verdien met nw salaris S RAIFFEISENBANK Dertien jubilarissen bij Kon Ned. Grofsmederij 'N FORD CORSAIR „RIJNLAND" N.V. K UNST-s-T-u.K-j-E MEDISCHE DIENSTEN Fok- en Controle vereniging Zoeterwouds Glorie" in het goud PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT ADVERTENTIE ZATERDAG 18 NOVEMBER 1967 Personeelsfeest tot diep in de nacht Niet minder dan dertien werknemers van de Koninklijke Nederlandse Grof smederij te Leiden werden gisteravond in liet St.-Antonius Clubhuis in de bloemetjes gezet en onderscheiden we gens dienst jubilea. Vijf van hen zijn veertig, acht vijfentwintig jaar bij de „Grof" werkzaam geweest. De viering van deze jubilea was geen loutere for maliteit, want tot twee uur in de nacht werd enthousiast gefeest in het weel derig versierde Clubhuis. De directeur van de KNG, ir. M. C. de Jong, noemde het van groot ge wicht, dat bij het bedrijf zovele ju bilea gevierd kunnen worden. Het de monstreert, dat het klaarblijkelijk ple zierig werken is in de fabriek. Hij vond het een plezierige taak, namens de Nederlandse Maatschappij voor Nij verheid en Handel aan de jubilarissen het diploma en de daarbij behorende medaille te mogen overhandigen. Veer tig jaar in dienst zijn de heren A. Tu- renhout bankwerkerijC. P. Kooien (ketting fabriek), G- Kooien (elga- lasser). N. van Ginkel (draaierij) en N. de l'Ecluse (draaierij). Het zilveren jubileum werd gevierd door de heren J. Laterveer (constructieafd.), W. Springer (constructieafd.), J. W. Snik (portier), P. Arnoldus (tekenkamer), J. P. Buis (gieterij), H. A. Weeber (ketelmonteur), D. de Haan (werk plaats) en J. B. van Rijn (becke- hamer). Koninklijk onderscheiden ADVERTENTIE Ir niet zomaar een auto Klasse Comfort Economie!! Wij bewijzen U dat vrijblijvend Automobielbedrijf LammenschanHplein 6 Lelden Dames-Kontakt op bier-uitstapje Om half tien vertrokken ongeveer 40 dames van het Dameskontakt uit de St.-Antoniusparochie met de bus naar Rotterdam, waar zij een excursie naar de Bierbrouwerij van Heinekens gin gen maken. Mevrouw A. de Romijn heette de dames welkom en wenste hun een gezellige dag. Eerst werden de dames echter in Rotterdam in de gele genheid gesteld op de Lijnbaan te win kelen. Om twee uur was ieder weer bij de bus aanwezig en ging het gezel schap naar de bierbrouwerij. Daar werd een uiteenzetting gege ven over de bereiding van de gerste korrel tot het eindprodukt: bier: Daar sta je niet bij stil als je een glaasje bier drinkt. Daarna werd een rond wandeling gemaakt door de fabriek. Na de rondwandeling kregen de dames één (of meerdere) glaasjes bier aan geboden, hetgeen geenszins versmaad werd. Daarna werd er nog een film vertoond over de bereiding en ver zending van het bier. Om half zes ver trokken de dames weer naar huis na een gezellige dag. schap was opgedragen. Namens het college van b. en w. wenste hij vier van de jubilarissen geluk met de van regeringswege toegekende onderschei dingen. De heer Turenhout speldde hij de eremedaille in zilver op en de beide heren Kooien en de heer de l'Ecluse de eremedaille in brons. „De viering van jubilea als deze getuigt van grote verbondenheid van werkne mers onderling en ten opzichte van de directie," aldus de wethouder. Direc teur De Jong reikte aan de koninklijk onderscheiden jubilarissen bovendien de draagmedaille, corresponderend met Van l.n.r. de heren A. Turenhout, G. Kooien, C. B. Kooien en N. de l'Ecluse. de respectievelijke grote eremedailles, namens de directie uit. Op het officiële gedeelte volgde een gezellig feest, dat o.m. werd opgeluis terd door „The metal music players" (samengesteld uit KNG-personeelsle- den), Henny Langeveld met accordeon, het cabaret Hans Borghart en het Char les Combo. WINKELS VAN 29 NOVEMBER TOT EN MET 4 DECEMBER 'S AVONDS OPEN Het grootwinkelbedrijf en de middenstandszaken in Leiden zullen met ingang van woensdag 29 november tot en met 4 december tot negen uur 's avond geopend mogen blijven. Waar schijnlijk zullen alleen levensmiddelenbedrijven geen gebruik maken van deze regeling, die door de gemeente is goedgekeurd. Voor het winkelend publiek, dat nu al met gretige ogen de in houd van vele etalages bekijkt, bestaat hierdoor de mogelijkheid ook na de dagtaak rustig inkopen te doen voor de feestdagen. Op verschillende plaatsen van de stad hebben de winkeliers met vereende krachten gezorgd, dat hun straat zoals ook in voor gaande jaren weer in kleurige verlichting zal baden, om hierdoor kooplustige Leidenaars te trekken. In de Haarlemmerstraat en 't Gangetje zijn de voorbereidingen voor deze kleurrijke versie ring al in een vergevorderd stadium. Mettertijd zullen ook op de Breestraat de lichtjes worden ontstoken. Van 20 tot en met 23 december mogen ook alle winkelbedrijven in de Sleutelstad tot 's avonds negen uur open zijn. Het is echter nog niet zeker of het grootwinkelbedrijf zaterdagavond 23 de cember haar deuren zal open houden. laat het overschijven naar een kosteloze en 33% rentedragende prive-rekening bij de Raiffeisenbank. Vraag folders of mondeling advies. spaarbank en alle bankzaken voor Leiden en Omgeving Doktersdiensten Leiden - Voor alle artsen die de weekenddiensten waar nemen, telefoon 22222 bellen. Tot zater dag 10 uur eigen huisarts raadplegen. Apotheken Leiden - Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. Op zaterdag 18 november is ln Leiden voor spoedeisende gevallen 's morgens van 8-12 uur bovendien geopend apo theek Tot Hulp der Mensheid, Hooi gracht 48, tel. 21060. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. De Qegstgeestse Apo theek Is op zondag 19 nov. gesloten van 8 tot 24 uur. Leiderdorp dkt. L. v.d. Berg, Bil- derdijklaan 52, Hazerswoude, tel. 01714 —344. Oegstgeest dkt. J. H. Meissner.Ti. de Collgnylaan 19, tel. 53865. Wit Gele en Groene Kruis: zr. v.d. Velden, tel. 54982 b.g.g. 22222. Voorschoten F. H. W. Swen, Veur- sevveg 20, tel. 2356. Tandarts B. van Wijk, Kona Julianalaan 32 (spoedgeval len om 9.30 melden). Apotheek Voor- schotense Apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525. Gezondheidscentrum Wijngaarden- laan 1, tel. 2177. Alkemade en Leimuiden dkt. D. A. van Haselen, Kerkstraat 91 te Oude We tering, tel. 01713—217 en dkt. P. J. J. M. Heijnen, Noordeinde 166, Roelof- arendsveen, tel. 01713329. Alphen aan den Rijn Zat. dkt. Vee- riendaal, Rembrandtlaan 31, tel. 207^ zondag: dkt. Stehouwer, Anna v. Buren- laan 5, tel. 2472, Wijkverpleging zr Weeber, Ambonstraat 44, tel. 3940. Zat. Apoth. Somberg, Wilhelminalaan 67 tot 13 uur, daarna gehele weekeinde Apoth. Allart, Raadhuisstraat 206. BELANGRIJK WERK VOOR DE VERBETERING VAN DE VEESTAPEL Hoofdcontroleur P. van Bemmelen een halve eeuw in dienst De fok- en controlevereniging „Zoeter wouds Glorie" gaat haar gouden be- staansfeest vieren. Een belangrijke myl- paal is bereikt en waard om gevierd te worden. Door haar doelstelling, betere bedrijfsresultaten te bereiken door mid del van controle en voorlichting, is zy in de afgelopen 50 Jaar van grote bete kenis geweest voor de Zoeterwoudse vee houderij. Toch is er moed voor nodig ge weest om tot de oprichting ran de ver eniging te komen. Het onderzoek op vet gehalte was niet van belang voor hen die niet zelf de melk verwerkten. De pijjs van de melk werd niet zoals nu mede bepaald door het vetgehalte. Voor het groot aantal zelfkazers was het on derzoek echter wel degeiyk van nut. j de oprichting traden 18 leden toe. Mr. M. G. v. Rijswijk, dir. G.A.B. Leiden, kwart eeuw in overheidsdienst Vrijdagmiddag heeft op het Gewes telijk Arbeidsbureau te Leiden een bijeenkomst plaats gehad waarin het zilveren jubileum van de directeur van het G.A.B., de heer mr. M. G. van Rijswijk, werd herdacht. Op verzoek van de jubilaris werd aan de viering van dit jubileum een intiem karakter gegeven. Als genodigden waren be halve de echtgenote en dochter van de heer Van Rijswijk alleen tegen woordig dc Hoofdinspecteur-Directeur van het Districts Arbeidsbureau te Den Haag en de heer J. Reijers, In specteur bij deze dienst. Nadat de heer J. Kooiman als voor zitter van de Commissie van huldiging een woord van welkom had gesproken, werd het woord verleend aan de H. I. D. van het District Zuid-Holland voor de Arbeidsvoorziening, de heer J. Boon. Deze gaf een overzicht van de levensloop van de jubilaris en stond er in het bijzonder bij stil, dat de heer Van Rijswijk vele jaren lang zijn allernaaste medewerker is ge weest als Secretaris van hel Districts Bureau voor de Arbeidsvoorziening. Hierna werd het woord gevoerd door de heer J. Kooiman, voorzitter van de Personeels-Commissie van het G.A.B. Leiden. Hij wees er op, dat de jubilaris diverse posten heeft bekleed in verschillende functies en vanaf 1 september 1967 als directeur van het Gew. Arbeidsbureau Leiden op treedt. Hij sprak over de vele wijzi gingen welke zich in een periode van 25 jaar in een rijksdienst kunnen voordoen. Hij sprak de wens uit, dat de resterende jaren in overheidsdienst een periode van „vette jaren" moge zijn naar Oud Testamentisch begrip. Met woorden van gelukwens namens het gehele ambtenarenkorps bood hij de jubilaris enkele boekwerken aan. De heer Van Rijswijk dankte harte lijk voor de goede woorden welke tot hem gericht werden en de boekwer ken welke hem werden aangeboden. Men bleef hierna nog enige t\jd in ge zellige sfeer bijeen. Dit bescheiden aantal zakte enkele jaren echter nog tot 6. Oorzaak? De melk was bijna onverkoopbaar en met prijzen van nog geen twee gulden per honderd liter was de positie van boer zijn zeer slecht. In de dertiger jaren kwam er weer een opleving. Door slechte bedrljfsuitkom- sten ging men er toe over meer zorg te besteden aan het bedrijf om zo te trach ten meer rendabel te werken. Melkon- derzoek en controle werd daarbij als een belangrijke steun ervaren. De uitbetaling van de melk naar het vetgehalte stuwde het ledental verder omhoog. Door de koppeling van K.I. en mclk- controle is het percentage aangesloten Zoeterwoudse bedrijven in de na-oorlogse jaren zelfs 90 geweest. Nu deze twee za ken weer zijn ontkoppeld ls het percenta ge weer wat gedaald maar steekt tocli altyd nog uit boven het landeUjk gemid delde. 150 bedrijven staan thans inge schreven. Daaronder zijn sinds twee Jaar 39 le den uit Voorschoten en Wassenaar. De volgende cijfers illustreren duidelijk de vooruitgang. Bij de oprichting bedroeg de gemiddelde produktie 2871 kg. melk met een vetgehalte van 3,15 thans zijn deze cijfers 4320 kg. melk bij een percentage vet van 3.73 Melkcon- trole is nu niet meer weg te denken op de boerderij. Zij is voor een goede be drijfsvoering onmisbaar geworden. De fokresultaten zijn jaariyks te zien op de jongveedagen die de vereniging steeds weer in de herfst houdt. Een wapen schouw waaraan grote waarde wordt ge hecht. Zeldzaam jubileum Met de gouden jubilaris jubileert ook hoofdcontroleur P. van Bemmelen. Ge- adviseert door hoofdonderwijzer Jan Schouten ging de heer M. Kompier toen een belangrijke figuur in Zoeterwoude) vijftig jaar geleden op bezoek bij de heer Van Bemmelen om hem te vragen controleur te worden bij de pas opge richte vereniging. Men kwam tot over eenstemming waarmede een relatie ont stond die nu nog bestaat en tot een be grip is uitgegroeid. Wie immers zegt „Zoeterwouds Glorie" zegt Van Bemme len. Met hart en ziel heeft hij zich gedu rende de lange reeks van jaren ingezet voor de vereniging wiens belangen hem zo na aan het hart liggen. Aanvankelijk geschiedde dat tegen een bescheiden sa laris. Een weekloon van 12,65 was ook toen geen bedrag waarmede je ro yaal kon leven zeker niet als daar eerst nog 3,50 huishuur vanaf moest. Zes dagen in de week werd daarvoor ge monsterd en eens in de drie weken kwam daar ook nog de zondag by. De belo ning was niet voldoende voor het sterk uitbreidende gezin, er waren 13 kinde ren, zodat de hoofdcontroleur allerlei karweitjes buiten zljh „stiel" op ging knappen om zo te trachten dit bedrag aan te vullen. H|) fungeerde als postbode, tuinman, electriciën en rywielreparateur in wel ke hoedanigheid hy in de oorlogsjaren een specialist was ln het monteren van antl-plofbanden. Dit alles was moge lijk dankzy de steun van zyn echtgenote die veel van de omvangryke administra tiewerkzaamheden voor haar rekening nam. Door ziekte van een collega heeft hij rond 1930 ook enige tyd de honneurs waargenomen ln de Bollenstreek. Dat be tekende wel een paar gulden meer ln de week maar dan stapte hy ook 's mor gens om kwart voor drie op de flets om tydig bv. ln Hillegora te zijn. Hy heeft in al die jaren enorme af standen op de fiets afgelegd. Nu nog, ondanks zijn 72 levensjaren, die overi gens hem niet zijn aan te zien, draait hij zyn hand niet om voor zo'n 50 km. per week waarbij hij nóg elke morgen vroeg uit de Zo vader, zo zoon. De grote liefde voor zyn vak heeft er mede toe geleid dat vijf zonen in de voetsporen van hun vader zyn getreden. Twee hiervan zijn in dienst van de Zoe terwoudse vereniging. Hobbies heeft de heer Van Bemmelen niet; dat kan ook nauwelijks. Hij mist ze ook niet, want „Myn werk is mijn hobbie", pleegt de jubilaris te zeggen. De heer Van Bem melen heeft ondanks zijn drukke werk kring altyd nog wel tijd weten te vin den voor ander belangrijk werk voor de Zoeterwoudse gemeenschap. Reeds 44 jaar vervult hij de functie van kassier van het plaatselijk bijkantoor van de Centrale Volksbank. De Instelling Maat schappelijke Zorg mocht gedurende 25 jaar profiteren van zijn adviezen. Nadat hij ook reeds in vroeger jaren penning meester was geweest van het NKV be kleedt hy deze functie nu weer. Vele ja ren maakte hy ook deel uit van het KVP- bestuur. De heer Van Bemmelen laat het er nog niet by zitten: werken is im mers zyn hobby. Feestprogramma De viering van het dubbele gouden jubileum zal a.s. dinsdagavond 21 novem ber plaats vinden in het St. Antonius Clubhuis te Leiden. Een uitgebreid feest programma zal daar worden afgewerkt. Gevleugelde leeuwen of griffioenen komen al op de oudste Egyptische en Voor- Aziatische bouwwerken voor. Als zinnebeelden van de wakende trouw werden ze ook uitgebeeld op Romeinse grafmonumenten. Wat de beide griffioenen op de Stadsgehoorzaal te Leiden te bewaken hebben is niet duidelijk. Het is slechts een versieringsmotief, dat via de Renaissance op het dak van het Leidse cultuurcentrum is geraakt. Bodegraven - dkt. V. Cats, tel. 2030, wykverpleegsterzr. W. Faber, tel. 2599 Apotheek Weyer, tel. 01820—3337; die renarts G. Hofland, tel. 3798. Hazerswoude - zie Leiderdorp. Koudekerk a.d. Ryn Zr. Prins, Kon. van Aiweg 7, Leiderdorp, tel. 01710 24909. Ook voor Koudekerk-Hazerswou- de-Ryndljk, Leiderdorp en Zoeterwoude Hrd.. By ongevallen aan de Rijndijk bellen tel. 01714—278. Langeraar Nieuwveen en Woubrugge dkt. A. M. van Dongen, Nieuwveen, tel. 01722—345 b.g.g. 0297&—236. Nieuwkoop en Noorden dkt. G. J. Bremer, Nieuwkoop, tel. 01725103. Hlllegom dkt. N. J. Zimmerman Hoofdstraat 142, tel. 5121; Wit Gele Kruis zr. M. C. Glas, Meerlaan 206, tel. 2351. Tandarts A. H. Disselkoen, Hoofd straat 306, Sassenheim, tel. 025328166 (zat. en zond., van 17.3018.00 uur). Sassenheimse Apotheek, Hoofdstraat 198 Sassenheim. Katwyk aan den R|jn dkt. H. M. Hueting, tel. 2102. Apotheek Kon. Ju lianalaan 18, tel. 4370, Leldschendam dkt. J. H. Uhl, Pa- trljslaan 74, tel. 3039. Tandarts alleen voor spoedgevallen, tel. 070543035 zus ter Tetterode, Wilibrordusstraat 2, tel. 3449. Apotheek Van der Schaaf, Heren straat 28, Ryswyk, tel. 118767. Lisse Apotheek en tandarts onder Hillegom. Dkt. J. M. van Dijk, Achter weg 6, tel. 3134. Noordwyk dkt. H. Kruyt, Voorstr. 85, tel. 2030 Wit Gele en Groene Kruis: Van Panhuysstraat, tel. 2338, resp. 2907 Apotheken: Duinrand, Nieuwe Zeeweg 1 en zondag van 11-12 en van 5-6 uur). Noordwykcrhout dkt. H. H. A. M. Verdeijen, Kerkstraat 28. tel. 02533 2285. Tandarts A. H. Disselkoen, Hoofd straat 306, Sassenheim, tel. 025323166 wykverpleging zr. C. J. Koster, Helm- straat 43, tel. 3137. Sassenheim Tandarts Bollenstreek zie Hillegom. Dkt. W. J. de Graaff, Tey- lingerlaan 17, tel. 8479. Valkenburg zie Katwyk a.d. Rijn. Voorhout en Warmond dkt. Bots, Prof. Aalberselaan 2, tel. 025327393 en zr. Meyssen, Jac. van Beierenweg 1 Voorhout, tel. 02532—7796. Wassenaar dkt. M. H. v. Tolingen, Wilhelminaplein 1, tel. 8303 en dkt. H. W. Plink, Prinsemveg 44a, tel. 2075. Apotheekdienst Wassenaarse Apotheek Schouwweg 32, tel. 2402. Tandartsen- dienst: E. E. van Bommel,, Lange Kerk- dam 29, tel. 4312. Storingsdienst gas, water, elektr. tel. 2248. PAUZE OUDE EIKEN Door de geweldenaars van stromen, die te vroeg naar menselijke berekening de zomer verjoegen, is de koperglans van de herfst niet zo fel als andere jaren. In de luwte echter van grote parken, daar waar de bulderbas niet bij kon ko men, hult het stervende jaar zich in een ruisende wade van vergelende weemoed. By het somberste weer, grauw en nat, is het of de eiken en beuken de verdwenen zomer bewaard hebben zoals vurige wol ken na zonsondergang. Zij gloeien nó.. Er staat in een van die parken een clubje eiken van onbestemde leeftijd. Het ver moeden is dat zy „jong en jolig" waren toen Jacoba van Beieren verliefd was op haar Frank van Borsselen. Het zijn zware eiken, gefronsd en gegroefd en door onty beproefd. Wy ruiken altyd even aan hun schors. Wij tasten over hun verweerde bast. Het zijn wezens le vend uit een diep verleden. Nog lang né. ons zullen mensen zich buigen voor deze ruige reuzen, die niet moede wor den feesteiyk te sterven en nog feestelij ker te herleven. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 16 tot 22 november zyn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Bariéra (18 jr.) vanaf vrijdag. Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Dr. Zjivago (14 jr.) Dageiyks; 2.15 en 7.30 uur. Zondag: 2.15 en 7.30 uur. Luxor: Ontembare Angelique (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: You 're a big boy now (18 jr.) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Wat deed jij nou in de oorlog, Pappie (14 jr.) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Re.*: Ontraden. Dageiyks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT KORRELTJE ZOETERWOUDE J. Z. Na een rustperiode van vier weken gaat de Zoeterwoudse club a.s. zondag haar geluk beproeven bij het Delftse BEC. Het terrein is gelegen aan de Brasserskade vlot te bereiken via Nootdorp. De extra bus vertrekt om 13.15 vanaf het clubhuis. Aanvang 14.30 uur. De opstelling van de groen-witten luidt: doel: J. Maat; achter: G. v.d. Geest, L. Bosman, Jac. Olsthoorn en L. v.d. Ham; midden- L. v. Veen en Th. v. Klink; voor: Jac 'Wortman, P. Bee- reboom, Clir. Bosman cn ac Slinger- G. Overdevest. VOORSCHOTEN Geboren: Raymond V.. z.v. Antonius J. Edelaar en Gerarda M. Hakkeling; Jeroen, z.v. Baltus A. A. Herlaar en Olga J. M. Overtoom; Sonja L., d.v. Christiaan B. Morgenland en Johanna M. Leenders; Hendricus, z.v. Hendricus van Zonneveld en Neeltje Pouw; Cin derella D., d.v. Teunis B. F. Ouwehand en Anna A. van Amstel. Onderrtouwd: Johannes N. P. Schud- debeurs, 24 jaar en Anna J. A. van Vliet, 22 jaar; Johannes N. Versleijen, 26 jaar te Haarlem en Frederike van der Veen, 21 jaar; Robert Kloosterman 24 jaar te 's-Gravenhage en Marijke J. Hol, 23 jaar.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4