POSTORDERBEDRIJF VOOR DE WETENSCHAP Scherpe stijging van aantal werklozen in de bouwsector Medewerking van grote i universiteiten Vooral jonge universiteiten profiteren van het copiëren van wetenschappelijk werk 250.000 BANDEN OP MICROFICHES VASTGELEGD DC SR IR. DE MINK UW MENING Ëy> MEDISCHE DIENSTEN PAGINA 5 DE LEIDSE COURANT Wie bijvoorbeeld vroeger be lang stelde in het archief van de orde der Augustijnen, die was verplicht om naar Rome te reizen en aldaar het Vati caans archief te raadplegen. Kapitalen en een zee van tijd zijn in de loop van de tijd ook door botanici verreisd om in het Britisch Museum in Lon den de herbaria-verzameling van de beroemde Linnaeus te bestuderen. „Het is wel be kend, dat geleerden uit Nieuw Zeeland of Australië kwa men overvliegen alleen om de herbaria van Linnaeus te zien", zegt ir. H. L. de Mink, een vindingrijke Leidenaar, die er nu ongeveer 10 jaar 'n beroep van heeft gemaakt wetenschappelijke curiosa per postorder over de wereld te verspreiden. 'l> t ÉÉtÉÉÉÉéÉ' Behalve leider van een toeleve- rin;,suediijf voor de wetenschap is de heer De Mink nog Iets. Hij is hoogst waarschijnlijk de eigenaar van de grootste particuliere bibliotheek ter wereld op wetenschappelijk gebied. Uit voorraad opgeslagen op een ge restaureerde zolder van een oude Lfcidse dekenfabriek aan de Veste- straat, en direct leverbaar: ca. 250- duizend werken, die stuk voor stuk, over welk gebied van wetenschap zij ook handelen, curiosa zijn. Ter verge lijking: een bejaard en gerenommeerd instituut als de Leidse Universiteit heeft er bijna vier eeuwen over ge daan om 1 miljoen banden binnen de muren van de universiteitsbibliotheek te krijgen. Hoe dat allemaal maar kan, hoe een voormalig electronisch ingenieur bij een Zweedse telefoonmaatschap pij het uit eigen zak bij elkaar kreeg en hoe die immense voorraad weten schap in tien archiefstellingen op de zolder van een oude fabriek „gepropt" kan worden is voor de doorsnee-lezer tot dit moment nog een raadsel, ir. De Mink wist het al in zijn Delftse studententijd, toen hij kennis had ge maakt met het systeem van de Delft- se archivaris dr. L. J. v.d. Wolk. „Was er in Delft op een bepaald moment geen origineel uit de eigen bibliotheek voorhanden, omdat het al aan een an der was uitgeleend, dan kon je voor een paar kwartjes microfiches van de veel gebruikte naslagwerken kopen, .aldus de heer De Mink, die vervolgens vertelt en laat zien wat microfiches precies zijn: diapositieven van 9 bij 12 centimeter, waarop zestig bladzijden /an 'n boek zijn gefotograveerd, die ge makkelijk met een betrekkelijk goed koop vergroot afleesapparaat tot wa re paginagrootte op de leestafel zijn te projecteren. Het ls het ei van Columbus, doch het mag welhaast een wonder heten, dat het idee, dat dr. Van der Wolk al vele jaren in praktik brengt op de T.H. in Delft niet verder gepropa geerd is en bleef liggen tot ir. De '.link er een kansrijke vorm van in dustrie in zag. Ontwikkelings landen „Het heeft overigens ook met mij vrij lang geduurd voor ik er echt brood in zag, want pas in Zweden, toen ik in contact kwam met mensen uit de ontwikkelingslanden begon ik te beseffen welk een nut het fiche systeem zou kunnen hebben. Denk eens aan al die nieuwe universiteiten in de ontwikkelingslanden. Stan daardwerken, die voor de oprichting van die universiteiten zijn uitgegeven krijgen zij niet meer in bezit... Toen ik de mogelijkheden zag ben ik zelfs nog gaan praten bij de Unesco. Het zou een internationale zaak moeten worden en ik dacht misschien kan de Unesco er wat mee doen. Toen die organisatie echter niets meer van zich liet horen ben ik zelf maar begonnen, met steun van vrienden en al heel gauw met mijn vrouw. Opgericht werd het International Documentation Centre in Zweden. Na contact gelegd, te hebben met uni versiteitsbibliotheken in StoCJthoïm', Helsinki, Londen, Geneve en Parijs, die alle direct enthousiast waren voor de opzet werden plaatselijk, dikwijls in de bibliotheken zelf of in bedrijf jes in de directe nabijheid foto-appa- raturen geïnstalleerd voor het maken van negatieven. Aanvankelijk maakte men in Zweden ook de positieven, maar sinds twee jaar, na een reorga nisatie van het bedrijf, kwam het af- drukbedrijf in Leiden en werden plan ning, financiering en de behandeling van auteursrechten geconcentreerd in Geneve. De medewerking van gro te universiteitsbibliotheken is ver klaarbaar. „Laat bijvoorbeeld "het British Museum of de Bibliotheque National in Parijs een werk uit de eigen collectie fotocopiëren en verme nigvuldigen dan krijgt men gratis een fotocopie van een werk, dat men zelf mist, via ons van een andere bibli otheek". De „bibliotheek" eigenlijk zou men moeten zeggen fiches- archief van ir. De Mink. De helft van de ruimte, die men hier ziet is gevuld met microfiches van 250- duizend banden. Voor het opbergen van een zelfde hoeveelheid boeken heeft men een kapitaal gebouw met enkele verdiepingen Sneeuwbaleffect De bereidheid tot ruilen speelt ook sterk als het gaat om een weten schappelijk werk, waarvan de delen over verschillende bibliotheken ver spreid zijn, „want", zegt ir. De Mink, „wij bieden ze de kans om het werk compleet in handen te krijgen en bo vendien houden wij er steeds weer nieuwe bibliotheek-relaties aan over". Het sneeuwbaleffect wordt bovendien nog versterkt door de positieve in stelling van de meeste bibliothecaris sen ten opzichte van het IDC: „De meesten zien gelukkig in, dat de ei gen bibliotheek niet exclusief behoort te zijn voor een klein groepje en de een wil wat van de ander weten". NIEUW BESTUUR C8R De Christen Studenten Raad, een Leidse studentenorganisatie die voor de leden van de plaatselijke confes sionele vereniging allerlei activiteiten organiseert, heeft een nieuw dagelijks bestuur, dat als volgt is samengesteld: C. van Rees, praeses; L. J. de Jong, vice-praeses; Maria F. V. Pleysier, ab ac ties I; S. Visser, quaestor; Els M. van der Ree, ab-actis II; P. J- Claas- sen, assessor. DE ELF VAKBONDSVOORZITTERS LEIDEN. 8 dec. '67 ik ben blij te lezen, dat elf vakbonds voorzitters stelling hebben genomen te gen het artikel over de Christen-radica len. Het zou wat moois zijn, over de hoofden van de leden heen, zo maar, de steun te krijgen van honderdduizen- j den! Sommigen zouden ook nog zo maar de hele NKV opheffen. Wat is er voor heen door onze voorouders niet gewerkt I om de KVP en het NKV tot stand te brengen. Met instemming laa ik een artikel in „Stemming" naar aanleiding I van een interview met de oud-KAB i voorzitter De Bruin. Daarin werd be klemtoond het goed recht en zelfs de noodzaak, een eigen vakcentrale te hebben. Soms denk: Het lijkt wel of alles, waar „katholiek" voor staat moet verdwijnen. Met dank voor plaatsing. Fijne neus Dat de bibliotheken sterk geïnteres seerd zijn en dat ir. De Mink zich met zijn IDC een zekere wereldfaam kon opbouwen dankt hij behalve aan het feil.tdht hfl Afspraken over 'de eo- piëringsvoorwaarden onvoorwaarde lijk nakomt, ook aan de fijne neus, die het IDC heeft voor wetenschap pelijke curiosa. Ir. De Mink selec teert het te copiëren materiaal niet zelf. Hij mag dan wetenschappelijk geschoold zijn, hij is ingenieur in de electrotechniek en wat belangrijk is op bijvoorbeeld het gebied van de Slavische talen of het onderzoek van Antarctica wordt beoordeeld door 'n aantal gespecialiseerde hooggeleerde heren; een comité van adviseurs, die In dit apparaat - ontwikkeld door Ir. De Mink zelf en uitge rust met een electronisch breln- tje - worden de negatieven af gedrukt tot de afleesbare dla- positiefjes, de micro-fiches, welke verzonden worden naar alle delen van de wereld. In het kleine doosje dat ir. De Mink in zjjn rechterhand houdt - hst past in de binnen zak van een colbert - zit even veel wetenschap op microfiches als in de stapel boeken die zijn assistente torst. nauwkeurig aangeven waar: wetenschappelijke wereld behoefte heeft. Met zijn uitgeversbedrijf van we tenschappelijke microfiches is de heer De Mink, die met ongeveer vijftig medewerkers, de schier ongeloofwaar dige hoeveelheid van 250.000 banden heeft gecoplëerd, verzeild in het land der onbegrensde mogelijkheden. „We krabbelen met een jaarpro- duktie van 20.000 boeken, nog maar zo'n beetje aan de oppervlakte van enkele takken van wetenschap. Ga je er nog meer takken van wetenschap bij halen, de specialisaties, de vak tijdschriften, dan kun je tot in het oneindige doorgaan", zegt de initia tiefnemer. Groei en nog eens groei; dat kenmerkt de IDC. Binnenkort zullen copiëéPcamera's opgesteld worden, ig fhk^g^ Isrsj;^ Zuid-Afriy Weer nieuwe contacten en nieuwe mogelijkheden. Er komt geen eind aan en ir. De Mink gaat er mee door. „Als ik gewoon ingenieur gebleven was had ik misschien meer verdiend dan nu; ik had in ieder geval een hoop zorgen minder gehad. Maar dit werk is nu eenmaal mijn hobby en ik heb er gewoon schik in, dat ik de wetenschappelijke bronnen voor meer mensen en dan denk ik vooral aan de ontwikkelingslanden toegan kelijk kan maken". Gelardeerd met speklappen Een hulsmoeder uit Alphen aan den Rijn had het kennelijk op het vlees zien in een zelfbedieningswinkel. Ze stopte pakjes speklappen en kilo verpakt gehakt tussen haar kleding om die zo mee te smokkelen. Zo iets was kennelijk al eerder gepoogd, doch als ze het niet vertrouwde legde z. vlees weer snel in de vitrine. Een bru taal stukje vond de Officier van justitie bij de Haagse politierechter en hij eiste 100,- boete tegen de niet verschenen verdachte, waartoe de rechter ve deelde. Jongeman knoeide uit wraak tegen maatschappij De conclusie omtrent de gedragingen van een 22-jarige verdachte uit loeiden was eenvoudig: te hoog gevlogen. Al vliegend strooide hy kwistig met giro kaarten rond die hem geen windeh legden. Een groot magazijn te Lelden „mocht" hem tot de min of meer vaste klanten rekenen. Vandaar dat de dag- vaardiglng tegen de Jongeman dlvere bedragen bevatte, waarvoor hy In h< bedrijf goederen had gekocht en mi de ongedekte cheques betaald. Dat was niet het enige feit waarvoor hy zich nu voor de Haagse rechtbank had tie verantwoorden. Wiyit verdachte had ook' een portefeuille 'niet i75,- in houd gestolen, toen hy bij kennissen op visite was. Verdachte had ook nog kans gezien om in het magazijn waar hij dan zijn „inkopen" deed, cheques verzilverd te krygen. Volgens mededeling van ver dachte had hij de feiten gepleegd als soort van wraakneming op de maat- schappy. „Daar kon dat bedrijf en zeker de kennis van wie u de portefeuille hebt ge stolen toch niets aan doen", zo consta teerde de president van de rechtbank. De Officier van justitie vond het een weinig belovend beeld dat verdachte gaf. Als scherpe waarschuwing eiste de Officier zes maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest en voor- waardeiyk ter beschikking stellen van de regering. D verdediger, mr. W. B. H. Heskes, zette uiteen, dat verdachte weliswaar uit een goed milieu afkomstig ls doch door allerlei moeliykheden op het ver keerde pad is geraakt. Hy vroeg ver dachte nog een kans te geven. Vonnis 19 december. PUNT „Jammer genoeg kan ik je niet thui* LEIDSE BIOSCOPEN PAUZE EEN LEIDSE ZONDAGMORGEN 's-Zondagsmorgens in 'n Leidse stads wijk een beschaafd mierennest, waar in met een stok ls gepeuterd. Het is een geloop in alle richtingen, soms tegen de draad. De een geeft gehoor aan de klokken van de hervormden, een ander de katholieken, nog een ander van de gereformeerden; de vryzlnnlg her vormden moeten zonder klok doen (zy komen byeen in een school) en dan zijn de honden-uitlaters op weg naar het parkje. Iedereen viert de dag des He- verkiezing, behalve de honden; die weten daar niets van af. Terugke rend van het straatje-om horen we over al zingende mensen. Dat is verheugend, twee of drie ver gaderd zijn in myn Naam, ben Ik in hun midden". Straks zal overal 't evan gelie worden verkondigd en dan komt de katholieken het hoogtepunt, dat Hij werkeiyk in hun midden versehynt als offergave van brood en wyn. De reformatorische gemeenschappen heb ben daar een andere opvatting over en - - houden een Avondmaalsviering éénmaal ontvangen. BIJ mij wordt op per seizoen. In de regel is het echter een '"''k geschilderd. woorddienst zonder meer. Op katholie- ken maakt dat de indruk van een ont- hoofde dienst, een die niet geheel be antwoordt aan de bedoelingen en ook j 4.40-6.10, A2 2.60-5.00, B-extra 6.50, BI niet ln overeenstemming is met de aller- 4,60-7.00, B2 2.00-3.10, Cl 1.70-4.10. C2 oudste overlevering. Daarom houden we 1.50-2.8, breekpeen tper kist) 1.00-3.00, het met alle waardering voor de her- i andijvie 15-81, bloemkool (per stuk) 17- vormlng bfj: geen dag des Heren zonder j 47, boerenkool 28-36, groenekool 17-18. de tafel des Heren. knolselderie 1 per stuk) 18-27, prei 28-32, rode kool 7-14, spruiten 47-58, uien (per kist) 3.30-4.00, witlof 120. Aanvoer was- peen 175.000 kg., waarvan 72,000 voor export werd verkocht. TER AAR, 8 dec - Groent© - Witlof 1 1.20-1.35, 2 93-118, stek 57-85, sprui ten Ax 38-48, Bx 25-30, uien 18, an- dyvie 37 alles per kilo. Tomaten A 4.45 -5.15, B 3.50, C 3,25-3.75, afwykend 2 40-2.65 alles per bakje van 6 kilo Spruiten A extra 58, A 57-65, B 57-58, C 49, D 50 per kilo. Appels: Jonathans 20-25, Goudrelnetten 85 per kilo, R'VEEN 8 dec. Bloemen Am Anjers Sim Rose 13-28, Sim Rood 15-20, Sim White 17-18, Sim Keefer 12-10, 8im Ar thur 12-15, Espérance 11-20, Déalré 14. Rozen: Garnette en Carol 10-18. Zorlna 14-25, Lelies White Superior 55, Hya cinthen 13-28, Cyclamen 50-135 p. st Trosanjers 1,70, TroschrysanthenOr chid Beauty 75-1,15, Long Island 65-1,15, Red Rolinda 70-95 Vedova 75-85, Tune- full 80-90, Delight 55-75, Kaufmann 60- 135, Galaxle 85-95, Paris 65-90. tros ge mengd 85-1,20, Free8ia's 85-1,10, Nar cissen Early Glorie 1,00-1,20, tulpen: Levant 1,45-1,60 per bos. R'BURG 8 dec. Itloeiiien Tros Chry santen: Rose Chrysant 125-145, Lyona 100-125, Long Island 125-160, Tokio 110- 135, Rolinda 135-150, Irissen 180-320. Narcissen: Helios 75-100, Early Glorie 110-145, Freesia's: Golden Yellow 05- 165, White Swan 125-260 per bos. Grote Chrysanten: Diplomaat 32-36, Euphor bia -16-86, Anne Marie 20-30, Cllngen- daal 40-45, Bornholm 33-38, Hyacinten wit 40-55 Gcrbera 16-56, Anthurium 110- 225, Tulpen: Levant 14-24, Paul Richter 26-32. Am. Anjers: Crowley Sim 12-16, Carry Sim 12-14, Rode Sim 14-16, Witte Sim 16-17, Dusty Sim 14-15, Farah Dlba 16-18 Espérance 10-17, Arthur 14- 16, Keefer 14-15, Oarnge Triumph 10-18, Rozen: Cardl 16^17, Baccara 22-40 QfcT- net 15-17, Zorlna 14-24 per bos. Camera: De duivelsdans (18 jr.) Dageiyks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Geheim agent in Casablanca (14 jr.) Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Vrouwen in het donker (18 jr.) Dageiyks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Het tiende slachtoffer (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Het gaat over vi*ouwc-q Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4,30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Agent X 77 - opdracht moord (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15, en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. KORRELTJE Er is zoveel koelheid onder de men sen, omdat wij het niet aandurven ons zo hartelijk voor te doen, als we in werkelijkheid zijn. Marktberichten LEEUWARDEN, 8 dec. - Zuivel. Commissienoteringen: Goudse kaas 3.21 Edammer Kaas 2.91, Broodkaas 2.91. Handel redelijk. KATWIJK a. d, RIJN, 8 dec. Groente. Waspeen (per kist): A-extra5.70, Al voor Leiden en Omgeving Dolersdiensten Leiden Voor alle artsen die de weekend diensten waarnemen, tel. 22222 bellen. Apotheken Leiden Op zaterdag 9 december 's morgens van 8 tot 12 uur, is voor spoedeisende gevallen geopend: apotheek Van Drie- sum, Mare 110, tel. 20406. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van apohteek R. v. Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Zuider Apo theek. Alkemade en Leimuiden dkt. J. H. v. d. Werf, Koppoellaan 1, Rijpwe- tering, tel 01712-202; dkt. D. A. van Hazelen; Kerkstr. 91, Oude Wetering, tel. 01713-217. Grote vraag naar jeugdige metaalbewerkers in district Leiden Het aanbod ln het gewest Lelden steeg in de loop van de maand november aU gevolg van seizoeninvloeden met 134 manneiyke arbeidskrachten tot een totaal van 826. Het grootste gedeelte van deze styglng kwam voor rekening van de sector bouw' (+78), een normaal verschijnsel voor de tyd van het jaar. Daarnaast liep vooral het aanbod van visserypersoneel (+32) belangryk op, terwyi de scher pere selectlenornien van invloed bleven op de toeneming van het aantal mlnder- geschlkten (+25), dat ln totaal 188 bedraagt. Eveneens op grond van seizoeninvloeden daalde de vraag naar bouwvakarbei ders in beduidende mate 43). terwijl door vry ruime mogeiykheden In de Indus triële sector het aantal losse arbeiders zowel naar aanbod als vraag gezien een daling onderging. Een en ander resulteerde In een totale vraagverniinderlng van 76 manneiyke arbeidskrachten. Het totaal aan openstaande aanvragen be draagt 519. Opmerkelijk aantal werkzoekenden in onderwijssector VROEGTIJDIG De werkloosheid In de visserijsector is dit jaar belangrijk vroeger dan in andere I Jaren het geval waa ontstaan. De oor- I zaak is ln belangrijke mate gelegen in I het beëindigen van de Scheveningse vletvissery. Voornameiyk de lage pry- Wat de jeugd betreft steeg het aanbod in de loop van de verslagmaand met 19 tot 73. De stijging kwam geheel voor re kening van de bouwnyverheid 20). Jeugdige metaalarbeiders staan prak tisch niet meer ingeschreven. Tegenover een aanbod van 3 staat een vraag naar 87 Jeugdige metaalbewer- Naar beroepsgroepen gezien ls in de sector bouw het aanbod van huisschil ders het grootst, terwyi daarnaast de omvang van de werkloosheid onder straatmakers (20) en timmerlieden (19) het vermelden waard is. In de overige bouwberoepen ls tot nu toe een redelijke plaatsingsmogelijkheid aanwezig geble ven, maar naar mate het winterseizoen nadert, worden ook de plaatsingskansen I kleiner, derhalve het aanbod groter. I OPLOSSING LEGPUZZEL zen, de variabele vangsten, toegevoegd de verminderde exportmoge- ïykheden, hebben tot een vroegtydige werkloosheid In deze sector bijgedragen. Een verdere styglng wordt verwacht. Opmerkeiyk Is het vry grot© aanbod van werkzoekenden uit de onderwys-sec- tor (11), waaronder 4 onderwijzers L.O. en 4 leraren VHMO. Een aantal van hen moet alsnog de dienstplicht vervullen. CONSTANT Het aanbod van en de vraag naar vrouweiyke arbeidskrachten onderging de afgelopen maand vrywel geen veran dering; het blijft 158. Het aanbod van kantoorkrachten steeg met 5 ouderen, terwyi de vraag naar vooral Jeugdiger kantoorpersoneel tot uitdrukking kwam door de daling van werkzoekenden uit de onderwijssector, w.o. 4 kleuterleld- OEGSTGEEST Geboren: Carolyn, d.v. W. Gordijn en van C. van der Luit. Ondertrouwd: W. A. M. Koppers en S. M. J. van der Star; P. J. van der Kamp en M. M. C. A. van den Berg; J. R. Mulder en M. M. T. J. Frijters; J. Blommers en D. J. Scheltes; J. Jun- gerius en H A. Tyl; A. W. Jansen en A. L. Kromhout; G. de Jong en A. Siljee. Getrouwd: D. J. de Qraaff en F. A. Gerritsen. Overleden: A. J. Smarius; J. C. Vea- sies, w.v. J. H. Kuijken; W. M. Heijl; F. Loeuwe, w.v. J. E. Holthuis; A. Zandbergen. Alphen a. d. Rijn zaterdag: dki P. Stehouwet, Anna v. Burcnlaan 5, tel. 2170; zondag: dkt. J. H. Vecnen- daal, Rembrandtlaan 31, tel. 2072. Apotheek (zat.) Allart tot 13.00 uur Vepder: Apotheek Somberg, Wilhel- minalaan 67. Bodegraven dkt. V. Cats, Noord straat, tel. 2030. Apotheek Bodegru- ven. Wijkverpleging: Zr. W. Faber, Zenestraat, tel. 2599. Hazerswoude /.le Leiderdorp. Katwijk a. d. Rijn dkt. J. Berg man, tel. 2921. Apotheek: Kon. Julia na laan 18, tel. 4370, en Princestraat 3, tel. 2755. Hillegom Tandarts: H. Hoek, Grachtweg 2, Lisse, tel. 2530-3126 (za terdag en zondag: 17-30-18.00)Apo theek: Hillegomse Apotheek, Hoofd straat 78, Hillegom. Katwijk a. Zee dkt. J. Tlmmers, tel. 4004. Koudekerk a. d. Rijn Wijkverpl Zr, v. Leeuwen, Dorpsstr. 50, tel. 01714- 505. Langcraar, Nieuwveen en Woubrug- ge dkt, A. M. v. Dongen, Nieuw veen. tel. 01723-101, Wijkverpleging: Zr. Verhaar, Langeraar, tel. 01722-345, b.g.g. tel. 02926-236. Leiderdorp dkt. Van 't Woud, Hoofdstraat 40. tel. 30070. Leidschendam dkt. P. J. M. v <1 Mee. Prinses Margrietlaan 10, tel. 4535. Tandarts (spoedgevallen): tel. 070 543035. Wit-Gele Kruis: W. Pijperlaan 49. tel. 4161. Lisse Apotheek pn tandarts on der Hillegom. Dkt. G. v. Dijk jr., Heercweg 316. tel 4486. Nieuwkoop en Noorden: dkt. G. J Bremer, Nieuwkoop, tel. 01725-103. Noordwijk dkt. J. P. Mulder, Nieuwe Zeeweg 69, tel, 2230. Wit-Gele Kruis: Van Panhuysstr., tel. 2338, resp 290). Apotheek: Duinrand, Nieuwe Zeeweg 1 (zat. 8.00-21.30 en zond. 11 00- 12.00 uur). Noordwijkerhout dkt. H. A. M Verduijn, Kerkstr. 28. tel 02533-2285. Tandarts: H. Hoek, Grachtweg 2, Lis se, tel. 02530-3126. Wijkverpleging: Zr Lankc, Dorpsstr. 47. tel. 2468. De Zllk zie Noordwijkerhout. Oegstgeest dkt. E. W. F van Walchren, Oranjelaan 29. tel, 52130. Wit-Gele Kruis: Zr. Warmenhoven, tel 54510 of 22222. Rijnsburg zie Katwijk a. d Riin Voorhout en Warmond Wijkver peging: Zr. Meijssen, Jac, v. Beieren- weg 9. Voorhout, tel 02532-7796. Voorschoten dkt. S. v, d. Kooi Baron Schimmelpenninck van Oven- laan 13, tel. 2527. Tandarts: C. H Ken gen. Kon. Wilhelminalaan 8 (9.30 uur spoedgevallen). Apotheek (zat.) Voor- schotense, Leidsewcg 66, tel. 2525; (zond.) Zuider-Apotheek, Lammen- schansweg 7. Lelden, tel. 01710-23555. Wijkverpleging: Gezondheidscentrum, Wijngaardenlaan 2, tel. 2177. Wassenaar dkt. H. G. Bogaart, Storm van 's-Gravesandeweg 11, tel. 4466, en dkt, J. A. J. Paulides, Van Z, v. Nijeveltstr. 42, tel 4561, Apotheek Wassenaarse Apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. Tandorts (zat. en zond 18.00-18.30 uur) P. C. T. A. Bredere, Van Z v. Nljeveltstr, 112, tel. 3116. Zwamraerdam dkt G. Gill, tel. 01726-2527.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 5