POST- ALTIG AAN DE LEIDING Van Klaveren volgens Boksbond te oud Krappe zege voor onvolledig Bona Stars Machtige keizer dichtte in lange sprint „het gat" Neem óók TWIN Post- Altig heersen in zes daagse UITSLAGEN LBB Chileense voetballers willen staken Bona Starsspelers in selectieteams Voetbalprogramma's week verschoven lekker roken! Satan Hanover moet zijn waarde bewijzen Wie beweert, dat hij bij kegelen steeds negens gooit Neem óók TWIN MAANDAG 11 DECEMBER 1967 DE LEIDSE COURANT Post-Al tig (Ned-Dld) 203 punten Eugen-Lykke (Den) 51 punten lz-Deloof (Dld-Belg) 178 punter i-Koel (Ned) 133 punten 6. Fore-Verschueren (Belg) 62 punten OP 8 ronden: 7. Duyndam-Beghetto (Ned-It) 146 pnt. op 18 ronden: 8. Karetens-Severyns (Ned-Belg) 89 pnt. op 30 ronden: 9. Wagtmans-Baensch (Ned-Aus) 08 pnt. op 41 ronden: 10. Schuurlng-Vlanen (Nederl) 134 punten op 47 ronden: 11. Nljdam-Zoet (Nederland) 128 punten DEN HAAG Het bestuur van de Nederlandse Boksbond wenst zich uit drukkelijk te distantiëren van de boks- demonstratie, die oud-olympisch en Europees kampioen Bep van Klaveren vanavond tijdens de Zesdaagse in Am sterdam zal geven. De medische com missie van de NBB vindt het onverant woord, dat iemand op een dergelijke leef tijd Van Klaveren Is zestig j^iar nog demonstraties geeft. Omdat Van Kla veren geen lid is van de NBB behoeft hij deze uiteraard niet om toestemming te vragen. Het bestuur van de NBB heeft burge meester en wethouders van Amsterdam voor de afgifte van de vergunning voor de demonstratie van Van Klaveren op de hoogte gebracht van de bezwaren van de medische commissie. Basketball Het bekerduel S.V.E.Bona Stars op zaterdagavond j.l. in Utrecht werd op het laatste ogenblik uitgesteld. SVE was nog niet fit na zijn strijd tegen Real Madrid en de Leidenaren zagen de wedstrijden van heren 1 en 2 dub- belvallen. De Stars die hun vrije weekend toch wilden benutten nodig den daarop een oude bekende uit de Landelijke Klasse uit. Rotterdam-Zuid nam de uitnodiging aan, kwam en moest zijn meerdere erkennen in een onvolledig Starsteam. Zonder And ré en Peter de Jong en de vaste wissels uit het tweede team waren de Leidenaren toch nog in staat het felle Rotterdam-Z. op afstand te houden. Verdedigend in een 2-3 zone gaven de Stars in de eerste helft blijk van een goed schot. Hans van Mame ren was de felle Rotterdammers te snel af en wist op eenzelfde plaats regelmatig tot scoren te komen. Na de rust vielen de Stars iets terug. Althans zij speelden volgens hetzelfde patroon verder, terwijl Rotterdam-Z. zijn ritme vond en tot scoren kwam. Het werd een gelijkopgaande strijd, waarin de leiding steeds bij de Leidenaren bleef, totdat in de laatste minuut de gasten met 60-61 verrasten. Gelukkig voor de Stars benutte Pieter van Tuyll van Serooskerke een onmogelijke kans waardoor de winst in Leiden bleef. Eindstand 6261. De Bona Stare zullen woensdag avond de competitie vervolgen. In Den Haag ontmoeten zij het Amster damse Herly. Overige teams De overige seniorenteams kwamen alle tot winst. Het reserveteam scha kelde Suvrikri, een mogelijke kandi daat voor het kampioenschap, in eer. spannende wedstrijd uit. Wim Stol met een fabuleus afstandschot en Theo Bark, ongenaakbaar in de rebound, leverden de grootste bijdrage in een zege van 59—66, waarmee de ongesla gen positie behouden bleef. Het derde Starsteam dat in het begin van de competitie de grootste moeite had het hoofd boven water te houden komt er steeds beter in. Zij behaalde haar der de zege ten koste van Vodo 2 met 33-42. Bona Stare 4 blijft kandidaat voor het kampioenschap in de tweede klasse. Een winst van 5028 op Ariston 2 bracht dit team weer een stapje ver der. Hans de Jong en Gerard van Slingerland waren bij de Stars de grote animators. De jeugdteams do mineren in de eerste klasse. Junioren a verraste met een uitslag 16032 te gen Blitz a en kan nu reeds zeker zijn van het kampioenschap. Uitslagen dames: RowicBona Stars 1: 32—29; B.V. Alphen—Bona Stars 2: 24—33; Bona Stars 3—Blitz: 25—11. De neutralisatie in een zesdaagse is de tijd om te relaxen. En dat gebeurt dan op Van onze sportredactie) AMSTERDAM Peter Post heeft het 't af gelopen weekend in de Amsterdamse Zes daagse niet gemakkelijk gehad. Steeds weer hebben Lykke-Eugen, Renz-Deloof en Pfen- ninger-De Roo acties ondernomen om Post en Altig van de toppositie te verdringen. Zelfs de lange jachten die zaterdagavond zo'n 12.000 wielerenthousiasten in de uitver kochte RAI te zien kregen en de felle attaques, die de naaste concurrenten van Post en Altig zondagavond nog voor zo'n 3500 toeschouwers lieten zien, brachten geen grote veranderingen in het strijdbeeld. Peter Post is duidelijk op weg in Amsterdam de „keizer" te worden in de Post-Altig beheersen de strijd volledig. Alleen de „kleintjes" in het circus van Kurt Vyth krijgen af en toe nog eens de kans om wat ronden ach terstand terug te hemen als de kopstukken zich gereed maken voor de volgende strijd. Een van die koppels, die dit wielerawmtuur in de achter hoede moeten beleven, is Zost-Nijdam. „Die grote jongens doen met ons wat ze willen. Je hoort erbij, maar erg plezierig is zo'n Zes daagse voor ons niet. Je blijft aardig in hét veld zo lang geen van de koplopers iets gaat onder nemen, maar als Post of Pfenninger of Lykke even wegspringen zijn wij feitelijk verloren", klonk het in de cabine van Koel en Nijdam, vlak voor Amsterdams burgemeester Samkalden zon dagavond een kijkje kwam nemen in de RAI. Enige minuten later werd het bewijs geleverd. Bart Zoet kwam er met Henk Nijdam niet aan te pas, toen Peter Post, Jan Jansen en Palle Lykke in een geweldige jacht Fritz Pfenninger op gro tere afstand wilden brengen. Het trio kwam ver, maar in het zicht van de Zwitsers-Nederlandse combinatie Pfenninger-De Roo strandde de aanval Het was slechts korte tijd rustig. Toen raakten opnieuw Lykke-Eugen en Janssen-Koel op drift. Een kleine onoplettendheid van Rudi Altig was er oorzaak van dat ook Jo de Roo kans kreeg om bij die duo's te springen. Fritz Pfenninger was ineens klaar wakker. Het Zesdaagselied „P-o-s-t, zet je fiets maar aan de kant, want Peter Post rijdt mee", klonk door de microfoons en dat was juist de impuls die Pfenninger en De Roo nodig hadden om nog verder en harder van Peter Post weg te springen. Het „gat" tussen de koplopers tijdens deze jacht en het koppel Post-Altig werd steeds groter. Maar toen kwam een van die schitterende momenten van Post. Een tiental ronden lang bleef hij in de jacht en het gevolg was dat Lykke, Janssen en Pfenninger steeds meer van hun voorsprong moesten prijsgeven om tenslotte nog in de laatste sprint van deze jacht door Post en Altig te worden verslagen. Als een machtige keizer had Post zich laten gelden. komt „Schitterend wat deze man doet", zei Kurt Vyth. Er kon zelfs weer een glimlach af van het gezicht van de directeur. Kort daarvoor had de accu miljonair nogal boos door de RAI gelopen. Zowel de radio als de televisie hadden het bericht be kendgemaakt, dat de bok9demonstratie van Bep van Klaveren, vanavond in de RAI, mogelijk niet zou doorgaan, omdat de Nederlandse Boksbond zich van deze demonstratie distantieerde. „Wat heb ik met de boksbond te maken? Bep van Klaveren komt vanavond in de ring", was de reactie van Kurt Vyth. En zo blijkt dat een mach tig wielerdirecteur als Kurt Vyth nog wel andere dingen aan zijn hoofd heeft dan alleen maar wielrenners. Peter Post en Gerard Koel la ten zien, rustig peddelen met een been en het an dere als in een fauteuil op het stuur. Want ge worden. Al lijkt alles erop, dat Post rechtstreeks naar zijn eenen veertigste zege stuurt en ook Koel dat niet zal kunnen verliin ADVERTENTIE Bep Het bridgecircus van Omar Shariff, die deze bezigheid af wisselt met het spelen van filmrollen, vertoeft in ons land. Behalve de meester zelf maken de Italiaanse maestro's Garozzo en Belladonna deel uit van zijn groep. Op de foto het Nederlandse toppaar Krijns en Slavenburg (links en rechts) in actie tegen Garozzo (achter) en Belladonna (voorgrond) Duitse selectie versloeg turners DtlLKEN. Het Nederlandse heren- turnteam heeft zaterdag in het West- duitse plaatsje Dülken een duidelijke nederlaag (253,75 tegen 250,80) geleden tegen de vertegenwoordigende ploeg van Rijnland. Vooral op rek waren onze landgenoten /erre de mindere van hun Duitse tegen standers. In het persoonlijke klassement was onze nationale kampioen Cor Smul ders de best geplaatste Nederlander. Hij eindigde op de tweede plaats met bijna drie punten achterstand op de uit Keulen afkomstige Wolfgang Höpfner, die 54,35 punt behaalde. Het persoonlijke eindklassement luidt: 1. Wolfgang Höpfner (Did.) 54,35 pnt.; 2. Cor Smulders (Ned.) 51,50; 3. Viktor Bechdolf (Leverkussen) 51,40; 5. Alex Knip (Ned.) 50,95; 6. Jan Snellenberg (Ned.) 49,35; 7. Ab Wijma (Ned.) 47,90; 8. Gerrit ten Bos (Ned.) 47,60; 9. Pierre Matton (Ned.) 47,20. le Klas: Katwijk—Vriendschap 4—4, ZuidSpijkerbak 44, Morspoort Landzicht 8—0, Rijnegom—UVS 4—4, TOGCentrum 44. 2e Klas: Carambole—Zuid 2 80, KI. MinervaVriendenkring 44, Spijker- hak 2 -Spool tje uitg. Vierkantje--De Heul 6—2, Scheepje—DVH 2—6. 3e Klas: Vriendschap 2- Wachtje 8-0 Katwijk 2—TOP 6—2, DVH 2—De Waag 8—0 regl., UVS 2—Rijnegom 2 8—0. 4e klas: DVS—Morspoort 2 0—8, Zijlpoort—UVS 8 8—0, Zuid 3—Land zicht 3 0—8, De Heul 2—Katwijk 8 2-6. 5e klas: Centrum 2De Heul 3 80, Vriendenkring 2Carambole 8 08, TOG 2—Centraal 2—6. 7e Klas; UVS 4-Witte Hen 2 1—T, Landzicht 5TOG 3 62, De Waag 3 —DVH 5 44, KI. Minerva 2—Caram bole 5 1—7, Zuid 4—Katwijk 4 08. 9e Klas: Witte Hen 4—KI. Minerva 3 44, Morspoort 5Carambole 6 62. KL Minerva 4—Witte Hen 3 6—2. Hans v. Rasteren snel in Rijswijkse Bos RIJSWIJK. Lange-afstandloper Hans van Kasteren heeft zaterdag in het Rijswijkse Bos een veldloop over 5000 m gewonnen. Hij legde de afstand af in 17 minuten en 10,2 sec. Bij de dames werd Christel van Veldhuizen winnares. Zij legde de 1000 meter af in 3 minuten en 46,2 sec. De uitslagen luiden: Dames: 1. Christel van Veldhuizen (Sparta, Den Haag) 3.46,2; 2. Anneke v. Tielen (A.V., Maassluis) 3.58,6; 3. Wil Dingjan (Sparta, Den Haag) 4.33,8. Heren: 1. Hans van Kasteren (Sparta, Den Haag) 17.10,2; 2. Roelof Veld (DOS. Dwingelo) 17.19,4;; 3. John Rietveld (Sparta, Den Haag) 17.33,6; 4. John Kijne (Shell, Vlaardingen) 17.54,6; 5. Hans Steenkist (A.V.R., Rotterdam) 17.58,0; 6. Fred Weverling (Sparta, Den Haag) 18.02,6. OELSENKIRCHEN. De Neder landse junlorenschermploeg (jongens), bestaande uit Rob Koster, Vincent Pfeiffer, Philip Pfeiffer en Wim Landsmeer, heeft gisteren in Gelsen- kirohen een 97-nederlaag geleden tegen de Weutdultse Jeugdploeg. Dravertrainers Neef en Pools in hoger beroep (Van onze,sportredactie) DEN HAAG De dravertrainers K. Neef (Tinaarlo) en H. J. Pools (Be verwijk) hebben bij de Stichting Ne derlandse Draf- en Rensport beroep aangetekend tegen hun uitsluiting van een jaar in verband met het toe dienen van doping. Dravertrainer, rijder en eigenaar K. Neef is het niet eens met de wijze waarop de NDR de reglementen ten uitvoer brengt. Hij zei: ,,Op 8 okto ber stier mij paard „Dwarskop" 'tijdens de koersen in Alkmaar. De amateurrijder Verwoerd zat op de sulky. Bij de start stierf het paard in mijn handen. Door de NDR werd Dwarskop" weggehaald. Ik wist niet eens wat er met het paard ging ge beuren. Twee maanden later hoorde ik pas wat. Er is mij niet eens ge vraagd of ik bij het ondei-zoek naar de doodsoorzaak tegenwoordig wilde zijn. En het was toch mijn paard. Ik ben uitgesloten omdat bij Dwarskop sporen van doping waren gevonden. Ik heb dat niet gedaan, maar als trainer ben je nu eenmaal verant woordelijk, zegt de NDR". Dravertrainer Neef, die onlangs zijn echtgenote verloor, is totaal terneer geslagen, ln Tinaai-lo staat nu te koop: boerderij met achttien paarde- boxen, twee dravers van anderhalf jaar, twee dravers van tweeëneen half. een vierjarige draver, de moe der van Cherie Spencer en die van Eemsboy M, een veewagen voor het vervoeren van zes koetspaarden, drie hectaren groenland. De negentien bij K. Neef in training zijnde paarden zijn overgegaan naar familielid B. Neef. Of K. Neef de paardesport de rug zal toekeren, weet hij nog niet. „Ik ga wel de boel verkopen, ik moet wel", was zijn sombere commentaar, dat iets werd verlicht door zijn opmerking: „Ik heb wel enige hoop op het beroep bij de NDR" SANTIAGO. Een dreigende groot scheepse staking bij de Chileense voet ballers brengt de interlandwedstrijd, die Chili woensdag tegen Hongarije zal spelen, danig in gevaar. De Chileense bond van profvoetballers heeft voor dit weekeinde een staking uitgeroepen omdat één van zijn leden is gestraft wegens beledigende uitlatingen, die deze speler heeft geuit aan het adres de bestuursleden van de club waar hij vroeger uitkwam. Als deze straf niet wordt teruggenomen, overweegt de bond de staking de gehele week te laten voortduren. Chili speelt niet alleen woensdag een interlandwedstrijd, maar heeft ook zaterdag nog een ontmoeting tegen Rusland op het programma. Ook Yvonne Thiry bij mogelijken Mexico DEN HAAG Aan de vier „mogelijk heden" voor de Olympische Spelen in Mexico die de Kon. Ned. Schermbond, zoals reeds bericht, heeft aangewezen, is toegevoegd de florettiste Yvonne Thiry van Zaal v. d. Valkuit Haarlem. De Bona Stars levert momenteel een grote bijdrage in allerlei selecties. Reeds zeven spelers hebben een plaats ingenomen onder de topspelers in Ne derland. Kees Pley en André de Jong hebben zich geplaatst in het Ned. Stu dententeam dat dit seizoen een inter nationaal programma zal afwerken. De derde Leidse kandidaat Ben van Cleef viel buiten deze groep maar speelde reeds eenmaal in het studententeam. De overige vier zijn Peter de Jong en Pieter van Tuyll van Serooskerke die momenteel met het Ned. Herenteam trainen in verband met interlands aan 't eind van dit jaar en Paul Ruysenaars en Rob Wallaart die al enkele malen schitterden in het Ned. Jeugdteam dat binnenkort naar Nice gaat. Selectie Néd. team: F. van Woerkom (punch), J. Loorbach (Donar), H. Kip (Treffers), R. Mooy (H. Cardinals), R. Tuinstra S.V.E.)R. Blom (D.E.B.), H. Bremer (Taveno), R. Mol (Giants). W. Koning (Pink Stars), E. Jager, F. Kales (Flamingo's), A. Boot (Blue Stars), A. v. d. Kroon, P. Rijsewijk (Landlust), R. Haarewljn (Rotterdam- Zuid), Ned. Studententeam: J. Bruin, F. de Haan, E. van Woerkom (Punch), P. Jongejan (U.S.), E. Jager (Flamingo's), H. Weber (Wolves), T. v. d. Kroon LandlustJ. Loorbach (Donar) en nog nader aan te wijzen spelers. DEN HAAG. De voetbalprogram ma's betaald en amateurvoetbal van gis teren z(jn door de K.N.V.B. verschoven naar a.s. zondag. De wedstrijden, die oorspronkelijk voor komende zondag waa-en vastgesteld, zullen op 24 december worden gespeeld. Het programma van die dag is verschoven naar 7 januari. Tweede kerstdag blijft gereserveerd voor de inhaalwedstrijden. Op oudejaarsdag worden de wedstrijden voor de eerste ronde van de K.N.V.B.-beker gespeeld. KNWU gaan doping te lijf AMSTERDAM Het bestuur van de Kon. Ned. Schaats Bond heeft in nauw overleg met de medische com missie besloten strenge controle ln te voeren op gebruik van stimulerende middelen. Het KNSB-bestuur stelt er bijzonder prijs op te kunnen verkla ren, dat de voorgenomen maatregelen zijn genomen mede op uitdrukkelijke wens van zijn eigen toprijders, die bij voorbaat willen voorkomen dat men ten onrechte bij topvcrrichtingen denkt aan onnatuurlijke en onzuivere prestaties. De sportcommissie van de KNWU heeft beslótert steun té verlenen aan plan van de Utrechtse arts dr. J. L. Strikwerda om op grote schaal voor lichting te gaan geven over alle facet ten van de doping. De Utrechtse arts zal daartoe op 5 januari in het sport centrum in Zeist een bijeenkomst houden, waarvoor alle Nederlandse beroepswielrenners zullen worden uit genodigd. De profs hadden tijdens de nationale- en wereldkampioenschap pen zelf om een dergelijk gesprek ver- Aanwezig zal ook zijn de Belgische toxicoloog prof. De Vleesshouwer van de Gentse universiteit, die in zijn in stituut de anti-dopingonderzoekingen voor de KNWU uitvoert. Vervolgens zal op een tiental bijeenkomsten in de eerste twee maanden van het nieuwe jaar, onder leiding van dr. Strikwer da, voorlichting worden gegeven aan soigneurs, masseurs, clubbestuurders en jeugdleiders. Een open gesprek met de amateur- wielrenners was niet te verwezenlij ken, omdat er 1500 licentiehouders zijn. Daarom zullen zij via het offi ciële orgaan van de Unie worden be naderd. De propagandisten voor sport op latere leeftijd zal dit plaatje goed doen. In het Amsterdamse Bos werd een veldloop voor veteranen die zich zes kilometer min of meer snel over de besneeuwde vlakte bewogen. De jongste was veertig jaar, de oudste in de- zestig. En om dan met sokjes van start te gaan, zoals de heer rechts, getuigt van moed, door- Aanval op records door V. d. Kruk en Koolhoven (Van onze sportredactie) DEN HAAG De gewichtheffers Oees Koolhoven en Piet van der Kruk zullen zaterdagmiddag trachten hun re cords scherper te stellen. Plet van der Kruk, de nationale kampioen gewicht heffen in het zwaargewicht, komt dan met Cees Koolhoven uit voor zijn ehrb Simson-KDO tijdens een competitiewed strijd tegen De Spartaan uit Leiden* KOERSEN HILVERSUM (Van onze paardesportmedewerkcr) HILVERSUM Meest interessante punt in de draverijen van morgen te Hil versum is waarschijnlijk Satan Han nover, een van de dure Amerikaanse paarden die hier zijn waarde moet be wijzen. In het begin heeft hij een paar koersjes aardig meegelopen zonder tot grote uitslagen te komen, maar onlangs heeft hij een vrij sterk veld geklopt op de mijl. omdat hij TWIN röokt, overdrijft natuurlijk sterk! TWIN Is alleen een prima halfzware shag. Prettig om te rollen, omdat hij lang gesneden is. Lekker om te roken, omdat hij goed gemengd Is. Of U nu negens of poedels gooit: neem In elk geval TWIN. U rookt er voortreffelijk van. Morgen komt hij met het zesde start- nummer achter de auto te staan over 2000 meter en weliswaar kan hij met zijn sprint de leiding misschien krijgen, maar die vierhonderd meter méér kan nog wel eens bezwaa)- /.ijn. Aristo Scotch en Benlo Kitty zullen waarschijnlijk zijn meest directe tegenstander zijn op het Het programma telt negen koersen. Daarom wordt om half zeven begonnen. Adagioprijs (2040 m): Friday, Ferdi- nandus R, Furie. Outsider: Easy Volann. Allcgropriis (2040 m voor leerlingen, met trio): Filter, Feny Hollandia. Fran- eina. Outsider: Edsel. Ailegrcttoprüs (200 m. autostart, eer- sle afdeling): Eros Hollandia, Cicero Wil kes J, Fonne H. Andante-prijs (2020 m): Donna Valen tine, Evaliene. Duranie Francess. Outsi der: C'ampeador Mac. Agitatoprijs (2000 m, autostart, eerste afdeling, met,trio): Detru, Dorothea, Dan dy H. Legatoprijs (2000 m, autostart): Satan Hanover, Aristo Scotch, Bento Kltty. Outsider: El Hadie. Agitatoprijs (tweede afdeling): Eulogie II, Blanchefloor, Dox van Rood en Noot. Largoprjjs (2020 m, met trio): Entry Volann, Carma, Dixy. AUegrettopr(ja (2000 m, autostrat, twee de afdeling): Firestone, Ekstor S, Fabiola KJtt*

Leidse Courant | 1967 | | pagina 11