ZWEMCOACH ROB KERKHOVEN: „GEPRAAT OVER DE HOOGTE IS VERLEDEN TIJD" WORDT HET EEN WITTE WINTER? Huppen geen schijn van kans LADING STICKS VOOR PAKISTANI BTonchïleften of een venijnige, hoe-houden-we-het-warm-winter? Niks aan de hand als er dan bij u een kolenhaard brandt. Kolen volop. Altijd voorraad bij de hand. Van niemand afhankelijk En kolenwarmte is de prettigste warmte. Gezond. Door-en-door behaaglijk. Voelbaar in de verste hoekjes. Voor 5 minuutjes aandacht per dag bent u verzekerd van de lekkerste warmte, het gezelligste vuur. Van kolen! Wim Keizer vervangt Jan van der Hoek in Oranjeteam volleybal Alle zorg aan lich. opvoeding DINSDAG 24 OKTOBER 1967 DE LEIDSE COURANT MEXICO CITY Rob Kerkhoven is vrij positief. „Over Ie hoogte hebben we het al lang niet meer. Dat is verleden tijd. De prestaties zijn nu zo'n beetje gelijk aan dis op zeeniveau en in de komende dagen zal moeten blijken welke resultaten de langdurige trai ningskampen, eerst in Zeist en daarna in Mexico City, hebben afgeworpen. Ik reken wel op een paar me dailles en in ieder geval op finaleplaatsen. De con- :urren|e zal echter zwaar zijn, vooral van de Amerikanen, die in groot aantal aanwezig zijn. De kroon spant de 800 meter met twaalf Amerikaanse zwemsters onder de twintig deelneemsters Morgen begint, na atletiek, het tweede belangrijke deel van het voor-olympische programma: zwemmen, dat tot en met zaterdag zal duren. Coby Sikkens bijt het spits af van de Nederlandse afvaardiging. Zij gaat morgenochtend in de eerste serie van de 100 meter rugslag van start in de wetenschap, dat haar 1.10.2, die zij dit seizoen liet afdrukken, genoeg kan zijn voor een finaleplaats. Over vier series verdeeld starten don- Ierdag da 100 meter vrijeslagzwemsters, onder wé Mirjam van Hemert. Vanzelf- uprekenc is alle hoop weer gevestigd ■>p Ada Kok. De Amsterdamse zwemin- structrke is de grootste favoriete op de 100 en 200 meter vlinderslag. Zij zal op ie kortste afstand nog de meeste tegen- rtand ordervinden van de Amerikaanse Ellie Daniel (1.05.7), Claudia Kolb 1.06.1) en Lynn Vidali (1.06.3). Op de 100 metor vlinderslag lijkt de Nederland- wereldrecordhoudster rechtstreks op le hoogste trede van het ereplatform af te stevenen. Met haar fameuze we- •eldrecorc (2.21.0) is zij bijna drie se conden sieller dan haar grootste rivale, de Amerikaanse Ellie Daniel, die eens ,23.9 zwom. Stiefmoederlijk Ada Kok komt met Mirjam van He mert ook nog uit op wat Rok .Kerkho- „een in Nederland stiefmoederlijk bedeeld nummer" noemt: de 200 meter vrije slig. De Nederlandse zwemcoach ziet op 3eze afstand geen successen voor zijn zwemsters. Betty Heukels, die op de 100 meter vlinderslag in dezelfde serie als Adi Kok start, zal het op de 400 meter wisselslag bijzonder moeilijk krij gen. Zij kan niet in topvorm als zij is nauwelijks enigszins in het spoor blij- 'an zwemsters als Claudia Kolb (met een fantastische 5.08.2 houdster van het wereldrecord), Sue Pedersen (5.15.0), Lynn Vidaï (5.20.2) en de Europese re cordhoudster Sabine Steinbach (5.25.6). Een kans op een medaille zit er wel In op de 4 x 110 meter wisselslag. Onze da mes zullen als sterkste landen de Ver. Staten, Hongarije en Oost-Dultsland naast zich op de startblokken vinden. Brons es misschien zilver moet bereik baar worden geacht voor Coby Sikkens, Betty Heukels, Ada Kok en Mirjam van Hemeri. Besta kansen Dirk Langerhorst, de enige mannelijke Nedfrlanöse vertegenwoordiger, zal star ten op de 200 en 1500 meter vrije slag i le 200 meter vlinderslag. „De beste kaïsen voor Dick liggen volgens mij op de 20f meter vlinder", aldus Kerkhoven. De Higenaar (2.14.0) start in zijn serie met O*.. Sergio Konov (2.10.6). Favorieten op dit nummer zijn bij afwezigheid wereldrecordhouder Mark Spitz Carl Robie (2.07.4) en de Zweed Peter Feil (2.09.9). Op de 200 meter vrije slag maakt Langerhorst met zijn 2.02.0 tus sen zwemmers, die allen onder de twee minuten zwommen, geen schijn van kans en ook op de 1500 meter kan hem geen hoge klassering toebedacht worden. Wereldrecord Verschillende wielrenners hebben gis teren wereldrecordpogingen gedaan op de cementen piste in Mexica-City. Slechts één slaagde. De Tsjech Jiri Daler brak het wereldrecord op de 5 km met staande start op een open baan met rulim vijf seconden. Zijn tijd was 6.05,64. Het oude record was in het bezit van de Italiaan Giorgio Ursi, die in juli 1965 in Rome een tijd van 6.11,07 op de klok ken bracht. De Tsjech probeerde daarna ook het wereldrecord op de 10 km met staande start te verbeteren. Hij bleef ongeveer vijf seconden boven het record, dat met 12.37,6 op naam van de Italiaan Ercole Baldini staat. Ook Klaas Balk ondernam aanvallen op wereldrecords. Zowel op de 500 me ter als de kilometer met vliegende start gelukte het hem niet de records te ver beteren. Het met een afstand van 47.347 meter In bezit van Rlvlère zijnde werelduur record heeft ook een aanval goed door staan. De Fransman Dupuoh kwam niet verder dan 44.910 meter. Geen lucht van. Ik kwam helemaal niet uit de voe ten. Ik had geen lucht. Het lukt me ook nooit in buitenlandse toernooien". De diep teleurgestelde Jan Huppen herhaal de het telkens weer na zijn nederlaag in de eerste ronde van het bokstoernooi in het vlieggewicht tegen de Bulgaar Ste- phane Panayotov. De oplossing was ech ter niet ver to zoeken. De fysiek veel sterkere Bulgaar gaf Huppen eenvoudig geen schijn van kans. In de derde en laatste ronde kreeg Huppen nog een waarschuwing voor kopstoot en na een serie op de maag kwam h(j in moeilijkhedenDe scheids rechter telde reeds, maar Hupper kon de strijd toch weer hervatten. De Bulgaar miste echter de klasse om via een van de onmacht van zijn tegenstander te profiteren. Boksen Jan Huppen is op de eerste dag van de Bulgaar Steph. Panayotov. Waterpolo zilver; 3. Ochyra (Pol) Wielrennen Sprintfinale: 1. Turrlnl (It). 2. Morelin (Fr). Acclimatisatie- periode O.S. zes weken LAUSANNE. Het Internationale Olympische Comité (I.O.C.) heeft be slist, dat de toegestane acclimatisatie- periode voor de deelnemers aan de Olympische Spelen van 1968 in Mexico, van vier weken zal worden uitgebreid tot zes toeken. Dit naar aanleiding van de ervaringen, die zijn opgedaan bij de voor-olympische spelen van vorig jaar en de internationale sportweken van '67. De Pakistaanse hockeyploeg, die deze week drie wedstrijden in Nederland speeltkwatn gisteren op Schiphol aan. Het gezelschap bracht een lading sticks mee, die er wel op duiden, dat de duels in ons land zeer serieus worden genomen. Van Vroonhoven jubileert DEN HAAG. Theo van Vroonhoven speelt zaterdag in de hockeylnterland- wedstrijd tussen Nederland en Pakistan zijn vijfenzeventigste wedstrijd voor het Nederlands elftal. (ADVERTENTIE) Hoestdronk in tabletvorm.95ct Wijzigingen in judoploeg DEN HAAG. In de Nederlandse judoploeg, die zaterdag in Parijs tegen Frankrijk uitkomt, zijn twee wijzigingen aangebracht. De Preyker zal in het middengewicht Jan Snijders vervangen, terwijl in het lichtgewicht Rob Boom de plaats van Karei Gietelink Inneemt. DEN HAAG Het bestuur van de Christelijke Technische school in Zw(Jn- drecht heeft geen verzoek tot verlof van Jan van der Hoek, die deel uit zou ma ken van het Nederlandse volleybalteam voor het Europese kampioenschap In Turkije, ingediend, omdat het dit In strijd acht met de belangen van het on derwijs in het algemeen en het niet In overeenstemming is met de principiële instelling van de school." Zoals bekend zijn over deze kwestie vragen gesteld ln de Tweede Kamer waarop staatssecretaris Grosheide (on derwijs en wetenschappen) antwoordde geen bezwaar tegen buitengewoon ver lof met behoud van salaris te hebben, indien daartoe een verzoek werd inge diend. In de verklaring, die gisteren door de voorzitter, de heer P. van Leeuwen, werd uitgegeven, zegt 't besiuur ver der dat Jan van der Hoek een volledige dagtaak aan de school heeft, zodat bij zijn afwezigheid 350 leerlingen twee lees tijden per week geen les zouden ontvan gen. Bovendien meent het dat door het verzoek tot verlof een precedent wordt geschapen en dat een dergelijk verlof een discriminatie tegenover andere aan de school verbonden leraren Inhoudt. Groot belang Een andere overweging, die het be- BART ZOET NIEUWE BAAS Wielrenner Dubois wordt professional I)EN HAAG Beroepswielrenner Bart Zoet en umateur Wim Dubois heb ben 'n profcontract getekend bij het Nederlandse extra sportieve merk Smith. Zoet, die in 1960 op de Olympische Spe len samen met Jan Pleterse, Eef Dol man en Gerben Karstens een gouden medaille won op de 100 kilometer ploe gentijdrit, reed al geruime tijd voor de Televizlerstal, dit per 1 januari wordt opgeheven. Dubois kwam in 1966 naar voren als een van onze meest vooraanstaande 'amateurs. Bij het wereldkampioen schap op de Nürnbergring werd hij tiende en verder boekte hij zeges in de semiklasslcker „Rund in Berlin" en de Nederlandse klassieke „De Omloop van de Kempen". Ook dit seizoen begon veelbelovend voor de jonge Zeeuw. Hij won op 1 april de Ronde van Noord- Holland. 'n Ernstige val in de Ronde van Fries land hield hem echter lange tijd uit het zadel, zodat hij pas in juli-augustus weer volop kon gaan trainen. Dat was te laat om in dit seizoen nog successen te kunnen boeken. Engelse league LONDEN. Sheffield Wednesday heeft na de gisteren gespeelde wedstrijd tegen Stoke City de leiding genomen ln de eerste divisie van de Engelse League. De uitslag was 1—1. Liverpool heeft een punt achterstand, maar een wedstrijd minder gespeeld. De uitslagen luiden: Sheffield Wednes day—Stoke City 1—1, West Ham Uni tedSouthampton 01, Wolverhampton Wanderers—Arsenal 82. stuur tot zijn beslissing heeft gebracht, is „dat kortelings van officiële zijde is vastgesteld dat de lichamelijke conditie van voor de militaire dienst gekeurde jongens zodanig is, dat tenminste een derde der kandidaten ongeschikt wordt geacht. Mede daarom ticht het be.stuifr het van groot belang dat aan de licha melijke opvoeding alle zorg wordt be steed en wenst het nie4 mee te werken aan de onderbreking van het aantal voor dit vak beschikbare lesuren." Uit deze verklaring blijkt dat veel van de bezwaren van het bestuur weg genomen hadden kunnen worden Indien een vervanger voor Jan van der Hoek was gevonden. De heer Van Leeuwen deelde echter mee niet naar een plaats vervanger te hebben gezocht. ,,Wel heb ben zich een paar meisjes aangemeld, die een week les wilden geven", zo zei hij gisteren, „maar daar zijn we niet op ingegaan. En", zo voegde hij er aan toe. „zelfs al was er een vervanger ge vonden, dan was Van der Hoek nog niet naar Turkije gegaan". De plaats van Van der hoek In het Ne derlandse team, dat vandaag vanaf Schiphol naar Turkije is vertrokken, wordt nu Ingenomen door Wim Keizer van het Haugse HML-CLV. SEIZOEN 1968-'69 Twee invallers in Eur. bekerduels MADRID. Het dagelijks bestuur van de Europese Voetbal Unie heeft besloten dat met Ingang van het seizoen 1968-'69 ln alle Europese bekerwedstrijden twee invallers worden toegestaan. Ken van de belde spelen moet «sa doelman zijn. Het dagelijks bestuur hechtte verder definitieve goedkeuring nan de data en plaatsen waar de finales vnn de lopende bekercompetities worden gehouden. Dc finale van de Europese beker voor lands kampioenen is op 29 mei in het Wembley- stadion ln Londen en die van de beker winnaars op 23 mei ln Rotterdam Het dagelijks bestuur sprak zich uit voor de wenselijkheid van een doping controle. De Albanese kampioen Dinamo Tirana werd voor twee Jaar van alle U.E F.A.-evenemen'en uitgesloten, omdat het tegen de Duitse kampioen zonder enig bericht van verhindering niet opkwam. Weer wielerzege voor Bertou (Van onze sportredactie DEN IIAAG Miehei Bertuu, die in het achter ons liggende wlelcrselzocn een groot aantal overwinningen behaal de. blUkt nog steeds In zeer goede vorm zün. Tijdens de wedstrijden, die Do Spar taan zondag ln de RlJtwlJk.se plaapoel- polder organiseerde nam Bertou een grote voorsprong op zijn rivalen, waarna hij onbedreigd als winnaar over de eindstreep ging. In het peloton eindigde do rnco met een felle eindspurt, die de volgende uitslag opleverde: 2 R. van dor Helm, 3. C. Terlouw, 4 F. van der Berg. Michel Bertou had de afstand van 45 km afgelegd in 1 uur 7 min. Overige resultaten B-kinssers: 1 J. van der Sman. 2. S. Paap; veteranen: 1. J. Waldschmidt. 2. M. Odljk; junio ren A: 1. D. van der Sman, 2 G. van der Sman; Junioren B: I. w. Nolten, 2. M. Rehorst. Dc wedstrijd voor C- junioren werd gewonnen door E. Waars-

Leidse Courant | 1967 | | pagina 9