IN HDI1AND STAAT SN HUIS S1RAIFFEISENBANK Fotokunst van Wim Noordhoek in de Leidse Lakenhal Maggi gaat in Alphen een centraal magazijn bouwen BEKOORLIJKE MOZART EN IMPOSANTE BRUCKNER VAN RESIDENTIE-ORKEST Voor bijzondere spijzen, voor de juiste fles wijn. MIDZA-ZAAK „HELDER ZIEN IN HET DONKER" ERNST EN LUIM ROND HET THEMA WAARHEID WOENSDAG 20 DECEMBER 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 ADVERTENTIE WERK VAN HOOG KUNSTZINNIG GEHALTE De tentoonstelling van fotografisch werk van Wim Noordhoek is van bijzondere allure. Niet op de eerste plaats door de geraffineerde foto- téchnisdhe bekwaamheid die door de prenten worden bewezen, ook niet door de associatie, die de fotografieën oproepen met grafisch werk (uit het oogpunt van blote techniek), maar wel dat deze foto's stuk voor stuk juwelen zijn van observatie, van com positie en van keuze van het onder- Wellicht is dat maar ten dele het gevolg van de artistieke loopbaan-tot- nu-toe van Noordhoek. Oorspronkelijk schilder, later ook graficus, heeft hij van nature kijk op compositie, op de psyche van zijn sujettten en het wezen fvan z'n objecten. Maar dat alles neemt niet weg, dat de kunst van de vrije expressie wezenlijk anders is dan de I fotografische registratie. Het foto grafisch beeld laat zich in zijn con touren niet wijzigen, maar om het beeld de beschouwer te doen onder gaan als iets wezenlijk anders dan een nuchtere fotografische illustratie, .betekent in Noordhoeks geval, dat ^hler een kunstvorm ontstaat, ontspro ten aan de techniek weliswaar, doch 4 luitmondend in een begeesterde en be geesterende artisticiteit. in Den Haag, thans wonend aan >de Veluwezoom, begon zijn artistie ke loopbaan als schilder. Zijn oplei ding ontving hij aan de Vrije Acade mie in Den Haag (niet op de school voor fotografie), o.m. van Kees An- draea en Chris de Moor. Derkzen van Angeren, leraar aan de Rotterdamse Academie, bracht hem de etskunst bij. Medeleerlingen waren b.v. Andr. Schotel, Ap Sok, Aad de Haas en ■Metten Koornstra en niet dezen had hij het gebruik van fel contrasterend zwart en wit gemeen. Hoewel Noordhoek reeds vanaf zijn zeer jonge jaren de fotografie als hobby beoefende, kwam hij er eerst ongeveer acht jaar geleden toe de fotografie als kunstvorm te gaan zien, vooral onder invloed van zijn leermeester ln de fotografie, Pan Walter, thans docent aan de Acade mie te Dortmund. Deze onderkende de mogelijkheden van Noordhoek op het gebied van de fotografie, mede door voort te bouwen op de schil derkunstige compositie van zijn werk, die sterk vooruit bleek te lopen op zijn (latere) fotografische composi tie. Noordhoek zelf onderkende al spoe dig de mogelijkheden van de foto grafie, doch in het begin alleen in de contrastwerking van zwart en wit. Tegenover de kleurenfotografie stond de graficus Noordhoek aanvankelijk aarzelend. Hy meende, dat de ab straherende werking van het zwart en het wit met kleur zou achteruit gaan. Vier jaar geleden heeft hy ech ter ook de kleur „ontdekt". Een serie winterfoto's in kleur, die hij maakte van dikberypte takken e.d. bracht hem daartoe. Dat werd het begin van een foto- artistieke loopbaan, die Noordhoek deed uitgroeien tot een van de beste Europese kunstfotografen. In Neder land nog te weinig bekend (hoewel hy enkele malen exposeerde in het Ryksprentenkabinet te Leiden), het buitenland - in het byzonder Duits land - kent hem in deze kwaliteit Het voert te ver om in het kleine bestek van dit verslag alle fas-1 cinerende foto's op hun merites tel gaan beoordelen. We willen echter wyzen op enkele prenten, die ons per- sooniyk sterk hebben geboeid. En dan noemen we het badende meisje in een grotmeertje, een foto van ge zaagde stammen in het water, het gezicht op de pannendaken van een Italiaans dorp, een fraaie prent van twee handen, een boerderij in een be- sneeud heuvelland, die sterk doet den ken aan de schilderijep van Breughel, een prachtige serie zigeunertypen, slapers in een Italiaanse dorpskerk, een slapende koopman op een markt, en een opname van een balkon volj bloeiende geraniums, waartussen een i vrouwenfiguur, om maar enkele bla-' den te noemen. Alle prenten zijn ju- welen vhn compositie, niet alleen in,! zwart-wit maar ook door een sugges tief gebruik van de kleur, waar soms een enkele frappante kleurnoot het' geheel accentueert en sublimeert. Maar men hoede zich deze foto kunst te zien als etsen of andere gra fische producten. Doet men dat, dan doet men het wezen van Noordhoeks fotografeerkunst geweld aan. Een wezen dat deze kunst niet verdient en ook niet voor zich opeist. De expositie in de Lakenhal werd gisteravond geopend door prof. dr. H. van de Waal, hoogleraar in de^ kunstgeschiedenis aan de Leidse uni versiteit en directeur van het Rijks prentenkabinet. Ze duurt tot 28 janu ari a.s. en is te bezichtigen tijdens dej gewone uren van openstelling van het Gisteravond is in zijn pastorie op 56- Jarige leeftijd aan een hartaanval over leden pastoor Petrus H. L. van Ingen van de Sint-Nicolaasparochie te Nieuw- veen. De pastoor was vermoeid thuis gekomen na veel huisbezoeken, o.a. bij zieken te hebben afgelegd. ivaar men véél meer doet nQp p dan sparen. 1 J De Raiffeisenbank doet alle bankzaken, ook reisdeviezen. Gemakkelijk voor u spaarbank en alle bankzaken Als gemeenteraad akkoord gaat De Amsterdamse N.V. Maggi's Pro- dukten Maatschappij is voornemens een nieuwe vestiging van haar onder neming te stichten in het industrie gebied nabij de insteekhaven te Al phen aan den Rijn. Het betreft de bouw van opstallen ten dienste van de opslag, expeditie en eventueel fa bricage, verwerking en verpakking van voedings- en genotmiddelen. Ten einde haar plannen te kunnen realiseren wenst de n.v. van het ge meentebestuur van Alphen een aan de Eikenlaan gelegen industrieterrein, ter grootte van ongeveer 15.000 m2. Hiervan kan de gemeente 10.000 m2 dadelijk leveren. Het resterende volgt nadat deze grond bouwrijp is gemaakt hetgeen uiterlijk 1 januari 1970 moet plaatsvinden. Met de koopster is overeenstem ming bereikt over een prijs van 35, per m2, opgehoogd. Centrale ligging Ook voor deze Amerikaanse doch teronderneming van Nestlé heeft de centrale ligging van Alphen aan den Rijn de doorslag gegeven haar uit breiding in het midden van Zuid- Holland te realiseren. Hoewel nog niet vaststaat wie de architectuur toever trouwd krygt, zal met de bouw kort na de jaarwisseling worden begonnen. Naar kan worden aangenomen zal de gemeenteraad zich in zijn vergadering van vrijdag 29 december met deze transactie met voldoening kunnen verenigen. De nieuwbouw krijgt de functie van centraal-magazijn, zoals R. S. Stokvis Rotterdam er al een in de orde de grootste hal van het land, in Alphen aan den Rijn in gebruik heeft. De eerste fase van de nieuwbouw zal plm. 5000 m2 beslaan en een hoogte krijgen van circa tien meter. Naast de verschillende opslagruimten zal de hal o.m. ook een expeditie- en een ad ministratiekantoor, alsmede een kan tine krijgen. Men streeft er naar de eerste vestiging te Alphen medio 1969 gebruik te nemen. ZOETERWOUDE Kaarten voor NKJB Te Zoeterwoude is ln café Landzicht gekaart ten bate van de Ned. Kath. Invalidenbond. Er warén 46 deelnemers, die voor een to tale opbrengst zorgden van 153 gulden. Uitslag: Klaverjassen: 1 D. Koek 5605 p., 2 S. van Hameren 5377, 3 mevr. de Boer 5154, 4 mevr. Berg-v. Benten 5058, 5 mevr. Kleiweg 5037, 6 Nap. L. van Benthen 4823, troostprijs H. v. d. Akker. Kruisjassen: 1 mevr. v. d. Salm 3772, 2 mevr. C. de Jong 3720, 3 De Jong 3635, 4 mevr. v. d. Berg-v. Steen 3614, 5 mevr. van Zon 3585. Troostprijs J. Th. v. d. Maat. Pastoor L. J. Bresser van Voorhout ten grave gedragen „DAT HIJ NU MOGE UITRUSTEN IN EMERITAAT DAT GOD SCHENKT' Onder grote belangstelling is 1 gen oud-pastoor L. J. Bresser St. Bartholomeusparochie te Voorhout ten grave gedragen. De Plechtige H. Mis van Requiem werd opgedragen door de lten P. A. van den Bosch van Noord wijk, geassisteerd door pastoor J. Buijs, vori ge week als pastoor van Voorhout ge ïnstalleerd, als diaken, en pater Red. Vink OSA, die sinds de ziekte van pas toor Bresser in de parochie werkte, als sub-diaken. De lijkrede, een persoonlijk woord, werd uitgesproken door kapelaan C. L. M. Hoogeweegen uit Middelharnis, oud-kapelaan der Voorhoutse parochie. Bijna zestieneneenhalf jaar is pastoor Bresser met Voorhout verbonden ge weest. Het,afscheid Is anders geworden dan werd verwacht. „God voert de regie over het leven" aldus de predikant, „zijn dood is een harde werkelijkheid voor familie en allen die hem zo lang ln hun midden hadden". Dat zyn met emeritaat gaan samenviel met zyn overHjden komt ons voor als wilde hy te kennen geven: ik was graag ln Voorhout. Pastoor Bresser, zo ging kapelaan Hoogeweegen verder, was een man van weinig woorden, een man ook met veel herderlijke zorgen en problemen, waar voor hjj zich voor 100 procent aanspra- keiyk voelde en in de binnenkamer van zijn hart met zyn Heer trachtte op te „Alleen by God wellicht vond hy zyn raad. Pastoor Bresser heeft alles voor zichzelf trachten op te lossen. Een feit is, dat hy daardoor het zyn hele leven lang zwaar en moeiiyk heeft gehad en ■- veel heeft geleden in zijn priesterleven", aldus de kapelaan. De predikant getuigde, dat de over ledene nu de liefde van Christus mag ervaren. „Het verdient onze bewonde ring, dat hij naar zijn beste kunnen heeft gehandeld, alleen, zonder vrien den vaak. God zal niets van dit leven verloren laten gaan. Al is pastoor Bres ser van deze aarde heengegaan, uit onze herinnering gaat hij niet: belangryker dan zyn lichaam is zijn naam". De pre dikant riep de parochianen op, samen als één gemeenschap God te danken voor al hetgeen de pastoor voor de Voor- houters, zijn medemensen, heeft gedaan. „En bevelen wij hem aan bij de Heer, die oordeelt over levenden en doden. Dat hij moge uitrusten in het emeritaat, dat God hem schenkt". Het lichaam van pastoor Bresser werd op het parochiekerkhof ter aarde be steld, nadat de absoute by het graf ver richt was door deken v. d. Bosch. IIET ACHTSTE abonnementsconcert dat het Residentie-Orkest gister avond onder leiding van Willem van Otterloo in de Leidse Stadsgehoorzaal ten uitvoer bracht, had als inzet een bekoorlijke Mozart en werd voltooid met een imposante Bruckner. Dit wa ren de twee hoofdbestanddelen van een alleszins genietbaar programma. Een eerste aangename verrassing was de soepele helderheid waarmee het sprookje van Mozarts ouverture tot diens laatste opera „Die Zauberflöte" gestalte kreeg in een weldadig rustige De solist in het vioolconcert KV 219 van Mozart was de concertmeester van het Haagse orkest Willem Noske. Aan vankelijk zou en uitvoering worden gegeven van het vioolconcert KV 218, maar Noske moest dit werk bij de voorbereiding laten liggen wegens 'n vingerblessure. Onder deze omstan digheden kwam KV 219 als plaatsver vanger onder Noskes strijkstok. Hi) speelde zijn solopartij alsof er geen handicap bestond. Deze uiterst bekwame vioolpedagoog legt en grote intensiteit in zijn spel aan de dag. Zijn duidelijke spontaneï teit verhindert niet, dat de klank hel der en perfect gaaf blijft en een dis tinctie behoudt die bwondering af dwingt. Even intens is Willem Noskes muzikaliteit. De solist ontving 'n gul en nadrukkelijk aupplaus, waarin hij Van Otterloo terecht liet delen. BRUCKNERS ZESDE SYMFONIE vulde de vijftig minuten na de pauze. Dit vrij rustige en verinner lijkte werk werd in 1881 gecompo neerd, in een tijd, dat deze Oosten rijkse reus felle oppositie ondervond zowel bij concertpubliek als bij de critici. Van deze pijnigende invloeden ia in deze Zesde niets te merken. De symfonie ls zonder al te veel pathe tische uitbarstingen monumentaal en markant van karakter en voonrien van een kruidige lyriek. Anton Bruckner loopt hier bijna op de tenen van zijn creatief vermogen. Hij is de exponent van een andere zeggingskracht dan Mozarts fijnzin nigheid. Hier hoort men de kracht, de stormende drift en vervoering die als een nazomer volgen op de Wagneri aanse oer-sentimenten. maar Bruck- ners eigen grote persoonlijkheid ver- Het is een eindeloos mooie stroom van expressies, soms opspringend van uit de bedding van een meeslepende romantiek, dan weer kabbelend en aan banden gelegd. Het Residentie- Orkest zorgde voor een dynamische, gloedvolle vertolking. Hoewel het ko per een enkele maal een minder gaaf geluid liet horen kreeg de uitvoering alle warmte van klank mee die dit orkest op zijn best kan opbrengen, daarbij meesteriyk geïnjecteerd door Van Otterloo. Voor ons ln elk geval een Bruckner om Ja" tegen te zeg gen. T. P. Pastoor P. H. L van Ingen van Nieuwveen plotseling overleden Lector in experimentele natuurkunde universiteit Dr. R. de Bruyn Oulioter aanvaardde ambt Op dinsdag 19 december heeft dr. It. de Bruyn Ouboter, benoemd tot lector ln de experimentele natuurkunde aan de Leidse Universiteit, zyn ambt aan vaard met het uitspreken van een open bare les, getiteld „Stromen zonder vvry- vlng." In zyn rede merkte dr. De Bruyn Ouboter op, dat het mogeiyk Is op ma croscopische schaal „eeuwigdurende" bewegingen zonder weerstand op te wekken. Het betreft hier het verschyn- sel superfluïditeit, dat optreedt ln vloei baar helium en in vele metalen, wan neer daarvan de temperatuur wordt ver laagd tot voldoende dichtbij het absolu te nulpunt. Enerzyds kan ln een ln zich zelf gesloten buis een persisterende stroom van het superfluïde helium wor den opgewekt, anderzyds kan in een supergeleide ring een persisterende elektrische stroom worden opgewekt, die zelfs na vele jaren in het geheel geen meetbare afname van de stroom- sterkte vertoont. Superfluïditeit biykt een condensatie te zyn van een macros copisch aantal deeltjes ln een zelfde één-deeltje-quantum toestand. Ter il lustratie besprak dr. De Bruyn Oubo ter enige experimenten, waarby hy de nadruk legde op de analogieën tussen de superfluïditeitseigenschappen van helium H en van supergeleiders. Zo ls de magnetische flux, omvat door een holle supergeleidende cylinder ln een uitwendig magnetisch veld ln de rich ting van de as gequantiseerd ln eenhe den geiyk aan de constante van Planck gedeeld door tweemaal de lading van het elektron. Dit macroscopische quun- tumverschynsel werd ln 1948 door F. London voorspeld en in 1961 door Oever en Fairbank en door Doll en Nilbauer aangetoond. Nadat dr. De Bruyn Oubo ter enige experimenten, verricht ln het Kamerlingh Onnes Laboratorium, had besproken, noemde hy enige mogeiyke toepassingen van deze verschynselen. LEIDEN 6% Interimdividend HolL Constructie Commissarissen van de Hollandse Con structie Groep N.V. hebben, op voorstel de raad van bestuur, besloten in de eerste helft van januari 1968 een interim dividend van 6 pet betaalbaar te stellen. Wat de gang van zaken ln 1967 betreft, bericht de raad var stuur dat: In de op 23 juni gehouden algemene vergadering van aandeelhou ders werd medegedeeld, dat het eerste halfjaar een bevredigend resultaat had opgeleverd, maar dat enige onderbezet ting bij sommige werkmaatschappyen in de nog resterende maanden van dit boekjaar werd voorzien. Hoewel de feiten deze prognose heb ben bevestigd, zullen de jaar-resultaten toch weinig bq die van het vorig boek jaar achterbleven, mede doordat grote werken uit het vorig boekjaar tot af sluiting zyn gekomen. De ln haar algemeenheid minder gun stige conjunctuur doet zich ook in het ?rn gevoelen: de vooruitzichten zyn onzeker, hetgeen voor de raad van be stuur aanleiding ls om gereserveerd te zyn omtrent het uitspreken van ver wachtingen voor het komende boek- LEIDSE AGENDA WOENSDAG 20 DECEMBER Ryksherbartum, Schelpenkade 19.30 uur Kon. Ned. My voor Tuinbouw en Plantkunde, afd. Leiden. Camera 19.00 en 21.15 uur „Zazie dans le métro". ter gewijd 14 mei 1940. Achtereenvol gens was hij kapelaan te Oude Tonge, Rijswijk, Rotterdam (H. Paulus) en Leiden (H. Petrus), in welke parochie hij werkzaam was van 1951 tot 1953. In 1953 werd hem de zielzorg in Oude Tonge weer opgedragen. Deze opdracht werd enkele jaren later ver wisseld voor het rectoraat van het St.-Josephspaviljoen te Gouda. We derom naar Rotterdam geroepen, nu als kapelaan van de parochie H. Kruis verheffing, kreeg hij opdracht de stich ting van een nieuwe parochie voor te bereiden, van welke parochie. De We derkomst van de Heer, hij de eerste pastoor werd. Dit pastoraat duurde tot 13 september van het vorige jaar, op welke datum de benoeming volgde tot pastoor van de parochie van de H. Ni- colaas te Nieuwveen. De bijzetting Ln het priestergraf op het parochiekerkhof zal plaatshebben zaterdag 23 december a.s. na 'n plech tige uitvaartdienst om half 11. Vrij dagavond om half acht zal tot zijn nagedachtenis een H. Eucharistievie ring worden gehouden. NOORDWIJKERHOIJT Voor huis aangereden Bejaarde bij het oversteken gedood Op de Herenweg 328 te Noordwyker- hout ls gisteravond omstreeks 7 uur de 68-jarlge A. P. W. van der Meer uit deze plaats voor zyn woning aangereden en op slag gedood. Het ongeluk gebeurde toen de bejaarde man, die slecht ter been ls, de weg wilde oversteken naar zyn geparkeerde auto. Op hetzelfde mo ment kwam uit de richting van De Zilk een personenwagen aanryden, die werd bestuurd door een 21-jarige Inwoner van Noordwykerhout. zyn dochter, die bij de geparkeerde auto stond, zag het ongeluk voor haar ogen gebeuren. HC-groep maakt offerte voor kerncentrale De Hollandse Constructie Groep N.V., waarvan de N.V. Nederland- sche Electrolasch Maatschappy deel uitmaakt, heeft een combinatie ge vormd met de A.E.G. te Frankfurt onder de naam Aecon. Deze combi natie zal voor 1 april 1968 een offerte maken voor de bouw van de eerste commerciële kernenergiecentrale ln Nederland. Het betreft hier een zo genaamde heetwaterreactor. De op dracht tot het maken van een offerte ging uit van de samenwerkende elec- trlclteltsproducenten (S.E.P.). By de uitwerking van de aanbieding zal do Nederlandse Industrie zoveel mogeiyk worden Ingeschakeld. ADVERTENTIE voor alles wat lekker Bmaakt. wat echt by Kerstmis of Oud Jaar hoort, gaat U het best naar een Daar heeft U keus en vindt U echt wat U zoekt. Uw MIDZA-SPAARKAART vaart er wel by, en U weet het: MIDZA-ZEGELS ZIJN GRATIS. De Haagse Comedie met twee één-acters van Peter Shaffer De herdenking van de geboortedag van de Italiaanse toneelsehryver Pirandello staat dit (toneel)seizoen centraal by de keuzebepaling van de regisseurs van verschillende toneelgezelschappen ln ons land. Overal in den lande worden vele schouwburgbezoekers geconfronteerd en waarscliyniyk tevens geamuseerd met het spel van de schijn of werkeiykheid; do thema's waarop Pirandello grootmees ter. Bedriegt de realiteit of schijnt het? Spreekt hy of zy de waarheid? Of spreekt men slechts om zich te harden tegen de werkeiykheid, die hard Is om te verdragen. Het mag misschien een toeval zyn, dat de Haagse Comedie dit seizoen naast een stuk van „de meester der betrekkeiykheden": Pirandello ook twee éénaeters van de Engelse schryver Peter Shaffer op het repertoire heeft genomen. Waarmee wy niet willen beweren, dat Shaffer een moderne Pirandello ls. Waarschijniyk het tegendeel: hy laat zyn personages spelen zoals zy In de grond van hun hart zyn. By Pirandello schynen de verhoudingen tot de buitenwereld zo relatief, dat de ver schillende personages in hun wereldje bljjven steken en niet uit hun „Ik" kunnen treden. Bij Shaffer liggen de rollen omgekeerd: zyn geesteskinderen zoals In „Helder zien in het donker" zjjn slechts zichzelf In de duisternis, anders trekken zy een harnas van leugen en onwaarheid aan. Regisseur Carel van der Plas had de juiste sfeer gevonden, waarin de twee éénaeters „Helder zien" (betere vertaling: „Leugentjes om bestwil") en „Kijken in het donker" (een zwarte comedie) de toeschouwer in hun boei ende greep houden. Myra Ward, Steye van Brandenberg en Jaap Wieringa geven in dit harde ironische spel van illusie en werkelijkheid gestalte aan drie verschillend geaarde mensen, die zichzelf en hun „Umwelt" een gepro jecteerde waarheid voorhouden. De leugens worden echter ontmaskerd. De hoofdfiguur, baronesse Lemberg, een waarzegster, onthult de ware bedoe lingen van haar cliënten: een pop zanger en zijn manager. Zij herkent haar verleden en weet zich uit haar schynwereld los te rukken. Ondanks enkele langdradige scenes, waarin de waarzegster in monologen tegen een pleegzoon (t) spreekt, weet Myra Ward een indringende gestalte te ge ven aan de vrouw, die zichzelf en haar cliënten de waarheid onder ogen laat zien en 'aan een de moed geeft zijn „image" op te geven en 'n nieuw leven te beginnen. Myra Ward over heerste sterk, zodat de indruk niet kon worden weggenomen, alsof Shaf fer „Helder zien" voor één persoon had geschreven. Met name Steye van Brandenberg leverde weinig overtui gend tegenspel. VERRASSING Tijdens de pauze waren vele bezoe kers benieuwd, of de tweede éénacter ook weer een zware problematische last over het voetlicht zou brengen. Groot was echter de verbazing, toen het doek openging en „Kijken in het donker" in volstrekte duisternis be gon. De speler» reageerden gewoon alsof het licht was. Toen het toneel- licht aanging, bleken de hoofdperso nen (Guido de Moor en Marijke Merckend) zich in een donker huis te bevinden, waar net de stop was doorgeslagen. Een geniale vondst, waardoor de Engelse titel „Black Co medy" volkomen bewaarheid werd. Geen zwartgalgige hiynor, maar in de meest ware zin des woord een lichte comedie (in het donker). In de duis ternis tonen de mensen hun ware aard. De hippe kamer van een begin nend beeldhouwer, die een bezoek verwacht van een miljonair, was het decor voor het „spel der vergissingen". Onaangekondigde bezoekers verstoren de plannen: men struikelt over elkaar en in de „donkere kamer" toont ieder zijn ware aard en zegt gewoon de „waarheid". „Kijken in het donker" ontwikkelt zich als een vrolijk blij spel, waarin de valse „glamour" van de mens afvalt en zichzelf is. De toe schouwer beleeft een gezellige avond. De auteur heeft in deze éénacter een scheiding aangebracht in toneel vorm: in „Helder zien" een tragedie en in „Kijken in het donker" het blijspel. Beide stukken behandelen echter hetzelfde thema. Naast Guido de Moor en Marijke Merckens aLs het jonge echtpaar zorgen Myra Ward als de oude vrqster, Steye van Branden berg als de homofiele vriend en Inge. borg Elzevier als een „oud-vriendin netje" voor een leuke ontspanning, die zelfs nodig is na de loodzware ernst van „Helder zien". J. v. d. W.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3