PAUS S)eCeidócSÖlW£Wlt »öe troost m" Je gezelschap TELEVISIE VANAVOND Brandpunt in Perzië RADIO VANAVOND Pop, voorjaarsmode en judo... DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 26 OKTOBER 1967 Een somber perspectief voor Europa MINISTER LUNS heeft beslist goede reden gehad om deze week, na een ministersconferentie In Luxemburg, niet optimistisch te zijn over de kans om op korte termijn het gesprek over Engelands toelating tot de gemeenschappelijke markt serieus te beginnen. Frankrijk» tactiek is een beetje ge wijzigd: De Gaulle laat zijn spreekbuis in de Europese ministerraad nu niet meer openlijk een veto in het vooruitzicht stellen, maar hij gaat nadrukkelijk een aantal economische voorwaarden stellen met een achtergrond van politieke be zwaren. In feite komt dat neer op een uitgesteld dubbel-veto. Al verschilt dan de tactiek, de doel stelling blijft dezelfde: Parijs wenst op dit moment geen toetreden van Enge land tot de Euromarkt in het bijzonder en de club van de „Europese Zes" in het algemeen. Wanneer deze week nog geen noodlottige beslissingen gevallen zijn, dan hangen die toch zeer dreigend in de lucht en wel zo, dat ze op de volgende ministersconferentie in de tweede helft van november moeten los barsten. /\MDAT hij als maar weinigen het Apolitiek klimaat van de „Zes" kent en tevens een goed inzicht heeft in de betekenis van de diplomatieke zijspron getjes van Parijs, moet minister Luns wel begrepen hebben, dat alleen heel onverwacht gunstige wendingen nog kunnen voorkomen, dat volgende maand de bom gaat barsten. Is het dan zo erg, wanneer de „Zes" het niet een» kunnen worden over de toelating van een nieuw lldT Op zich zelf is dat al niet plezierig, maar het wordt rampzalig omdat in casu het nieuwe lid nu juist Groot-Brittannlë is. Het Franse verzet tegen deze kandi datuur heeft, hoe handig ook gecamou fleerd, in de diepste grond een pure politieke betekenis. Het verzet heeft te maken met de huidige grondlijnen van de internationale politiek die De Gaulle wenst te voeren en in het bijzonder met de plaats die de Franse president daarbij voor eigen natie claimt. Hij stelt nu een aantal zakelijke voor waarden. Wanneer die bij het tot stand komen van de Europese gemeenschappen aan alle initiatiefnemers gesteld waren, zou Frankrijk waarschijnlijk zelf ook door de mand gevallen zijn. Er is hier dus wel degelijk sprake van een spel van schijn en wezen. I\E schijn is, dat De Gaulle bezorgd doet omtrent de toekomst van de Europese markt; het wezen wil, dat Frankrijk geen partner naast zich duldt, die kans maakt de Franse pretenties op langere termijn dwars te zitten. Poli tieke pretenties in de eerste plaats. Wanneer mr. Luns pessimistisch aan het worden is, dan moet het vooral zijn, omdat Frankrijks partners op die manier eerlang voor de kritieke keuze kunnen komen te staan: De Gaulle of een Euro pese integratie volgens haar principieel uitgangspunt. Het gevaar ligt nu niet meer in uitstel; het staat vlak vóór de deur. Des te meer valt te betreuren, dat de houding van Bonn ook niet meer helemaal duidelijk is; soms lijkt het er zelfs op dat de Westduitse regering in de scherpe con troverse rond de Britse kandidatuur de kool en de geit wil sparen: dat wil zeggen De Gaulle en Bonns eigen voor deel bij een uitbreiding van de gemeen schappelijke markt. Werknemerscommissarissen en ondernemingsraad 1 on'nS van sjah vanavond op tv MR. P. VAN BOVEN heeft gisteren, in zijn rede ala voorzitter van de katholieke werkgeversorganisatie, ook de kwestie van de werknemers- commissarissen weer eens aan de orde gesteld. Het streven naar zulke figuren noemde hQ M een droevig stukje maat schappelijke ironie, dat men tencille van een groep belanghebbenden wederom enige vertegenwoordiging of de illusie daarvan in de raad v< kou toillen invoeren". We onderschrijven mr. Van Bovens uitspraak, dat dan meer vertrouwen in het ondernemingsbeleid allesbehalve ge garandeerd zal zijn en dat «r betere middelen zijn om het vertrouwen tussen werknemers en leiding alsmede ook het vertrouwen van de werknemers in de onderneming te versterken. Maar behalve de mogelijkheden hier toe, die binnen het raam van de her- zieilng val het ondernemingsrecht aan de orde gesteld zijn, moeten er nog twee andere dingen gebeuren vóór men de werknemers definitief ervan kan over tuigen, dat een afvaardiging hunnerzijds in het commissariaat niet de aangewezen methode is. Ten eerste zal de functie van „commissaris oude stijl" geheel moeten verdwijnen en ten tweede dient de ondernemingsraad meer serieus te worden genomen en meer bevoegdheden te krijgen. Ook op het gebied van de economische positie van de onderneming en ingrijpende plannen van de leiding. Het eerste betekent, dat het commis sariaat echt een beleidscollege moet worden, niet alleen van mensen met relaties, maar ook met tfld voor de be langen van de onderneming, belangen in de breedste zin van het woord, dus ook de belangen van de werknemers. Over de ondernemingsraad is al e bibliotheek vol literatuur geschreven. Maar van werkelijke vorderingen bij de ontwikkeling bij dit vertrouwenscollege is nog geen sprake. Te veel werkgevers en bedrijfsleidingen, maar ook te veel werknemers staren zich nog altijd blind op het gevaar of de mogelijkheden van directe economische medezeggenschap. Het doorbreken van het mysterieuze gordijn van scepsis en wantrouwen zal hun nog belangrijker zijn dan gunstige afspraken tussen vakbeweging bedrijfssectoren over lonen en werktijden in de maanden van beraad over „loon- belljd vrije stijl", die nu op komst zijn. Daarover praten en schrijven is niet zo moeilijk; van praten naar doen is evenwel nog altijd een blijkbaar heel moeilijke stap. HILVERSUM Vandaag, 26 okto ber, worden in het Golestanpaleis in Teheran z.k.h. Sjahnasjah van Iran en keizerin Farah gekroond. De kroning geschiedt op de 48ste verjaardag van de Sjah en is noodzakelijk om diens zevenjarige zoon Reza tot kroonprins te kunnen benoemen. Van de t.v.-reportage van de plechtig heden maakt de nationale televisie van Iran voor Eurovisie een samenvatting, waarin ook het gedeelte van de rij toer van het keizerlijk paar door de straten van Teheran wordt opge- De NTS zendt deze t.v.-samenvatting hedenavond van 22.50 tot 23.15 uur op Nederland I uit. Verslaggever is Joop van Zijl. In de omroepbladen wordt deze reportage abusievelijk aangekon digd voor morgen 27 oktober van 18.30 tot 18.55 uur op Nederland II, omdat de samenvatting naar aanavnkelijk aan de NTS werd meegedeeld pas morgen zou arriveren. Later bleek, dat het materiaal al in de loop van van daag kan worden verwacht, waarna de NTS in verband met de actualiteit besloot de reportage vanavond al uit te Ned. I, 22.50 uur ADVERTENTIE Nog een kopje thee, buurvrouw? De visite voelt zich thuis op dat eindeloze bankstel en die magnifieke vloerbedekking. Logisch, dat je je een beetje uitslooft voorje familie en je kennissen. De mensen van Hulshoff hebben een kritisch oog voor het interieur dat past bij U en bij Uw portemonnaie. Ze zijn begrijpend en behulpzaam. Later bekent U aan Uw nieuwsgierige gasten: wij zijn gelukkig- naar Hulshoff gegaan. Ze zijn gelukkig- naar Hulshoffgegaan. Dn Hue: Spui/hoek Kalvmsarkt. Rijswijk: Inde Bogaard. Leidal: Nieuwe Rija/boek Hartcsteeg. loterieurbouwers Van Leo Kools reportage over het Midden-Oostenconflict, die de VPRO op 16 oktober j.l. uitzond, schreven wij dat ze zich op de rand van anti semitisme bewoog door valse voor stelling van zaken, door aparte feiten weg te laten en niet het minst door de valse schijn van objectiviteit, die werd gesuggereerd, maar die er niet Er kwamen klachten bij de VPRO en wel in een dermate grote hoeveelheid, dat men moest besluiten om het recht op antwoord van de klagers te erken nen. Uit hun naam kwam gisteren drs. H. van Praag aan het woord, die cor rect en zakelijk Kools argumenten op een rijtje zette, ze afwoog tegen his torische feiten en er geen spaan van heel liet. Drs. v. Praag werd voorafgegaan doorLeo Kool. Die gispte nogal arrogant de domme* kijkers, die niet hadden begrepen waar hij v/Sór of te gen was. Drs. Van Praag werd ge volgd doorLeo Kool, die nogal arrogant beweerde dat de teneur van zijn betoog toch wel zo ongeveer staande was gebleven. Het boete kleed ontsiert geen mens. Het zou Leo beter gepast hebben dan het Phil Bloomtenue, dat hij hier (in geestelij ke zin uiteraard) toonde. We geloven natuurlijk niet dat Leo Kool anti-semiet is. We menen wel dat hij een ongelooflijke bet-weter is. Dat kan soms haast even gevaarlijk zijn. Ook voor de VPRO, die er goed aan zal doen om als Leo Kool zich weer eens gaat wagen op een glad ijs, waar hij te weinig van afweet, zijn werk stuk aan een deskundige voor te leg gen éér men tot uit»»nding overgaat. De VPRO heeft al moeilijkheden ge noeg om onbelangrijke dingen dan dat ze het zich veroorloven kan zich om werkelijk belangrijke zaken in de ne9ten te steken door die verkeerd aan te pakken. vg, (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Onopgemerkt is dezer dagen een Brandpuntteam bestaande uit Ed van Westerloo, Aad van den Heuvel en filmer Piet Kaart naar Perzië vertrokken. Het ligt in de be doeling dat zij morgen vrijdag avond om 21.10 uur op Nederland II de kijkers zullen confronteren met de ■cherpe tegenstellingen tussen de sprookjesachtige rijkdom bij de kro ning van de Sjah tot keizer en de schreeuwende armoede waarin een deel van de bevolking van Iran leeft. De kosten van de feesten worden, zo als bekend, op 50 miljoen gulden ge raamd. (Vervolg van de voorpagina Hierna volgde het gebed van de ge lovigen in zes verschillende talen, dat door de paus met een korte »mee4cbede werd afgesloten Ontroerend was het grote dankgebed.' dat geheel door de paus werd gebeden. De meeet opvallende pas sage was die waarin vergiffenis werd gevraagd voor de ln het verleden ge maakte fouten. „Wij allen, verenigd in de verkondiging van het ene evangelie, in de ene doop. ln dezelfde mysteries en dezelfde geesteegaven, wU gevoelen een diepe smart, omdat wfl. eeuwenlang door een ongelukkige verdeeldheid van elkaar gescheiden, met elkaar geen volledige en voorbeeldige gemeenschap kunnen hebben. Zie daarom neer op onze diena ren, die spijt hebben van de zonde tegen de eenheid, die er U en de broeders ver giffenis voor vragen, terwijl wtJ bidden om de volmaakte eenheid van allen die in U geloven". Onte Vader Nadat allen gezamenlijk het Onze Vader hadden gebeden en patri ach At- hanagora» in het Grieks nog sen kort gebed had gezegd, gaven de beide pri maent hun zegen, paus Pauiua in het Latijn en patriarch Athenagoras in het Grieks. Hieran verlieten zij onder het zingen van psalm 97 de baseliek. Op nieuw brak van alle kanten het applaus los. Aankomst Patriarch Athenagoras was vanmor gen even voor half tien op het vliegveld Fiumiclno bij Rome aangekomen uit Am sterdam. waarheen het vliegtuig gister avond had moeten uitwijken vanwege de mist op het vliegveld van Zurich. Hij werd verwelkomd door de staatssecreta- riakardinaal Cicognani en door pater Du- prey van het secretariaat votor de een heid. Even na elf uur arriveerde pa triarch Athenagoras in de St.-Pieter, waar h(J ontvangen werd door kardinaal Marella. Tevoren had h|J zich even ver frist ln de Joannestoren, waar hij gedu rende zijn verblijf ln Rome zal wonen, Bt) de Ingang van de Sint-Pleter had de historische ontmoeting tussen paus Paulus en patriarch Athenagoras plaats. Herhaaldelijk omarmden zij elkaar, ge zamenlijk de menigte zegenend en groe tend, betraden zij de Slnt-Pieter. De paus droeg de stola die hfl bij zijn bezoek Istanboel van patriarch Athenagoras ge kregen had, Bjj d« hoogwaardigheidsbe kleders bevond zich ook kardinaal Bea hoofd van het secretariaat voor de een heid, die zo aanzienlijk tot de toena dering tussen Rome en Constantinopel heeft bijgedragen. Zuid Holl. Operakoor DEN HAAG Het Zuid-Hollands Operakoor, dirigent Harry Holtmah, gaat een druk concertseizoen tegemoet. Het koor is uitgenodigd door de NCRV om in zes verschillende plaatsen in ons land mede te werken aan de NCRV „steravonden". Reeds heeft het Z.H.O.K. gezongen op 12 oktober in het theater Orpheus te Apeldoorn. Vervolgens treedt het op in de stadsschouwburg te Den Helder, 23 november a.s., en op 30 no vember in het theater Tivoli te Utrecht In het voorjaar staat een optreden te wachten voor de KRO in Hilversum op 30 april 1968 (Koninginnedag) vindt het grote officiële jaarconcert plaats in het Circustheater te Scheveningen. Het aldaar uit te voeren programma bevat o.m. fragmenten uit de opera's/operettes „Troubadour", „Nabucco", „Aida", „Mo- ses", „Wein, weib und gesang" en „Rosen aus dem Süden". Het Z.H.O-K. kan nog leden gebruiken, alleen heren momen teel. Inlichtingen geeft secretaris Th. Hierck, Loosduinaekads 207, Dan Haag. Geheim rapport over Kongo gestolen (Van onze correspondent) BRUSSEL. In opdracht van de Bel gische minister van Buitenlandse Zaken wordt door de justitie en de staatsveilig heidsdienst een grondig onderzoek Inge steld naar het bestaan van een lek, waar langs geheime documenten in handen ge speeld 7,ün van de Kongolese regering Als direct gevolg van deze affaire is het hoofd van de technische bijstand in Kinsjasa. de Belgische diplomaat Hol- lants van Loocke door de regering Moboe- toe uitgewezen De Kongolese regering is zeer ontstemd over de Inhoud van be paalde rapporten van de heer Hollants. die zij ten onrechte en langs nog onbekende wegen in handen heeft gekregen. Het schijnt vast te «staan, dat verslagen van de heer Hollants, uitgebracht aan de Belgische minister van Buitenlandse Zaken vla de Kongolese ambassade ln Bnissel ln de regerlngsbureaux van Kins jasa zijn terecht gekomen. Het Incident zowel de lek bij Bui tenlandse Zaken als de uitwijzing van de diplomaat komt op een zeer ongelegen ogenblik. Op het moment nl. dat de Bel gische regering vrijwel gereed gekomen is met hei opstellen van nieuwe grondsla gen voor de voortzetting van de tochni- •che bijstand aan Kongo. „Silent night, lonely night" is de oorspronkelijke titel van het toneelstuk dat de N.C.R.V. vanavond om kwart voor negen op het scherm brengt. Gerard Rekers, die de Nederlandse bewerking van dit spel vervaardigde, gaf het de titel ,fie troost van je gezelschap". In ,fie troost van je gezelschap"dat in het seizoen '59-'60 voor het eerst in de Verenigde Staten werd gespeeld en reeds twee keer door de B.B.C.-televisie werd uitgezonden, gaat het over een vrouw en een man, die elkaar ontmoeten in een klein hotel in een Amerikaans provinciestadje. De schrijver Robert Anderson schetst avontuur, dat ondanks alle v zichtigheid om elkaar geen pijn te doen, triest en tragisch lijkt, doordat de hoofdpersonen moeten vertéllen wat hun is overkomen. Dit bezorgt beiden tenslotte echter een vreugde, die zij zich de rest van hun leven zullen herinneren en die hun kracht geeft te doen wat zij willen. Dit spel werd in Amerika en Engeland een bijtend drama genoemd, niet omdat het satirisch is, maar omdat het wanhopige eenzaamheid van de twee hoofdpersonen gespeeld door Elizabeth Andersen en Frans van der Lingen fotozo treffend uitbeeldt. Ned. I, 20.45 uur. VANAVOND VIA NED. Et „Inburgeren": over kleding en macht Mode, kleding en macht hebben veel met elkaar te maken. „De kleren ma ken de man of de vrouw" is niet alleen zomaar een gezegde, maar het bevat een grote kern van waarheid. Met de uiterlijke verschijning hebben altijd indruk op anderen proberen te maken. In vroeger dagen verboden de machtigen der aarde de machtelozen zich te sieren met gewaden, die zij alleen aan zichzelf voorbehielden. In onze tijd is in dit opzicht heel wat anderd. In het programma „Inburgeren", dat de NTS vanavond uitzendt en dat dan zijn derde jaargang ingaat, zal aan de hand van vele voorbeelden uit leden en heden worden ingegaan op interessante en vermakelijke aspecten van het verband tussen kleding Ned. II. 19.25 uur IDEE VAN WIGROLD Satirische toon in Achter 't Nieuws (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Eenmaal ln de veer tien dagen cal VARA'» actualiteitenru briek „Achter het nieuws" op sater- dagavond een wat luchtiger en ironl- acher karakter krijgen. Herman Wigbold heeft namelijk het plan, zijn t.v.-rubriek met ingang van 4 november het nieuws en alles wat ermee samen hangt op een wat an dere manier te presenteren. Het wordt geen satire in de vorm van „Zo is het" want satire is, in ons land een wat zwaar beladen woord. Er zullen wel tekstschrijvers als Frans Halsema, Kees van Kooten en Cees Buddingh' en misschien nog ve- lsanderen aan gaan meewerken. De auteurs staan volkomen los van de re dactie. die de gehele presentatie in handen houdt. IADVERTENTIE Grote keuze Huwelijks- en Geboorte- aankondigingen Nieuwste modellen. Monsterboek ter inzage STER (Rcclameuitzendigcn om 19.03, 19.56 en 20.16 uur) NTS 18.55 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort NCRV 19.07 uur: De stormridder, NTS 20.00 uur: Journaal NCRV 20.20 uur: Hier en nu. actuali teitenrubriek 20.45 uur: De troost van je gezelschap, t.v.-spel 22.15 uur: Bericht over Luther, documentaire NTS 22.45 uur: Tweede journaal 2250 uur Samenvatting kroning Sjah van Perzië NEDERLAND II STER (reclameuitzendingen om 20.16 en 22.26 uur) NTS 18.55 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: Van gewest tot gewest, actualiteiten 19.25 uur: Inburgeren, mode- programma 20.00 uur: Journaal AVRO 20.20 uur: Peyton Place, t.v.-serie 20.45 uur: Richard Crenna als Slatterly, tv.-serie 21.35 uur: Hier Parijs hier Jan Brusse, amusements programma CVK/IKOR 21.56 uur: Dichter bij Amos, documentaire NTS 22.30 uur: Tweede Journaal 22.35 uur: Sluiting Televisie morgen NEDERLAND I NTS/NOT 10.20 uur: Kinderen in andere landen 10.45 uur: Meisjesberoepen 11.10 uur: Hulp aan kinderen ln ontwikkelings gebieden 11.35 uur: Walter en Connie 12.00 uur: Sluiting AVRO 20.30—22.30 uur: Stereoconcert door Residentie Orkest 23.30—23.55 uur: Stereoconcert door Janacek Kwartet HILVERSUM II NCRV 20.30—22.30 uur: Stekker, amusementsprogramma 23.00—23.55 uur: Studio 2300, magazine RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7.00. 8.00 11.00 13.00 16.00, 18.00, 19.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 7.00, 7.30, 8.00, 8.30. 12.30, 18.30, 19.00, 22.30, 23.55 HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00 Radioprogramma HILVERSUM I (402 meter) AVRO: 18.00 leuws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Uitzending an de Christelijk Historische Unie. 18.30 De tafel van (half) zeven: gevarieerd pro- Ku'nstkrcmtek. 20.30 Stereo: Het Orkest en solist: klassieke en modei (In de pauze: 21.10—21.40 Dat Duitsland, wat moeten wij er mee. vatting). 22.20 Harpmuziek: ziek, muzikale lezing. 22.30 Stereo: Strijk- e muziek. 23.55—24.00 Nieuws I (298 meter) NCRV: 18.00 Tijd vrij voor muziek in vrije tijd: koorzang en fanfare-orkest. 18.30 Nieuws en weer- praatje. 18.45 Actualiteiten. 19.00 Muziek van Het Leger des Hells(gr). 19.15 Spectrum: nieuws uit de protestants christelijke orga nisaties. 19.30 Kerkorgelconcert: klassieke iraf: vraaggesprek )0: gevarieerd programma. 23.55— Hondewacht. uitslagen. 18.30 Franse les. 18.32 Grammofoon- muzlek. 18.35 Tips voor het verkeer. Lichte muziek. 18.45 Sportkroniek. 18.52 ~?nken. 18.56 Lichte mui nstbezit. 2(M0 Lieden «orspel. 21.54 Lichte grammofoonmuzlek. VPRO: groenteman). 8.50 Woordelijkvandaag de dag. NRU: 9.00 Klassieke operafragmenten Waterstanden). AVRO: 10.00 10.10 Arbeidsvitaminen (gr). bouw. 12.40 Lichte orkestmuziek. 12.50 Recht en slecht. 13.00 Nieuws. 13.10 Actualiteiten. VARA: 13.30 Voor de middenstand. 13.35 Ste- .ledjesprogTamma. 15.20 Buitenlander- Nederland, lezing. 15.30 Noten-Festival: ge varieerd muziekprogramma (opn). VPRO: 16.00 Nieuws. 16.02 Thuis, programma voor thuiszittenden. 16.30 Voor de kinderen. 16.45 Nordring-Tour 1967: licht muziekprogram- co-produktie van 7 Noordeuropese 1 den. Informatie. HILVERSUM II (298 meter) KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende Woord. 7.15 Badi- nerie: licht klassiek platenprogramma. (7.30 8.00UNieuws). 8.30UNieuwsn,8.32 Voorde huis vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Stereo: Aubade: gevarieerd platenprogramma. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zieken. 12.00 Van twaalf tot twee: gevarieerd programma. (12.23 Voor de landbouw; 12.27 Mededelingen voor land- en tuinbouw: 12.30 Nieuws; 12.40 Actualiteiten. 12.50 De Bisschoppensynode ln Rome). 14.05 schoolradio. 14.30 Stereo: Musnssta: Licht gevarieerd plat school geklapt, gesprekken. 16.00 Nieuws. 16.02 Actualiteiten. 16.05 Promenade orkest en zangsoliste: Nederlandse muziek. 16.30 Pro gramma voor tieners. 17.30 Sportkompas. 17.50 HILVERSUM III (240 n gramma. TROS: 14.00 Nieuws. 14.02 Actua liteiten. 14.04 Van 2 tot 3 op III: nieuw platenprogramma. AVRO: 15.00 Nieuws. 15.02 I Muziekkantjes: lichte muziek. 16.00 1 VERONICA (192 m) 6.00 Ook goelemorgen luziek terwijl u werkt. 10.00 Koffietijd, I Kookpunt. 12.00 Muziek bij de lunch, Nieuws, weerber. en beursberichten. 13.20 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Lichte muziek. 17.00 Nieuws, berichten en mede delingen. 17.15 Volksmuziek. 17.45 Klankbeeld. Fa. J. N. Geijer Botermarkt 26, Leiden - Tel. 20319 Geen t.v. bij wedstrijd Nederl.Joego-Slavië HILVERSUM (A.N.P.). De voetbal wedstrijd NederlandJoego-Slavië, op woensdag 1 november, zal niet door de N.T.S. worden uitgezonden. Deze keer zal worden volstaan met een beeld- verslag van tien minuten, dat op de wedstrijdavond van 22.85 tot 22.45 uur op de beeldbuis wordt gezet. Johnny's Bophietje (dezelfde van de ranja) heeft gistermiddag getoond hoe zij de voorjaarsmode van 1968 het liefst nou tien. In tegenstelling tot haar Parijse oóllega's als daar zijn Cardin en Yves St. Laurent, die het kniewerk weer toillen bedekken, schrijft Sophie haar merendeels hippe clientèle nog steeds mini voor. De functie van Anton Geesink, die ook op de show aanwezig was, bleef enigszins in het vage. Aan judopakken is immers geen mini besteed

Leidse Courant | 1967 | | pagina 2