Een radicale K.V.P. wint verloren kiezers terug Meerderheid winkeliers wil middag-wandelpromenade DAG DER VER. NATIES HERDACHT IN BURGERZAAL VAN LEIDSE STADHUIS PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 25 OKTOBER 1967 Oud-minister Drs. P. W. M. Bogaers in Leidem Inleiding door professor Panhuys over ontwapening In de Burgerzaal van het Stadhuis werd gisteravond een byeenkomst ge houden in het kader van de herdenking van de Dag der Verenigde Naties. Bur gemeester Van der Willigen leidde de avond In met een kernachtige schets van de betekenis van de Verenigde Naties. Het Instituut, dat het verlangen naar vrede voor de mensheid belichaamt, Is het ten volle waard dat men er een mo ment van bezinning aan wydt, aldus de burgemeester. Het programma ver meldde een muzikaal optreden van het •leugdkamerorkest Lelden o.l.v. Henk Brlër en een voordracht door prof. Jhr. mr. H. F. van Panhuys, hoogleraar In het volkenrecht aan de Rijksuniversi teit te Lelden over het onderwerp: „De betekenis van de Verenigde Naties in een bewapende wereld". Het concerteren by de herdenking van de Dag der Verenigde Naties ls op in ternationale schaal tot een traditie ge worden. Het Jeugdkamerorkest plaatste zich in die traditie met een Concert voor strykorkest en twee hobo's van J. S. Bnch en het Concerto Grosso op. 3 nr. II van G. F. H&ndel ln een verfynde uit voering die ln de Burgerzaal ook akoes tisch goed tot zyn recht kwam. ERNSTIGE WERELDSITUATIE Prof. Panhuys noemde de situatie van het ogenblik in de wereld bijzonder ern stig. Een teken van de verslechtering van de verhoudingen zag hij in Oe Thants initiatief geheime vergaderingen te beleggen met de leden van de Veilig heidsraad. Overal ln de wereld kunnen vonken tot grote vuren leiden. Hoewel de Verenigde Naties waardevolle pogln- Filmclub 16 vertoonde „Prima della Revoluzione" Gisteravond draalde voor leden van de Filmclub 16 van de Leldse Volks universiteit K. St O. In de Jaeobazaal van De Burcht de Italiaanse film „Pri ma della Revoluzione" (De jaren vóór de revolutie) van Bernardo Bertoluccl Deze Bertoluccl Is vooral bekend en by de fynproevers geliefd om de door hem gemaakte film „La eontmare seeca" (Het gebeurde aan de Tiber). Het is een goede gedachte geweest van K. O. om nu zyn laatste film ln Lelden te vertonen. Bertoluccl geeft in deze film op voortreffeiyke wyze een beeld van zyn kwaliteiten als cineast. Het verhaal op zich ls geborduurd op een betrekkelijk eenvoudig gegeven. Een Jonge man, Fabrlzlo. afkomstig uit een gegoede familie, wil breken met zyn mlllleu en besluit het op te nemen voor het proletariaat en, hoezeer hij zijn best ook doet; hy mist de aanslui ting met die kringen die een zekere reserve ten opzichte van hem in acht nemen. Ook Is door het verhaal nog een hopeloze liefdesgeschiedenis verweven. Hoewel de ontwikkeling ons Inziens wel wat korter had gekund, en sommi ge scènes te breed zyn uitgesponnen, wordt het geheel toch ruimschoots ver goed door de byna dichterlijke wyze, waarop Bertoluccl de camera weet te hanteren. De overgangen van zyn beel den zijn subliem en het Is alleszins be- grypeiyk dat hy In Cannes de prys van de Internationale Filmkritiek behaal de. WIJ blijven het echter betreuren dat het een 16 mm-cople was met alle na delen van dien. Ook de geluidsweergave was verre van goed Mr. J. Bergmeyer die een korte inleiding hield, wekte alle leden van de filmclub 16 op om even tuele suggesties of voorstellen die de filmclub kunnen verlevendigen aan het bestuur door te geven. LEIDERDORP Klein-industrieterrein in Leiderdorp uordt bouwrijp gemaakt In het kader van de realisering van het bestemmingsplan Zijllaan en Meije- polder dient thans te worden overge gaan tot het bouwrijp maken van de aan het fabriekscomplex van de N.V. Vereertigde Touwfabrieken grenzende grondstrook, die bestemd is voor de vestiging van kleine ambachtelijke be drijven. Aan de gelijktijdig aan te leg gen weg tussen dit industrieterrein en de bouwsector Zylhoff is de naam „Lijnbaan" gegeven. De kosten van het bouwrijp maken van dit industrieterrein en van het graven van de singel zullen f 159.000 bedragen. B. en w. stellen de raad voor b. en w. machtiging te geven tot onderhand se aanbesteding. gen aan de dag leggen de vinger op de wonden te leggen, biyft het resultaat doorgaans onbevredigend en de V.N. schieten ln de grote kwesties van oorlog en vrede zonder meer tekort. Dit biykt ln Vietnam, dit Is gebleken tydens de oorlog ln het Midden-Oosten. ONTWAPENING In het bijzonder ging de Inleider na der in op het ontwapeningsvraagstuk als een van de problematieken waarmee de VN te maken hebben. Sinds de oprich ting van het instituut werden vele ont wapeningscommissies in het leven geroe pen, die echter slechts uitbreiding van de conflicten konden registreren. Tussen de VS eu de USSR ontrolden zich ein deloze discussies over de beperking van de bewapening, zonder dat ooit 'n stap voorwaarts werd gezet. Grondslag van het falen ligt voornameiyk In de neuro tische angst van de Russen voor inspec tie op het eigen grondgebied. De bete kenis van de VN by deze discussie ligt in de beïnvloeding van het gesprek, het weer op gang brengen van de in het zand gelopen wagen. RESULTATEN Tot de gunstige resultaten, die ten minste bereikt werden zyn o.a. het ver drag van Moskou (1963), dat stopzet ting van de kernproeven regelde, het Verdrag voor het behoeden van de kos mische ruimte tegen militarisme (dit jaar) en de Instelling van de Internatio nale Organisatie voor vreedzame toe passing van kernerengie (1957) te re kenen. Nietemln biykt elk van deze in stellingen aspecten te bezitten, die de werking geheel of gedeelteiyk verlam men. Het gety voor de non-proliferatle ls gustig geweest, aldus prof. Panhuys, maar het gety begint te verlopen. Tot slot merkte de inleider op, dat over het algemeen gezien weinig positief tot stand gekomen ls door bemiddeling van de VN, maar dat men zich altyd nog kan afvragen hoe de wereld er uit zou zien, als dit wereldforum niet zou be- Na behandeling van schriftelijk Inge diende vragen sloot ds. J. Th. Mackenzie, voorzitter van de Leldse Commissie voor Internationale Samenwerking, de byeen- kom8t. NADRUK OP CHRISTELIJKE INSPIRATIE „Als de KVP in grote meerderheid zou aanvaarden dat christelijke politiek per definitie radicaal-progressief dient te zijn, dan zou een groot deel van de kiezers, die de KVP bij de laatste verkiezingen hebben verlaten, terug keren". Deze woorden zijn van de oud-minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, drs. P. W. M. Bogaers, nu één der voormannen van de christen-radicalen Hij sprak tijdens een bijeenkomst gisteravond in het groot auditorium van de universiteit te Leiden, in het kader van een serie lezingen over politieke partijvernieuwing in Nederland. Deze reeks wordt georgani seerd door de Leidse Volksuniversiteit, het Studium Generale en het algemeen corpsdispuut „Doctrina". Ondanks deze drievoudige auspiciën was de belang stelling gisteravond matig. Doctrina-praeses Van Tuyll van Serooskerken moest de aanwezigen zelfs verzoeken zo ver mogelijk naar voren te schuiven. Het groot-auditorium bleek toen voor de helft vol te zijn. ruimte, werk, voedsel, onderwys, gezond heid, mogeiykheden tot persooniykheids- vorming. In dit verband wees hy op de noodzaak tot ontwikkelingshulp (beter: ontwikkelingssamenwerking). Over het woningtekort zei de oud-minister van Volkshuisvesting: „Elk beleid dat de Prof. dr. H. Daalder, hoogleraar al- j woningbouw zou verminderen dient te Stembusakkoord noodzakelijk hier ln de politieke wetenschappen, leidde drs. Bogaers kort in. Diens overzichte- ïyk. puntsgewys opgesteld betoog waz getiteld: „Naar een progressief samen werkingsverband" Drs. Bogaers legde in zyn gehele rede sterk de nadruk op de christeiyke in spiratie in de politiek. „De Christenen willen aan het evangelie een eigentydse uitwerking geven. Ik spreek liever partyen op Christeiyke grondslag niet van christeiyke partijen. „Christe- ïyke politiek" is veel te hoog gegrepen; wèl mogelijk is een politiek van Chris tenen op basis van een zo goed moge- iyke uitwerking van het evangelie", zei de heer Bogaers. Politiek op christeiyke grondslag moet volgens hem per definitie een radi caal-vooruitstrevende politiek zyn; zo'r politiek heetf echter niet het monopolie op vooruitstrevendheid. „Om zyn denk beelden ln praktyk te brengen kan het niet alleen: men heeft geiykgerichte groeperingen nodig om met hen eer meerderheid te worden. Anders kan mei niet tot radicaal-vooruitstrevende poli tiek komen". Strijd Het centrale punt van een radicaal christeiyke politiek dient volgens drs, Bogaers te zyn: een niet aflatende stryd tegen toenemende maatschappeiyke on vrede op materieel en geesteiyk vlak. Deze onvrede is het gevolg van het doorbreken van of tekort aan woon- HAARLEMMERSTRAATGAAT PRATEN MET GEMEENTEBESTUUR Een royale meerderheid van Haarlemmerstraat-winkeliers heeft zich gister avond uitgesproken ten gunste van de instelling van een z.g. wandelprome nade gedurende de middaguren op alle werkdagen. In het komend overleg tussen de winkeliersvereniging van de Haarlemmerstraat en het college van b. en w. van Leiden zal het bestuur, dat gisteravond gekozen werd, voorstellen de Haarlemmerstraat van maandag tot en met vrijdag gesloten te verklaren van 13 tot 17 uur en op zaterdagen van 10 tot 17 uur voor alle rijverkeer. In de uren voor het begin van de wandelpromenade wil men de bestaande verkeersregeling handhaven. Zoals bekend hebben de winkeliers van de Haarlemmerstraat zich onlangs verenigd, nadat het gemeentebestuur bij de onlangs verschenen begroting voor 1968 te kennen had gegeven, dat er iets zal moeten gebeuren met de Haarlemmerstraat. Van een vlotte door stroming tijdens de spitsuren is al lange tijd geen sprake meer, terwijl boven dien dringend maatregelen gewenst zijn uit het oogpunt van verkeersveilig heid. Dit laatste is vooral het geval ter hoogte van de Hartebrugkerk en de Donkersteeg. In het voorwoord bij de begroting voor 1968 stelden b. en w. onder meer de insteUing van een wandelpromenade ter discussie. Bovendien bleken de aanwezige winkeliers ook nog voldoende ver trouwen te hebben in het specifieke karakter van de Haarlemmerstraat, dat men samen heeft opgebouwd en dat voor de consument van Leiden en omgeving voldoende attracties in houdt om desnoods enkele honderden meters te lopen vanaf de bushaltes. Wel zal het comité van winkeliers er bij de gemeente op aandringen, dat zo spoedig mogelijk de park eer mogelijkheden in de directe omgeving van de Haarlemmerstraat worden uit gebreid. In de Vrouwencamp is daar voor volop ruimte voor aanwezig. Als er parkeerplaatsen worden ingericht acht men het wel gewenst, dat er ook maatregelen getroffen zullen worden tegen het z.g. lang-parkeren. In plaats van het voorlopig comité werd op deze vergadering een defini tief comité gekozen. Behalve de waar nemend voorzitter, de heer A. Voort- man. die de meeste stemmen op zijn naam verzamelde, werden gekozen de heren N. Zandvliet, J. van Zijp, A. Kastner, P. Demmenie, A. van Noort, H. Pannekeet en H. Fetz als reserve. Een naam aan de winkeliersvereni ging werd nog niet gegeven. Het be stuur zal daarvoor in de komende tijd suggesties doen. Gedacht wordt bij voorbeeld aan een prijsvraag voor het personeel. Ter vergadering kwam ook het pro bleem van de „mootjes" Haarlem merstraat ter sprake. Bij acties in winkelweken en op koopavonden treden telkens verschillende delen van de Haarlemmerstraat onafhanke lijk van elkaar op. In de toekomst willen velen op dit verandering zien. De voorzitter zegde namens het be stuur toe, dat men zal trachten de verschillende verenigingen in de toe komst meer naar elkaar toe te bren gen. Voor een gezamenlijke presenta tie aan het kopend publiek werd dit belangrijk geacht. De voornaamste taak blijft voorlopig echter^ aldus de heer Voortman, dat de nieuwe vereniging het maximaal haalbare voor de winkeliers probeert te bereiken in het overleg met het gemeentebestuur. Inspraak gewenst bij besluitvorming Na hot bekend worden van het ge- r/;ent«-!:jK voornemen heeft direct een uantal middenstanders een comité gevormd en een enquête uitgeschre ven onder alle collega-winkeliers, om dat men het noodzakelijk en gewenst achtte, dat indien er iets met de Haar lemmerstraat zou gaan gebeuren, ook de direct betrokkenen een behoorlijke inspraak zouden krijgen bij de be sluitvorming ten aanzien van nieuwe maatregelen. Ruim zestig procent van alle winkeliers reageerde positief op de enquête van het voorlopig comité. Op de vergadering gisteravond in de Stadsgehoorzaal onder voorzitter schap van de voorlopige voorzitter, de heer A. Voortman, zijn vele alterna tieven voor een betere regeling dan de huidige aan de orde geweest. De vraag bijvoorbeeld of het euvel van het lang-parkeren, een oorzaak van veel ongemak voor het kopend publiek, niet beter bestreden kan worden door het plaatsen van par- keermeters werd vrijwel unaniem ne- gatief beantwoord. Men voorzag noR grotere problemen voor het laden en <->p de vergadering van de Haarlemmer- lossen van goederen voor de zaken, i straat-winkeliers heeft de voorz. van de terwijl ook de meters zelf op de Leldse Middenatandscentrale, de heer J. smalle trottoirs veel ongemak zouden C. J. Lambermont, gisteravond nnedege- veroorzaken voor het winkelend pu- 1 deeld op welke avonden ln december bliek. Kinderen lopen er tegen op, de zaken geopend kunnen zijn. kinderwagens worden er door bescha- Krachtens de gemeenteiyke verorde- digd. als men net even te veel be- ning ia het toegestaan in de periode van langstelling heeft voor de etalage etc. 29 november tot en met 4 december de graven aan de zijde, waar het water winkels geopend te houden tot 21 uur, via de injectiebuizen in het bad ge- Tot 21 uur mogen de winkels ook ge- voerd werd. Geconstateerd werd, dat opend zyn van 20 december tot en met 23 de buizen van het bad. dat pas twee december en op 30 december. De ge-seizoenen in gebruik is geweest, reeds meenteiyke verordening ls in zoverre op vele plaatsen volkomen verteerd niet bindend, dat iedere winkelier zelf j en doorgeroest waren, kan beslissen of hij al dan niet zijn win- 'n hoeverre sprake is van ongewone kei zal open stellen in de aangegeven pe- oorzaken of nalatigheid tijdens de rtoden. bouw is nog niet bekend. TNO en des- Over een vaste koopavond op vrydag,van gemeentewerken heb- zoals byvoorbeeld in Alphen. kan nog niets worden medegedeeld, aldus deelde de voorzitter van de Centrale mede, op vragen van middenstanders, die veel prys stellen op een dergeiyke koopavond. „Men dient te bedenken, dat een koop avond een zaak ls, waarin de belangen van drie partijen meespelen: van de middenatanders, van het publiek en van stellig niet op de laatst* plaat bet Koopavonden in St. Nicolaas- en Kersttijd Openbaar vervoer Zeer langdurig en ook zeer uitlopend werd er gesproken over de eventuele bevordering van het openbaar ver voer. Aanvankelijk neigde men in de richting van een gesloten verklaring op zaterdagen van de hele Haarlem merstraat voor alle rijverkeer met uitzondering van het openbaar ver voer, dat (ier stopplaatsen in beide richtingen zou moeten krijgen. Uit. eindelijk kwam toch het bovenstaan de voorstel met instemming van na genoeg alle aanwezigen circa 85 man boven drijven. Hoe aantrek kelijk de bevordering van het open baar vervoer ook moge lijken, aldus In het kort de redenering samengevat, de gewenste rast en veiligheid het personeel. Ernstige gebreken geconstateerd in zwembad „De Vliet" Aan de zgn. injectiebuizen van het zwembad „De Vliet" zijn onlangs ern stige gebreken geconstateerd. Tijdens 't zwemseizoen bleek, dat steeds meer water op de perrons rond het bassin bleef staan, terwijl bovendien ook roestwater naar boven kwam. Een dragline heeft onlangs een sleuf ge- ben de zaak nu in onderzoek, doch reeds zeker is. dat het herstel van de bulzen een post van enige tienduizenden guldens zal vergen. Voor wie de schade zal zyn ls nog evenmin bekend. VOORSCHOTEN Geslaagd Aan de Ned. Econ. Hoge school te Rotterdam is geslaagd voor het kand. ex. econ. wetenschappen de heer E. P. Lander. worden verworpen". Een stembusaccoord behelst een ge- meenschappeiyk mlnlmum-verhuizings- programma dat de kern zal zyn van een eventueel regeringsprogram, en een ge meenschappelijke lijst van condidaat-ml- nisters. Drs. Bogaers noemde het een misverstand als zou een stembusaccoord een klakkeloos aanvaarden betekenen van wat andere partyen willen. „Zo'n accoord ls het mogeiyke resultaat van zelfbewust gevoerde onderhandelingen van partyen die weliswaar niet geiyk, maar wèl geiykgerlcht denken", zo be toogde hy. In de pauze konden er vragen worden gesteld. Deze hadden voor een groot deel betrekking op de relatie tussen geloof en politiek. Drs. Bogaers' repliek kwam er op neer, dat hy alle begrip en waar dering had voor mensen die hun inspi ratiebron elders zochten, maar deze mensen dan wel respect dienden op te brengen voor degenen die de christeiyke inspiratie als basis van het politiek han delen beschouwen. Over de kans van slagen van de chris ten-radicalen merkte de heer Bogaers o.m. op: „Ik zie nog niet dat de CHU als party voor de radicaal-vooruitstrevende groepering zal kiezen". Na afloop van de byeenkomst was nog gelegenheid „en petit comité" met drs. Bogaers van gedachten te wisselen. Burgerlijke Stand Geboren: Manon Louise d.v. T. v. d. Oord en C. H. v. Leeuwen; Astrid Eli- sabteh Regina d.v. H. Honsbeek en M. M. v. d. Kwaak; Hendrik Jan Willem z.v. M. J. Schutte en T. W. A. Buite man; Maria Elisabeth Henriëtte d.v. W. A. J. de Haas en J. P. Heemskerk; Claudy Wilhelmina Huberta d.v. W. J. J. v. d. Geest en J. A. M. Olyerhoek; Arthur Johannes Maria z.v. W. C. van der Lubbe en A. C. Luk; Johannes z.v. J. Holswilder en A. Bonarius; Petro- nella Johanna Jacobs d.v. J. J. Wervel man en A. J. Kleyne. Gehuwd: C. Vegt en D. Karstens. Overleden: J. v. Weerlee 84 j., w.v. P. W. v.d. Bosch; W Veneman 74 j., e.v. A. J. Duiverman; J. v. d Berg 75 j., m.; M. A. Kemmers 40 j., vr.; C. M. Hoeken 76 j., w.v. G. Francken; M. v. Roijen 62 j„ e.v. R. Mosselman; H. Flaman 81 j., w.v. N. Langezaal; C. J. v. Hoorn 46 j„ m.; L. A. Duthoij 70 j., e.v. S. N. v. Nielen; A. J. v. Kan 67 j„ m.; H. Wendt 80 j., w.v. M. J. Dool. LEIDSE AGENDA WOENSDAG 25 OKTOBER Vereniging voor Pedagogiek - 20.00 u. Forum over sexuele voorlichting op de lagere scholen, Breestraat 85. Leldsche A'erenlging Postzegelverza melaars - 20.00 u. Gebouw Steenschuur. Selsklp Fryslan - 20.00 Antoniusclub- huis, toneelstuk. „Door Eendracht Verbonden" - 20.00 Gebouw Christelijke Belangen. DONDERDAG 26 OKTOBER Kon. Ned. Mij voor Plantkunde Concours Bloemschikken. Gebouw Leger des Heils, 19.00 uur. Katholieke Verkenners Petrus zaal, 20,00 uur. R.K. Bond van Bejaarden en Gepen sioneerden Toneelavond. Antonius- clubhuis, 19.30 uur. Lezing van ir. H. H. Vos over „De slag bij Hastings en de Burcht te Lei den". De Lakenhal, 20.00 uur. VRIJDAG 27 OKTOBER Ned. Vereniging voor Huisvrouwen Stadsgehoorzaal, 14.00 uur. Openingsavond Louise de Coligny- school, 19.30 uur. NZH-feestavond Stadsgehoorzaal, 19.30 uur. Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek „Tot hulp der menschheid" Hooigracht 48, telefoon 21060. OEGSTGEEST Fietser (16) ernstig gewond na val Op de Rljnsburgerweg onder de ge meente Oegstgeest Is gisteravond nabjj de bocht richting Rynsburg de wiel rijder J. C. (16) uit Rijnsburg l»y een val ernstig gewond geraakt. Het onge luk gebeurde waarschyniyk, doordat de Jongen met hoge snelheid door een kuil by een uitrit Is gereden en daarby de macht over het stuur is kwytgeraakt. Het slachtoffer, dat met een inwen dige bloeding naar het Academisch Ziekenhuis ls overgebracht, reed naast een bromfietser, de 16-jarlge G A. S. uit Katwyk, en had om snel mee te ko men zijn rechterschouder vastgehouden. Op een gegeven ogenblik voelde de be stuurder van de bromfiets, dat de fiet ser had losgelaten, en hoorde een klap. De jongen lag toen al op de grond. De juiste oorzaak van het ongeval is nog niet bekend, omdat het slachtoffer nog niet kan worden gehoord. VLAG UIT BIJ HUGO DE GROOT Hugo de Groot ls vanouds in Oegst geest zeer bekend. Het oude bedryfs- pand van deze „warme" bakker aan de Kempenaerstraat 111 kon de eisen des tyds niet meer voldoende opvangen, zo dat tien weken geleden de fa. W. den Dubbelden, aannemers, begon met een in grijpende verbouwing. Gistermiddag kon de voorzitter van Oegstgeest Actief de heer L. M. Trijselaar, als een der eersten de familie De Groot met een geestige speech gelukwensen met de mo derne winkelinrichting. Namens O. A. werd een fraaie bloemenmand ten ge schenke aangeboden en de collega's war me bakkers uit Lelden en Oegstgeest zorgden voor een kolossale fruitmand. In de zaak zelf heeft men beduidend aan ruimte gewonnen. Ruimere etala ges doen alle soorten brood, het zyn er vele, volledig tot hun recht komen. Dierenfokkers uit Lisse hielden quiz Dinsdagavond werd een zeer druk be zochte vergadering gehouden var Pluimvee- en Konynensportvereniging „Lisse en Omstreken" in gebouw „Sal- vatori" te Lisse. Voorzitter N. J. Pol heeft een deskundige beschouwing gege ven over de te Utrecht gehouden ten toonstelling van „Ornlthopholla", waar naar met veel aandacht geluisterd werd. De heer Dol, bevoegd keurmeester voor pluimvee, ls terzake zeer deskundig en kon aan de dierenfokkers naar aanlei ding van deze tentoonstelling goede ad- vlezen geven. Door het bestuur was in het eigen or gaan „De Grendel" een prijsvraag uitge schreven welke door de heer Bos uit Sassenheim werd gewonnen. Er werd voorts deze avond een quiz gehouden waaraan werd deelgenomen door kippenfokkers en konynenfokkers. In de groep konijnenfokkers namen aan de quiz deel de heren D. van 't Wout, E. Luyk. C. van der Ploeg en K. Suyk Sr., terwyi ln de groep konynenfokkers zit ting namen de heren G. van Egmond, J. de Jong, G. van der Drift, A. van Duin en D. Tolsma. Jury werd gevormd door de heren N. van Buggunum en N. Dol Jr. Er werd een vurige stryd geleverd door deze twee groepen, welke stryd tot uit slag had, dat de groep kippenfokkers het won met 140 punten, terwyi de konynen fokkers genoegen moesten nemen met 137% punt. De vragen betroffen het fokken der dieren en de uitwendige vorm der dieren in alle facetten. Het was voor de aanwezigen zeer leerzaam deze quiz bij te wonen! VERTROKKEN PERSONEN IN LEIDEN VERTROKKEN PERSONEN (van 4 okt. t/m 11 okt.) N. Spaargaren en fam., Hoge Rijn dijk 2 naar Alkemade, Voorweg 23; J. W. I. Velthuijzen en fam., Oude Singel 132 naar Bodegraven, Am bachtshof 17; L. G. Elstgeest en fam., Hogewoerd 4 naar Leiderdorp, Hoofd straat 156; P. Holle en fam., Vijf Mei plein 78 naar Oegstgeest, Carel Fabri- ciuslaan 8; B. K. Benninga en fam., Jacob Romansstraat 14 naar Leidschen- dam, Hazelaarlaan 15; H. van der Starre en fam., Fred, van Eedenlaan 27 naar Leiderdorp, Laan van Ouder zorg 129; W. van der Kraan en fam., Beethovenlaan 141 naa Alphen a/d Rijn, Robijnstraat 6; F. W. Nederlof- van Bleijswijk en fam., Meloenstraat 34 naar Tilburg, Twentestraat 117; F. Pardon en fam.. Leliestraat 76 naar Alphen a/d Rijn, de Hoorn 418; L. B. A. van de Putte en fam., Herengracht 96 naar Bussum, Amersfoortsestraat- weg 95; J. Salk en fam,. Schubertlaan 90 naar Oegstgeest, Zonnebloemlaan 45; T. S. Liem en fam., Jac. Romans straat 2 naar Leiderdorp, Essenpark 3; T. Segaar en fam.. Granaathof 5 naar Middelharnis. Wilgenlaan 10; W. van der Reijden en fam.. Prinsenstraat 15 naar Leiderdorp, Rozenburg 13; A. Vijlbrief en fam.. Medusastraat 13 naar Rijnsburg, Camphuisstraat 112; W. den Heijer en fam., Haarlemmerweg 54 n. Rijnsburg. Burgem. Hermanstraat 3; K. van Schagen en fam., Schubertlaan 161 naar Leiderdorp, Mauritssingel 104; F. G. J. van den Broek en fam., Pas teurstraat 42a naar Alphen a/d Rijn, Gouwestraat 17; H. A. G. Hooijmans en fam.. Marnixstraat 15 naar Noordwij- kerhoul. Hoogstraat 14; A. Beumer en fam.. Koningstraat 35a naar Alkmaar. Vincent van Goghlaan 83; P. van der Reyden, Prinsenstraat 15 naar Leider dorp, Rozenburg 13; M. Vallentgoed. Jac. Urlusplantsoen 264 naar Rotter dam, Mauvelaan 11; J. C. P. Remmers waal, Utr. Jaagpad 264 naar Voor schoten, Schramlaan 8; S. Favier, De laat Kanterstraat 2 n. Katwijk. Nach tegaallaan 5; W. M. La Feber, Wagner- plein 26 naar Hillegom, Jul. van Stol berglaan 114; N. Begeman. Aalmarkt 16 naar Wassenaar, Pr. v. Wiedlaan 38; M. C. Marcelis, Ververstraat 27 naar Katwijk, Overrijn 7; A. Chit Ali, Knep- pelhoutstraat 33 n. Libanon; L. Stuart, Beschuitsteeg 8a naar Breda, Molen straat 19a; F. W. S. Wanrooij, Bree straat 51a naar 's-Gravenhage, Hya- sinthweg 46; I. A. C. Pot. Witte Rozen straat 18 naar 's-Gravenhage, P. Hein- straat 84b; A. C. J. Jonkers, Witte Sin gel 4 naar Noordwijk, Kon. Astrid Boulevard 39; I. I. Wensel, Rijnsbur- gerweg 10 naar Tiel, Plataanstraat 9; H. M. Nicolaas-Monk, Rijnsburgerweg 10 naar 's-Gravenhage, Naaldwijkse- straat 95; M. J. H. Moonen, Bredero- straat 24 naar Noordwijk, Lindenplein 1; C. M. de Rooij-Vervoort, Roodborst- straat 43 naar Oegstgeest, Anna van Burenlaan 14; K. van der Pijl, Bree straat 14 naar Papendrecht, Erasmus- plein 6; W. A. M. Houdijk, Hooigracht 15 naar Boskoop, Goudse Rijweg 226; K. G. Bakema, P. J. Blokstraat 47 naar Rotterdam, Nolenstraat 57a; H. Smit- tenaar-van Klink, Zaanstraat 151 naar Katwijk, Nachtegaallaan 5; D. Jansen, Falckstraat 20 naar Alphen a/d Rijn, Robijnstraat 24; H. E. Keizer, Rijns burgerweg 124 naar Dalfsen, G 105; M. E. Jonk, Rijnsburgerweg 30 naar 's-Gravenhage, Nieuwe Parklaan 70; A. Kloosterman, Calandstraat 64 naar Valkenburg-Houthem, Wilhelminalaan 15; C. I. M. M. V. van der Helm-Elder- borst, Zonneveld straat 4 naar Leid- schendam, Pr. Annalaan 159; D. N. Brongersma, Jan van Goyenkade 9 naar Amsterdam, Bloemgracht 661; G. L. J. M. Postma, Vreewijkstraat 23 naar Hoogwoud, Plantsoen 4; J. Ufkes, Utr. Veer 27 naar Noordwijk, Nieuwe Zeeweg 1; E. J. G. Muntinga, Plantage 4 naar Groningen. Boterdiep 7a; J. Wernink, Plantsoen 79 naar 's-Graven hage, Roodbostlaan 16; J. J. Kamp, Rapenburg 56 naar Rotterdam, 's-Gra- venwetering 53; R. R. Newell, Groen- hovenstraat 20 nr Groningen, School- holm 2a; C. W. A. M. de Rooij, Noord einde 50 naar België; C. A. M. Verwa ter. Papengracht 23 naar Nederlandse Antillen; K. Tiktak. Varkenmarkt 4 naar Groningen, Houtzagersstraat 45; M. Vetter. Nieuwe Rijn 96 nr. Eindho ven, P. Dondersstraat 62; P. J. V. Weg- man-Kloots, Oude Singel 50 naar Zoe- terwoude. Hoge Rijndijk 132; W. J. van Dijk, Seringenstraat 31a naar Arnhem, Rupelmondestraat 10; A. B. Fennis- Zwetsloot, Stieltjesstraat 8 naar Hil versum, St.-Vitusstraat lib; R. G. van Ginkel, Verdamstraat 54 naar 's-Gra venhage, Fahrenheitstraat 717; K. Gor dijn, AJexanderstraat 24 naar Katwijk, Fazantstraat 16; M. A. Kraal-Wesselius, Lage Rijndijk 43a naar Leersum, Ma- joorsweg 2; M. C. W. Kroon, Leeuwe rikstraat 8 naar 's-Gravenhage, Van Boetzelaeriaan 64; H. C. Ravensber- gen, Pres. Steinstraat 7a naar Canada; M. W. Wong, Bachstraat 150 naar Su riname; F. J. Hooijkaas, Leliestraat 94 naar Zeist, Krullelaan 35; A. Westmaas, Oude Rijn 96 naar Wageningen, Gla- diolenstraat 34. Adjudant A. Koerten, Groepscom mandant van de Rykspolitle te Oegst geest, neemt op 30 oktober officiéél af scheid in een besloten byeenkomst in het gemeentehuis. Daarna stelt hy van 17.30-19.00 uur zyn woning (Dorps straat 66) open voor een ieder die af scheid van hem wil nemen. WARMOND „Atleta" treedt op voor de bejaarden Het bestuur van de bejaardensocië teit te Warmond laat niets onbeproefd om de bejaarden zo nu en dan een pret tige middag te bezorgen. Zo heeft het bestuur het circus „Atleta", dat, zowel binnen als buiten de gemeente een by- zondere faam geniet, bereid gevonden o mop zaterdag 28 oktober a.s. 's mid dags om half drie in ,,'t Trefpunt" eeD voorstelling te geven met een voor deze gelegenheid uitzonderlijk programma. Verwacht wordt dat vele bejaarden van deze unieke gelegenheid gebruik zul len maken. PAUZE TERLOOPSE OPMERKING Voor „Vrij Nederland" heeft de voor zitter van de Ned. Televisie-stichting, de heer Schüttenhelm, een uitvoerig vraaggesprek gehad. Die meneer Schüt tenhelm is een boeiende en levenslus tige persoonlijkheid, geplaatst in een interessante baan. Zo'n vraaggesprek met hem springt van tak op tak, van boom op boom als een ongrijpbare eekhoorn, die hazelnoten in het rond strooit. Het lijkt allemaal speels. „Ik zal ook naar de jeugd te kijken. Ik kan in m'n idealen niet oud worden." Het lijkt een spel; het is een levens kunst, die rechtstreeks voortkomt uit een terloopse opmerking: „Ja, religie is een enorme vreugde voor me. Le ven, waanzinnig om dat te zeggen, met God. Belachelijk, te spreken, te han delen Maar 't kanDe bele ving van de religie is veranderd. Kwestie van ervaringsbeeld, 't Is alle maal winst, 't Is niet om je te ver velen." LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 19-25 okt. Camera: Qui êtes vous Polly Maggoo (14) jaar. Dagelijks 2.30 en 8.00 uur. Zondag: 2.30 en 8.00 uur. Lido: Dr. Zjivago (14 Jr.) prolongatie. Dagelijks en zondag 2.15 en 7.30 u. Luxor: Agent 077 Operatie Marokko. (14 jaar). Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Hou de trein ln het oog (18) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Mijn Prinses (18). Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: De Prooi (18 Jaar). Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. PUNT „Een echte kapitein behoort met zijn schip ten onder te gaan." KORRELTJE Het is een daad, even zeldzaam als hoog te schatten, met veel mensen zaken te doen zonder ooit God of zich zelf te vergeten.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4