Gemeenteraad van Oegstgeest had verlang- en klachtenlijst bij de algemene beschouwingen DE HEER A. VERHOEVEN OFFICIER IN DE ORDE VAN ORANJE NASSAU SPORTIEF PAGINA 5 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 1 DECEMBER 1967 VEERTIG JAAR IN GEMEENTEDIENST ADVERTENTIE Denk eens even Rijdend informatiecentrum VVV PROPAGANDA VOOR TWENTE ALS VAKANTIELAND Tot grote verrassing van vele autoriteiten, waaronder het coUege van b. en w. en oud-burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot, werd gistermiddag in de koffie kamer van de Stadsgehoorzaal door burgemeester mr. G. O. van der Willigen bekend gemaakt, dat bij gelegenheid van zyn 40-jarig ambtsjubileum de heer A. Verhoeven, chef van de afdeling financiën en belastingen ter gemeentesecre tarie, gemeente-ontvanger van Leiden en tevens directeur van de dienst voor kasbeheer en kredietwezen, benoemd is tot officier in de orde van Oranje Nassau. Vandaag Is het precies veertig jaar geleden dat de heer Verhoeven in Alkmaar in overheidsdienst kwam. Enkele jaren later verhuisde hjj naar Deventer om zich daarna voorgoed in de Sleutelstad te vestigen. Niet alleen Leidens burgervader prees de bescheiden jubilaris, maar ook z^n medewerkers en chefs. Allen roem den z(jn fabelachtige kennis van zaken, z(jn gevoel voor humor en humaniteit. terwijl zijn warme mensebjkheid en mild heid direct opvallen", aldus de heer Van de Poel, die de jubilaris verraste met een schemerlamp „het symbool van de ambtenaar" en hem wees op het recht op een gratificatie. Zijn woorden waren nog niet verklonken, of een grote bus met „de contanten" kwam binnen rijden. De heer Verhoeven mocht zelf de bus ontsluiten, waarna mevr. Nie- kerk-de Sterke omhoogrees en een che que overhandigde. Zij kon echter niet uit de bus worden getild, zodat zij maar weer terugkroop in het kartonnen om- Lovende woorden voor veelzijdig persoon „De gemeente is u bijzonder dankbaar voor uw inspanning, enthousiasme er inventiviteit, die u met veel gloed zon der onderbreking aan de dag heeft ge legd. U heeft een duidelijk stempel op het gemeentebeleid gelegd door uw wijding en doorzettingsvermogen" complimenteerde burgemeester Van der Willigen de jubilaris. Ook de echtgenote van de heer Verhoeven werd door de burgervader in de hulde betrokken. Na het bekendmaken van de benoeming, waarop een luid applaus volgde, spelde Leidens eerste burger de eretekenen op de revers van de heer Verhoeven. Wethouder Harmsen van financiën was de eerste in de lange rij van spre kers, die zijn naaste medewerker kwam gelukwensen. „Het is niet eenvoudig om als chef financiën met een wethou der om te gaan. Toch ben ik bijzonder verheugd over de prettige wijze vai menwerking tussen ons beiden." Tot grote 1/ariteit bood de wethouder de jubilaris een marsepeinen bijltje aa een boek. Capaciteiten Namens alle chefs van de tien afde lingen, die de gemeentesecretarie rijk is, ging de gemeentesecretaris, mr J. v. d. Poel, nader in op de vele capa- cteiten van de heer Verhoeven. „Het is een uniek verschijnsel, dat er nu officier in de top zit, terwijl wij al ridder rijk waren. In de persoon va: jubilaris vindt men een unieke combi natie van eigenschappen, die men niet elke dag tegen komt. Ook zijn bijzon dere relatie tot zyn collega's springt naar voren. Ik kan altijd rekenen op de waardevolle adviezen en de vakkennis, LEIDSE AGENDA Geopend voor spoedeisende geval len: Apotheek Herdingh Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502 en Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 20, tel. 21522. VRIJDAG 1 DECEMBER Micro-theater 20.00 Toneelgroep Im perium met „De Herbergierster". ZATERDAG 2 DECEMBER Stadshuis 14.00 u. Ontvangst deelne mers kampioenschappen r.k. Federa tie van Muziekbonden in Nederland. Stadsgehoorzaal 15.00 u. Kampioen schappen r.k. Federatie Muziekbonden in Nederland. Roomburgkantine 20.00 u. Jazzcon cert. ZONDAG 3 DECEMBER Stadsgehoorzaal 13.30 en 19.00 uur. Kampioenschappen r.k. Federatie Mu ziekbonden in Nederland. ADVERTENTIE Dynamiek De waarnemend chef van de afdeling financiën en belastingen, de heer Ever- steQn, roemde vervolgens de menselijke aspecten van zijn directe chef en meen de, dat „een officier hard nodig was op de afdeling". Een volautomatisch foto toestel vormde het geschenk van de afdeling van de heer Verhoeven. De heer J. Sont, chef kasbeheer en kredietwezen, stelde de dynamische per soonlijkheid van de jubilaris ten voor beeld aan alle ambtenaren. Hij overhan digde een scheerapparaat, die volop be nut kan worden tijdens de vakanties. Ook oud-burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot liet zich niet onbetuigd. In klare taal bracht hij dank en verraste zijn oude medewerker met een Deven ter koek, Alkmaarse kaas en Leidse sleutels van chocolade. Oud-gemeentesecretaris mr. J. Bool bood een boek aan na de heer Verhoeven te hebben bedankt voor de 15 jaar lange vruchtbare samenwerking en zijn spon tane openheid. Namens de zestien hoofden van dienst wenste de heer M. Weima zowel de jubi laris als de gemeente geluk. Een enve loppe met inhoud was het geschenk van alle afdelingen. Als laatste spreker nam de heer Van Krieken, voorzitter van de jubileumcommissie van de personeels vereniging achter het spreekgestoelte plaats om zijn gelukwensen uit te spre ken. Met een groot boek over kunst werd de heer Verhoeven verrast. In een geestig dankwoord sprak de jubilaris zijn erkentelijkheid uit over de onderscheiding en dankte alle sprekers voor hun gelukwensen. Een druk be zochte receptie volgde op dit officiële gedeelte. Naast het Leidse WV-kantoor aan de Steenstraat wordt vandaag en mor gen tot 6 uur getracht Twente te ver kopen als vakantiestreek aan de Leid se bevolking. De laatste jaren is er een sterke trek geconstateerd, vooral uit de Rand stad Holland naar Twente, een gebied, dat zich bij uitstek leent voor „de vakantie in het eigen land". Prachtige natuurgebieden, bossen en heidevel den met een zeer grote opnamecapa citeit, een licht heuvelig landschap, dat telkens nieuwe doorkijkjes en ver gezichten biedt, blijken in toenemen de mate een aantrekkingskracht op de bevolking van het westen des lands uit te oefenen. De vakantieganger vindt er de rust die hij wenst, terwijl de grote steden van Twente, Hengelo, Almelo en En schede winkelcentra hebben, die voor al de op vakantie zijnde vrouw sterk bekoren. Het gunstig gelegen gebied, goede verbindingen met het overige Voor de leden van Groen-Wit tot 7 jaar is er zondagmiddag bezoek van St.- Nicolaas in de gymnastiekzaal aan de Lammenachansweg. Sint zou het aardig vinden als iedereen in uniform verschijnt. Het bezoek duurt van twee tot kwart Op de kruising Mozartstraat-Debussy- straat te Leiden is gisterenmorgen om tien over negen een personenwagen te gen een bus aangereden. Hierbij werd de 34-jarige echtgenote van de bestuurder van de wagen afkomstig uit Leiden, ge wond. Zij werd met een gebroken rib en beenletsel door haar huisarts naar haar woning overgebracht. Het ongeluk ge beurde, doordat de personenauto geen voorrang verleende. deel van Nederland en Duitsland, leent zich door het grote aantal goed geoutilleerde campingterreinen en ter reinen met vakantiehuisjes, bovendien uitstekend voor de vakantie van het gezin-met-kinderen. Vermaakcentra voor de jeugd, alsook voor de volwas senen zijn voorts in ruime mate voor handen. Twente is een vakantieland vol afwisseling. In het rijdend in formatiecentrum van de gezamenlijke optredende Twentse VW's naast het Leidse VW-kantoor kan men er alle inlichtingen over krijgen. Voor aan trekkelijke kerstarrangementen kan men er overigens ook terecht. Medische diensten Doktersdiensten Lelden Voor alle artsen die de weekenddiensten waar nemen, telefoon 22222 bellen. Tot za terdagmorgen 10 uur eigen hulsarts raadplegen. Apotheken Leiden - Apotheek Her dingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502 en Apotheek Zuid West, Brahms laan 20, tel. 21522. De zaterdag-, zon dag-, avond- en naentdienst van apo theek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door apotheek Herdingh Blanken. De dienst van Apotheek Voorschoten wordt op zondag 3 december van 's morgens 8 uur tot 's avonds 22 uur waargenomen door Apotheek Zuid-West. De Oegstgeestse Apotheek is geopend. Leiderdorp dkt. Bakema, Hoofd straat 2, Leiderdorp, tel. 24828. Wijk verpleging zr. S. v.d. Leer, B. G. Corts- laan 34, telefoon 23109. Oegstgeest dkt. D. Held, Marelaan 36, tel. 52255. Wijkverpl. Wit-Gele- en Groene Kruis: zr. De Jonge, tel. 54500 b.g.g. 22222. Voorschoten Dkt. J. J. James, Leid- seweg 51, tel. 2520. Tandarts (spoed gevallen om 9.30 nur) G. M. Manschot, Voorachotense Apotheek, Leldseweg 66, tel. 2525. Zondag: Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 10, tel. 01710—21522. Wijk verpleging: Gezondheidscentrum, Prof. v.d. Waalstraat 25, tel. 4641. Burgerlijke Stand Geboren: Dirk L., z.v. D. H. Houwer en J. Berkheij; Johannes N., z.v. T. C. Loose en A. Kortenoeven; Gijs J. P., z.v. P. P. de Reuver en H. E. G. Helleman; Lonneke, d.v. J. Immink en H. Coesel; Brenda E., d.v. H. C. Bo- termans en E. Schreuder; Wilco J. W., z.v. J. P.Hoogervorst en N. F. van Westrienen; Wilhelmus H. A., z.v. A. A. W. Zuiderduin en M. C. Nulkes; Simone G.. d.v. R. F. Candido en S. J. van der Starp; Johanna H. T. M., d.v. J. H. T. Wieggers en J. W. ter Woord; Jacoba K.. d.v. A. Sloos en J. Harte- velt; Tamara A., d.v. A. E. Helder en M. D. S. Frederiks; Karin S. I., d.v. J. E. L. van Ingen en W. A. van der Kwaak. Ondertrouwd: J. P. M. van Vuuren en S. Broersma; W. Lugthart en J. Prins; J. H. F. van Dyk en L. Waas dorp; N. Kors en A. H. M. van Stemp- voort; F. Pedük en G. G. Heijns; D. de Buck en R. M. I. Bulthuis; P. J. van RUn en C. P. M. Verhage; H. van der Heijden en G. E. Dubbelaar; J. H. M. Wallaart en J. D. van der Star; G. de la Rie en A. C. Oudshoorn; P. G. de Jong en P. M. A.van der Heiden; J. J. A. de Groot en P. A. Knul; <1. D. Phillipo en C. van der Weijden; A. Stolp en B. Troost; P. L. A. Schreuder en J. de Horn; P. Weststxa- te en R. Courant; C. J. Vreeburg en M. H. T. van Kordelaar; W. C. Kortoef en H. H. de Groot; C. G. Boon en I. A. J. Janssens; P. A. Zirkzee en A. C. van Fessem; C. Mulder en M. A. Koppens; A. J. Heuzen en C. H. Scheer; H. Pijnnaken en A. G. J. Halverhout; J. J. Douwes en J. H. Daleman; S. Kijk in de Vegte en M. H. Boers; W. Caspers en M. Gordijn; J. A. Laxnboo en M. M. Schuller; M. J. Heuzen en M. de Graaf; A. Smit en F. J. Pardon; R. F. de Groot en S. C. M. van der Stel; J- Verschoor en D. J. A. M. de Graaf; H. Flippo en A. M. de Vries; J. M. Baten en E. M. A. Brunt; A.A. Heruer en C. J. Moenen; J. J. B. Aniba en J. M. van Weerdenburg; N. N. J. Servaas en E. D. Bouwman; J. F. Hensing en P. M. W. van der Hoeven; J. A. M. Verwaijen en A. H. Buurman; W. C. M. Dolle en L- Bavelaar; M. van der Linden en E. J. M. ter Stege. Gehuwd; H. A. Baars en J. E. M. Belt; G. J. Stoute en A. J. W. van Rooijen; W. van Wezel en H. Disseveld; T. Slewe en J. P. Cambier; C. J. M. Schuyt en T. J. M. van Etten; K. Beekman en B. W. C. Arnoldus; H. Piket en P. G. Zuurmond; H. J. P. Hoogenboom en H. E. van der Vos; H. C. van den Wijngaard en D. G- A. Geel; W. Blansjaar en A. van der Wal; F. A. J. Jansen en M. J. P. de Kok; J. J. van Wouw en J. N. Paauw; H. van Egdom en C. van Baaren; F. J. M. van der Steen en N. W. Leugering; C. A. Schouten en J. M. de Roo. Overleden: A. de Vet, 74 jaar, man; W. Hendrikse, 76 jaar, man; J. M. Schaafstra, 32 jaar, echtgenote van J. Vink. PAUZE Uit de Weense toespraak van prof. Rohrbach tot slot zijn „wiskundige" kijk op de verhouding van de zicht bare tot de onzichtbare schepping tus sen Gods wereld en de mensenwereld! „Mijn stelling is, dat beide in elkaar vloeien, niet boven elkaar liggen 7-oals de schil en de kern. maar in elkaar zodat ze elkaar doordringen. Het Credo van Chalcedon zegt van de twee na turen van Christus, dat zij „onver mengd en ongescheiden" zijn. Zo moe ien we ook de twee werkelijkheden zien: ongemengd en ongescheiden. Twee werkelijkheden en toch één, vol slagen los van elkaar en toch met elkaar verbonden, zodat we kunnen zeggen dat Christus in de zichtbare werkelijkheid volkomen mens en in de onzichtbare volkomen God is en toch één. Het huidige natuurkundig denken staat veel dichter bij de openbaring dan het denken in de voorbije tijd". LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Slaven (18 jaar). Dagelijks: 2.30. 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: The war wagon (14 Jaar). Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Scandali nudi olw.) Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Zo heerlijk rustig (14 jaar). (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Een esxbom aan een para chute (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: De piraat van de 7 zeeën (14 Jaar) Dagelijks: 2.30. 7.15, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uua. KORRELTJE Er is minder nodig om de gebroken van anderen te ontdekken dan om ze te verdragen. PUNT ADVERTENTIE MAAK HET 5 DECEMBER GEZELLIG, GEEF IETS MOOIS van PRONONCE Breestraat 165 Leiden In de begrotingsvergadering va gemeenteraad van Oegstgeest van don derdagmiddag konden vele subsidies 't niet bolwerken tegen de bezuinigings woede van de raad. Uitvoering zelfs meest urgente werken zal in 1968 worden bedreigd door krappe finan- cieringspolitiek van de centrale over heid. De gemeenteraad heeft zich in de middagzitting gehouden aan de wens van de voorzitter, loco-burgemeester M. v. d. Voet, om de besprekingen zoveel mogelijk te beperken. In snel tempo werden de te verlenen sub sidies doorgenomen. De wethouder van financiën, de heer J. J. Thorn, die eerder in het jaar met een subsidie nota was gekomen op verzoek van de raad had nu alle subsidies aan een strenge toetsing onderworpen. Deze werden allemaal gemeten naar de meetlat van „het direct gemeentelijk belang." Vooral drs. J. W- de Graaf (PvdA) liet herhaaldelijk zijn kritisch geluid horen wanneer de uitsluitende toepas sing van dit criterium het werk van nuttige instellingen in gevaar bracht. Ook bleek er geen overeenstemming te zijn over de interpretatie van het begrip „direct gemeentelijk belang". Ir. J. D. Dorgelo (WD) zag niet in welk gemeentelijk belang verbonden aan de subsidiëring van het Na tionaal Brandweermuseum, waar oude brandweerapparaten bewaard blijven. De voorzitter legde uit dat zo een mu- i cultuurhistorische waarde heeft en interessant en inspirerend is voor de vrijwillige brandweren, zoals ook Oegstgeest er een heeft. Deze kleine subsidie 25.-) bleef bestaan. Bezuinigend snoeimes hield huis onder kleine subsidies Wanneer de mening over de hand having van bepaalde subsidies ver deeld was kwam het vaak tot stem ming en dit leidde soms tot onver wachte uitslagen. Zo werden door de VVD en de beide christelijke partijen zeer tegen de zin van de PvdA in Simavi en de Chr. Ver. t.b.v. lijders aan vallende ziekte berooid van hun jaarlijkse subsidie van slechts 25- Wederom betoogde de heer De Graaf dat het „gemeentelijk belang" niets meer is dan een fictie en dat men subsidiëring van het Nederlands Ge- sprekscentrum en van de Europese Beweging niet kan bestempelen met „geen gemeentelijk belang" en dan afschaffen zonder te kijken naar andere zwaarwegende motieven om aan der gelijke instellingen steun te verlenen. Een tussenstand werd ingenomen wan- neer aan sommige subsidies een af lopend karakter werd verleend. Dit was wanneer b. en w. een abrupte afschaffing weinig elegant vonden als in geval van de VEBO waar het gemeentelijk belang vermindert of zelfs verdwijnt met het afnemen van het agrarisch element in de ge meente. Leidse Hout dient tot recreatie voor vele Oegstgeestenaars Het beheer van dit park berust bij een stichting die de richtlijnen van Staatsbosbeheer volgt. Dit heeft al tot beperkingen in 't gebruik geleid, die door het publiek als hinderlijk wor den ondervonden. De heer N. van Weizen vond dat men met het oog op verdere geldelijke steun aan deze stich ting deze ongewenste ontwikkeling nauwlettend moest blijven bekijken. De heer v. d. Voet verheugde er zich over dat tussen de vele verbodsbordjes er nog niet eentje staat met „Verbo den voor Oegstgeestenaars". Zelf wan delt voorzitter er graag. De heer Van der Voort (KVP) onthult zelfs dat er raadsleden zijn die er hardlopen. Dit kan doelen op de sportieve heer De Graaf, die zich in conditie houdt door wekelijks enige malen in dit woud zijn rondjes te draaien. De heer Tem- minck (WD) zag in de Leidse Hout bovendien 'n soort buffer-groenstrook tussen Oegstgeest en Leiden. Er kwam 1000.- uit de pot. van der Hoog wijst op het nut van wens dat er iets gedaan wordt aan de deze instellingen. Wanneer de voorzi- ter zegt dat hier geen gemeentelijk belang in het geding is wijst de heer De Graaf (PvdA) er op dat dit nu juist zo'n duidelijk geval is waar het toetsen aan het „gemeentelijk belang' scheef loopt. Oegstgeest valt immer: onder de consultatiekring van deze verenigingen. Mevrouw Muntings voor stel om door een donatie van 100.- te tonen dat Oegstgeest met dit werk sympathiseert, wordt met en acht tegen verworpen. Bloemencorso Bij de subsidiëring van het Rijns- burgs Bloemencorso brengt de heer De Graaf nog eens ter sprake het ver bod van de burgemeester aan de ver kiezingskaravaan van de P.v.d.A. door Oegstgeest te rijden. Hij is er nu be paald een tegenstander van zo een commerciële optocht 1000.- te geven. De heer J. P. Brouwer (Prot. Chr.) wil 1000- geven mits de optocht een uitvoerig bezoek aan Oegstgeest brengt. Zonder die conditie wil hij deze subsidie geheel laten vervallen. In die zin wordt het voorstel aangenomen. Zowel de heer Temminvk (WD) als de heer Brouwer (de laatste onder enig voorbehoud) uiten hun waarde ring aan wethouder Thorns adres nu bij 't subsidiebeleid op meer geregle menteerde wijze te werk is gegaan. De heer Thorn dankt de raad voor de vlotte afwerking van de subsidienota. ALGEMENE BESCHOUWINGEN LEIDERDORP Buurtvereniging „Doesbrug" De buurtvereniging Doesbrug zal zaterdag morgen 2 dec. om 10 uur met de kinde ren van de buurtvereniging In gebouw Irene St.-NIcolaasfeest vieren. De kin deren moeten de hen verstrekte toe gangsbewijzen tonen. De b.v. Zijlkwar tier zal 't Sinterklaasfeest 's middags om 2.30 uur vieren in de kantine van de Ver. Touwfabrleken. Verzamelen om 2.15 uur In de ZijUaan. Op beid® feesten zal de goad-heülg man zelf aanwezig rijn. De één na de ander kwamen vervol gens deze middag de fractievoorzitters aan het woord om hun algemene be schouwingen uil te spreken. Als eerste sprak de raadsnestor, de heer N. van Weizen van de Prot. Chr. fractie. Hoe wel hel gemeentebestuur en het amb- vankelijke protesten van de heren I tenarenkorps voortreffelijk werk doen Stapel (WD) en Aldershof (Prot. acht de heer Van Weizen het niet Chr.) werden 33000.- op tafel gelegd onredelijk de gemeentediensten te la- stllo uiu|jvi voor het door wethouder Thorn voor Men toetsen i.v.m. de efficiëntie. Hij móeten word en "bekostigd."bok" wen s t zijn jeugdwerk benodigde geld. De vroeg aandacht voor speelplaatsen in de jieer stapel de culturele activitei- ijzeren conditie door genoemde heren] Oegstgeest-Noord en voorde vestiging |cn gecoördineerd te zien door gesteld was dat zij middels een uit- aldaar van een postagentschap of een agenda-bureau voor d> voerige nota over dit werk worden postkantoor. De dienstverlening van meratie. voorgelicht. Voorzitter en wethouder de PTT blijft nog steeds ten achter bij hinderlijk overhangende planten en struiken in de gemeente en na de hoopt te hebben uitgesproken dat Oegstgeest niet een langdurig burge meesterloos tijdperk tegemoet zal gaan besloot de heer Van Weizen zijn be schouwingen. Het besturen van een auto De heer Stapel hield de beschouwin gen voor de VVD in een goed volge houden vergelijking van het besturen van de gemeente met het besturen van een auto. Hij meende soms bruuske koersveranderingen te hebben gecon stateerd. Een WD-chauffeur zou an ders hebben gereden. Het confessionele stuur bleek soms onbetrouwbaar, het slipgevaar was groot, botsingen waren soms niet te vermijden. Burgeravond Het contact kiezer - gekozene zou kunnen winnen bij een burgeravond, waarbij de politieke partijen, sport verenigingen en culturele organisa ties, liefst met medewerking van het gemeentebestuur zouden kunnen ver schijnen. Deze avonden zouden mooi kunnen plaats vinden in de nieuwe aula van het Rijnlands Lyceum. Het houden van een gesloten raadszitting moet volgens de heer Stapel slechts bij hoge uitzondering plaats vinden. Een tekort op de nu nog sluitende begroting dreigt te ontstaan door de stijgende uitgaven in het kader van de Algemene Bijstandswet. Hij vindt de huren te laag. Bij „Sport en recreatie" bepleitte de heer Stapel de stichting van een overdekt instructiebad en een goede ijsbaan. Kleuter- en lager onderwijs komen ruimte tekort. Dit klemt het het openbaar onderwijs. Structuurrapport Een structuuri'apport voor de mid denstand in onze gemeente zou vol gens de heer Stapel door de gemeente Woningbouw Te veel wordt er in onze gemeente voor de mensen, die in staat zijn hu ren van 300,en meer per maand te betalen gebouwd. Een luttel aantal woningen komt tot stand in de zeer achtergebleven sector van de woning- wetbouw. Evenals bij vorige gelegen heden toonde de heer De Graaf zich een voorstander van het instellen van beheerscommissies op sportgebied en van een raadscommissie voor sport en recreatie, waarin niet alleen raads leden, maar ook vertegenwoordigers uit sport- en recreatiekringen zitting zouden moeten hebben. Ook de heer De Graaf acht de openbare kleuter school ernstig tekort gedaan. Hier moet gezocht worden naar een nood oplossing. Belangstellend ziet de heer De Graaf uit naar plannen die de ge meente heeft voor de middenstand, waarbij hij verder denkt dan alleen aan verbetering van de De Kempe- naerstraat. Te weinig huizen voor kleine beurs ZL-ggCIl dit 1 Bij de behandeling van de subsidies voor de algemene en R.K. bibliotheek spreekt de heer De Graaf de wens uit dat deze bibliotheken net als indertijd (op zijn verzoek) de Kruisverenigin gen tot een zekere samenwerking zul len komen. B. en w. zullen een vrien delijk schrijven aan de bibliotheek- besturen doen uitgaan. De bedoeling is echter wél dat de autonomie van deze instellingen niet in het gedrang De subsidie aan de Leidse Muziek school zal bij de begroting 1969 op nieuw worden bezien. Bij de consul tatiebureaus voor huwelijks- en ge slachtsleven hangt een rijkssubsidie in de lucht. Vooral mevrouw Munting- de banken, die bij waren zich in dit „nieuwe hart Oegstgeest" te vestigen. Hij is benieuwd naar de beschikbaarstelling van bouw grond aan de Woningbouwvereniging „Buitenlust" bij het Oegstgeester ka naal. Hoe staat het met de bebouwing van 't kruispunt Leidse Buurt vroeg hij. Tevens hoopt hij dat er nu iets wordt gedaan voor de middenstand in en om de Kempenaerstraat. Evenals vroeger pleit de heer Van Weizen voor een weekmarkt, die als trek pleister zou kunnen fungeren- Hij hoopt dat de bouwstijl in Oegstgeest- Noord toegepast, aich niet zal voort zetten bij de bebouwing van de Morse belpolder. De gemeente Emmen kan hier tot voorbeeld strekken. Met de wél direct I Moeilijk temakkt "jjjfiftj De heer De Graaf wees in zijn be schouwingen voor de P.v.d.A. erop dat de rijksoverheid het de gemeen ten wel heel moeilijk maakt. Nieuwe investeringswerken worden zodoende belemmerd, zo niet onmogelijk ge maakt. Hierbij zijn schrijnende voor beelden: de scholenbouw en de weg- verbetering van de De Kempenaer straat. Als de hoogste politieke wijs heid wordt nog steeds het z.g. particu lier initiatief ten tonele gevoerd als een soort „Haarlemmer olie". Graag wil de heer De Graaf weten van de voorstanders van dit initiatief welke scholen, wegen, woningen als vrucht van dit particulier initiatief hier bin nenkort te verwachten zijn. Ook de Namens de KVP sprak de heer P. van der Voort. Een mooi voorbeeld van groeiende samenwerking ziet deze fractieleider in de totstandkoming van het dienstverleningscentrum. Met de bouw van het zwembad werd begon nen. De bouw van een r.k. kleuter school nam vorige week een aanvang. Dit was ook het geval met de recon structie van de Rijnzichtweg. Bedroe vend noemde de heer Van der Voort het dat er hiér onvoldoende wordt gebouwd voor de mensen met de kleine beurs. Hij heeft zijn hoop nu gevestigd op de bouw in de Morsebel polder. Verdere urgentiepunten voor het komende jaar zijn de bouw van een Interkerkelijk bejaardenhuis, die bouw van de derde openbare lagere school, de verbetering van de De Kem penaerstraat en de bouw van een nieuwe loods voor gemeentewerken. MPRHH Evenals de andere fractievoorzitters Leidse'"aggïo- I dankte de heer Van der Voort de amb- 1 tenaren, die hebben meegewerkt aar de samenstelling van de begroting. „Is het niet eenvoudiger hem te vragen niet altijd *ljn auto voor onze poor te parkeren? Marktberichten LEIDEN, 1 dec. Vee. Stieren 4, melkkoeien 60, vette koelen 300, vare koelen 25, vette kalveren 29, nuchtere kalveren 4, vette schapen 60, vette lam meren 2140, zeugen 26, schrammen 133, biggen 464, veulens 4, gelten 9. Prflzen. slachtstieren 4.4.20, 4.45, melkkoeien 900,—, 1225,—1600,—; vette koeion 3.35, 3.95, 4.50; vare koelen 550, 9900,1250,vette knlveren 3.40, 3.70, 4.10; vette schapen 110,1.30,—» 145,vette lammeren 130,165, 190,drachtige zeugen 3.25,375, 450,schrammen 80,95,105,j biggen 55,—60,—, 65,— geiten 15,—, 30,60,Handel: slachtstieren rus tig, melkkoeien zeer rustig, vetto koelen willig, vare koelen kalm, vette kalveren vlot, vette schapen en vette lammeren goed tot stug, duur, zeugen, schram men en biggen stil, gelten redelijk. LEIDEN, 1 dec. Kaas. Geen aan- BARNEVELD, 30 nov. Elervelllng Aanvoer 654.240 stuks, handel rustig. Eieren van 42-48 gram 9.62-11.79; 52- 58 gram 12.86-14.15; 58-64 gram 14.24- 15.38; 64-72 gram 15.26-16.15. De onderhandeling van PTT met Makelaarskantoor Hopman over de huur van ruimte voor een postkantoor zijn nog niet tot een bevredigend slot gekomen. Instelling van een week markt wordt door b. en w. niet over wogen. Voor de Morsebelpolder zal de gemeente zich houden aan de ad viezen van haar stedebouwkundige. Het ontwerp-bestemmingsplan zal in commissieverband (raadsleden met stedebouwkundige) worden besproken voordat het ontwerp aan de raad wordt voorgelegd. De WD kreeg te horen van de voorzitter dat de rege ring de benzinekraan bewaakt en ting tot morgen worden uitgesteld). maar sporadisch de gemeentelijke tank vult Voortgaand in de beeldspraak van de heer Stapel zei de heer Van dei- Voet dat b. en w. met de heer Stapel geloven dat de gemeentelijke auto met een VVD-chauffeur anders gere den zou hebben. Anders is niet het zelfde als beter. „En een betere rit met een WD-chauffeur daar geloven wij niet in". In beeldspraak vervolgde de voorzitter dat manipulaties van de VVD met pedalen onnodig zijn. „Het is gevaarlijk wanneer één stuurt en anderen op de pedalen zitten te trap pen. Deze pedaalridders vormen, hoe wel zij de bestuurder verwijten ma ken, soms zelf een gevaar voor een betrouwbare rit". De verbindingsweg Leidse Willem de Zwijgerlaan-Hofdijck zal een grote verbetering voor het doorgaand ver keer uitmaken. De verkeerseommissie zal niet worden betrokken bij wegaan leg. Zij heeft alleen raadgevende stem wanneer besluiten met betrekking tot het openbaar vervoer worden geno men. „Wij delen met de raad de zor- om kleuterschoolbouw en vooral voor de bouw van de zo hoognodige derde openbare school. Een structuur rapport voor de middenstand bekosti gen ligt meer op de weg van de mid denstanders zelf. Evenmin moet do gemeente een agendabureau gaan op richten. Dit Is typisch een taak voor I instellingen als K O. Dc tendens bestaat bij de regering de bouw van j dc woningwetwoningen te verminde- ren ten koste van de particuliere ge subsidieerde woningbouw. „Wanneer de r.k. kleuterschool in mei 1968 gereed zal zijn, zal één klas voor openbaar kleuteronderwijs be schikbaar worden gesteld. Tot vol doening moet strekken dat ondanks de knellende financieringsbanden het dienstverleningscentrum en het win kelcentrum evenals ook nu bijna een nieuw gymnastieklokaal verwezenlijkt konden worden. Het zal nog enige tijd duren alvorens het bestemmings plan voor de Morsebel polder aan de raad kan worden voorgelegd. (Wegen* plaatsgebrek moest de publi catie van het verslag van do avondzlt-

Leidse Courant | 1967 | | pagina 5