ttaafflgr TOLLHOUSE: PLEZIERIGE GOEDE BIJDRAGE TOT VRIJETIJDSBESTEDING Leidse begroting 67 door G.S. goedgekeurd DURE BENZINE DEERT U NIET Gebr. v. Ulden Micro Theater schouwburgje Imperium intiemste van de Sleutelstad DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 3 NOVEMBER 1967 NIEUWE JONGERENCLUB IN LEIDEN i niet 1 jongcrenrlub voor Jongens en melajea boven de memueii in l,etden. In het poker«|>H In fullhouae ile term voor een auccemvolle worp met de atenen. letterlijk vertaald betekent ftillbotise: vol hula. De organl- MHtoren, de eerNtejaarmHtudent in de medicijnen Austin Rooiakkers en de dienst plichtig aoldiittl Leen van Duyvenbode, hopen met Fullhouae hoge ogen te gooien en ateedn volle malen te trekken. De eerate avond ia Inntlddela al achter de rug. In het Antoiiitia C'lubhiiiN «aren vorige «eek zaterdag zo'n 250 jongeren lijj elkaar voor een gezellige dansavond. De club heeft voornamelijk ten doel in Lelden mo gelijkheden te bieden voor dannvermauk, «iiarvoor de jeugd doorgaans maar wel- nlg gelegenheid heeft. In grote aantallen trekken de jongeren de stad uit naar Noordwyk of Den Haag, omdat de Sleutelntad niets te bieden heeft. mee voor een groot gedeelte ook de ge zelligheid. Vaak werd het meer een voorstelling van een beatband dan een gezellige dansavond. Door de minimum leeftijd op achttien Jaar te brengen Is het publiek meteen anders. Opl niepeill ngen. In de sound is echter ook een nieuwe wind gaan waaien. Mede door de daling In populariteit van de harde en overdon- POGING UITTOCHT NAAR ANDERE PLAATSEN IN TE PERKEN Voor de Jongeren, die geen lid zyn van kerkelijk georiënteerde dubs of geen binding hebben met de verschillende dansscholen in Leiden is er inderdaad weinig te beleven In de Sleutelstad. Toch Is de nieuwe club niet zo maar uit de lucht komen vallen. Louter zakelijk ge zien La Fullhouse de voortzetting van Pegasus", een club die enkele jaren In de stad „gedraaid" heeft met wisse lende derende beatklanken is gestreefd naar een meer verdragelijke soort muziek, waarbij het mogelijk is een redelijk ge sprek te voeren. Met het oog hierop zyn geëngageerd The Nickels uit Den Haag. die blues en moderne dansmuziek ten geboren brengen. In de pauzen speelt een groejije Leid- se studenten o.l.v. Hans van Keeken op primitieve instrumenten muziek uit de dertiger jaren. Voor de toekomst bestaan plannen om ook Jazz te laten spelen en nu en dan gebruik te maken van dics- jockeys. Over de wensen van het pu bliek zullen op de avonden opiniepeilin gen worden gehouden. Kortom: Full- house vormt een nieuwe uitgaansmoge- ïykheld voor de Leidse wat oudere jeugd in een gezellige entourage, een nieuwe kans om Leiden wat aantrekkelijker te maken. De eerstvolgende avond is za terdag a.s. In het Antonius Clubhuis. BEJAARDENCENTRUM „RIJN EN VLIET' VIERDE FEEST BIJ EERSTE LUSTRUM (ADVERTENTIE) Gehuwde vrouw ingeschakeld be- Vllet In Regelmatig werden topgroepen uit de beatwereld gecontracteerd voor Pegasus. De opzet van Fullhouae verschilt echter van zijn voorganger. Ten eerste is er de leeftijd. Het publiek dat naar Pega- aus kwam werd steeds jeugdiger, en vol gens Austin Rooiakkers verdween aaar- „Ladyland" aanwinst voor de Doezastraat Vandaag is ln de Doezastraat de nieuwe dameamodezaak „Ladyland" geopend. Met deze zaak is het winkelen in de Doezastraat, die als winkelstraat een steeds belangrijker karakter druagt, nog aantrekkelijker geworden. Gisteravond waren Doeza-zaken verte genwoordigd op een welkomstborrel by gastvrouw mevr. A. M. Pyi-Jansen. Twee mannequins toonden daarby een aantal modellen uit de collectie van „Ladyland". (■edeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben dezer dagen de Leidse gemeen lekke begroting voor 1967 goedgekeurd. Onlangs, by het verschijnen van de begroting voor 1968, spraken b. en w. van Leiden de verwachting uit, dat vry spoedig de goedkeuring op de begroting van 1967 verwacht kon worden, omdat het aanvankeiyk geraamde tekort, waaraan door G.S. zwaar getild werd en dat steeds een belemmering bleef vormen voor de goedkeuring, tot meer aanvaard bare proporties was terug gebracht. Naar het zich laat aanzien zal op de rekening, welke na november wordt opge maakt, een tekort resten van ongeveer een half miljoen gulden. De begroting vertoonde aanvankeiyk een tekort van 2,2 miljoen, terwijl bij de begrotings behandeling vorig Jaar december door enige raadsleden zelfs de verwachting werd uitgesproken, dat het tekort wellicht nog zou stijgen tot byna 4 miljoen. Dat G.S. ulteindeiyk toch spoed hebben betracht met het goedkeuren van de be groting voor het Jaar, dat thans bijna om is, wordt ook toegeschreven aan het voornemen van b. en w. om het tekort voor het volgend jaar sterk te beperken door het verhogen van een aantal plaatselijke belastingen. Brand in leeg huis In een leeg buis aan de Langegracht is gistermiddag brand ontstaan, ver- moedeiyk doordat kinderen met vuur hebben gespeeld. De brandweer was I snel ter plaatse om te blussen. Vandaag was bet feest voo stuur en de ongeveer 180 bewi het bejaardencentrum Ryn -n Zuidwest. Kerst kwamen de wewooers van de 48 galerijflats voorzitter A. J. ■Jongeleen, secretaris mr. J. Bool, pen ningmeester P. G. Hilgeri stuurslld Rijn en Vliet. Daarna kwamen de 88 bewoners van het verzorgingshuis dat doen. Een huls, waar zy het keiuieiyk goed hebben: 85 van de 88 bewoners zijn ouder dan 75 jaar en 55 be«'oners vierden vandaag ook hun eigen lustrum in dit mooie tehuis, waar altyd een by- zonder gezellige sfeer heerst, zoals w|| zelf hij herhaling hebben ervaren. M. Buurmun-dei lander alsmede directrice mej. A. «I. van NIenea de hand drukken ter gele genheid van het vijfjarig bestaan van Lundeiijk unicum Het is trouwens ook een bijzonuer te huis, een landelijk unicum. Want mej. Hol- Van Nienes heeft met haar personeels- I Duopii ond Attentie voor eerstejaars GEMEENTE LEIDEN LICHT VOOR MET „HIP'' AFFICHE Vannacht vier bezoeken LEIDS INBREKERSGILDE VERTOONT LAATSTE TIJD GROTE ACTIVITEIT In de afgelopen nacht is het Leids inbrekersgilde weer bijzonder actief geweest. De bult was echter gering. Het is opvallend, dat de laatste tijd inbrekers veelvuldig hun slag slaan, maar meestal zonder veel resultaat. Vannacht werden enkele industrieën met een bezoek vereerd. Een poging om een brandkast bij een machinefabriek aan de Sumatra- straat te forceren met apparatuur uit de zaak, mislukte. Wel werd er een tientje uit een geldkistje gehaald. Men kon binnendringen via een verbou wing aan het gebouw. Via een schutting verschafte men zich toegang tot de achterzijde van een wasserij aan de Haarlemmerweg. Een ruit werd kapotgeslagen. Uit 'n schrijflade werd f 100,vermist. Door een raam aan de achterzijde van een plasticfabriek aan de Mors- weg te forceren konden onbekenden het kantoor binnendringen. Een be drag van f 10,is verdwenen. KLAVERJASSEN JEUGDWERK HERENSINGELPAROCHIE De klaverjasavond, die ten bate van het jeugdwerk van de Herensingel parochie gehouden zal worden in de kantine van de N.V. Leidsche Appa- ratenfabriek aan de Os en Paarden- laan is op vrijdag 10 november a.s. De aanvang is gesteld op 8 uur. U kunt zich nog opgeven voor 8 novem ber tegen betaling van 1.- p.p. op een van de volgende adressen: mej. T. Lagerberg, Sophiastraat 43 of bij de heer G. de Winter, Bernhandstraat Burgerlijke Stand Een kledingmagazijn aan de Haar lemmerstraat is vannacht ook 't dupe geworden van ongewenst bezoek. Via een kapotgeslagen ruit kon men naar binnen gaan. Waarschijnlijk heeft de dief zich in nieuwe kleren gestoken. Geld wordt niet vermist. •assagiere gew Op de kruising Langebrug-Pieters- kerkkoorsteeg te Leiden is gistermiddag om kwart over vijf een 21-jarige rywiel- bestuurster uit Leiden tegen een auto gebotst. Het meisje, dat bij haar achter op zat, de 19-jarige C. van Aert uit Nij megen, viel tegen de grond en moest met kneuzingen aan het linkeronderbeen naar het Academisch Ziekenhuis worden overgebracht. De bestuurster bleef on gedeerd. Het ongeluk gebeurde, doordat zij geen voorrang verleende aan de wa gen. Ook mocht zij de Pieterskerkkoor- steeg niet in de richting Breestraat in- ryden. Ongeval in viaduct Weer „Tientjes -actie van Zoeterwoudse zaken Het kopen in Zoeterwoude zal ln de weken voorafgaande aan het St.-Nico- laasfeest weer extra aantrekkeiyk wor den gemaakt. Dit werd gisteravond be sloten tijdens een vergadering van win keliers die in zaal Roeleven werd ge houden. Besloten werd de actie te voe ren volgens hetzelfde systeem als de twee voorgaande Jaren. Onder de naam „Tientjesregen" zal weer een groot aan tal kopers hun voorkeur voor de Zoeter woudse zaken beloond zien met een be drag van tien gulden. In het tydvak van 20 november t/m 5 december zal men in de aangesloten zaken bij aan koop van een bedrag van 2,een bon ontvangen. Aan het einde van de actie zullen hieruit een groot aantal middag de 19-jarige rijwielbestuurster j worden getrokken waarop bedrag de Eertwegh uit Oegstgeest ge vallen en moest met een bloedende wond boven het linkeroog in het Academisch Ziekenhuis worden opgenomen. Zij kwam ten val, doordat een bromfietser twee wielrijdsters, waaronder het slacht offer, links passeerde en met zyn arm een van de meisjes raakte. Zij raakten door de klap verward in eikaars stuur, en vielen op de grond. Jongen (12) breekt been Op een braakliggend terrein aan de Rooseveltstraat te Lelden heeft gister middag de 12-jarige scholier Jan Roo sendaal uit de Sleutelstad tydens het spel met zijn vriendjes zijn been gebro ken. De jongen is met de ambulance naar het Academisch Ziekenhuis over gebracht. Geslaagd. - Aan de Techn. Hogeschool te Delft zijn geslaagd voor het kand. ex. electrotechn. ing. de heren W. J. Eradus en C. K. Koole. Voor het doet. ex. elec- trotechn.ing. slaagde de heer R. Mol- lenbeek, allen uit Leiden. Grootste verzameling van Italië DR. KERN SPRAK OVER EGYPTISCHE KUNSTSCHATTEN IN TURIJN Toegelicht met dia's Dr. J. H. C. Kern van het Rijksmu- uin van Oudheden heeft in 't Aca demiegebouw te Leiden gesproken het onderwerp „Egyptische oud heden in Turijn". Het was de tweede voordracht in de reeks archeologische lezingen, die voor het najaar 1967 door het Rijksmuseum van Oudheden zijn georganiseerd. Het Museum van Oud heden (Museo di Antiehita) te Turijn (Torino) in Noord-Italië bevat 'n uit zonderlijk rijke en veelomvattende verzameUng van Egyptische oudheden. Reeds in de 18e eeuw verwierf men Turijn enkele indrukwekkende Egyptische beelden, en wel door be middeling van de Turijnse hoogleraar in de natuurlijke historie Vitaliano Donati (1717-1762). Voor de derde achtereenvol gende maal heeft het Leids ge meentebestuur gistermiddag de eerstejaarsstudenten ln de bur gerzaal ten stadhuize ontvangen. De eerste groep was dit jaar de juridische faculteit, waarvan 130 leden door loco-hnrgemeester wethouder S. Menken werden toegesproken. Ook gemeente secretaris mr. dr. J. v. d. Poel was bij de ontvangst tegenwoor dig. De heer Menken vertelde o.m., dat van de 9200 studeren den aan de Leidse universiteit 7000 staan ingeschreven in het bevolkingsregister. Als gemeentelijke voorlichting ontvingen de eerstejaars 't door Hans J. van Oostecom ontwor pen affiche „Allerleids." „Een affiche zal het op de studenten kamer beter doen dan een ge meentelijk boekje." zei wethou der Menken, wat door de stu denten met applaus bevestigd werd. Hel affiche is uitgevoerd in „hippe" kleuren. Het vermeldt behalve de naam Lugdunum Ba- tavorum, de hutspot, de haring en het wittebrood ook adressen- materiaal van het gemeentebe stuur, raadsfracties, wegwijzers voor stadhuis en elders geves tigde gemeentelijke diensten en bedrijven, benevens algemene informatie over dagbladen, bios copen, theater, banken e.d. Het is een initiatief van het bureau Voorlichting dat allerwegen met veel waardering is ontvangen. Ook niet-studenten zouden bij dit overachtelijk voorlichtend affiche veel baat kunnen heb ben. Verreweg de grootste schat aan Egyptische oudheden belandde nadien in 1824 te Turyn, toen men de weer galoos uitgebreide en waardevolle ver zameling van Egyptische oudheden van Bernardino Drovetti (1776-1852) kon aankopen. Deze Bernardino Dro vetti is het kleine doipje Barbania ('n 35 km benoorden Turijn) geboren. Hij gevoelde zich zijn ganse leven lang Piemontees, te weten bewoner van 't Geboren: Antonius Franclscus Marl- gewest van Italië, waar Turijn de gro- nus Harm, z.v. F. M. A. Zandbergen en j te hoofdstad van is. Nochtans trad hij M. C. I. Meelker; Robertus Frederikus ia Alexandrië, Egypte, als consul-ge- Maria, z.v. C. J. Waayer en A. M. Tys- neraal van Frankrijk op. Een hoge sen; Hans, z.v. W. J. H. Bouwmeester troef van de verzameling Drovetti en W. Luijt; Rudolf Antoon, z.v. A. wordt gevormd door een bij uitstek Jonk en C. M. van der Meer; Hendrik, jiinposante reeks van granieten beel- z.v. H. Krayenoord en C. A. Veerman;den van farao's van de 18e dynastie Evert Eppo, z.v. A. H. van Bolhuis en (ongeveer 1580-1300 v. Chr.), welke M. C. Nypels; Roland, z.v. I. Klink- in 1818 te Thebe (Zuid-Egypte) zijn hamer en M. de Cler; Machteld, d.v. T. ontdekt door de in 1786 te Marseille J. Zwemer en J. Herder; Ronnie Richard seboren J.-J. Rifaud, die in dienst was Patrick, z.v. A. J. de Horde en J. van van Drovetti. In feite treft men Ri- E.; Margot Myrna Amanda, d.v. A. R. dertetreffende inscripties veel- Brongera en M. E. A. Buy, Ballot. ,^£e,kr'/t «P .de T Ondertrouwd: C. J. Buy. en G. Prlna; J*»* Egypt^che kon.ngs- -» P. J. M. KruUtaer en H. M. Nannlng; A. denbeelden - Turijn. N. H. Breedeveld en C. G. M. Juffer- rijk OVERZICHT C. J. M. Schuyt en T. J. M. van Etten; A. Ln gas en M. M. van der Ha ven; H. A. Baars en J. E. M. Belt; P. Zwart en J. K. Otto; J. van Aken en B. A. M. Langezaal; B. J. Wesselingh en P. M. Voskuil; G. A. Kreffer en J. M. Bos; j E. A. Bruninga en M. E. M. Stolz; J. F. I M. Bonnet en M. C. C. Schouten; B. D. Robbers en M. Hofland; J. A. Molken-1 boor en C. Corneliase; H. J. van Wouw en M. W. M. Heemskerk; B. Ouwerkerk en C. H. Aalbersberg; A. C. Hendriks en E. A nes; E. Kerkvliet en P. A. J. M. van der Zee. Gehuwd: T. A. J. Korenhof f en Y. T. G. M. Bonnet; P. van der Linden en H. M. Doesburg Lanooy; J. J. Schipaan- boord en C. W. Dongelmans; J. M. van den Berg en J. W. Boeff. Overleden: H. J. Jansen. 58 jaar. man; J. A. Janssen, 66 jaar, vrouw; J. M. G. Julien, 55 jaar. man. LEIDSE AGENDA VRIJDAG 3 NOVEMBER St.-Lidwinaschool Contact Com missie Kinderbescherming Leiden en Omstreken, 20.15 u. ZATERDAG 4 NOVEMBER St.-Bonaventuralyceum Reünie Bataven, 17.00 u. Micro-theater, Vestestraat 40 Of ficiële opening. Imperium, 18.00 u. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek w. Dneeum, Mare 11 <V t*L 20406, In het begin van deze eeuw heeft Turijn daar nog hele reeksen van de kostelijkste Egyptische oudheden bij verworven, en wel als resultaat van de uiterste succesrijke opgravingen, die in de jaren 1903-1908 door de Turijn-, se Egyptoloog Ernesto Schiaparelli op tal van plaatsen in Egypte zijn ver richt: van de omgeving van Cairo, via Assioet in Midden-Egypte tot de ne- kropool (dodenstad) bewesten Thebe in Zuid-Egypyte. Volkomen uniek bui ten Cairo is in Turijn met name de volledige en ongeschonden inhoud van het op 16 februari 1906 in Der-el-Me- dina (Zuid-Egypte) ontdekte graf van het rijke echtpaar Khaje en Merit, on geveer 1400-1375 v. Chr. Tenslotte ver wierf Turijn er eerder dit jaar nog de Egyptische tempel uit de tijd van fa rao Tothmes 3 (1490-1436 v. Chr.) by die in stukken en beetjes uit Elleisiya (diep in Zuid-Egypte) naar Turijn is overgebracht, Zulks als deel van de aktie ter redding en berging van Egyp tische oudheden uit het nu onder wa ter staande gebied bezuiden de ver hoogde stuwdam van Assoean. Al met al kan Turijn nu bogen op het bezit van verreweg de grootste en veelomvattendste verzameling van Egyptische oudheden van gans Italië. De nadruk valt in Turijn nochtans sterk op de betrekkelijk late bloeipe riode van het Nieuwe Rijk (18e-20e dynastie, ongeveer 1580-1080 v. Chr.). Dr. Kern trachtte aan de hand van 'n aantal lichtbeelden een benaderende indruk van de fonkelende veelheid en rijkdom van die monumenten te ge ven. Voor de verdere bestudering van de prachtige verzameling van Egypti sche oudheden in Leiden is de ver gelijking met soortgelijke of anders zins aansluitende monumenten in Tu rijn van wegwijzend en eminent be lang. Stellig ook andersom. Moge het aldus in de toekomst gegeven zijn. tot een nog inniger samenwerking, ja tot een soort van jumelage (binding van belangen) tussen Turijn en Leiden op dit gebied te geraken. Samenwerking tussen gelyk gerichte musea is vaak van louter platonische aard. Meer be zoeken aan, en diepere peiling van 't materiaal in het corresponderende mu seum, over en weer. zal stellig goede vruchten voor beide partijen kunnen afwerpen. tien gulden zal worden uitgekeerd. Ook de bejaardensociëteit zal profiteren van de actie. Men besloot een fiks per centage te bestemmen voor dit sym- patieke doel. Vóór de aanvang van de actie zal in een huis-aan-huls circu laire een uiteenzetting gegeven worden over de gang van zaken. Mogelijk zal dit geschieden in combinatie met re clame van de betrokken zaken. Op de ze avond kwamen ook terloops meer algemene zaken aan de orde zoals een gezamenlijk zegelsysteem, collectieve reclame, winkeliersvereniging, het win kelcentrum aan de Dorpsstraat en de wenseiykheid van een plaatselijk peri odiek blad of brochure. Mogelijk be staat er op de bijeenkomst die ter af sluiting van de actie in januari zal wor den gehouden gelegenheid wat dieper op deze zaken in te gaan. S. J. Z. De Zoeterwoudse club speelt a.s. zon dag de moeilijke uitwedstryd tegen Concordia in Hillegom. De reis wordt gemaakt per extra bus welke om 13.00 uur vanaf het clubhuis vertrekt. De groen-witte ploeg is als volgt samen gesteld: doel: Maat; achter- G. v.d. Geest, L. Bosman, Jac Olsthoórn en L. v.d. Ham; midden: L. v. Veen en Th. v. Klink; voor: Jac Wortman, P. Beere- boom, Chr. Bosman en Jac van Slinger land. Reserve: G. Overdevest. Aanvang 14.30 uur. systeem in positieve zin al heel wat op- zien gebaard in ons land. Zelfs minis ters liet het niet onberoerd. Op een ver bluffend ingenieuze manier heeft mej. Van Nienes immers de gehuwde vrouw in het werk betrokken. Resultaat: het tehuis wordt „gerund" door slechts ze ven „fulltimers" (onder wie de direc trice zelf) en maar liefst dertig „part timers", huisvrouwen, die als regel 20 uur per week ln Ryn en Vliet werken en daarvoor ln de plaats een maandsa laris en alle mogelijke sociale voorzie ningen genieten. Lustrum vreugde En alles marcheert zo voortreffelijk in Rijn en Vliet, dat er vandaag wel reden was om het eerste lustrum niet ongemerkt voorby te laten gaan. De bewoners van het tehuis hadden er zelf ook schik in, tot de oudste bewo ner, de 95-jarige heer C. Lening toe. Met enthousiasme en vindingrijkheid hadden zij in de afgelopen dagen het tehuis reeds feestelijk versierd. Een feestmaal en een optreden van de con férencier Paul Duval, die op zo'n heer lijke manier liedjes-van-vroeger kan zingen. completeerden de lustrum vreugde. Oudsten op wachtlyst Dit betekent allemaal niet, dat mej. Van Nienes en haar staf geen wensen zouden hebben. Enkel feiten kunnen dit bewijzen: al vier jaar geleden is een streep gezet onder de wachtlijst omdat die toen al lang genoeg was. En omdat ook de mensen-van-de-wachtlijst ouder worden is de praktyk nu zo, dat alleen nog bejaarden boven de 75 jaar worden opgenomen. Daarnaast is er een schreeu wend tekort aan verpleeghuizen (die ook de „doorstroming" kunnen bevor deren). Dienstencentra, zoals die nu ook in Leiden in voorbereiding zijn, kunnen wel problemen oplossen, ver wacht mej. Van Nienes met grote stel- r>Q *;ima llgheid. De fllma Ruil uw oneconomische auto in voor een nieuwe zuinige automa tische DAF. Speciale NOVEMBER-INRUIL- ACTIE by de hoofddealer voor Leiden en omstreken. PAUZE ONKRUID OF TARWE? „Eens kwam de gedachte bij hen op. wie van hen de grootste zou zijn". Achteraf vinden we dat belachelijk bij een stel grote kerels. Hoogmoed en eerzucht vindt iedereen belachelijk in anderen! In zichzelf poetst hij die ondeugd op tot een bescheiden deugd van zelfhandhaving. Het woord „ne derigheid" komt tegenwoordig alleen nog in woordenboeken voor met tus sen haakjes „verouderde uitdrukking". Ten allen tijde heeft de hoogmoed in de mensheid de boventoon gevoerd. Het is de erfzondige aanleg waaraan niemand ontsnapt en die, ogenschijn lijk uitgeroeid, weer als verderfelijk onkruid opschiet. Het is ondankbaar wieden! Maar met al dat gepraat over zelf bewuste christenen wordt over wie den niet meer geprakkizeerd en wordt het onkruid gekoesterd alsof het rij pende evangelische tarwe is. Volgens het evangelie is en blijft het onkruid. De in de aanhef weergegeven groot heidsgedachte van de apostelen werd op nogal vermakelijke wijze door Christus beantwoord. Hij riep een jon getje in die kring van volwassenen en zei: „Wie zich vernederen zal als dit kind, zal de grootste zijn. Want 't rijk der hemelen is voor hen. die zijn zoals zij". Daarmee konden zij èn wij het doen. LEIDSE BIOSCOPEN LEIDERDORP Dokter H. Bakema recipieert bij zilveren jubileum Camera: Chappaqua (18 jaar) Dagelijks: 2.3D, Y.OU en tt.io uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Dr. Zjivago (14 jr.) prolongatie. Dagelijks en zondag 2.15 en 7.30 u. Luxor: Angelique (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondaar 2.30 1.45. 7 no en PiR uur. Studio: Een liefde voor twee weken (18) *.-.oda»- TO J v. no '5 uur. Trianon: Mijn prinses (18 jr.). Gepr. Dagelijks Z.8U. ï.oo l ih nut derdorp morgenmiddag van 3 tot 5 uur I Rex: The Happening (14 jaar). De Spartaan start gewichthefseizoen De gewichthefcompetitie gaat mor- :n een aanvang nemen en het wordt j meteen een landelijke competitie. L.A.C. „De Spartaan" gaat naar Raams- donkveer om tegen RKV en Olym- pia uit Utrecht de spits af te bijten. In deze competitie komen er steeds 3 verenigingen tegen elkaar uit. De Spartaan komt als volgt uit: K. Brandt, A. de Bruin, W. Turen- hout, S. Holswilder, D. v. 't Riet, re serve F. Marijt. Als scheidsrechter gaat de heer G. Mieremet mee en als coach de heer Th. Brandt. Er komen in deze competitie de na volgende verenigingen uit: Helios, Simpelveld; Eysden, Eysden; RKV, Raamsdonkveer; WKV, Waalwijk; Olympia, Utrecht; BGV, Breda; Her- kules, Dordrecht; Simson, Den Haag; SSS, Zaandam; LKV. Leiden en De Spartaan uit Leiden. Op de Haagweg Bromfietsen botsten Op de Haagweg ter hoogte van de Ter Haarkade te Leiden zijn gister avond omstreeks zes uur twee brom fietsers uit Leiden met elkaar in bot sing gekomen. Hierbij werd de 21-ja- rige A. v. Duuren, die in de richting het centrum reed, aan de rechter knie gewond en moest naar het Aca demisch Ziekenhuis worden overge bracht. Het ongeluk gebeurde, doordat een 24-jarige bromfietser, die uit de tegen overgestelde richting naderde, plotse ling links af in de richting van de Ter Haarkade reed en de doorgang met vrijliet. Zij kwam bij de botsing ook te vallen en kreeg kneuzingen aa linkerbeen. Zij werd naar haar ning overgebracht. Activiteiten van Dameseontactclub te Voorschoten Er zijn de laatste dagen nogal wat activiteiten geweest van de r.k. Dames- contactclub in Voorschoten. Vorige week gingen 45 leden met een bus naar Delft om daar de „Porceleyne Fles" te gaan bezichtigen. Zij hebben daar kennis kunnen nemen van het fabricageproces vanaf de ruwe klei tot aan het eindprodukt. Deze week hielden een 40-tal dames een bezinningsochtend in Huize Bee- restein van de paters Montfortanen. Pater Keune droeg de Mis op. Tijdens het ontbijt, dat daarop volgde, ontspon zich een geanimeerd gesprek over de gewijzigde liturgie en andere kerke lijke vraagstukken. Geslaagd Aan de Universiteit van Amsterdam is geslaagd voor het kand. ex. psychologie de heer C. Eggink. De Leidse chrlstelyke toneelvereniging „Imperium" neemt zaterdagavond fees- leiyk het gelijknamige Micro Theater aan de Vestestraat In gebruik met een voor stelling van Carlo Goldlnl's „De Herbergierster". De naam Micro Theater Is alles zins gewettigd, wat het maximaal aantal toeschouwers bedraagt niet meer dan zesennegentig personen. Het theatertje werd verkregen door de derde ver dieping van een voormalig Van WlJk fabriekspand (thans gemeente-eigendom) met eigen mensen in een jaar tyds te verbouwen tot een intieme zaal. Het Impe rium-theater leent zich uitstekend voor experimenten. In Goldlnl's stuk hijvoor beeld Is het podium midden tussen het publiek geplaatst, dat er letterlijk met de neus boven op komt te zitten. centra en een enkele keer in de straf gevangenis van Scheveningen. Van nu af aan ligt hei seizoen van september tot september uitgebakend en is het streven vier stukken per seizoen te brengen. Ieder stuk wordt dan verschillende malen gespeeld. De Herbergierster bijvoorbeeld zal 9 maal worden opgevoerd. Toneelgroep vierl tweede lustrum Do toneelgroep Imperium werd in 1957 gevormd uit een groepje vrien den, die tijdens kerkdiensten leken- gpelfragraenten opvoerden. Het eerste «tuk dat voor het voetlicht werd ge bracht was „De Herbergierster". De wederopvoering valt duo «amen met het tienjarig jubileum en de ope ning van het eigen theater. De groep trad voornamelijk op rond Kerstmis in ziekenhuizen, bejaarden-1 Eigen arbeid Het la begrijpelijk, dat ©en amateur toneelgroep onmogelijk met eigen mid delen een theater kan exploiteren. De eerste jaren zal het daarom regelma tig aan andere groepen ter beschikking worden gesteld. Zo organiseert de Ne derlandse Amateur Toneel Unie (Na- tu). afdeling Leiden, hier de eerstko mende tijd cursussen en zal dezelfde Unie hier in het volgend voorjaar een toneelfragmentenwedstrijd houden. Dit neemt niet weg, dat de verbou- wingskosten grotendeels toch op Im perium zelf neerkomen. Het gehele werk heeft ongeveer een ton gekost. De gemeente Leiden heeft een royale subsidie gegeven en particulieren heb ben eveneens hun steun verleend. Voor de groep retste een bedrag van ca. f70.000.—. Om de kosten zo laag mogelijk te houden zyn de werkzaamheden voor zover mogelijk alle door eigen leden verricht in de vrije uren en in de vakanties. Architect Herms v.d. Berg ontwierp het Micro Theater, waarin een bar is aangebracht, die in ver binding staat met de zaal. De ingang naar het hooggelegen zaaltje is dezelf de van sportèobpoi De Eendracht, Vee wat 40, Medische diensten Doktersdiensten Lelden - Voor alle art sen die de weekenddiensten waarnemen, telefoon 22222 bellen. Tot zaterdag 10 uur eigen huisarts raadplegen. Apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. Apotheken Leiden - Op zaterdag 4 nov. is ln Leiden, 's morgens van 8-12 uur, spoedeisende gevallen bovendien geopend: Zuider Apotheek. Lairlmen- schansweg 7, tel. 23553. Apotheek R. v. Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zyn de gehele week geopend. De Oegstgeestse Apo theek is op zondag 5 november gesloten van 8 uur tot 24 uur. Leiderdorp - dkt. Blauwendraad, Ho- gewaard 4, Koudekerk, tel. 01714208. Oegstgeest - dkt. D. Held, Marelaan 36 tel. 52255 Groene en Wit Gele Kruis, zr. Warmenhoven, tel. 54510 b.g.g. 22222. Voorschoten - dkt. Th. van Schalk, Jul. van Stolberglaan 32, tel. 3344. Tand arts Ch. Kengen, Kon. Wilhelminalaan 8 (spoedgevallen melden om 9.30. Wijk zuster: zr. Parmentler, Curielaan 27, tel. 4646. Marktberichten LEIDEN, 3 nov., Vee 7 stieren. 4,00-4,50. goed; 85 melkkoeien, 925 1550, rustig; 300 vette koeien, 3,30-4,50, matig tot redeiyk; 45 vare koeien, 500- 1225, zeer kalm; 19 graskalveren 250- 440, kalm; 40 vette kalveren. 3.30-3,85, slepend; 3 nuchtere kalveren; 60 vette schapen, 100-135, fokschapen 125-165, 2186 vette lammeren 115-165, stug, duur, willig; 35 drachtige zeugen 325-450, re delijk; 41 zeugen, redelijk; 113 schram men, 80-105. redelijk: 513 biggen 55-65, redeiyk; 8 geiten 10-50, kalm: 3 paarden en 5 veulens. Kaas Aangevoerd 1 partij Goudse kaas en 1 party Leidse kaas. Geen no tering. LEIDSCHENDAM, 2 nov. Eieren Aangevoerd waren 72900 kippe-eieren. De noteringen waren voor: 4400 eie ren no. 0 fl6.80-f 17.30. 17400 no. 1 15.00-16.25, 24000 no. 2 15.40-16.05. 16300 no. 3 13.90-14.95, 8500 no. 3 12.30- 12.95. 1100 no. 5 11.20-12.00. 200 no. 6 9.70-10.65. 1000 kneus 11.00-13.35. R'ARENDSVEEN, 2 nov. Bloemen Am. Anjers: Sim Rose 2743; Sim Rood 27—44; Sim Wit 28—35; Sim Keefer 2735; Sim Arthur 28—30; Espérance 3235; Red Diamond 31; Lelies 2224; Rozen: Gamette en Ca rol 1420; Carla 35—46; Baccara 48 60; Tradition 15—23; Towny Gold 18 22; Zorina 2630; Bregina 2531; Super Star 2633; Nordia 39; Coral Princess 3943; Geplozen Chrysanten 1851; Cyclamen 501.30; Kalanchoë 68—71 p. st. Trosanjers 2.102.30; Freesia's 1.201.95; Iris Wedgwood 1.652.20; Troschrysanten: Superform 521.00; Golden Glint 811.15; Born- holm 731.17; Roodkapje 1.251.47; White Hope 721.10; Jacob Maris 87 1.29; Popcorn 6471; Witte Veder 6883; Carnaval 741.22; Roland 1.03 1.12; Bonnie Jean 781.25; Sybil 90 1.30; Joke 6288; Luyona 1.101.15; Tokyo 1.151.20; Indianapolis 1.05 1.45 per bos. KORRELTJE Spijt hebben is één ding; spi.i1 be tonen 'n ander ding, dat veel zelfover winning kost. PUNT Dramatische kleine

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4