_r NIEUWJAARSADVERTENTIES DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 20 DECEMBER 19b EREMEDAILLE IN BRONS VAN ORANJE NASSAU VOOR J. BOOM 40 jaar werkzaam bij Touwfabrieken De heer J. Boom was maandag 40 Jaar in dienst bij de N.V. Verenigde Touwfabrieken te Leiderdorp, in «Ie kantine van het Centraal Administra tiekantoor vond te midden van fami lie en genodigden de officiële huldi ging plaats. De directeur, de heer H. li. Haanuppel, sprak als eerste z(|n hartelijke gelukwensen uit en zei ver heugd te zjjn, dat de jubilaris, die reeds geruime tijd ziek is, toeli op het be drijf gehuldigd kon worden. Vervolgens liet hij in het kort de loopbaan van de jubilaris de revue pas seren. De heer Boom trad in 1927 op 19-jarige leeftijd in dienst. Hij begon zijn loopbaan in de Onderhoudsdienst, waar hij 40 jaar lang de functie van draaier heeft vervuld. De directeur dankte de heer Boom voor zijn uitste kend vakmanschap, dat hij bewezen heeft, door de onderdelen van alle in het bedrijf voorkomende machines snel en vakkundig te repareren. Ook zijn trouw aan het bedrijf werd niet ver geten. Na hem nog vele goede jaren te hebben toegewenst, ging de heer H. B. Haanappel over tot de uitrei king van de gebruikeljjke geschenken t.w. het Vererend Getuigschrift van de Ned. Mij. Voor Nijverheid en Handel met het daarbij behorende zilveren draaginsigne, de gouden V.T.-speld met briljant, een gouden armbandhor loge alsmede een geschenk onder cou- Vervolgens sprak burgemeester mr. R. M. Gallas, die zich bij de woorden van de vorige spreker aansloot. Naar zjjn mening mag de jubilaris terug zien op veel goede herinneringen. Spre ker merkte tevens op, dat een 40-jarlg jubileum heden ten dage geen alle daags verschjjnsel meer Is. Het was de burgemeester dan ook een bijzonder genoegen om de jubilaris de ore-me daille In brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau te mogen opspelden. De bedrijfsleider der Vezelafdelingen, de heer I. Vogelenzang, wenste de ju bilaris eveneens geluk en dankte hem voor zijn toewijding. Spreker betrok ook de echtgenote van de jubilaris in zijn gelukwensen, die zoals hij zei haar man in deze lange periode altijd trouw terzijde had gestaan. De chef van de onderhoudsdienst de heer C. Gordijn feliciteerde de jubilaris mede namens de andere chefs van deze afdeling, die helaas niet anawezig kon den zijn en dankte hem voor do wijze waarop hij zijn verre van makkelijke functie al deze jaren had vervuld. Namens de Ondernemingsraad feli citeerde de heer Wouters de jubilaris en hoopte, dat hij weer gauw in hun midden zal mogen terugkeren. Van de Jubileumcommissie mocht de heer Boom uit handen van de heer L. J. L. Beijer een geschenk onder couvert in ontvangst nemen. Als laatste spreker trad de heer W. v.d. Broek, zelf eerst kort 40-jarige jubilaris, voor het voet licht. Als baas en collega wenste hij de jubilaris en zijn familie van harte geluk. Hij ging hierbij vele tientallen jaren terug, waarbij hij veel oude her inneringen ophaalde. Tot slot sprak de jubilaris mede namens zijn hele gezin een woord van dank. Inbrekers doorzochten benedenverdieping Terwijl de bewoners van een pand aan de Constantijn Huygenslaan op de bo venverdieping sliepen, werd in de nacht van maandag op dinsdag, de hele be nedenverdieping door inbrekers door zocht. Alle laden en kasten werden hierbij overhoop gehaald. Een bedrag van 211,75 is uit een tas. een porte monnee en verschillende doosjes ont vreemd. Men was binnengedrongen, na dat twee ruitjes aan de achterkant van het perceel waren ingedrukt. Naast het geldbedrag werd eveneens een koperen ketel, waarin bloemen stonden, meege- Kerstbijeenkomst Kath. Vrouwengilde Kerstfeest is voor moderne mensen nog geen verloren zaak geworden Elk jaar probeert het Katholiek Vrou wengilde, afd. Lelden, iets te doen in de week voor Kerstmis, om zijn leden uit de drukke bezigheden voor de feest dagen to halen. Ze organiseert dan een Kerstbijeenkomst, zodat do huisvrouwen een gezellig avondje uit hebben en vast wat van de Kerstsfeer proeven. Twee jaar geleden bijvoorbeeld, werd een Kerstklankbeeld ten gehore gebracht, wat toen een groot succes werd. Deze keer kon de voorzitter van het Gilde, mevrouw A. J. Lindenhoff-Hop gisteravond een .oude bekende verwel komen: mevr. C. Boudens-v. Heel, had zich bereid verklaard om op deze avond een voordracht te houden: „We zien haar als de wijze vrouw, met een enor me levenservaring, die ons heel wat kan leren, vooral nu de diepere zin van het Kerstfeest zo moeilijk te vatten is in deze tijd," aldus de voorzitster. LEIDSE AGENDA DONDERDAG 21 DECEMBER St. Antonlusclubhuis 14.30 uur Kerst viering r.k. Bond van bejaarden en ge pensioneerden. Stadsgehoorzaal 20.00 uur Kerstpro- menadeconcert door Rotterdams Phil- harmonisch Orkest. VRIJDAG 22 DECEMBER Gcb. Chr. Soc. Belangen, Oude Singel 236, 20.00 uur ledenvergadering Leidse Tuiniers- en Bloemistenvereniging „Door Eendracht Verbonden". ZONDAG 24 DECEMBER Stadhuisplein 19.45 uur Volkskerst- WOENSDAG 27 DECEMBER Gebouw Steenschuur 6, 9.00 en 14.00 uur Jeugdschaaktoernooi en Jeugdkam pioenschap Leidse Schaakbond. UITSLAGEN TENTOONSTELLING LPV „DE VRIENDENCLUB" De Leidse Postduivenvereniging „De Vriendenclub" hield op 16 en 17 decern ber een tentoonstelling in de „Kleine Burcht". Leidse raad ging akkoord met kampeerverordening (vervolg) Een voorstel van b. en w. inzake het toekennen van een vergoeding aan de leden van de huisvestings- en vorde ringscommissie voor het bijwonen van vergaderingen werd aangenomen, om dat tijdens de vorige zitting de stem men hierover staakten - met 21 tegen 15 stemmen was verworpen. De heer Van Aken had in alle gevallen, dat de vorderingscommissie bijeenkwam vergoeding willen geven, óók als de wederparty verstek zou laten gaan. De kampeerverordening had aller in stemming. Mej. Kappejjnc v. d. Coppello (WD) vroeg het college de verordening wel te willen toetsen aan de op stapel staande wet op het kamperen. Graag zag zy ook een onderdeel in de verorde ning „op de wateren", omdat in de hui dige verordening het recreatief verbiyf en overnachten op vaartuigen buiten beschouwing biyft. De heer v. d. Vliet (Prot. Chr.) vroeg om soepelheid by art. 3a, inzake het toelaten van personen op eigen terrei nen. Ook de heren v. d. Klugl (KVP) er Kuyt (PvdA) voerden nog het woord. De voorzitter beloofde, dat de veror dening kritisch zal worden bezien als de wet er eenmaal is. SQmmige bepa lingen zullen dan toch al van rechts wege komen te vervallen. De soepelheid waarom de heer v. d. Vliet vroeg zal wel komen, maar toch waarschuwde de burgemeester er voor, dat soepelheid ook precedenten kan scheppen. Gevonden voorwerpen in november Etui inh- sleutels; losse sleutels: damesbeursje; damesportemonnee; he renhandschoenen; dameshandschoenen kinderwantjes; kinderschoentjes; he renpolshorloge; damespolshorloge; da- mesring; damesppraplu; contactdozen; week-endtas inh. sportkleding; dames- bril; transistorradio; rijwieltas; school tas; tas inh. gereedschap; gympakje; etui inh. vulpen; bontlaarzen; auto- stepje; babydeken; jack; contactsleu tels; manchetknoop; trui; wieldop; kin- derpullover; legertas met inh.; trouw ring; dameshandtas met inh.; boek; vulpen; kinderbril; herenschoenen; rieten damestas; vitrage; sigaretten aansteker; slagerj assen; geldsbedrag; bedelarmband; tas inh. dameskleding; tabakszak en pijp; studieboek; kinder driewieler; barbiepop; hanger (munt stuk); zilveren munt; bankbiljetten; sporttas met inh.; zak inh. wasgoed; herensjaal; damessjaal; boekenbon; regenbroek; kinderjasje. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau gevon den voorwerpen. Nieuws teeg 8, in gang poort, op woensdag tussen 14.00 en 17.00 uur. Telefonische inlichtingen kunnen met worden verstrek! Klas 1. oude doffers boven de 500 km: Gebr. De Ridder. Klas 2, oude duiven boven 500 km: 1 J. Beekman. Klas 3, doffers van 300-500 km: 1 R. Pet. Klas 4: Duivinnen van 300-50 km: 1 Gebr. De Ridder. Klas 5. Doffers van 65-300 km: 1 Gebr. de Ridder. Klas 6, Duivinnen van 65-300 km: 1 Gebr. de Ridder. Klas 7, onbevlogen doffers: 1 C. v. Dijk. Klaa 8 onbevl. duivinnen: 1 A. J. Luik. Klas 9, Jonge doffers bevl.: J. Beekman. KI. 10, Jonge duivinnen bevlogen: 1 Th, Dongelmans. Klas 11, johge doffers be vlogen: 1 Gebr. de Ridder. Klas 12: Jonge duivinnen bevlogen: 1 "iebr. de Ridder. Klas 13: jonge doffers onbevlogen: 1 L. Koopman. Klas 14, jon ge duivinnen onbevlogen: 1 J. Beekman. Klas 15, late jonge doffers: 1 gebr. De Ridder. Klas 16, late jonge duivinnen: mevr. v. Denderen. Hokkenshow: 1 Gebr. de Ridder 368% punten. Mooiste oude duivin: Gebr. De Ridder. Mooiste jonge duivin: Th. Dongelmans. Pastoor J. J. Bergers (oud-kath.) naar Pastoraal Concilie s. J. J. F. Bergers, pastoor van de oud-katholieke parochie te Leiden, mens zyn kerk afgevaardigd naar liet Pastoraal Concilie. Pastoor Ber- is een van de vele niet-rooms ka tholieke vertegenwoordigers op dit concilie. Burgerlijke Stand Geboren: Hélène Th. d.v. J. v. Ryn en Haasnoot; Fenje M. d.v. R. Posthu- s en A. Groen; Cornelia A. z.v. C. Wijkhuiseu en Al. Ie Maitre; Nor- t E. z.v. I. Delmeer en C. Paap; Marcella d.v. B. Quiat en M. Devellng; Alderick J. z.v. E. Wassenaar en L. Sonnega- Monique d.v. J. Chaudron M. S. Zwagemaker; Teunls z.v. J. Velzen en G. Verdoes; Henri R. z.v. H. B. Kips en T. P. Diezeraad; Miran da d.v. P. F. Dewingaerden en E. J. Stokreef; Silvia d.v. H. Keijzer en M. Ecluse; Adrlana J. G. d.v. A. J. D. Haastrecht en L. J. C. Barbier; Cornelia M. d.v. H. M. J. Keyzer en A. van Acker- Annechlen d.v. W. Gaag en M. v.d. Brand. Gehuwd; M. C. Wolters met E. W. Brandt; A. C. Schuif met H. Boers; A. T. M. Bisschops met S. Wassenaar; P. C. Roman niet H. M. T. Jonginans; H. Pljnnaken met A. G. J. Halvehout. Overleden: G. zyistra 79 J. w.v. J. Venema; J. W. H. Wissenburg 29 j. man; M. J. v.d. Bulk 41 j. e.v. H. W. d. Bulk- B. Mataw 4 J. zoon; C. J. Devilèe 63 j. vrouw; F. v.d. Pluljm 87 j. w.v. A. Verboon; W. v. Huis 83 j. man; H. Koenders 70 j. man; T. Boot 81 j. man; A. C. Verbeek I j. w.v. M. A. Janson; C. Korpel 83 w.v. H. Motz; J. C. W. v.d Lelie 90 vrouw; C. G. A. Verwey 68 j. man; A. Kranenburg 88 j, man; A. H. Schra ge 70 J. man; L. J. Breaser 69 j. man; Beelen T9 j. w.v. U v.<L Plas; A. J. Verink 1» J. dochter» Mevr. Boudens bleek een meesteres te zijn op het gebied van de vertelkunst. Ze wist de overvolle zaal zo aan te spreken, dat de dames na een uur nog geen zin in koffie hadden!Ze schil derde de Kersttijd zoals die vroeger was en nu is geworden; dat het accent van het feest (vroeger was de Kerk de grote meesteres in het feestvieren) helemaal naar de huiselijke omgeving is verplaatst. „Ook moderne mensen ac cepteren nog wel het Kerstevangelie, de gedichten en de verhalen, als ze thuis worden voorgelezen." De gilde- leden konden zich dat gemakkelijk voor stellen, vooral toen ze mevrouw Boudens een sprookje van Andersen over oude jaarsavond zagen voordragen. De kerststemming was vanaf het eerste moment van de avond al aan wezig. De zang van mevr. Peters, en het pianospel van mevr. Claproth ston den daar borg voor. Mevr. Lindenhoff toonde zich in haar slotwoord dan ook byzonder trots, dat dit allemaal uit eigen gelederen kwam. Vanaf hedenmiddag worden op de kunstmarkt in De Waag korte films gedraaid met gevarieerde inhoud en wel 's middags om vier uur en 's avonds om half acht. De filmpjes, die een verto- ningsduur hebben van circa 20 minuten half uur zijn van Hans Moolen- bel. Boskoop krijgt weer een „waterschout" Het „instituut" van „Waterschout" in Boskoop is eigenlijk niets onbe kends. Reeds jaren geleden werd door de gemeentepolitie in speciale op dracht deze „waterschouttaak" uit gevoerd. Door de tijd heen is er echter niets meer aan gedaan. Door 't steeds meer vervuilen van sloten en water gangen is Boskoop, heeft het gemeen tebestuur besloten wederom een „Wa terschout" te moeten aanstellen. Hij zal per 1 januari a.s. officieel in diensi treden. De „Waterschout" wordt on bezoldigd ambtenaar van het Korps Rijkspolitie c.i heeft de opdracht toe zicht te houden op het schoonhouden van sloten en watergangen e.d. in de gemeente Boskoop. ADVERTENTIE U, die 1 ja> in art de inkomensgrens overschrijdt zult, omdat u dan niet nicer verplicht verzekerd bent bij uw ziekenfonds, voor eigen rekening een ziektekostenverzekering moeten afsluiten voor uzelf en uw gezin. En waar kunt u dat beter dan bij het Het Zilveren Kruis? Deze stichting zonder winst-oogmerk geeft u een zeer goede dekking (onlangs nog aanzienlijk uitgebreid) voor een zo laag mogelijk gehouden premie! ZILVEREN KRUIS betaalt het ziekenhuis! Stichting Het Zilveren Kruis - individuele en kollektieve verzekeringen tegen de kosten van ziekenhuis- en sanatorium- verpleging; specialistische hulp; huisartsenhulp met genees- en verbandmiddelen. Het Zilveren Kruis heeft vestigingen te Alphen a/d Rijn, Delft, Dordrecht, Gorinchem, Gouda, Haarlem, Maassluis, Mijdrecht, Vlaardingen, Woerden, Zaandam, Zeist en Zwijndrecht. Vraag vrijblijvend inlichtingen bij de afdelingen: „Alphen en Omstreken", Raadhuisstraat 102 te Alphen a/d Rijn, tel. 01720-5541, of de Centrale Afdeling Noordeinde 17 te Leiden, tel. 01710-42441. LISSE ,Nut en Vermaak" te Lisse met nieuwe toneelvorm Veel ongeruste ouders van kinderen die een prys hebben gewonnen in de St- Nicolaas-kleurwedstrijd hebben al ge vraagd, waar deze prijzen bleven. Ze ko men. Maar door moeilijkheden in de ex- het parochiehuis in de pedltie en de drukte rond de feestdagen in het magazijn van St.-Nicolaas is de verzending vertraagd. De pry zen zul len zo spoedig mogelijk worden afge zonden. De toneelver. „Nut en Vermaak' Lisse heeft Bondstraat een goed geslaagde uit voering gegeven. Een nieuw experi ment wilde de regisseur, de heer A. van der Pol, met' het toneelstuk in 3 bedrijven „De Satansdochter" uitpro beren. De zaal was geheel bezet, de toeschouwers had men rondom een podium geschaard, zodat ieder goed de verrichtingen der spelers kon vol gen. De spelers bevonden zich in de zaal en op het podium waren de de cors zo sober mogelijk gehouden. Voor de spelers was het een moeilijke op gave, want er moest nu meer „in de ruimte" gespeeld worden. De be scherming en geborgenheid van cou- lises waren dus niet aanwezig en er moesten derhalve heel wat weerstan den overwonnen worden. Dit bleek wel uit het verloop van het spel. Het eerste bedrijf toonde duidelijk aan, dat men aan deze wijze van spelen nog lang niet gewend was. Het op en afgaan der spelers werd door de toe schouwers nog te veel opgemerkt Gelukkig zat er een climax in het Het tweede badrijtf ging stukken beter en het derde bedrijf werd op zeer goede wijze gebracht. Een woord van hulde aan de regisseur en de spe lers. Zij hebben de toeschouwers een genotvolle avond bezorgd. Het lang- dudige applaus aan het einde was een bewijs, dat het experiment geslaagd is. Na een kort sluitingswoord werd aan de dames bloemen aangeboden. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 1420 dec. zijn als volgt gekeurd: Camera: Zazie dans le métro (a.l.) Lldo: Ik, een killer (18 jaar). Dageiyks 2.30, 7.1E en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Vernietiging op Saipan (14 jr.). Studio: Teveel voor één ma Dagelijks: 2.30, 7.00 ei Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 i (18 jaar). 9.15 uur. i 9.15 uur. Marktberichten WOERDEN, 20 dec. - Kaas - j voer 2 partijen. Prijzen: 3,72-3,90. I del matig. HARDDRAVERIJVERENIGING „LISSE EN OMSTREKEN" BLOEIT NOG STEEDS Maar ledental gaat achteruit Onder presidium van dr. G. A. Scha lij uit Sassenheim werd dinsdagavond in „De Nachtegaal" de 69ste algemene vergadering gehouden van de hard draverijvereniging „Lisse en omstre ken". liet financieel verslag werd uit gebracht door de heer J. L. van Die- men. Het afgelopen jaar heeft een voordelig saldo opgeleverd van rond 2100, waardoor het totaal bezit der vereniging tot ruim J" 33.000,is ge stegen. Dc heer Th. Bemelman bracht namens de kascommissie een gunstig verslag uit. In de plaats van de heer Bemelman werd tot nieuw lid van de kascommissie benoemd de heer J. Ui- tendaal uit Hiilegom. Het jaarverslag van secretaris A. P. van Berkel was een boeiende repor tage van alles wat in het. afgelopen jaar weer gepasseerd is. Vanzelfspre kend wees hij er op, dat de traditio nele harddraverij nog immer het mid delpunt van de najaarsfeesten is waar alles om draait, maar gewaagde er tevens van, dat de opzet van de festi viteiten rondom de draverijen, waar bij een speciaal feest voor de kinderen op de voorafgaande dag steeds meer belangstelling gaat trekken cn een evenement gaat worden. Niet minder belangwekkend is het programma van de draverij dag zelve met de attracties. Het ledental is de laatste jaren ach teruitgegaan en thans gekomen op 441 leden, dus 12 minder dan in 1966. De belangstelling voor de draverijen kan naar het oordeel van het bestuur zijn oorzaak vinden, dat deze worden gehouden op de Van Lyndenweg bui ten het dorp. Men wil de draverijen wel graag in het dorp houden, waar voor ook de medewerking van het gemeentebestuur gevraagd is, doch hiervoor kan Rijkswaterstaat beslist geen toestemming geven. He voorstel tot contributieverhoging lokte een levendige discussie uit. Het besuur stelde voor de contributie van 3,op 5,te brengen, doch de heer Wesselo had schriftelijk verzocht de contributie voor een lid op 3,— te handhaven, met dien verstande, dat wanneer men ook de dames- en kin- derkaarten wil hebben, men een con tributie van 5,moet betalen. Het bestuur handhaafde echter het voor- sel en na het aanhoren van vóór en tegen vanuit de vergadering werd mondeling gestemd, hetgeen tot uit slag had. dat van de 179 aanwezige leden er slechts 7 tegen de verhoging Bij de bestuursverkiezing werd naast de kandidaat van het bestuur in de vacature G. v. d. Zaal, n.l. de heer A. L. Bruggeman vanuit de ver gadering de heer J. Rotteveel jr. kan didaat gesteld. Uitslag van de stem- Mouumentenlijst Voorschoten definitief vastgesteld B. EN W. WILLEN „BOERDERIJ NELL" AFVOEREN Voorstel aan raad: beroep bij de Kroon De Minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk heeft de mo numentenlijst voor de gemeente Voor schoten vastgesteld. Uit deze lijst ALPHEN AAN DEN RIJN In de loop van dinsdag vonden te Alphen aan den Rijn drie verkeers ongevallen plaats waarbij drie per sonen dermate ernstige verwondingen opliepen, dat zij moesten worden op genomen in het „Rijnoord"-zieken- Om acht uur des morgens werd de fietser J. T. toen hij de Steekterweg onvoorzichtig overstak aangereden door een personenauto, bestuurd door de heer T. v. H. uit Koudekerk aan den Rijn. De heer T. werd aan het hoofd gewond en brak zijn linker onderbeen. Dr. J. K. Platteschor ver leende hem ter plaatse de eerste me dische hulp, Omstreeks 12.45 uur werd mevr. E. ter Hoogte van de Hoornstraat, toen zij op haar fiets linksaf ging, aange reden door een personenauto, be stuurd door de heer P. P. V., wonende te Bodegraven. Mevr. E. liep een lin kerbovenbeenbreuk op. Omstreeks 17.45 uur werd de brom fietser F. H. op het kruispunt Karei Doormanstraat - Jan Nieuwenhuijsstr. doordat hij geen voorrang had ver leend. aangereden door een personen auto uit Leiden. De heer H. kreeg een linkerbovenbeenfractuur. blijkt, dat de minister: het pand Treubstraat 21 van de voorlopige lijst heeft afgevoerd. Daarentegen is het pand Voorstraat 13, ondanks verzoek dit af te voeren van de voorlopige lijst van monumenten, op de definitieve lijst toegevoegd. Aan het voorstel van de raad de panden Vliet en Wegen 3 en Voorstraat 33 aan de definitieve lijst toe te voegen is gehoor gegeven. Voor het overige heeft de minister de voorlopige lijst van monumenten on gewijzigd overgenomen. Van deze beslissingen kan krach tens de Monumentenwet binnen twee maanden, na de datum van verzen ding, zijnde 23 oktober 1967, bij de Kroon in beroep worden gekomen. Hoewel bijvoorbeeld omtrent het handhaven van het sterk verminkte pand Voorstraat 13 verschillend kan worden gedacht, bestaat er, naar het oordeel van b. en w„ geen aanleiding ten aanzien van dit pand in beroep te gaan. Anders ligt het evenwel met betrekking tot de boerderij Koninklij ke Marinelaan 4 (vroeger eigendom van dc heer Nell). De voortschrijden de stedebouwkundige onttwikkeling, met name die van het dorpscentrum, heeft allengs meer twijfel doen rijzen of handhaving van dit pand op de monumentenlijst in verband met ge noemde stedebouwkundige ontwikke ling en de financiële consequenties is te rechtvaardigen. Wijk „Bijdorp" Het terrein waarop de boerderij is gelegen, wordt begrensd door de toe komstige Sir Winston Churchillweg, Huize „Bijdorp" en het verlengde van de Professor Asserlaan. welke laan 'n functie zal gaan vervullen ter ontslui ting van de wijk „Bijdorp". In dit VOOR ONS NUMMER VAN 30 DECEMBER A.S. kunnen opgegeven worden tot UITERLIJK 23 DECEMBER A.S. Tarief: kleine adverentles k ƒ2,uitsluitend tegen contante betaling. Gewone advertenties 0,22 per m.m. Ook kunt U telefonisch uw opdracht geven: TELEFOON 2 0 826 ADVERTENTIE-AFDELING DE LEIDSE COURANT - LEIDEN verband moet worden opgemerkt, dat het front van de boerderij is gericht naar de Sir Winston Churchillweg. De aan deze weg grenzende gronden zijn in het in voorbereiding zijnde bestem- mnigsplan „Centrum" aangewezen voor „bijzondere doeleinden met bij behorende erven". In verband met het feit, dat de in de nabijheid staande straalzendermast van het Ministerie van Defensie zal worden verhoogd en niet langer zal worden getuid, is nu de mogelijkheid ontstaan in de directe omgeving hier van hoger te bouwen. Het stichten van kantoorflats behoort nu tot de mogelijkheden. Indien tot het realise ren van één of twee van dergelijke kantoorgebouwen zou worden over gegaan, zou het uitzicht op de boer derij van de Churchillweg af volledig verloren gaan. Anderzijds is 't stede bouwkundig noch financieel mogelijk op dit terrein een ander soort bebou wing te verwezenlijken, aangezien door het open houden van het gebied tussen de boerderij en de^Sir Winston Churchillweg een hinderlijke opening zou ontstaan juist op de plaats waar de bocht van deze weg vraagt om een gbeouw van importantie. B. en w. geven de raad in over weging te besluiten tot het instellen van beroep tegen de beslissing tot 't plaatsen van het pand Koninklijke Marinelaan nr. 4 op de definitieve lijst van beschermde monumenten van de gemeente Voorschoten en voor het overige de lijst voor kennisgeving aan te nemen, mede omdat bij nader in zien ten aanzien van het pand Essen- laan 2 (Klein Rouwkoop) is gebleken dat de reconstructie van de Veurseweg door dit pand niet zal worden bepioei- lijkt. VOORSCHOTEN Kerstboomverbranding De burge meester van Voorschoten laat welen, dat, evenals voorgaande jaren, 't ver branden van kerstbomen wederom door de jeugd zal geschieden onder toezicht van de Dienst van Openbare Werken. De verbrandingsplaatsen zijn op het open terrein in Adegeest, gelegen tus sen de Grieglaan en de Van Beetho- venlaan, achter de buitenplaats Stad- De verbranding zal beginnen op disdag 2 januari 1968, des namiddags te 7 uur. Aan de kinderen wordt verzocht de te verbranden kerstbomen tussen 6 en 7 uur namiddag op de bovenge noemde plaats te deponeren. ming was, dat de heer A. L. Brugge man met 129 stemmen gekozen werd, terwijl de aftredende leden L. Beelen, H. A. Holl en H. W. Vreeburg met grote meerderheid van stemmen her kozen werden. De heer G. van der Zaal moest zijn zetel beschikbaar stel len om gezondheidsredenen. De voor zitter sprak zeer waarderend over zijn arbeid als bestuurslid gedurende 28 jaar en stelde namens het bestuur voor hem te benoemen tot ere-lid, hetgeen met een warm applaus aan vaard werd. Bij de rondvraag werd gevraagd of op de draverijdag des morgens een pony-draverij gehouden kan worden, hetgeen volgens de voorzitter niet mo gelijk is volgens de bepalingen van de N.D.R. Trianon: Slachting in Chicago (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rev: Moeras der zonde (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. PUNT KORRELTJE Wie de weg der zelfverloochening niet vrijwillig bewandelt, moet hem vaak gedwongen gaan, maar dan is het dubbel zwaar. RAADSAGENDA VAN KATWIJK Wat de raad dezer gemeente op don derdagavond te half acht, onder lei ding van burgemeester A. G. Vermeu len te behandelenkrijgt: De heer C. Jonker en cons„ p/a Lou westraat 41d, alhier, hebben de ge meente de hen in'eigendom toebeho rende percelen grond met opstallen, gelegen aan de Louvvestraat, te koop aangeboden voorJ 'f 6500,betaling over 5 jaar of eerder als de gemeente dit wenst. De opstallen dienen te wor den gesloopt ten dienste van een par keerterrein. B. en w. adviseren hier toe te besluiten. Aan de Koninginneweg dient hoog nodig een nieuw hoogspanningsstation te worden gesticht, waarvoor 'n kre diet van f 61.000,nodig is. Voor de aanleg van gas-, water- en elektriciteitsleidingen is in 1966 'n kre diet van f 932.500,aangevraagd. Ten behoeve van thans uit te voeren wer ken is nodig f 514.000,nl. voor gas bedrijf f85.000,waterleidingbedrijf f75.000,elektriciteitsbedrijf f350.000 en brandkranen f 4000.—. In verband met het overlijden van de heer A. H. Dijksman is een vaca ture ontstaan in de commissie van ad vies voor de verlening van woonruim te, tevens adviescommissie voor de huisvestingsaangelegenheden. Momen teel hebben zitting in deze commissie de heren H. J. H. v. Elten, H. J. Grim bergen, J. C. de Krijger en J. N. Ouwe- Onbewoonbaarverklaringen Blijkens een ingesteld onderzoek verkeren de woningen Grote Steeg 5 en Grote Steeg 5a in een zodanige staat, dat deze ongeschikt zijn ter be woning. De woning Grote Steeg 5, is eigendom van C. v. d. Plas, Boule vard 5a en wordt bewoond door P. den Haan; de woning Grote Steeg 5a is eveneens eigendom van C. v. d. Plas, Boulevard 131, en wordt be woond door de heer H. Guyt. De wo ningen moeten na 6 maanden ont ruimd zijn. Sinds de aanleg van de Zeeweg in de gereconstrueerde vorm heeft de as- faltverharding constructief zeker aan de verwachtingen voldaan. Deze verg de tot nu toe geen kosten van onder houd. Thans begint echter de opper- vlaktelaag enigszins „bitumarm" te worden, waardoor het aanbrengen van een zogenaamde slemlaag in het vroe ge voorjaar van 1968 noodzakelijk is. De bedoeling van „slemmen" is om de bovenlaag als het ware te injecte ren met biturn, waardoor de soepel heid wordt hersteld en slijtage wordt tegengegaan. Dit zal 10.75 per meter kosten. Ook stellen b. en w. voor de over steekplaatsen en pijlen te markeren door het opplakken van helderwitte vernylstroken, zoals in de grote sle den al lange ti.id wordt gedaan. Dit kost f40 a f45 per meter. Deze op het eerste gezicht hoge kosten wegen echter ruimschoots op tegen de steeds weer terugkerende kosten van schil deren, te meer daar een lange levens duur wordt gegarandeerd. Het totaal kostenbedrag voor de verbetering van de Zeeweg zal f22.000,bedragen. Onder vigeur van de Armenwet kon ondersteuning worden verleend op basis van een zogenaamde krediet- hypotheek. Hierdoor was hel moge lijk om personen met een eigen huis toch te helpen zonder dat tot verkoop behoefde te worden overgegaan. Bij ADVERTENTIE twmmïzwfm S| KERSTVIERING 1967 g in Je V«411 nglial te KATWIJK AAN DEN RIJN Vrydag 11 december. Aanvang 19.45 uur. ■Ty Kersttoespraak; ds. G. TOORNVLIET. Schriftlezing: burgemeester ;Y\ A.G. VERMEULEN. Koorzang: leerlingen plaatseUjke scholen. Muzi- Mjj kale begeleiding: de Harmonie Katwyk. jjjijj de inwerkingtreding van de Algeme ne Bijstandswet per 1 januari 1965 heeft de wetgever dit niet nadrukke lijk willen regelen, omdat het naar zijn inzicht niet past in de structuur de Algemene Bijstandswet. In een en ander is nu voorzien door een dooi de gemeente samengestelde regeling, welke regeling aan de raad ter goed keuring wórdt voorgelegd. Duurder toegang in „De Pan" De huidige toegangsgelden blijken in het geheel niet voldoende te zijn om de steeds stijgende exploitatiekos ten te kunnen opvagen. In 1965 be droegen de inkomsten b.v. f7503,50, in 1966 was dit bedrag f8908,50, en ook deze opbrengst was onvoldoende om de kosten te dekken, De huidige tarieven zijn (voor maximaal 5 ge zinsleden: jaarkaarten f2,50, maand- kaarten fl,weekkaarten f 0,50, en dagkaarten f 0,25. B. en w. stellen thans de volgende tarieven aan de raad voor: (geldig voor maximaal 5 gezinsleden) jaar kaarten f 5.maandkaarten f 2, dagkaarten 10 et. per persoon (week kaarten afgeschaft; is geen vraag naar) KATWIJK AAN DEN RIJN INTERKERKELIJKE KERSTSAMENKOMST Vrijdagavond a.s. wordt om kwart voor acht in een der veilinghallen van de Groenteveiling Katwijk en Omstre ken, aan de Sandtlaan, zoals de laat ste jaren gebruikelijk was, een inter kerkelijke kerstsamenkomst gehou den. Hier zal spreken ds. G. Toor- vliet uit Bloemendaal. De schriftle zing geschiedt door ds. C. B. H. ter Haar Romeny, vlootpredikant van het vliegkamp aan de Wassenaarseweg, terwijl het Kerstevangelie wordt ge lezen door burgemeester A. G. Ver meulen van Katwijk. Muzikale mede werking verleent een koor van 200 kinderen van de plaatselijke lagere scholen onder leiding van de heer L. Haasnoot met de heer J. Welmers aan de piano en de Harmonie van Katwijk a. d. Rijn onder leiding van de heer P. Baart. Voorts is er samenzang van kerstliederen. De samenkomst wordt geopend door kapelaan F. J. Wust en gesloten door ds. A. C. v. Beek, ge reformeerd predikant te Katwijk a. d. Rijn. FOREHOLTE Tegen de reserves van Verburch heeft hel toch al oppermachtige Fore- holte het wel heel gemakelijk gehad. Verburch had namelijk een dame te kort en dat kwam tegen een in hoog tempo spelend Foreholte bijzonder slecht uit. Foreholte nam de leiding en Verburch wist gelijk te maken: 1-1. Toen was hel echter een en al Fore holte wat de klok sloeg en met snelle combinaties en keiharde schoten brach ten zij de ruststand op 16-1. Na rust ging het wat kalmer aan en expiri- menteerden de Voorhoutse dames een beetje met een nieuw systeem. Dit alles ging ten koste van de produkti- viteit wat hen tenslotte „slechts" op 25-2 deed eindigen. De Voorhoutse doelpunten kwamen tot stand door; Nora Turnhout (10 x Ellie van Dijk (5x), Hannie van Dijk (3x), Ellen Oostdam (2x), Ans Bakker (2x), An- nemieke de Bruyn (2x), Hanna Wang (lx). NIO—FOREHOLTE 2 De reservedames van Forteholte heb ben na een spannende strijd met NIO uit Rijpwetering de puntjes zusterlijk gedeeld. Een 5-5 gelijkspel was het resultaat en zij blijven dus beiden on geslagen aan kop gaan met 7 punten uit 4 wedstrijden. Hier werden de Voorhoutse puntjes gescoord door: Nel Zwetsloot (3 x), Corrie van Werkhoven (lx), Riet van Schooten (lx). Overige uitslagen: dames jun. LZC Foreholte 2: 79; heren jun. Hermes 2Foreholte: 185.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4