Amerikaanse apies-hit beter dan ooit tevoren (10) „Everybody knows" en toch verraste Dave Clark Five ook VOOR JOU een tientje voor lang haar leidse top-10 Sprookjesachtig optreden van de „RIATS" öe )f kRAntentuin De Drie op vakantie ZATERDAG 9 DECEMBER 19«T Het ziet ernaar uit, dat onze vaderlandse top-tien binnen enkele weken weer een viertal langharige „apies" zal moeten herbergen, want de Amerikaanse „Monkees" zijn ,,back on top". Met een gloednieuwe klapper, die het de bacle van „Alternate title" moet doen vergeten. Overigens zal dat voor „Daydream believer" titel, die het succes van I'm a believer" en „Daydream" (van de Lovin' Spoon- full) weer terugbrengt in onze herinnering niet zó moeilijk zijn, want hitpotenties zijn in ruime mate aan wezig. „Daydream believer" staat momenteel weer één in Amerika en daarmee hebben Davy Jones, Mike Nesmith, Micky Dolenz en Peter Tork voorgoed afgerekend met het fabeltje als zouden zij tóch nog eendagsvliegen zijn geweest. T-H-E M-O-N-K-E-E-S Als er één groep is In Engeland, die door landgenoten nooit op de juiste waarde geschat werd. dan ls het wel de Dave Clark Five. Maar dat geldt niet alleen voor Brittannië. Ook het vaste land van Europa en met name Nederland heeft zich schromelijk vergist in de kwa liteiten van deze vijf knapen, die in Ame rika gouden platen aan de lopende band krijgen. Dave Clark, die de drumstokken hanteert, maakt er zich niet druk over, zei hij tijdens „Ook voor jou's" bezoek aan Londen: „Weet je, wij hebben veel meer aan succes in Amerika. Finan cieel is zoiets aantrekkelijker. We heb ben hier in Engeland als Bühne-groep een uitstekende naam en worden dan ook overstroomd met optredens. Maar let manr eens op. Binnen zeer korte tijd komen we met een enorme kraker op de markt". Hij heeft woord gehouden. „Everybody knows" gekoppeld aan „Concentration baby" is een regelrecht schot in de hitroos. Duideiyk gebaseerd op het grote Bee Gees-succes „Massachusetts" be speelt Dave de gevoelige harten door te zingen over een knaap, die alleen ge laten wordt door zijn geliefde, hetgeen niet zó erg geweest zou zijn indien het op een stil plekje gebeurd was. Z|j deed het echter in een tjokvol restaurant, zo dat iedereen het nu weet „Everybody knows" kwam in Nederland de top-veer- tig binnen met een 29ste plaats en steeg deze week naar 21. Geen grote sprong, maar toch zijn de verwachtingen voor de volgende week hoog gespannen. Een top-tien notering moet in het verschiet liggen. In Engeland bezet hij nu de der de plaats. Mocht het nummer hetgeen te verwachten is de volgende week één staan, dan zou dat de eerste number- one hit zijn na drie jaar. Uv Amsterdamse pruikenspecialist Christian Ple|jzier heeft aangekondigd tien gulden te willen neertellen voor het haar van langharlgen. „Het moet wel schouderlengte, zyn", zegt hy. Voor men sen die interesse hebben: Christian IMeyzler woont In Amsterdam aan de Helligcweg. Deze nieuwe mogelijkheid om je haar kwjjt te raken, heeft een politiek tintje. Want. zegt de kapper, China is een be langrijke leverancier voor pruikenma kers en vanwege al die politieke onrust in het land dreigen de pruikenmakers met de handen In het haar te raken. De nieuwe maatregel tot het verkrijgen van vaderlands haar is daar een gevolg van. Christian IMeyzler heeft die nieuwe maatregel blijkhaar niet van harte ge nomen, want in feite houdt hij niet zo erg van het haar van Nederlandse lang harig, n. Hij legt er tenminste de nadruk op dat het binnenlandse haar „nauwgezet chemisch" moet worden gereinigd, voor dat het In een pruik wordt verwerkt. Zou W'ally Tax zijn haar ook aan Christian IMeyzler verkocht hebben. ■■li iiiiiaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim Ria Valk heeft haar show in een nieuw jasje gestoken en dat heeft tot dusver groot succes. Maandagavond werd de tweede aflevering in de sprookjesreeks uitgezonden en ook daarin liet hoofd rolspeelster Ria Valk, tezamen met Jacco van Renesse weer een bijzonder goede indruk achter. Het geheel wordt luchtig en in vrij snel tempo gebracht. De liedjes die in ruime mate de show vullen, bestaan uit bekende wijsjes, waarbij een passende sprookjestekst is gebruikt. De beatgroepen krijgen dan echter niet de gelegenheid hun favo riete topnummers ten gehore te bren gen, maar ondanks dat maakten de Haagse Riats, hier op de foto, een goe de beurt en mogelijk kan dit een spring plank voor verdere successsen zijn. Tot dusver is het hen nog niet al te zeer voor de wind gegaan, hoewel hun num mers echt niet onder doen voor die van de andere groepen. Zoals ,,Oh, Mary don't you weep for me", waarmee zij thans pogen een plaats op de vader landse hitparade te veroveren. Antoinette Kallenberg: Voor Sinterklaas Hoera, het ia by na 5 december, ja, dat is op dinsdag en dan is het pak jesavond. O, wat zullen we pret heb ben. Ik vind het erg leuk ais het zo ver is. Nou, nou en dan pepernoten strooien, gö, wat fijn en als dan Sint Nicolaas binnen komt is het helemaal fijn. Zondag heef m'n vader voor de grap voor zwarte Plet gespeeld. We waren bij mijn oma, er was ook een tante met haar kinderen. Mijn vader zei dat hij even naar een vo gelvereniging ging. En weet Je wat hy toen deed? Hij nam een zak met pepernoten, zette de voorkamerdeur op een kiertje en terwijl we aan het zingen waren, strooide hij handenvol pepernoten de kamer in. Zo vlug als ik kon raapte ik er een heleboel op. In een tijd van „ja en nee" had ik er 54. Ik heb ze eerlijk gedeeld met myn zusje. Daarna hebben we ze lekker opgepeuzeld. Dat was 'n leuk grapje van vader. M'n oom bracht ons 's avonds thuis. Ik mocht nog even naar Pipo kijken en toen naar bed. Nu is het haast 5 december. Ik heb een heleboel gevraagd en ben nieuwsgierig wat ik allemaal krijg. Hans Kallenberg: Sint-Nicolaas Verleden dinsdag siund ik om 12 uur met mijn moeder op mijn broer tje te wachten. Het duurde wel lang hoor. We moesten ons haasten om op tijd op de Papengracht te komen. De koets stond er nog gelukkig. M|jn oom Theo zei tegen de koetsier dat er nog een paar kinderen moesten komeu. Die kwamen b|jna te laat. Ik mocht boven op de koets, zitten, naast de koetsier, dat was een aar dige meneer. Ik kon alles fijn zien. Toen we allemaal zaten, met onze vlaggetjes en toeters, reden we weg naar het station. Daar was nog een koets met verklede kinderen. Al gauw kwam Sint-Nicolaas met drie zwarte Pieten in een heel mooi rij tuig. We gingen er achteraan rijden, de tunnel door en de stad door. We hadden veel gezongen toen we bij de Gehoorzaal kwamen. Daar kregen we boven een mooie plaats. We konden alles goed zien en horen. Er kwam eerst muziek en toen Sint-Nicolaas met zijn knechten. De Sint deelde prijzen uit aan de kinderen die de mooiste tekening gemaakt hadden en ging toen weg naar andere kinderen. Op het toneel kwam er een goochelaar met een hele rare kok, die steeds maar grapjes maakte. Ook kwam er een buikspreker met zijn pop. Bij het weggaan kregen we een zak snoep. Het was een f|jne middag. Marjolein Beyersbergeu Sinterklaas Het is bijna 6 december. Dat is fijn want dan krijgen we cadeautjes en pakjes. Weet je wat ik gevraagd heb? Een hele grote pop met lang haar om vlechtjes te breien. Mis schien komt de Sint met Pieterbaas ook wel op school. Het vorig jaar is hij ook geweest. De juffrouw was aan het vertellen, toen er op de deur ge bonsd werd. De kinderen begonnen te zingen en Sinterklaas mocht bin nen. Liesje, Tonnie en Jan moesten bij hem komen, maar an durfde niet, omdat hy stout was geweest. Alle kinderen lachten hem uit, dus moest hy wel. Sint-Nicolaas zei: ,.J|j mag niet meer stout zijn om de meisjes aan haar haren te trekken. Net of dat maar niks is. Beloof me dat je het niet meer doen zal". „Ja Sinterklaas, ik zal het nooit meer doen". „Ga maar weer naar je plaats". Sint-Nicolaas en de zwarte Pieten gingen weer weg. 's Avonds mocht ik thuis myn schoen zetten en de vol gende morgen ging ik fyn spelen met mijn speelgoed. We moesten weer naar school, maar toen om twaalf uur de bel ging renden we naar huis om weer met ons nieuwe speelgoed te spelen. Rleneke Barendse: Sinterklaasfeest Ik keek telkens op de kiok. hè. hè, eindelijk 12 uur. Daar ging de bel en ik rende naar huis. Toen ik thuis kwam stond de taxi al klaar maar mijn broertje was er nog niet. We hoefden niet lang te wachten. Mijn vader en mijn broer gingen mee de taxi in. Ik mocht bij het raam zitten. Gelukkig kwamen we nog op tyd op de Papengracht. We kregen ieder een muts van papier. Er stond „Leid se Courant" op, dat was leuk. We reden weg en toen we aan het station kwamen was juist Sinterklaas aan gekomen. Ik zat in de koets en mijn broertje bovenop, die wou niet bij de meisjes zitten. Toen we In de Gehoorzaal kwamen, hield Sint-Nicolaas een toespraak en deelde pryzen uit. Vlak daarna kwam een goochelaar, meneer Haak en er kwam ook een hele domme hian, Bol letje. Hij moest een ballon opblazen en dat ging maar niet. Alle kinderen moesten er om lachen. Oom Haak kon ook buikspreken, dat waa erg leuk. We gingen weg en kregen een zak snoep. Moeder kwam ons weer halen. Monique van de Westen: Nieuwsgierige Paula Paula mocht haar schoentje by de kachel zetten. De volgende morgen vond ze er een pakje chocolade siga retten In. Ze wou zo graag Sint-Nico laas zien, ze was nog zo klein, pas 4 jaar, en daarom ging ze 's avonds achter een stoel bij de schoorsteen zitten. De kachel was uit en het was erg koud. „Ik zou liever in mijn bedje lig gen, ik heb het zo koud", zei ze zacht. Daar kwamen vader en moeder binnen. Wat schrokken ze toen ze Paula daar zagen zitten. Vlug pak ten ze haar op en legden haar in bed. De volgende dag was Sinterklaas Jarig. Hij kwam op visite, maar Pau la bleef angstig in een hoekje zitten. Toen Sinterklaas weg was, ging ze naar de mand vol cadeautjes en pak te de cadeautjes uit waar haar naam op stond. Sinterklaas kwam ook op school en weer was Paula bang. Piet kwam bij haar en gaf haar stilletjes een snoepje. Toen Sinterklaas op de foto ging mocht Paula op zijn knie zitten. Jolanda Phllippo: Een verhaal van Sinterklaas „Zo", zei Sinterklaas. „Dat is dat. Alle pakjes zijn ingeladen en morgen is het 21 november. Die Carlito is zo'n teut. Hy wil nooit opschieten". En Sinterklaas ging naar de boot. „Is de stuurman er al?" vroeg hij. „En'Zijn alle Pieten al aan boord?" „Ja Sinterklaas, de Pieten zitten bovenop. Kijkt u maar". En ja hoor, daar zaten ze allemaal 3 Maar wat zag Sinterklaas in zijn kajuit? Een meisje met witte haren en blauwe ogen en een rode jurk „Is dat Monique?" vroeg Sinter klaas. „Ja. dit is ze nou", zei Carlito. Mo nique schrok. Ze had Sinterklaas nog nooit gezien. Alleen maar op een plaatje. „Je hoeft niet bang voor me te zijn. Kun je een mooi liedje voor me zin gen?" „Ja Sint-Nicolaas". „Hoe heet het?" „Zie de maan schijnt door de bo- En Monique zong het zonder bang te zijn. Sint Nicolaas begon te klap pen. Ondertussen was de boot gaan „Er zit een wit spook In de boot!" riep een stem door de microfoon. „Wie heeft dat geroepen?" riep Sinterklaas boos. Het was de kleine Piet. die jaloers op Monique was. „Ik zal hem straf geven. Hy moet 1000 tafels opschrijven". Toen ze bij de haven kwamen was de kleine Piet nog niet klaar, maar de kinderen zongen alweer: „Zie ginds komt de stoomboot". DE ROODJASSEN 144-47 Cl De roodjassen, zo wordt de beroemde garde van de koninklijke Canadese bereden politie in de volksmond genoemd, hebben niet meer zo'n roman tisch en opwindend leven, zoals dat vaak in boeken, strips en films wordt voorgesteld. Het rode uniform werd door een khakikleurig, dat veel ge makkelijker is, vervangen. Alleen bij parades of met vakantie wordt het rode uniform nog gedragen. Ook zitten de „roodjassen" niet meer achter listige indianen, ontsnapte bankrovers en illegale (onwettige) goudgravers aan. Nee hun taak is wel wat veranderd! Nu doen ze hetzelfde werk als de gewone politie. Maar bovendien doorkruisen de „roodjassen" de wijdse, lege gebieden, die er in het 5 miljoen km2 tellende land nog zijn. Het is niet makkelijk een „Mountie", zoals het troetelnaampje van de roodjassen luidt, te worden. Hij moet leren paardrijen, hij moet met ge weer en andere wapens kunnen omgaan en bovendien moet hij nog, in de 9 maanden durende opleiding, 65 technische onderwerpen leren. De meeste roodjassen doen tegenwoordig hun dienst in de auto of op zware motoren. Ook de hondenslee wordt als vervoersmiddel gebruikt. De paarden worden nu alleen nog maar gebruikt op de parades en in de training. EEN LEGPUZZEL door neef Ton Wat er gebeurd is Jean-Luc, Paul en Karei zijn voor hun eindexamen-IIBS geslaagd en gaan nu met z'n drieën op vakantie met het motorjacht van de vader van Jean-Luc. Ze zijn over de Noordzee en de Seine naar Parijs gevaren waar hun boot gestolen is. Ze hebben de nacht op het politie bureau doorgebracht en zijn nu bij de commissaris op het bureau. De commissaris kon hen niets vertellen. De boot was nog niet teruggevonden, en omdat de boot niet losgeraakt kon zijn, was het dus wel zeker, dat hij gestolen was. Nadat Jean-Luc zijn inmiddels ge droogde kleren weer had aange trokken konden de jongens het „bureau de police" weer verlaten. Ze hadden met de commissaris af gesproken, dat ze naar de ambassa de. die al door de politie was in gelicht, zouden gaan. 's Avonds konden ze weer op het politiebu reau terug komen, om daar te sla pen. Hun eerste gang was dus naar de ambassade. Hier werden ze door een van de secretarissen van de ambassadeur te woord gestaan en deze beloofde hen al het mogelijke te doen. Hij zou de politie aanmoe digen het zoeken niet te staken en de ouders van de jongens waar schuwen. Was er na een week nog niets gevonden, dan zouden ze hun vakantie af moeten breken en per trein naar huis terug gaan. Geluk kig, dat hun paspoorten en geld niet waren gestolen. Het gebouw van de ambassade eenmaal verlaten wisten de jongens niet goed, wat ze moes ten gaan doen- Door alle drukte van de afgelopen nacht waren ze vergeten, dat ze een afspraak had den met de groep Fransen, die ze de vorige dag hadden ontmoet. Paul herinnerde het zich gelukkig en ze gingen dan ook snel op pad om ze op de afgesproken plaats te kunnen ontmoeten. Wat een geluk, dat de metro er was! Als deze er n.l. niet geweest zou zijn, waren ze er nooit zo vlug geweest. Toen ze aankwa men stonden ze al te wachten. De jongens moesten, omdat ze zo laat waren, wel vertellen wat hun zo had opgehouden. Toen het verhaal verteld was ging ons drietal, verge zeld door een groep zeer veront waardigde Fransen, naar 'n „bistro", een soort café, om over het ge beurde na te praten. De jongens en meisjes die bij hen waren konden zich niet voorstellen, dat zoiets in mogelijk te verzachten, werd be sloten de drie bij één van hen uit te nodigen. Ze werden dus voor de rest van hun verblijf in Parijs uit genodigd bij een zekere George, wiens ouders onmiddellijk bereid waren drie bedden voor de Hollan ders af te staan. Inmiddels was het al vrij laat ge worden en dus bracht de vader van George de drie vrienden even naar het politiebureau, om te informeren of er al iets bekend was van de boot en of de commissaris het goed vond, dat de jongens bij 't Franse gezin bleef zqlang als de boot nog niet teruggevonden was. Hiertegen maakte de commissaris geen be zwaar en dus konden de jongens weer mee terug naar het ouderlijk huis van George. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1967 | | pagina 10