ZEER VELEN VERTOLKTEN ACHTING EN VRIENDSCHAP VOOR HENK GEIRNAERT De Treffers opent nood lokaal met zege op Swift van 7-3 MEERDERHEID KRING LEIDEN KVP DEELT STANDPUNT PARTIJBESTUUR EHBO-afdeling Leiden vierde 7e lustrum met massale „verband"-wedstrijd voor 20 ploegen „TOCH WEER 'N FORD CORSAIR" „RIJNLAND" N.V. TREIN KRIJGT ALS VERVOERMIDDEL STEEDS GROTERE POPULARITEIT MAANDAG 20 NOVEMBER 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Warme hulde voor jubilerende directeur Leidse Muaiekschool Een stroom van genegenheid, grote waardering en dankbaarheid. Zo heeft de 61-jarige Henk Geir- naert, directeur van de Leidse Muziekschool aan het Rapenburg, ongetwijfeld de receptie ervaren die zaterdagmiddag in de school hem ter ere door het bestuur van de stichting Leidse Muziekschool werd aangeboden bij gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum als pianoleraar. De hulde die de zeer velen hem brachten sprak boekdelen. Het feest werd niet alleen opgeluisterd door de aanwezig heid van het lerarencorps en leerlingen, maar ook de officiële genodigden en relaties „in musicis" getuigden van de achting en vriendschap die zij deze bekwame en aimabele man toedragen. Onder de aanwezigen bevonden zich o.a. burgemeester en mevrouw Van der Willigen, de wethouders mevrouw Den Haan-Groen, Piena en Sannes, gemeente-secretaris Van de Poel en oud-wethouder Van Schaik, die zoveel met de muziekschool heeft opgehad tijdens zijn ambtsperiode. ADVERTENTIE LERAAR ZONDER BEROEPSMATIGHEID liet pianoleraarschap van Henk Geirnaert dè titel voor deze viering kwam minder centraal te staan dan zijn grote kwaliteiten als promotor van de ama- teur-muziekbeoefening en zijn activiteiten als organi serend directeur. De heer H. Buurman, leraar, ver tolkte mede de gevoelens van zijn collega's. Hun geschenk was een filmcamera. Marjan van Leeuwen sprak namens de leerlingen. „De heer Geirnaert is geen leraar, die beroepsmatig les geeft. U bereikt wat u met uw lessen wil bereiken: geestdrift voor het zelf muziek maken". Ook het leerlingencadeau was vorste lijk: een filmprojector. De heer C. L. Stevens, directeur van de Leidse Volks muziekschool, roemde o.m. de collegiale, vriendschap pelijke samenwerking met de jubilaris. Opvallend ook noemde de heer Stevens de jeugdigheid van Henk leirnaert, die met alle stromingen van de tijd is mee gegaan: „Je hebt allerlei vormen van jeugdonderwijs ontplooid". Ook mevrouw Geirnaert deelde in de hulde om haar steun en begrip. De heer Stevens had een Muziekschool-directeur Henk Geirnaert jubileerde en recipieerde zaterdagmiddag aan het Rapenburg: het heeft hem (links in het midden) waarlijk niet aan belangstelling ontbroken. Links vooraan mevrouw Geir naert, die in de hulde deelde. 20 lange sigaretten 1.50 In het noodlokaal nan de Sotaweg heeft De Treffers de eerste thulswlnst behaald. De eerste wedstrijd van het Veense topteam ln de - tot een tafel- tenniszaal ingerichte - bollenschuur van J. Elstgeest leverde opnieuw een over winning tegen Swift. Kees Vesseur, die tot nu toe zeer matige prestaties boekte, behaalde tijdens deze wedstrijd z'n eerste succes. Nadat Jos van der Veer en Jacques van Ruiten door overwinningen op resp. Overweg en Schmölzer een 2-0 voorsprong hadden opgebouwd, trad Kees aan tegen v. Hummel. Swift's top man begon goed en schreef de eerste game met maar liefst 214 op z()n naam. In de tweede game kreeg Kees meer vat op zjjn grillig spel en wist deze met 2113 Hi zijn voordeel te beslissen. De beslissende game werd een enerveren de race, welke Kees na driemaal match point met 23—21 op zjjn naam bracht. In tegenstelling tot ln Deventer won Swift nu het dubbelspel (31), maar Overweg kon niet beletten dat Jacques van Ruiten de voorsprong weer ver grootte. Van Hummel was attent tegen Jos van der Veer en bracht de stand op 42, later wist Van Hummel ook zijn partij tegen Jacques van Ruiten te win nen, maar Overweg en Schmölzer bleven ver ten achter by de weer op 't goede spoor zfjnde Kees Vesseur. Door deze overwinningen besliste Kees tevens de wedstrijd in het voordeel van De Tref fers. De einduitslag werd echter 73, doordat Jos van der Veer in de slot- partij Schmölzer de baas bleef. Kees Vesseur werd hierdoor de eerste Tref fers-speler die ln een ereklaswedstrljd ongeslagen bleef. Jacques van Ruiten bleef echter met 44 de beste speler. Kees Vesseur scoorde 33% winst en Jos van der Veer verraste met toch nog 29 procent. Zaterdag speelt De Treffers op nieuw thuis, tegenstander is dan de lijstaanvoerder AMVJ, met Bert Onnes, Ed van der Berg en Maurl Colthof. Volledige uitslag: v.d. Veer-Overweg 16-21 22-20 21-17, v. Ruiten-Schmölzer 21-17 21-16, Vesseur -Hummel 4-21 21-13 23-21. Veeeeur/v. Rul ten-Hummel/Overweg 21-15 19-21 16-21, v. Ruiten-Overweg 21-14, 21-15, v.d. Veer-Hummel 11-21 17-21. Veaseur- Schmöizer 21-13 21-14, v. Ruiten-Hum bel 12-21 15-21, Vesseur-Overweg 21-12 21-13, v.d. Veer Schmölzer 18-21 21-11 21-19. De Treffers—Swlft 7—3. persoonlijk geschenk voor de werkkamer van zijn mede directeur. GROTE GROEI De voorzitter van de stichting, wethouder S. Sannes, noemde de jubilaris „wel eens een beetje lastig voor het bestuur". „U stak uw mening niet onder stoelen of banken, maar de samenwerking in het bestuur met de directie verloopt op de meest harmonieuze wijze". De wethouder herinnerde voorts aan de grote groei van de school, die bij de oprichting 250 leerlingen telde. Onder het algemeen directoraat van de heer Geirnaert heeft dezelfde school 2500 pupillen. „Ondanks grote problemen van leerlingenopvang en personeel is er heel wat bereikt". De heer Sannes zei te hopen op een bevredigende oplossing van de pro blemen rond de jeugdconcerten, waarvoor de heer Geir- overhandigde de wethouder een geschenk onder cou vert; van het college van B en W was er een bloemstuk. Dr. C. C. Vlam, voorzitter van de Maatschappij voor Toonkunst (de „moeder" van de Leidse Muziekschool, yergaderlng Burch* zijn iv/Tiï lasa rmo&richtl. 7pi in 7.iin tnesnraak o.a. richt had laten zien, was hot taterdag do beurt aan do kringledcn om,mede te delen welk standpunt z(j huldigen ln de de party vernieuwing, ENQLETE OVER PARTIJVERNIELWING Streven naar samenwerking met AR en SHU In de Kring Lelden van de Katholieke Volkspartij is zaterdag voorlopig het laatste woord gesproken over de party- vernieuwing. Nadat het krlngbestuur reeds eerder op de laatste jaarverga dering en in het convocaat voor deze door de Mij in 1834 opgericht)zei in zijn toespraak o. dat de jubilaris Toonkunst al die jaren trouw heeft gediend. Hij herinnerde verder aan de moeilijke pro blemen ron de jeugdconcerten, waarvoor de heer Geir naert zich altijd bijzonder heeft ingespannen als weinig anderen. Ook de heer Vlam had een geschenk, passend bij de filmhobby van Henk Geirnaert. Het welgemeende dankwoord van directeur Geirnaert typeerde deze jubilaris helemaal, omdat hij juist de verdiensten van anderen onderstreepte, met name die van mevrouw Teebaal-Hulsekamp, de secretaresse van het bestuur. Het einde van de officiële receptie was opnieuw verdiend: ovationeel applaus voor een warm voelend artiest en humaan leider. De feestvreugde duur de daarna nog geruime tijd in een gezellige en vrolijke sfeer voort. ALGEMENE VORMING De jubel is nu weer wat verstomd en Henk Geirnaert zwaait opnieuw zonder veel uiterlijk vertoon de scepter over zijn instituut, dat in de loop der jaren in Leiden en omgeving een grote naam heeft gekregen. Dat is mede te danken aan het stempel, dat Henk Geirnaert op zijn school en haar onderwijs heeft gedrukt. Een bijzonder facet van zijn opvoedende taak is de algemene muzikale vorming die vele honderden lagere uitgemaakt welk instrument voor hem of haar het meest geschikt is, vindt directeur Geirnaert, die ook in muzikale zin niet over één nacht ijs wenst te gaan. Prijsuitreiking door burgemeester Van der Willigen Op 28 november a.s. zal het precies 35 jaar geleden zijn, dat de afdeling Leiden van de Kon. Ned. Vereniging voor E.H.B.O. werd opgericht. In het kader van de viering van dit zevende lustrum organiseerde de jubileum- ommissie onder voorzitterschap van de heer L. F. Gieles zaterdagmiddag in de aula van de Louise de Coligny-HBS een massale EHBO-wedstrijd. Voor dit groots opgezette en voortreffelijk georganiseerd EHBO-evenement was de belangstelling bijzonder groot met het gevolg, dat de afdelingen Leider dorp, Noordwijkerhout, Voorschoten, Zoeterwoude-Meerburg. Woubrugge, Hoogmade, Sassenheim, Oegstgeest, Rijpwetering, Alphen aan den Rijn, Stompwijk, Oegstgeest, Leiden, alsmede de Eerste Leidse EIIBO-brigade, de Leidse afdeling van de Kath. Ned. Bond voor E.H.B.O. en de Leidse bedrijven „Het Rijkszuivelstation" en de Kon. Ned. Grofsmederij in totaal niet minder dan 20 wedstrijdploegen hadden afgevaardigd. Onder de zeer velen, die van hun belangstelling voor de verrichtingen van deze ploegen (bestaande uit een leider(ster) en twee helpers(sters) blijk gaven, bevonden zich burgemees ter Van der Willigen, wethouder Piena, en het hoofdbestuursüd, de heer Duijts. onder leiding van de heer H. J. Stem- merink de „slachtoffers" op vakkun dige en vooral realistische wijze gri meerden. Het behoeft nauwelijks vermelding, dat de beide jury's, gevormd door de doktoren P. v. 't Woud, J. S. Stelling, D. J. v. Dijk, J. Nooter, A. A. Verduin Lunel en J. H.J. Pilon, een allesbe halve gemakkelijke taak hadden bij de beoordeling van de geleverde pres taties en het toekennen van waarde ringscijfers. Na afloop van de ruim 5 uur duren de en uitermate spannende EHBO- strijd. gaf dokter H. A. Reterink, die de algehele leiding had (dokter Ba zuin was wegens ziekte verheinderd) een kort overzicht van de verrichte prestaties, die vanzelfsprekend de 100 pet. niet haalden, maar hier en daar op prijzenswaardige hoogte stonden. Nadat burgemeseter Van Willigen met het bekendmaken van de uitsla gen de langdurige spanning had ge broken, reikte hij met een toepasse lijk woord de prijzen aan de leiders (leidsters) van de winnende ploegen Afdelingen uit omgeving sterk vertegenwoordigd Het doel van deze voor Leiden unieke wedstrijd was voornamelijk: 't kweken van belangstelling voor EHBO bij de jeugd. Vandaar ook, dat de op gaven, die de door pas gediplomeer den gevormde ploegen moesten uit voeren (de opgaven werd door dokter J- G. Bazuin, directeur van de GGD samengesteld) een tamelijk eenvou dig ongevalskarakter droegen en de njd van voorbereiding op de uitvoering van een en ander zeer ruim werd ge beld. Mede gezien de ijver, de vaardig heid en homogeniteit, die de jeugdige ploegen (onderverdeeld in twee afde lingen van elk 10 ploegen) door de bank genomen aan de dag legden, kan de opzet van het geheel ongetwijfeld alleszins geslaagd worden genoemd. Een belangrijke bijdrage hiertoe le verde eveneens de leden van de LO- TUS-studiekring uit Den Haag, die uit. UITSLAGEN De uitslagen waren ah? volgt: Afdeling Al L Leiderdorp 1 162 ptn. (beker); 2. Rijpwetering 143 (beker); 3. Voorschoten 1 145 (beker). Afdeling B: 1. Alphen a/d Rijn 130 ptn. (beker); 2. Stompwijk 126 (be ker); 3. Leiderdorp 2 124 (beker); ere- wedstrijd: 1. Alphen a/d Rijn 162 p. (beker) 2. Leiderdorp 1 162 (beker). Leidersprijzen (standaars): 1. J. Hop (Leiderdorp 1) 56 p.; 2. mevr. J. Keu zekamp-Molenaar (Leiderdorp 2) 42; 3. mevr. C. v. Basselaar-Coppens (Noordwijkerhout 1) 42 p. Met 9 punten legde Leiderdorp (lei der J. Hop) eveneens beslag op de beker, beschikbaar gesteld voor de ploeg, die van de meest effectieve on derlinge samenwerking blijk gaf. Tot slot ontvingen alle medewerken den een herinnerings-jubileumvaantje. Zij kunnen op een alleszins geslaagde wedstrijdmiddag terugzien. Eendracht-jeugd succesvol in districtstoernooi aprake. „De radicalen mikken duidelijk op een accoord naar links en D'66 (Pvd A en D'66 blijken overigens heus niet zo gretig) terwijl Schmelzer voor de poli tieke haalbaarheid van het program de mogelijkheden naar twee kanten open wil laten", aldus viel de voorzitter nog bij. De beantwoording van vraag vier was tenslotte als volgt: zo mogelijk een voor keur uitspreken 27; streven naar stem- busaccoord 8; noch voorkeur uitspreken of stembusaccoord aangaan 5. „Niet om een bijdrage te leveren aan een schel ding der geesten", zoals de voorzitter De Kousemaeker het noemde, werd op het enquêteformulier gevraagd voor welke van de vier stromingen men zou kiezen. Het resultaat van de enquête worden aangeboden aan de Partijraad afgevaardigde programma „Het kiezen voor de vergadering van 8 en 9 decem ber. Met de discussies en besluiten op deze vergadering en met de enquêtere sultaten van de andere kringen zal de uitkomst en „bekentenis" van Lelden ver disconteerd worden in de basis en het de party. discussie tot welke van de vier stromingen in de KVP zy behoren. De uitslag van de ter vergadering ge houden enquête heeft geen opzienbaren de feiten aan het licht gebracht, want zoals ook elders in den lande, verklaar de een grote meerderheid op hetzelfde standpunt te staan als het partybestuur in de disussie over partijvernieuwing: de christelijke inspiratie biyft in deze tijd een wenselijke basis voor de party vorming, het moet een algemeen chris telijke basis zijn, waarbij voorlopig het streven gericht dient te biyven op een hechte samenwerking met de twee nauwst verwante partijen, de A.R. en de C.H.U. in het St.-Bonaventura-lvceum vier- De kring Lelden sprak zich zelfs bij-de de Ned. Katholieke Grafische Bond zonder duidelijk uit over de gewenste afdeling Leiden gisteren haar 59ste grondslag voor de partij, want 30 van de jaarfeest. In de kapel van het lyceum 40 aanwezigen onderschreven het stand-droeg om 10 uur pater Hermans, in punt van stroming 1 (Christen Demo- verband met ziekte van de geestelijk craten Aalberse), terwjl slechts vijf aan- adviseur, rector M. v. d. Ploeg, de H. wezigen kozen voor de opvattingen van j Mis 0p. Na de H. Mis verzamelden de KVP-radicalen of het Democratisch allen zich in de aula voor de gebrui- Centrum Nederland. Voor stroming 3. kclijke koffie, waar voorzitter A. N. die in de huidige omstandigheden nog j Jans allen hartelijk welkom heette, in .•oor het oen mag niet het verwerpen van het ander zyn, minderhe den moeten loyaal erkend worden en kunnen meepraten", zo besloot de heer De Kousemaeker nadat het resultaat door secretaris mr. A. Q. C. van Ruiten was medegedeeld. Dat was dan ais volgt: 27 christen democraten; 6 KVP-radicalen; 1 KVP- er „oude styi"; 3 aanhangers van het Democratisch Centrum Nederland en 8 blanco. Fusie- en liquidatieregeling belicht NED. KATH. GRAFISCHE BOND AFD. LEIDEN VIERDE 59e JAARFEEST INSIGNES VOOR JUBILARISSEN Bij de door de N.J.J.B. georganiseerde districtswedstrijden voor pupillen waar aan door ruim 350 judoka's hebben deel genomen zijn door de pupillen van Een dracht goede resultaten bereikt Door het grote aantal deelnemers zyn deze wedstrijden in poules gehouden en deze werden gewonnen door Ed. Lankhuizen, Richard Looy, Rob v. d. Velde, Andreas Klein. Plet v. d. Luit en Jan Singellng allen van Eendracht. De algehele win naars waren in de klasse boven 80 kg. ming 1 le en winnaar zilveren beker Andreas| nastreeft, Klein (Eendracht) en ln de kli 40 kg. Piet v. d. Lutt 3« prijs. veranderde grondslag ziet. werd ln de kring geen adhesie gevonden. Bij de vraag over het zoeken naar sa menwerking met de andere christelijke partyen lag de stemverhouding iets ge nuanceerder. Ook hier weliswaar weer een meerderheid (28) voor het party standpunt, dat samenwerking of een fe deratie wenseiyk is, zolang er nog niet een Christen-Democratische partij is, maar er waren drie stemmen van leden, die slechts incidenteel (om de KVP toch de nodige bewegingsvrijheid te geven) met AR en CHU willen samenwer ken. Vijf KVP-radicalen willen voorts streven naar samenwerking met de chr. partyen. Met het voorbehoud, dat die partyen zich wensen om te vormen tot radicaal-vooriitstrevende partijen ln chrlsteiyke zin. Het Democratische Centrum Neder land, dat o\erlgens veel kanttekeningen plaatst bij streven naar aamenwerking met AR e» CHU, omdat deze partyen nog niet dt helft van het prot. chr. deel van Nederland vertegenwoordigen, ver wierf bij ie derde vraag de instemming van vier lanwezigen. ""Gediscussieerd werd er zaterdagmor gen ook. Vooral om het punt, waarom de vierch vraag van de enquête zich be woog: noet er al dan niet voor de ver kiezingen ten behoeve van de duldeiyk- heid vtor de kiezer een bepaalde voor keur voor samenwerking worden uitge sproken? Moet er een stembusaccoord, zoals de christen-radicalen dat voor staan, worden aangegaan of moeten er voora-' helemaal geen afspraken worden gemjttkt of accoorden gesloten? De radicaal drs. Aarden, lid van de Twe-*de Kamer, maar in Leiden aanwe zig als afgevaardigde van de afdeling Vo«rburg. meende op grond van re cette uitlatingen van drs. Schmelzer te kuinen stellen, dat het standpunt van st oming 1 (zo goed mogelijk een voor- k<ur uitspreken) niet geheel zuiver neer ln de vraag was geformuleerd. .Ret streven hoofdbestuur, de heer A. Meyer jubilarissen. Spreker uitte zijn teleur stelling er over, dat de belangstelling voor deze jaarfeestviering teruglopen de is en wijdde vervolgens enige woor den aan fusie en liquidatie van bedrij ven. Hierna las hij een brief voor van de zieke reetor v- d. Ploeg. De heer A. Meyer zei de huldiging van de jubilarissen graag aan te grij pen om enkele gedachten te uiten met betrekking tot de situatie in de bond of in de grafische bedrijfstak, mede omdat elke vooruitgang die wordt ge boekt mede tot stand komt door de trouw van de aangesloten leden. Over het bestaansrecht van de katholieke vakbeweging wilde spreker niet al te diep ingaan. „Ik heb by een vorige I ADVERTENTIE Automobielbedrijf LAMMENSCHANSPLEIN 6 - LEIDEN Aquarium J. H. Visser tweede in Nederlands kampioenschap De bekende Leidse „aquariaan" de hr. J. H. Visser van „De Natuurvriend" heeft zaterdag ln Utrecht de tweede prys veroverd in het Nederlands kam pioenschap. Het door de heer Visser Ingerichte aquarium kreeg 157 punten, slechts twee minder dan het aquarium van de kampioen, de heer L. Wngmcer uit Heerlen. Op de landeiyke tentoonstelling van Aqua Terra ln het Jaarbeursgebouw is door het bestuur van de landeiyke bond en het bestuur van de Leidse vereniging „De Natuurvriend" ook overleg gepleegd over het eventueel organiseren van een grote aquarium- en terrarlummanlfesta- tle ter opluistering van het 40-Jarlg be staan van de bond In 1970. Door de goed opgezette exposities van De Natuur vriend, welke ook steeds financieel een succes bleken, zou het bondsbestuur er veel voor voelen om de Jublleumexposltle te laten verzorgen door „De Natuur vriend". Een beslissing hierover ia ech ter nog niet gevallen. gelegenheid daar al genoeg over ge zegd." maar hij wees op het hoofd artikel in Stuwing van deze week. waar redacteur Hoenders op de door de heer De Bruvn in „Ruim Zicht" ge debiteerde „wijsheden" ingaat op een wijze die aan duidelijkheid niets te wensen overlaat. Verworvenheden Na nog enkele aspecten over het organisatieleven behandeld te hebben wees de heer Meyer op twee belang rijke verworvenheden bij de totstand koming van de collectieve arbeidsover eenkomst 1967, nl. de z.g. fusie- en liquidatieregeling die erop gericht is werknemers die het slachtoffer dreigen te worden van steeds meer toenemend» fusies en liquidaties, enigermate be scherming te bieden. De affaire Van Heyst noemde spreker een ernstige waarschuwing en pleitte dat aan de herziening van het ondernemingsrecht de nodige aandacht moet worden blij ven geschoriken. Als tweede punt noemde de heer Meyer de op 1 juli j.l. in werking ge treden wet op de Arbeidsongeschikt- heidverzekering. Hij was ervan over tuigd dat we die in het grafische be drijf als eerste en vrijwel enige kon den bereiken, dank zij een zeer sterke organisatie. Spr. besloot zijn toespraak met dank te brengen aan hen die heb ben meegewerkt om tot die sterke or ganisatie te komen, de jubilarissen di» vandaag hun 50-jarig lidmaatschap herdenken, de heren J. A, Breedeveld en S. Gordijn en de 40-jarige jubilaris, de heer Th. J. A. M. Driessen. Jubilarissen Vervolgens speldde de heer A. Meyer de jubilarissen het insigne op. die ver volgens uit handen van voorzitter A. N. Jans de gebruikelijke geschen ken ontvingen. Helaas kon de heer S. Godijn wegens ziekte niet aanwezig zijn. Nadat door alle aanwezigen het strijdlied was gezongen werd door de afdelingspenningmeester, de heer S, v. d. Aar de loterij voor de actie „Wij en Zij" ingeleid, waarbij velen met fraaie prijs huiswaarts konden gaan. Het was tenslotte voorzitter A. N. Jans, die allen dank bracht voor hun aan wezigheid en deze toch zeer geslaagde ochtendviering sloot UIT VERSLAG KAMER VAN KOOPHANDEL BLIJKT: Leiden saaie stad voor de toeristen De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Rijnland te Leiden rap porteert in het jaarverslag over 1966 met bertckking tot het openbaar ver voer het volgende. Het goederenver voer per spoor in het district, omvat tend de stations in Alphen a. d. Rijn, Hazerswoude/Koudekerk, Hillegom, Lelden (incl. Herensingel), Lisse, Noordwijkerhout, Voorschoten en Warmond laat ten opzichte van 1965 een daling zien in het tonnentotaal van binnengekomen wagonladingen. Aan alle stations samen werd in 1966 aangevoerd 191.951 ton, tegen over 218.426 ton in het jaar tevoren. Voor Leiden zijn deze cijfers resp. 79.494 t.o. 89.844. Daarentegen is het totaal uitgaande tonnen licht gestegen. Van 28.813 ton in 1965 naar 31.161 ton in het vorig jaar van alle stations, en daarvan uit Leiden resp. 15.599 naar 21.224 ton. TREINREIZIGERS Het aantal vertrekken reizigers per spoor bedroeg in 1966 aan het station Leiden en Leiden-Lammenschans va* gwonnuieero. 3 635 oo0 tegenover 3 547.000 in 1965. Jr,eer^ei" el<1, r°als hetgeen een toename van bijna 100.000 cr». Schmelzer dat wil en het stembus- beU.kenL Van hct station Alphen aan BEZOEK AAN STRAND radicalen is theoretisch den Rijn vertrokken in 1966 680.000 D« badplaatsen melden geen grote gelijk .stelde hij. j reizigers tegenover 633.000 in 1965, 'n verschillen tussen 1965 en 1966 in de geen vergelijkingen te trekken met 1965, ais gevolg van belangrijke wij zigingen in de lijnvoering. In 1966 werden 4.376.647 reizigers vervoerd. allerlei artikelen mee naar huis te ne men. De concurrentie van de nieuwe toeristische landen met lagere prij zen, nieuwbouw en zuidelijker kli maat begint voelbaar te worden. STAD LEIDEN SAAI Leiden heeft de toerist buiten het TELEFOONAANSLUITINGEN seizoen nog zeer weinig te bieden, al dus het verslag. Over het bezoek tij dens het seizoen wordt opgemerkt, dat bij minder goed strandweer vooral op maandagen vele toeristen vanuit een der badplaatsen een bezoek aan Leiden brengen. Het is jammer, dat juist op deze dagen de stad eer saaie aanblik biedt, doordat vele win kels gesloten zijn. Ook het avondbe zoek is weinig aantrekkelijk door het vroege sluitingsuur van de horcca-be^ drijven. Men noemt het wenselijk voor al tijdens het seizoen voor de toerist wat meer gelegenheid te scheppen „een gezellige avond" ln Leiden door te brengen. BOLLENTOERISTEN Het teoristen l>ezoek aan de bloem bollenstreek bleef iets ten achter by 1965. Door het gure voorjaarsweer kwamen de bollenvelden laat in bloei en ook het Bloemencorso moest weer worden uitgesteld. Ook het Paas-week- einde was nog geen bollenweekeinde. Keukenhof bleef met een totaalcijfer van 709.000 bezoekers iets beneden het recordjaar 1965 (730.000). Voorzitter B. P. de Kousenmaeker toename dus 1 bijna 50.000. Het 1 wilde de heer Aarden toegeven, dat stro-1 U1 aangekomen reizigers kan hieraan meerderheid om te regeren 1 Wonl«n gelijkgesteld. aar van de presentatie van Met betrekking tot het openbaar per- tof I «en kabinet voor de verkiezingen (watUonenvervoer op de autobuslijnen van ld» mdlcaiM beogen) to bepaald gesolde NZH ln de etadadien* Leiden zijn bezoekersaantallen. De Noodwykse WV heeft de indruk, dat per bezoe ker minder werd besteed dan vroeger, hetgeen men toeschrijft aan de verho ging van de prijzen tot EEG-niveau. waardoor het minder interessant wordt Blijkens gegevens, verstrekt door de Directies van de Telefoondistricten 's-Gravenhage en Haarlem, bedroeg, voor wat de telefoonnetten binnen het district der Kamer betreft, hot aantal nieuwe telefoonaansluitingen 6029, resp. 691; het aantal opgeheven aansluitin gen 2367 resp. 404. In deze cijfers zijn begrepen de verwerkte locale en in- terlocale verhuizingen. Onderstaande opgave geeft een In zicht in het aantal telefoonaansluitin gen in het gebied der Kamer: Telefoonnet 31 dec. '66 1 jan. '07 Alphen a/d Rijn Hazerswoude Hillegom Katwijk Koudekerk a/d R. Leiden Leimuiden Lisse Nieuwkoop Nieuwveen Noordwijk Noordwijkerhout Oegstgeest Roelofarendsveen Rijpwetering Sassenheim Ter Aar Voorschoten Warmond Woubrugge Zoeterwoude 2.911 566

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3