S)a Ceicbc (Sou^cmt Ik zie een hele hoop in die taxichauffeur" Rien van Nunen: PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 9 NOVEMBER 1967 Ae/? ter /^AAT ook voor de krachtige taal die vl sommige K.V.P.-radicalen spreken op, dat de soep niet zo heet gegeten wordt als ze wordt opgediend? Moet wellicht ook niet in aanmerking worden ge nomen. dat de soep niet eens zo heet wordt opgediend, als vla publikaties schijnbaar wel wordt gedaan Het nade re commentaar van dra. Bogaers doet dat vermoeden. Afwachten is de boodschap. Maar wel blijft als punt ter overweging dat, wan neer onverhoopt drs. Bogaers en zij die het helemaal met hem eens zijn, menen «Ie uiterste consequentie te moeten trek ken, alle argumenten van kracht blijven die zijn aangevoerd tegen consequenties op korte termijn. Van socialistische en liberale zijde is bijvoorbeeld wel aangevoerd, dat de positie van K.V.P.-radicale Kamerleden in hun tegenwoordige fractie dan een onmogelijkheid wordt. Tegen elke for matie qua dissidente groep vallen even wel bedenkingen te maken, die minstens even groot zijn. HET bestaan en de toekomst van het kabinet-De Jong is daarbij niet eens ile meest gewichtige factor. In onze ogen blijft het grootste bezwaar dat Kamer leden een eigen weg gaan kiezen waar van allerminst zeker is dat het de weg is die de kiezers die hen in het par lement brachten, begeren. Op kleinere schaal zijn hier natuurlek precedenten aan te voeren. In het midden latend of die precedenten nu als steun punt gelukkig zyn, vinden we het Inslaan van een eigen weg door een groep K.V.P.'ers uit de Eerste en Tweede Kamer een andere kwestie. Als groep zouden zQ zich dan moeten baseren op een ander program dan dat op basis waarvan ze gekozen zijn. Mis schien zijn er in die groep nog wel par lementariërs die dank zij voorkeurstem men of een kwaliteitszetel op een ver kiesbare plaats terecht gekomen zijn. In welk geval men de vraag niet staats- rechteiyk maar wel vanuit het stand punt van politieke moraal zou kunnen stellen, in hoeverre dit te verenigen valt met hun besluit. KOETOM, het wordt dan een ingewik kelde, weinig bevredigende situatie. Toen de K.V.P.-radicalen hun activiteiten begonnen, heette het, dat de tijd voor kritieke beslissingen tegen de eerstvol gende verkiezingen zou komen te liggen. Nu lijkt het erop, alsof sommigen dat tijdstip aanzienlijk willen vervroegen. Maar komen die beslissingen dan neer op een breuk, dan ontstaat er een wel bijzonder ondoorzichtige situatie. We kunnen ons voorstellen, dat sommigen dan komen tot adviezen van vervroegde Kamerontbinding, aftreden van dissiden te fractieleden en dergelijke. Maar men kan ook de vraag stellen, of het niet beter zou zijn om de onduide lijke situatie van die Kamerleden maar in een andere zin te aanvaarden. Blijkens meer dan één mededeling is het niet het beleid van het kabinet-De Jong dat hun een ergernis is, integendeel, vele belang rijke onderdelen van dit beleid zijn een goede aanzet tot de politiek die zij begeren. Anderzijds is de kwestie die de heer Bogaers c.s. zo brandend vinden die van het stembusakkoord. Maar zowel dit akkoord als het beleid op langere termijn zijn zaken die niet in 1968 of 1969 spelen. Zelfs wanneer het de radicalen de facto in de eerste plaats erom te doen zou zijn de leiding van partij en fractie te veranderen, is dat volgens hun eigen in het openbaar verkondigde doelstel lingen geen zaak waarover vandaag of morgen beslist moet worden. ÜIT alles tezamen strookt dus niet met de opvatting, dat de komende partij raadsvergadering een ontmoeting moet worden waar met het politieke me zwaard in de hand onherroepelijke be sluiten moeten vallen. Zelfs voor minder belangrijke zaken heeft men zich i tijd voor beraad gegund. Stiefbeen is dood, leve Freek Nijdam De mild christelijke N.C.R.V. laat de Iliilegomse acteur Rien van Nunen zaterdagavond voor de eerste keer als toffe Mokumse taxichauffeur over de vader landse beeldbuizen scheuren. Stiefbeen is dood, leve Freek Nijdam. De telegenieke vodden man, die enkele seizoenen een sterk gepeperde dialoog heeft gehouden met zijn voorwaarts strevende zoon, hoopt er voor alsnog het beste van. Wijdbeens gezeten op het vloerkleed in sijn woonkamer, zegt hij drome afwachten met dat soort ties, maar ik zie er toch een hoop inzitten. De dialogen zit ten goed in elkaar en de avon turen, die bij meemaakt zijn stuk voor stuk uit het leven ge grepen. Het is geen sensatie, ook geen pure slapstick, het zijn gewoon kleine levenservaringen, die elk normaal mens heeft. Voordat ik eraan begon, heb ik eerst een paar maanden in zil0 dochters Meer belangstelling voor onderwijs na de lagere school OP het eerste gezicht heeft de „mam moet", nog vóór hij in werking ge treden is, reeds de belangstelling voor het voortgezet onderwijs doen groeien. De eerste reeks cijfers van het Cen traal Bureau voor de Statistiek melden, dat de onderbouw van v.h.m.o-scholen, met vijf procent leerlingen meer, nu in totaal 43.200 jongens en meisjes bevat ten; de stijging wordt zelfs zes procent, wanneer men de brugklassen van scholen met een v.w.o.-h.a.v.o.-m.a.v.o.- experiment inbegrepen doet zijn. Absoluut gezien is de groei van het aantal leerlingen op u.l.o.-scholen hier van niet de dupe; het aantal tot de eer ste u.l.o.-klas toegelaten leerlingen steeg van 68.300 naar 70.300, of te wel een groei van drie procent. Procentueel ge zien is de groei van de nieuwe u.l.o.- leerlingen wat achtergebleven. Pas de volgende jaren zullen bewijzen of dit toeval is, dan wel een voorlopige tendens. De grotere belangstelling voor bet voortgezet onderwijs valt aan de hand van deze cijfers natuurlijk nog niet precies af te meten, omdat het Centraal Bureau niet gelijktijdig cijfers verstrekt heeft van het totaal aantal leerlingen dat by deze gelegenheid de lagere school verlaten heeft. Maar aangenomen kan worden, dat er in elk geval sprake is van een groei; ruim 4500 jongens meisjes meer dan vorig jaar hebben de grote stap van het lager naar de eerste klas van u.l.o., middelbaar- of voor bereidend hoger onderwijs gezet. Dit bevestigt, dat de onderwysbegro- ting komende jaren afgezien nog var alle kwalitatieve verbeteringen alleen reeds vanwege de noodzaak van r lokalen, meer materiaal en meer docen ten zal moeten stygen. Dit maakt het ook wat meer begrypeiyk, dat bij de reeds benaderde situatie van het rijks budget de bewindslieden van Onderwys zich genoodzaakt zien om uit financiële noodzaak sommige consequenties van de mammoet te temporiseren. Naar een bykomstige zaak gaat onze belangstelling overigens nog uit. Be tekent de grotere belangstelling voor u.l.o.-onderwijs en middelbare scholen, dat de belangstelling voor andere typen van onderwijs relatief en/of absoluut aan het verminderen is? Of is er ook daar sprake van een groei Zo Ja, dan is het uur om de leerplich tige leeftijd te verlengen heel naby. Want dan zal als feit al gebleken zyn, wat men „de jure" nog moet gaan overwegen. De wetgever behoeft dan niet meer te stimuleren, maar alleen nog juridisch vast te leggen wat de burger in de prak tijk reeds aan het doen is. Verkiezingen in Amerika: negers en Vietnam meer dan een opzicht zeer belangwek kend geweest. Zij hebben geleerd, dat de strijd om gelijke rechten voor alle Ame rikanen vruchten begint af te werpen. Wat tien of twintig jaren ondenkbaar was, is geschied: er werd een neger bur gemeester van Cleveland. Zijn overgroot vader was nog een slaaf van wie alge meen werd aangenomen dat hij geen ziel had. Gezien de ontwikkelingen van de laatste tien, twintig jaren is het geens zins optimistisch te veronderstellen dat binnen nog zo'n tijdsbestek de schand vlek van de discriminatie goeddeels zal z.yn uitgewist. De verkiezingen hebben voorts ge leerd, dat er sprake is van een verster king van de republikeinen. De gouver neursposten van 26 staten zijn nu in re publikeinse handen; de democraten be zetten er nu nog 24. Het einde van het democratische tijdperk, zo grandioos in geluid door wijlen John F. Kennedy, schijnt In zicht te zijn. In ieder geval zijn de republikeinen het dieptepunt de kandidatuur van Goldwater duide lijk voorbij. Johnson, meer handig po liticus dan briljant staatsman, heeft de door Kennedy uitgezette lijn niet kunnen vasthouden. Merkwaardig genoeg kreeg Johnson de gehouden verkiezingen geven althans die indruk wel een redelijke steun in zake zijn Vietnampolitiek, juist een on derdeel van zijn beleid, dat door de bui tenwereld als het zwakst wordt ervaren. In San Francisco, waar men aan de ver kiezingen een opinie-onderzoek over Vietnam gekoppeld had, sprak een ruime meerderheid zich uit voor de aanwezig heid van de Amerikanen in Vietnam. Nu is San Francisco heel Amerika niet en de presidentsverkiezingen zijn pas volgend jaar. Niettemin zou men zich kunnen voorstellen dat de gegadigden voor de kandidatuur in hun komende campagnes de kwestie-Vletnam met enige omzich tigheid benaderen. en om de zaak familiaal af te ronden, woont de taxichauffeur ook In het kleine, rommelige arbeidershuis in Hillegom. waar Van Nunen met de borrelfles naast zich zyn hoofdkwartier heeft. ,XHe Stiefbeen", zegt hem was het meer een kwestie van vakmanschap, van tech niek. Hy heeft geen enkele affiniteit met een lorrenboer en moet er dus een paar laadjes voor opentrekken. Dat zie je ook. Je ziet, dat hij razend knap een typetje neerzet, maar wat hem bij de Nederlandse de N.C.R.V. nog rustig een paar jaar door mogen gaan. Al was het alleen maar vanwege de financiën, want die zaten wel Voddenman was Van Nunen, „dat geweldige lor Stiefbeen gelijk opviel, is de zaligste roldie ik in mijn leven gehad heb. Het waa pure vorm van goed volles- Graantje meepikken In afwachting van het succes van Freek Nijdam biyft daar om het heimwee naar Stief- natuuriykheid. Hij zei: „In die been knagen aan ex-vloeren- ouwe van jou spreekt het hart legger, ex-dumphandelaar, ex- Jij gelooft erin". En daar chauffeur, annex -reisleider, toneel, door en door menselijk had hy gelijk in. Ik vond die ex-G.E.B.-ambtenaar ge- zijn woonkamer, zegt hij drome- f* i rig „Je moet natuurlijk altijd QG ZQligSTG fOl van mijn leven koffiehuizen doorgebracht, die rokerige tenten, waar de echte chauffeurs komen. Daar heb ik myn oren wagenwyd opengezet en het jargon geleerd. Die hele serie is daarna op film opgenomen, een ongeloofUjk dure grap, maar het voordeel is, dat je er achteraf nog in kunt snyden. Ik had een taxi, die voor de helft was omgebouwd tot een rydende filmstudio. Voor mijn kop zaten twee man op de motorkap en daar moest ik de weg mee op. Ik heb me de blubber gezweten. In die Engelse serie Z-cars zitten ze ook in een auto, maar die staat stil in de studio. Ze laten gewoon de achtergrond ver anderen. By mij was het anders. Bij tnij was het allemaal na turel. We reden dwars door Amsterdam met dat vehikel en we gingen er ook de grote weg mee op om 120 kilometer te draaien. Ze hadden me wel ellendig hoog verzekerd en dat mocht ook wel, toont de eerste de beste keer reed ik op het Leidseplein een motorfiets van een agent in puin. Ik had nog aan hem gevraagd of hij even opzij wilds gaan, maar hij dachtj dat het z0'n vaart niet zou lopen. Nou, dat heeft meneer gevieten". Complete familie In de nieuwe chauffeursserie doorgewinterde kykers, die de films hebben gezien, zeggen: „Het haalt niet by Stiefbeen. Di* wordt hooguit een bleek succesje".) heeft Van Nunen zyn complete familie ge mobiliseerd: zyn vrouw speelt de rol van mevrouw Nydam. kinderrollen voor hun rekening geen centimeter franje aan. Ik speelde die ouwe ook niet, man. ik was het zélf. Veer wegblazen Wilfred Brambell, die Stief been in Engeland speelde, heeft een paar van onze af leveringen gezien en'na afloop zei hy: „Rien, ik ben onge- loofiyk jaloers op je. Wat jij in mijn uitdragerij rond- allemaal begonnen", zegt hy. „Bijna dertig jaar had ik ge probeerd om aandacht te trekken, om een graantje mee te pikken uit de ruif. Maar kansen, ho maar. Toch wist ik scharrelde, was ik een dood- serieuze voddenmati, die alles meende, wat hy zei. Daarom werd er tijdens de op- i ook nooit gelachen. Het toen ook al, dat er schreeu- verrekt klein kunstje zijn geweest om van Stiefbeen één brok schmier® te maken, dat kwam niet eens in wende behoefte bestond volksacteurs van het kaliber Elsensohn. Met Stiefbeen heb ik eindelijk eens kunnen be- doet is het einde". Toch kan onze koppen op. Op de repetities wijzen, dat ik kan toneelspelen. ons te Natuurlijk, een rol moet me ij had liggen, ik moet erin kunnen ge loven. Je zult me dan ook nooit zien in een stuk van Kee^ van Iersel. Ik zie gewoon geen kans om met een ernstig gezicht de baarlijkste onzin uit te kramen. Daar mogen ze van my rustig een ander voor Voor mij is toneelspelen nog altijd zoiets als bruiloft vieren. Zolang ik het een feest vind, ga ik door. Als ik merk, dat ik met chagrijn de planken op moet, ga ik net zo lief bij de gemeentereiniging van Hille. gom solliciteren. Lolsector Zover is het overigens nog lang niet. Ik zit elke avond ergens in het land en de zaken lopen enorm Ik krijg alleen steeds meer zin om het by het grote toneel te proberen. Je verdient daar wel in twee maanden wat je in de lolsector op Je sloffen in twee weken haalt, maar dat interesseert m0 niet Een mens wil gewoon weer eens wat anders dan alleen het volk vermaken. Als ik de laatste tyd naar een goeie voorstelling kijk, gaat mijn hart open en dicht. Voor mij is dat het einde. Een goed stuk, een fqne rol. En dan over vijf jaar die serie met Stiefbeen weer eens op halen. Daar heb ik toevallig niks pp tegen". Freek Nijdam kleine levenservaringen. PLAATS VOOR EEN NAAM Tv-film over de Gravendienst De N.C.R.V.-televisie brengt vanavond een documentaire op het scherm, handelend over de Gravendienst. Als de plaats waar een vliegtuig in de oorlogsjaren is neergeschoten bepaald is, gaan mannen van de luchtmacht, mynopruimingsdienst en genie op zoek naar de resten. Zodra men stoffelijke overschotten van de bemanningsleden vindt, begint de Gravendienst de arbeid. Ieder stukje grond wordt onderzocht, want zelfs de kleinste aanwyzlng kan leiden tot Identificatie van een van de vele slachtoffers van de tweede wereldoorlog. De Graven dienst werkt niet alleen in Nederland, het arbeidsterrein bevindt zich ook in Engeland, Frankrijk, Duitsland en Nleuw-Guinea. Sinds 1952 hebben zij met hun werk al duizenden ge sneuvelden hun naam kunnen her geven en ook nu wordt per dag ge middeld één slachtoffer geïdentificeerd. Nederland n, 21.20 uur. (ADVERTENTIE) Ta ta ta bom! Daar komt de bruid! Feestmuziek voor het gelukkige paar. Vóórdatje zorgeloos op de trouwfoto staal, moet je je hele inrichting voor elkaar hebben. Daar weet HulshofT van mee te praten. Prettige mensen daar bij Hulshoff. Ze voelen je smaak aan, ze snappen datje zuinig bent met je spaarcenten. Daarom iijn zoveel bruidjes en bruidegommen gelukkignaar Hulshof! gegaan. Ze zijn gelukkig... naar Hulshoff gegaan. Dm Haig: Spel/hoek Kalvermarkt. Rijswijk; In dc Bogaard. leiden: Nieowe Rijn/hoek Hartest ecg. v Intcrieorbouwers „Djinn" jubileert: „Djinn' verkeerd (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM „Djinn" het „ra- dioprogramma-dat-je-nlet-Ioslaat", be leeft zaterdag a.s. voor de KRO-mi- crofoon op Hilversum 3 zijn 250ste uit zending. Tegelijkertijd viert „Djinn" het eerste radiolustrum, een feit, waaraan de samenstellers op een ori ginele wijze aandacht sullen beste- Jacques van Kollenburg, de leider van het programma en zijn medewerkers Jan van Kampenhout, Ton Zandkamp, Donald de Markas en Marilou Busch i het i i dit tot 12 uur durende KRO-magazine voor hun rekening. Daarna zuUen be kende beeldbuisspecialisten als Frits van der Poel, Ed van Westerloo, Aad van den Heuvel, allen van de Brand puntredactie, alsmede regisseur Fons Peters van „Telixer", Ad Zonne veld, chef afdeling t.v.-documentairetf aportregisseur Ad Versney, de KRO- socioioog drs. W. Huygen en Felix Huizinga als technisch toeziend voogd, de taak van het Djinnteam overne men. Zij presenteren dan twee uur lang hun feestelijke bijdrage onder de titel „Djinn-verkeerd". Alle bekende items van „Djinn" zullen hierin wor den opgenomen tot het buitengebeu- ren toe. dat naar men fluistert uit Helmond moet komen. Om kwart voor twaalf treedt de hofkapel „Het ganzengat" uit Aarle-Rixtel voor de microfoon, omdat de KRO de 11de november nooit ongemerkt inhaar I programma's laat passeren. Al met ai belooft het een dolle boel te worden en insiders zou het niets i verwonderen als op het laatst de za- ken een beetje uit de hand gaan lopen. In ieder géval zullen de televisiemen sen van de KRO bemerken, dat het nog niet zo eenvoudig is om een po pulair radioprogramma te maken, dat gemiddeld een luisterdichtheid heeft van een miljoen. Tussen twaalf èn twee uur zullen de Djinnmedewerkers in de foyer van de KRO-studio te Hilversum worden gefêteerd. MGR. WILLEBRANDS „HERROEPING LUTHERBAN ZINLOOS" STOCKHOLM (KNP) Herroeping van de excommunicatie van Maarten Luther zou zinloos zijn en waarschijn lijk meer kwaad dan goed doen. Dit heeft mgr. dr. J. Willebrands, secreta ris van het secretariaat voor de Chris telijke Eenheid, verklaard in antwoord op vragen van katholieke studenten in Uppsala. Mgr. Willebrands had namens het secretariaat voor de Eenheid deel genomen aan de viering van 450 jaar reformatie door de Zwèedse Kerk. Over herroeping van de ban, die Paus Leo X in 1520 over Luther uitsprak in zijn bulle Exsurge Domine, verklaarde mgr. Willebrands, dat de Lutherse Ker ken niet om de opheffing ervan ge vraagd hebben. Van tactisch standpun ten gezien, meende hij alle reden te hebben om aan te nemen, dat opheffing een zeer scherpe reactie der Lutherse Kerken tegen Rome zou uitlokken. In dien de ban zou worden ingetrokken, dan zou dat moeten gebeuren in weder zijdse bespreking zoals dat ook gedaan is ten aanzien van de Orthodoxe Ker ken. Ook zijn er nog praktische moeilijkhe den, meende mgr. Willebrands. „De excommunicatie betreft een levende per soon. Wanneer de getroffene gestorven is, kan er niets meer aan gedaan wor den". Maar hij voegde eraan toe: „Wij geloven dat Luther is opgenomen in de gemeenschap der heiligen. Herroeping van de ban zou dan ook zinloos zijn". Eerste regionale zender in Engeland LEICESTER (Reuter). In de Engelse plaats Leicester is gisteren het eerste Engelse plaatseiyke radio station in gebruik genomen, dat vier uur per dag aandacht zal besteden aan lokale aangelegenheden en de rest van de dag programma's van het nationale radionet zal overnemen. De B.E.C. heeft de apparatuur van 350.000 gulden betaald en het stadsbestuur betaalt de bedrijfsonkosten van 10.000 gulden per week. Er zullen geen reclame boodschappen worden uitgezonden. Aan de opening van de uitzendingen gingen spannende ogenblikken vooraf, doordat in een anonieme telefonische waarschuwing was gezegd, dat er een bom in het gebouw was geplaatst. De politie kon echter niets vinden. De B.B.C. is van plan volgend jaar nog acht van dergeiyke lokale zenders in gebruik te nemen. Men hoopt op bydragen van gemeenteraden, univer siteiten en andere instellingen. Vier jaar voor verkoop plaat Theodorakis ATHENE (Reuter). In Noordgrlekse stad Saloniki heeft een militaire rechtbapk gisteren 'n 28-jarige man tot vier jaar gevangenisstraf veroordeeld omdat hij een grammofoon plaat van Theodorakis had verkocht. De Griekse componist Mikis Theodo rakis, op 21 augustus in Athene ge arresteerd, ligt herstellend van maagkwaal in het ziekenhuis. Theodorakis, die vroeger voor linkse E.D.A.-parttj zitting in het par lement heeft gehad, wordt beschuldigd van plannen tot omverwerping van bewind. Enkele tientallen leden van volgens de autoriteiten door hem ge organiseerde ondermynende groep, moeten op 15 november in Athene terechtstaan. De componist zal op later tijdstip berecht worden. Radioprogramma HEDENAVOND HILVERSUM I (402 meter) AVRO: 18.(H Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Ultzendlnf van de Christelijke Historische Unie. 18.31 De tafel van (half) zeven: gevarieerd pro gramma. 19.30 Nieuws. IKOR: 19.35 Avond gebed. 20.(10 Kerk Marljnen, oud minister-president en voorzitter van de Rljn- mondraad. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Venster op de hedendaagse muziek, letlng. 23.36 Het may 1907: Barok-ensemble Nieuws. r) NCRV: 18.00 in vrije tijd: A. klas sieke muziek; B. koorzang. 18.30 Nlei sleke muziek. 20.00 Wijd als de wereld: kelljkse Internationale oriëntatie ln Kerk, zending VERONICA (192) 18.CK 19.00 Beatleshow, 19.15 Tmorgen, dek. 18.35 Tips Veronica's Jukebox. Lichte muziek. 18.45 Sport. 18.52 Taalwenken. 18.55 Liederen programma. 19.00 Nieuws, weerbericht en radiokroniek. 19.40 Amuse mentsmuziek. 19.50 Vrije politieke tribune. 20.00 Openbaar kunst'jUJg ziek. 20.30 H 22.15 Nieuws 6 HILVERSUM I (402 l Nieuws. 7.10 Ochtenc'__ grammofoonmuzlek. 8.20 Lichte grammofoon- muzlek. (8.30-8.35 De groenteman). 8.50 Woor delijkvandaag de dag. NRU: 9.00 Opera- concert (9.35-9.40 Waterstanden). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr). (11.00-11.02 Nieuws). 11.55 Beursberichten. NRU: 9.00 Operaconcert (9.35-9.40 Waterstan den). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeldsvtaminen (gr). (11.00-11.02 Nieuws. 11.15 Beursberichten. NRU: 12.00 Blik op de we reld. 12.27 Mededelingen voor land- en tuin bouw. 12.30 Overheidsvoorlichting: Uitzen ding i r de landbouw. 12.40 12.50 Recht i lezing. 13.1 VARA: 13.30 Voc en wegen: lezing voc i vrije tijd, lezing. 15.00 Von ken onder de as: volksverhalep. en volks gebruiken. 1S.20 Buitenlanders over Neder land. 15.30 Noten-Festival: gevarieerd mu ziekprogramma (opn). VPRO: 16.00 Nieuws. 16.02 Thuis, programma voor thuiszittenden. 16.30 Voor de kinderen. 16.45 Klassieke ka mermuziek (opn).'17.40 Informatie: achter gronden en commentaar. HILVERSUM H (298 meter) KRO: 7.00 woord, 7.15 Ba- platenprogramma. licht klassiek 10.00 Stereo: Nieuws, 7.10 Het lt dlnerie: licht klas _-BÜ (7.30 Nieuws; 7.32 Actualiteiten). Overweging. 8.00 Nieuws. 8.10 Badlnerle: 11-"- platenprogramma. 8.30 Nieuw», hulsvrouw. 9.4( Aubade: moderne en klassieke 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zieken. 12.00 Van twaalf tot twee: gevarieerd programma. (12.23 Voor de landbouw; 12.27 Mededelingen voor land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.40 Ac tualiteiten). 14.05 Schoolradio. 14.30 Stereo: Musiesta: licht gevarieerd muziekprogram ma. TROS: 15.00 Klassieke en seml-klassleke orkestwerken. 15.30 Uit de school geklapt, gesprekken met jonge mensen. 16.00 Nieuws. 16.02 Actualiteiten. 16.05 Lichte grammofoon- j-v ,6 30 programma voor de tieners. Nieuws. 1 12.00 Nlei 13.30 Help: (10.00 Nieuws). NRU: 11.00 Licht platenprogramma. VPRO: 12.02 Ons kent ons (13.00 Nws). gevarieerd platenprogramma. Sp. Muziekkantjes: lichte muziek. - Operettemuziek. 17.00 Nieuws. platenpro- 9.00 Muziek terwijl u werkt, 10.00 Koffietijd, ii.oo Kookpunt: Huisvrouwenverzoekprogr.. 12.00 Muziek bij de lunch, 14.00 Matinee. 16.00 Hits uit zee. BRUSSEL NED (324 meter) 12.00 Nieuws. jws. 16.03 Beurs te. 17.00 Nieuws, srlchten. erbericht i urist e n Kit unstpnaars Aan Kees van Baarrn. componist en directeur van het Koninklijk Conser vatorium in Den Haag, is de cultuur prijs van de gemeente Heerlen, de Burger.ieeater Van Grunsvenprijs. toe gekend. De prijs bedraagt 2500 gul den. In het Rijksprentenkabinet in het Rijks museum te Amsterdam zal in de kerst tijd een tentoonstelling worden ge houden van een der prachtigste ver zamelingen Italiaanse tekeningen. Ze zijn afkomstig van het museum te Rijssel. Er zijn veertien voorstudies van schilderijen van Rafael bij en ook tekeningen van onder meear Michel Angelo, Titiaan Afscheidskus of moordpoging? UTRECHT (A.N.P.). Op een ochtend in mei werd de 7J)-jarige kruidenierster Sandrina van Beek in haar huis in Utrecht overvallen door de 21-jarige kippeslachter Gerrit P. uit Nykerk. een voormalige kostganger van de vrouw. In de waan de bejaarde winkelierster te hebben vermoord, verliet P. het huis. Zijn slachtoffer bleek echter niet dood 20.45 lt zijn, maar bewusteloos. Dezelfde dag nog werd de Nijkerker aangehouden in het ouderlijk huis. Gisteren moest hij zich voor zijn dnden verantwoorden voor de rechtbank in Utrecht. Hij hoorde een gevangenisstraf van één jaar met aftrek en een onvoorwaardelijke terbeschik kingstelling van de regering tegen zich eisen. Hij had, zo zei hij, de vrouw een afscheidskus willen geven, maar zij was toen zo gaan gillen dat hij zijn hand voor haar mond had geslagen. het kort NEDERLAND I STER Keclanieuitzendignen om 19.03, 19.56 en 20.16 NTS 18.55 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws i AVRO 19.07 uur Leningrad, documen taire (kleuren televisie NTS 20.00 uur Journaal AVRO 20.20 uur: Televizier, actualiteitenrubriek i de Muziekmozaiek NTS 22.40 uur: Tweede journaal NEDERLAND II STER Reclameuitzendignne om 20.16 en 22.26 uur) NTS 18.55 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: Van gewest tot gewest, actualiteiten- rubriek 19.25 uur: Internationaal agrarisch nieuws 20.00 nur: Journaal NCRV 20.20 uur: Met de Yankee door Europa, documentair.' (kleurentelevisie) 21.00 uur: Jeroen aan het woord 21.02 uur: Boedapester Zigeunerorkest 21.20 uur: Plaats voor een naam, documentaire CVK/IKOR 21.56 uur: Helpen NTS 22.30 uur: Tweede journaal 22.35 uur: Sluiting Televisie morgen NEDERLAND I NTS/NOT 10.20 uur: Praktijkrekenen 10.45 uur: Missie en zending 11.10 uur Praktykrekenen 11.35 uur: Walter and Connie 12.00 uur: Sluiting In het museum te Dallas in Texas wordt een tentoonstelling gehouden van 90 tekeningen en aquarellen van Vincent van Gogh uit de collectie van de Vincent van Goghstichting. De be langstelling bij de opening was bij zonder groot. Later gaat dezelfde tentoonstelling naar Philadelphia, To ledo cq Ottawa» HILVERSUM I AVRO 20.30—22.00 uur: Bayreuther Festspiel" 1967 28.35—23.55 Festival de Chimay 1967 HILVERSUM II NCRV 20.3O—22.25 uur: Stekker, amusements programma 23.0023.55 uur: Studio 2300, magazine RADIONIEUWS DIENST HILVERSUM I: 7.00, 8.00, 11.00, 13.00, 16.00. 18.00, 19.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM H: 7.00, 7.30, 8.00. 8.30, 12.30, 18.30, 22.80, 23.55 HILVERSUM Hl: Elk heel uur vanaf 9.00

Leidse Courant | 1967 | | pagina 2