„Robert Stolz dirigeert 5 grootste stuk uit brokkelig t.v.-weekeinde Dordtenaren gaan bij overweg op wacht staan pagina; 2 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 16 DECEMBER 1967, Veertig procent teleurstelling en vergeefse kosten fkNTSTELLEND zijn de cijfers die "professor Dijkhuis, els pre-advies voor een academische studiedag in Am sterdam, verstrekt over het mislukken van universitaire studies. Bijna zestig procent van de studenten in de psycho logie, veertig procent der wiskundig geïnteresseerden en dertig procent van de adsplrant-medici strandt halverwege of nog eerder. Ook in verschillende an dere studierichtlijnen loopt het percen tage in de tientallen. Wat is de oorzaak van deze misère, die duizenden jonge mensen meer dan twee Jaar van hun produktiviteit kost? Een rol speelt naituurlijk bij menig meisjesstudent de rijdende zon van een huwelijk. Daarnaast zullen vooral twee factoren een beslissende invloed heb ben: ongeschiktheid voor de gekozen studie (qua intellect en/of karakter) en een achtergebleven organisatie van ons hoger onderwijs! I\E democratisering van ons hoger onderwijs heeft de gebrekkige selectie niet geschapen, maar wel de gevolgen ervan kwantitatief verergerd. Op die manier gaan jaren van levensgeluk ver loren en verdwijnen miljoenen recht- streeks van de ouders afkomstig of van beurzen en toelagen «ft de overheidskas in het niet. Bovendien tellen de falende studenten mee bij berekeningen inzake de enorme investeringen, die uitbreiding en modernisering van ons hoger onderwijs vergen. De oplossing van de crisis, het terug dringen van de veertig procent, die aan geven hoeveel studenten hun studie niet afmaken, ligt niet alleen in studietijd- verkorting, studieplanherziening en betere begeleiding van de jonge me aan hogeschool en universiteit. De selectie zal strenger moeten ken: niet alleen door een strenge pro- paeduse want dan is al een jaar verloren en bij voorkeur ook niet door straffere normen bij beurzen- toelagenbeleid, omdat dan vooral de economisch-zwakkeren getroffen wor- U/K hopen, dat de „mammoet" dank zij mede de h.a.v.o.-richtdng bij het voortgezet onderwijs een betere selectie zal bewerkstelligen. Maar dan moet men atheneum en g?m- nasium alle kansen geven om talenten te ontplooien, niet alleen in de laatste jaren, maar zodra redelijk vaststaat, dat een jongen of meisje de studie met suc ces kan volgen. Daarom dus niet als norm een nivel lerende programachool; h.a.v.o. en he< onderwijs dat Jongeren gereed moet maken voor hoger onderwijs, dienen zich belde vrij te kunnen ontplooien. Dan komt het wetenschappelijk onder wijs kwantitatief én kwalitatief ook aan zijn trekken. Vrijheid die aan de ketting ligt MINISTER, Roolvlnk heeft nu, vla een *"*nota voor de Tweede Kamer, of ficieel bevestigd, dat volgend jaar reeds het loonbeleid grotendeels vrijgelaten zal worden. De mogelijkheden van de overheid om in contracten in te grij pen, zijn aanzienlijk beperkt. Het col lege van rijksbemiddelaars heeft op die manier wat het loonbeleid betreft zijn betekenis vrijwel geheel verloren. Maar in feite ligt de vrijheid van het loonbeleid toch nog aan stevige ket tingen, zij het dat de gesprekspartners die bij de onderhandelingen nu zelf moeten gaan hanteren. Want minister Roolvink heeft in dezelfde nota meege deeld, dat de loonkosten als ze stijgen afgestemd dienen te worden op de pro- duktiviteitsstijging. Wanneer men nu ook in aanmerking neemt, wat de pre mieverhoging voor da sociale verzeke ring het volgend Jaar gaat kosten, blijft er netto niet veel voor een reële loonstijging over. Vooral wanneer er nu, met de pro- duktivlteitsstijging als de beslissende norm aanzienlijke verschillen gaan ont staan, voorspellen we voor komend Jaar behoorlijke spanning. En uitein delijk zal de kritiek op het vrijere loon beleid niet veel minder zijn dan ze op de gelelde loonpolitiek was. De halve waarheid HET Vrije Volk constateert, dat het ka binet-De Jong in het parlement op rozen zit, omdat de regeringspartijen het de regering niet lastig maken en vrij wel elk kabinetsvoorstel met ruime meerderheid en met slechts een paar ..weglopers" aanvaarden. Handig conclu deert het socialistische blad dan, dat de parlementaire praktijk bijna gelijk is aan die, die er zou heersen, wanneer Nederland een twee-partijenstelsel ken de, waarvan de éne partij de regering levert en de andere de oppositie. Voor Hert Vrije Volk zou de volgende verkie zingscampagne derhalve best in het te ken mogen staan van de, keuze: de te genwoordige regeringspartijen contra de socialistische oppositie en D '66. Zo'n voorstelling van zaken geeft de waarheid verminkt weer; immers de re geringspartijen vormen op het moment een gesloten front, omdat zij inzien dat er op dit moment vó6r alles praktisch gehandeld moet worden. Het kabinet-De Jong heeft zich terecht tot taak ge steld eerst enkele hoogst belangrijke pro blemen op te lossen, niet in de eerste plaats het probleem van de economische revaluaitle en het veilig stellen van de hiermee nauw samenhangende werkge legenheid. Het Vrije Volk weet niet minder goed wind kunnen komen op basis van een compromis tussen partijen die bepaald niet over alle kwesties gelijk dachten, maar die tot de conclusie kwamen, dat Gemiddelde score rijtest: 69 punten (Van onze radio- en tv-redacteur) HILVERSUM Aan de uitzending van de derde Nationale Rijtest op vrijdag 15 december door de A.V.R.O.-Televisle ging een onderzoek onder testgroepen vooraf, afkomstig uit vier plaatsen In het land, te weten Assen, Haarlem, Heerlen en Middelburg. Vierhonderd personen van 18 Jaar en ouder, ln bet bezit van een rijbewijs namen hieraan deeL Dit het onderzoek bleek dat per plaats en per deelnemer gemiddeld het vol gende aantal punten werd gescoord: Assen 67, Haarlem 68, Heerlen 68 en Middelburg 72. Over alle deelnemers gevien werden ge middeld 69 punten behaald. Dit was een veel betere uitslag dan het bereikte resultaat bij de vorige Nationale Rij test, toen slechts gemiddeld 69 punten op het scorebord kwamen. Over het algemeen boekten dit keer mannen betere resultaten dan vrouwen; de mannen behaalden gemiddeld 70 pun ten en de vrouwen 64. De Jongeren gaven over het algemeen betere antwoorden dan de ouderen. Tevens is gebleken, dat de rijervaring een rol heeft gespeeld. de taken die nu het meest urgent zijn, uitgevoerd moeten worden terwille van het algemeen belang. Slechts om zeer bijzondere redenen zou men dus het kabinet voor de voeten moeten gaan lopen. Toen dit dreigde te gebeuren na het indienen van de mil joenennota hebben regering en rege ringsmeerderheid elkaar (anders dan ln het najaar van 1966) bijtijds weten te vinden. We hebben daar nog steeds geen spijt van! Maar een heel andare, kwestie is, of de huidige politieke samenwerking tus sen de regeringspartijen een bestendige zaak is die ook kan voortduren na de eerstvolgende Kamerverkiezingen. Het Vrije Volk weet niet minder goed dan alle burgers, dat ln verschillende van die regeringspartijen thans een be- alngrljke discussie plaatsvindt over za ken die wel iets met toekomstige poli tieke samenwerking te maken hebben, en dat blijft zo, ongeacht de verdere lot gevallen van de plannen om met een heel of half stembusakkoord te gaan werken. Ook moert Het Vrije Volk weten, dat de toekomstige verhoudingen, dus kansen op eamenwerkings af spraken, in belangrijke mate afhangen van wat par tijen als de PvdA en D '66 de komende jaren te zien en te horen geven. Pas wanneer dit vast staat, kan men een po ging ondernemen om de waarheid om trent toekomstige verhoudingen tot afgerond geheel te maken. Weer een „Poessie Mauw op scherm Geen grootee televisiegebeurtenissen, dit weekeinde. Zo op bet eerste gezicht slt het er tenminste niet ln. De sater- dagavond la weer de „brokjesavond", waarin de t.v.-kijker wellicht toch let) van zijn gading kan vinden, en de zon dag is Idem dito. Tenzij u een fervent liefhebber bent van operettemelodlefn, dan kunt u twee uur lang genieten Robert Stolz, Margitt Schramm en dolf Schock. De zaterdaguitzendingen de VPRO ,,zlt" op Nederland I beginnen met een half uur „beestjes kijken": dieren, gefilmd in allerlei situaties. (Ned. 16.00 tot 16.30 uur). Daarna volgt tot 17.20 uur een toneelstuk van Jan Staal, ln een bewerking van Otto Dijk, ,,De Schilderijenoorlog". Het hoofdpersoon tje ln dit spel Is het meisje Jannie, weesje dat bij twee ongetrouwde tan tee woont. Een van deze tantes drijft een winkel, de ander brengt haar tijd door met schilderen. Door de komst v< handelsreiziger, die wel wat in de schilderijen ziet, dreigen de kibbelpar- tijtjee uit te groeien tot een (minli tuur)-oorlog. De rol van het meisje Jannie wordt vertolkt dor Wleteke van Dorth. Ver der werken aan „De Schilderijenoor log" mee: Elly van Stekelenburg, Ab Abspoel, Sacco van der Made, Karin Haage en Onno Molenkamp. En tot slot leest Kabouter Kandelaar we voor uit het tv.-prentenboek (17. Uit en toch thuis Na de altijd ook voor niet-autobezlt- ters interessante rubriek „Wereld op Wielen" (1.30 uur tot 19.56 uur Ned. I) brengt de VPRO een amusementspro gramma op het scherm onder de titel „Uit en toch thuis". Aan dit program ma werken mee de Engelse zangeres Joy Marshall, de Franse zangeres Danny Marco, Donald Jones en leden van het Nationale Ballet. In deze uit zending zijn onder meer The more I see you; Que j'attends toi" en „I want to be seen". De choreografie in dit programma is van Sylvester Camp bell. (Ned. 1 20.20-21.05 uuir). Berlijn: Stervende stad? Als het programma „Jazz uit de States" waarin dit keer onder an deren Count Basle, Stan Kenton, Louis Armstrong om 22.10 uur van het scherm is verdwenen, wordt een half uur de aandacht gevraagd voor een door Dick Verkijk vervaardigde do cumentaire over de stad als een el- land, West-Berlijn. De documentaire besteedt aandacht aan de „veroude ring" van de Stad dn «eestten^voort vloeiende problemen. In de uitzending zijn gesprekken opgenomen met de se nator vopr Ecqnpmlsohe Zakeij,dr. Karl Könïg, vertegenwoordigers van het bedrijfsleven en enkele studenten. Nederland II: Folklore De VARA begint de haar toegewezen avond met een uur lang muziek, zang en dans uit Tsjecho-Slowakije, een programma verzorgd door het Tsjechisch volkskunstensemble „Sluk" dat een bezetting heeft van 35 man en van welks optreden in de Elisabeth Schouwburg te Antwerpen een opname is gemaakt. „Sluk" is een professioneel gezelschap met een bijzonder gevarieerd reper toire. Het programma omvat een men geling van Slowaakse dansen, waar van enkele kunnen bogen op een vrij I lange historie. Men kan onder meer kijken naar een houthakkersdans uit Centraal-Slowaklje, een zigeunerdans, een middeleeuwse roversdans en eer dorpsdans uit het oosten van het land. Van 19.06 uur tot 19.56 uur op Ned. II Weer „Poessie Mauw"? Van 20.r»0 uur tot 21.05 uur %v aflevering van „Kinderen bij Do rus op schoot". De vorige uitzending, eei maand geleden .was door ..Poessl Mauw'' voor veel kijkers en critici een hoogtepunt in het tv-weekeinde. Of het dit keer wéér zo zal zijn, hangt af van de dreumes die bij Dorus op schoot klimt. Als afsluiting van dit zaterdagavond- programma een nieuwe aflevering ..Rawhide" (21.35 uur tot 22.30 uur). Peter Nolan volgt hierin de sporen van veedieven die een gedeelte Favors kudde geroofd hebben. Hij doet daarbij een ontdekking die hem ploegmakkers in een levensgevaarlijke situatie brengt. Tussen de „Poessie" en het ve nieuwe „Zekere Josefien", me' vaste „cast" Els Bouman en Goudsmit. (21.05 uur tot 31.35 uur) Zondag Ned. I KRO-RKK zenden van 12 uur tot 13.45 uur een reportage uit van de bis schopswijding van mgr. Ernst, in de kathedrale kerk te Breda. Hoofdcele brant is kardinaal Alfrink, die met het gezamenlijk Nederlands episcopaat de wijding zal toedienen, om zo de colle- gialiteitsgedachte uit te drukken. Bij de bisschopswijding zal de Nederlands Hervormde Kerk officieel zijn verte genwoordigd door ds. N. K. v. d. Ak ker, die in ambtsgewaad op het pries terkoor is gezeten en aan het einde van de R. Dienst het woord zal voeren. NTS-Sport Van 19.30 tot 20.25 uur besteedt de NTS aandacht aan de voetbalwed strijd Go AheadAjax in Deventer, voorts aan de nationale schaatskam pioenschappen voor dames en heren resp. te Heerenveen en Amsterdam; aan de ijshockeywedstrijd tussen Til burg en het Canadese legerteam en aan het concours-hipplque in Laren. Robert Stolz „Kent u mijn vrouw" (Ned. I 20.30 tot 21.00 uur) Is het enige luchtige deel van de NCRV-avond. Liefhebbers operettemelodieën kunnen het beste overschakelen naar Ned. II, waar van 20.05 tot 22.20 uur Robert Stolz diri geert. Aan hot programma wordt ook medewerking verleend door de be roemde operettesterren Margitt Schramm en Rudolf Schock. De volg orde van het concert is: 1. Ouverture uit de operette Die Fle- dermaus van Johann Strauss. 2. Als flotter Geist uit de operette Der Zigeunerbaron van Johann Strauss. 3. Wien wird schön erst bei Nacht van Rpbert Stoilz (Margit$chramm) 4. Kalserwalzer van Johann Strauss. 5. Oh Madohen, mein MSdchen uit de pp.erotfe jFriederik^ van Franz.Lehérr 6. Musikarit, Musikant, wo 1st 1 delne Heimat van Robert Stolz (Margit Schramm) 7. Duet Ich liebe dich van Robert Stolz (Margit Schramm en Rudolf Schock). 8. An der schönen blauen Donau van Johann Strauss. 0. Ouverture uit de operette Der Zi geunerbaron van Johann Strauss. 10. Ob blond, ob braun, Ich liebe alle Frau'n van Robert Stolz (Rudolf Schock). 11. Meine Lippen, die küssen so helss uLt Gluditta van Franz Lehér (Margit Schramm). 12. Duet Wer uns getraut uit de ope rette Der Zigeunerbaron van Johann Strau9s (Margit Schramm en Rudolf Schock). 13. Gold und Silber, wals van Franz Lehér. 15. Ich schenk' mein Herz uit de ope rette Die Dubarry van Carl Millöcker (Margit Schramm) 16. Duet: Niemand liebt dich so wie Ich van Franz Lehér (Margit Schramm en Rudolf Schock). 17. Robert Stolzmelodieën. Uw recensent neeft nog nooit een auto stuur in banden gehad en hij scoorde ln AVRO's rijtest gisteravond 78 pun ten. Ruim boven het gemiddelde dus, waarmee werd aangetoond dat een vakbekwaam t.v.-kyker ln deze test betere kansen had dan een vakbekwaam chauffeur. Dit constaterend willen we bepaald niet zeggen dat deze rijtest niet Instruc tief was of dat ze geen goed t.v.-pro- gramma opleverde. Instructief was ze zeker omdat ze de zelfrijder atten deerde op een aantal zaken die welis waar schijnbaar voor de hand liggen maar die kennelijk toch te weinig gekend zijn. Goede t.v. werd het door de aantrekkelijke presentatie en het aanwezige competitie-element. Avo Maria, het erop volgende muziek programma van de AVRO, beviel ons minder. Het niveau van de uitgevoerde werken schommelde daarvoor te veel tussen echte en pseudo-kunst. En be paald onsympathiek was de afkondi ging van dit programma die van het geheel een „commercial" maakte voor een omroepblad. We moeten bekennen dat we een deel van „Ave Maria" gemist hebben. Op „II" bracht de TROS namelijk een pro grammaatje van Syntagma Musicum. Dat was iets verrukkelijks; wij willen er tal van TROS-zonden om vergeven. Omdat die heel oude muziek ook voor treffelijke kijkstof biedt. Zelfs als ze, in het Kromhoornkwartet bijvoorbeeld, nauwelijks aan te horen is. Duys' Vuist was zoals we dit pro gramma eigenlijk altijd zouden wensen. Niet diepgravend, maar gewoon gezellig doen met een stel mensen die min of meer in de actualiteit staan. Duys had ditmaal géén missers; hij rekte zijn onderwerpen soms wat uit, maar zijn onderwerpen waren goed. En als geheel was deze Vuist een uitzending heel veel kijkers heel veel plezier beleefd zullen hebben. NEDERLAND I (STER- reclameuitzendingen om 19.03, 19.56 en 20.16 uur) NTS: 18.55 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort VPRO: 19.07 uur: De dief van Bagdad, film 19.30 uur: Wereld op wielen, automobilistenprogr. NTS: 20.00 uur: Journaal VPRO: 20.20 uur: Uit en toch thuis, amusementsprogr. NEDERLAND I KRO/RKK: 12.00 uur: Plechtige bisschops wijding 13.45 uur: Sluiting TELEAC: 14.00 uur: Automatisering 14.30 uur: Polemologie 15.00 uur: Russische les NTS: 15.30 uur: Nieuws in het kort 15.31 uur: Monitor 18.00 uur: Sluiting 18.55 uur: Pipo de clown CVK/IKOR: 19.00 uur: In die dagen, bijbel- HILVERSUM I VARA: 20.50—21.25 uur: Het meisje en het monster, luisterspel 22.55—23.55 uur: Plein en publiek, amusemtensprogr. 21.03 uur: Chantage, thriller 21.50 uur: Jazz uit de States, muziekprogramma 22.10 uur: Speciale berichtgeving uit West-Berlijn NTS: 22.40 uur: Tweede journaal 22.45 uur: Sluiting NEDERLAND II (STER- reclameuitzendingen om 20.16 en 22.25 uur) NTS: 18.55 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort VARA: 19.03 uur: Muziek en dans uit Tsjechoslowakije NTS: 20.00 uur: Journaal VARA: 20.20 uur: Achter het nieuws, actualiteitenrubriek 20.50 uur: Bij Dorus op schoot, amusementsprogr. 21.05 uur: Een zeker* Josefien, tv-serie 21.35 uur: Rawhide, tv-seri* NTS: 22.30 uur: Tweedo journaal 22.35 uur: Sluiting vertelling (kleuren televisie) 19.05 uur: Zingend geloven NTS: 19.30 uur: Sport 20.25 uur: Journaal NCRV: 20.30 uur: Kent u mijn vrouw, tv-serie 21.00 uur: Tweekamp, quiz 21.30 uur: Grenzen van Eurona 22.15 uur: Urker Mannenkoor NTS: 22.25 uur: Tweede journaal 22.30 uur: Sluiting KRO: 20.00—21.50 uur: In antwoord op uw schrijven, verzoek- 22.45—23.55 uur: Goal, muzikaal sport programma NEDERLAND II NTS: 18.55 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Axel Nort, tv-serie AVRO: 19.30 uur: Vaders tegen wil en dank, tv-serie NT8: 20.00 uur: Journaal AVRO: 20.05 uur: Robert Stolz dirigeert, muziekprogramma NTS: 22.20 uur: Tweede journaal 22.25 uur: Sluiting Radionieuwsdienst: HILVERSUM I: 7.00, 8.00, 11.00, 13.00, 16.00, 18.00, 19.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM n: 7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 12.30 18.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM Dl: Elk heel uur vanaf 9.00 NA TWEE ONGELUKKEN DORDRECHT (ANP) De achtjari ge Irma den Toom werd gistermiddag op een onbewaakte overweg in Dord recht door een trein gegrepen. Ze is nog in leven maar haar toestand is kritiek. Dit ongeluk, het tweede ln tien dagen, heeft in Dordrecht behalve ontroering ook verontwaardiging gewekt, vooral bij de bewoners die de onbewaakte overweg vrijwel dagelijks moeten passeren. Op Initiatief van drie bewoners is nu een wachtdienst ingesteld. Men wil op de uren dat kinderen aar school of naar huis gaan, een wa ker bij de overweg plaatsen. Een actie comité zegt in een verklaring, dat zowel de Nederlandse Spoorwegen als het ge meentebestuur van Dordrecht hebben gefaald, omdat zij niet onmiddellijk maa regelen hebben genomen na het eerste ongeval. De gemeenteraad heeft intussen een motie aangenomen om bij de spoor wegen op spoedige beveiling aan te dringen, waarop nu al twee jaar wordt gewacht. HILVERSUM I AVRO: 12.00^13,00 uur: Muzikaal onthaal NRU: 14.15—16.30 uur: Stereoconcert door Concertgeb. Orkest AVRO: 20.30—21.40 uur: Rits, amusements programma 22.50—23.55 uur: 't Mag geen naam hebben, cabaret HILVERSUM II KRO: 9.00—10.00 uur: Eucharistieviering NRU: 14.30—17.00 uUrr Langs de lijn, reportagès KRO: 21.00—21.45 uur: Zondagavondtheater, luisterspel 22.45—23.55 uur: Audio, muzikale informatie Radioprogramma HEDENAVOND iziek, 20.50 Het taalkaart, 20.15 t Jukebox, 19.00 En- Radionleu wsdienst HILVERSUM I: -8.00. 13,00. J7.50, 19.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 8.00, 10.00, 13.00, 19.00, 22.30, 23.55 18.00 Nieuw», ADVERTENTIE ,De echUderijcnoorlog" (s een t.v.-apel va» Jan Staal, dat vanmiddag door de VPRO wordt uitgezonden. Van linke naar rechte tante Dora (Emmy Munier), Jannie (Wieteke van Dordt), me). BieeevHnkel Karin Haage)' en tante Loeloe (Elly van Stekelenburg). if Artikel 46 van het overgang»be*tel luidt: „De coördinatiecommissies voor radio en televisie moeten er aorg ▼oor dragen dat de uitzendingen np modanlge wijze worden gecoördi neerd. dat ln de eerate plaats een evenwichtig en harmonieus geheel wordt verkregen en bovendien onge wenste herhalingen worden voorko- OngeweiuMe herhalingen: Momen teel maken twee tv-teams (VARA en NCRV) een reis naar Indonesië, Vietnam en eventueel India. Nog niet eens zo lang geleden werd de zelfde reis gemaakt door ploegen van de KRO en de AVRO. Daar naast zijn door de MTS tal van do cumentaires over deze gebieden op het acherm gezet. Men kan zich dan ook In gemoede afvragen welke nieuwe gezichtspunten de werkstuk ken van VARA an NCRV straks Aan dat „harmonieus geheel" schort ook nog wel het esn en ander. Ta ▼aak komt het nog voor dat h- ■aries elkaar (gedeeltelik) overlap pen of twee belangrijke tdtaendiu- gen samenvallen. En zelfs al huldigt men ln Buuum het standpunt dat Nederland II gelijkwaardig moet zijn aan Nederland I, dun is dit nog geen reden om door enkele verschuivin gen de kQker geen ruimte te geven tot overschakelen naar een beziens waardige uitzending op het andere •fa In doublures is men ln Bussum sterk. Om deze speciaal op het gebied van do actualiteit te voor komen beoohlkt men over een zoge heten „claimsysteemwaarin de omroepen een bepaald onderwerp exclusief kunnen reserveren. Deson danks kan er dan toch solets ge beuren als bij de voorbereiding van de VPRO-uitxendlng van vanavond over Weet-BerliJn. Toen dit reeds lang van tevoren bij de claimautori telt aangemelde progTamma in de coördinatiecommissie werd bespro ken, bleek dat naast de VPRO ook de NTS en de VARA een tv-docu ment airs over West-Berlijn ln be werking hadden. De VARA was toen ■o vriendelijk het materiaal dat was bijeengegaard ter beschikking te stellen van de VPRO, voor het geval deze er nog gebruik van zou willen maken. Bij de NTS-staf had men de VPRO-claim over het hoofd gezien. Daar zijn sinds kort nieuwe kaar tenbakken ln gebruik en de nieuwe kaart was gerangschikt onder een andere letter dan de B van Berlijn. if Omroeprel(lelje) nummer 3, 70»; I>< VPRO-tv wilde op oudejuarsuvoud de kostbare kleurenproduktie „Ja ren, duren maanden, dagen" uitzen den. Regisseur Rob Touber had voor deze spectacle coupé een groot aan tal prominente medewerkers aange trokken, zoals Gerard Cox, Albert Mol Adrle Bloem endaal. Lex Goud smit, Ank van der Moer, enkele an deren en nog 74 figuranten. Kosten deses: ruim 36.000 gulden. Te duur voor de kleine VPRO. Men ging ln bespreking en het resultaat was dat de NTS bereid bleek de produktle over te nemen. Voor het program ma echter op de band wordt vastge legd, zal er eerst overeenstemming tussen VPRO en NTS bereikt moe- tou tljn over een liedje van de legen darische baard Koot Speenboff, dat handelt over ..De Dienders". De NTS heeft dit liedje geochrapt, omdat het „gezagsondermijnend" zou zijn. De VPRO-lel ding ls esn andere mening toegedaan en heeft dit ter kennis van de NTS gebracht. Het kan „nren, dagen, maanden" duren voor men het daarover eens Is Het gaat om de smaak! 20 longa ligareHen 150 22.15 Dansmuziek, 23.40 Nws. platteland, 8.30 Weer of geen weer, gevar. progr., (9.00 Sportanededellngen), 9.45 Humanistische Verb., toespraak: IKOR: 10.00 Klnderdlenst, 10.30 Herv. kerkdienst, bonte muzikale show, 13.00 Nieuws, 13.07 Actualltleten met o.a. De toestand ln de wereld, lezing, 13.25 Knipperlicht, Voor alle weggebruikers, 14.20 Instrumentaal ensemble, NRU: 14.15 Concertgebouw Orkest; VARA: 16.30 Strijkorkest, 16.5S Jazzorkest. 17.15 Ont wikkelingen ln wetenschap en maatschappij, 17.50 Nieuws; NRU: 18.08 Langs de lijn: sportreportages; VARA: 18.30 Cabaret; NRU: 18.55 Journallstenforum; VPRO: 19.30 Nws. 19.35 Chansons. 19.55 Gesprek, 20.20 Cabaret: AVRO: 20.30 Voor de Jeugd. 21.40 Klassieke muziek. 22.30 Nieuws, actual., 22.50 Licht platenprogramma, 23.55 Nieuws. HILVERSUM n (296) KRO: 8.06 Nieuws. 8.15 Badlnerle: licht klasse platenprogr., 9.0# Eucharistieviering, 10.00 Nieuws, 10.15 Mod. gewijde muziek, 11.00 Mod. muziek, 11.50 BultenL commentaar; NCRV: 12.00 Kerk orgelconcert, 12.40 Gram., 13.00 Nieuws, 13.07 Voor de kinderen, 13.30 Klass. strijkkwartet. 4.30 Langs de lijn: sport Nieuws, 19.07 Klassieke gewijde muziex, ry.su Het tweede Vaticaans concilie, nabetrachting. 19.45 Gram., 20.10 Advents- llederen; KRO: 20.30 Gram.. 21.00 Hoorspel. Een treiter-ballade. 21.45 Orkestmuziek. 22.00 Godsd. vraagstukken. 22 30 Nieuws, 22.45 lag2 n!oo Nieuws, li.» iport, 17.05—18.00 Gevar. muziekprogr. vt.nuOTCA (192) 7.00 Ook goelemorgen, 8.30 Vlaams progr., 9.00 Men vraagt en wij draalen, ïo.no Koffietijd, 11.00 Veronica's Top 20, 12.00 Gevar. progr., 13.15 Gram. muz., 15.00 Uit de koers, 16.30 Sport uit zee, 17.00 Zondagmiddag-speciaal, 18.00 In de GUde Taverne, 18.15 Jukebox, 19.00 Hits Hot en Haar door elkaar, 20.00 Klassiek verzoek, 21.30 Griekenland zingt, 22.00—1.00 Gram.muz. BRUSSEL Nederl. (324) 12.00 Lichte muz., 13.20 Voor de soldaten. 14.03 Opera- 23.41 MAANDAG HILVERSUM I (402) VARA: 7.00 Nieuw», ochtendgymn., 7.23 Oram., 8.00 Nieuws en actual., 6.20 Actuallteltenshow, NRU: 11.00 Nieuws, 11.02 Mod. orkestwerken; VPROi 12.00 Gevar. progr., 12.27 Land- en tuinbouw. 12.30 Muzikale aanwinsten, 12.50 Praatje, 11.00 Nieuws, 12.10 Ontwikkelingshulp, 13.25 Mod. kamermuziek. NRU: 14.45 Cabaret; AVRO: 15.00 Voor de vrouw, 15.40 Licht orkest, 18.00 Nws, 16.02 Beschouwingen over opera's, 17.45 Overheldsvoorl.Den Haag aan de lijn. HILVERSUM II (298) KRO: 7.00 Nieuws, 7.15 Badlnerle: Cram, muziek. 8.30 Nieuws, (8.25 Conclllepost- 11.30 Prograr ln uffet, 13.30 Orkestmuziek, 13 50 Schot 14.15 Opera-aria's. 15.00 Gereformeerd» L ultz.; NRU; 15.» Zoeklicht op Neder- Noord-Brabant, 17.» Lezing: NCRV: Voor de kleuters, 17.46 v. d. kinderen. HILVERSUM ra (240 en FM-kan.) NCRV: 9.00 Nieuws, 2.02 Gevar. platen, 10.00 Nle. ws, 12.00 ir 10.02 Popmuziek: TROS: 1 Nieuws, 14.02 Kiel Nieuws. 15.02 Swlni 02 10 RRRrrr: plater tot 18.00 Verzoekplatenprogramma. 1.00 Muziek by de lunch, 14.00 Met Tineke 'n plaatje om, 15.00 Nederlands allerlei, 16.00 Verzoekjes voor scholen en scholleren. BRUSSEL Nederl. (324) 12.00 Nieuws, 12.06 sementamuielk.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 2