DERDE KERSTKUNSTMARKT IN HET WAAGGEBOUW BETALING ABONNEMENTSGELD PER GING AKTIEVE BEZORGER Oefenduel leverde Blauw Zwart volle wist op tegen TYBB LujujO HJ UUUKANT MAANDAG 11 L^cEiviuun, ldt>7 Met een tot „de burgers" gerichte oproep er samen met de kunstenaars iets van te maken, heeft burge meester G. C. van der Willigen zaterdagmiddag de derde door Galerie Walenkamp georganiseerde kerst kunstmarkt in het Waaggebouw aan de Aalmarkt ge opend. Ingeleid door galeriehoudster Lia Hooymans sprak de burgemeester er zijn blijdschap over uit dat de kunste naars, die hun werk op deze markt te koop aanbieden, hun ivoren toren hebben verlaten. Hij vond dat die houding gewaardeerd moet worden en dat de voor malige torenbewoners recht hebben op response. In de kunstmarkt zag hij een mogelijkheid de Leide- naar op een gemakkelijke manier in contact te bren gen met de kunst. Ook in de Lakenhal proberen we dat, aldus de burgemeester, maar bij deze kunstmarkt is er veel meer een open deur. Op deze derde kunstmarkt („groter en gewaagder dan ooit te voren") is werk te zien en te koop, van kunste naars die voor geregelde bezoekers van Galerie Walen kamp in veel gevallen geen onbekenden zullen zijn. Naast „hard edge" van o.a. Thom Geraedts en Vanèn, hangt er figuratief werk van Ronald Tolman en Cor Blok. Spectaculair is het werk van David v. d. Kop, die onder meer met een grafzerk vertegenwoordigd is. Enkele andere exposanten: W. F. Breddels, Marry Hövig en Haggeblad. In een van de hoeken draait de Leidenaar Hans Molen- bel korte filmpjes. De markt ziet er verzorgder uit dan vorige jaren. De openingstijden zijn van twee tot zes uur 's middags; van 19 tot 23 december van twee uur 's middags tot negen uur 's avonds. Waarschijnlijk nabij de Boerhaavestraat BOUW NIEUWE CHRISTELIJKE SCHOOL IN VOORHOUT Naar wij van de zijde van het be stuur tot Stichting en Instandhouding van Christelijke Scholen te Voorhout vernemen, is van het Ministerie van Onderwijs bericht binnengekomen van een urgentie-verklaring voor de bouw van een drie-klassige lagere school. Deze vergunning is bij het school bestuur met vreugde ontvangen. Al vele jaren lang heeft het bestuur er naar gestreefd tot de bouw van een school voor lager onderwijs te komen in de kom van de gemeente. Het thans bestaande gebouw (in de laatste jaren, wat het aantal leerlingen betreft ook veel te klein geworden) staat aan de Jacoba van Beierenweg, enkele kilo meters buiten de kom van het dorp. Vele, vooral nieuw ingekomen inge zetenen, zagen er bezwaar ip hun kinderen naar deze school te sturen, vanwege deze ligging, met als gevolg dat hun kinderen een school bezoch ten in Oegstgeest of Leiden. Desniette min groeide het aantal leerlingen van de school aan de Jacoba van Beieren- LISSE ST.-NICOLAAS IN POELPOLDER De Poelpolderjeugd te Lisse heeft za terdagmiddag in het Parochiehuis in de Bondstraat een f(jn St.Nicolaasfeest ge had. Na een kort toespraakje kwam St.- Nicolaas met twee Zwarte Pieten binnen onder het zingen van Sinterklaasliedjes door de kinderen. Maarhet is deze middag niet alleen om de eer van St.- Nicolaas gegaan, want St.Nicolaas had een geweldige zending cadeautjes by zich welke hy één voor één, op vaak hu moristische wyze, aan de kinderen uit reikte. Daarmee was het feest nog niet compleet, want toen de Sint klaar was en afscheid had genomen, kwam een ca baretgezelschap de kinderen vermaken, waarbij een zang- en een minnewedstryd werd gehouden, enkele goede imitaties van Dorus, enz. Tegen het einde van de middag kregen alle kinderen een mooie toeter, bij het naar huis gaan kregen alle kinderen nog een zak snoepgoed mee, zodat het alles by elkaar een fijne middag voor de jeugd van de Poelpolder geworden is. DIE VENDUO AANGEHOUDEN Een 20-jarige loodgieter en een 18-jarige bürijder, beiden uit Leiden, zijn in een danszaal door de politie aangehouden. Zij worden verdacht van diefstal van portemonnees. In een kledingmagazijn aan de Haarlemmerstraat hebben straatschen ders in de nacht van zaterdag op zon dag een ruit van 5 bij 2.10 meter ver nield, door er een vuilnisemmer tegen aan te gooien. Een witte Opel-Caravan is in de nacht van 8 op 9 december ontvreemd uit de Vrouwenkerkkoorsteeg. Van de wagen bouwjaar: 1964, kenteken: J. N. 19-86 blauwe kunstlederen be kleding is tot op heden nog geen spoor ontdekt. Morgenavond om half acht wordt in het Leidse Volkshuis aan de Apo- thekersdijk het jaarlijkse Volkshuis- Festival gehouden. Tijdens deze avond tonen jeugdige acteurs hun prestaties op het gebied van toneel, muziek en Bejaarde valt van trap Zaterdagmiddag, omstreeks kwart over één is de 82-jarige D. Vel berg uit Ledden van een trap gevallen. Met onbekend hoofdletsel werd hij opgeno men in het Academisch Ziekenhuis. De bejaarde man wilde de vogelshow be zoeken, in een restaurant aan de Sta tionsweg en heeft op de trap naar de eerste verdieping vermoedelijk zün evenwicht verloren. LEIDSE AGENDA Geopend voor spoedeisende gevailen Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 23553. MAANDAG 11 DECEMBER Stadhuis 14.00 en 19.30 uur Be grotingsvergadering. Hotel-restaurant „Nieuw Minerva" - 20.00 uur Ledenvergadering afd. Lei den D '66. DINSDAG 12 DECEMBER Museum voor Volkenkunde - 14.30 uur Opening tentoonstelling Japanse volkskunst. Leidsche Schouwburg 20.00 uur Het Nieuw Rotterdams Toneel met „De eerste mevrouw Fraser". De Burcht 20.00 uur Filmclub 16 met „Het tweede gezicht". Hotel „De Harmonie" 20.00 uur Vergadering Leidato-comite* Lcids Volkshuls 19.30 uur Volks huis-festival. WOENSDAG 13 DECEMBER Leidsche Schouwburg 20.00 uur Het Nieuw Rotterdams Toneel met „De eerste mevrouw Fraser". Stadsgehoorzaal 20.00 uur Con cert door pianist Julius Katchen. DONDERDAG 14 DECEMBER Stadhuis 14.00 en 19.30 uur Be grotingsvergadering. Burgerlijke Stand Geboren: Cora Aleid d.v. R. F. Wielin- ga en F. E. M. Springer; Maria Adriana Theresia d.v. F. J. Mittertreiner en J. C. M. v. Leeuwen. Ondertrouwd: C. v. d. Eijkel 22 jaar Gehuwd: B. J. Lindeman en M. Ver- lind; H. J. Ligtvoet en J. M. Verkuy- len. J. Sman 47 j., m.; K. ZOETERWOUDE H.R. Wijziging leasen „Meerburg" In verband met de onderlinge wedstrijden van de afdeling gymnastiek van „Meer burg" morgenavond vervallen de lessen, die vrijdagavond a.s. zouden worden ge houden. De zaalsporten zoals badminton kunnen nu vrijdag beoefend worden. SHOW VAN „LEIDSE VOGELVRIENDEN" IN BONDSGEBOUW TE VOORSCHOTEN Vanaf vrijdagavond 7 uur tot en met zondagmiddag 5 uur was in het Bondsgebouw aan de Leidseweg te Voorschoten de grote 17e afdelings tentoonstelling van zang- en kleur kanaries, bastaarden, tropische vogels en parkietachtigen. De Leidse Vogel vrienden is een grote vereniging met 125 leden, waarvan 40 uit Voorscho ten. Voor deze tentoonstelling waren 467 vogels ingestuurd. Er waren weer vele prijzen te behalen zoals 't Bonds- kruis en diverse bondsmpdailles en de gemeentepenning van Leiden. De jury bestond uit de heren W. van Woezik en W. Zitman (zangkanaries); J. den Boer, G. H. Brokmeijer en C. Punt (kleurkanaries e.a.); P. Th.. S. Meere- boer (parkieten); W. Langenberg en E. M. Wessels (tropische vogels). De beoordelingen van de jury waren als volgt: Harzers: vier vogels EK: le N. de Groot Leiden; twee vogels: le N. de Groot, Leiden; één vogels: le A. v. d. Plasse (Meesterzanger), Voorschoten; één vogel open klasse: le E. de Ko ning jr. Zoeterwoude- Kleurkanaries, vetstof: vier vogels EK: le j. de Zwarte, Voorschoten; twee vogels EK: le A. v. d. Houwen, Leiden; één vogel EK: le J. van Al phen, Voorschoten; le P. de Graaf, Leiden; le A. den Hollander, Voor schoten; le A. v. d. Houwen, Leiden; 1« A. den Hollander, Voorschoten; le J, Ja Lau, Leiden; le J. la Lau, Leiden; één vogel EK 66: le J. la Lau, Leiden; één vogel open klas: le H. Ouwehand. Leiden; le H. Ouwehand, Leiden. Kleurkanaries, gepigmenteerd: 4 vo gels EK 67: le J. de Zwarte, Voorscho ten; le J. Hettinga, Leiden; twee vo gels: le J. de Zwarte, Voorschoten; één vogel EK: le H. van Hoek (kam pioen), Voorschoten; le J. la Lau, Lei den; één vogel EK 66: le L. van Hou ten. Voorschoten; één vogel OK: le J. de Zwarte, Voorschoten; le J. van Noord, Wassenaar; le P. Verhoork, Voorschoten; le J. de Zwarte, Voor schoten: le J. van Noord. Wassenaar. Kuifkanaries: één vogel EK 67: le W. Weidema, Voorschoten. Tropische vogels: paren EK: le W. Weidema, Voorschoten; le W- Weidema, Voor schoten; 1 vogel EK:' le W. Weidema. Voorschoten; 1 vogel EK 66: W. Wei dema, Voorschoten; 1 vogel OK: W. Weidema, Voorschoten; le G. Zwanen burg Zoeterwoude; paren open klasse: le W- Weidema. Voorschoten; 3 vluch ten van minstens 4: W. Weidema, Voorschoten. Bastaarden: één vogel EK: W. Wei dema, Voorschoten. Parkieten: één vogel EK of OK: le B. Kasbergen, Leiden; paren: le F. Perel, Voorschoten. Grasparkieten: één vogel EK: le P. Kruit, Leiden; paren: le P. Kruit, Ledden; één vogel 1966 EK: le P. Kruit, Ledden; één vogel OK: le J. Zandbergen, Zoeterwoude. VERGADERING VAN AFD. LISSERBROEK KON. NED. VER. BLOEMB.CULTUUR groepsvorming gekomen moet worden om tot meer efficiente organisatie en werking te kunnen komen. Hy waar schuwde ervoor, dat er grote veranderin gen op til zyn, óók al ln verband met de E.E.G. en het bollenvak op zijn tellen moet passen. De beschrijvingsbrief werd na enige besprekingen aangenomen. De heren A. J. Mesman en J. Th. Straathof zullen op de algemene vergadering te Haarlem de afdeling vertegenwoordigen., Vrijdagavond Jl. heeft de afd. Lisser- broek van de Kon. Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur vergaderd (we gens gebrek aan een goede lokaliteit in de Llsserbroek ln „De Witte Zwaan" te Lisse. Voorzitter A. J. Mesman mocht de voorzitter van de Kon. Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, drs. H. B. P. A. Letschert, als spreker verwelkomen. In een door hem gehouden inleiding heeft spreker gezegd, dat op de vraag „wat kan de afdeling Llsserbroek doen om de zaak levendig te houden" gewezen op het feit, dat de Kon. Alg. Ver. In het verle den véél gedaan heeft ter behartiging van de vakbelangen in het algemeen. Voor de toekomst staan grote plannen op stapel, nl. om te komen tot een So- HAZERSWOUDE FASSON ONDER DE KAP De nieuwe fabriek van Fasson (Ne derland) N.V. te Hazerswoude is on der de kap gekomen. De fabriek, die een oppervlakte krijgt van 5100 m2, terwijl voor uitbreiding nog een ter rein van ongeveer 12.000 m2 beschik baar is, zal naar wordt verwacht be gin volgend jaar in produktie komen. De „coating"-machine die zal worden geïnstalleerd, wordt de grootste belij- mingsmachine voor de produktie van zelfklevende materialen ter wereld. Voorzitter A.R. Het ziet er naar uit. dat het voorzittersprobleem bij de plaaselijke Anti-Revolutionaire Kies vereniging „Nederland en Oranje" is opgelost. Tijdens een vrijdagavond gehouden bijeenkomst van de leden heeft men de echtgenote van de ge reformeerde predikant ds. Jonkers als zodanig gekozen. Mevrouw Brink heeft de verkiezing in beraad gehouden. Bij instemming met deze verkiezing wordt mevrouw Brink de opvolgster van de heer G. Drexhage, die onlangs is overleden. Beat, pop. soul Dancing ,,'t Zwaan tje" zal de komende weken de jeugd alle gelegenheid bieden met belang rijke formaties uit de wereld van de vaderlandse lichte muze kennis te ma ken, Zo is de door Lex Harding (van Veronica) gecoachte groep The Flower op Tweede Kerstdag in de middag uren present en maken The Golden Ear-rings 's avonds hun opwachting. Op Nieuwjaarsdag treden cle Motions op, terwijl Cees v. Zijtveld met zijn drive-in discotheek op 14 januari aller aandacht voor zich opeist. Daddy's Act. de door Jos v. Vliet gemanagede Haagse groep, kan de jeugd ontmoe ten op 21 januari. Dammen Het tweede team van de damvereniging ..Samen Sterk" heeft in de eerste klasse B van de Leidse Districts Dam Bond de beste kansen op het kampioenschap. Uit de acht gespeelde wedstrijden behaalden de Hazerswoudse dammers veertien punten, terwijl het Leiderdorpse LDC dertien punten in negen wedstrijden scoorde. „Samen Sterk" 3, dat uitkomt in de eerste klasse A, neemt een plaats in de middenmoot van de ranglijst in. In de wedstryd tegen koploper Nooit Gedacht uit Ter Aar kwamen de Ha- ze rs woud ers niet verder dan een 17-3 nederlaag. ciaal-Economisch Bureau om als voor lichtingsbureau te fungeren. Het heeft spreker bij zijn intrede, drie jaar gele den, zeer verwonderd, dat in deze rich ting nog nooit iets gedaan werd en de stichting van dit bureau zeer dringend noodzakeiyk is. Om een onderzoek naar de verwezenlijking te starten ls aan het PVS een subsidie gevraagd van 75.000. Drs. Letschert heeft ook sterk beklem toond, dat in een organisatie als het bloembóllenvak met 9000 kwekers en 5000 exporteurs zeer beslist tot grotere KOUDEKERK Contactavond De voetbalvereniging „Koudekerk" speelde de 4e ronde van haar klaverjascompetitie, waarvoor gro te belangstelling bestond. De uitslag was: I H. van Wetten 5394 p„. 2 C. Pa ling 5368 p., 3 C. Straver 5258 p., 4 C. de Wit 5237 p„ 5 T. van Vegten 5081 p., 6 W. van Vegten 5030 p„ 7 H. Schellin gerhout 4943 p., 8 A. Oudshoorn 4943 p. Ondertrouwd: Johannes Alphonsus Maria Michaël Zwartjes, 23 jr en Maria Cornelia Anthonia Pouw, 21 jr; Wybren Johannes Jacobus Kunnen, 23 jr te Utrecht en Lutgerdina Brulnsma, 22 jr. weg dusdanig, dat de laagste klassen reeds zijn ondergebracht in de nieuwe St.-Antoniusschool, dank zij de goede samenwerking tussen het bestuur van deze r.k. school en de chr. school. Bij de nog te behandelen gemeente begroting 1968 heeft het college van b. en w. in hun memorie van toelich ting aan de raad er reeds op gezin speeld, dat deze school zal kunnen worden gebouwd op een gedeelte, van het oorspronkelijke dorpsplein, hetgeen onmiddellijk grenst aan de Boerhaave straat. Hierop kan volgens hun plan nen royaal een zesklassige school met de' daarbij behorende speelruimte en groenvoorziening worden aangelegd. Zij zijn hiermee afgestapt van een eerder plan dat reeds enkele jaren geleden was gepland, te weten op de grond waar zich thans nog de boerderij van de erven H. C. v. d. Hulst bevindt. Het kan als uitgesloten worden be schouwd, dat deze grond binnen zeer korte tyd beschikbaar zal komen. NOORD WIJK IJSBAAN OPEN Als een van de eersten is vanmiddag de ijsbaan „Casino" in Noordwijk open gesteld. Vannacht heeft men de baan ondergespoten en vanmorgen kwam een ideale ijsvlakte tevoorschijn. Ook van avond kan iedere schaatsliefhebber zyn „schaatshart" ophalen en wel vanaf 7.30 uur. Abonnees, die het abonnementsgeld per giro wensen te betalen, worden verzocht, dit vóór de aanvang van het betreffende kwartaal te doen op onze postrekening no. 103003. De abonnementspryzen zyn: per maand 4,45 per kwartaal 18,35 per kwartaal per post 16,20 AUTOMATISCHE GIRERING Het bespaart U tyd en moeite, indien U automatisch de betaling van uw abonnementsgeld door de Giro-dienst laat overschrijven. Op aanvraag zen den wij U gaarne een opdrachtformulier toe. De Leidse Courant - Abonnementen-adm. ZEVENHOVEN Wethouder H.C. de Groot t Op 53-jarige leeftyd is na een lang durige ziekte toeh nog vrij onverwacht ln het Dlaconessenhuis te Lelden over leden Hermanus Cornells de Groot, wet houder van de gemeente Zevenhoven. De heer De Groot, die in Zevenhoven werd geboren, heeft sinds 1953 zitting gehad in de gemeenteraad. De laatste jaren, tot 1960 en vanaf 1966, was hy VERTROKKEN PERSONEN IN LEIDEN week van 28 no R.J. van Kempen en fam., Heren-' gracht 5, Vleuten-De Meern, Meentweg 107; K. Hangeveld en fam., Lange Zand straat 4, Roden, Norgerweg 40; G. J. de la Rie en fam., Ryndijkstraat 11, Heer- hugowaard, Feithstraat 13: J. Melein. en fam., Moddermanstraat 31, Scherpen- zeel, Proeftuin 15; L. J. Poort en fam., de Meij v. Streefkerkstr. 31. Capelle a.d. IJssel, Louis Couperusplaats 131; W. A. Kasteleyn en fam., Kagerstraat 10, Oegstgeest, P. Heinlaan 88; W. Galjaard en fam., Voorstraat 36, Breda, Leon v. Heilstraat 56; P. Vermey en fam., Burg- gravenlaan 191, Oegstgeest, Clematislaan 57; H. C. Ubink en fam., Plantage 20, 's-Gravenzande, Joh. van Nassaustraat 6; P. M. Baeten en fam., Hoge Morsweg 16, Katwijk, Dahliastraat 2e; D. ,W. F. van der Schild en fam., de Gijselaar- straat 11, Waddinxveen, W. Bunningstr. 86; J. Boonders en fam., Carl, de Bour bonhof 42, Woubrugge, v. Woudeweg 33; J. M. M. van der Vaart en fam., Kenne- dylaan 110, Vught, Willem m laan 13; S. M. Westera en fam., Floresstraat 18, Oegstgeest, Sportmanstraat 10; W. Baa- nen en fam., Morsweg 264, Ede (Gld.), Jul. v. Stolberglaan 141; P. Selier en fam., Hugo de Grootstraat 3, Leider dorp, .Meidoornstraat 18; A. H. van Es en fam., Uiterstegracht 184a, Leider dorp, Kastanjelaan 2; G. L. Rinkel en fam., Kennedylaan 84, Ver. Staten van Noord-Amerika; B. J. Limburg en fam., Coornhertstraat 25, Alphen aan den Ryn, Dillenburgstraat 64; D. F. Matheny en fam., Mozartstraat 61, Ver. Staten van Noord Amerika: W. Zitman en fam., Stuyvesanthof 21, Sprank-Capelle, Schre- velstraat 45; J. C. Kerssen en familie, Schubertlaan 86, Hengelo (O), Adr. Brouwerstraat 33; C. H. Klasen en fam., Const. Huygenslaan 1, Oegstgeest, Cle matislaan 51; J. F. Meerts, woonwagen kamp, Maastricht, woonwagenkamp, St.- Gertrudisplein; A. M. Pfenninger-Tette- roo, Boshof 16, Koudekerk a. d. Ryn, v. Poelgeestlaan 52; J. Nell, Hoge Rljndyk 93, Hazerswoude, Potgieterlaan 49; L. Schutte, v. Vollenhoveplein 87, Ver. Sta- L wqk in LEIDEN COURANTENBEZORGERS GEVRAAGD DE LEIDSE COURANT Byzonder geschikt voor scholieren. Hoge honorering. Sollicitaties afdeling abonnementen. Papengracht 32, telef. 20935. WASSENAAR GESLAAGDE DVS-AVOND IN WASSENAAR Zaterdagavond heeft de accordeon vereniging DVS ln de zaal van het Je- roenhuis te Wassenaar die zich ln de loop van de avond, dank zjj vele laat komers, toch nog vrijwel geheel vulde haar najaarsconcert gegeven. De DVS-avond bestond uit drie delen: het optreden van het Jeugdorkest, daarna het concert door de senioren en na de pauze een toneelstuk. Voordat de jeugd aan bod kwam hul digde voorzitter B. J. Wijering enkele jubilerende leden: de heer M. Kiers, die al 20 jaar trouw en aktief lid, de dames Van der Wouden en de heer Paardekoo- per, die elk tien jaar lidmaatschap ach ter de rug hebben en dirigent Sjoerd de Vries, die aan zyn derde lustrum toe is. Zij ontvingen een biyvend aandenken, mevr. De Vries bovendien een boeket bloemen. Dirigent De Vries leidde het jeugdorkest daarna, een tiental jongelui, die nog niet zo heel lang accordeonles hebben, maar met elkaar toch al een aardig programmaatje konden brengen dat bij het publiek zeer in de smaak viel. Het seniorenorkest bracht vervol gens een gevarieerd programma met on der meer „Der Kallf von Bagdad", een selectie uit „Die Czardasfllrstin", de „Espana-walzer" van Waldteufel en de „Florentlner Marsch". Er werd door het orkestje met veel enthousiasme ge speeld en dirigent De Vries en zyn or kestleden oogstten 'n dankbaar applaus. Na de pauze voerde een uit leden van DVS gevormde toneelgroep het blijspel „Geen geld en toch geen zorgen" op, dat de aanwezigen een uurtje gezellig ver maak schonk. Daarmee was de avond nog niet om: tot 1 uur wma er nog ge legenheid tot dansen. Burgervader beschermheer van reddingsbrigade Burgemeester mr. W. J. Geertsema is geïnstalleerd als beschermheer van de Wassenaarse Reddingsbrigade. Dat ge beurde vrydagavond tydens een buiten gewone bestuursvergadering ten huize van de voorzitter, de heer M. Schrijver. In een oorkonde heeft het bestuur van de brigade vastgelegd, dat aanleiding tot de benoeming tot erevoorzitter ls de daadwerkeiyke belangstelling, die de burgemeester steeds voor het wel en wee van de brigade aan de dag legt. De byzonder goede relatie, die tussen de burgemeester en de brigade gegroeid is heeft men tot uitdrukking willen bren gen door hem het beschermheerschap aan te bieden, welke benoeming hy gaar ne heeft willen aanvaarden. Kerstavond van Vrouwengilde. Het Katholiek Vrouwengilde te Wassenaar houdt dinsdagavond 12 december te 8 uur in het Jeroenhuis een Kerstavond. Een groep van 28 jonge kabouters zal zingen en een kerststukje spelen, ter wijl voorts optreedt het koor „Hadewyck Rei", bestaande uit een 65-tal zusters dat onder leiding van Kees Bak uit Delft kerstliedereu ten gehore zal bren gen. Verder staat een verloting op het programma. Werkzaamheden aan Papeweg. Vandaag ls een begin gemaakt met werkzaamheden aan het gedeelte van de Papeweg, dat uitmondt op de Ryks- straatweg. In verband daarmee zal ge durende ongeveer 2 weken slechts één rijbaan voor het verkeer in beide rich tingen beschikbaar zyn zodat met ver traging door filevorming rekening ge houden moet worden. ten van Noord Amerika; E. van Ingen- Boëkhout. v. d. Waalsstraat 4, Zeist, Burg. van Tuyllaan 41; T. van der Hey- den, Drechtstraat 1, Voorschoten, Mul derlaan 29; M. S. Snel, Oude Singel 68, Rotterdam, Groene Hilledljk: T. Kuiper, Morsweg 112, Assen, Esstraat 9; M. van der Heyden-Baart, Oranjestr. 10, Voor schoten. Mulderlaan 29; E. C. Smits- Boone, Zoeterwoudseslngel 101, Pqnac- ker, Zwetkade 28; J. G. Smits, Morsweg 161, Pynacker, Zwetkade 28; R. Gunst, Jac. van Kampenlaan 2, Dell, Dorpsdijk 61; H. van Kouwen, Witte Singel 37, Amsterdam, v. Nyenrodeweg 187; W. C. M. Gieske, Julianastraat 2a, Amsterdam, Smaragdstraat 19; H. G. S. Slemers, Breestraat 143, Ermelo, Leuvenumseweg 88; M. A. Zaneveld, Oude Vest 49, 's- Gravenhage, Barentzstraat 1; P. W( Heemskerk, Lange Mare 71a, België; T. D. F. Somsen, Beschuitsteeg 1, Arn hem, Mosweg 3; E. van der Vliet, Ryns- burgerweg 10. Oegstgeest, Rijnzichtweg 151; C. van Haren, Akkerhof 46, Wad dinxveen, Nic. Beetslaan 144; G. van der Plas, Debussystraat 13, Katwyk, P. Krugerstraat 39; A. C. H. v. Schelle, Jan van Goyenkade 1, 's-Gravenhage, Nieuwe Uitleg 23; W. Tymstra, Jan v. Goyenkade 26, Oegstgeest, Regentesse- laan 14; A. Schellekens, Klikspaanweg 37, 's-Gravenhage, v. d. Helmstraat 4; J. Brak, Staringkade 50, Oegstgeest, Rhyngeesterstraatweg 23; J. T. Schlan- gen, Lammenschansplein 26, Rotterdam, Claes de Vrieselaan 104a; J. Koelewyn, Boommark 4, Amsterdam, Jac. van Len- nepkade 73 II; B. W. J. Haneveld-Be- rend8, Hogewoerd 102, Veldhoven, de Siterlaan 36; M. L. J. J. Nuijens. Noord einde 50, Oirschot, Spoordonkseweg 15; H. P. M. van Dyk, Marislaan 9, Leider dorp, Hoogmadeseweg 43; J. E. M. Baars-Belt, Decimastraat 1, Hillegom, Weeresteinstraat 53; H. C. van den Wijn gaard, 4e Binnenvestgracht 1, Zoeter woude, Irenestraat 8; A. Abaïzi, Doeza- straat 34, Marokko; M. A. Yazar, Kraa- ierstraat 2, Leiderdorp, Zyldijk 22; A. Ylizgec, Kraaiergtraat 2, Leiderdorp, Zijldyk 22; D. B. J. van de Water, Haar lemmerstraat 207, Schoonhoven, Lopiker-, straat 35; M. Gamma, Haarlemmerstraat 38, Marokko; P. F. M. van den Broek, Lange Mare 64, Schoonhoven, Spoor straat 50; H. M. Kroone, Burggravenlaan 217, Haarlem, Cornelisstraat 74 rd; D. G. A. van den wyngaard-Geel, Kapteyn- straat 3, Zoeterwoude, Irenestraat 8; A. J. W. Stoute-van Rooijen, Coornhert straat 10, Voorschoten, Schramlaan 6; M. S. T. M. van der Meer-Arts, Ryndijk 104, Alphen aan den Ry'n, Steenstraat 7; B. A. Burbee, Nic. Beetsstraat 17a, Marokko; M. P. Schuringa, Doelensteeg 10a, Rotterdam, West Varkenooraseweg 2; J. M. H. Schrier, Oude Singel 242, Sassenheim, Emmalaan 14; C. C. Bier huis-van Veen, Aarstraat 15, Leidschen- dam, Kon. Jullanalaan 67; W. Schip horst, Moddermanstraat 1, 's-Graven hage, Mezenlaan 10; E. G. M. Tjon-Ver- steeg, Moddermanstraat 77, Amsterdam, Langswater 492; J. Christen, Marislaan 39, Schiedam, Heenvlietstraat 49; M. G. Brandsm, Roodborststraat 34, Oegst geest, Wilhelminapark 9; A. M. A. van der Meel-van der Sanden. Abr. Crijnssen- str. 2, Alphen aan den Rijn, Thorbecke- straat 99; J. G. Tielenius Kruythoff, Plantsoen 79, Rotterdam, Mathenesser- laan 322; A. J. M. Jansen, Hooigracht 11 29, Heerlen, Columbusstraat 21; F. C. S. M. van der Meel, Oude Ryn 110, Alphen aan den Rijn, Thorbeckestraat 99; M. E. J. S. van Kerkhoff, Oude Sin gel 26, Oegstgeest, Nassaulaan 54; M. J. A. G. de Jeu, Haarlemmerstraat 138, Tanzania; J. van der Veld, Tib. Siegen- beekstraat 29, Delft, Roland Holstlaan 177; R. de Jong, Heemskerkstraat 103, Apeldoorn, Chopinlaan 3; J. Kanis, Bos- huizerkade 73, Texel, Kikkertsstraat 31; E. N. Over, Boerhaavelaan 9, Rijswijk, ZH, Regentesselaan 45; A. Versney en fam., Schelpenkade 47, Leiderdorp, Splln- terlaan 14. WASSENAAR Oefenduel Blauw Zwart heeft gis termiddag op haar eigen terrein, dat in uitstekende staat verkeerde, een oefen wedstrijd gespeeld tegen de Haarlemse derdeklasser TYBB. Het ls een aantrek- keiyke wedstrijd geworden, die door de Wassenaarse gastheren met 41 werd gewonnen. Halverwege de eerste helft nam TYBB door haar linksbinnen de leiding. Twee treffers voor de rust van P. Donath en T. v. d. Drift en twee in de tweede helft van R. Ham en uit een combinatie van P. van Rldjn met P. Donath brachten de stand op 41. tevens" wethouder. De uitvaartdienst wordt gehouden op woensdag 13 dec. a.s. om half elf in de parochiekerk van Joannes Geboorte te Zevenhoven, waar na de begrafenis volgt op het r.k. kerk hof aldaar. NIEUWKOOP Geboren: Dennis Alfons, zn. van G. van der Heijden en N. L. Spruit; Hen- drika Neely, dr. van H. Immerzeel en N. van Oudenallen. Overleden: Cornelia Verleun; wed. v. P. Verwer. Gehuwd: S. A. Pieterse, ou<J 26 jaar, en J. C. W. van Koert 23 jaar; Th. C. Broekhof 32 jaar en P. Pieterse 38 jaar, P. R. G. Veenstra, 19 jaar en J. M. de Jong 20 jaar. SASSENHEIM HOMETRAINER-TOERNOOI Zaterdag a.s. organiseert de wieler vereniging „Sassenheim en Omstreken" weer een hometrainer-toernooi voor ama teurs en nieuwelingen om de KSA-be- ker. Aanvang 's middags om 1 uur voor ritten tweemaal 500 m. 's Avonds om half acht is de finale, tweemaal 1000 m. Aantal deelnemers circa 45, o.a. Van Dalsum, v. d. Torre en Van Duyvenbode van „De Rotterdamse Leeuw"; Stroom- bergen, Knoppert en Zuiderduin van „De Bollenstreek"; Peter en Paul Akerboom en De Jong van Swift; Koreman, Vis en v. d. End van Westland. In de voorritten wordt gereden om de verenigingsprijs. De 3 snelste ritten per vereniging tellen. Tydens de finale wordt er door de ad- spiranten van „De Bollenstreek" en „Sas senheim en Omstreken" gereden voor programmavulling. LEIDSE BIOSCOPEN Camera: De duivelsdans (18 jr.) Dageiyks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Geheim agent in Casablanca (14 jr.) Dageiyks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Vrouwen in het donker (18 jr.) Dageiyks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Het tiende slachtoffer (18 jr.) Dageiyks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Het gaat over vrouwen Dageiyks: 2.30. 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Agent X 77 - opdracht moord (14 jr.) Dageiyks: 2.30, 7.15, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. KORRELTJE PUNT Marktberichten ROTTERDAM, 11 dec. Vee Aan voer totaal 1999; slachtrunderen 1573, varkens 426; slachtrunderen 430-460, 380-415, 340-365, 320-330; varkens 225- 230, 217-223, 210-215; stieren 400-455; worstkoeien 295-315; slachtzeugen 160- 170; zware varkens 195-205. Handel, aanvoer en prijzen: slachtrunderen, groot, redelijk, als vorige week; var kens, groter, vlot, prijshoudend. AMSTERDAM. 11 dec Vee Aan voer 277 runderen, prys f3.25-f4.70; 123 varkens, prijs f 2.75-f 2.82. Handel: RIJNSBURG, 9 dec. Bloemen Narcissen: Early Glory 95-125, Helios 80-110, Freesia's: White Swan 135-210, Aurora 135-200, Golden Yellow 85-125, Irissen 85-120, Trosehrysanthen: Ro- linda 150-170, Rose Chrysant 140-170, Lvona 130-160, Long Island 130-150, Vibrand 125-150, Tokio 120-145 allés p. bos. Geplozen Chrysanthen: Euphor bia 25-75, Diplomaat 25-35, Clingen- daal Elite 26-24, Bornholm 23-30, An- thurium 85-165, Gerbera 15-38, Rozen: Baccara 35-62, Zorina 15-26, Carol 15- 20, Garnet 15-20, Hyacinten: L'Inno- cence 25-44, Anne Marie 10-25, Tulpen: Tommy 15-25, Paul Richter 16-24, Le vant 11-17, Am. Anjers: Carry Sim 16-20, Oranje Triumph 16-22, Keevers 15-20, Farah Diba 15-20, Dusty Sim 15- 20, Rode Sim 13-18, Arthur 13-18, Es- perence 12-18, Witte Sim 13-17, Crow- ly Sim 13-17 alles per stuk.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4