 575—775; nuchtere kalveren voor fok of meste- ry 115255; weideschapen 100140; drachtige zeugen 330450; biggen 50 64; slachtrunderen, extra kwal. 4.50 4.75, idem le kwal. 3-954.45, idem 2e kwal. 3.553.90, idem 3e kwal. 3.25 3.50; vette stieren 3.954.50; worst koeien 3.003.25; vette kalveren, le kwal. 4.104.50, idem 2e kwal. 3.70 4.00, idem 3e kwal. 3.353.60; nuch tere slachtkalveren 1.351.75, per stuk 4580; slachtzeugen, le kwal. 1.70 1.76, idem 2e kwal. 1.621.68; slacht varkens 1.902.05; vette schapen 110 145; vette lammeren 120160. Aan voer, handel en prijzen: melk- en kalfkoeien; minder - stroef - stevig gehandh.; guste koeien; kort - matig - stijf duur; jongvee: minder - vry stil - izaam prijsh.; vette kalveren: wei- - levendig - duurder; nuchtere kalveren: behoorlijk - vrij vlot - goed gehandh.; schapen en lammeren: be perkt- rustig - weinig verand.; fok zeugen: normaal - stil - flauw prijsh.j lopers en biggen; minder - stil - moei zaam gehandh.; slachtvee: matig - vlugger - stijg- duurder; slachtzeugent kort - behoorlijk - weinig verand. GOUDA, 28 dcc. - Kaas - Aanvoer drie partijen kaas, Prlja 3.86 - 3.97. Handel flauw. UTRECHT, 28 december. Vee Totale aanvoer 3452; runderen 983; vette kalveren 126; graskalveren 623; scha pen 443; varkens boven 100 kg 241; idem beneden 100 kg 60; biggen 934; bokken gelten 18; melk- en kalfkoeien 1075- 1525; kalfvaarzen 960-1050; vare koelen 850-1050; pinken 630-760; stieren 840- 1100; graskalveren 330-550; nuchtere kalveren 40-80; fokkalveren 110-215; schapen 85-130; lammeren 100-165; drachtige varkens 325-450; lopers 85- 110; biggen 60-69; bokken, gelten 15-58; vette koelen le kw. 4.10-4.45; idem 2e kw. 3.90-4.00; idem 3e kw. 3.60-3.90; vette kalveren le kw. 4.40-4.50; idem kw. 4.10-4.30; Idem 3e kw. 360-4.00; nuchtere kalveren 1.40-1.80; zware vette kalveren 2.20-2.25; zouters 2.25-2.30; slachtzeugen 1.60-1.65; jonge slachtzeu gen 1.65-1.74; melk- en kalfkoeien matig, prijsh.; vette koelen: vlot, even hoger; koelen: matig, prijsh.; vette kalve- tlg, prijsh.; nuchtere kalveren; rustig, prijsh.; fokkalveren: rustig, even lager; schapen: willig, prijsh.; lammeren: wil lig, prijsh.; varkens: redelijk, prijsh.; biggen: redelijk, prijsh. hiervan geen voorrang verleende aan de autobus. Deze onvoorzichtige bestuurder is na de aanrijding doorgereden zonder zich om de gevolgen te bekommeren. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor, maar de autobus is flink beschadigd; aangenomeh wordt dat ook de kleine personenauto er niet zonder kleerscheuren van is afgekomen. Ook Is onbekend gebleven of de bestuurder van deze auto zich min of meer ernstig heeft verwond. Do politie verzoekt mogelijke getuigen zich voor het verschaffen van inlichtin gen by haar op het bureau (raadhuis) to melden. Be jaarde vrouw van tas beroofd Gistermiddag liep mevrouw Laterman- de Pyper, 79 Jaar, inwoonster van het interkerkeiyk Prot. Chr. Bejaardencen trum „Rynzate" te Alphen aan den Ryn op één der paden In het Bospark. Twee knapen van omstreeks 14 Jaar, elk op een flets, reden haar tegemoet. Eén van hen ontrukte haar tijdens het voorbij ryden de handtas, die zy onder haar arm droeg. De tas werd later ln het Bospark te ruggevonden. De portemonee, Inhouden de een bankbiljet van tien gulden en enig kleingeld, was uit do tas verdwe-

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3