Leidse top -10- J P „KONTAKT" M Golden Earrings I ook VOOR JOU 6e kR an ten tuin PIONIERS NEDERBEAT Volgende week: ariska Een collage maken CORRESPONDENTIE De Drie op vakantie (6) door Neef Ton ZATERDAG 11 NOVEMBER 1967 Tot voor enkele maanden zag het ernaar uit, dat de Haagse „Golden Earrings" de pio niers van de „nederbeat" het voor altijd verbruid hadden bij de tieners. Platen als „Daddy buy me a girl" en „In my house" haalden geen indrukwekkende verkoopcij fers meer, terwijl het publiek na vrijwel ieder zaaloptreden ontstemd huiswaarts ging, omdat de boys ontstellend slecht waren ge weest. Het goud van de Earrings bleek al spoedig vervangen te moeten worden door een goedkoop soort brons. Ten einde raad besloot men het mes in de „Earrings" te zetten: zanger Frans Krassen- burg werd aan de kant gezet. Barry van de ex-„Haigs" als plaatsvervanger in dienst ge nomen en het repertoire aangepast aan de eisen van de hedendaagse tienerwereld. Met „Sound of a screaming day" ging het weer bergopwaarts. Het nummer stond weken langs in de top-tien en dreigde zelfs 'n eerste plaats te bemachtigen. Helaas stonden top pers als „Death of a clown" en „All you need is love" een dergelijk buitenkansje in de weg. Twee weken terug werd de nieuw ste plaat op de markt gebracht: „Together we live, together we love" een compo sitie van het dynamische duo Gerritsen- Kooymans dat thans reeds op acht ge noteerd staat. Een geweldige prestatie, te meer daar het voor een beatgroep erg moei lijk is een „comeback" te maken. Als attrac tie versierde de platenmaatschappij de kleu rige hoes met een hippe button, waar de titel van de plaat op staat. Massachusetts Beegees. Homburg. Procol Harum. Melodla John Woodhouse. From the underworld Herd. Ik wil alb-en maar van Je houden Heikrekels Together we live, together we love Golden Earrings. Bostella Johnny Rijk To-morrow Is another day BuVoonaaa m* The letter Boxtops Heintje. Ken je de Bostella nog niet? Dat is dan niet best. We zouden je dan ook sterk willen aanra den om je zo gauw mogelijk te wenden tot een erkend dansinstituut zoals dat van de heren De Gooyer en Kraaykamp: een danspaar apart. Mits je de zaken energiek aanpakt voorspellen we dat je binnen veertien dagen als de beste kunt bostelleren. Wacht niet tot morgen, maar begin direct. Veel succes toegewenst. Terwijl zowel de Heikrekels als de Golden Earrings nog altijd in de llefdesnetten verstrikt zijn heeft Tom Jones zich voorgenomen om nooit meer verliefd te worden. Ruzie misschien, maar waarom heb je ze dan ook laten staan? „Ja, dat kwam omdat ik Marie ontmoette, en toen ik in haar Spaanse ogen keek kreeg ik van die wonderlijke gedach ten. Ik danste met haar de laatste wals en sinds dien was zij voor rnjj alleen". Goed Tom, laten we dan alles maar vergeten, maar stuur voor de zekerheid even een briefje aan Amy en leg het haaf. ev^n uit.De Boxtops wlUen die dan wel be zorgen. Laten we na al die treurige berichten maar weer een bloemetje in het haar steken dan gaat het waarschijnlijk weer een stuk beter. Morgen schijnt dan misschien weer de zon en krijgen we eindelijk eens een antwoord op die beklemmende vraag: „What's the world coming to?" JEUGDBEWEGING IN VOORHOUT „Dag en nacht heb ik aan jou gedacht, dag en nacht heb ik op jou gewacht", zingt Mariska Veres in het refrein van haar nieuw ste plaatje „Dag en nacht", een Nederlandse versie van het Sandie Shawsucces „You've not changed' Een makkelijk in het gehoor liggend melodietje, dat vooral na haar succesvolle optreden in „Fenklub" zeker niet onderschat moet worden als kanshebber voor onze vaderlandse top-40. Met het uitbrengen van deze zwarte schijf is een jaar van stilzwijgen over brugd. een Jaar waarin Mariska na minder prettige ervaringen met mana gers en begeleidingsgroepen besloot de showbusiness vaarwel te zeggen en een leven te gaan leiden, dat normaal geacht moet worden voor een jong meis je. „Maar", zo vertelt het zwartharige zangeresje, dat op aanraden van haar platenmaatschappij een „hlppies"-kapsel liet aanmeten. ..het bloed kruipt nu een maal waar het niet gaan kan. Het be gon weer met een maand in Duitsland, maar van het buitenland heb ik nu meer dan genoeg. Natuurlijk is een tournee wel fijn. maar een vast engagement neem ik niet meer aan". Sinds kort staat zij dus weer op onze Nederlandse podia met een muzikaal gezien niet byster sterke begeleidingsgroep. Twee tot drie keer per avond zingt zij dan met eigen orgelbegeleiding een aantal num mers, die zich meer en meer gaan bewe gen op het terrein van de rhythm blues. „Niet mijn beste genre, maar het publiek wil het nu eenmaal. En daar sing j« tenslotte voor". Het is erg leuk met gekleurd pa pier te „schilderen" en je kunt voor niet saan het materiaal komen, als je de gekleurde bladzijden uit oude tijd schriften of modebladen gebruikt. Ook kun je dingen gebruiken die je zomaar vindt b.v. spoorkaartjes, sui kerzakjes of oude lucifersdoosjes. De ondergrond, waar je op plakken gaat, moet dik papier of karton zijn. Je kunt b.v. beginnen met driehoeken en vierkantjes papier van verschillende kleuren te verzamelen. Maar je moet wel volgens een paar grondregels werken: Je kunt b.v. een „Keuken collage" maken door bepaalde ge fotografeerde recepten uit tijdschrif ten op te plakken, of je kiëst bloe men als hoofdmotief, of dieren, film sterren, beatbands, of sportmensen. Je kunt natuurlijk ook alleen ge kleurd papier op plakken en een kleurencombinatie maken. Je begint er mee, de losse stukken papier op een krant te leggen, dan ga je ze verschuiven, tot het resul taat ej bevalt. Daarna ga je ze op het papier of karton olakken. Ge bruik zo weinig mogelijk lijm. Ben ie klaar en bevalt het je toch niet, ie ziet bij voorbeeld nog liim, dan plak je er gewoon een ander stuk papier overheen. Zo'n collage kan ie voor verschillende dingen gebruiken. Dé beste kun je aan de muur hangen, andere kan je gebruiken als kaft voor je schoolboeken of foto-album. Als je het heel goek kunt, kan je het ook op een briefkaart plakken en heb je een leuke verjaardagskaart. We laten je voorbeelden zien, in kleur is het natuurlijk veel mooier, maar dat merk je wel als je eenmaal be gonnen bent. Er zjjn zoveel goede oplossingen, van het briefje van Marlies aan haar oma, binnengekomen, dat ik deze keer twee boeken verloot. De vol gende week horen jullie de uitslag, want ik verwacht nog enige kaarten. We gaan verder met de verhaaltjes. Anita Vorst Ons poesje Toen de grote vakantie voorbij was, moesten we naar school en een weekje later kregen we een poesje. Ik wist er niets van. Mijn vader kende een man, die poesjes had en toen kregen wij er eentje voor niks. Het is een leuk poesje en we noe men hem Moortje. Elke morgen, als ik vroeg wakker ben, ga ik heel zachtjes naar beneden en doe de schuur open. Moortje is dan al wak ker. Ik doe eerst de deur op een kier open, dan steekt hij eerst zijn kopje naar buiten en dan komt hij hele maal. Als ik naar boven ga, loopt hij me achterna en ben ik midden op de trap, dan komt hij voor je lopen, Oi, 841-67 want hjj loopt al alleen naar boven Dan rent hij de kamer binnen, springt op het bed en gaat dan in het kuiltje liggen. Hij begint nu heel hard te spinnen. Later gaat hij zich likken en als ik dan mijn hand onder zijn kinnetje houd, likt hij ook mijn hand. Als we naar school zijn, gaat hy bij de kachel liggen. Als we van school thuis komen, hollen we hard naar huis, om maar vlug bij Moortje zoeken. Ze is buiten." Joost had me gauw gevonden. „Ani- te zijn en dan geeft hij ons een pootje. Op een keer zei moeder tegen mijn broer Joost: „Joost, ga jij Anita ta je moet bij moeder komen." Ik ging vlug met hem mee. „Gaan jullie met z'n tweetjes een mandje halen voor Moortje," zei moe der. Ja, dat vonden we fijn. „Dan ga ik meteen een prisma kopen, die heb ik nodig voor school," zei Joost. We gingen eerst een prisma kopen en toen riaar de winkel voor een mandje. Op de terugweg kwamen, we mijn jufrouw tegen. „Hebben jullie een hondje?" vroeg ze. „Nee, we hebben een poesje," zei den ze. Toen we thuis kwamen vroeg moeder hoe duur het mandje was. ,J 5.95 mama," zei ik. „Nou ik vind 't een mooi mandje,*' zei mam. „Boven in de kast ligt nog een poppedekentje en een kussentje," wist moeder. Ik holde naar boven en kwam gauw met de spullen be neden. Ik deed het kussentje en het dekentje in het mandje en haalde toen Moortje. Hij ging meteen op zijn zij liggen. Wat lag hij heerlijk. Nu heeft hij twee mandjes, één in de schuur en één bij de kachel. Marlies Bosman Gijs plakt 'n vlieger Het was die dag naar weer. Het regende heel hard. Toos en Gijs kwa men uit school. Het was woensdag, en 's middags haden ze dus vrij. Dat was fijn, want ze zouden een vlieger gaan plakken, een rode vlieger, die zie je goed in de lucht. „Ik doe mijn cape als een dak boven mijn hoofd," zei Gijs. „Die cape heeft moeder ge maakt van vaders oude regenjas'. „Kom laten we wat harder lopen, dan zijn we gauw thuis, dan vlug eten en dan plakken." „Mag ik, mee helpen plakken?" vroeg Toos. „Als vader het goed vindt, dan mag het wel." „Kom dan maar om twee uur." Toen Gijs thuis kwam, zei moeder: „Gijs je moet me helpen, ik moet naar de stad." Gijs ging vlug aan het werk en na een kwartier waren ze klaar. Daar kwam Toos al aan, Gijs hielp, moeder in haar jas en ze ging vlug weg. ..Wij gaén vlug de afwas doen," zei vader. „Dan droog ik af!" riep Toos. Na een tijdje was alles kant en klaar en gingen ze plakken. Gijs moest de houtjes pakken. Toen alles geplakt was, moest het gezicht er nog op. Gijs en Toos knippen ieder een oog. „Ja dat is goed," zei vader. Gijs knipte ook nog de neus en vader deed de mond. Daar kwam moeder thuis. Ze was helemaal nat. „Jullie zijn klaar zie ik. Kom dan gaan we thee drinken." „Heeft u koeken meegebracht?" vroeg Gijs. „Ja, ik wou ze net pakken." Moeder vond de vlieger prachtig. De volgende dag was het droog weer en konden ze de vlieger oplaten. Beste kinderen, Er in bericht binnengekomen dat Slnt-Nlcola&s dinsdag 21 november te Lelden arriveert aan het station, zo ongeveer tussen 12 en S nur. Nu hebben we een verrassing voor de kinderen die geregeld met de Krantentuin meedoen. Er mogen 40 50 kinderen met ons mee Slnt- Nicolaaa afhalen. We bedoelen hier kinderen die In de 2de of Sde klis zitten. Die kinderen schryven heel vlug een kaartje met naam en adres aan: mevr. J. Winkelmolen, Stad houderslaan 80, Lelden. Zorg dat Je by de eerste 50 kinderen bent, dan heb je alle kans mee te mogen. Verder nieuws horen jullie de volgende week wel, alleen verklap Ik nog even, dat die kinderen mee mogen naar de Stadsgehoorzaal. Jean-Luc was dus wakker gewor den van een golf die de boot bijna deed omslaan. Hij sprong uit zijn kooi en rende het trapje op, het dek op. Op nog geen twee meter van zijn bootje zag hij de boeg van een grote Rijnaak, die hen bijna doormidden gevaren had. De schipper van de schuit, die zo gevaarlijk dichtbij was, kwam naar het voordek gerend en begon in het Frans een verhaal af te steken tegen Jean-Luc. waar hij geen snars van snapte. Na veel ge baren werd het hem duidelijk. Hij had de boordlichten, die iedere boot bij nacht moet voeren, verkeerd gehangen. De schipper dacht, dat het een boei was en had aan de binnen kant willen passeren. Pas op het laatste nippertje had hij gemerkt, dat het een boot was. Paul en Karei waren nu ook wakker geworden en kwamen het dek op. De schipper was al weer weggevaren met zijn aak en zo zagen ze alleen een lijkwitte Jean-Luc die geen woord kon uit brengen van schrik. Toen de ergste schrik voorbij was, legde hij Karei en Paul uit, wat er gebeurd was. Daarna gingen deze direct de goede II boordlamp ophangen, opdat ze niet weer gestoord zouden worden. Jean- Luc was, inmiddels van de schrik bekomen, weer de kajuit ingegaan en zat nog een tikkeltje bleek, op de rand van zijn kooi. Nadat hij alles nog een keer verteld had gingen ze maar weer naar bed. De volgende morgen werden ze pas laat wakker, maar omdat ze niet aan tijd gebonden waren, konden ze doen wat ze wilden. Zo besloten ze om nog maar wat te blijven. Het was die dag mooi weer. Het water was helder. En wat doe je dan op zo'n mooie dag? Juist ja, zwemmen natuurlijk! Het eerste wat ze na het opstaan deden was dan ook een duik nemen in het frisse heldere water van de Seine. Toen ze uitgezwom- men waren gingen ze ontbijten. En toen, wat zouden ze nu gaan doen. Opeens kreeg Karei een helder ogen blik, waarom gingen ze niet plenken. Plenken is net zoiets als waterskieën. maar dan met een grote brede plank, waar het water doorheen kan stro men. Wel ze konden de vlonders die langs het boord lagen hier goed voor gebruiken, zodat ze tien minu ten later aan het plenken waren. Ze hadden ontzettend veel plezier en letten niet op de tijd. Maar na een tijdje begonnen ze toch wel honger te krijgen. En toen ze op horloge keken bleek het al twee uur te zijn. Omdat ze toch nog wel de volgende twee stuwen wilden pas seren voor het donker, gingen ze nu op weg. Om drie uur stopten ze ech ter weer, omdat ze toch wel samen wilden eten. Na een kwartier was Jean-Luc al weer klaar, want hij wilde toch wel opschieten. Om zes uur bereikten ze de eerste sluis, van de twee of drie die ze wilden pas seren. Dit keer hadden ze echter niet zo'n geluk als de vorige dag. Ze moesten tot 9 uur wachten. Dus gingen ze maar op het dek zitten kaarten. Eenmaal door de sluis heen was het al half tien geworden. Het was al bijna donker, maar omdat Jean-Luc per sé verder wilde, voeren ze nog verder, de daaropvolgende sluis was dichterbij. Om kwart voor twaalf kwamen ze daar dan eindelijk aan, maar die nacht zou daar niet meer geschut worden, zodat ze moes ten wachten tot de volgende ochtend. Een beetje kwaad waren ze wel, dat ze het net niet gehaald hadden, als ze n.l. een half uur eerder geweest waren, hadden ze nog wel geschut kunnen worden. Er zat dus niets anders op, de volgende dag af te wachten. Om 6 uur werden ze op geroepen om geschut te worden. Maar omdat het de vorige avond zo laat was geworden, konden de jongens maar met moeite wak! r worden. Met een slaperig gezicht kwam Jean- Luc het dek op. Startte de motor en voer de sluis in. Dit alles gebeurde onder luid gelach van de schippers van de boten en de mensen van de sluis. Wat was namelijk het geval; Jean-Luc wilde na het schutten weer naar bed, zodat hij in pyjama aan dek verscheen om de boot de sluis in te varen. „De Fransen hebben zeker nog nooit Nederlanders in pyjama gezien." merkte Paul schamper op. En inderdaad, dat hadden ze ook nog nooit. Na het schutten voer Jean- Luc weer direct naar de kant en na het anker uitgegooid te hebben, do ken hy en de twee anderen weer in hun bed en sliepen een gat in de dag. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1967 | | pagina 10