#3X0® als je trouwt is het afgelopen m- 6e kRAntentuin Jongerenvereniging kontakt biedt hen alles maar.... ook VOOR ]OU De Drie op vakantie (7) WE GAAN SINT^ NICOLA AS AFHALEN CORRESPONDENTIE Slechte ervaring met uitsmijter ZATERDAG 18 NOVEMBER 19e Tegen half elf werd Jean-Luc wak ker. Hy sprong uit zijn kooi, trok zijn zwembroek aan en nam een duik in het water. Na een kwartiertje ge zwommen te hebben klom hij weer aan boord en droogde zich af. Paul en Karei sliepen nog. Jean-Luc wil de toch nog tot Parijs komen deze dag. Daarom nam hij een stuk stok brood en de jampot mee op het dek. Hij lichtte het anker, startte de motor en voer weg. Al varende at hij, het. stokbrood op en de jampot leeg,. Na een kwartiertje kwam Karei"eens kijken, hij was ook wakker gewor den. Eigenlijk wilde hij gaan zwem men, maar omdat ze al voeren ging dat niet. Jean-Luc vroeg hem om eerst water voor koffie op te zetten, daarna zou hij hem vertellen, wat voor idee hij had. Karei was in een' wip terug. Jean-Luc had een dikke sleepkabel aan een kikker (d.i. om touwen aan vast te maken) vastge maakt en buiten boord gegooid, zo kon Karei dus zijn ochtendbad ne men, terwijl ze toch door konden varen. Na tien minuten wilde Karei weer aan boord, want door de sterke stroming was zijn zwembroek afge zakt tot aan zijn tenen en hij was bang dat hij deze zou verliezen. Nu moest Jean-Luc wel vaart minderen, want als je een tijdje buiten boord gehangen hebt, heb je geen kracht meer om zelf naar binnen te komen. Toen Karei eenmaal uitgeput weer aan boord stond, was het water net gaan koken, zodat hij geen tijd had om zich eerst af te drogen, want de koffie moest gezet worden. Door de koffiegeur wakker geworden kwam Paul nu eindelijk ook eens aan dek kijken. Wat had hij nog een slaap, de arme jongen! Hij had zelfs zo n slaap, dat hij maar nauwelijks merkte lagen de twee, die niets te doen had den dus op grote badhanddoeken op het dek van de kajuist wat te lezen of te slapen. Eindelijk was het dan zover. Parijs, de grote wereldstad met de IJf el toren en het Louvre, kwam in zicht. Alleen waren ze nog niet zover als ze wel dachten, want Parijs heeft vele voorsteden. Ze moesten dan ook nog anderhalf uur varen voordat ze eindelijk een jachthaven vonden; Deze was wel-erg ongunstig gelegen, .maar dat was niet zo erg. Het voornaamste was, dat ze 'er waren. Het was elf uur toen ze een plaatsje gevonden hadden. Alle drie waren ze erg moe en dus zouden ze pas de volgende dag kunnen zien hoe de wereldstad er uit zag. Maar geen van drieën verwachtten ze de grote avonturen die ze zouden gaan be leven. WIE ER MEE MOGEN: Vera en Rina Oomen, Roelofarends- veen; Ria en Patricia v. d. Star, Hoog- made; Wilma Olierook, Hazerswou- de; Hans v. Veen, Zoeterwoude; Paul en Hans Kraayenvanger, Voorhout; Silvia Jansen, Karin v. Beek, Anita Vorst. Margriet Bavelaar, Leonneke de Hey, Rineke Barendse, Wimmy Barendse, Hans en Tonny Kallen - herg, Leontien Zwetsloot, Wanda Wielogroch. Ansje Schuur, Ellen v. Beek, en Yvonne Witte, allen Lei den. Nieuwe opgave 1. Welke meisjesnaam verandert in een jongensnaam als je de eerste letter weglaat? 2. Ik ben 5 letters groot. Mijn laatste vier zijn rood Soms ben ik lang, soms ben lk rond Voor alle mensen steeds gezond? Van voren geiezen zo wit als Oplossingen insturen aan: Tante Jo, Krantentuin Leidse Courant, Papen- gracht.' Leiden. We verloten weer een spannend boek. Wie bedenkt nu al een Sint-Nico- laas-verhaaltje? Doe het deze of de volgende week, dan komt het zeker in de krant en dan.fijn voor in je plakboek. door neef Ton dat hy plotseling by zijn armen en benen genomen werd en met pyjama en al in het water gegooid werd. Druipend werd hij weer aan boord gehaald. Hij was nu wakker, dat wel, maar het bad was niet bepaald be vorderlijk geweest voor zijn goede humeur. Juist toen ze dan aan hun koffie wilden beginnen kwam er weer een sluis in zicht. Je kon nu al duidelijk merken dat ze al wat boven de zeespiegel kwamen, ofschoon ze pas drie sluizen gepasseerd waren en er nog talloze zouden volgen. Dit keer hadden ze geluk, ze waren met schutten en al maar een half uur kwijt, omdat ze gelijk tussen twee grote aken in geplaatst konden wor den. Ze merkten nu wel dat ze in de buurt van Parijs begonnen te ko men, want ze zagen steeds meer dorpen en steden langs de rivier. Ook werd het veel drukker op het water. Verschillende keren zagen ze nu speelboten en waterskieërs op 't water. Maar veel tijd om er naar te kijken had Jean-Luc niet, want hoe drukker het op het water werd. hoe moeilijker en vermoeiender het werd achter het roer te staan. Zo was het dan ook nodig, dat Karei en Paul hem op zijn tijd aflos ten. Ze deden verder niet veel. De motor liep zo ook wel en koken deen ze uit blikjes, dus daar hoef den ze niet naar om te kijken. Zo WAT WE MOETEN WETEN: Op dinsdag 21 november om kwart over 12 staat er een grote koets klaar met twee paarden er voor, waar we allemaal in en op kunnen. De koets staat op de Papengracht vóór het bureau van de Liedse Courant. We rijden dan naar het station, waar we zeker om half één moeten zijn en wachten daar op Sint-Nicolaas. In die tijd eten we een klein boterham metje. dat we zelf hebben meege bracht. We rijden dan door de stad, langs een omweg, naar de Stadsgehoorzaal, om daar tot 4 uur feest te vieren. Jullie moeten zorgen een warm jasje aan te doen, want het kan wel koud zijn. Denk er om: kwart over 12 ver trekken we. Oplossing van de vorige opgave Het was het briefje van Marlies Lieve oma. De volgende week krijg ik vakantie. Zou ik dan een paar dagen bij U mo gen logeren? Ik breng zelf wel wat speelgoed mee. Dag lieve oma, ik hoop dat u het goed vindt. Een kusje van Marlies. Deze keer was het aantal goede oplossingen heel groot; zó groot, dat we alle namen niet af kunnen druk ken. dan zou er geen plaats meer zijn voor de verhaaltjes We hebben geloot en heel toevallig hebben twee jongens ui' Voorschoten een hoek gewonnen: Jaap Barreveld en Gert v. d, Lee. Waar gaat de trein naar toe? Verschuif de letters en het antwoord is makkelijk te vinden. leajjuop^ :Surssojdo Desiré Wernars De koning van Akabara In Akabara leefde eens een koning die dacht, dat hij de langste baard had. Op een dag stuurde hij een sol daat met een brief naar de steden van het hele land. De soldaat las de brief voor: „Dames en heren, ik kom u vertellen dat de koning de langste baard heeft van 't hele land". De mensen luisterden goed en rie pen toen: „Dat is niet waar!", want heel ver van ed stad, woonde een reus en die had een baard van zes meter. De soldaat ging weg naar het paleis, maar de mensen renden hem achterna, ook naar het paleis. De koning stond juist op het balkon. „Wat is dat nou, al die mensen!" riep hij. „Wat is er gebeurd?" Toen vertelde de soldaat dat de koning niet de langste baard had. „Is dat niet waar?" vroeg hij ver baasd. „Nee! nee!" riepen de kinderen. „De reus heeft de langste baard." De tweelingen. a. Alle drie hebben we een boze bui, daar moet wat aan gedaan wor den, b Eén cola met drie rietjes alstu blieft. Proggiehuis De activiteiten van de vereniging beperken zich nu voornamelijk tot. het Parochiehui», of zoals Gerard Hekker het altijd noemt: „Proggie- huia". Samen met Jeanne van der Hulat heeft Gerard de taak ervoor te zorgen dat leder lid om de veertien dagen het kontaktblad „Tellatar", Voorhoutse jeugd behoeft zich niet te vervelen: staan. Zo Is ook Warmondse Clara Sikklng een vaste gaste, die belang stellenden inwijdt in de pottenbak kerskunst. Mocht er op een van de drie avonden of op de zaterdagmid dagen niets speciaals op het pro gramma staan, maar wanneer wij het kontaktblad doorbladeren lijkt ons dat weinig voor te komen, dan kan men altijd een partijtje tafel tennissen of biljarten, waarvoor een competitie in het leven is geroepen. Zo op het eerste gezicht lijkt een Ie der zich best te vermaken en is men Waardevolle tips voortreffelijke samenwerking met de concierge, de heer Kraakman, die altijd wel bereid is om waardevolle tips te geven, want hoewel Leo Venne al jaren lid van de vereniging ls ge weest heeft hij op organisatorisch terrein nog weinig ervaring. „Ik ben verloofd en hoop binnen af zienbare tijd te trouwen. Het wach ten ls echter op een huls. Om nu die tyd op te vullen heb lk dit werk op my genomen. Het was ln het begin mociiyk. Je bent Immers enkele jaar tjes ouder en je moet je helemaal aanpassen. Maar het lukt tot dus ver aardig geloof Ik en je wordt zelf ook steeds enthousiaster. Het ls ech ter zo, dat wanneer je trouwt het af gelopen ls". Zover ls het echter nog niet, ook ln Voorhout bestaat woningnood en wordt het geduld van jonge mensen op de proef gesteld. Intussen kan Leo Venne echter zijn streven, het leden tal te brengen van 160 op 200, tot een realiteit maken. TPoals gezegd berust de leiding bij Leo Venne: „Ik ben er in febru ari mee begonnen. Er werd Iemand gevraagd die lekker kon praten en niet bang was om ln het openbaar te spreken. Dat leek me wel wat en tot dusver is het me ook best beval len. Daarvoor waren er nogal eens moeilijkheden met de jongelui. Het ls zelfs zo erg geweest dat op een van de dansavonden de uitsmijter, een geweldig grote vent. die het zaakje ln de gaten moest houden ln het zie kenhuis werd geslagen. Enkele heet hoofdige Hoogmadenaars hadden hem met kettingen toegetakeld. Van dansen was toen enige tijd geen sprake meer. Wij zijn toen naar de burgemeester gegaan en hebben hem gevraagd of het mogelijk was nieuwe dansavondjes te mogen organiseren. De vorige waren Immers geleld door het kerkbestuur, zodat wij aan de moeilijkheden geen enkele schuld hadden. Hij had er wel begrip voor en heeft voor ons een goed woordje gedaan in de raad. Het werd toege staan, maar een agent zou toezicht houden. We hebben er alles aan ge daan om de eerste avond een groot succes te laten worden. We maak ten een spandoek van ongeveer 6 meter met daarop de naam van de „Blntangs", de heat;,ioep die zou op treden. Het bleek achteraf dat we veel te enthousiast waren geweest. I)e zaal was wel goed bezet, maar we moesten er toch veel op toeleg- gén, hetgeen voornamelijk door de ermakeljjkheidsbelasUng kwam. Naar aanleiding van ons verzoek lot vermindering heeft de burgemeester toon een pleidooi gehouden en met 6 tegen slenim. n w. d oesioten on. die belasting muur li .naai te laten vervallen. Een uI.mii ,.cr was er niet .lieer hij. Ue gin er van uit dat we de jongelui moesten toevcrtrou- hecthoofdige jongelui zou werken als een rode lap op een stier". „O, dat wist ik niet!" zei de koning. „Laat hij dan maar eens naar de stad komen." De mensen gingen naar het bos. Daar klonken al voetstappen. De reus kwam, maar toen hij dichterbij ge komen was, zagen de mensen, dat hij geen baard meer had. En weet je hoe dat kwam? De koning had hem een boodschap gestuurd. Want weet je waarom? De koning wilde niet op dat de reus de langste baard had. ia De mensen gingen weer naar huis. we Marjolein Beyersbergen In snoepland In Snoepland achter het bos, daar is het lekker. Luister maar. Een meisje, Katrientje, lag te dromen in haar bed. Opeens kwam er een ka boutertje in het raam en riep: „Ka- trientje, wordt eens wakker!" Het meisje keek eens goed. Wat zag die kabouter er leuk uit, met een baardje, een rood puntmutsje, een groen jasje aan en een lampje in de hand. Kaboutertjes slapen over dag en werken 's nachts- „Ga Je mee naar Snoepland?" vroeg hij. „Ja, heel graag. Kan dat 's nachts en hoe heet je?" „Ik heet Joepie, en ik vind Ka- trientje ook een mooie naam". „Hoep! Daar gaan we!" Samen gingen ze de lucht in, over het grote bos en kwamen toén bij het kabouterbos. „O, wat een piep kleine bankjes staan daar," riep Ka- trientje. „Kom we gaan in 'n autootje naar Snoepland". Ze kwamen eerst bij een grote boom. „Daar mag je niet van eten," zei Joepie, „anders word je roetzwart." Ze kwamen nu aan een beekje. Het was geen water, maar limonade. De huisjes waren van koek en drop en lollies en nog veel meer. Ze liepen verder en snoepten veel, tot ze er moe van waren. Toen riep Joepie een bezemsteel en samen vlogen ze naar huis, maar onderweg viel Katrientje er bijna af. Ze riep: „Moeder, moe der." En moeder kwam binnen en toen kon Katrientje vertellen van haar droomreis. Nog even geduld met de andere verhaaltjes. TANTE JO en OOM TOON. Onder dit op het eerste gezicht wat beangstigende motto draait in Voorhout „Kontakt", de jongerenver eniging, die jongens en meisjes vanaf 15 jaar ont spanning bezorgt op de meest uiteenlopende wijzen. Want niet alleen wordt er op zondagavond gedanst op hippe muziek, neen, er valt veel meer te beleven. Toen we deze week bij Leo Venne (27), de kontakt- baas, langsgingen, keken we onze ogen uit. Want wat bijvoorbeeld Henk Verhoog in Leiderdorp al lang voor ogen heeft, het oprichten van een soort club huis, waarbij niemand zich behoeft te vervelen en iedereen aan zijn trekken komt, is in Voorhout allang gerealiseerd. Daarbij genieten de negen bestuurs leden de volle medewerking van een enthousiaste burgemeester, die hen in de moeilijke en uitzichtloze beginperiode te hulp kwam door de vermakelijkheids belasting, die immer» altijd een grote post is op het onkostenlijstje, te laten vervallen, waardoor de finan ciële zorgen op slag verdwenen. Voor 0,35 per week, waarbij men dan voor de dansavonden 1,- reductle krijgt, behoeft de Voorhout- se Jeugd zich allerminst te vervelen. Want de genoemde activiteiten zijn de Jonge Voorhouters ter beschikking slechts een gedeelte van het grote aantal ontspanningsmogelijkheden die waarin hy zelf ook steeds nieuwe ideeën naar voren brengt en waarin ieder desgewenst zijn kritiek kan spuien, in de bus gedeponeerd krijgt. „Zo heeft ieder zijn eigen taak. We hebben in het bestuur drie' meisjes en 6 Jongens. De een zorgt voor de sport, de ander neemt de filmavon den voor zyn rekening, enzovoort. Het is echter niet zo dat wy alles zelf maar moeten doen. Beslist niet. De leden worden overal in betrokken en zyn graag bereid om te helpen. Naast de gezelligheid willen wy de jongelui ook iets leren. Daartoe ge ven we speciaal voor de meisjes kap- wedstryden en modeshows. Verschillende palnt-lns worden ge houden waarby een echte kunst schilder aanwijzingen geeft. Ook de gespreksavonden hebben veel succes. We krygen een avond over sexuali- teit, niet dokter A. W. Bots als ge spreksleider, over vr\je tyd met de heer v. Dalsum en een avond met als onderwerp „gezag" met wethouder De Groot. Na een algemene Inleiding worden dan ln kleine groepjes de on derwerpen aan tafeltje* besproken".

Leidse Courant | 1967 | | pagina 10