Maandag 27 november 1967. Vanaf die dag kunt u contant betalen zonder geld-op-zak. Op de moderne, makkelijke manier: met de Betaalpas en de Betaalcheques Een nieuwe service van de gezamenlijke Nederlandse banken. ,2 nel huil ivrs&rf NAAM VAN DE BANK BETAAL TEGEN DEZE CHEQUE AAN 0000 - B.M. de Vries 9 1 5 4 5 6 7 5 DATUM Jï "- &y PI AAT> MAX^UMG^ANTIE 5f,. V NIET OVERDRAAGBAAR Hiermee betaalt u. Wat zijn dat? Betaalpas en Betaalcheques? De Betaalcheque is een voor ons land geheel nieuw betaalmiddel. De ontvanger zal uw Betaalcheque altijd accepteren als u tegelijkertijd maar uw Betaalpas laat zien. Zonder contant geld-op-zak kunt u er dan bijna alles contant mee betalen. Wie, wat en waar kan ik met Betaalcheques betalen? In het algemeen gesproken kunt u er alles mee betalen. Kleding en sportartikelen. Uw benzine en uw boeken. De stomerij en de kapper. Het cadeautje, het bioscoopkaartje en het etentje in de stad. Maar ook de kruidenier, de melkboer, de slager en de groenteman. Wat is het nut van deze nieuwe bankservice? In de eerste plaats is het natuurlijk praktisch: u kunt kopen en betalen zonder contant geld-op-zak. Ook geld in huis hoeft u nauwelijks meer te hebben. Andere voordelen zijn dat u het risico van geld verliezen beperkt en dat wisselprobleempjes niet meer bestaan. Want door op de Betaalcheque precies het bedrag in te vullen betaalt u immers gepast. Hoe gaat betalen met Betaalpas en Betaalcheques In zijn werk? Heel eenvoudig. Stel, u staat in een winkel en u hebt iets gekocht van f 17,50. Dan vult u o. a. die f 17,50 op uw Betaalcheque in en u zet uw handtekening eronder. Aan de winkelier laat u even uw Betaalpas zien. Hij kijkt dan of alles in orde is en hij kan uw Betaalcheque accepteren. Wat Is het belang van die Betaalpas? Die Betaalpas moet u zien als uw legitimatie. De winkelier zal de gegevens die erop staan vergelijken met die op de Betaalcheque. Uw naam bijvoorbeeld en uw hand tekening en uw rekeningnummer. Als die gegevens kloppen, weet de winkelier dat hij uw Betaalcheque als betaling kan aannemen. De Betaalpas is er dus voor zijn en voor uw veiligheid. Kan iedereen een Betaalpas plus Betaalcheques krijgen? ledereen die een geregelde rekening heeft bij een van de deelnemende banken kan er bij zijn bank om vragen. En wat belangrijk is: de rekeninghouder kan desgewenst ook aan zijn vrouw of anderen een Betaalpas beschikbaarstellen. Charmante bijkomstigheid: Betaalcheques ontvangt u in een speciaal daarvoor, bestemd étui. Tot welk bedrag kan ik met Betaalcheques betalen? De Betaalcheque wordt gegaran deerd tot f 50,—. U kunt dus per Betaalcheque een bedrag van maximaal f50,— invullen en betalen Moet u bijvoorbeeld f 75,— betalen, dan schrijft u één Betaalcheque uit van f 50,— en één van f 25,—. Het spreekt natuurlijk vanzelf dat m niet meer kunt uitgeven dan uw rekening toelaat. Mocht u desondanks - en zqnder vooraf gaande afspraak met uw bank-méér Betaalcheques uitgeven dan uw bankrekening toelaat, dan is uw bank verplicht over uw debetstand een rente van 1% per maand In rekening te brengen. Brengt die service nog kosten met zich mee? In het geheel niet. Betaalpas en Betaalcheques vormen voor bankrelaties een gratis bankservice. Slechts is vastgesteld dat wanneer u een Betaalcheque afgeeft, uw rekening hiervoor wordt gevaluteerd 2 valutadagen vóór de dag van boeking. (En de ontvanger van een Betaalcheque 2 valutadagen na de dag van boeking). Zal men overal mijn Betaalcheques accepteren? Waarom niet? De banken garanderen immers uitbetaling van elke door de ontvanger gecontroleerde Betaalcheque tot maximaal f 50,-. Wie een Betaalcheque ontvangt hoeft dus geen risico te lopen. U laat uw winkelier of leverancier uw Betaalpas zien en na controle weet hij dat het goed zit. Altijd. De bank schrijft het door u ingevulde bedrag zonder mankeren bij op zijn rekening. Een Betaalcheque is even goed als contant geldl Kan ik met de Betaalpas en Betaalcheques ook contant geld in handen krijgen? U kunt nu overal in Nederland met de Betaalpas en de Betaalcheques onmiddellijk over contant geld beschikken, Want dank zij de Betaalpas en de Betaalcheques kunt u tot maximaal f 500,— opnemen bij alle kantoren van de deelnemende banken, waar ook in Nederland. (Op het kantoor van de bank waar u een rekening hebt, kunt u natuurlijk geld opnemen zonder Betaalcheques). Wat moet ik doen als Ik nog geen bankrekening heb? Betaalcheques worden uitsluitend verstrekt aan degenen die een bankrekening hebben. Maar het is al heel eenvoudig een rekening te openen bij een van de banken die u deze unieke service bieden. Loopt u eens binnen bij een kantoor van de deelnemende banken. Bij elkaar hebben zij zo'n 4000 kantoren over heel Nederland verspreid. Het moet wel heel gek lopen wanneer er niet een van die 4000 bij u in de buurt is. Dit zijn de deelnemende banken: Algemene Bank Nederland N.V. Alphensche Bank N.V. American Express Company, Inc. (The) Amsterdam-Rotterdam Bank N.V. Bank of America National Trust Savings Association Bank van Haffmans Steegh N.V. Bank voor Handel Scheepvaart N.V. Bank voor Zeeland N.V. Bankierskantoor Staal Co. N.V. Banque de Paris et des Pays-Bas. Bary Co. N.V. (H. Albert de) Boaz Bank (N.V.) Sneek Boerenleenbanken aangesloten bij de Coöperatieve Centrale Boerenleenbank Crediet- en Depositokas (N.V.) Crediet- en Effectenbank N.V. First National City Bank Gilissen N.V. (Theodoor) Haagsche Bankvereeniging N.V. Handelsbank Eindhoven N.V. Hollandsche Bank-Unie N.V. Hollandsche Koopmansbank (N.V.) Hoop, Offers en Zoon (Van der) Indonesische Overzeese Bank (N.V. De) Kas-Associatie N.V. Kingma's Bank N.V. Labouchere Co. N.V. Landry Van Till Lanschot (Firma F. van) Lentjes Drossaerts N.V. Lippmann, Rosenthal Co N.V. Lloyds Bank Europe Limited. Luykx Bankiers, N.V. v/h Firma J. Mees Hope Mesdag Groeneveld's Bank N.V. Middenstandsbank "Zeist" (N.V.) Nederlandsche Credietbank N.V. Nederlandsche Middenstandsbank N.V. Nederlandse Overzee Bank N.V. Pierson, Heldring Pierson Raiffeisenbanken aangesloten bij de Coöperatieve Centrale Raiffeisen-Bank Rembours- Industriebank N.V. Rentekas (N.V. De) Sallandsche Bank (N.V.) Slavenburg's Bank N.V. Vermeer Co. Vlaer Kol

Leidse Courant | 1967 | | pagina 8