NOG HEEL WAT MOGELIJKHEDEN VOOR PREMIE- EN ONGESUBSIDIEERDE BOUW Amerikaanse gemeenschap vierde Thanksgivingday PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 23 NOVEMBER 1967 Koffie-offensief door Augustijnen MERENWIJK NIET VOOR 1969 IN EXPLOITATIE TE BRENGEN Van de 19S en 216 etagewoningen In i samengesteld. De belangstelling voor de wonlngwetaertor, welke onlang» ln toewijzing noemen B. en W. „niet onbe- het Momkwartier zijn aanbesteed, zal vredigend". Via het bouwdistrict werden stedebouwkundige eisen en de finai een belangrijk aantal ten laste van het ,ian de gemeente Llsse 187 overgedragen eoonomiM-he aspecten. Nu reeds mag contingent 1068 moeten komen. Dit de- ten behoeve van Leidse gezinnen. Deze u orden aangenomen, dat van de kosten len B. en W. In hun Memorie van Ant- behoren tot het contingent voor 1966. vnn het plan een gedeelte ten laste van rd betreffende de begroting voor *68 m_iit j de algemene dienst zal moeten komen. >ok de Investeringsbeperkingen Tweehonderd Augui daag over de Sleutelstad uitgezwermd om in, lie kader van de koffie-aetie, die de Katholieke .Studentenvereniging ..Sanetus Augu.stinus" voert. Leiden aan het koffle-drlnkcn te zetten. Deze actie is een onderdeel van een groot aantal activiteiten, zoal# enige weken geleden de Fancv-Fair. die de vereni- Ov. riK. il, i, lit-l, vol*™» lu-i college. I E|„E „ntploo|, ,,e B,v00r bijzonder moeilijk een, nol. voor <-.s. aan- p(.Htaumtii* van liet MKieteltsgebouw, voardbare verhouding tol utanl te bren- j nE|ge„ Hul»" aan het Rapenburg, plan te atollen I hre„ee„. I besluit de koninklijke goedkeuring heeft verkregen, zal in de loop van 1968 over alle in de Merenwijk gelegen percelen kunnen worden beschikt. ia het college. de raad mee. Ongeveer 45 hulzen I Merenwijk worden gebouwd op een gei j'"*1", dr Mntrburgfrpoldrr dat' h„ nahy de Besjeslaan. Verder zullen nog ongeveer 100 woningen in het Mors- kwartier kunnen worden gebouwd, mits handen betreft d< eerde bouw relnen ln handen van de gemeente ko men. Wat betreft de premlebouw en on gesubsidieerde bouw kunnen op velschil lende terreinen In de gemeente (Boer- nog enkele honderden woningen worden gebouwd. dit deel ertragend element Verschillende oorzaken leiden ertoe, exploitatie brengen van vormen, de MerenwQk waarschijnlijk niet vóór Een schetsplan van het in voorberei- 1969 kan worden begonnen. In de eerste ding zijnde bestemmingsplan voor de plaats is het tot nu toe niet mogelijk ge- Merenwijk zal binnenkort aan de com- \v 1 l,'e'ten a"e in dat gebied gelegen gron- missie voor openbare werken ter beoor- ">n* den langs minnelijke weg in eigendom deling worden voorgelegd. In dit plan Ie premlebouw en ongesubsldl- tg verkrygen In verband hiermee was zal o.m. een aantal bejaardenwoningen iw kunnen op verschillende ter-, „«..i De woningwetwoningen van het Leid se contingent in Llsse zullen, aldus B. en W., pas in het begin van 1968 gelei delijk gereedkomen. Er wordt thans een lijst van gegadigden voor deze hulzen Stopverbod langs waterkant van Leidse singels i een stop verbod in te stellen langs de water kant van de Witte Singel en de Zoe- terwoudse singel. Dit in verband met de aangebrachte excentrische asstreep. Het college meent in zijn Memorie van Antwoord, dat deze streep zodanig op het asfalt is aangebracht, dat er naast de aan de trottoirzijde geparkeerde voertuigen nog voldoende breedte be schikbaar is voor het rijdende verkeer. Daarom is het maken van parkeerha vens ter plaatse niet noodzakelijk, al- In eigen kring was het al lange tyd gebruikelijk, dat leden pakken koffie probeerden te „slijten" aan familieleden. Toen bleek, dat de kwaliteit en de smaak van de te koop aangeboden kof fie utstekend bevielen, kwam men op het idee een huis-aan-huis actie te be ginnen. met de zekerheid, dat de kopers in ieder geval geen miskoop zouden doen. De prijs voor het pondpak is 3.50, nclusief de gift voor het restau ratiefonds. Elke jaarkring heeft een deel van de stad voor haar rekening genomen. Hopelijk komt de vereniging met haar koffie in de Sleutelstad niet „op de koffie". Maatschappelijk Contactorgaan BIJDRAGE TOT EEN GERICHT SOCIAAL BELEID IN LEIDEN Burgemeester mr. G. C'. van der Wil-hebben kennelijk geen onredelijk geluid llgen heeft gisteravond het bestuur van laten horen, want, zo stelde de heer de Stichting Maatschappelijk Contact-1 Menken, er is voor het Contactorgaan orgaan loeiden geïnstaleerd. Deze stich- veel werk te verrichten in Leiden. Vol tlng zal, zoal# in de statuten is omschre- uoede wil gaan we aan het werk. Hoe Op de Lage Rijndijk is gistermiddag omstreeks twee uur de 43-jarige mevr. C. de Boer uit Zoeterwoude met haar bromfiets gevallen, toen zij de macht over het stuur verloor. Met een lichte hersenschudding moest zij naar het A- cad. Ziekenhuis worden overgebracht. Baldadige jeugd Baldadige jeugd heeft gisteravond omstreeks 8 uur op een bouwwerk aan de Corantijnstraat een afvoerbuis van een olietank losgetrokken. Een grote hoeveelheid olie ging verloren. De politie dichtte het lek Een onder zoek naar de jeugdige vandalen is nog gaande. Tussen 10.00 en 15.15 uur is gis teren uit een tuinhuis van de Vereni ging ..Ons Buiten" in Leiden-Noord een transistorradio ontvreemd. De huis-aan-huis- en de straat- collecte. die van 13 t/m 18 november ten bate van het Ned. Astma Fonds is gehouden, heeft een bedrag van f2765 40 opgebracht Auto schept bromfietser By de oprit naar rijksweg 4a op de zes uur de 17-jarige bromfietser E. Heij- Hoge Rijndijk Is gisterenavond omstreeks mans uit Hazerswoude op het rijwiel pad aangereden door een bestelauto uit voorrang verleende. Met een schouder- Den Haag. Het ongeluk gebeurde, door flat de chauffeur van de wagen geen fractuur en een hoofdwond moest de bromfietshestuurder naar het Acade misch Ziekenhuis worden overgebracht. PIETER GERAEDTS JR. EXPOSEERT IN AMSTERDAM Van 24 november tot 8 januari a.s. zal in het Stedeiyk Museum te Amster dam onder de naam „Atelier 5" een ten toonstelling worden gehouden en van verschillende kunstenaars op allerlei ar tistiek gebied. Onder de exposanten be vindt zich Pieter Geraedts jr. uit War mond, die er zijn keramiek zal expose ren. Reeds eerder was dit werk met een byzondere en originele vormgeving in Leiden te zien en wel in de Galerie Wa lenkamp. ven, op de grondslag van gezamenlijk overleg tussen het particulier Initiatief en de overheid oen b()drage moeten gaan leveren tot een gericht socaal beleid In de gemeente. ,,1-os van het particu lier initiatief en de overheid zal de stichting", aldus de burgemeester, „moe ten stimuleren, adviseren en coördineren en aldus het maatschappelijk belang van de enkeling, de gezinnen of groeperin gen, zoals de bejaarden, gaan dienen. Zo znl liet Contactorgaan ook nauw betrokken worden by het maatschappe- iyk opbouwwerk in de bestaande en nog toekomstige stadswijken middels het verstrekken van adviezen omtrenl ver enigingen en ruimten, waarin sociaal en cultureel werk verricht kan worden. In zyn korte installatlerede memo reerde mr. Van der Willigen eveneens de lange tyd van voorbereiding van de nieuwe stichting. Reeds bij de begro tingsbehandelingen in 1963 werd de geboorte al aangekondigd, maar het zou tot juli '66 duren voor de raad het eerste voorstel bereikte. Omdat G.S. op administratief rechteiyk gebied nogal wat bezwaren had tegen de concept- statuten, duurde het nog tot april van dit jaar. dat na goedkeuring in de raad en door G.S. de laatste beletselen wer den weggenomen. Het bestuur van de nieuwe stichting telt vyftlen leden ln één vacature moet nog worden voorzien die zich zonodig voor de bestudering van byzon dere problemen zullen groeperen in commissies ad hoe. De burgemeester besloot de installa tierede met het uitspreken van de hoop. dat de Stichting Maatschappelijk Con tactorgaan Leiden en haar activiteiten de stad ten goede zullen komen. Wethouder S. Menken, een van de afgevaardigden namens gemeentelijke overheid in het stichtingsbestuur, zei voordat het bestuur aan zijn eerste werkvergadering begon, dat bij het ter ziele gaan van de Sociale Raad direct al stemmen gehoord werden of er niets nieuws moest komen. Deze stemmen Gunstiger aanbod bij Leidse politie Het aantal vacatures bij het Ledis politiekorps bedroeg per 1 oktober 1967 ni totaal 8 op een toegestane sterkte van 166. Een jaar geleden waren'er nog 19 vacatures op een toegestane sterkte van 161 man. Er valt, voglens b. en w., niet te voorzien of een enigszins gun stiger aanbod van sollicitanten, zoals zich dat in het afgelpoen jaar heeft voorgedaan, in de toe- kost zal worden gecontinueerd. Ook indien dit het geval is. zal het zeker nog geruime tijd du ren voor de achterstand is in gelopen. omdat 22 van de per soneelsleden op dit moment nog in opleiding zyn en het geruime lijd kan duren voor zij tot de effectieve mankracht van het korps behoren. Het college deelt verder mee, dat in verband met de perso neelssterkte surveillance op uit gebreider schaal op dit ogen blik en in de naaste toekomst nog niet te verwezenlijken is. komen is vers 2 In het stichtingsbestuur, dat vanaf gisteravond alles wat in Leiden leeft op maatschappelijk gebied, overkoepelt, hebben de volgende personen zitting: Uit de kring van het uitvoerend maatschappeiyk werk: de heer P. A. Harteveld. te Lelden; mej. M. C. J. van Buel. te Leiden; de heer W. Zwikker, te Leiden; mevr. M. van Wijk-Hohwü, te Leiden; mej. I. H. C. van Harmeien, te Leiden. Uit de kring van de bejaarden zorg; de heer dr. R. J. van Zonneveld, te Oegstgeest. Uit de kringen van het jeugdwerk en de kinderbescherming: pater J. D. M. Sweerts. te Leiden. Uit de kring van de sociaal-pedagogische arbeid ten behoeve van geestelijke ge handicapten: de heer dr. A. Hazewinkel. te Oegstgeest. Uit de kring van de gees telijke gezondheidszorg: de heer dr. J. P. Teuns. te Wassenaar. Uit de kring van de lichameiyke gezondheidszorg: de heer D. Roodenburg Vermaat, te Leiden. Uit de kring van de plaatselijke vakcentrales: de heer H. G. C. Bouc- kaert, te Leiden. Uit de kring van de Leidse Middenstands-Centrale: vacatu re. Uit de kring van de Leidse gemeen telijke overheid: de heer S. Menken, te Leiden, wethouder Sociale Zaken; de heer J. G. Bazuin, te Leiden, directeur van de Gemeentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst; de heer mr. J. W. ten Napel, te Lelden, directeur van de Gemeenteiyke Sociale Dienst. Antonioni's L'Eclisse als K. O.'s maandfilm De (lichter en de filosoof ln Antonioni hebben van l'Eciissc, die gisteravond als film van de maand in het K O-pro- gramina werd vertoond in het Camera- theater, een meesterwerk van poëtische levensbeschouwing geschapen. Poëzie, geïnspireerd op harde realiteit, op deze tijd. In de hoofdrollen de exotische Mo nica Vittl en de Fransman Alain Delon. Michelangelo Antonioni registreert met een welhaast feiloos gevoel voor het sfeerscheppende détail het leven van een jonge vrouw, die de aansluiting tot de samenleving is kwytgeraakt. De vrouw verlaat de man met wie ze een onbekommerd leven in liefde leidde en gaat op zwerftocht door een stad, die haar in al zyn drukte onwerkelijk aan doet. Op zoek naar haar moeder, een verwoed beursspeculante, komt ze te recht in de heksenketel van de beurs- wereld, die de filmer genadeloos ln beeld heeft gebracht. Zc ontmoet een jong energiek commissionair, die van haar onder de indruk raakt en ze staat wat verwonderd stil bij deze ontdek king. Ze neemt er de tijd voor zijn ge voelens te beproeven en dit resulteert ln een moeizaam gelijkschakelen van het dynamische levenstempo van de jonge man en de dromerige wereld van de in zichzelf gekeerde jonge vrouw. Uit- elndeiyk blijven ze allebei vreemden voor elkaar en het geluk, dat ze meen den te kunnen grijpen, ontglipt hen. L'Eclisse is opgebouwd uit vele ver schillende fragmenten, die nauwelijks bouwstof bieden tot een helder en lo gisch verhaal. Daardoor is de benade ring uitermate eigentijds menselijk, want is het leven ook niet een aaneen schakeling van ervaringen, die vaak nauweiyks verband met elkaar houden, en desondanks dikwijls van ingrijpende 1 betekenis zyn voor geluk of ongeluk. Installatie verkeerslichten wordt uitgebreid en aangepast Bij de toekomstige uitbreiding van de bestaande verkeerslichteninstallatie met verkeerslichten op de Apothekers- dijk, de Prinsessekade en de Haarlem merstraat zal het verkeersregelings programma (dat o.a. op het kruispunt Rapenburg-Breestraat-Noordeinde en bij de Boommarkt nogal wat kritiek ondervindt) opnieuw worden aange past aan het verkeersaanbod. Een zekere filevorming in de spits uren is evenwel, aldus b. en w. niet te vermijden, omdat de capaciteit van de verschillende kruispunten onvol doende is om het verkeer dan snel te kunnen verwerken. Belastingsfraude door vervalsing De Haagse economische politierechter heeft een 47-jarige boekhouder uit Wa teringen veroordeeld tot een boete van 500,- en twee weken gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd vai jaar terzake van vervalsing van i akte, waardoor belastingfraude kon w den gepleegd. In deze zaak draaide het om het tijdstip van de aanschaffing var een verwarmingsinstallatie, waarvar de kosten 33.400,- bedroegen, door eer tuinder uit Roelofarendsveen. De tuin der, die reeds eerder als gevolg var deze affaire veroordeeld werd. werd nu als getuige gehoord. De boekhouder kon niet aantonen, dat de koopovereen komst vóór 31 jan. 1964 was gesloten, de datum, waarna investeringsbedragen niet meer ln mindering konden worden gebracht op de belastingaangifte. Een kantoorbeidende uit Wateringen deelde ais getuige mede, dat een ander met de tuinder was besproken dat de boekhouder het valse stuk had uitgelokt. De rechter vonniste confor: de eis van de officier van justitie. Bachs ..Hohe MesseI in Leiden Het Residentie-Orkest zal onder lei ding van Willem van Otterloo een uit voering geven van Bachs Hohe Messe, op dinsdag 28 november in de Stads gehoorzaal te Leiden. Aan deze uit voeringen werken beroemde buiten landse solisten mee; de Poolse sopraan Ursula Koszut die in de plaats komt van de aanvankelijk aangekondigde Ingeborg Reichelt de Engelse alt Norma Procter, de Duitse tenor Hel mut Kretschmar en de Zwitserse bas Jakob Stampfli. Voorts verleent het Nederlands Kamerkoor zijn medewer king. LFC - RCH vriendschappelijk De opstellingen voor de hedenavond te spelen wedstrijd LFC 1-RCH 1 lui den als volgt: RCH; doel: Bes; achter Croes, Van Doesselaar, Koning en Hendriksen; midden: Franz en Oldenziel; voor: De Goede, Meyer, Gerritsen en Zeegers. LFC: doel: De Hoed; achter: v. d. Berg, D. Siraa, L. de Jong en H. Siraak; midden: P. Laarhoven en P. de Jong; voor; De Wit, v. d. Starp, Dreef en Gubler. Jeugdige fietsers over de kop Op de Morsweg te Leiden zijn gister middag om kwart over vier de 10-jarige J. Beijersbergen en de 11-jarige R. De- filee, beiden uit de Sleutelstad afkomstig ongeluk gebeurde, doordat R. Defilee, die op de voorstang van de fiets zat met de fiets over de kop geslagen. Het met zijn voeten in de spaken vastraakte. Met een hersenschudding werd hy naad het Academisch Ziekenhuis overge bracht. De bestuurder van de fiets mankeerde niets. Gratis toegang Lakenhal trekt meer bezoekers Nu de toegang tot De Lakenhal kos teloos is geworden trekt het museum meer bezoekers. Dit blijkt uit 't ant woord, dat b. en w. op een desbetref fende vraag uit de raad geven. Van 1 november 1965 tot 1 oktober 1966 bezochten 31.997 bezoekers het museum. Van 1 november 1966 tot 1 oktober 1967 (de periode, waarin de toegang gratis was) deden 29.057 per sonen De Lakenhal aan. In aanmer king dient echter te worden genomen, dat in eerstgenoemde periode de Met- su-tentoonstelling plaatsvond, die 9.283 bezoekers trok. WAAR BLIJFT DE VERKEERSNOTA? Het ligt in de bedoeling van b. en w. zo mogelijk nog dit jaar, of anders in het begin van 1968 een nota over „verkeerszaken in de binnenstad van Leiden" aan de raad aan te bieden. Dit antwoordt het college op vra gen uit de raad over het uitblijven van de toegezegde verkeersnota. Bakfiets tegen boom Auto schept bejaarde op het zebrapad Op de Buys Ballotstraat te eLiden gisterenmiddag om kwart over 12 de 18-jarige bakfietsbestuurders A. v. d. Kaaij uit Lelden tegen een boom ge botst. Het ongeluk gebeurde, toen de jongen met de bakfiets, die was voor zien van een hulpmotor links een wiel rijder wilde passeren en plotseling de macht over het stuur verloor. De jongen is met een vermoedelijke lichte rug kneuzing in het Academisch Ziekenhuis opgenomen. LEIDSE AGENDA AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza Apotheek, Doezastraat 31. tele foon 21313. DONDERDAG 23 NOVEMBER Galerie Hans Vink. Breestraat 119 - 21.00 Opening door burgemeester. Leidse Schouwburg: 14.30 en 19.30 Vestzak Theater Amsterdam met „Dok ter, oh Dokter". Antonius Clubhuis: 19.30 uur Film- 'ond Kath. Bond Bejaarden en Gepen sioneerden. Café de Burcht: 19.45 uur prijsuitrei king bloemenschikken Kon. Ned. Mij. ior Tuinbouw en Plantkunde. Stadsgehoorzaal 20.00 uur Concert Re sidentie Orkest. Rest. van der Heyden: 20.00 uur Ver. in Pedagogiek. Gebouw GG en GD 20.00 uur Cursus Kath. EHBO „Peerke Donders". VRIJDAG 24 NOVEMBER Stadhuis: 15.00 uur Installatie Praesi- dium Facultatum 1967-1968. St.-Antoniusclubhuis: 17.00 Receptie j.v. 7e lustrum EHBO, afd. Leiden; 20.00 uur Feestavond. „In den Vergulden Turk": 19.30 uur Receptie t.g.v. Ned. clubkampioenschap in „Swift". Museum „De Lakenhal": 20.00 ope ning tentoonstelling. Stadsgehoorzaal 20.00 uur Feestavond Jeugdorkest „De Burcht". ZATERDAG 25 NOVEMBER Stadsgehoorzaal: 13.00 uur en 19.00 ïr concert Alg. Ned. Unie van Muziek verenigingen. Microtheater 20.00 uur De Herber gierster. LEDEN VAN „DE WATERVRIENDEN" BEHAALDEN ZWEMDIPLOMA'S Proclamatie van ambassadeur bij dienst in Pieterskerk In de Pieterskerk te Leiden heeft een groot deel van de Amerikaanse gemeenschap in Nederland vanmorgen de jaarlijkse Thanksgivingsday inge zet. De dienst overal ter wereld, waar Amerikanen bijeen zijn begint men Thanksgivingsday met een kerk gang werd door enkele honderden in Nederland woonachtige Amerikanen bijgewoond, o.m. door ambassadeur William R. Tyler, die de proclamatie van president Johnson voorlas. De viering van Thanksgivingsday gaat terug tot het jaar 1789. toen de eerste president van de Verenigde Staten, George Washington de 23ste november uitriep tot nationale feest en dankdag ter herdenking van de landing van de groep Pelgrimfathers in de Hudsonbaai. Het vieren van Thanksgivingsday in Leiden is al vele jaren favoriet voor de Amerikanen in Nederland, omdat de Pelgrimfathers. een uit Engeland uitgeweken religieuze groep, juist in Leiden lange tijd verblijf hielden en ter kerke gingen in de Pieterskerk. Aan het verblijf van de Pelgrimfathers herinneren in Leiden o.a. de gedenk plaat tegen de Pieterskerk, een ge restaureerd poortje in de Diefsteeg er niet te vergeten het Pilgrimfather- huisje bij het Leids Oud-Archief aan de Boisotkade. De Pilgrimfathers vestigden zich hun vertrek uit Engeland aanvankelijk in Amsterdam (1607), doch kregen kort daarna een gastvrij onderkomen in Leiden. In 1690 vestigden zij zich echter, na de Atlantische Oceaan met de Mayflower te zijn overgestoken, Plymouth. John Robinson, één van leiders, bleef achter omdat hij te godsdienstig was gingen zijn land genoten liever zonder hem weg en vestigde zich in het Jan Pesijnhofje, waar een gedenksteen nog steeds aan hem herinnert. De dienst in de Pieterskerk werd hedenmorgen geleid door dominee Da vid P. Thompson van de American Protestants Church or The Hague. Na de traditionele stemmige opening van Thanksgivingsday overheersten verder de meer wereldse genoegens. In ver schillende etablissementen in Leiden. Den Haag en Hillegom gebruikten de feestvierende Amerikanen het onver brekelijk bij deze dag behorende diner met geroosterde kalkoen- De Amerikaanse ambasaur bij het voorlezen van de proclamatie vanaf de kansel. Op de oversteekplaats over de Chur- cilllaan ter hoogte van de Cornelis Schuitlaan te Leiden is gistermiddag omstreeks half zes de 82-jarige voet gangster mevrouw E. Pen uit Leiden door een personenauto aangereden. De bestuurster verklaarde niet goed te hebben opgelet. Met een hoofdwond moest zij naar het Academisch Zieken huis worden overgebracht. PAUZE DE VERLAMDE VOGEL Als een duister vogel lag daar hel kerkgebouw uitgespreid met de af hangende vlerken van de zij-beuken naast de donkere romp en de rijzende schaduw van de waakzame toren. Het lag daar in de duisternis als een ver lamde vogel onder de verlammende schrik van het heelal, waarvan de wolkengordijnen waren opengescho- Het uitzicht op de schepping met haar niet te peilen diepten, met haai bliksemend draaikolken van miljar den sidderende atoom-energieën is schrikwekkend voor het tedere le vensgewas, dat de mens is. Een mens in het heelal zou een bezwijmend niets tijn indien hij niet met zekere trots wist iets te zijn. Iets dat hoger is dan het heelal. Maar niet hoger dan de schepping. De Schepping heeft de mens voortgebracht. Het is de glorie van het mens-zijn dat in dat duistere, donkere kerkgebouw een onnozel lichtpitje wiebelt, terwijl buiten de draaikolken van atoom-energie rond- uiteenspatten. Dat olie-pitje is het teken dat de mens iets is, omdat de scheppende Almacht mens met de gebleven. Marktberichten UTRECHT, 23 nov. Vee Totaal 4306; runderen 1212, vette kalveren 136, graskalveren 101, nuchtere kalve ren 377, schapen 1043, varkens boven 100 kg 451, id. beneden 100 kg 29, big gen 926. bokken en geiten 31, melk en kalfkoeien 1050-1450, kalfvaarzen 900-1025. vare koeien 800-1000, pinken 575-700, slieren 825-1160, graskalve ren 240-515, nuchtere kalveren 40-80, fokkalveren 100-195, schapen 85-125, lammeren 80-145, dr. varkens 325- 450, lopers 85-110, biggen 60-72, bok ken en geiten 15-70, vette koeien I 3.75-4.10, id. II 3.55-3.75, id. in 3.25- 3.55, vette kalveren I 3.75-3.85, id. II 3.0-3.65, id. Ill 3.20-3.45, nuchtere kal veren 1.40-1.80, zw. vette varkens 2.00- 2.05, zouters 2.18-2.24, sl.zeugen 1.60- 1.65, jong sl.zeugen 1.65-1.72. Handel en prijzen: rnelk- en kalfkoeien, ma tig, even hoger; vette koeien, rustig, prijsh.; vare koeien, matig, prijsh.; vette kalveren, rustig, prijsh.; gras- kalveren, matig, ruim prijsh.; nuhete- re kalveren, rustig, prijsh.; fokkalve ren, kalm, lager; schapen, lui, prijsh lammeren, lui, prijsh.; varkens, matig prijshr.; biggen, matig, prijsh. GOUDA, 23 nov. Kaas Aanvoer 19 partijen kaas. Prijzen: le kwal. 3.80 3.90; extra kwal. 4.25. Handel kalm. 's-HERTOGENBOSCH, 22 nov. Vee Totaal 7689; runderen 2942, gras kalveren 649, vette kalveren 369, nuch tere kalveren 1986, schapen 346, fok- zeugen 18. slachtvarkens 564, biggen 815. slachtrunderen 870. Prijzen (in guldens): melk- en kalfkoeien 925- 1625, guste koeien 800-1200, graskal veren 350-550, kalfvaarzen 1025-1620, klamvaarzen 935-1185, guste vaarzen 850-1175, pinken 575-800, nuchtere kal veren voor fok of mesterij 110-245, weideschapen 100-135, drachtige gen 340-475, biggen 53-66, slachtrun deren extra kw. 4.40-4.65, id. Ie kw. 3.85-4.25, id. 2e kw. 3.45-3.80, id. 3e kw. 3.15-3.35, vette stieren 3.80-4.45, worst koeien 2.90-3.15, vette kalveren le kw. 3.80-4.15. id. 2e kw. 3.40-3.70, id. 3e kw. 3.10-3.30 (alles p. kg gesl. gew.). nuchtere slachtkalveren 1.25-1.65 (per stuk 35-70), slachtzeugen le kw. 1. 1.74, id. 2e kw. 1.60-1.66, slachtvarkens 1.95-2.10 (alles p. kg lev. gew.), vette schapen 110-140, vette lammeren 115- 155. Resp. aanvoer, handel en prijzen: melk- en kalfkoeien, ruimer, flauw, gehandhaafd; guste koeien, normaal, redelijk, staande prijzen; jongvee, groot, stijf, duur; vette kalveren, min der. traag, aflopende prijzen; nuchtere kalveren, groter, stil, lager; schapen en lammeren, gewoon, flauwer, niet goedkoper; fokzeugen, minder, traag, iets gedrukt; lopers en biggen, niet groot, slepend, nauw prijsh.; slacht vee, groter, matig, moeizaam of niet gehandhaafd; slachtzeugen. behoorlijk, minder vlot. flauw-priish. BARNEVELI», 22 nov., Pluimvee I Aanvoer ca. 12.000 stuks, handel matig. Prijzen (in per kg.): slachtkippen wit LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 16 tot 22 november zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Bariéra (18 jr.) vanaf vrijdag. Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lldo: Dr. Zjivago (14 jr.) Dagelijks; 2.15 en 7.30 uur. Zondag: 2.15 en 7.30 uur. Luxor: Ontembare Angelique (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: You 're a big boy now (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Wat deed jij nou in de oorlog, Pappie (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Ontraden. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. KORRELTJE Jammer, dat by sommige de mond sneller werkt dan de her senen: later hebben ze er dikwijls spijt PUNT Safari - luxe klasse i*n 23 kandidaten aange- a Geoefend Zwemmer (di- ikele kandidaat behoefde Herdenking rede prof. Cleveringa OOK BIJEENKOMSTEN IN BRUSSEL. LONDEN EN PARIJS Op maandag 27 november houdt de Leidse Universiteit in de Pieterskerk haar jaarlijkse plpchtige bijeenkomst ter herdenking van het protest, dat prof. mr. R. P. Cleveringa op 26 no vember 1940 liet horen tegen het ont heffen uil hun functie van prof. mr. E. M. Meyers en enkele andere Joodse hoogleraren en dat 't begin betekende van het universitair verzet tegen de bezetter. Tijdens deze bijeenkomst zal prof. mr. 11. Drion een toespraak hou den over „Intellectuelen en demo cratie'. Zoals gebruikelijk, zullen, georgani seerd door het Leidsch Universiteits- Fonds en de Stichting Pro Civitate, ook Een groot aantal leden van „De Leid- ploma B) reft weer deelgenomen aan het diploma- voor liet dipli ivenimen. Voor hel Bewijs Zwemproel' meld. Geen Zwemvereniging „De Watervrienden'' worden afgewezen. Ilploma A) waren 35 kandidaten en Diploma Bewijs Zwemproef (A): Ger- da Abrahams. Paul Beerenfenger Pauli- na Bouwman, Adri Droogh. Maria van Dijk, Maria Elderhorst, Ans Fakkel, Eli- subeth Hagen, Catharina Harteveld, An neke den Hollander en Albert Huisman. Maria van Iterson, Leo Janson, Alice Klom, Gerda Laterveer. Netty v. d. Leek. Harry Lepelaar, Tineke Lepelaar, Abraham Mader, Catharina le Mair, Peggy Metz en Henny Onderwater. Marianne Schipper, Yvonne Ottenhof, Wlm v. d. Oord. Heieen van Peet, Abra ham du Prie. Llesbeth Rynsburger, Lies- beth Rijt, Joanne Schlder, Rudolf Si mons. Johanna van Soest, Jan Verde- gaal, Elizabeth Witteman en Jolante v. d. Zeeuw. Diploma Geoefend Zwemmer (B): Ru- di Aalten, Johnny de Boer, Gidlon v. d. Born, Marl8ka Brussee, Thea Bijl, Al- bert Bijvoet, Cobie Heemskerk, Hanne- ke Heshusius. Hanneke Lepelaar, Gerry v d. Linden en Hannle Oostendorp. Frans Overvliet. Joke Paardekooper. Kees Ravensbergen, Philippina Sanders. Ben Schilder. Petrus van Veen, Rena van Veen, Barbara v. d. Veen, Frans Ver- i duin. Jacqueline Vernet, Joke Viseer en Joke van Wflk. I t elders in het land alsmede in drie steden daarbuiten bijeenkomsten ter herdenking van 26 november 1940 wor den gehouden. Dergelijke bijeenkom sten, waaraan verscheidene hooglera ren, leden van de wetenschappelijke staf en studenten hun medewerking verlenen, vinden op vrijdag 24 novem ber plaats te Alkmaar, Eindhoven, La ren (N.H.) en Maastricht, op zaterdag 25 november te Arnhem, Den Bosch. Breda. Brussel. Hengelo (O en te Leeuwarden, op maandag 27 novem ber te Amersfoort, Amsterdam, Assen. Dordrecht, Gouda. Den Haag. Heem stede, Londen, Middelburg, Rotterdam en Zwolle en op zaterdag 2 december te Parijs. TER AAR, 22 nov. Groenten Wit lof 1.23-1.40, afwijkend 72-75, stek 15. boerenkool 14-27, glasandijvie 59-65. rode kool 12-20, uien 16-22, spruiten A 25-37, B 25-30, groene kool 17-26, spi nazie 70, snijbonen afwijkend 90, alles per kilo. Tomaten A 5,10-6,55, B 5.00- 6,40, C 5,20-5,90, tomaten afwijkend 2,40 -3,75 per bakje van zes kilo. Spruiten export, A extra 53-56, A 43-45, B 42. C 40, D 53 per kilo. LEIDSCHENDAM. 22 nov.. Eieren Aangevoerd waren 63900 kipeiereen. De noteringen waren voor 4100 eieren no. 0 17,50-18,35; 15000 no. 1 16,75-17,35; 18200 no. 2 16,15-16,75; 13100 no. 3 14.70-15.20: 8800 no. 4 12,50-13,40; 3000 no. 5 11.75-12,25; 900 no. 6 10.10 -10,40; 600 kneus I 10,00-13,40; 200 II ƒ14,95. ROELOFARENDSVEEN, 22 nov. Bloemen - Am. Anjers Sim Rood 12-22, Sim Rose 19-30, Sim White 12-21, Espé- rance 15-29. Keefcr 18-21, Arthur 12-19, Désiré 19. Farah Diba 24, Nerine 70-72. Gerbera 36-43, Hyacinthen 26-37, Lelies White Superior 48, Rozen Garnette en Carol 12-23, Sonora 42, Coral Princess 23-37, Carla 35-43, Baccara 47-67, Zo- rina 14—26, Bregina 1622„ geplozen chrysanten 1031 p. st., Troschrysanten Red Rolinda 85-116, Jacstraw 65-67, I Tokyo 67-85, Delight 68-90, Matterhorn 181, Kaufmann 60-70, Criterion 65-85. Hurricane 85, Roodkapje 61-94, Golden Seal 88-100, Little America 58-68, Tune- full 87-97, Indianapolis 58-78, Luyona 77 -89, Oranje Wonder 94-101. Parissienne 85, Narcissen Early Glory 115-135, Free- sla's Golden Yellow 1.00-2.15 per bos. RUNSBl'RG, 22 nov., BLOEMEN Rozen: Baccara 24-42, Zorina 16-24, Ca rol 14-17, Garnet 13-16, Am. Anjers: Farah Dlba 30-32, Rode Sim 30-32, Car ry Sim 28-30, Arthur 27-28, Wltte Sim 26-28, Espérance 26-27, Keefer 24-27, Dusty Sim 24-26, Orange Triumph 20- 26, Crowly Sim 24-25. Anthurium 110- 225, Gerbera 1443. Geplozen Chrysanten Eriforbia 27-73, Ann Mary 28-54, Clln- gedaal 27-33, Diplomaat 23-30, Born- holm 20-27 alles per stuk. Tros Chry santen: Rolinda 125135, Oranje Wonder 110-125, Rose Chrysant 110-125, Sybille 100-110, Indianapolis 85-110, Golden Seal 90-100, Roodkapje 85-90, Lyona 75-85, Tokio 65-85. Irissen 280-330, Freesia's: White Swan 185-225, Golden Yellow 85-160, Narcissen: Early Glory 100-125, Helios 85-100 alles per bos.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4