DELA Lekker op 11e nieuw. congres hippe kreet NAvo-rappon van P.V.d.A. alliantie Vrouwen en jongeren vinden zich slecht vertegen wo ordigd Utrechts popfeest gehuld in wierook DOORBRAAKMENU NAAR DE GROTERE WELVAART 11 over toekomst SCHOENMAN VAN KASTJE PER VLIEGTUIG NAAR DE MUUR P.v.d.A. beslist vandaag over nieuwe koers HEINTJE met „MAMA" nog steeds stijgend op hitlijst Gaullistische partij gaat op de helling Op den duur slechts twee partijen? DB LBTO6B COURANT PASTORAAL CONCILIE Gedrang om rest zetels UTRECHT, 24 november 1967 (KNP) katholieke vrouwen, studenten en jon en in Nederland verdringén zich by bisschoppen om in aanmerking te nen voor de vyftien restzetels „voor vergeten groepen" voor de plenaire trgadering van het pastoraal concilie. bisschoppen zullen die restzetels op itin vergadering van 12 december ver den. de bisdommen Rotterdam en Breda ;n zijn, wordt het steeds duidelijker, ie vrouwen, met name de huisvrou- en de jongeren nauwelijks aan zullen komen in Noordwij kerhout. r dagen zullen ook de bisdommen taningen, Den Bosch, Haarlem en Roer- wad ieder hun zeven leken-afgevaar- kiezen. Het heeft in verschillende kringeh be- reemding gewekt dat juist de vrouwen, toch de helft van de bevolking uit- laken, zo slecht vertegenwoordigd zijn, amelijk tot op heden met vijf leken n vijf religieuzen, tien tegen 27 mannen. wordt zelfs van „discriminering" bjj Ie verdeling van de zetels gespróken. Ook de jongeren vinden xich slecht rertegenwoordigd. Maar hun organisaties lebben bij het episcopaat en de concilie- eiding al lang geleden hun klachten ieergelegd en gevraagd om restzetels. )at kunnen ook de vrouwen doen. Van Ie andere kant geven de katholieke jon- ;eren openlijk toe, dat de hele concilie- iroblematiek over hun hoofden heen- laat. De problematiek is te sterk binnen- ■erkelijk gericht en de vragen worden op manier geformuleerd die zij vol- hun zeggen niet begrijpen. Dit geldt niet voor de studenten, die met grote ijver zich op de studie der problemen toeleggen. Zij zijn dan ook vastbesloten dezer dagen aan de bisschoppen een aan tal namen van kandidaten voor te te leggen voor enkele van de vijftien rest zetels. Zij hopen vier 9 zetels te zullen krijgen. De lijst van afgevaardigden naar de plenaire vergadering van 3, 4 en 5 ja nuari van het bisdom Rotterdam ziet er tot op heden als volgt uit: Regent A. C. Raadschelders, Leeuwenhorst te Noord- wijkerhout; pater H. J. A. M. Segers SJ, Schiedam; kapelaan Chr. L. M. Hooge- weegen, Hoek van Holland; mr. C. G. Sloothaak, Leiden; drs. C. J. Barendse, Monster; mej. A. Clarenbeek, Gouda; mr. Ph. J. C. Verduin, Rotterdam; J. Kortink, Rijswijk en H. J. M. Mosch, Schipluiden. (Van onze correspondent UTRECHT. De Margriethal was van nacht herschapen in een grote popkermls. Een dikke doordrongende wierookwalm omhulde de grootste popmanifestatie van Nederland: „Flight to Lowlands Paradise". Vanuit alle hoeken van de zaal, waar podia stonden opgezet, traden beatgroe- pen met oorverdovende geweld op. Flik kerlichten, scheepssch ij nwerpers en sein lampen waren volledig in de muzikale happening opgenomen. Op de paint-in-wall kon de kunstzin nige jeugd zijn talenten bot vieren. Ieder een liep met wierookstaafjes in de mond. in het haar. achter het oor en zelfs in baaiden en snorren. Ruim achtduizend tieners uit heel Ne derland waren voor deze 12 uur durende popshow naar Utrecht getogen. Getooid in de vreemdste gewaden dansten, slen terden. zaten of lagen ze in de hal. Aan de reacties van deze jongelui te horen en te zien vonden ze het fantastisch. (Van onze parlementaire redactie AMSTERDAM „Jeugdig blijven ook voor vaders": daarmee hebben de nogal wilde jongens van de Partu' van de Arbeid het driedaags socialistisch congres voor bijna de helft gewonnen. Vader ir. W. Schermerhorn. destijds in zijn Delftse tijd plotseling minister-president geworden, sloeg als eerste z(jn 72 jaar opde armen om de jonge schouders van André van der Louw, Laurens ten Cate, Jan Nagel en al de andere Nieuw Linkse doordouwers. Andere jeugdige vaders volgden en de computer telde in twee minuten tot bijna 1400. Alsjeblieft, knikte de woeste baard van Ten Cate. En de prachtige zwarte snor van VARA'S André van der Louw kleurde zich by na rood van plezier. Het nieuw links in de Nederlandse partij politiek, in de alweer 22 jaar oude Party van de Arbeid, staat nu bijna quitte met de oude garde. Nog één congres en dani s dat „Nieuw Links", dat „Tien over rood" ook al weer gewoon geworden. Zo gaat dat in dit partijpolitieke Nederland, waar D '66 alweer veroordeeld is tot een behoudzuchtige koers, nauwelijks een Jaar na zijn officiële politieke erkenning. Lachen durft men nog niet „Lekker nieuw", was een tweede hippe kreet waarmee de jonge socialisten het R.A.I.gebouw drie dagen lang stormen derhand wisten te veroveren. Lekker nieuw, dat was dit elfde congres van de Partij van de Arbeid inderdaad. Het Vrije Volk los van de partij, aan een internationale werd niet eens meer ge dacht. De rode spandoeken van weleer waren verdwenen, alleen een paar zeer bescheiden, zeer onopvallende rode vlag gen drapeerden de achtergrond van het spreekgestoelte. Hier en daar nog wel wat meer rood, maar de rode tulpjes van ieder vroeger congres verdwenen in de enorme hoeveelheid andere kleurige bloemstukken. Kleuren genoeg, waar Iedere Nederlander tevreden mee zou kunnen zijn. Hier en daar ook nog wel een rood vest, een rood truitje, een rode stropdas. Maar voor de rest een groot aantal rode rozetten met erop „I like Tans". Lekker nieuw, lekker Ameri kaans. Het nieuwe linkse kwam op dit elfde congres onherroepelijk boven drijven. Geen broodje meer uit een papieren zakje zoals vroeger, maar netjes op een bordje met mes en vork en papieren servetje. Niet meer de bekende socialis tische eenpansmaaltijd. maar een door- braakmenu naar de grotere welvaart: aparte aardappeltjes, aparte doperwtjes en worteltjes en een apart toetje met veel geel gekleurde ananas. Allemaal anders, allemaal een beetje meer wel- vaartsvast dan vroeger. Zo ook met de partijvoorzitter. Dr. SCHIPHOL (ANP) De 32-jarige Amerikaan Ralph Schoen- map, secretaris van de 95-jarige Britse vredesapostel Bertrand Russell, is gisteravond na een zwerfdag door West-Europa, zoals nog zelden gemaakt, onder geleide van twee wachtmeesters van de koninklijke marechaussee per iijnvliegtuig van de KLM van Schiphol teruggestuurd naar New York. Een week geleden wist hy zijn vaderland zonder paspoort (dat hem wegens een verboden reis naar Vietnam was afgenomen) te verlaten en via Montreal in Canada per KLM naar Schiphol te reizen. Zyn doel om Denemarken te bereiken, waar hy het wereld tribunaal over Vietnam wenste by te wonen, mag dan zijn mislukt, een grote indirecte publiciteit voor dit tegen de Amerikaanse politiek in Vietnam gerichte tribunaal heeft hy door zyn geforceerde tocht door het Europese luchtruim des te beter weten te krygen. Vyf dagen lang stuurden de justitiële autoriteiten van Nederland, Denemarken, Finland, Zweden en tenslotte gis teren ook nog Duitsland hem per vliegtuig van het kastje naar de muur. Gisteren, de laatste dag van zijn Europese avontuur, vormde een record. Gistermorgen zette de Zweedse politie hem in Stockholm op een SAS-toestcl naar Kopen hagen, waar hy gedwongen werd over te stappen op een ander SAS-vliegtuig naar Schiphol. Daar de Amsterdamse luchthaven zich in dichte mist gehuld had, week dit toestel uit naar Düsseldorf. waar Schoenman al evenmin gastvrij werd ontvangen. Zodra de machine voor het vertrek in gereedheid was gebracht, werd hij weer "aan boord gezet en teruggestuurd naar Stockholm. Zoals te verwachten was had men daar al lang genoeg van de volhardende Amerikaan. In de namiddag zette hy zyn reis via Kopenhagen voort naar Schiphol, waar de koninklijke marechaussee geen pardon meer kende en hem op het lijntoestel van de KLM naar New York naar zijn vaderland terugstuurde. Voor alle zekerheid werden daartoe zelfs twee wachtmeester mee gezonden. Sjef Tans verloochent zijn geboortestreek niet en ook niet zjjn afkomst. Zijn Lim burgse tongval overheerst "dit socialis tisch congres en zijn leraarseigenschap pen verraden hem met ieder vinger op steken en met iedere opmerking. Allemaal anders, allemaal nieuwer, aangepast aan de vernieuwde socialisti sche visie op mens en maatschappij. Nog wel partijgenoten, nog wel rode mak kers, maar met als naaste huurlieden de Bogaerse» uit de K.V.P., de spijtstem mers uit de A.R. en zelfs enkele geest verwanten uit de roemruchte C.H.U. Een goede huur is ook In de Nederlandse poli tiek altjjd nog beter dan een verre vriend. Een ding is bij al dit nieuwe in de Party van de Arbeid hetzelfde gebleven. Men lacht op dit soort congressen nog steeds angstvallig weinig. Met zeer diepe ernst werkt men zich door de voorstel len heen. De enkele lach wordt meestal niet kritische volgzaamheid beluisterd. gereed gekomen Natuurlijk: iedereen weet dat de wereld de NAVO-mlnisli niet direct aanleiding geeft van een con- 8t|Ke (aken Van grens een opgewekt rendez-voua te ma-1 ken. Maar 22 jaar lang heerst op deze congressen al een ijzige grimmigheid, waarin spaarzaam plaats Is voor een be vrijdende glimlach. En dat terwjjl de Limburgers ais Tans, de Amsterdammers als Den Uyl en de Hagenaars als Vrolijk elders oz smakelijk weten te lachen. Misschien juist daarom die rode rozet van Nieuw Links. „Om de zaak al-Tans 'n beetje op te fleuren", stond er by ge schreven. Voor de rest: voorstellen, amendemen ten' moties en roodgloeiende debatten. Ende partijdiscipline die naar buiten toe in geen enkele partij s» «terk is als ln deze club van de arbeid. Een party die ook in de opmars naar de nieuwe toekomst socialistisch wil blijven, „Een grote familie", smaalde Nieuw Links, wat ontevreden. En niet deze wat trieste kreet werd de vinger gelegd op de wonden, die ook of niissclüen zelfs In deze socialistische party ontstaan z(jn. BRUSSEL (ANP) Een specials werkgroep van de NAVO Is In Bruasel rapport voor ver de toekom- Ige taken van de alliantie. De mlnls- rs sullen dese problematiek op hun rgaderlng van 13 en 14 december In In goedingelichte kringen sprak men in Bruasel van een bevredigend resul taat. als men de omstandigheid ln aan merking neemt dat van Franse zijde een minimum aan medewerking kon worden verwacht. Het rapport laat da mogelijkheden voor concrete beslissin gen van de NAVO-raad open, aldua de ze kringen. Het rapport is een gevolg van een ini tiatief van de Belgische minister van Buitenlandse Zaken Harmei. Hij bepleit te vorig Jaar december ln de NAVO-ml- nisterraad een studie over de toekom stige taken van het bondgenootschap, in het licht van de sedert 1949 aanzien lijk gewijzigde omstandigheden. (Van onze parlementaire redactie) AMSTERDAM Vandaag beslist het congres van de Partij van de Arbeid over de nieuwe koers van de partij. Het gaat erom, of zij socialistisch blijft en vandaar uit een stembusak koord moet aangaan met de christen- radicalen. D'66 en PSP. Het gaat voor een groot aantal andere leden van de partij ook om het stichten van èèn grote progressieve partij, waarin alle vooruitstrevende Nederlanders een plaats kunnen vinden. Voor deze leden is het stembusakkoord met nieuwe groeperingen hoogstens een lapmiddel Het congres was het met elkaar voor het grootste deel wel eens over de voorwaarden, waaraan onderhandelin gen met andere partijen voor een even tuele regeringscoalitie moeten voldoen. Het socialistische basisprogram, het zo genaamde socialistisch bestek, is daar bij uitgangspunt. Maar de mogelijke re sultaten van het akkoord met andere groeperingen moeten ter goedkeuring aan het partijcongres voorgelegd wor- Velen menen verder, dat de partij keuze moet open blijven voor: 1. consequente radicale oppositie; 2. radicale meerderheidsvorming in èèn regering. Beide mogelijkheden kunnen, aldus tal j van afdelingen op het congres, politiek veel waarde hebben. Vandaag valt over al deze geschilpunten de beslissing. KERKRADE „Er Is byna café in Zuid-Limburg dat Heintje niet in de jukebox ïeeft zitten. En ook daarboven het noorden luisteren ze 1 naar hem". Vader Hein Simons, in het dagelyks leven astelein in Kerkrade-Blyer- beide, aarzelt niet wanneer hij lijn zingend zoontje Heintje 12) aanpryst. Heintje heeft s al vyf platen volgezon- jen. Vier Nederlandse, waarvah ot op heden een (Mama, jy bent de liefste van de heeeeeele wereld) in de handel en op de litparade. en een Duitse. Want Telefunken houdt uitdrukkelyk ekening met de platenmarkt nze oosterburen, die zo veel Nederlanders in hun pia- lenprogramma's doen. „Het :norm met de platenver- zegt vader Simons. Heintjes eerste plaat is nu zo'n eek of zes in de handel. „Op de hitparade stygt Heintje met plaatsen tegelyk: eerst 32ste, toen 25ste en vorige week al 15de. Van deze week weten het nog niet". Heintje schoot als een meteoor omhoog naar de melkweg der platensterren. Vader en moe der Simons, noch manager Addie Kleingeld „die doet gewoon alles, maar dan ook voor hem" laten zich bijzonder veel gelegen liggen aan de slechte rapportcijfers die Heintje nu krijgt. „Vroeger hebben we nooit zoveel ge hoord over Heintje-op-school", zegt vader Hein. Maar zou het ineens allemaal zo verschrik kelijk slecht zijn wat hij doet. Als het dan echt zo erg is, waarom blijft hij dan niet zit ten? Maar hier, kijkt u zelf. de cijferlijst van de „muziek school". Gedrag 8, vlijt 9, vor deringen 9. Zwart op wit. „Die jongen kent iets. Waar or niet?" De directeur van de muziekschool heeft op de cij ferlijst in de marge voor „op merkingen" er nog aan toege voegd: „Proficiat Hein. vol houden!". En dat spreekt de ouders Simons voorlopig meer aan dan de schoolrapporten. ..Hij wordt tegengewerkt", weet vader Simons. Laatst was sen Duitse fotograaf. Hij wilde onder het speelkwartier plaatjes van Heintje op school maken. Ik heb toestemming gevraagd. De meester zei dat ie toestemming van de inspec teur moest hebben. Toen heb ik de inspecteur gebeld. Die zei: ze hebben me nog niks gevraagd, maar ik zou niet weten waarom dat niet zou kunnen. Toen weer de mees ter gebeld. En uiteindelijk kregen w« te horen dat het Heintje en zijn niet mocht. Toen hebben we maar plaatjes gemaakt hier in het park van de broeders. Of tenminste, dat wilden we gaan doen. Maar de broeders, die anders iedereen toelaten, hebben ons het park uitge- Pa Simons wordt weer boos als hy er aan terugdenkt. En hU biyft boos wanneer ik hem vraag waarom we Heintje toch- nooit voor de televisie krygen. „HU krUgl geen werk vergunning meneer. Iiy mag niet optreden. 1IU is nog te jong. Willem Duys heeft hem al willen hebben, maar het mocht niet. Ook daar zit vol gens my iets achter". Wat? En dat I* een heel ver haal dat begint bij Heintjes „ontdekking" afgelopen mei tijdens een talentenjacht in Schaeeberg. „Er laten oen heleboel artiesten in de zaal. Namens platenmaatschappijen. Heintje won de eerste prijs. Willy Albert! schoot het po dium op, drukte Heintje een briefje van 25 gulden in zijn handen en zei: „Heintje, van jou maak ik een grote ster". Dat deed Willy Albert! voor zijn platenmaatschappij. Maar we zijn niet met die meneer in zee gegaan. De anderen waren het eerst bij ons thuis en we zijn nu blij dat we die gekozen hebben. Misschien heeft die rivaliteit er iets mee te maken dat Heintje niet voor de televisie komt". Mag niet eens voor Maar hoe dan ook. Heintje is door zijn platensucces „Mama" in de publiciteit gekomen. Heintje wordt gevraagd. Maar Heintje moet in het openbaar blijven zwijgen. „Hij mag nog niet eens voor niks voor de bejaarden zingen", zegt zijn vader verbeten. „Nu Heintje succes heeft, heeft '..ij ineens een heleboel ontdekkers ge kregen. Willv Alberti heeft hem ontdekt. Gert Timmer mans heeft hem ontdekt. Een kastelein hier uit de buurt heeft hem ontdekt. Allemaal niks van waar. Addie Klein geld heeft hem ontdekt. An- lleintjcs succes zit nu nog voorlopig alleen in de juke boxen. Het is er trouwens ook mee begonnen. Vader Simons: „in het café zong hy met de platen mee. Mama. dat kon ie het eer.sl zingen. Klanten in het café zeiden: laat die jon gen toch eens optreden. Hy heeft toen wel voor zieken en bejaarden gezongen. Geweldig mooi was dat. En toen kwam die talenten jacht. „Pa, mag ik meedoen in Schaesberg", vroeg hij. Maai ik zei: „Neen jongen, da's niks voor jou". Maar hij bleel maar vragen. Tenslotte heb ik het goedgevonden. Hij liet zich inschrijven, deed mee, en won de eerste prijs. Die anderen waren nergens mees, Toen SUCCES VOORLOPIG NOG IN JUKEBOX' Toen Heinjes stem eenmaal onder auspiciën van de pla- tenmeneren in commerciële cultuur werd gebracht, begon hot artiestenleventje pas goed. „De Duitse schlagerzanger Ronny is drie dagen hier ge weest. Hij hoorde Heintje. Hij zei: binnen veertig dagen zet ik hem op de plaat. En bin nen veertien dagen was Hein tje naar Brenen gehaald om er de Duitse versie van „Mama" en „Zwei kleinen Sternen" ln minigroevcn vast te leggen. Binnenkort volgt er nog een opname in Engeland. En dan komen ook de andere platen van Heintje in de etalages. Hot doet Heintje allemaal niet veel. „Er is een vrouw uit Am sterdam aan de telefoon" roept zijn moeder. „Met Hein tje. wat ik wil worden? .lutomontcur", laat hij Amster dam weten. „Onzin" zegt va der Simons. Vandaag zegt ie dit. morgen dat. Volgens mij wordt hét de zangacademie Die jongen zingt de hele dag" ...Maar hy verdient er niks mee. Neen, verdienen kim Je dat niet noemen. HU krUgt 1 procent van iedere plaat. Dat laten we op dc bank zet ten. Om de zangacademie te kunnen betalen. Ik ben wel kastelein, maar bemiddeld, om zo te zeggen, ben ik toch ook weer niet". Intussen is Hein tje naar bulten gelopen. Naar /.yn broer Georg en zyn zusje Ingrid. Misschien ook iets voor de Duitse markt? Mies Bril van dit jaar werd tie eenentwintigjarige Arnhemse mannequin Geciel v. d. Lilie. Het is duidelijk, dat een scherp kijkende jury (met bril)' dit oordeel heeft geveld. Tweede werd mevrouw P. Nelissen (28) uit Haarlem en derde mevrouw I. Bruyn (23) uit Den Haag. Dit brillenfecst werd gisteren in de Amsterdamse R.A.I. gehouden. (Van onze Parijse correspondent L. Kleijn) PARIJS Maandagmiddag precies om dri euur houdt generaal De Gaulle zUn persconferentie op het Elysee. Dc aan vraag voor kaarten is nog nooit zo groot geweest als ditmaal. Als men in de grote zaal en in een paar nevcnzalen wat stoe len byschuilt en cxtra-luldsprckera aan brengt ,ls bet maximum aantal Journalis ten en genodigden 1100. Dc rede, die als gewooniyk vyf kwartier zal duren wordt per radio en televisie uitgezonden en daarna in brokstukken enige malen her haald. Over publiciteit zal de generaal niet te klagen hebben. De algemene verwachting is. dat De Gaulle in hoofdzaak spreken de buiten landse politiek. Hij zal minister-president Wilson over de kuif strijken, maar toe lating van Engeland tot de gemeenschap pelijke markt, zal geen sprake zijn. De Gaulle wil minstens een jaar wachten om te bekijken hoe de devaluatie van het pond sterling afloopt voor Engeland en voor Frankrijk zelf. Wat het conflict in het Midden-Oosten betreft, zal De Gaulle op het standpunt blijven staan, dat Israël zijn troepen moet terug trekken, al zij hij moeite hebben om zijn teleurstelling te onderdrukken over de laatste onverzoenlijke reactie van Nasser op de met algemene stemmen aange nomen resolutie van de Veiligheidsraad. Di eteleurstelling zal hij compenseren door er zUn onverholen vreugde over uit te spreken, dat Frankrijk bulten de tra ditionele grote oliemaatschappijen een I belangrijk contract heeft afgesloten over I exploiratie van oliebronnen in Irak I Parijs is vol vertrouwen, dut het niet alleen bij exploiratie zal blijven, maar dat er ook exploiratie op zal volgen l'ompidou Dc binnenlandse politiek laat De Gaul le over aan Pompidou, die gedurende het weekend in Rijssel is voor het congres van de U.N.R. de unie voor de nieuwe republiek oftewel de gaullistische partij. De reclame daar in het noorden van Frankrijk is groots opgezet. Er zijn niet minder dan 5000 congresgangers, die on mogelijk in alle hotels in de omgeving konden worden ondergebracht. Van zijn plan om een deel op Belgisch grond gebied te do enovernachton, heeft men afgezien. Wat niet in Franse hotels kan slapen, slaapt in bij elkaar gehaalde slaapwagens van de wagon llts. Naar alle waarschijnlijkheid gaat de U.N.R. van naam veranderen. Wat die naam betreft, aarzelt men nog tussen democratische unie of sociaal-democra tische unie. De bedoeling is duidelijk. De oude U.N.R. is versleten, spreekt niet meer tot de kiezers en moet nieuw leven en nieuw bloed worden ingepompt. De minister van Financiën Debrè is met stille trom uit de leiding van de U.N.R. verdwenen en heeft plaats gemaakt voor eerste minister Pompidou, die officieel partijleider gaat worden. Hij gaat het na- Goullisme voorbereiden; dat wil zeggen als De Gaulle er niet meer is. De Gaulle is deze week 77 jaar geworden. Niemand heeft hem met zijn verjaardag gefelici teerd, want wie dat probeert krijgt een antwoord: „U verlangt toch niet naar mijn dood?" De Gaulle is van plan nog lang te blijven, wat niet wegneemt, dat hy 77 is. Pompidou, vanzelfsprekend met toestemming van De Gaulle, wil naar een tweepartïjensysteem in Frankrijk: rechts tegen links. Alle Fransen, wier hart tra ditioneel links zit, maar die toch niet voor de communistische partij willen stemmen, hoopt Pompidou achter zijn nieuwe sociaal-democratische partij te kunnen verenigen Om te beletten dat Mitterrand bij de presidentsverkiezingen van 1972 staatshoofd wordt, of minis ter-president by de algemene verkiezin gen in datzelfde jaar. Een deel van de oude U.N.R. gaat niet naar Rijssel. Dat zijn de z.g. linkse gaullisten onder leiding van Vallon én Capitant, die vrezen dat Pompidou een conservatieve partij gaat stichten, waar in geen plaats meer zal zijn voor een centrumgroep. Dat de links gaullisten, ook al gaan zij niet naar Rijssel, een scheuring zullen veroorzaken ,is nauwe lijks aan te nemen. Zij weten veel tc goed, dat zij zonder De Gaulle en zonder het partijapparaat nergens meer zijn. (ADVERTENTIE) Regelt, vcr/orgf 'vh betaalt uitvaarten overal fn Nederland op bavfc van verzekering. NIJMEGEN (ANP) Een brand ln een bovenwoning te Nijmegen heeft het leven gekost aan de 78-jarige heer B. H. de Zeeuw. Het vuur, dat ln de woon kamer is ontstaan, heeft waarschijnlijk reeds geruime tijd gesmeuld alvorens de ruiten sprongen en de overburen erop attent werden. Uit een naastgelegen slaapkamer konden de toegesnelde bu ren nog de 78-jarige mzvrouw De Zeeuw redden, die ziek was en niet uit bed kon komen. Het «loffelijk overschot v»n haar man werd later door de brand weer aangetroffen ln de woonkamer.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 7