9a£eidse(BöU/Ycwt Aan alle winkelaarsters, autobezitters,boekenkopers, benzinetankers, in-de-stad-eters, bioskoopgangers U kunt nu contant betalen zonder geld-op-zak! Betaalpas Betaalcheques de moderne, veilige manier van geld uitgeven. Moed niet verliezen ondanks verwarring Omroepwereld rouwt na overlijden Joop Simons TELEVISIE VANAVOND RADIO VANAVOND Enny g een stok g I nit het I vuistje L Aan alle verkoopsters» garagehouders,boekhandelaren, pompbedienden, obers, kassières... Chequebetaling is nu even goed als contante betaling! Betaalpas Betaalcheques de moderne, veilige manier van geld ontvangen. DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 27 DECEMBER 1967 Oorlogsverklaring van de CPN tegen kieswetplannen IfANWEGE zijn traditie om zijn con- gressen vlak vóór het kerstfeest te houden heeft de C.P.N. de eer gekregen als laatste de aandacht voor zich op te eisen in een aan politieke bijeenkomsten seer rijk jaar. Op behendige wijze hebben in Am sterdam de communistische leiders langs hun penibele positie in het grote conflict binnen de communistische wereld zelf heen gepraat. Op nog handiger wijze hebben ze óf de draak gestoken mét, óf gewaarschuwd tegen de politieke ver nieuwingsdrang in Nederland waarbij er voor de communistische partij natuur lijk geen goed garen te spinnen valt. Het nummertje gif spuien aan het fedres van hen die volgens Paul de Groot c.s. „afvalligen van het communisme" *ijn, omdat ze de lijn van de machts groep die de C.P.N. onder controle houdt, weigerden te volgen, zal niemand ver bazen. Het is een trouwe afspiegeling van de geringe hoop binnen en buiten de C.P.N., dat nu Paul de Groot einde lijk van de voorzittersstoel verdwijnt, ook in Nederland het communisme een soepeler lijn zal gaan volgen. Ook zal het geen verbazing wekken dat er met scherp geschoten werd op de in studie zijnde kieswethervorming. Om dat Voor deze beschieting de mitrailleur was overgelaten aan Kamerfractievoor zitter Marcus Bakker, werd er met meer Intelligentie geschoten dan de meeste andere woordvoerders in het Amster damse Mercanti gedaan hadden. */OALS alle kleinere partijen vreest de C.P.N. het afschaffen van het even redigheidsstelsel in Nederland als een scherpe valbijl. De Nederlandse commu nisten weten dat het op rekening van het kiesstelsel staat, wanneer hun geest verwanten in Engeland en Amerika geen voet aan de grond kunnen krijgen. Ze weten eveneens dat de kieswet één van de belemmeringen vormt om in de West- dultse bondsrepubliek „bovengronds" met succes te kunnen opereren. En de C.P.N. heeft een goede grond voor zijn vermoe den dat wijziging van de kieswet in Nederland voor de communisten altijd nadelig werkt, aangezien er naast Am sterdam niet veel kans is om bij verkie zingen volgens het districtenstelsel direct aan een zetel te komen. Vandaar dan ook het bijna hartstoch telijk betoog van de heer Bakker: „Er is maar één democratisch kiesstelsel: dat der evenredigheid. Daaraan iets veran deren is het aantasten van de parlemen taire democratie". Deze hartekreet zal voor menigeen alleen maar een stimulans zijn om met meer kracht te streven naar een kies stelsel dat de zaken in Nederland ver eenvoudigt; immers de gang van zaken schijnt al lang niet meer te zijn, dat het communisme juist tegen de verdruk king in groeit. 1*OCH vinden wij met Marcus Bakker dat het fataal zou kunnen zijn, wan neer Nederland zijn politieke hervorming gaat toespitsen op het uitroeien van alle kleinere partijen. Er zijn onder die par tijen enkele die met de beste wil van de wereld niet anders dan als gelegenheids groepering genoemd kunnen worden, groeperingen zonder enige echte poli tieke ideologie. Van de communistische partij, de staatkundig-gereformeerden en tot be paalde hoogte ook van de pacifistische socialisten zal men evenwel het bezitten van een eigen politieke ideologie moeten erkennen. Men zal deze burgers nooit mogen dwingen die ideologie te dienen door bijvoorbeeld hun alleen de uit spraak te laten of ze het democratisch- socialisme, de christen-democratie dan wel het liberalisme het minst onaantrek kelijk vinden; op gelijke gronden heb ben vele leden van de confessionele par tijen terecht er altijd voor gepast om zich te laten dwingen tot een dilem ma: socialisme of liberalisme. Nu laat een kieswethervorming na tuurlijk de mogelijkheid van partijen waarop gestemd kan worden open. Maar aan elke politieke ideologie zal toch een reële mogelijkheid moeten worden ge laten om een rol te spelen in de parle mentaire democratie. Kieswethervorming kan op dit moment om andere redenen wenselijk en nuttig zijn. Maar tegen een kieswethervorming die vooral mikt op uitschakeling van alle kleinere partijen zijn ernstige bezwaren in te brengen. Een oorlogsverklaring van de C.P.N. uit dien hoofde vinden we dan ook met handhaving van alle bezwa ren tegen de C.P.N. en zijn praktijken een begrijpelijke zaak. Open competitie nieuwe liedjes songfestival (Van onze omroepcorTespondent) HILVERSUM Evenals vorig jaar kan iedereen voor het nationale song festival, waarvan de finale op v dag 28 februari door de NTS word uitgezonden, een nieuw, dat wil zeg gen nog niet gepubliceerd liedje inzen den. De termijn van inzending sluit februari a.s. en omroepmedewerkei zijn van inzending uitgesloten. Zoals bekend zijn vorige week de z< Nederlandse vocalisten, die de z< beste liedjes zullen zingen, uitgeko zen. Het zijn: Trea Dobbs, René Frank, tante Leen, Ronnie Tober, Con nie Vink en Gonnie Baars. De inzen dingen moeten in viervoud op bladmu ziek, met tekst en eenvoudige zang en pianopartij worden gezonden aan NTS-songfestival, postbus 10, Hilver sum. De Inzendingen dienen onder motto te geschieden en namen of adressen mogen dus niet worden ver meld. In een aparte gefloten envelop pe, waarop in de linkerbovenhoek het motto is vermeld, dienen namen van tekstdichter en componist, alsmede het motto en de titel van de inzending te bevatten en te worden gestuurd naar notaris Y. van Erp ,Emmastraat 19, Hilversum. De composities mogen niet langer zijn dan drie minuten. Alle inzendingen worden beoordeeld door een commissie onder voorzituer- sohap van Dolf van der Linden, die de naar haar mening zes besta liedjes uitkiest. Deze liedjes zullen voor de nationale finale al worden beoordeeld door het publiek in vier regionaal ver spreid liggende theaters. De geheime uitslag van deze puntenwaardering wordt onder notarieel toezicht verze geld. Eeirat als in de finale de uitslag van de grote jury bekend is, zal door optelling van de punten van alle ju ry's het winnende lied worden aange- OAIRO (AFP) Ahmed Sjoekair, de leider van het Palestijnse bevrijdingsle ger, heeft ontslag genomen, zo is offi cieel in Cairo meegedeeld. Hij had al enige tijd verschil van mening met een groot deel van het kader van de organi- (ADVERTENTIE) De gezamenlijke Nederlandse banken bie den u een nieuwe service: de (groene) Betaalpas en Betaalcheques. Samen ver vangen ze contant geld. U kunt er vrijwel allee mee betalen. Wilt u ook gebruik maken van deze gemakkelijke manier van betalen? Ala u een bankrekening hebt kunt u Betaal pas en Betaalcheques aanvragen bij uw eigen bankkantoor. En als u geen bankre kening hebt? Dan moet u er beslist een openen: een kleine formaliteit Ook u komt dan in aanmerking voor een Betaalpas en Betaalcheques. Loopt u eens binnen bij een bankkantoor in uw buurt Er ligt een handig boekje voor u klaar over deze prachtige, kosteloze service. Kerstrede van koningin Juliana UITKOMST IS VLAKBIJ HILVERSUM In «en nationaal pro gramma, dal Werd uitgezonden over de drie Hllversumae zenders, heeft konin gin Juliana haar traditionele kerstrede tot het Nederlandse volk gehouden. Hierin zei zij onder meer: „Ik zou ook op dit kerstfeest weer tets tegen iedereen willen zeggen, maar het ls moeilijk, omdat van Jaar tot Jaar duidelijker blijkt, hoe groot de ver- scheldenheid ls waartoe wij hier in staat Zijn. In de eerste plaats zijn we met z*n It t IS miljoen verschillende karakters. Daarvan ls Iedereen bezig een eigen levenservaring te verkrijgen te ontplooien of te consolideren. Ieder is een ander. Daarbij komt, in de tweede plaats, dat er hele groepen zijn, die als in to taal verschillende werelden verkeren en die zelfs de woorden niet eens meer begrijpen die in zo'n andere levenssfeer thuishoren. Hoe kan iemand dan ook maar trachten te spreken tegen allen of zelfs tegen een grote meerderheid? Eigenlijk ls dat wel vreemd ln een tijd waarin anderzijds mensen en groe pen Juist zo actief bezig zijn elkaar te hervinden en de kwade gevolgen scheldingen-van-eeuwen-her te niet te doen. Het zijn vooral de generaties de leeftijdsgroepen, die steeds verder uiteen drijven en mede daardoor er ook nooit zoveel onderling gebrek een begrip. Wet ls zinvol voor jong, wet ls zinvol voor oud? En hoezeer maakt tien Jaar daarbij al niet een tohil vit, We lijn ln een prooes verwik keld dat hevige groeipijnen geeft weten niet, wat het eindresultaat Zo lang we in onze vaak zo vei rende en teleurstellende samenleving de moed niet verliezen en blijven strijden, zijn we zelf, in de maatschappij, nog niet verloren. Integendeel, dan zijn we op weg naar een groter, ruimer leven, met kansen in overvloed. Dat bestaan beweegt zich in een sfeer, ver boven die, waarin onze dwaze wereld rond draait. Daar krijgt men er als vanzelf overzicht op en elke situatie verschijnt er in een ander licht. Bij het meeste van wat ons nu ver bijstert, beangst, bedroeft, verontwaar digt of ontmoedigt, is de verlossende uitkomst nog niet in zicht. Maar ik ge loof, dat die er altijd is en zelfs ook te ontdekken, al kost het misschien vele jaren zoeken met Inzet van al wat er in ons ls. Zo is ergens vlakbij altijd iets of ie mand, die ons meetrekt in de grote kring van de mensengemeenschap. Ook al groeit die nog tot vele miljarden meer uit dan nu, die allen zullen toch steeds verlangen naar medemenselijke steun en kameraadschap. Door ons warm te maken voor iets wat van waarde is, doortrekt een gloed onze om geving en gaan we zelf gloeien van echt «•luk*. (Van i omroepcorrespondent HILVERSUM Er heerst grote versla genheid in de omroepwereld, nu Joop Simons, hoofd van de afdeling amuse ment by de televisie, op 45-jarige leef- tyd na een langdurige ziekte is over leden. Hq laat een vrouw en vijf kinde ren achter. Toen de heer Simons enige maanden geleden met ernstige hoofdpijnen ln de r.-k- ziekenverpleging te Hilversum werd opgenomen dacht iedereen, dat deze hardwerkende televisiechef weer spoedig hersteld zou terugkeren. Zijn ongelofe lijke werklust en zijn grote interesse voor de t.v.-produkties van zijn omroep, die hij op het scherm in de zieken kamer volgde, lieten vermoeden, dat hij spoedig weer genezen zou zijn. Pas veel later bleek dat hij aan een ongeneeslijke kwaal leed. Eln het speet hem zeer dat hij in dit seizoen niet zelf de t.v.-quiz „Per seconde wijzer" kon leiden, aange zien hij zich tussen alle enerverende be slommeringen door juist ernstig had voorbereid op de presentatie van dit moeilijke t.v.-spel. Joop Simons werd in 1922 in Rotterdam geboren. Op 1 januari 1946 trad hij in dienst bij „Herrijzend Nederland", later de stichting Radio Nederland in over gangstijd. Per 1 februari 1947 begon hij zijn loopbaan als radio-omroeper bij de VARA, terwijl hij daarnaast ook repor tages en klankbeelden maakte. Op 1 oktober 1949 nam hij ontslag en vertrok naar Indonesië als producer- copywriter bij de gouvemementsradio in dienst van het ministerie van Over zeese Gebiedsdelen. Vijf jaren later re patrieerde hij en na een korte werk periode bij de AVRO vertrok hij naar Parijs. Aanvankelijk werkte hij daar als hoofd van de Nederlandse sectie van de Voice of America en later als radio- ne televisiecorrespondent van de vier om roepen KRO, NORV. VPRO en VARA- Bovendien was hij telegelijkertijd de Pa- De vierdagen kerst-tv hebben nogal wat van belang opgeleverd. Daar wa ren kostbare buitenlandse voorstellin gen b(j 't Notekraker ballet en gister middag een perfecte Carmen o.m. maar ook het „eigen werk" mocht er syn. De AVRO had er zaterdag zyn grote troef, Toon Hermans, voor be waard. Dat word uiteraard een topavond waar over nauwelijks nog een zinnig woord te schrijven valt. Omdat over Toon en deze show langzamerhand alles al ge zegd is. O Ja; Jef de Groot gaf in zijn cameraregie alles prijs was Toon Her mans te bieden had en Toon Hermans bleek zelfs de meest „genadeloze" close- ups te kunnen doorstaan. Die gaven wel een heel scherpe kijk op geweldig vak manschap. Uit een notitie weten we dat Corry Brokken Kleine Cantates zong en dat ze dat heel aardig deed. Wel ondank baar om op zo'n tijdstip te .worden uit gezonden. Iedereen zat op Toon te wachten en na Toon was ledereen Cor ry vergeten. Op kerstavond kregen we de laatste Nina en Frederikshow van de KRO. Niet de beste naar onze smaak maak amusement op goed pell, met vakman schap gebracht. Shal K. Ophir keerde er o.m. in terug. Een boelend kunstenaar van wie wij wel meer zouden willen De KRO was, met CVK-IKOR, mede- producent van „Mjjn huls staat aa overkant", een film over de Arabische vluchtelingen. Bedoeling van dit werk stuk was meeleven en ook financiële steun (op giro 137000 Hulp Palestynse vluchtelingen Hilversum) te verkrygen. Dat doel heeft uiteraard onze sympa thie. De manier waarop Alexander Lef- f el aar en DIck Visser dat doel trachtten te bereiken leek ons nauweiyks effec tief. Zij voerden daarvoor te veel gelijklui dende gesprekken met vluchtelingen, vonden voor die gesprekken vaak de goede toon niet en volgden met na bij de brug over de Jordaan de aller sympathiekst aandoende methode on groep vróuwen die enorme lasten te torsen hadden rustig staande te hou den en, zeker onder deze omstandig heid, onbehoorlijk uit te vragen. Op eerst kerstdag bracht de NCRV Gongslag middernacht, een gelegen heidskerstspel dat, als dergelijke spe len plegen Ve zijn, nogal naïef Oorspronkelijk speelde het zich ruim 4 Zi eeuw geleden af, maar Nel Bakker had het verhedendaagst en het leek daar niet sterker mee geworden te zyn, Er zat wèl een heel mooie rol vooi Hans Tiemeyer ln. Om het óók serieus te houden was er b(j de NCRV óók een Vietnamreportage warin Amerikaanse aalmoezeniers half slachtige uitspraken deden over de oor log daar. Op „II" bood de AVRO een kerstgelegenheidsballet, de aloude Note- kraker, en daarmee een goede uitwijk mogelijkheid. Glrteren: De Jordaan. Querldo's moei lijke boek omgezet in een zwartgallig stuk \olkstoneel, waarbij om die zwartgalligheid wat te vergulden nagenoeg alle bekende Jordaanlledjew waren Ingelast. Het werd een beetje tweeslachtige vertoning, maar als men niet helemaal wars van het genre was bleek liet toch wel de moeite waard. Regisseur John v. d. Rest kon er vooral dank zij de. liedjes wel iets fleurigs van maken. Jasperina de Jong, als Corry en Piet Römer, als de Mooie Karei van Querido's vierde Jordaandeel, deden hun werk naar behoren. In de grote bezet ting zaten nogal wat „randfiguren" van ons toneel die zich by dit werk als vissen in het water voelen en er ook hun beste kunnen ln leggen. Voorbeel den, er waren er méér, Ditty Doornbe, Jan Blaaser en vooral Rien van Nu- Het was uiteraard geen kost voor de kleintjes maar de regie had voor dit somber-roze verhaal zichzelf beperkin gen opgelegd waardoor zelfs de meest hacheiyke scene nog binnen de perken van de goede smaak bleef. Echte kerst- stof f Non ja, het tweede net was er Immers óók nog 1 Vg. JOOP SIMONS rijse correspondent voor een aantal dag bladen. Voorts stelde hij voor de KRO-televlsie het maandelijkse „Magazine de Paris" samen. De televisie begon hem steeds meer te boeien en toen hij een aanbod kreeg, om hoofd van de afdeling amu sement bij de VARA-televisie te wor den, keerde bij op 1 oktober 1962 naar Hilversum terug. Joop Simons werd een stimulerende lei der voor zijn medewerkers en kenmer kend was zijn grote belangstelling voor hetgeen zich ln de wereld van show, musical en cabaret ontwikkelde. Hij was een man met grote inventiviteit, die snel en doortastend besluiten kon ne men en wiens Inzichten zelden faalden. Uitslag KRO- wedstrijd nieuw kerstlied (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Mr. H. van Doorn, voorzitter van de KRO heeft dezer dagen de prijswinnaars bekendgemaakt voor een nieuw kerstlied. De eerste prijs bestaande uit een priijs van 1000 gulden, werd gewonnen door de jonge tekstschrijfster Nanny Sijs uit Heem stede en haar componist Jan van Schalkwijk. Als tweede prijswinnaar kwam uit de bus het liedje „Kleine Eskimo viert Kerstmis" geschreven en getoonzet door Hans Peters uit Den Haag, die daarme 750 gulden won. De derde priijs, groot 300 gulden was voor het lied „Kerstekind en zdjn boodschap", geschreven door de heer P. Boss art uit Brussel. Mevrouw L. Vexiheijen uit de Belgische hoofdstad componeerde de muziek. Brandpunt" met sportmagazine (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Momenteel wordt er op de redactie van de KRO-actualitel- tenrubriek „Brandpunt" voorbereidin gen getroffen voor een nieuw sportma gazine, dat eenmaal per maand op het scherm zal verschijnen. Als samen stellers zijn aangewezen de redacteu ren Aad v. d. Heuvel, Ed v. Wes- terloo en regisseur-film e r Willebrord Frequin. Zij willen in deze ongeveer een uur durende afleveringen zich in het bijzonder gaan richten op de rand verschijnselen in en rond de sport. NEDERLAND I (STER- reclamcuitzendingen om 19.03, 19.56 en 20.16 uur) NTS: 18.55 uur: Pipo de clown 19.00 uur- Nieuws in het kort 19.07 uur: Schateiland, tv-serie (kleurentelevisie) 19.32 uur: Panoramiek 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Zendtijd politieke partijen (PvdA) 20.30 uur: Uitzending Stichting Socutera 20.35 uur: Soldaten blijven soldaten, film 21.55 uur: Concert met repetitie 22.35 uur: Tweede journaal 22.40 uur: Openbaar Kunstbezit 22.55 uur: Sluiting NEDERLAND II (STER- reclameuitzendingen om 20.16 en 22.16 uur) NTS: 18.55 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort NCRV: 19.03 uur: Vidocq, tv-serie 19.29 uur: Jazz met Jacobs NTS: 20.00 uur: Journaal NCRV: 20.20 uur: Gevraagd, sollicitanten programma 21.05 uur: De jonkvrouw met de kleine mouwen, film 21.40 uur: Seksualiteit kent geen pensioen, gesprek 21.55 uur: Hiel nu, actualiteitenrubriek NTS: Tweede journaal HILVERSUM I VARA: 21.50—22.15 uur: Trammelant in Loeren aan de Hor, vervolg- luisterspel 22.50—23.55 uur: Werken van Arnold Schönberg, muziek programma HILVERSUM II NRU: 20.00—21.30 uur: Stereoconcert door Concertgebouworkest 22.40—23.55 uur: Iks een sprong in het duister, amusementsprogr. Radionieuwsdienst HILVERSUM I: 7.00, 8.00. 11.00, 13.00. 16.00. 18.00, 19.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 18.30 22.30, 23.55 Radioprogramma ible met zang solist, orkest, met zang sten. 19.30 Nieuws. 19.35 Moskou's Fllhar- nlsch orkest en solist (opn.) 20.00 En i heb je een chanson: lledjesprogram- 20.30 Vragenvuur: een bekende Neder lander beantwoordt vragen van Jonge men- 20.50 Akkoord: een programma om mee :e stemmen. 21.30 Ikke: een geluldscolla- 21.50 Trammelant ln Loeren aan de Hor, radiofeuilleton, 22.16 Country en western mu ziek. 22.30 Nieuws. 22.30 Nieuws. 22.40 Ac tualiteiten. 22.50 Moderne kamermuziek (opn.). 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM n (298 m) NCRV 18.00 Veel gevraagde gewijde muziek (gr). 18.30 Nieuws en weerpraatje. 18.45 Actualiteiten. NRU: 19.00 Gastcollege: De onevenwichtig heid tussen mens en natuur, lezing. 19.45 Planorecital (gr): klassieke muziek. 20.00 ■->: Concertgebouworkest en^angsol'"* 22.05"Spiegelman België: BRT." NVSH: 22.20 Sextant^radfoweekblad de NVSH. NRU: 22.30 Nieuws. 22.40 X, sprong in het duister. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL Ned. (324 m) 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.30 Lekenmoraal en -filosofie. 18.50 Sportkroniek. 18.57 Taai- wenken. 19.00 Nieuws, weerbericht en radlo- ronlek. 19.40 Lichte muziek. 20.00 Operette- tuzlek 21.15 Lichte muziek. 21.35 Lichte tuziek. 21.60 Adviezen. Ochtendgymnastiek. 7.20 Llch- grammofoonmuzlek. VPRO: 7.55 Deze dag, lezing. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Radio journaal. 8.20 Lichte grammofoonmuziek. (8.30-8.35 De groenteman, praatje voor de hulsvrouw.) 8.50 Morgenwijding. 9.00 Stereo: Moderne orkestmuziek (gr.). 9.35 Waterstan den. 9.40 Stereo: B.B.C. symfonie orkest (gr.): moderne muziek. 10.00 Voor de kleu- Arbeidsvitaminen: populair zoekplatenprogramma. (11.00-11.03 Nieuws) 11.55 Beursberichten. 12.00 Stereo: Planore cital: moderne muziek. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Modern plat teland. 12.35 Toppers van toen (gr.): lichte grammofoonplaten voor oudere luisteraars. Nieuws. 13.10 Radiojournaal. 13.30 Ste- Strijkkwartet (opn.): klassieke muziek. Koorzang: oude en moderne liederen. De geschiedenis van een boek: literair klankbeeld. 15.00 Voor de zieken. 16.00 18.02 Ik hoor, ik grammofoonplaten. hoort, lezing i Utrechts symfor ende woord. 7.15 Badl- nerie: klassiek platenprogramma. (7.30 Nieuws; 7.32 Actualiteiten), 7.55 Overweging; euws). 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huis- 10.00 Wat heeft dat kind?, pedago gisch programma. 10.20 Vocaallnstru- ADVERTENTIE ,*Jt VOEDZAAM MAK$> a H I «am imzaaoA 1 land- en tuinbouw. len met taal. 17.00 Voor kleine bezetting: L Limburgs Saxofoonkwartet: moderne en klassieke muziek; II. Vierhandig pianospel: moderne muziek. NCRV: 17.45 Sportaotuelt. HILVERSUM III (240 m en TM-kanalenJ NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Voor de zieken. - 10.00 Nieuwe, iprog. (11.00 Nieuws). NRU: 14.00 Nieuws. Netty Rosenfeld. 15.00 17.02 Actualiteiten 17.07-18.00 Vei (ADVERTENTIE) Betalen met Betaalcheques betekent zeker- van elke Betaalcheque tot f 50,—. U bent held. De gezamenlijke Nederlandse banken dus zeker van de betaling. U kent toch al hebben een nieuw, veilig systeem ontwik- het handige boekje over deze nieuwe bank- keld: (de groene) Betaalpas en Betaal- service? Vraagt u er anders vandaag nog cheque. De banken garanderen uitbetaling één bij het bankkantoor in uw buurt

Leidse Courant | 1967 | | pagina 2