Gebrek aan rust sloopt renners in Zesdaagse PETER POST DE GROOTSTE PECHVOGEL Aad Jansen bokste weer zonder overtuiging NIEUWE TOTO IN SEIZOEN '68-'69 Fabrieken lanceren nieuwe brommers DINSDAG 12 DECEMBER 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 AMSTERDAM Peter Post is uit de Amsterdamse Zesdaagse. De man, die in het RAI-gebouw het absolutie zesdaagserecord van Rik van Steen bergen zou breken, is geveld door een gebrek aan rust, griepbacillen en te koude dranken, die maagstoornissen veroorzaakten. Gistermiddag om 13 uur meldde Peter Post zich ziek. Wedstrijd leider Arie van Vliet neutraliseerde de koppel- genoot van Rudi Altig tot 19 uur des avonds. Zesdaagse-arts dr. A. M. Faber zag de zaak toen al zeer donker in. Om Post de nodige rust te geven liet hjj hem overbrengen naar een deel van het RAI-gebouw, waar de Amstelvener in een klein zaaltje rustig een paar uur kon slapen. Onder de tienduizend toeschouwers, die weer voor een „volle bak" zorgden, maakte men de vreemd ste gissingen. Om 7 uur gisteravond werd echter één ding zeer duidelijk. Peter Post zou voorlopig nog niet op zijn fiets kruipen. Met koorts van 39 a 40 graden lag Post op dat moment rillend in een haastig geïmproviseerd bed, volkomen ongeschikt om deel te nemen aan het geweld dat zesdaagse- r'ijders plegen te ontwikkelen. Arie van Vliet, ner veus, gaf Peter Post nog eens respijt, tot van- middag 1 uur. In het reglement van de zesdaagse staat dat de wedstrijdleiding het recht heeft een zieke renner in totaal 24 uur te neutraliseren. Daarna moet hij uit de strijd worden genomen. En dat is van middag gebeurd. Post bleek niet in staat te rijden en de zesdaagse-arts achtte overbrenging naar een ziekenhuis zelfs noodzakelijk. Altig moest dus steeds in de baan zijn, als ook de Deen Palle Lykke op de fiets zit. Maar Arie van Vliet zei: „Daarbij moet je wel wat door de vin gers zien, want het is voor die man (Altig) haast onmogelijk om zich dan precies aan de regels te houden." Gisteravond bleek, dat niet alleen Peter Post niet helemaal fit was. Ook Palle Lykke, Freddy Eugen en Sigi Renz waren verkouden en toonden teke nen van vermoeidheid. De voornaamste oorzaak voor deze „ziekten" is het gebrek aan te weinig tijd om volledig bij te komen. Tussen de wedstrij den in Zürich en Amsterdam zat maar één nacht Kurt Vyth zit nu met de brokken. TOEKOMST ZESDAAGSE In de zesdaagse van de toekomst is de beslissing praktisch al gevallen. Gisteravond, op de vijfde dag, vergrootte het Nederlandse koppel D. Wit— Bongers de voorsprong op de naaste concurrenten tot twee ronden. De finale van de Toekomstzes- daagse wordt vanavond gereden. De rit zal dan over een uur gaan. Het klassement na vijf dagen is: 1. De Wit/Bongers 64; op 2 ronden 2. Serruys/Peelman (Belg.) 69; op 3 ronden 3. Clausmeyer/Bautz (Did.) 50; op 5 ron den 4. Michiels/Kipping (B.-Ned.) 50; op 6 ronden 5. Harry Jansen/Van Midden (Ned.) 28; op 11 ron den 6. Webb/Van de Ruit (GB-Ned.) 27; op 12 den 7. Pennings/Loevesyn (Ned.) 12; op 14 ronden 8. Nieuwkamp/Stam (Ned.) 20 en op 15 ronden 9. Nieumeyer/Groenewegen (Ned. 12 punten. De stand was vanochtend om vijf uur bij de neutralisatie: 1. LykkeEugen (Den.) 63 pnt; Op 1 ronde: 2. RenzDeloof (Dld/B.) 252 pnt-: 3, Altig—Post (Dld/N.) 227 pnt.: 4. De llooPfenninger (Ned./Zwit.) 199 pnt.; Op 4 ronden: 5. ForeVerschucren (B.) 89 Op 5 ronden: 6. JanssenKoel (N.) 168 pnt; Op 10 ronden: 7. DuyndamBegbetto (N/It) 186 pnt.: Op 11 ronden: 8. KarstensScvercyns (N./ B.) 104 pnt.; Op 24 ronden: 9. WagtmansBacnsch (N./ Austr.) 84 pnt-: Op 38 ronden: 10. SchuuringVianen (Ned.) 184 pnt.*, Op 47 ronden: 11. ZoetNüdam (N.) 149 pnt. Dynamo Kiev zegt tournee af DEN HAAG De vriendschappelijke wedstrijd tussen ADO en Dynamo Kiev, die donderdagavond in het Zuiderpark zou worden gespeeld, gaat niet door. ADO heeft uit Rusland bericht ontvan gen, dat Dynamo door moeilijkheden met het reisschema niet kan komen. De Russen zouden vandaag hun tour nee beginnen met een wedstrijd in Luik (België). Ook deze ontmoeting zal niet doorgaan. Bij na negen ton voor voetballer Baxter LONDEN Nottingham Forest, de ploeg uit de Engelse eerste divisie, heeft Sunderland 100.000 pond (ruim 860.000 gulden) betaald voor halfspeler Jim Baxter. Baxter, die 27 jaar oud is en 32 wed strijden voor het Schotse nationale elf tal heeft gespeeld, is de zesde Engelse speler voor wie 100.000 pond op tafel is gelegd. De andere vijf zijn Denis Law (Manchester United), Tony Hateley (Liverpool), Alan Birchenall (Chelsea), Mick Jones (Leeds United) en Alan Ball (Everton) Sunderland, dat op de ranglijst van de eerste divisie twee punten achter stand heeft op Nottingham Forest, kocht Baxter in mei 1965 van Glas gow Rangers. Sunderland betaalde toen 72.500 nog niet gedevalueerde ponden aan de Schotse topclub. Engelse tennissers in bekerfinale STOCKHOLM Het Engelse tennis- team heeft zich gisteravond in Stock holm geplaatst voor de finale van het toernooi om de koning Gustaafbeker door- Spanje te-'Verslaèn. In- de eind strijd zal Éngeland uitkomen tegen. Zweden, dat Tsjecho-Slowakije met 30 versloeg. De Engelse ploeg nam in het eerste enkelspel al een verrassende voor sprong, doordat de linkshandige Roger Taylor met 119, 62 won van Ma nuel Santana. In het tweede enkelspel versloeg Bobby Wilson met 46, 6—4. 62 Juan Gisbert. Hierdoor nam En geland een beslissende voorsprong van 2—0. Danielssen met Ajax naar Israël AMSTERDAM De Zweed Daniels- son, die het afgelopen weekeinde on derhandelingen heeft gevoerd over een eventuele transfer naar Ajax, is met de Amsterdamse ploeg naar Israël vertrokken. Ajax, dat donderdag weer terugkeert, speelt in Israël een wedstrijd tegen Hapoel of het nationale elftal. Engelse league LONDEN Voor de eerste divisie van de Engelse league is gisteravond een wedstrijd gespeeld. West Ham Uni ted verloor op eigen terrein met 32 van West Bromwich Albion. Puntennederlaag tegen Petit ROTTERDAM Het zal Aad Jansen gisteravond in Odeon in Rotterdam duidelijk zijn geworden, dat hij als prof bokser nooit het niveau van zijn teurtijd zal halen. De Rotterdan die tegen Michel Petit zijn tiende partij als professional bokste, kon weer geen moment overtuigen. Na zijn nederlaag tegen de Ghanees Bob Cofie, toen hij in de tiende ronde en laatste ronde door scheidsrechter Bril zijn hoek werd gestuurd, verloor Jansen gisteravond op punten van een bokser, die bepaald niet van grote klas- Jansen, die bij zijn profdebuut twee jaar geleden een gebroken kaak opliep, ondervindt daarvan nog steeds de psy chologische hinder. De Rotterdammer is bevreesd om een stoot te nemen en dat drukt uiteraard op zijn boksen. Toch begon Jansen tegen Petit, die enige we ken geleden in dezelfde ring in een par tij met Joop Verbon een fortuinlijk on beslist kreeg, goed. De Rotterdammer, die dilrD9jU,,fian (Je zwaarwpj^rge^tjit,, grens bokste, nam direct het midden van de ring en vooral in de eerste helft van het gevecht had hij door zijn grotere va riatie een licht voordeel. Petit, die met zijn krachteloze linkse aanvankelijk ongevaarlijk was, kwam in het laatste gedeelte van de partij met lange rechtse hoeken enige malen goed door. Jansen probeerde toen vergeefs zijn gevreesde linkse op de lever te sto ten, maar de Fransman hield de dekking goed gesloten. In zesde ronde slaagde Jansen er voor de eerste maal in zijn tegenstander op de lever te raken, maar ook toen verzuimde hij de strijd en een beslissend stadium te brengen. Petit, die over een betere conditie be schikte, bleef met zijn linkse directen en zijn rechtse swings scoren, waardoor Jansens voorsprong uit de beginfaze langzaam verloren ging. In de achtste en laatste ronde probeerde de Rotter dammer vergeefs een k.o. te forceren. Petit bleef het rustig bekijken, liet de storm uitrazen en won op punten. Mr. F. H. Copes van Hasselt overleden DEN HAAG (ANP Gisteren is op 72- jarige leeftijd plotseling overleden mr. F. H. Copes van Hasselt die van 1945 tot aari zijn pensionering in 1960 Nederland in Montreal heeft vertegenwoordigd in de in ternationale burgerluohtv aartorganisatie ICAO Tot aan zijn overlijden toe was de heea* Copes van Hasselt o.m. voorzitter van de stichting luchtvaartmuseum en vice- voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Vereniging van Luchtvaart. Frederick Hendrik Copes van Hasselt werd op 20 april 1895 geboren. Hij kwam voor het einde van de eerste wereldoorlog op Soesterberg in opleiding voor officier vlieger. In het begin van de jaren dertig werd hij juridisch adviseur van de KNILM. later ook van het kantoor van de KLM in Batavia. Op grond van zijn nota over de rol van Nederland ln het te ver wachten naoorlogse burgerluchtverkeer, werd hij naar Londen ontboden en daar adviseur in burgerluchtvaartaangelegen- heden. Later werd mr. Copes van Hasselt vertegenwoordlnger van Nederland in de ICAO. Na zijn pensionering vestigde hij zich in Den Haag. Reservetoto speelt op Engeland )erby County .'0 Ondanks tegenwerpingen van de bolesbond heeft zestigjarige Bep van Klaveren gisteravond tijdens de zesdaagse twee demonstratiepartijen gebokst. Een ring was er niet, maar dat was geen bezwaar. Van Klaveren bokste eerst tegen zijn zoon en spaarde evenmin deze opponent, de Rotterdammer Veerman. De Nederlandse schaatsers, die in Inzeil reden, zijn weer terug. Aangevoerddoor Peter Nottet met uitgebreide bontmuts kwamen zij gisteren op Schiphol aan. Achteraan Ard Schenk, die met het oog op het koude seizoen wat bont heeft laten groeien om de Spaans .roodboek' over Gibraltar MADRID fDPA) De Spaanse rege-< ring heeft haar offensief voor de terug winning van de Britse vesting Gibral tar voortgezet met machtsvertoon van haar marine en de uitgifte van 'n nieuw „Roodboek". Sinds gisterochtend liggen acht Spaanse marineschepen in de bocht van Algecdras voor anker. Aan leiding hiertoe is het incident van vori ge week, toen een Brits vaartuig, be schermd door een torpedojager, op kor te afstand van de Spaanse kust muni tie voor de bezetting van Gibraltar los te, hetgeen een scherp protest van het minister van Buitenlandse Zaken ln Madrid uitlokte. Het tweede „roodboek" over Gibral tar werd gisteren door de regering bij het parlement ingediend. In het bijna duizend pagina's tellende boekwerk noemt zij de Britse kroonkolonie een anachronisme uit het koloniale tijd perk. Ingevolge een recente overeen stemming zal de sands vele maanden af gebroken Gibraltardialoog tussen Spanje en Engeland in januari worden hervat. Kardinaal Léger naar Afrika MONTREAL (AP) Met een af scheid sboodschap aan de inwoners van Montreal om elkaar lief te hebben is Paul-Emile kardinaal Leger gisteren naar Afrika vertrokken om een nieuw leven als missionaris onder de melaat sen te beginnen. Bijna duizend mensen waren naar het vliegveld gekomen om de 63 jaar oude priester uitgeleide te doen die de vorige maand ontslag ge nomen heeft als aartsbisschop van Mon treal. De kardinaal gaat naar Dakar, de hoofdstad van Sénegal. Hij is van plan een aantal Afrikaanse landen te bezoeken, maar heeft niet bekendge maakt, waar hij onder de melaatsen wil gaan werken. Beeldengroep uit tuin gestolen NAARDEN (ANP) Uit de tuin van de woning van de beeldhouwster me vrouw P. C. van Riet-Hoogesteger Is een beeldengroep verdwenen ter waar de van ongever 2000 gulden. Het is een vijf kinderen voorstellende beeldengroep, door de beeldhouwster „Het geheim" genoemd. Het werkje is ongeveer 80 cm hoog en weegt ruim 150 kg. Het is uitgevoerd in kalksteen. V.S.: reizen naar N.-Vietnam, Cuba straks strafbaar WASHINGTON (Reuter) De Ameri kaanse onderminister van Buitenlandse Zaken, Nicholas Ka/tzenbach, heeft bij 't congres een wetsontwerp ingediend, dat beoogt het reizen door Amerikanen zon der toestemming naar Noord-Vdetnam, Communistlsch-China en Cuba strafbaar te stellen. In het wetsontwerp wordt maximale straf genoemd van een jaar plus een boete van 1000 dollar (3600 gulden). Katzenbach zei dat het ont werp onder andere was ingegeven door „overwegingen van nationale veilij heid". Marineschip vertraagd naar Ned. Antillen (Van onze correspondent) DEN HELDER In verband met een lekke stoomschulf werd gisteren het vertrek van h.m. jager „Rotterdam' naar de Nederlandse Antillen acht uui uitgesteld. Pas tegen middernacht is d« jager onder commando van kapiteln-lt. ter zee J. D. de Boer uit Den Helder vertrokken om hare mnjesteits jager „Friesland" als stationschip af te lossen. De „Friesland" zal op 20 december ln Den Helder arriveren na acht n den te zijn weg geweest. De „Rotter dam" zal eenzelfde periode in de Neder landse Antillen verblijven. Onlangs heeft het schip op de rijkswerf een onder houdsbeurt ondergaan. De marinevoor- lichtingsdienst sprak met stelligheid te gen dat sabotage in het ©pel zou zijn ge- Theaterplaatsen* bespreken bij VVV: groot succes HILVERSUM (ANP) Van 1 januari a.s. af kunnen aan de VVV-kantoren die daartoe een bureau hebben ingesteld en dat zijn op weinige na alle VVV's in ons land plaatsen worden besproken voor concerten, voorstellingen cn uitvoe ringen in de eigen stad of elders. De organisatie van dit dienstbetoon wordt geleid door de Stichting VVV- Theaterbespreekbureaus. Het bestuur van deze onlangs opgerichte stichting bestaat uit de heren mr. J. den Daas (directeur Holland Festival), mr. van Dusseldorp (lid raad van beheer EMS), mr. T. Landheer, A. Schutter J. Strijkers (directeur VW resp. Den Haag, Rotterdam en Amsterdam). Di recteur is de heer G. Spitz (Hilversum). Het bespreeksysteem wordt reeds sinds juni van dit jaar toegepast in Am sterdam, Rotterdam, Den Haag, Hilver sum, Haarlem en Leiden (de VVV- combinatie „Holland", die het heeft ont worpen). Het daarmee bereikte succes blijkt o.m. hieruit dat de VVV's in die plaatsen alleen al gedurende de viei Holland Festival-weken 1132 maal be middeling hebben verleend. Opmerkelijk is het hoge percentage buitenlandse ten dat van deze dienst gebruik maakte, voornamelijk in Amsterdam (meer dan 90) en Den H&ag (ca 50 pet.). Voor het bestellen van plaatsen moet men zich persoonlijk bij de VVV voegen. Daar kan men een theaterche que moet ca een half uur voor de mer wordt vermeld. (De reserverings- kosten bedragen vijftig cent). De che que moet ca een half uur voor den vang van de voorstelling aan de kassa tegen het toegangsbewijs worden omge ruild. Om inlichtingen omtrent de be schikbaarheid van plaatsen enz. kan men zich ook telefonisch tot de VVV wenden. In de bedoeling ligt ook hotels het bie den van deze service aan hun gasten mogelijk te maken. NEW YORK (AP) Gone with the wind", gemaakt In 1930 en thans vo< zevende maal in roulatie in de Ameri kaanse bioscopen brengt per maand bij na 750.000 dollar meer op dan zijn naaste rivaal, de prachtige nieuwe „Camelot' In vele grote steden van Amerika draait „Gone with the wind", waarin wijlen Clark Gable en Vivien Leigh de hoofdrollen spelen, voor uitverkochte zalen. In andere bioscopen is het kass ces ongekend groot. Van onze sportredactie) DEN HAAG Minister Klompé van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk heeft de Tweede Kamer gisteravond meegedeeld, dat ln de loop van volgend jaar een voorstel tot verruiming van de voetbaltoto wordt Ingediend. „Wanneer de Kamer zijn medewerking hieraan geeft, kan de nieuwe toto in het seizoen 1968-'69 al ingevoerd worden", aldus de minister. Zij zal voor de Kamer ook „een stuk in grote lijnen over de sport" gereed laten maken. Zij doet het echter met pijn in haar hart, liet zij de Kamer weten. Volgens haar zijn discussies over dergelijke nota's nooit bevredigend. De bromfietsindustrie kükt alweer vooruit. Want hoewel de meeste bezitters van „brommers" nog druk doende zijn om hun vervoermiddel voor de komende wintermaanden tegen de invloeden van buitenaf te beschermen, laneeert de industrie al de nieuwe modellen voor 1968. Zo hebben Eyslnk, Zündapp en Batavus al het eerste nieuws getoond. Eysink kwam met een opmerkclUkc mini serie, de dit jaar vijftig jaar bestaande Ziindappfabrieken lanceerden de Super- Combinette de Luxe, terwijl Batavus met een verfraaid model van de Batavette al de aandacht op zich vestigde. In de mini-serie van Eysink is nu ook het standaardmodel voorzien van een telescoopvoorvork, terwijl het bagagerekje boven het voorwiel eveneens tot de standaarduitrusting behoort, evenals de trommelremmen in het voor- en achter wiel. De Nederlandse Ankermotor waarvoor kortgeleden weer een miljoenen- order uit Italië is gekomen voor Agrati zorgt ook bij deze Eysink voor de aandrijving. De motor heeft een automatische koppeling. De benzinetank, die een inhoud heeft van 2,4 liter, is onder de bagagedrager geplaatst. Naast de verstel baarheid van het stuur kan ook het zadel aangepast worden aan de rijder(ster). Niet alleen qua hoogte, maar ook afhankelijk van het gewicht van diegene die da bromfiets gebruikt. De prijs van deze nieuwe Eysink is 479. De tweede nieuwe Eysink, de Super Sprint, valt vooral op door het vele chroom dat aan deze machine Is te vinden. Een slanke benzinetank, een tweepersoons sportbuddyseat en een stuur dat uit twee delen bestaat en naar ieders smaak verstelbaar is, zorgen ervoor, dat de Super Sprint een zeer 6portief uiterlijk heeft. Als enige Nederlandse bromfietsfabrikant heeft Eysink op deze bromfiets een dubbele voorrem toegepast. De remvertraging is zodoende bijzonder groot, terwijl ook de dosering goed is toe te passen. De prijs van de Super Sprint ls 1.070.—. i 398,- op de Nederlandse Bepaald veel lager in prijs is de aanbieding die Batavus heeft te bieden met de Batavette 1988. Deze brommer uit de populaire klasse heeft een aantal ver fraaiingen ondergaan. De vorm van het stuur is wat gewijzigd, de motor- en kettingschermen zijn veranderd, terwijl vqor en achter trommelremmen zijn gemonteerd. Bovendien heeft men bij Batavus de prijzen verlaagd. De Batavette S (standaard) kost thans 398.— en de Batavette V met voorvering kost ongeveer 468.De Batavette VA, die voorzien is van voor- en achtervering komt in Nederland op de markt voor 516.—. De modellen Mot 'O Mat, Combi Sport en Super Sport blijven normaal bij Batavus in produktie. En tenslotte de derde primeur op de Nederlandse markt: de nieuwe ZQndapp type 517-05 L 5 Deze Super-Comblnette de Luxe is ook uitgerust met een cranck, die door een eenvoudige handeling met de andere cranck gelijk gezet kan worden, wat vooral tijdens lange ritten de vermoeidheidsverschijnselen kan voorkomen. De motorophanglng heeft men bij de Duitse fabriek ook onder han den genomen, terwijl de beugels van het voorspatbord tevens zijn gewijzigd. De aluminium velgen zijn nu vervangen door stalen verchroomde volden en de voor vork is nu voorzien van drie in plaats van twee glijbussen. Naast deze ver nieuwingen vallen natuurlijk ook de gewijzigde benzinetank en de buddyseat op, die een geheel andere vorm heeft gekregen. De prijs van deze Zündapp Supcr- Combinette de Luxe bedraagt 1.149. Niet alleen de auto heeft, om de wintermaanden zon der al te grote problemen door te komen, speciale voorzieningen nodig. IJzel, sneeuw, pekel en andere vervelende winterse aange legenheden maken niet al leen het rijden op een bromfiets tot een wat In spannender zaak, ook voor de „brommer" zelf moeten speciale maatregelen wor den getroffen om deze pe riode goed en veilig door te komen. Ook voor de bromfiets ls het roestspook een van de belangrijkste vijanden, die dan ooft met felheid be streden moet worden. Vele roestbestrijdingspreparaten, die voor de auto in het leven zijn geroepen, kunnen ook op de bromfiets worden toegepast Bijvoorbeeld de handige spuitbussen, die bescherming geven tegen corrosie. Het chroomwerk en andere vitale delen van de bromfiets kunnen zodoende op vrij simpele wijze van een laagje plastic worden voorzien. Ook het eens extra in de was zetten van het frame kan nu helemaal geen kwaad, terwijl een grondige Inspectie van de diverse kabels, die vooral bij vorst de neiging hebben keihard te worden en dan op reeds zwakke plaatsen vrij gemakkelijk kunnen breken, beslist geen tijdverspilling betekent. Als de „brommer" toch weg moet voor een inspectiebeurt, wijs dun nogcens extra op het elektrische systeem en het ontstekingsmechanisme. De vochtigheids graad van de buitenlucht ls momenteel hoog en als de bromfiets dan ook vele uren in de buitenlucht moet staan, komen vrij gemakkelijk startmoellijkbeden voor. Nieuwe bougies of contactpuntjes kunnen dikwijls al heel wat narigheid uit de wereld helpen. En mocht er af en toe eens een onderdeel op de bromfiets vastvriezen (we denken bijvoorbeeld aan het slot en het contactslot) besef dan, dat dit probleem aangepakt kan worden met een spuitbusje met grafletpoeder Mocht er evenwél al vocht ln het wiel- of stuurslot zitten, leen dan van uw vrouw even de föhn (elektrische haardroger). Spuit daarna pas de grafletpoeder naar binnen. En tenslotte enige tips voor uw \elligheid: Besef dat gladde banden levensgevaarlijk zijn. Niet alleen de remweg wordt er onnodig mee verlengd, maar als het profiel niet diep genoeg ls, dan kan b.v. het water niet tussen de band en het wegdek wegkomen. Dan rijdt u als het ware op het water. Een levensgevaarlijk karwei. Een profieldikte van minsten* 1 mm moet men dan ook aanhouden. Als u een opeenhoping van bladeren op de weg ziet liggen, probeer dan om deze plaats heen te rijden of verminder onmiddellijk de snelheid. De kans op oen valpartij maakt u zodoende belangrijk kleiner. En dan natuurlijk de verlichting. Controleer de zaak nog eens en gebruik als vuistregel dat de lichtbundel van uw koplamp zodanig ls afgesteld, dat het licht zo'n tien meter voor het voorwiel op de weg straalt. Te hoog afgestelde koplampen werken verblindend; ook het „grote" licht van uw bromfiets! Mocht er eens een lampje doorbranden, bedenk dan dat het overgebleven lampje ook vrij snel kapot zal zijn. Stop daarom minstens een, maar liefst meerdere reservelampjes in uw gereedschaptasje. Het voorkomt niet alleen veel narigheid, maar dikwijls ook een bekeuring. Roestspook ook vijand van brommers

Leidse Courant | 1967 | | pagina 7