Wethouder Piena verwacht in januari Leidens 10.000 na oorlogse woning Gaan woningbouwverenigingen zelf weer complexen bouwen? Woningwetbouw in Leiden een gevoelige kwestie EIGENAAR VAN „OVERDEKTE" NIET MEER BEREID TOT VERKOOP OP EEN EILAND DINEREN ADVERTEER in een DAGBLAD PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 16 DECEMBER 1967 Zoalr gebruikelijk staat ook dit jaar de woningbouw in het middel punt van de belangstelling. Aldus wethouder Piena in zijn antwoord (bijna een nota, zei de heer Kret) over bouwvraagstukken. Eind van dit jaar zijn gereed gekomen 788 woningen, waarvan 448 woningwet woningen. 131 premiewoningen en 209 ongesubsidieerde woningen. Omstreeks januari komt de 10.000ste na-oorlogse woning (in het Mors- kwartier) gereed. Sinds 1945 zijn te Leiden dan 6004 woningwetwo ningen gebouwd, 2744 in de premiebouw en 1252 in de ongesubsi dieerde bouw. Gemeentewerken i tweede helft 1968 in pand Koningsveld De particuliere bouw ondervindt nog f steeds de invloed van de hoge rente- voet. Bestaande plannen komen zelfs of langzaam, of helemaal niet tot uit- I voering. Tengevolge van de nieuwe1 richtlijnen van de minister zal ook Leiden getroffen worden door verlies aan woningwetwoningen. Er zijn nog geen nadere mededelingen hierover te doen. Voor 1968 kan nog een restant van 180 w.w.-woningen worden gebouwd: 45 woningen aan de Hoge Rijndijk t.o. de Leiderdorpse brug en 100 huizen in het Morskwartier. aansluitend aan de bouw van de 193 en 216 woningen, bestaande uit 60 eengezinswoningen en 40 flatwoningen. Voor 35 wonin gen is nog geen bestemming gevon den. Schetsplan Merenwijk Omstreeks april a.s. zal een schets plan voor de Merenwijk in de raad worden besproken, als basis van een op te stellen bestemmingsplan. Voor de Stevenshofjespolder zijn al verschillende gronden door de ge meente verworven. In 1968 kunnen nadere mededelingen worden ver wacht. De Langegracht komt binnen en kele maanden gereed. Binnenkort kan de noord-zuid ver binding (Hooigracht) verder worden verbonden met 't sa- neringsgebied en het industrieterrein „De Waard". Het wederom gesugge reerde dempen van grachten werd door de heer Piena verworpen. Hoelang „binnenkort" duurt m.b.t. het dempen van de sloot voor de Leo- narduskerk aan de Haagweg hangt af van de vergunning van Rijkswater staat. De lege loodsen langs het Steen- schuur gaan verdwijnen; ze gaan naar Leiderdorp ten behoeve van de stu dentenroeivereniging „Asopos". Niet altijd is sprake van kortslui ting tussen SLF en de afdeling be straten van gemeentewerken. In de meeste gesignaleerde gevallen betrof het geen foute handelwijze, maar een bewuste keus. Restauratie van poorten In januari zullen definitieve restau ratieplannen bij het college worden ingediend voor de Zijlpoort, en in de loop van '68 die voor de Morspoort. De heer Piena acht het niet onmo gelijk, dat de woningbouwverenigin gen (bij de woningbouw in de Meren wijk) zelfs de bouw van complexen ter hand kunnen nemen. „Koningsveld" De wethouder verwacht, dat in de tweede helft van 1968 het pand Ko ningsveld in de Breestraat door af delingen van dienst Gemeentewerken kan worden betrokken. De grondverwerving voor 't Vliet- park wordt ter hand genomen, in eer ste aanleg voor het gedeelte ten zuid westen van de Europaweg. In het eerste kwartaal 1968 wordt grond bouwrijp gemaakt in het indus trieterrein „De Waard". Direct daar na kan met de bouw van de industrie flats worden begonnen. Bij de uitgifte van de grond zal speciale aandacht ge geven worden (voor wat het gemeen telijk deel betreft) ana de behoefte van plaatselijke bedrijven. De „Camp" zal het eerstvolgende gebied moeten, zijn voor vaststelling van een plan in de binnenstad. De wegen over het Schuttersveld zullen in 1968 in uitvoering komen en bieden dan, aldus wethouder Piena, op dit belangrijke knooppunt prach tige doorgaande verbindingen, vooral MEVROUW DEN HAAN-GROEN WIL STRAATKLADDERAARS TE LUF Doorstroming had zeer goed effect Premiebouw komt moeilijk van de grond Gistermiddag stelde burgemeester mr. G. C. van der Willigen de groep over de volkshuisvesting en openbare werken aan de orde. De Leidse raad ging zijn vijfde begrotingsdag in, de achtste vergadering. Eerste spreker was de heer Koopmans (PSP), die o.a. het gebruik van polyester in de wo ningbouw aanbeval. De heer Gransch (P.v.d.A.) wilde de restauratie van verschillende panden bevorderen, b.v. de Burcht, waarvoor een krediet is verstrekt. De heer Zitman (WD) vroeg of het juist was, dat honderden woningwet woningen rond de Marnixstraat nog nooit aan de woningbouwverenigingen zijn overgedragen, terwijl er wel hu- worden geïnd. Deze zaak wordt januari in de raad aan de orde ge- de nieuwe wijken zich zal voltrekken. Premiebouw komt in Leiden maar moeilijk van de grond bij gebrek aan belangstellende beleggers. Is het nu al bekend of in de Merenwijk op polder- peil wordt gebouwd?, aldus de heer- Roorda. De heer Pompe (Noodraad) vroeg, of men een ambtenaar zonder inkomen op die gronden mag weigeren als hij zich wil laten inschrijven als woning- SLECHTE WONINGSITUATIE IN LEIDSE KOOPSECTOR De situatie voor wat de buurwonlngen betreft noemde wethouder Plena gisteravond in de Leidse raad moeilik, bepaald slecht Is de toe stand in de koopsector. De wethouder noemde ais voorbeelden: a. een flatgebouw aan de Willem de Zwijgerlaan nabij de nieu we Zijlbrug (60 woningen); nog niet begonnen. b. eengezinswoningen aan de Vondellaan (30 woningen) waar onder 2 daktorenwoningen; nog niet begonnen. c. twee flats aan de Voorschoterweg (64 woningen); nog niet begonnen. Een 3de flat van dezelfde bouwer is gereed (32), maar de verkoop gaat uiterst slecht. d. twee flats aan de Voorschoterweg (84 woningen); nog niet begonnen. e. een serviceflat aan de Churchilllaan (90 woningen); nog niet begonnen. De laatste berichten zijn dat men in februari begint na zich eerst overtuigd te hebben of er wel kopers voor te vinden waren. Regelmatig worden over het tot uitvoering brengen van deze objec ten met de initiatiefnemers besprekingen gevoerd, om zo mogelijk door veranderingen, b.v. door o.a. de ongesubsidieerde bouw over te brengen naar de premiesector, öf door veranderingen in de bouw zelf, tot resultaten te komen. Maar de beleggingswereld is uitermate voor zichtig. behoevende? Dit is onlangs gebeurd. Ook komt het voor dat verhuizenden een krotwoning naar elders geen vergoeding krijgen. De heer Van Aken (P.v.d.A.) vroeg n een betere oplossing voor een aan tal sloten, „open riolen", zoals hij ze noemde. Met name doelde hij op de sloot achter de Voorstraat. Zeventig procent hiervan ligt binnen de be bouwing, dertig procent op enige af stand daarvan. Hij acht het noodza kelijk, dat door demping of vervan ging door een riolering het „open ka rakter van deze vaak vervuilde sloten verdwijnt. De heer Frans (PSP) betwijfelde of de „Leidse" woningen in Lisse wel voldoende aantrekkelijk zullen zijn, mede gezien de afstand, voor Leidse inwoners. steld, wethouder Piena. Wethouder mevrouw Den Haan- Groen had gisteravond in de Leidse raad slecht nieuws voor de straatklad deraars. Zij hoopte binnenkort een middeltje gevonden te hebben om de opschriften op muren en straten te verwijderen. Zij ziet wel mogelijk heden- De suggestie van de heer Van Aken om raadsleden van de gemeenten die aan de vuilverbranding deelnemen een excursie naar de installatie te laten maken vond zij een goed idee. Plastic zakken De proef met de plastic vuilniszak ken wordt in januari voortgezet; „het is een kwestie van wennen," vond mevrouw Den Haan. Ook het aantal grote afvalemmers op de straten wordt uitgebreid. De wethouder blijft tegen het leg gen van pakjes vuil naast de emmers, wat ook extra ritten tengevolge kan hebben. Bovendien komt ook in 1968 ADVERTENTIE 'n Lange De Kuyper De Frans-Canadezen drinken hun De Kuyper Jenever op de volgende manier: 'n Flinke scheut De Kuyper Jenever in een groot glas, bijvullen met gewoon water, sodawater of tonic. Daarby een paar stukjes ijs. Probeer het ook eens. Misschien hebt U wel dezelfde smaak als de Frans-Canadezen. Schadevrij rijden door Leidse buschauffeurs In het maandblad van de NZH van deze maand worden wederom een aan tal namen van chauffeurs gepubliceerd, die jaren achtereen kans hebben ge zien schadevrij te rijden. Onder hen bevinden zich ook weer een aantal, die in Leiden woonachtig zyn. Van hen staat chauffeur J. Wendelgeest bovenaan met 12 jaren, direct gevolgd door chaufeur M. van Eeuwijk met 11 jaren. Dan wordt er een sprong gemaakt naar de categorie, die zeven jaar scha devrij heeft gereden en daaronder vallen wederom drie Leidenaren, te weten de heren E. C. van Dam, C. J- Ouwehand en K. Terpstra. Jubilee Singers in Academisch Ziekenhuis Zondag 24 december a.s. zal in de kerkzaal van het Academisch Zieken huis te Leiden, van 10-11 uur v.m., een dienst worden gehouden met een bijzonder karakter. In die dienst zullen de „Jubilee Sin gers" (een Surinaamse zangersgroep) een achttal negrospirituals ten gehore brengen. Deze liederen werden afge wisseld met de lezing van bijbelge deelten. In de opbouw van deze dienst wordt de Advents- en Kerstboodschap naar bijbelse gedachtengang geplaatst in de samenhang van heel het heils gebeuren. Wie van buiten het ziekenhuis de dienst in de kerkzaal wil bijwonen is van harte welkom. De kerkzaal be vindt zich in het Poortgebouw; rechts boven. de grofvuilophaaldienst zeven maal bij iedereen langs. De bouw van een derde vuilnisoven zal op korte termijn worden onder zocht. Dit hangt o.a. af van het aantal gemeenten die hier hun vuil komen verbranden. Het vërplicLV stellen óm het stukje straat schoon te houden Woningen te Lisse Voor de „Leidse" wonnigen te Lisse is een niet onbelangrijk aantal aan vragen, dat van dag tot dag toeneemt. De opmerkingen van de heer Lijten over bureau huisvesting en afd. on derwijs hadden de wethouder onaan genaam getroffen. Bijna zelfs het on mogelijke wordt gedaan tja.v. het verlenen van huisvestingsvergunnin gen aan onderwijzend personeel. Het effect van de doorstroming was voor Leiden zeer goed. Van de 336 woningen aan het Jac. Urlusplantsoen waren 53 voor niet-inzittenden be stemd. Met de overige werden 689 gezinnen geholpen door opschuiving. Op een vraag van mevrouw Kerling antwoordde de wethouder, dat vrije vestiging in de vrije bouwsector slechts geldt voor de eerste koper. Dit betreft de huizen gebouwd vóór 1 juli 1966. De na deze datum gebouwde vrije sec torhuizen genieten een blijvende vrjje vestiging, aldus mevrouw Den Haan. De heer De Wilde (KVP) stelde, dat de woningnood nog een vai grootste zorgen van het college e raad is. Het verkrijgen van grond gaat nog langzaam. Kan het college mede delen, of ook Leiden getroffen wordt door de maatregel van de minister tot het bouwen van minder woningwet woningen? Welk percentage zal dit dan betreffen? De heer De Wilde vroeg voorts, hoe het effect van de door stroming in 1966-'67 is geweest, en hoe het met de krotopruiming staat. De heer De Kier (Prot; Chr.) vroeg het college of de planning van Meren wijk en andere uitbreiding wel zover klaar is, dat direct als dit mogelijk is gestart kan worden. Hoeveel woning wetwoningen krijgen we definitief toe gewezen? Wordt het geen tijd, dat woningbouwverenigingen zelf gaan bouwen, zoals vroeger gebeurde. De heer De Kier zag liever snelheid bij de opbouw (saneringsgebieden) dan 't nastreven van tijdrovende perfectie. Vrije vestiging Mevrouw Kerling-Simons (P.v.d.A.) wilde weten of bij verkoop van wo ningen die in de vrije sector zijn ge bouwd deze huizen nog zonder ver gunning betrokken kunnen worden. De heer Lijten (KVP) noemde huis vesting van onderwijzend personeel belangrijk voor het gehele onderwijs. Differentiatie In Zuid-West wordt nogal eens ge klaagd over de riolering, zei de heer Koppen (Noodraad). Wanneer komt er aansluiting op de rioolwaterzuiverings installatie? De heer Roorda (P.v.d.A.) had geen idee hoe de differentiatie in Badminton-competitie VEGLO VERSTEVIGDE IN HAARLEM EERSTE PLAATS Het was wederom het eerste team Veglo, dat een overwinning ten deel viel in Haarlem. Het verstevigde hiermede nog meer z(jn eerste plaats in z(jn afde ling. Veglo 2 speelde tegen het zeer ster ke MVO 2 een goede wedstrijd en wor dan ook met 6-3. Het eerste team van Smash kon het in Den Haag niet bol werken tegen DES 2 en moest met een 3-5 verlies genoegen nemen. Ook in het District werd door vele Leidse Badmln- ton-teams weer afwisselend spel gele verd en zo won het tweede team Smash in een thulswedstryd met i liefst 7-1 van DES 5, terw(jl ook het derde en vierde team met overtuigende cyfers wonnen van hun tegenstanders. Verder kwam LBV 1 In Delft uit tegen ABCD, waarbij dit Leidse team met overwinning van 6-2 huiswaarts keerde. Het le en 2e team van de Racketeers kregen het zwaar te verduren en kregei dan ook een grote nederlaag te Incas seren. Alleen het vierde team wist te gen DEVO 2 gelijk te spelen. Veglo 1 speelde in een uitwedstrijd tegen de badmintonvereniging Haarlem en wist met 5-3 te winnen. In het eersté heren-enkel had de heer N. Fea toch nog drie games nodig om zyn tegenstander H. Jansen tot een nederlaag te kunnen dwingen, waarbij de uitslag werd: 15-8. I-15 en 4-15. De heer E. Guérin had het in z(jn tweede heren-enkel vry gemak kelijk, omdat hij zijn tegenstander S. Hoes met ruime puntenverschillen wist te verslaan met 6-15 en 3-15. Ondanks de felle tegenstand, die mevr. van Balgooy bood, lukte het haar toch niet om haar eerste dames-enkel tegen mevr. W. Panggabean in winst om te zetten en moest zodoende genoegen nemen met de cijfers 11-6 en 11-7. Ook het tweede dames-enkel van mej. H. Omtzigt werd winst voor de tegenpartij alhoewel H. Omtzigt haar partij toch nog tot drie sets wist uit te spelen met 8-11, 11-3 en II-7. Vervolgens wisten zowel van Bal- gooy-E. Guérin en H. Omtzigt-N. Fea hun eerste en tweede gemengd-dubbel te winnen met resp. 8-15, 12-15 en 1-15, .DE VLIEr LICT WETHOUDER dacht besteed aan de groepering va SANNES ZWAAR OP DE MAAG Wethouder S. Sannes memoreerde in zijn akkoord op vragen betreffende sportzaken, dat de raad positief had gereageerd over de gemaakte voort gang t.a.v. de sporthallen. Grote aan dacht is b.v. besleed aan de vloer van de hal aan de Boshuizerlaan. Betref fende de totstandkoming van de rap porten over de binnensporten zei de wethouder, dat om te spreken van „gebrek aan medewerking" van de clubs te sterk is. Inderdaad is hel gebrek aan sport velden nog groot. Het laatste deel van de Kikkerpolder krijgt een hoge ur gentie. Het raadsbesluit over overna me van De Overdekte is niet goedge keurd en de eigenaar is niet meer tot verkoop bereid. Tot blijdschap van de heer v. d. Klugt. De suggestie van de heer v. d. Klugt t.a.v. een overkapping van De Zijl-zweminrihcting zal nu worden onderzocht. De heer Sannes hoopte, dat verder kan worden gewerkt aan de plannen voor voetbalvelden in het Morskwar tier. Over de verhouding Sportstich ting-clubs zei de wethouder, dat ook de Sportstichting niet tevreden is. Een intensieve communicatie wordt nage- „De Vliet" moet weer tijdig open De wethouder had het stuk buis van de heer Versnel niet nodig om aan de situatie in het zwembad De Vliet te worden herinnerd. „Deze zaak ligt mij zwaar op de maag." Het bad moet vóór het nieuwe seizoen weer in orde zijn. Wie voor de schade aansprake lijk is zal tot op de bodem worden uitgezocht. Over de motie van de heer Versnel over het onderhoud van gemeentelijke sportcomplexen zei spr., dat hij er veel voor voelde, maar de financiële consequenties niet kon overzien. De Sportstichting zal over een en ander een rapport gevraagd worden. Spr. vroeg de heer Versnel in afwachting hiervan zijn motie in te trekken. De heer Versnel gaf aan deze uitnodiging gevolg. De toekomst van het tafel- tenniscentrum in het gebouw Van Wijk ziet de wethouder somber in als de verenigingen niet spoedig tot een ver gelijk komen. Bij het streven um tot permanente volkstuincomplexen te komen zullen i de behoeften van de nieuwe wijken het gebou"'' dal niet worden vergeten. Het college on derzoekt de mogelijkheden, zowel woonsehepen als hel woonwagenkamp Speel,elf «enheden ouder dan 16 jaar. In grote lijnen gedacht aan 6-25-jarigen. Een onder zoek naar de behoeften van de groep 16-25-jarigen lijkt de heer Sannes nut tig. maar voor het idee van 'n teach-in is hij niet erg geporteerd. Met het LJA-bestuur zal dit besproken wor- Het totstandkomen van nieuwe club huizen In Zuid-West Ls in dc eerste plaats een zaak van de besturen zelf en het LJA-bestuur. De wethouder had het vertrouwen, dat binnen niet al te lange tijd men tot tastbare resultaten zal komen. In tegenstelling tot hetgeen de heer j Koppen dacht van de voorzieningen aan het pand LJdo kon de heer Sannes i mededelen, dat de eerste fase van het werk is voltooid en dat het deel van j voor het LJA-cursuswerk op 28 november jl. in gebruik is genomen. 8-15. In het heren-dubbel speelden de heren N. Fea en E. Guérin een goede partij en wisten zodoende te winnen met 9-15 en zelfs 1-15, zodat zij al zeker ren van een nieuwe eindoverwinning deze wedstrijd. Het dames-dubbel ging tenslotte over naar Haarlem, doch danks dit laatste ging Veglo 1 met een kleine overwinning van 5-3 naar huis. Veglo 2 Wist evenals het eerste team een eindoverwinning te behalen waarbij zij als tegenstanders kregen MVO 2. Door deze wedstrijd blijft Veglo 2 stevig op de tweede plaats in zijn afde ling staan. Smash 1 kwam in de Steenwijk sport hal in Den Haag uit tegen het sterke DES 2, waarbij deze wedstrijd in een negatieve uitslag voor Smash resulteerde. Een handicap voor Smash was toch vooral wel de verlichting nauwelijks zichtbare lijnen die veel af breuk deden aan het spel. Onder deze omstandigheden wist de heer M. Hof stede zijn eerste heren-enkel in winst voor Smash te spelen met 6-15 en 16-18. Een boeiende partij was ook het tweede heren-enkel van beide jeugdige spelers J. Laman en Trampeniers, waarbij de eerste set 10-15 en het tweede 15-12 werd, zodat hierdoor nog "n derde slissende set gespeeld moest worden. In deze laatste set stond J. Laman op een gegeven moment met 11-1 achter, doch wist dit nog op te halen tot 12-11, waar bij Laman op de valreep toch nog het onderspit moest delven met 15-12. Ver der speelden mevr. Schoenmakers en de heer E. van Spadon een goede partij te gen mej. v.d. Aar en Schelfhost, die eerstgenoemden met 10-15 en 6-15 won- i. Het laatste winstpunt voor Smash was het heren-dubbel, waarin E. van Spadon en M. Hofstede hun tegenstan ders met 8-15 en 6-15 versloegen. District Racketeers 1 speelde tegen het on overwinnelijke Panache uit Den Haag, waarbij alle punten naar de Haagse spe- Dver gingen. Toch wist de heer Van Duuren zijn party in drie sets te laten eindigen tegen de zeer sterk en tech nisch spelende v.d. Aar, met 15-11. 12-15 3-15. L.B.V. 1 speelde een uitwedstrijd in Delft tegen ABCD 4. In deze wedstryd konden enkele partyen niet worden ge speeld omdat een heer van ABCD niet komen opdagen, doch ondanks dit ging het eerste team van de LBV met 6-2 zege naar huis. Smash 2 kwam in een thuiswedstrijd goed voor de dag tegen de Haagse bad mintonvereniging DES 5, en wist byna alle punten in de wacht te slepen met eindoverwinning van 7-1. Veglo 8 verloor met 2-6 in een uit wedstrijd tegen Excelsior 3 uit Den Haag. Veglo 4 kwam in de returnwedstrtjd uit tegen de byzonder sterke Meerbur- gers uit Zoeterwoude. In byna alle linies waren de spelers van Meerburg de meer dere en de einduitslag van 7-1 was dan ook geheel verdiend. LEIDSE UNIVERSITEIT De heer P. van Gijzel, geboren te Al phen aan den Ryn en thans wonende te Leiden is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurweten schappen op een proefschrift getiteld „Autofluore8cence of fossil pollen and spores with special referece to age deter mination and coalification". De promotor was Prof. dr. F. P. Jon ker, hoogleraar te Utrecht. De heer A. Adriaanse, geboren te Win schoten en thans wonende te Den Haag, is gepromoveerd tot doctor in de facul teit der wiskunde en natuurwetenschap pen op proefschrift getiteld „Conformatie en fysische eigenschappen van enige vivinale ditertiaire dihalogenlden". De promotor was Prof. dr. E. Havinga. Geslaagd zijn voor: Semi-artsexa- men: A. Deutman, Meppel, H. V. M. v. d. Kroon, Breda; L. H. Siegenbeek van Heukelom, Apeldoorn; P. H- Th. J. Slee, Rotterdam. Artsexamen: D. W. Erkelens, Rotterdam; A. J. van Harre- veld, Leiden; Dr. P. Stevens. Leiden; B. S. Wiener, Den Haag; P. Wijn malen, Alphen a/d Rijn. Doet. ex. Ned. Recht: de heren J. P. Aalders, Rotterdam en D- R. Hasselman, Den Haag. Doet. ex. Vrije studier. de heer A. B. M. Deiters, Warmond. Doctoraal examen II: mej. P. C. Beijk, Rotter dam; mej. H. W. van Dipten, Leiden; mej. M. C. van Doornik, Voorschoten; M. Boekhout, Rotterdam; D. Booij, Amsterdam; A. Constandse, Alphen a/d Rijn; A. W. Frentzen, Meppel; W. Chr. M. de Lang, Den Haag; A. J. M. Starrenburg, LeidschendamB. J. C. J. Terstegge, Rotterdam; R. M. Wiers- ma, Den Haag. Tentoonstellingen in Leiden geopend Gisteravond is in Galerie .v.d. Vlist aan de Botermarkt een tentoonsteling geopend van werk van Gertie Bieren broodspot. Deze jonge kunstenares zal er exposeren tot en met 6 januari. De galerie is geopend dinsdags tot en met zaterdags van 10 tot 18 uur, vrijdags bovendien van 2022 uur. Vanavond wordt met een inleiding van Rudie Bierman in Galerie Hans Vink, Breestraat 119, een tentoonsteling van grafisch werk door J. Mensinga, W. den Ouden en A. Schlüter geopend. Deze expositie blijft in Leiden eveneens tot en met 6 januari. Wij komen op beide exposities nog nader gedetailleerd terug. KATWIJK, 15 december. Groente Waspeen (per kist): Al 5.80-8.10;» A2 2.60-5.70; BI 8.70-11.50; B2 2.00-4.60; Cl 4.00; C2: 1.70-3.20; breekpeen (per Rist1.70-3.00; andyvie 33; boerenkool 16-30; gele kool 12-15; knolselderie (per stuk 11-27; prei 15-43: spruiten 43-59; uien (per kist) 1.00-3.30 bloemkool (per stuk) 17-44. Aanvoer waspeen 150.000 kg. waarvan 96.000 kg voor export werd verkocht. LEEUWARDEN, 15 december. - Zui vel - Commissienoteringen. Goudse kaas Edammer Kaas 2.91, Brookaas 2.91. Handel: redelqk. PUZZELWINNAARS De winnaar van onze PSB-puzzel van vorige week zijn: 10 mevr. A. v.d. Star-Lourier, Korte Nieuwstraat 3, Bo degraven. .,50: mevr. E. A. v.d. Es- hof, Rhijnluststraat 5, Katwijk a.d. Ryn. Van harte proficiat en u kunt de vche- ques binnen 14 dagen verwachten. Wilt u iets weten Premieheffing - Een weduwe van 65 jaar heeft als inkomen 3.129.- Wordt zij aangeslagen ni de premieheffing Alg. Ouderdomswet en Alg. Weduwen- en Wezenwet Antwoord: Wanneer men eenmaal 65 jaar is behoeft men geen A.O.W.- en A.W.W. premie meer te betalen. In het jaar waarin men 65 wordt, krijgt men wel een aanslag over het deel van het jaar vóór die 65e verjaardag. Deze wordt berekend naar jaarbasis en dan naar tydsgelang verlaagd. PAUZE DE ZOET-ROMANTISCHE DROOM Het Kerstnummer 1967 van het prot. chr. dagblad „Trouw" opent met een bydrage van ds. J. Overduin, die destyds het concentratiekamp Dachau overleef de. Deze grepen uit zyn artikel: Nu ja, daarvan kun je dan nog wel zoet-romantisch zingen onder 'n Kerst boom in een verrukkelijke gezinssfeer. God is goed, zolang wty het goed hebben. God is met ons, zolang ons alles „mee zit". God is aanwezig, zolang wij aange naam op aarde aanwezig zijn. Daarvan kunnen we dan ook zingen. Maar in een concentratiekamp schynen alle moge- iyke duivelse machten zich samengetrok ken te hebben op een klein stukje grond. Zo'n kamp was een proefpolder van sa tan. Waar was God? Waar waren de verlossende krachten van het kerstkind, dat toch als Verlosser en Overwinnaar beleden en gezongen wordt?. Ds. Overduin herinnert zich, dat ve len, die in gunstige omstandigheden Gods aanwezigheid nooit ervaren had den. juiBt déér God gevonden hebben. „Hy heeft nooit gezegd: deze wereld is al zo verlost van alle kwaad, dat u nooit bang behoeft te zyn voor het martelaar schap. Integendeel". aldus ds. Over- LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Het oudste beroep van de we reld (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7:00 en 9.15 uur. Lido: Ik, een killer (18 jaar). Dageiyks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Vernietiging op Saipan (14 jr.). Dageiyks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Teveel voor één man (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Slachting in Chicago (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Moeras der zonde (18 jaar). DageUjks: 2.30, 7.15, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. KORRELTJE Marktberichten R'VEEN 15 dec. Bloemen. Am. An jers Sim Rose 2837, Sim Rood 2934. Sim Arthur 24—28, Keefer 22—28, G. J. Sim 30, Espérance 2426, Rozen Garnette en Carol 2027, Baccara 49 61. Sonora en Carla 38, Zorina 20—25, Hyacinthen Pink Pearl 31—39, l'Inno- cense 5659, Nerine 70, Euphorbia 47, Ilex Vertlcilata 1.001.10, Cyclamen 751.45 per stuk. Troscrysanthen Tune- full 1.10—1.20, Red Rolinda 1.00—1.05, Orchid Beauty 1.25—1.30, Long Island 1.10—1.35, Minstreel 1.45—1.65, Galaxie 1.40, Balcombe Perfection 1.10, Delight 1.10, Narcissen Early Glorie 1.051.20, Carlton 1.151.40, Fortuna 1.10, tulpen Paul Richter 2.602.65, Levant 1.10 1.15, Preludium 1.85, Christmas Marvel 2.45, Silver Cloud 2.00, White Sail 1.75 per bos. Tulpen met bol 8.00013.00 per 100. PUNT Ter geruststelling van de heer v. d. Klugt deelde de lieer Sannes mede, dat het college zeker oog heeft voor de belangen van de watersport. Jachthavens In de Merenwijk wordt beslist ge dacht aan jachthavens. Wat betreft ligplaatsen voor Leidse liefhebbers van weekend-woonschepen zei de wethou der, dat bij G.S. is aangedrongen op de vorming van een commissie, die de verwezenlijking van de plannen van het Groene-Ster-gebied Kagerzoom moet bevorderen. Op den duur zou een recreatieschap kunnen worden ge- In het rapport over jeugdwerk Over openbare speelgelegenheden zei de wethouder, dat op 15 januari een voorstel aan de orde zal komen over de aanleg van vrije speelgelegen heden in hel Kooipark en aan de Lop- senstraat. Het door de heer Versnel bedoelde terreintje aan de Van der Werffstraat zal ook bij de speelgele genheden worden betrokken, evenals vijf andere plaatsen in de binnenstad. Voor de rondritten van de VVV is voldoende reclame gemaakt; het heeft niet mogen baten. De toeristenmarkt in Leiden is nu eenmaal sterk afhan kelijk van het weer in de zomer. Re gen trekt de mensen naar de stad en die regen is deze zomer uitgebleven, aldus de heer Sannes. Na replieken en dupliek van de wethouder werd dit hoofdstuk gistermiddag afgesloten. Gevraagd HULPEN voor de machinale afdeling en TIMMERLIEDEN of zy, die hiervoor willen worden opgeleid. HOUTINDUSTRIE TELEFOON 01719—4041 ztlfs 0ïï eitje uit uw mutsr kout mie om KOPER - ALUMINIUM LOOD ZENK V\y vragen voor onze gieterijen regelmatig koper aluminium, lood, en zlnkafvallen. Tevens: accu's, electromotoren, draad- en kabelafvallen, tin- en nikkelhoudende metalen. Contante betaling tegen hoge beursprijzen. Metaalh. J. Nieuwenburg Magazijn: Zyiatraat 6 (b.d. Zylpoort), teL 34083. Kantoor tel. 24862, b.g.g. 01717-316B (P. Beverwijk) DONDERDAG, VRIJDAG. ZATERDAG, ZONDAG Uitgezochte dagen voor uw diner aan de Kager- plassen (ook Kerst en Nieuwjaar) Speciaal voor recepties en partytjes. Groot parkeerterrein. 2e Kerstdag Diner-dansant Overige dagen background music. CAFé-RESTAUR ANT-BAR „El JMERSHOF" Beatrix laan 42 Kaag (dorp) Tel. 02534-266

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4