'o *W,>> 3 M DUAL SPECTRUM SYSTEEM KOPIEERT ALLES "COPIE-CONFORM" EN ALTIJD (BEELD)SCHOON! gm ©/- miNNESOTA (NEDERLAND) N.V. 3M heeft kopiëren toegespitst op de praktijk. De praktijk van het bedrijfsleven, van kantoren en tekenkamers, van het onderwijs. De manier waarop 't gebeurt is zo simpel, zo perfekt en zo schoon, dat hij totaal verschilt van al die andere manieren die er zijn - Ingewikkelde, tijdrovende en vaak nogal morsige manieren. Droogkopiëren met 3M De manier waarop 't gebeurt: dróóg. Kurkdroog, zonder vloeistoffen, poeders of toners. Alleen met licht. En met schone handen. De chemica liën zitten namelijk in het papier, in dat ogen schijnlijk zo gewone witte papier waarop u zulke perfekte kopieën maakt. Met als extra voordeel, dat het "fotografische beeld" in het papier zit en dus nooit kan worden weggeveegd! Voordelig kopiëren met 3M De chemicaliën zitten in het papier, dus geen extra kosten aan ontwikkelaars, toners of poe ders. Bovendien hoeft u niet te experimenteren met toonwaarde, de éérste kopie is altijd meteen goed. Dat geeft minstens 20°/o besparing op papierverbruik. Om van tijd nog niet eens te spreken. Makkelijk kopiëren met 3M U hebt nooit problemen met vloeistoffen of poe ders. U hoeft niet te kijken hoe warm de vloei stof is - en hoe oud - en hoelang de machine stil staat. Nee, u drukt gewoon op de knop en de eerste de beste kopie die u maakt is meteen goed. Van élk origineel. Ook van halftonen grijs. Oók van kleuren. Een kind kan 't doen! Service en garantie van 3M U krijgt 3M-gai;antie op elk apparaat.Daarna kunt u profiteren van het aantrekkelijke all-in service abonnement (één faktuur per jaar). Uw machine krijgt dan regelmatig de nodige onderhoudsbeurten. Onderdelen worden waar nodig gratis vervangen. En mocht er tussentijds iets zijn, dan hoeft u alleen maar te bellen. Extra service kost niets extral Volautomatisch droog kopiëren met model 209 Om snel (en droog) heel veel kopieën te maken. Zet de wijzer op het gewenste aantal, druk op de knop en met tussenpozen van enkele sekonden komen de per fekte kopieën in het opvangbak- je, de eerste kopie meteen goed. U kunt èlk origineel kopiëren. Ook pagina's uit boeken, omdat deze slechts 90 graden geopend hoeven te worden en dus niet uit de band kunnen scheuren I Originelen blijven absoluut onbe schadigd. daar ze niet dóór de machine worden gevoerd. Vast lopen of in brand vliegen van de machine is onmogelijk, dankzij de automatische beveiliging. Model 209 werkt overal perfekt. Ook bij vriestemperaturen, ook bij tropi sche warmte I Afm.: 79x79x33 cm. Kopen of huren. Halfautomatisch droog kopiëren met tafelmodel 76, Met dit apparaat maakt Iederéén (zonder opleiding of training) in enkele sekonden perfekte kopie ën. Haarscherp en genuanceerd, van èlk origineel. Model 76 vraagt weinig ruimte, kan overal staan. De Kopieer-karakteristieken zijn dezelfde als van model 209 (boe ken!) en ook hier blijven de ori ginelen absoluut onbeschadigd. Opvoeren van de kopieersnelheid is mogelijk door toepassing van een paperdispenser. Het ideale schone handen apparaat voor kleinere kantoren, direktie-sekre- tariaten, tekenkamers e.d. Afm. 51x48x23 cm. Prijs f 1.250.- (in- klusief paperdispenser f 1.340.-). Paper-dl6penser apart f 100.-. Razendsnel droogkopiëren met de Secretary 45C In vier sekonden levert de Secre tary een uitstekende kopie. Vol komen automatischI Door origi neel met kopieerpapier in het apparaat te schuiven, schakelt u het belichtingsproces in. Viér se konden later hebt u al een kopie en SGhakelt de Secretary zich zelf uit. Dus geen stroomverspil- ling door automatische belich tingsregeling. De Secretary is een systeem-machine, voor vermenig vuldiging van rapporten, ver slagen, grafieken, memo's enz. Bovendien mogelijkheden voor adresseren en plastificeren en ver vaardigen van (onuitwisbare) transparantkopieën voor de 3M Overhead Projectoren. Afm.: 50x 38x17 cm. Prijs f 1.450.-. Droogkopiëren op het origi neel met draagbaar model 70 Revolutionaire vinding van 3M: breng het kopieerapparaat naar het origineel (inplaats van omge keerd Verbluffend eenvoudig maakt u een transparante, zelf klevende kopie van elk origineel. Ook van een tekening op een tekènbord. Eenvoudig door het kopieerapparaat als een "strijk bout" op het origineel te plaatsen I Voordeel? Geen overbodig teken werk. Van steeds' terugkerende details en schema's wordt met model 70 een zelfklevende trans parante kopie gemaakt en deze kopie wordt "onzichtbaar" in de originele tekeningen geplakt. De kopieën zijn onuitwisbaar en be schrijfbaar. Model 70 is trouwens ook geéchikt om transparanten te maken voor de Overhead Pro jectoren. Afm.: 32x25x25 cm. Prijs f 750.- "Schoolbord"-projektie met de 3M Overhead Projector model Zien plus horen geeft 30°/o méér herinnering. Daarom is de Over head Projector zo ideaal voor leslokalen, colleges, lezingen, de monstraties. trainings-lnstruktie. U kijkt naar de toehoorders en on dersteunt uw betoog visueel met aanwijzingen op het transparant- origineel, duidelijk te volgen via het grote geprojekteerde beeld achter u U houdt oogkontakt! De 3M Overhead Projector geeft op korte afstand een zéér groot beeld en kan gebruikt worden bij daglicht, 3M levert een groot assortiment transparanten, zowel zwart/wit als gekleurd. U kunt zélf transparanten maken met alle 3M droogkopieerapparaten. Afm.: 35x35x68 cm. Prijs f985 -. Projektie op kantoor met de 3M Desk Top Projector model De lichtste,meest kompakte Over head Projector die er Isl U kunt hem op een hoek van uw bureau plaatsen, tijdens besprekingen, instrukties.Dankzlj de lage basis 3 cm. kunt u zittend trans paranten verwisselen, details aan wijzen, of transparanten beschrij ven. Alles wordt vlak achter u (op de muur) zéér groot gepro- jekteerd, omdat model 88 werkt met een zéér korte brandpuntaf stand I Ideaal voor kleine en mid delgrote ruimten. Bovendien geen motor, geen ventilator, dus geruis loos. En door grote lichtopbrengst bij daglicht te gebruiken! Afm.: basis 32x34x3 cm, hoogte 46 cm. Prijs f 745.-. Dit Model is ook opvouwbaar ver krijgbaar, als portable Model 0-88, prijs f 995.-. Uw archief op microfilm, te- rugkopieerbaar met de Filmac 400 C Duizenden originelen op een 16 mm microfilm cassette. Het ideale (kleine) archief. Met de Filmac 400C hebt u altijd binnen 12 se konden het gewenste archiefstuk teruggevonden. U leest het af op de Reader-printer, die desgewenst in 6 sekonden een scherpe kopie maakt op ware grootte (b.v. fak tuur). De Filmac 400C is een te ruglees- en vergrotingsapparaat (diverse lenzen uitwisselbaar tot 29 x lineair), uiterst eenvoudig te bedienen dankzij cassette-sy steem. Afm.: 67x43x54 cm. Prijs f 9.350.-. Uiteraard levert 3M óók de 16 mm automatische opneem-apparatgur. Mm comPANY ROOSEVELTSTRAAT 55 - LEIDEN - TELEFOON (01710) 34541 - POSTBUS 193 INFORMATIEBON Bent u geïnteresseerd in de kopieermogelijkheden die 3M biedt? (er zijn er nog meer dan deze 7!). Dan wil len wij u graag voorrekenen dat u met 3M apparatuur altijd voordeliger uit bent. Bovendien willen we u graag demonstreren hoe simpel en perfekt 3M werkt- en hoe schoon uw handen daarbij blijven! Maak gebruik van deze informatiebon! modal gaarne zou ik model gedemonstreerd a naam firma kontaktpersoon. adres: woonplaats: Deze bon Invullen en opsturen naar 3M Minnesota (Nederland) N.V. Leiden, Rooseveltstraat 55.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 22