LEIDSE RAAD OVER BOUW VAN GAAT BESLISSEN RUIM 400 WONINGEN Weinig waardering van Zoeterwoudse raad voor Bouwfonds Nederlandse Gemeenten PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 26 OKTOBER 1967 Aantrekkelijke etagebouw in liet Morskwartier KEGEIJONCENS VAN „HOEDT PLANK" GEHULDIGD De raad zal maandag 6 november a.s. tijdens zij" openbare vergadering een beslissing dienen te nemen gaande een belangrijk stuk woning bouw in het Leidse Morskwartier. Ilel betreft hier de bouw van 193 wonin gen ten westen van de Dr Lelylaan in drie blokken, t.w. twee blokken in vier woonlagen en een blok met drie woonlagen, en de bouw van 216 etagewoningen in een blok met zes woonlagen, op een terein in het ver lengde van de Warmonderweg. Voor het eerste complex wordt een krediet gevraagd van 7.252.079 gulden, voor het tweede een krediet van 7.534.607 Het plan voor de woningen aan de Dr Lelylaan omvat 143 vierkamer- woningen, 23 tweekamerwoningen bij de trappenhuizen, 26 driekamerwo ningen op de dakverdieping en nog 1 tweekamerwoning. Alle woningen hebben een woonkamer van plm. 25 m2. Keuken en douchecel zijn van royale afmetingen. De woningen zijn via galeryen bereikbaar. Bij de trap penhuizen bevinden zich de vuilstort- kokers. Er zijn in totaal drie liften, namelijk twee in blok 1 en één in blok 2. De woningen worden voor zien van centrale verwarming. Met uitzondering van de ingebouwde dou checel worden alle vertrekken ver warmd. De ketelhuizen komen op de dakverdieping van de blokken 1 en 2. Het ketelhuis van blok 1 verwarmt tevens de 18 woningen van blok 3. De mogelijkheid wordt onderzocht of het ketelhuis van blok 2 in de toe komst eveneens dienstbaar kan wor den gemaakt voor een later te bouwen blok etagewoningen in drie woon- ïn de onderbouw bevinden zich de bergruimten voor de woningen, de nci p ruimten voor de containers voor de derwys door de firma gebroeders Heemskerk te Nieuwkoop. De gemiddelde huurprijs per wo ning, op basis van de thans door de minister aanvaarde ktichtingskosten, is voorlopig bepaald op 119,40 per maand, welk bedrag moet worden verhoogd met de vaste lasten van de centrale verwarmings-installatie ad 15,25 per maand en voor 175 wo- ningen met de vaste lasten van de liftinstallatie ad 5,45 per maand. De variable lasten van de centrale verwarmingsinstallatie, de kosten van het stroomverbruik van de liftinstal latie en van de centrale antenne-in stallatie, alsmede de verdere bijko mende kosten, zoals galerijverlichting, tuinonderhoud, glasverzekering, sala ris huismeester, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 9 van de Huur wet aan de huurders in rekening ge bracht worden. De variable kosten van de centrale verwarming zullen naar schatting 11.70 per woning per maand bedragen. De verdere bijko mende kosten 10,per maand. gelijk object heeft gebouwd in het zuid-westelijk stadsdeel (Jac. Urlus- plantsoen, 336 woningen), hebben b. en w. voor deze 216 woningen even eens voor het arbeidsbesparende sys teem gekozen en genoemde N.V. be naderd voor de bouw van dit com plex. Uitgegaan is van het type van de 336 woningen, aangepast aan de nieuwe wenken en voorschriften 1965. De te bouwen woningen zullen 0,84 m dieper worden, waardoor de keuken 0,59 m langer kan worden en de woonkamer 2,3 m2 groter. De gale rijen zijn met 0,20 m verbreed tot 1.40 meter. Het plan, ontworpen door het architectenbureau Verschoor-van Coolwijk te Loosduinen, omvat 192 woningen van hetzelfde vierkamer- type. Van de 24 woningen nabij de trappenhuizen zijn 12 tweekamer-wo ningen; de andere 12 vierkamer-wo- ningen zijn aanzienlijk ruimer van afmetingen dan de overige 192 vier- kamer-woningen. De woonkamer van bedoelde 12 woningen heeft een op pervlakte van plm. 29 m2: de drie 216 Wnnincpn slaapkamers hebben royale afmetin- Uil 1 Jn -i.imA IiaI Gaa 1„ rtfttV,A/lG aE up net door b. en w. ingezonden bouwplan van 216 woningen heeft de minister nog geen beslissing genomen. Het ziet er evenewei naar uit. dat binnenkort de goedkeuring daarop kan woeden verwacht. Alle 216 wo ningen zijn ondergebracht in één wo ningblok met zes woonlagen op een onderbouw. Gedeputeerde Staten hebben hun principiële toestemming tot afwijking van het ter plaatse geldende bestem mingsplan, dat drie of vier bouw lagen voorschrijft, gegeven. Aangezien Panagro N.V. een soort gen; de ruime hal kan als eethoek of speelruimte dienen. Ook dit complex zal worden voorzien van vuilstort- kokers. Er zijn in totaal vier liften. Met uitzondering van de ingebouwde douchcel zullen ook deze 216 wonin gen centraal verwarmd worden. De twee ketelhuizen zullen op het dak worden geplaatst. Een hydrofoor-in. stallatie is noodzakelijk voor de hoog ste twee woonlagen. In de onderbouw bevinden zich de bergruimten voor de woningen, de ruimten voor de hy- drofoor en de containers, twee trans formatorruimten en 55 garages. Rapport Centr. Bur. Ouderwijs en Opvoeding, SPREIDINGSPLAN KATHOLIEK ADMINISTRATIEF EN ECON. ONDERWIJS vuilsstortkokers, 51 garages en een transformatorhuisje. Een beperkt aan tal bergingen wordt tot blokken met een aparte ingang samengevoegd, ter vermijding van te lange gangen. Hier mede is tegemoetgekomen aan 't ver langen van de Vrouwen-adviescom missie voor de woningbouw, welke commissie zich overigens met het ont werp kon verenigen. Dc woningen zullen worden gebouwd Auto's gestolen Uit een werkplaats van een oven bouwer aan de Koolgracht te Leiden is vannacht een blauwe beatelauto, merk Morris gestolen. Door een raam te ver wijderen is men binnengedrongen en heeft men zich toegang verachaft tot de wagen. Op de auto staat in gele letters geschilderd „Mieloo - Overbouw". Als kenteken draagt de wagen nummer: VJ 36-38. In de bestelauto lagen ge reedschappen, waaronder een boorma chine, ter waarde van 1200,—. In de afgelopen nacht is een aan de Meerburgerstraat geparkeerde Volkswa gen 1300 ontvreemd. Kenteken: 20-06 DK Verhoging tarieven markt- en staangelden in Leidse raad Om een betere overgang te verkrij gen naar de tarieven, welke naar ver wachting zullen moeten worden ge heven bij de ingebruikneming van de nieuwe veemarkthal, stellen b. en w. de raad voor enkele veemarkttarieven Geboren* Peter Roland met iets meer dan 5° te verhogen. Roodhuyzen en D J Het R.K. Centraal Bureau voor On Opvoeding in Den Haag heeft een belangrijk en omvangrijk rapport uitgebracht, getiteld „Studie van een spreidingsplan voor het ka tholiek economisch en administratief onderwijs." Tot dusver waren nog geen studies verschenen, waarin een prognose werd gegeven van liet te verwachten aantal leerlingen en van het aantal benodigde scholen voor deze nieuwe vorm van beroepsonder wijs, die voortvloeit uit de invoering van de wet op het voortgezet onder wijs (Mammoetwet) per 1 augustus 1968. Dit type onderwijs kan worden ge geven op drie niveaus, n.l. lager, mid delbaar en hoger economisch en admi nistratief onderwijs, afgekort L.E.A.O., M.E.A.O. en H.E.A.O. Sinds een aan tal jaren wordt reeds aan sommige ULO-scholen geëxperimenteerd met M.E.A.O. en aan een aantal huishoud scholen met L.E.A.O. In september j.l. zijn vier scholen voor H.E.A.O. geopend. heel Nederland in 1980 in totaal maxi maal circa 220 L.E.A.O.-scholen nodig zouden zijn, 120 M.E.A.O.-scholen en circa 51 H.E.A.O.-scholen. Katholiek onderwijs Voor wat het katholiek onderwijs betreft komt men op maximaal circa 95 katholieke L.E.A.O.-scholen, circa 36 katholieke M.E.A.O.-scholen en cir ca 10 katholieke H.E.A.O.-scholen. Dit gelet op de spreiding van de katho lieke bevolking over Nederland en de situeringsmogelijkheden der scholen. Sedert de oprichting van de Leidse kegelclub „Houdt Plank" (opgericht in 1940) is er geke geld op de banen van hotel „Het Bruine Paard" in Sassenheim. Het opzetten der kegels geschied de steeds met „mankracht" door de z.g. „Kegeljongens)). Aangezien het opzetten van de kegels thans geautomatiseerd wordt is gisteravond afscheid ge nomen van de kegeljongens, die soms per avond ieder meer dan 500 kegels hadden op te zetten. Het bekuur heeft dit afscheid niet onopgemerkt laten voorbij gaan. Voorzitter H. Brandt overhan digde Andries Harskamp, die 22 jaar de kegelclub gediend heeft een zilveren sigarettendoos met inscriptie, terwijl zijn zoon Wim verrast werd met enkele platen- bonnen voor zijn 5-jarige mede werking. Op de foto enkele leden die vanaf de oprichting 27 jaar ge leden, lid zijn n.l. de leden: G. Ruigrok (ere-voorzitter), J. Ka- ger en W. Boer. Geen valse exemplaren in omloop LEIDSE FILATELISTEN HIELDEN QUIZ OVER BIJZONDERE ZEGELS De Leidse Vereniging'van Postzegel-de vereniging werd voor 1966-'67 geko- rerzamelaars hield woensdagavond weer zen de veilingmeester de heer A. J. Ha- welkorastwoord gaf de heer A. de Best enkele mededelingen. Deze avond was er geen veiling daar woensdag 8 novem ber weer een grote veiling gehouden zal worden met plm. 150 kavels In de zelfde zaal. Aan een grote tentoonstelling in Leeuwarden van de Friese zusterver eniging hadden drie leden deelgenomen, de heren Briel en Van der Vlist hadden een derde prijs behaald, terwijl aan me vrouw Kramer een diploma werd toege- De Haagse zustervereniging houdt op 3, 4 en 5 november een grote tentoon-1 19.30 uur wordt in de Evangelisch- stelling in de ULO-school aan de Corn, j Lutherse kerk aan de Hooglandse Jolstraat 127 te Scheveningen en de Kerkgracht te Leiden een herdenking voorzitter beveelt een bezoek van harte gehouden van het feit, dat 450 jaar aan, geleden de Reformatie begon. Deze In de vorige vergadering was melding bijeenkomst 1 i enkele valse zegels in een ling Leiden Na de pauze hield de heer J. Schafer een mterressante lezing met dia's over zegels van de Engelse Kanaaleilanden, waarna onder de leden nog een quiz I werd gehouden met 20 vragen over dia's. Slechts drie heren waren er met 13 goede antwoorden. Herdenking 450 jaar Reformatie Op dinsdagavond 31 oktober PAUZE DE ZITTERS OP HUN ZITJE Niets, niets dan goeds van dat mis formulier. zoals het althans in Leiden, althans in enige kerken in gebruik is. Er komen er nog enkele onder kerkelijk toezicht, zodat er keuze-mogelijkheid zal zijn. Want zelfs de rijkste tekst ver armt door sleur. In die tekst komt een zinsnede voor: „Van alle mensen die hier voor U staan". Zijn we goed ingelicht, dan blijft in die nieuwe kerken, waar geen knielbanken, alleen mee-wlegende stoeltjes zijn, „uW volk, uw eigen bezit" erbij zitten. Of rijst het even op bij de consecratie en zijgt dan weer neer. Hier bespeuren we een inbreuk op de etiquette, op de wellevendheid. Wij mis gunnen de zitters hun zitje niet. Maar wél reglmentsgewijze opstaan als de priester binnenkomt (wat een byzanti- nisme is van de ergste soort, pas de laatste 25 jaar ingeslopen) en blijven zitten tijdens het hooggebed voelen wij aan als een zelf-onderschatting van het „koninklijk priesterschap" van het chris tenvolk. Moeten we dan al die tijd gaan staan? De priester, zelfs de alleroudste staat er toch ook bij! De knielbanken waren een praktisch oplossing. Niet iedere ver andering ls een verbetering. LEIDSE BIOSCOPEN De filfs in de week van 26 oktobe.- tot 1 november zijn als volgt gekeurd: Camera: Gooi 't maar in mijn pet (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Lldo: Dr. Zjivago (14 jr.) prolongatie. Dagelijks en zondag 2.15 en 7.30 u. Luxor: Angelique (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Falstaff (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Mijn prinses (18 jr) gepr. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: 7 Guns voor the Mac Gregors. (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. PUNT Ver. voor Pedagogiek positief t.a.V. sexuele voorlichting fondiendboekje. Tot zijn grote vreugde Raad samenwerkende kerken Er zijn 1 kon spr. dit h* EEN VAN DE ASPECTEN VAN HET TOTALE OPVOEDINGSPATROON herroepen, daar gebleken 1 drie sprekers uitgenodigd: pater Ray- was dat zegels van Ned. Oost Indië metI mond Sasse van IJsselt over „Luther, opdruk ..Buitenbezettingen" ook op Java schatbewaarder voor Rome; gebruikt konden worden. Happee over „Luther en de dwepers" Conclusies Enkele der voornaamste conclusies van de studie zijn, dat voor een op timale school voor lager economisch en administratief onderwijs een „voe- dingsgebied" van circa 65.000 inwo ners nodig is. voor het M.E.A.O. 120.000 en voor het H.E.A.O. 362.500. Op papier zou dit inhouden dat bij een gelijkmatige spreiding over ge- Verder wil het college deze tarieven enigszins vereenvoudigen. De markt- en staangelden voor de dag. waarop het 3 oktoberfeest wordt gevierd, zijn thans reeds ongeveer 10 x zo hoog als de normale markt en staangelden. Door een procentuele verhoging zouden deze tarieven ten opzichte van de normale tarieven nog ongunstiger komen te liggen. B. en w. zijn van mening, dat deze tarieven thans nog niet voor verhoging in aan merking dienen te komen. De voorgestelde tariefsverhogingen zullen tezamen een meeropbrengst op leveren van circa 63.000.-, waardoor het tekort op de markten, echter zon der rekening te houden met de lasten van de nieuwe veemarkthal, weliswaar nog niet volledig zal zijn gedekt, maar waardoor toch wel een meer aanvaard baar exploitatieresultaat zal worden verkregen. LEIDSE AGENDA DONDERDAG 26 OKTOBER Kon. Ned. Mij voor Plantkunde Concours Bloemschikken. Gebouw Leger des Heils. 19.00 uur. Katholieke Verkenners Petrus- zaal. 20 00 uur. R.K. Bond van Bejaarden en Gepen sioneerden Toneelavond. Antonius- clubhuis, 19.30 uur. Lezing van ir. H. H. Vos over „De slag bfj Hastings en de Burcht te Lei den". De Lakenhal. 20.00 uur. VRIJDAG 27 OKTOBER Ned. Vereniging voor Huisvrouwen Stadsgehoorzaal. 14.00 uur. Jubileumvoorstelling t.g.v. eeuw feest Haanstraschool. Leidse Schouw burg. 20.00 uur. Vergadering Ned. Volleybalbond. afd. Leiden Restaurant „Zomerzorg 20.00 uur. OEGSTGEEST Geboren: Gabriéla Christine dr van A. J. J. M. Spaapen en C. E. Kotter. Jac queline dr van J. van Kampen en H. S. Dool. Pieter Thomas zn van T. Tjabbes en J. H. J. van Stapele. Erna Marie dr van W. G. Lötgerlnk en A. M. Simpelaar Jutte Elisabeth dr van J. J. van der Werff ten Bosch en E. M. Berg. Nadta dr van D. J. Lankamp en B. C. van Moo- lenbroek. Ondertrouwd: W. M. J. Flapcr en A. M van der Putten. P. G. A. Verbui g en E. G. M. Verhoef. J. A. Lambooy en J. M. Kamphues. A. E. Mulder en M. A. Vonk. H. D. de Vroom en J. F. M. de Jong. W. H. Krul en J. Steketee. Getrouwd: S. F. M. T. Vlek en E. P- G. A&lders. W. H. van Dlemen en A. M. van der Zwet A. D. Schnltzler en E. E. Hansen. Overleden: A. Glasbergen s.v. W. Ruflg- rok. digden uit kringen op het gebied van de j ais de school eigenmachtig, zonder kinderbescherming hebben gisteravond i dewerking en Instemming van de ouders, belangstelling getoond voor de bijeen- de voorlichting ter hand zou nemen, komst van de Vereniging voor Pedago- Hier ligt een stuk verantwoordelijkheid giek In restaurant Van der Heydei) aan 1 der scholen die gedragen moet worden de Breestraat. Het onderwerp van be- door een opdracht tier ouders, spreking lag de opvoeders der jeugd Verplicht vak het hart. Men heeft De notulen van de vorige vergade- en als laatste dr. X Vlijm, die het ring werden ongewijzigd goedgekeurd Verwerp „Luther met dank aan de heer Gaykema. Zeven nieuw* voorzitter verwelkomd, kennelijk zich gisteravond ten aanzien var voorlichting op de scholen, kleuters, als bjj het lager en vooral voort gezet lager onderwijs. De heer J. van Riesen. inspecteur van het onderwijs te Leiden, leidde als voor zitter van de Ver. voor Pedagogiek het onderwerp bij zijn toehoorders in. Hij wilde hierbij een scheidingslijn trekken tussen de sexuele voorlichting en de sexuele opvoeding. Sexuele opvoeding kan niet als een soort zelfstandige op voeding worden gezien. Eerder Is sprake van het sexuele aspect van de opvoe ding in zijn geheel, evenals andere aspec- De heer Van Riesen beschouwde het positief opgesteld wei a]s een piicljt van de beroepsop- gewenste sexuele voeders, de ouders op de sexueel Burgerlijke Stand P. G. Breda Vriesman. Monique dr van J. F. Otgaar en H. P. Diersman. Edwin Johannes vaa^fw^dflkBêi?F.^^d^Pender!^An- ipche^op^edfn^enzO^^^^os^te nette dr van H. van Duijn en A. van der tSer. Agnes Thersia dr van S. Koster en EaC. Eradus. Rachelle dr van W. Rijsdam en A. E. Zitman. Overleden: F. J. P. Montens 81 jr, man. A. Zujjderduijn 22 Jr, man. J. Arkeveld 64 jr. man. T. Q. van der Meer. 16 jr. zoon. het totale opvoedingspa- Hondenbelasting volgend jaar omhoog In het kader van de belastingmaat regelen, welke getroffen moeten wor den om voor het dienstjaar 1968 een aanvaardbare begroting te verkrij- gen dienen ook de tarieven van de hondenbelasting te worden bezien, i B. en w. stellen de raad voor de tarie ven met ingang van 1 januari 1968 te brengen op 24.- per jaar voor een hond. welke uitsluitend wordt gehou- den ter bewaking van gebouwen of erven dan wel ten dienste van de landbouw of enig bedrijf van nijver heid en op 30- per jaar voor elke andere hond. Deze tariefswijziging zal naar raming per jaar een meerop brengst opleveren van circa 19.000- Sexuele voorlichting als ..apart punt" noemde de heer Van Riessen gevaar lijk, omdat dan deze voorlichting uit de kaders van de gehele opvoeding gehaald dreigt te worden. Ingaande op enkele details ln de voorlichting zei de voor zitter, dat het „ooievaarsverhaaltje" niet in het voordeel van ouders en kinde ren is. Op dergelijke vragen door de jeugd dient een eerlijk antwoord te wor den gegeven. Blijkens recente onderzoe kingen ontbreekt het zelfs in onze dagen nog steeds in vele gezinnen aan de meest elementaire voorlichting. De inleider stelde nadrukkelijk, dat het lagere-schoolkind recht heeft op sexuele voorlichting, zolang deze bin- nen het bevattingsvermogen ligt. Hij den door lichtende taak te wijzen. Vooral in het vroeger wel de toekomst" zal «.cc. v«.ybehandelen. De organiste mevr. Annie leden werden door de 1 Blankenstein-Offenberg speelt een Koraal en Fantasie over „Een vaste burg 'is onze Gód" véfh J. S. Bach. LEIDERDORP Geboren: Petronella Sophia Johanna 'an Boudewijn Borreman en Agatha d. Berg, Pinksterbloem 38. Anneke I Michelle dr van Johannes P. van Straten dat en Aaltje van Burgemeester, Goudestein elke j 3. Wilhelmina Carolina dr van Antonie Hoogeboom en Maria J. Schouls, ,6 RUILAVOND Bij de rondvraag werd gevraagd of ook deze vereniging bij tijd en wijle niet j dr een grote rpilavond zou kunnen De voorzitter herinnerde getracht wel positief tegenover het besluit om dit per hall jaar, hoogstens per kwar taal te organiseren, maar wilde dit eerst bestuursvergadering bespreken. ting noodzakelijk; zij moet persé een verplicht vak op het lesrooster worden. De inleider zei te betreuren, dat er op de kweekschool nog geen didaktiek is ontwikkeld voor sexuele voorlichting. Na de pauze wisselden de aanwezigen Intensief van gedachten met een deskun dig forum, bestaande uit voorzitter J. van Riesen mevrouw M. C. Zwart-Feen- stra. schoolarts mej. J. Bosma. maat- veel werk voor de administrateur, schappelijk werkster, en dr. F. Caljé, j tlehoofden en de rondzender zelf. jeugdpsychiater aan de G.G. en G.D. IÉ Martinus van der Werff en Aaltje J. Bos, Pinksterbloem 58. Ondertrouwd: Franciscus J. W. van Kesteren 22 jr, alhier, en Anneke M. Tevens werd er door de voorzitter op j Arkel 20 jr, won. te Alphen a. d. Rijn, gewezen, dat het geen zin had rondzendboekjes zegels voor de 100 pet. M. C. Zwart-Feen- te prijzen. Dit gaf alleen maar onnuttig Als het meest verdienstelijk lid 1 Gehuwd: Bernardus J. M. Hagen 22 jr won. te Lisse en Thereaia H. M. Preenen 20 jr, won. te Leiderdorp. Overleden: Johannes C. Versluis 60 jr won. te Boskoop. Robbert K. Kossen 18 jr. won. te Leiderdorp. PERS MOCHT TIJDSTIP VAN GEHEIME ZITTING BEPALEN Een schrijven van de Rami van Bouw ondernemers en een verweerschrift hier tegenover van het Bouwfonds van Ne derlandse Gemeenten die hij de ingeko men stukken ann de orde kwamen wer- •hlllende Zoeterwoudse raadsleden gisteravond aangegrepen om hun zienswijze op laatstgenoemde instel ling naar voren te brengen. KVI'-fraetie- 1967. naar ƒ0,371,per inwoner o' Voor 1968 wordt dit 0,45 per Drs. T, Pei.1 zei dat de raadsleden zo weinig inzicht hebben in het werk van de stichting. Vele organisaties zetten zich voor dit werk in, waarbij hij zich af vroeg of meer coördinatie niet mogelijk De burgemeester,, die lid het voorzitter J. H. v. d. Ploeg stelde dat Stichtingsbestuur de Soc.-Psych. KVP-informatie voor Kath. Vrouwengilde Het bestuur van de afdeling Leiden van de KVP houdt dinsdagavond 7 november in restaurant Van der Heyden in de Breestraat te Leiden voor het Katholiek Vrouwengilde een informele bijeenkomst. Mevr. A. M. C. V. Groensmit-van der Kallen, lid van de Tweede Kamer voor de KVP en reeds 9 jaar lid van Provinciale Sta ten van Noord-Holland, houdt een korte inleiding over politieke en an dere maatschappelijke problemen van deze tijd. Zij zal hierbij de positie van de vrouw en het huisgezin cen traal stellen. Ook bestaat er gelegen heid tot discussie. Mevr. Groensmit- v. d. Kallen heeft onder meer zitting in de kamercommissie voor Ruimte lijke Ordening. Binnenlandse Zaken en Civiele Verdediging. het BNG, gezien de huidige hoge prijzen die het voor de woningi meer aan zyn doel, woningen te bouwen voor minder draagkrachtigen, beant woordt. Mede door zijn bevoorrechte po sitie is het fonds een concurrent voor het bouwbedrijf. Drs. T. Pleij i Vrije Lijst) en de heer G. P. Koek (KVP) sloten zich bij deze woorden aan en vroegen zich af of voort zetting van het contact met deze in stantie nog langer wenselijk is. Wethouder H. Sies brak een lans voor het BNG en prees in het bijzonder de fi nanciering en de voorlichting aan de ad- spirant-kopers. Hij achtte deze verre verheven boven die van een vrij groot percentage bouwbedrijven. Dit was voor de heer J. Bosman (V.L.) aanleiding het op te nemen voor zijn vakgenoten en bestreed de argumenten van wethouder Sies. Dienst Z.-Holland. zei dat de voorlichting niet I altijd een grote moeilijkheid is geweest. 1 Op verschillende wijzen is getracht hier in verbetering te brengen. Meer coördi natie is niet eenvoudig omdat de diverse instellingen verschillende taken hebben. Overigens had hij waardering voor de suggestie van drs. Pley om een schrijven te richten aan de stichting met het ver zoek om meer informatie en meer sa menwerking te bepleiten. tot het voeren van een rechtsgeding tot onteigening i.v.m. het „Industrieschap Grote Polder", uitbreiding van het per soneel gemeentewerken met één straat maker, de vaststelling van het maximum krediet in rekening-courant voor 1968, de wijziging van de verordening op de heffing en invordering van straatbelas ting en de begrotingswijziging. Rondvraag. Nu de lichtmasten langs de Laan de KORRELTJE Met niets zijn de mensen zo gauw tevreden als met hun verstand: hoe minder ze hebben, des te tevredener Marktberichten UTRECHT, 26 okt. - Vee - Totale aan voer 4458, runderen 1365. vette kalveren 233, graskalveren 60, nuchtere kalveren 379, schapen 843, varkens 378 (boven 100 kg), idem beneden 100 kg 76; big gen 1079, bokken, geiten 45, melk-, kalf- koeien 1075-1425. kalfvarzen 950-1100, vare koeien 800-1075. pinken 520-680. stieren 815-1100. graskalveren 300-510, nuchtere kalveren 40-80, fokkalveren 120 -310. schapen 85-125. lammeren 110-145. drachtige varkens 350-500, lopers 70- 110, biggen 50-67, bokken, geiten 10-55, vette koeien; le kw. 3.70-4.05. id. 2e kw. 3.50-3.70, 3e kw. 3.20-3.50, vette kalve ren le kw. 3.80-3.95; 2e kw. 3.60-3.80. 3e kw. 3.35-3.60, nuchtere kalveren 1.40- 1.80, zware vette varkens 1.90-2.00, zouters 2.10-2.15, slacbtzeugen 1.50-1.65, jonge dr. zeugen 1.65-1.75, melk-, kalf- koeien: rustig, niet prijsh., vette koeien rustig, prijsh., vare koeien; rustig, niet prijsh., vette kalveren; vlug, even hoger; graskalveren: matig, niet prijsh. nuchte re kalveren: willig, prijsh., fokkalveren: lui, prijsh., schapen: willig, prijsh., lam meren: willig, niet geheel prijsh., var kens: rustig, prijsh. biggen: idem. Rode Sim 1418; Espérance 16— Goede Herder zijn geplantsl vroeg de 'fcüïv'5'Sta!" 19~ _l. de Jong of het oorspronkelijke I n c. 9? men het le-een van de daartoe Crowl-V Sim 12—lo Rozen: Baccara men net leggen van de daartoe 24_5(J; Zorina J4_26; Carol 12__lg; In de afgelopen nacht is Ingebroken bij Sanders aan het Levendaal. Er werd een bovenlicht vernield en het gehele magazijn werd doorzocht. Enkele dozen met tubes shampoo werden opengebro ken. Vermoedelijk zijn enkele tubes mee genomen. Ook werd het portier van een bestelauto op het parkeerterrein aan de sluiten tot verhoging van de precano- St-Jorrissteeg opengebroken. Er wordt echten, die in het kader van de aan- echter nleta vermist. gekondigde maatregelen om de be- groting voor 1968 zo verantwoord mo- Vannacht is ook binnengedrongen in gelijk te maken. De verhoging welke VERHOGING VAN PRECARIORECHTEN w. stellen de raad voor te be- Bij het agendapunt verhuur van ge meente-eigendommen vroeg de heer G. P. Koek behandeling in geheime zitting. Drs. T. Pley was een tegenstander van een zitting in comité-generaal, maar nam aan dat de argumenten van de heer Koek sterk genoeg waren om dit ver zoek te rechtvaardigen. Men verschilde van mening of deze geheime vergadering I aan het einde gehouden zou worden zo- Detmers zei dal als de la&tste tijd veelal het geval is. of lardiging van fa- j gehandhaafd moest blijven op de oor- 1 spronkeiyke plaats op de agenda. De persvertegenwoordigers kregen de gelegenheid hun voorkeur naar voren te Burgemeest het BNG door brieksmatige woningen inderdaad concurrentiepositie Inneemt ten opzichte van het bouwbedrijf. Overigens worden steeds aannemi bouw van deze traditionele hulzen. Iljj vond li wat vérgaand de banden niet deze in stantie te verbreken en drong aan om deze zaak nog eens te bezien. Besloten werd dit stuk weer in handen te geven raadscommissies en niet zoals oorspron kelijk was voorgesteld dit voor kennis geving aan te nemen. Weinig Inzicht De verhoging van de aubiridie aan de Stichting Sociaal-Psychiatrische Dienst Z.-Holland werd verhoogd ws Q,31Vi belofte van de raadsleden het niet te lang I te maken, men eerst over ging In gehei me zitting. Na ruim een half uur werd de openbare vergadering heropend. De voorzitter deelde mede dat bij de verhuur van dienstwoningen uitdrukke- tweetal li^k is bePaa,d dat de buur van maand tot maand opzegbaar is. Nadat de huurprijs van een gedeelte grond aan de Miening en de daarbij be horende loodsen was verhoogd tot 2378,per Jaar werd het voorstel van b. en w. aangenomen. Kamerstukken waren de voorstellen benodigde kabpl te combineren met die voor het gemaal nog uitg* wórden. Weth. P. van Hofwegen dit niet het geval is. Het gemaal zal aan gesloten worden vanaf de B.B.-post. Dra. T. Pley vroeg èn kreeg ophelde ring over gevolgen voor de bouw van de door Rijkswaterstaat voor de toekomst gewenste verbreding aansluiting Omme- dijkseweg op de Hoge Rijndijk. Op een vraag van de heer C. Straver (V.L.) zei de voorzitter, dat er geen re den voor ongerustheid Is voor de a.s. bewoners van de eerste woningen in het Westeinde. De bezwaren die er nu nog zijn tegen het leggen van de leidingen voor electra, gas en water zullleii bin nenkort uit de weg z|)n geruimd, nu b. en w. het. architectenbureau Drexhage c.s. gemachtigd hebben tot gunning van het werk aan de, straten over te gaan. Na verlaging van de straten zal het graafwerk eenvoudiger worden. De heer B. C. v. d. Veer betuigde z'n dank voor het plaatsen van de borden langs de Weipoortseweg die het verkeer wijzen op het gevaar van spelende kin deren. Hij bepleitte nogmaals de nood zaak van het treffen van voorzieningen op de Hoge Rijndijk. Burgemeester Det- mers antwoordde dat b. en w. na oor spronkelijke afwijzing van Rijkswater staat van het verzoek tot plaatsing van verkeerslichten nabij de r.k. kerk. deze voorziening opnieuw hebben bepleit. Er bestaat goede hoop dat Rijkswaterstaat zich nu positiever op zal stellen. B. en w. blijven in deze bijzonder attent. Men werkt zelfs aan een evt. noodzakelijk alternatief, aldus verklaarde wethouder van Hofwegen tot slot van de rondvraag en de vergadering, die de heer A. v. d. Poel verhinderd was bij te wonen. DEN BOSCn. 24 okt. Vee Aan voer totaal 6799; 26878 runderen; 561 graskalveren; 365 vette kalveren; 1522 nuchtere kalveren; 343 schapen; 14 fokzeugen; 455 slachtvarkens; 852 big gen. Prijzen: melk- en kalfkoeien 925 1600; guste koeien 7751200; kalf- vaarzen 11001600; klamvaarzen 885 1140; guste vaarzen 8751100; pinken 625850; nuchtere kalveren 130280; weidesehapen 45130; drachtige zeu gen 375500; biggen 5668; slacht- runderen extra kwal. 4.45—4.70; le kwal. 3.95—4.35, 2e kwal. 3.55—3.85, 3e kwal. 3.253.45; vette stieren 3.80 4.50; worstkoeien 2.903.30; vette kalveren, le kwal. 3.804.10, idem 2e kwal. 3.503.75; idem 3e kwal. 3.10 3.40; nuchtere slachtkalveren 1.30 1.65, p. stuk 3570; slachtzeugen, le kwal. 1.661.72, idem 2e kwal. 1.60 1.65; slachtvarkens 1.902.05; vette schapen 95—125; vette lammeren 105 145. Overzicht handel: melk- en kalfkoeien: onveranderd - iets gun stiger - stevig; guste koeien; ruim - stil - nauwelijks prijsh.; jongvee: gro ter - iets beter - staand; vette kal veren: minder - redelijk vlot - vast; nuchtere slachtkalveren: ruim - matig - weinig verandering; schapen en lam meren: minder - oplopend - iets stij ver; fokzeugen: kort - erg traag - moeizaam te handhaven; lopers en biggen: beperkt - iets vlotter - stijf prijshoudend; slachtvee: ruim - iets prijshoudend; sachtvee: ruim - iets williger - hoger. GOUDA. 26 okt.: - Kaas - Aanvoer 59 partijen. Prijzen: le kw. 3.72-3.80. 2e kw. 3.60-3.71, extra kwal. 3.81-4.18. Han del redelijk.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4