ook SHOCKING BLEU loose livers VOOR JOU öe kRAntentuin Ex-MOTIONzanger koos eigen weg verbraken stilte in hazerswoude De Drie op vakantie (9) Legio zijn de voorbeelden van zangers, die uit eerzucht of ten gevolge van onenigheid de beatgroep, waarin zij gespeeld hebben, verlaten om op eigen kracht een nieuwe formatie in het leven te roepen. Een van hen is Robbie van Leeuwen, die I Rudy Bennett en zijn Motions de rug toekeerde en zich einde lijk ook wel eens in de schijnwerpers van de publiciteit wilde spelen. De ex-gitarist van de Motions, die het grootste deel van de composities voor zijn rekening nam, maar desondanks ver stoken bleef van persoonlijke populariteit, schijnt nu in deze opzet te zullen slagen. Bovendien is hij ook van een minder waardigheidscomplex verlost, want naast Foggy Clover en Klaasje van de Wal is Shorty Beck bereid gevonden in de groep op te treden en deze laatstgenoemde nu schiet met zijn lengte juist iets te kort bij Robbie van Leeuwen. Terwijl Robbie slechts 1.63 m lang is en bij de Motions in het niet verzonk, reikt Shorty Beck tot 1.58 m. Wanneer we de eerste schijf van deze groep, die zich de naam „Shocking Blue" heeft gekozen, beluisteren dan geloven we dat het niet overdreven is te stellen dat deze groep in de Nederlandse platenwereld zich een plaatsje zal veroveren. ROBBIE VAN LEEUWEN ROBBIE VAN LEEUWEN verlost van minderwaardigheidscomplex Sologitarist en muzikaal leider is de „grote" man van de groep. Met zyn lengte is hij dan ook een man van for maat. zjjnde 1.83 meter. Niet zonder gijnige trots zegt hij: „Eindelijk kunnen de fans niet meer zeggen, dat ik de kleinste ben van de groep: dat is nu Shorty, de drummer". Dat hij als huisdier een schildpad heeft, weet vrywel iedereen. Dat hij be sloten heeft zich muzikaal op de tiener te concentreren is mogelQk wel nieuw nieuws. FOGGY CLOVER die onder zjjn huis-, tuin- en keuken- naam by een inmiddels ontbonden top groep de muzikale toon heeft aangege ven, gaat, met zijn kristalheldere en goed geschoolde stem de vocale kleur aan „Shocking Blue" geven. Blonde Foggy heeft met zijn mooie stem nu de gelegen heid om zich volkomen te doen gelden. KLAASJE VAN DER WAL is de opvallend goede basgitarlst van „Shocking Blue". Weliswaar heeft hy geen ervaring by de een of andere top groep opgedaan, maar na zyn eerste op treden by het toen geruchtmakende groepje „Kick", heeft Klaasje vele hon derden uren geoefend! Niet alleen by de lichte muziekken ners, maar ook by de meisjes zal Klaas je zeker in de smaak vallen! SHORTY BECK is het opdondertje van „Shocking Blue". Met zijn 1,58 meter moet hy nog opkyken tegen Rob van Leeuwen. Shor ty is ook in andere opzichten een man netje apart. De enige niet-Hagenaar hy werd in de Maasstad geboren en woont daar nog steeds is een pittige knaap die zyn glanzende drumstel rit misch weet te bewerken. Deze asblonde knaap wil het liefst met een schattig Rotterdams meisje t.z.t. in het huweiyksbootje stappen. Beat l«>s, Sani and Dave, The Cream, Ctihy Blizzards, Bee <iees, Motions, John Mayall and the Bluesbreakers, Cats. Allemaal favorieten van de enige echte Hazerswoudse beat-pop- soulgroep „The Loose Livers". Ze zyn dan ook opgegroeid In de onmid- deliyUe nabyheid van de plaatseiyke en Boskoopse kwekeryen. Ze ver hullen het niet, dat ze met wat jaloe zie ook nog de prestatiën bezien van vooral Stone*, Kinks en Them, die jongens van de andere kant van de grote plas, die Holland en Engeland van elkaar scheldt. „Je zou kunnen zeggen: wy met ons vijven willen een kruising van deze «Irle groepen zyn. En natuuriyk wil len wo dan ook nog Loose Livers biyven". Die dan optreden in, uiter aard, eigen woonplaats, Zoeterwoude, Noordwykerhout, Boskoop, enfin, de wyde omgeving en liefst drie keer per week het vyf duizend gulden waard zynde Instrumentarium ter hand nemen voor de repetities. Die wel een plaatje willen maken, wan neer die kans zich nog eens voordoet, maar in feite toch maar liever ama teurtje willen biyven. Ook al hebben deze Loose Livers dan twee raod- managers ln de personen van Sjaak van Nlerop en Nic. Kaptein, aan de andere kant willen zy de zakeiyke besognes het liefst in eigen hand hou- 1 TO P 10 Anderhalf jaar geleden ontstond de groep „The Loose Livers". De huidige formatie doet het evenwel pas een zestal maanden. Wie deze pop-adep ten dan zyn. HERMAN STOLWIJK (19), scholier aan de tuinbouwschool te Boskoop „Geitenschool mag ook!"). Is de bas- gitarist. Wil nog wel eens graag bulten de muziekblz tafeltennis en damsport beoefenen. WIM PANNEBAKKER (18), in de kwekersbusiness, drumt en volley balt ook graag. Hy deelt de gemeen- schappeiyke voorkeur: „Vrouwen!" NICO SMITS (16), een scholende Weekhitter en tevens koopman, zingt. „Kippetjes eten kun je me dag en nacht voor krygen". PIET FASE (19), ook al handelaar, Is de sologitarist. Kan wel begrip op brengen voor de hippies („ook al zijn ze dan dood"). HANS DE FRANKRIJKER (17), de slaggitarist. Is tevens componist van de zes eigenste Loose Llvers-nummers en tevens leveraar van de (Engelse) teksten. De kweekscholier weet wat dat betreft van wanten, aldus zyn 4 collega's. Maar dat hij favorieten telt onder sterren als de Heikrekels, de Zangeres zonder Naam, Gert en Her- mlen zal hy wellicht niet met hen eens zyn. Een man wilden de Loose Livers even in het zonnetje zien gezet: Ron van de Kraata uit Boskoop. „Die heeft ons heel wat bygebracht". Johnny Ryk. 8. Holiday Beegces. 4. Hollo, goodbye Beatles. 5. Molodhi John Woodhouae. 6. Zabadak Dave Dee. Dozy. Beaky. Mick and Tlch. 7. Massachusetts 8. From the underworld The Herd. Ben uruner. 110. Tomorrow is another day I Buffoons. Qavte&pend entie Onder de schoorsteen Dit verhaalt speelt zich af in een dorpje aan de grens van Nederland en Duitsland. Ook daar komt de Sint in de nacht van 5 op 6 decem ber met zijn schimmel over de daken en strooien de Pieten pepernoten door de schoorsteen. Maar die kin deren daar krijgen in die nacht geen grote cadeaus, want die krijgen ze met Kerstmis. Sinterklaas strooit daar met appels en suikerbeesten en koekjes; alleen de braven krij gen er nog iets bij. Op die avond dus zei mevrouw Bender tegen haar vijf kinderen, Jacob, Greta, Jan, Hein en Chris: „Nu zetten jullie je bordjes onder de schoorsteen, want dan kan Sin terklaas de dingen eerlijk verdelen. Op ieder bordje plak je je naam. Maar schuif je bordje niet te ver naar het midden, dan ziet het er onbescheiden uit. Maar ook weer niet te ver van de rand, want anders krijg je niets." De kinderen zetten de mooie bordjes keurig in een kring onder de schoorsteen. Dan zei iedereen „Goede nacht", en ze kropen achter elkaar onder hun dekens. Midden in de nacht werd Chris wakker, want hij dacht dat hij iets gehoord had. „Het zal wel Sint-Nicolaas ge weest zijn, die juist met zijn paard voorbij kwam en iets door de schoorsteen wierp," dacht hij. Maar nu werd hij vreselijk nieuwsgierig. „Wat zal er wel op myn bord lig gen, misschien wel iets moois? Ik ga eens stiekumpjes kijken." Zo gezegd zo gedaan. Heel stilletjes stond hij op en sloop naar de schoorsteen. Maar hij zag niets. Alleen het vale maanlicht bescheen de borden. Ze waren alle maal leeg. „Ik zal wel gedroomd hebben," dacht de kleine ukkepuk, „maar toch is het jammer." Chris wou alweer in zijn bed stappen, toen dacht hij plotseling, dat hij meende gezien te hebben dat zijn bord een beetje achter die van zijn broers stond. En zofèts' mofcht 'toch niet. Dan kreeg hij itttmërs minder dan de anderen. Eri omdat {och niemand het zag, ging hij terug en schoof zyn bordje een eindje naar voren en toen nog een beetje, tot het onder de schoorsteen lag. Met een kloppend hart ging hij weer naar zijn bed. Maar hij lag nog lang te woelen, want hij wist niet of hij het nu wel goed gedaan had. Dan besloot hij 's morgens heel vroeg op te staan, zodat niemand het zou merken. „En als ik heel veel krijg, kan ik altyd nog wat afgeven aan de anderen, dacht hij gerustgesteld en al gauw sliep hij tevreden in. De volgende morgen, toen Chris zijn ogen opsloeg, zag hij dat zijn broers al op waren, ze stonden zich al proestend te wassen. Greta stond stilletjes bij het raam en keek aan dachtig naar buiten. Chris wou stilletjes achter hen aan sluipen, maar moeder riep: „Ho Chrisje!, waar wil je naar toe?" „Oh, ik wou maar even kijken of er iets op mijn „Nee, blijf hier. Eerst ga je je goed wassen, dan trek je een broek kousen en schoenen aan en als je dan klaar bent, dan gaan we met z'n allen. Ik zal vooropgaan, want anders krijgen jullie toch maar Dat was voor Chris een tegen valler, maar ja, moeders wil is wet. Eindelijk was hij toch klaar en met z'n vijven liepen ze naar beneden. Moeder voorop. Bij de haard ston den de bordjes met het lekkers er op. Jan had vijf mooie rode appels, minstens twintig noten en koekjes en heel nieuwe schaatsen. Greta had op haar appels, noten, koekjes en snoepjes een prachtige witte trui liggen. En Hein kreeg een boek met heel veel verhaaltjes. Jacob had een bouwdoos gekregen. En Chris? Op zijn groot bord lag alleen een klein appeltje, één noot en twee koekjes, verder niets. „Nou? Wat betekent dit?" vroeg moeder en ze zocht de hele haard af of er iets naar beneden gerold was en ze keek in de schoorsteen of er misschien iets was blijven steken, maar ze vond geen enkele noot of koek. „Ik zou wel eens willen weten, waarom jij niets gekregen hebt? Je was toch wel zoet dit jaar?" „Jawel" knikte Chris. Hij kon niets zeggen, want zijn keel was dicht- gesnoerd. Zijn broers begonnen op te tellen wat hij misschien wel ge daan zou kunnen hebben, maar hij schudde: „nee, nee, dat was 't niet." Nee. hy wist beter. „Nou St. Nicolaas zal wel weten, waarom hij dat gedaan heeft." zei moeder en ze keek Chris onderzoe kend aan. „Kom we kunnen er verder niets aan doen. De anderen willen je misschien wel iets geven, maar eigenlijk hoeft het niet." Allemaal gaven ze hem iets en moeder zei: „Van mij krijg je ook wel iets, maar eerst wil ik weten waarom St.-Nicolaas je niets gaf." Een heel uur lang treuzelde hij om moeder heen, maar dan ging hij naar haar toe en vertelde haar on der vier ogen, dat hij die nacht was opgestaan en zijn bord precies onder de schoorsteen had gezet. Moeder schudde haar hoofd en zei: „We zullen er niet meer over pra ten. Je mag je bord vanavond weer bij de haard zetten, het kan toch wel eens gebeuren, dat de Sint terugkomt." Chris zijn bordje weer onder de schoorsteen, niet te ver in 't mid den, maar ook niet te dicht bij de kant. De volgende morgen vond hij op zijn bord vier heerlijke appels, bijna twintig noten en nog meer koekjes, en er overheen een mooie zachte wollen muts met een kwast er aan. Chris liep steeds maar naar de spiegel om zijn nieuwe muts aan en uit te trekken. Margriet Bavelaar maakte voor ons Sint Nicolaas komt Liesje heeft een briefje gestuurd aan Sint-Nicolaas en nu is er een briefje teruggekomen waar in staat dat Hij maandag zal komen. „Hiep, hoi!" riep Liesje. „De Sint komt maandag." „Niet zo druk Liesje," zei moeder „anders komt Sint-Nicolaas niet" en meteen was Liesje stil. Stel je voor, eerst schrijft de Sint dat hij komen zal en dat hij dan niet komt, nee liever niet. Ze ging bij de kachel zitten en zong een paar mooie lied- En 's avonds, heel alleen, zette jes. Ze zette haar schoen by de kachel met nog een wortel voor het paard en ging toen naar bed. Al gauw sliep ze als een roos en droomde van de Sint en van zwarte Piet die een verkeerde zak had meegebracht, een hele lege waarin geen enkel cadeautje zat. De Sint was toen zó boos, dat hij Piet ln de zak stopte. Maar er kwam gelukkig een andere Piet met de goede zak vol suikergoed en marsepein. Hè hè, toch was 't een nare droom en Liesje was blij dat moeder haar kwam roepen. Ze kleedde en waste zich vlug en toen liep ze naar haar schoen. De wortel was weg en er lag weer een briefje: „Sint komt maandag niet, maar wel vanmid dag." En 's middags kwam de Sint met z'n Pieten. Liesje kreeg alles wat ze op haar lijst gevraagd had. Ze vierden nog de hele middag feest en later ging ze met de spulletjes spelen, die ze gekregen had. Er liggen nog een heleboel ver haaltjes over Sint-Nicolaas klaar. Ik zoek de beste er uit en dan maar wachten tot de volgende week. Dag kinders, heel veel plezier van de week. TANTE JO. fig. c) WAT IS DE VOLGORDE VAN DE PLAATJES? Het verhaaltje van 5 plaatjes heeft geen begin en geen einde. Maar als je de plaatjes verwisselt, zodat ze in de goede volgorde staan, wordt het heel wat duidelijker. Probeer het eensl HET VOORBEELD Eerst rol je stevig een watten bal (zo groot als 'n tafeltennisballetje) en stopt deze in het stukje nylon kous (1). Aan de onderkant van 't balletje laat je ongeveer 2 cm over. Wind hier wat wol omheen en je hebt de hals. Maak de kous glad daar waar het gezicht moet komen en bind de bovenkant met 'n elas tiekje of stevig draadje goed vast. Knip dan het bovenste gedeelte van de kous in strookjes (2). Dat is het haar. Is het te weinig, dan kun je nog een paar extra stroken uit de kousenrest knippen en er aan vast naaien. Voor de rest van de pop brei je 2 gelijke delen; je zet 24 steken op; je breit ongeveer 65 naalden tricotsteek (afwisselen 1 pen rechts en 1 pen averechts) of zoveel naalden tot het werk 16 cm lang is. Afkanten. Vouw het werk in de lengte dubbel en naai de kan ten aan elkaar. Aan de onderkant 8 cm voor de benen, aan de boven kant 4 cm voor de armen. De 4 cm in het midden laat je open. Het andere deel wordt precies hetzelf de gemaakt. Leg nu de beide delen als op de tekening tegen elkaar en naai de randen van de opening aan elkaar; eerst de beide bovenliggen de kanten, dan de onderliggende kanten. Voordat je de laatste halve cm aan elkaar naait schuif je de hals van de pop tussen de twee lagen en naait dit stevig vast. Brei een nau we gordel om het middel van de pop. Naai de vilthandjes in de ar men van de pop en de voetjes in ie benen. Naai tenslotte ogen, neus en mond eraan en je bent klaar. Als je de pop stevig wilt maken, moet je hem met watten opvullen. Een springpop Voor deze kleine pop heb je wat dunne wol nodig; verder naalden die daarbij horen, wat vilt voor de handen, voeten en het gezicht, ongeveer 15 cm van een oude nylonkous en tenslotte een prop watten, die een beetje groter is als een tafeltennisbal. De pop kun je ophangen aan een stuk elas tiek, zodat je het aan de kinderwagen van je broertje of zusje kan hangen. Zonder elastiek band is het een leuk stuk speelgoed voor een kindje van 2 of 3 jaar. Paniek! Driewerf paniek! De boot was verdwenen! Eerst dachten ze nog, dat ze bij de verkeerde styger waren, maar na goed gezocht te hebben bleek, dat de" boot inder daad verdwenen was. Wat nu? De paniek was gelukkig nog niet zo groot, dat ze vergaten om Jean-Luc uit de Seine te vissen. Ze waren radeloos. Na enige ogenblikken vol ledig van de kluts te zijn geweest, kwamen ze weer tot hun positieven. Er werd krijgsraad gehouden. Om de Seine langs te lopen, om te kij ken of de boot soms was wegge dreven was volkomen overbodig, dat zagen ze wel gauw in. Ten eerste hadden ze de boot goed af gemeerd, ten tweede kon de boot wel zo ver zijn afgedreven, dat ze wel een week bezig zouden zijn met zoeken en ten derde, dat was het belangrijkste hij was verdwe nen met de loopplank! Zo besloten ze om zo snel mogelijk naar de politie te gaan. Voor ze een politie bureau gevonden hadden was het 4 uur geworden en de jongens, doodmoe van de slaap, en Jean- Luc bovendien nog helemaal ver kleumd en kletsnat, werden te woord gestaan door een bijzonder slaperige dienstdoende agent. Toen de jongens hem in hun gebrekkige Frans hadden uitgelegd, wat er aan de hand was. kwam de goede man in actie, nu opeens klaar wakker. Het hoofdbureau werd opgebeld. Vervolgens kreeg Jean-Luc droge kleren. En wat voor kleren! Een oud uniform uit het jaar nul! Maar wat hy nog meer kreeg was even belangrijk: een glaasje cognac. En na een kwartiertje was hij weer helemaal de oude en had weer praatjes voor tien. Er kwam een politiewagen voorgereden. De jon gens werd beleefd gevraagd, of ze zo vriendtlijk wilden zijn mee te gaan naar het hoofdbureau. Daar aangekomen moesten ze een hele serie gegevens verstrekken over de boot en over zichzelf. Er zou onmid dellijk naar gezocht gaan worden, zei de inspecteur, die hen onder vraagd had. Toen de ondervraging was afgelopen werden ze met z'n drieën in een cel gestopt, waar zouden ze anders moeten slapen, de politie vond, dat ze de jongens slecht weer de straat op kon sturen, bovendien liep Jean-Luc nog steeds in dat akelig stijve uniform. De jon gens sliepen een gat in de dag. Zo moe waren ze nog nooit geweest, al door Neef Ton waren er nu honderd kanonnen af geschoten. of was er door honderd muziekkorpsen de „Marseilaise" ge speeld, ze waren niet meer wakker geworden. Tegen een uur of drie in de mid dag dacht men echter op het politie bureau, dat het toch maar beter was om de jongens wakker te ma ken. Dat werd dus gedaan. Heel verwonderd werden de jongens wakker. Waar waren ze nu weer? Waarom lagen ze op britsen in een cel en waarom had Jean-Luc dat vreemde pakkie aan? Maar toen herinnerden ze het zich weer. Hun boot was gestolen Ja, inder daad, hun boot weg weg! Is die er al? vroegen ze alle drie tegelyk. De politieagent die hen was komen wakker maken schoot in de lach. Verwonderd keken ze elkaar aan. Was het zo vreemd wat ze ge vraagd hadden? Nee dat nu bepaald niet, maar als je in Frankrijk bent. moet je zoiets nu eenmaal in het Frans vragen en niet in het Neder lands. Dat hadden ze nu ook wel door en dus lachten ze maar mee met de agent. Ze vroegen het nog een keer, maar nu in het Frans- De „policier", zo heet zo'n man in het Frans, wist het niet, maar hij vroeg hen, of ze mee wilden gaan, dan konden ze zich een beetje wassen, wat eten en mee komen naar de hoofdcommissaris, die hen nog het een en ander wilde vragen. Nu, het wassen was snel gebeurd, boven dien waren ze veel te opgewonden om ook maar een hap door hun keel te krygen; dus zaten ze na tien minuten by de commissaris. Deze vertelde hun dat de boot nog niet teruggevonden was en

Leidse Courant | 1967 | | pagina 10