r Prof. Lemaire trad af als voorzitter van de Kath. Volkspartij afdeling Leiden UITGEBREIDE DISCUSSIE OVER KOMENDE CONTRIBUTIEVERHOGING Raadsfractie beantwoordde vragen Na reconstructie Kaasmarkt geen fietsen meer op weekmarkt Leidse raad achter wensen kooplieden Commissie gaat proberen algemene norm te vinden Verschillen zijn te groot NZH huldigt sen Burgerlijke Stand Bromfietser botst tegen kleuter FEEST OP JUBILERENDE HAANSTRASCHOOL BEGONNEN Pastoors-installatie te Oegstgeest GROFVUIL- OPHAALDIENST Zwakke defensie oorzaak van Argos-nederlaag PAUZE PUNT Marktberichten De Royalisten startten winterprogramma met non-stop show in Antonius Clubhuis PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 24 OKTOBER 1967 Wethouder S. Menken waarnemend voorzitter Prof. mr. W. L. G. Lemaire heeft gisteravond in De Burrht afscheid genomen als voorzitter van de afdeling Leiden van de Katholieke Volkspartij. Het voorzitterschap zal wegens het ontbreken van kandidaten voor deze functie voorlopig worden waargenomen door vice-voorzitter de heer S. Menken. is constant moeilijk. Het blyft een zorgelijke opgave de uitgaven en in komsten van een begroting in de grootte van 80 miljoen met elkaar in overeenstemming te brengen. Zou soms uit persberichten kunnen wor den verondersteld, dat grote investe- ringswerken met groot gemak en spoed uitgevoerd kunnen worden, dan zijn deze berichten wel erg opti mistisch gesteld. Intern kost een be paald werk soms jarenlange voorbe reiding. RECHTSZEKERHEID Voorts wees de wethouder op de uitbreiding van de rechtszekerheid voor de burgers door de instelling van een sociale raadsvrouw, de vrije entree bij de .Sociale Dienst en de mogelijkheid de commissie voor de bezwaarschriften in de arm te nemen. De commissie, samengesteld uit bur gers, adviseert de gemeenteraad via b. en w. en kan daardoor een niet geringe invloed op beslissingen uit- oefenen. Op de begroting zijn onderwijs en Sociale Zaken geldverslindende pos ten. Voor bejaarden bijvoorbeeld, die in De Wilbert te Katwijk worden ver pleegd, moet dagelijks 45,worden neergeteld. De door de annexatie aan Leiden gekomen gebieden, gaan de eerste twee jaar sommen vergen voor grondaankoop en stratenaanleg tot 50 miljoen gulden. Het verkeer is even min een sinecure. Het is eenvoudig gezegd, dat er meer verkeerslichten Prof. Lemaire zei af te treden om gezondheidsredenen en sprak de ver wachting uit, dat zijn heengaan de afdeling niet uit de koers zou brengen. De afdeling dankte de scheidende voor zitter bij monde van de heer S. Men ken, die zijn waarderende woorden vergezeld deed gaan van een boeken bom Als afgevaardigde van de JoKVP in het afdelingsbestuur werd op voor dracht bij acclamatie mej. G. Postma gekozen. In het bestuur hebben nu twee jongeren zitting, mej. Postma en de heer A. Duindam. CONTRIBUTIEVOORSTELLEN De contributievoorsteilen, die zater dag a.s. op de kringvergadering zul len worden besproken, leverden gis teravond stof tot een langdurige dis cussie. Men moet rekenen op een flink aantal afschrijvingen als de ver hogingen worden doorgevoerd. De voorgestelde contributie zal bedragen 12.50 per jaar per lid, 7.50 per echtpaar, 25,voor vertegenwoor digers van de afdeling in bestuurs lichamen en 5,voor ouden van dagen en studenten. In het debat werd aangevoerd, dat de KVP voor grote schulden staat en verhoging derhalve onmogelijk ver meden kan worden. Het centraal be stuur heeft gesteld, dat voor ieder lid 7,50 moet worden afgedragen. En kele leden wierpen op, inzage te vra gen in het bestedingspatroon van deze gelden. Het kasbeheer wordt beheerst door geheimzinnigheid volgens som mige leden. COLLECTE Wat Leiden betreft, per lid ont vangt de afdeling na afdracht van bijdragen aan kring en centraal be- stur 2,Uitgaand van een ledental, dat schommelt rond de 750 is dit be drag slechts voldoende om een schuld te delgen, die nog is blijven staan van de vorige gemeenteraadsverkiezings campagne. Hoewel de afdelingsvergadering met betreking tot de contributie geen be sluit behoefde te nemen vroegen drie leden de aantekening te hebben te gengestemd. Als verrassende vrucht van het debat werd op initiatief van de heer De Laaf een collecte gehou den onder de vergaderden, die 93,55 opbracht. GEMEENTELIJKE ZORGEN Wethouder Menken gaf vervolgens een korte uiteenzetting over zaken, ,die de gemeente ter harte gaan en de voltallige raadsfractie beantwoordde in aansluiting daarop vragen uit de vergadering. Het financiële beeld van de gemeente, aldus de heer Menken, moeten komen, maar voor een instal latie als op het Kort Rapenburg moet toch maar een bedrag van tegen de 75.000,- op tafel worden gebracht. HOOG UITGAVENPEIL In het vragenvuur, dat uit de ver gadering op de fractieleden werd ge richt, kwam ook de Schouwburg en de Veemarkthal ter sprake. De reser ves voor beide projecten belopen mo menteel resp. ca. 6 miljoen en 2 miljoen, aldus de heer M. G. J. nam. Ir. J. A. Sala maakte met de consu mentengids in de hand de opmerking, dat Leiden wel bijzonder hoog ligt (op een plaats na het hoogst) voor wat betreft de legeskosten voor een huis vestingsvergunning (tot 24,Het uitgavenpeil van Leiden blijkt over het algemeen genomen nogal hoog te liggen. Het moeizaam verloop van de grondverkoop in het Industrieschap de Groote Polder werd geweten aan een te hoge vraagprijs voor de grond 125,p.m2). Tot nu toe is het aantal gegadigden al gedaald van 39 tot 26. LACO-ONDERWUS De heer J. Lijten deelde mede, dat gekoppeld aan de huishoudschool aan het Galgewater te zijner tijd een school voor lager administratief en economisch onderwijs zal worden op gericht. Naar verwachting zullen voor dit onderwijs voldoende leerlingen kunnen worden ingeschreven, inte- genstelling tot 't prot. chr. onderwijs, dat voor deze vorm van scholing zal moeten samengaan met de gemeente. De fractie zegde bij monde van de heer Th. de Wilde tot slot toe, bij de begrotingsbehandeling schriftelijke vragen in te dienen over maatregelen voor het verkeer, met name over de plaatsing van verkeerslichten op Churchilllaan en Lammenschansweg. Voordat de Leidse raad zich gister avond bezighield met de veemarkt - sporthal werden nog drie voorstellen van b. en w. aangenomen. Het betrof twee begrotingswijzigingen en een wij ziging van de verordening op de Mark ten. Besloten werd, bij wijze van proef, op de weekmarkten op bepaalde tij den het meevoeren van fietsen en bromfietsen te verbieden. Dit verbod kan worden doorgevoerd zodra de in deling van de Kaasmarkt in parkeer vakken (waarbij tevens een stalling gelegenheid voor fietsen en bromfiet sen is geprojecteerd) zal zijn uitge voerd. De heer Lambermont (KVP) sprak over de hinder van fietsen en brom- Huur sportaccommodaties in studie De twee Jaar geleden aangekondigde sociaal-economische commissie, die het „Rapport Klpn" over de financiële verhoudingen van de „sporttarieven" in Leiden zou gaan onderzoeken op zUn practische toepassingen, is gisteravond door de voor zitter van de Leidse Sportstichting, drs. J. P. van der Reyden geïnstalleerd. De nieuwe commissie, aldus verduidelijkte drs. Van der Reyden tijdens de korte installatie-bijeenkomst in rest. Van der Heyden, zal een practische grondslag voor de huurtarleven van sportaccommodaties, als zalen, velden en zwembaden, moeten maken, waardoor het In de toekomst mogelijk zal zijn, dat de beoefening van een bepaalde tak van sport niet meer afhankelijk Is van het tarief, dat toevallig geldt voor de accommodatie, waarin de bepaalde tak van sport bedreven wordt. Zoals bekend onderzocht de eerste zgn. „Commissie Kips" In 1965 de finan ciële verhoudingen tussen de verschil lende takken van sport in Lelden. Daar bij kwam vast te staan, dat er zeer grote onderlinge tariefsverschlllen be stonden. Als voornaamste oorzaak werd aangegeven, dat de tarieven voor de verschillende accommodaties meer het resultaat zijn van een historische groei dan van een zakelijke redenering. Het voornaamste gevolg van de sterk uiteenlopende tarieven was. dat ver schillende takken van sport, de zaal sporten en de zwemsport. geremd wer den in hun ontwikkeling. De „Commis sie Kips" deed in haar rapport de aan beveling tot het instellen van een alge meen geldend basistarief, gekoppeld aan de loonindex. Het vinden van dat algemeen geldend basistarief Is de taak van de nieuwe commissie, welke wederom zal gaan werken onder het voorzitterschap van drs. H. B. Kips. In de commissie hebben verder zitting drs. H. J. Bethe, waar nemend directeur van het Sociologisch De jaarlijkse Jubileumfeestavond van de NZH zal dit jaar gehouden worden op vrijdagavond, 27 oktober in de Stadsgehoorzaal te Leiden. Traditie getrouw zullen op deze avond, welke georganiseerd wordt door het Jubi leumfonds van het bedrijf, weer een aantal jubilarissen door de directie en het personeel gehuldigd worden. De heren P. J. Boom, J. Ouwersloot en H. C. Blansjaar zijn dit jaar veertig jaar werkzaam bij de vervoersmaat schappij; de heren J. Karstens, J. Sloos, H. Flippo, C. Touw, J. de Beer, H. G. Bonnet en J. L. J. Jonkhart zijn vijfen twintig jaar in dienst van het bedrijf. Instituut 3er Leidse Universiteit, drs. D. Burgy, psycholoog ln het bedrijfsle ven, drs. J. Sloos. bedrijfseconoom en de heer K. W. Wiesslng, computer-spe cialist. Als secretaris werd toegevoegd de heer Hellemink, ambtenaar van het bureau Sportstichting. Medegedeeld werd, dat de commissie volgend voorjaar haar werkzaamheden hoopt te kunnen samen vatten in een rapport, dat in zo breed mogelijke kring ter discussie zal worden gesteld. Wan neer eventueel de nieuwe tarieven inge voerd zullen kunnen worden kon uiter aard nog niet medegedeeld worden. Drs. Kips verklaarde wel, dat er na het tot standkomen van het rapport mogelijk nog een zeer lange weg afgelegd moet worden: „Het zou wel eens zo revolutio nair kunnen zijn, dat de voor een nieuw tarief noodzakelijke mentaliteitsverande ring veel tijd zal vergen". Geboren: Elisabeth J. W.. d.v. B. Spies en G. van Helden; Ed\Vin, z.v. P. Bakker en H. B. Busman Willem F., z.v. H. J. Flaman en A. A. M. van Benten; Ronald A. J.. z.v. A. J, Hoorn en J. M. van den Burg; Jolanda, d.v. I. Onderwater en D. Slingerland; He lena, d.v. H. Jonker en H. R. Kitts; Nicoline E.. d.v. M. J. du Prie en M. H. Paauw; Nancy J., d.v. M. L. van Dam en T. J. Kuijpers; Antonius C., z.v. H. A. M. Goddijn en J. S. M. Loves; Edwin M., z.v. C. J. Bos en C. Hons- beek; Johanna H., d.v. B. J. Kraaije- noord en H. T. Veen ma; Marcus J. H., z.v. M. J. du Prie en M. H. Paauw; Pa tricia J. C., d.v. C. Segaar en A. J. van der Vos; Elisabeth W. A., d.v. B. Prins en T. W. de Haan; Johanna M., d.v. P. C. Droogh en W. C. van der Werff; Boudewijn J., z.v. G. L. Caste- lein en E. M. Ouwerkerk; Wilhelmina A., d.v. T. Gottenboe en P. J. W. van Zijp; Michaël J., z.v. J. Neuteboom en A, P. Bontje; Simone C. R., z.v. G. Matarazzi en R. C. M. Bonnet; Wiebina, d.v. J. J. Bevelander en H. W. Bijlsma. Gehuwd: L. J. J. van der Steen en S. van Wingerden; H.A.A.E Sikken en P. C. M. Perquinj T. i. 4, LetfenAar en P. G. Plaisier. mers zowel voor de marktkooplieden als de bezoekers. Thans heeft dan 90 pet. van de markthandelaren zich uit gesproken vóór een verbod; in het verleden was dit nooit zo duidelijk naar voren gebracht. Spr. meende wel met nadruk te moeten stellen, dat bij het uivoeren van de proef een stalling niet mag ontbreken. Noodzakelijk zal het zijn, toezicht op de fietsenstalling te houden. Hij vroeg daarom ook om politiecontrole, opdat er geen rijwie len achter en tussen de kramen gede poneerd zullen worden. Verder zullen de omwonenden zo weinig mogelijk hinder van de maatregel mogen heb ben. De heer Portheine (WD) zei het voorstel met veel genoegen te steu nen. De Noodraad had een privé- enquête onder de marktkooplui ge houden. Daaruit bleek, dat van de 122 kooplieden er 83 vóór een verbod waren, 20 waren tegen en 17 zagen zowel vóór- als nadelen. Aldus een mededeling van de heer Nijssen. Wethouder Harmsen antwoordde, dat de meerderheid van de kooplui vindt, dat fietsen van de markt moeten wor den geweerd. Het was een duidelijk standpunt. Hij kon nog weinig zeggen over een stalling. Het wachten is op goedkeuring van het krediet voor de reconstructie van de Kaasmarkt. Er is overleg gaande tussen de politie en de Markt- en Havendienst over het toe zicht houden nadat de verordening van kracht geworden zal zijn. Voor de fietsen van de omwonenden moet nog naar een oplossing worden gezocht. Promoties Leidse Universiteit H. VAN GEMERDEN Aan de Leidse Universiteit promo veerde heden de heer H. v. Gemerden, wetenschappelijk medewerker I aan de Rijksuniversiseit te Groningen, tot doctor in de Wiskunde en Natuurwe tenschappen op een proefschrift, ge titeld „On the bacterial sulfur cycle of inland waters". Promotor was prof, dr. A. Quispel. De heer Van Gemerden werd ge boren te Rotterdam en woont thans te Paterswolde. II. VAN BEELEN De heer H. van Beelen, wetenschap pelijk medewerker le klasse bij het Ka- merlingh Onnes-laboratorium van de universiteit, promoveerde tot doctor in de Wiskunde en Natuurwetenschappen op een proefschrift, getiteld „Flux mo tion in superconductors". Promotor was prof. dr. K. W. Taconis. De heer Van Beelen werd geboren te 's-Gravenhage en woont thans te Leiden. Mevrouw C. C. Bakker-van Bosse, hoopt op 25 oktober de dag te herden ken, dat het zestig jaar geleden is, dat zfl promoveerde in de rechtswetenschap. De promotor was prof. mr. Oppenheim. Geslaagd zijn voor het kand. ex. ge schiedenis de heer J. W. M. Nabuurs (Hops-Cuyk); mej. E. V. Vrij (Lelden): mej. C. Ch. v.d. Haspel (Katwijk aan Zee); kand. ex. N.W.-Sociologle de heer R. J. Feber (Den Haag); kand. ex. so ciologie de heer W. K. van Vugt (Den Haag). Toneel voor bejaarden Voor de leden van de r.-k. Bond van Bejaarden en Gepensioneerden, afdeling Leiden, is er donderdagavond 26 oktober in het Antonius Clubhuis een toneelvoorstelling. De Haarlemse Amateurtoneelgroep „Margriet" geeft een uitvoering van het vrolijke blij spel „Een vrouw op zicht". Voor de muzikale omlijsting van deze feest avond zorgt „Het Rithme Trio". De zaal gaat om 19.30 uur open. Aanvang om 20.00 uur. In een houten noodschool aan de Storm Buysingstraat is ingebroken via een geforceerde achterruit. Vermist worden twee groene metalen busjes van de zending voor Suriname, waar in een bedrag zat van ongeveer f 20.-. Drs. A. L. Demenint, firmant van het bekende accountantskantoor De Tombe en Demenint, herdenkt 1 no vember de dag, waarop hij 25 jaar geleden toetrad tot de maatschappij. Ter gelegenheid van dit jubileum zal de heer Demenint die dag recipi4ren in rest. „De Beukenhof' te Oegstéeest van 16.30-18.30 uur. Op de Vrouwenweg te Leiden is gistermiddag om half zes de vijfjarige Josefa Onderwater uit de Sleutelstad plotseling vanachter een stilstaande wagen de weg opgelopen. Op hetzelfde moment naderde een bromfiets, die werd bestuurd door de 18-jarige J. de Jong uit Zoeterwoude. De jongen kon niet tijdig meer remmen en botste tegen het meisje op. Met wonden in het gelaat moest zij naar het Acade misch Ziekenhuis worden overge bracht. De bromfietser liep enkele kleine verwondingen op en kon ter plaatse door de Eerste Hulpdienst wor den behandeld. Dr. Lignac schetste voor K. 0. het onverwachte Amerika Doordat 8 Amerikaanse universitei ten dr. W. P. J. Lignac hadden uit genodigd om college te geven in na tuurkunde was hij in de gelegenheid Amerika te doorkruisen. Van zijn in drukken vertelde hij gisteravond voor een gevulde foyer van de Stadsge hoorzaal. Het uitgangspunt voor zijn betoog was: „Wat is uniek in Amerika in vergelijking tot Europa". Hij wilde zijn toehoorders (K en O-leden) een Amerika laten zien zoals men dat niet verwacht. Tussen de stad en het plat teland zijn ook in de U.S.A. grote ver schillen. In de grote steden heerst een gespannen agressie, die vooral goed tot uitdrukking komt in het ver keer. Men voert een gevecht om het bestaan, terwijl nog andere grote pro blemen bestaan, als woningnood en rassenprobleem, die de spanning doen ontstaan in tegenstelling tot 't platte land. Het leven is daar milder. De automobilisten rijden vaak niet har der dan 40 km en men is ook in het verkeer correct en voorkomend. In 't Oosten van het land lijkt de samen leving overgeciliseerd, in het Midden is er sprake van een provinciale sfeer, terwijl het Westen gekenmerkt wordt door een behoudende pioniersgeest. Spreker toonde eerst de traditionele beelden van grote steden in Amerika. Rijkdom gesymboliseerd door immens grote wolkenkrabbers. Scherp in te genstelling zijn de gebieden waar de Indianen en Mormonen een heenko men hebben kunnen vinden. Het land is daar droog en dor en de hitte on verdraaglijk. Men voorziet in zijn be staan door het slijpen van steentjes. In sommige gebieden wordt Agaath ge vonden. Dr. Lignac vertoond een bij zondere reeks van kleurenlichtbeel- den. Hij sprak nog over Utdh, Cali- fornië, Oregon, Washington en Ari zona. LEIDSE AGENDA DINSDAG 24 OKTOBER della Revoluzione". Dag der Verenigde Naties - 20.00 u. Stadhuis, rede prof. jhr. mr. H. F. van Panhuijs. Opening expositie „Spelen en Ieren' 20.15 uur De Lakenhal. Oprichtingsvergadering Winkeliers vereniging Haarlemmerstraat - 20.00 u. Stadsgehoorzaal WOENSDAG 25 OKTOBER Vereniging voor Pedagogiek - 20.00 u. Forum over sexuele voorlichting op de lagere scholen, Breestraat 85. Leidsche Vereniging Postzegelverza melaars - 20.00 u. Gebouw Steenschuur. Selskip Fryslan - 20.00 Antoniusclub- huls, toneelstuk. „Door Eendracht Verbonden" - 20.00 Gebouw Christelijke Belangen. AVOND- EN NACHTDIENSTEN APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek „Tot hulp der menschheid", Hooigracht 48, telefoon 21060. Hengelwedstrijden De Gulden Voorn hield dit week einde een viswedstrijd in het Noord hollands Kanaal. De uitslag was; 1 H. v. Houten 2300 g (gr. voorn), 2 M. P. Hoogkamer 1185 g, 3 C. v. d. Zwan 1150 g, 4 F. Velthuisen 750 g, 5 A. v. Tongeren 620 g, 6 G. Bavelaar 590 g, 7 W. Chr. Lardee 430 g, 8 G. Harland 390 g, 9 H. v. Alphen sr. 310 g, 10 F. Smit 275 g, 11 H. v. Alphen jr. 230 g, 12 P. Harland 210 g, 13 H. Schou ten 0.50 g. De vangst viel tegen. De HSV viste in de Ringvaart ter hoogte van Sassenheim. De uitslag was; 1 K. Laterveer 792 g, 2 I. Monteba 756 g, 3 Laterveer sr. 577 g (gr. blei), 4 M. Kereweer 574 g, 5 H. Boom 532 g, (gr. voorn), 6 J. Chouffoer 503 g, 7 Nieuwenburg sr. 481 g, 8 I. Arnoldus 470 g, 9 J. Leuering 380 g, 10 H. La terveer 369 g, De vangst was matig. Zaterdag 4 november wordt de zeer- ccrwaarde heer H. J. Kooyman geïnstal leerd tot pastoor van de parochie van de H. Wliiihrord te Oegstgeest door de hoogeerw. heer W. P. M. Haring, deken van Lelden. De plechtigheid zal des avond om half beginnen. Daarna, omstreeks half 9. is er gelegenheid tot kennismaking met dc nieuwe pastoor in het gebouw Sint Wli iihrord. Donderdag 26 oktober Buurt 11: Maresingel (van Zwarte Pad tot Haarlemmertrekvaart), Pas teurstraat, Hansenstraat en Korte Han senstraat, Leeuwenhoekstraat, Groen- oordstraat en -plein, Lucas v. Leyden- straat, Bakker Korffstraat, Jan Lieven- straat, Frans v. Mierisstraat, Gabriël Metzusstraat, Broekweg, Stadspolder- weg, Haarlemmerweg, Raampoort, Raamstraat, Maredijk, Piet Heinstraat, Vondelstraat, Poelgeeststraat, Schut terstraat, Maredijkhofje, Vaartkade, Aloëlaan, Rijnsburgersingel, Marislaan. Mussenbroekstraat. Vrijdag 27 oktober Buurt 12: Veilingkade, Lammen schansweg (van Veilingkade tot Lam- menschansplein)Lammenschansplein, Zoeterwoudseweg, Meloenstraat, Ap pelstraat, Tomatenstraat, Druivenstr., Kersenstraat, Carbuterweg, Planteyn- straat, Kanaalweg (van Lammenbrug tot Spoorlaan), Vlietweg, Zoeterwoud seweg, Cronestein. Volleybal De gisteravond gespeelde thuiswed strijd tegen het Haagse Zandvliet is voor Argos geëindigd in een 03 nederlaag, met de setstanden 10-15, 12-15 en 11-15. Er ontbrak ook nu weer veel aan de verdediging van Argos. De aanval van het Leidse team is bepaald wel sterk genoeg, maar in de verdediging, vooral in het achterveld, moet nog het nodige worden bijgewerkt. Het was opmerke lijk dat Argos juist op de momenten dat het erom ging, dus in de slotfases van elke set, veel fouten maakte. Knap aanvalsspel leverde Argos in de le set een 103 voorsprong op, maar onder de bezielde leiding van international Marijke Bruggeman kwam Zandvliet prachtig terug en won deze set met ID15. Tot 107 bleef Argos ook in de 2e set aan de leiding, maar meer wist Zandvliet gebruik te maken van de zwakke plekken ln de Argos-verdediging en door een 1215 setzege brachten de Haagse dames de stand - op 02. De 3e set gaf een zelfde scoreverloop te zien. Na 30 en 77 kwam Argos op 10—8 om tenslotte ln de eindstrijd wederom het onderspit te delven: 11-15. Het onderdeel verdediging zal door coach Henk Kleingeld nog eens terdege iTJWteQ woeden doorgenomen. Resultaten van Overgangsklassers De vier Leidse overgangsklasse-teams, welke de afgelopen week binnen de lijnen kwamen, hebben winst en ver lies gelijk verdeeld. Argos 2 dames en VVS heren behaalden elk een duide lijke 30 zege, terwijl Kangeroes 2 en LUSV-heren met 3—1 de zége aan hun tegenstanders moesten laten. Kangeroes 2 leed in de uitwedstrijd tegen VCY uit IJmuiden een onnodige nederlaag. De Leidenaren waren op alle spelonderdelen beter, maar helaas misten zij bij het afwerken van de aanval zoveel kansen, dat VCY. dank zij de fouten van Kangeroes 2, toch aan het langste einde kon trekken. Setstanden: 12-15, 15-12, 15-10 en 15-13. Argos 2 had in de thuiswedstrijd te gen 't bijzonder zwak spelende AMVJ/ RC 2 vaak zo in moeilijkheden, dat er van enige spelopbouw aan de zijde va nde Amsterdamse ploeg nauwelijks sprake was. Met resp. 156, 15-9 en 15-8 behaalde Argos 2 een ruime en ver diende zege. LUSV speelde in zijn tweede com petitiewedstrijd duidelijk beter dan in de eerste wedstrijd. Weliswaar klopte het ook nu nog niet altijd in de Leidse gelederen vooral in de verdediging werden vaak fouten gemaakt maar er zit toch weer een opgaande lijn in het spel van de studenten. Jammer bovendien dat Ruys in de 3e set een blessure aan zijn enkel opliep, waar door deze hoofdaanvaller het wat min der moest doen. Molenwiek won deze wedstrijd met 1-3, maar heeft er bij zonder hard voor moeten werken. Cij fers: 11-15, 15-9, 9-15 en 8-15. VVS tenslotte had in Amsterdam al heel weinig moeite om van VHH te winnen. Het meespelen van Monster bleek een grote versterking van de VVS-aanval Samen met De Vries en Baronner werden alle fouten van het VHH-blok en dat waren er vele goed uitgebuit, hetgeen ook in de cij fers tot uitdrukking is gekomen: 9-15. 1 10-15 en nogmaals 9-15. RETRAITEHUIS OP RETRAITE Het retraitehuis te Noordwijkerhout, vermaard tn de twee halve, te zameii het hele Hollandse bisdom, gaat nu zelf op „retraite", op de aftocht. Het zal wel met de stille trom geschieden, ofschoon tienduizenden mannen vrouwen met erkentelijkheid zullen te rugdenken aan het voortreffelijke werk van de Redemptoristen. De belangstel ling voor het houden van een retraite was niet voldoende om de kollossale Inrichting op de been te houden. Dat is bevreemdend, omdat zulk een instel ling juist geknipt Hjkt voor de vorming van leken tot christenen in de wereld. Trouwens, hoevele mensen snakken er ln deze verwarde wereld niet naar zich eens een paar dagen terug te trekken op het „enige noodzakelijke"? Misschien dat de instelling te Noord wijkerhout te kolossaal was en de lig ging ervan niet aanlokkelijk. Misschien is het waar, dat vele mensen tegenwoor dig de stilte niet meer aan kunnen, de enorme stilte van het heelal, de stilte waarin Jahweh wandelt als eertijds ln de Tuin van Eden. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 19-25 okt. Camera: Qui êtes vous Polly Maggoo (14) Jaar. Dagelijks 2.30 en 8.00 uur. Zondag: 2.30 en 8.00 uur. Lido: Dr. Zjlvago (14 jr.) prolongatie. Dagelijks en zondag 2.15 en 7.30 u. Luxor: Agent 077 Operatie Marokko. (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Hou de trein in het oog (18) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Mijn Prinses (18). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: De Prooi (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. „Haal je voet eens weg jongen merk je niet dat ik er op sta?" KORRELTJE Het berouw, de brandweer en de goede inval komen meestal te laat. BODEGRAVEN, 24 okt. - Kaas Aanvoer 35 partijen. Prijzen: le kwal. 3,71-3,78, 2e kwal. 3,60-3,70. Extra kwal. tot 4.10. Handel kalm. LEIDERDORPSE BRIDGECLUB Uitslag van de 8e en 9e ronde van de parencompetitie, gespeeld 9-10-'67. Rood 1 echtpaar v. Klaveren 983 (205); 2 Tijssen-De Winter 934 (217); 3Ger- lich-v. Leeuwen 929 (210); 4 Loof- Witkamp 927 (179); 5/6 echtp. Danz 905 (198) en dames Jans-v. Zonne veld 905 (190); 7 Blom-Schippers 887 (194); 8 Danz-De Vries 874 (197) 9 echtp. Rompes 873 (168); 10 Jans- Pouw 840 (162); 11 echtp. Kiel 838 (245); 12 echtp. Lenaers 836 (167); 13 Schutte-Vogelenzang 833 (227); 14 v. d. Zijl-v. d. Boog 819 (167); 15 dames v. Gelder-De Jong 809 (199); 16/17 Karstens-Karstens 787 (213 en echtp. Zwanenbure 787 (159; 18 echt paar Vos 784 (159). Zwart 1 Van Berge Henegouwen-Duyker 1042 (209); 2 echtp. Vrinten 1004 (205); 4 echtp. Groesbeek(3;fjdarG (205); 3 echtp. Wessels 973 (213); 4 echtp. Groesbeek 934 (233); 5 De Ko ning-v. Zonneveld 918 (194) 6 echtp. Verduyn 915 (192); 7 Beek-Bosse 881 (205); 8 Hoogervorst-v. d. Vliet 872 (152); 9 dames Hoogervorst-Zandber- gen 862 (221); 10 dames Schutte- Zwarts 857 (214); 11/12 echtp. v. d. Pool 846 (195) en mevr. v. d. Bijl- v. d. Bijl jr. 846 (181); 13 echtp. Stok- huyzen 842 (165); 14 mevr. v. d. Kommer-v. d. Kommer jr. 830 (180); 15 dames v. d. Brink-v. Schendel 813 (209); 16 dames De Graaff-Onrusl 806 (147); 17 Veldhuyzen-v. Vliet 772 (174); 18 echtp. Wenink 539 (167). De tussen haakjes geplaatste getallen geven de score aan van donderdag jl. Puur Leids karakter Het eeuwfeest van de Haanstra- school is gistermiddag ingezet met een feestelijke opening van het schoolge bouw aan de Vliet. Na toespraken van de directrice, mej. H. M. ter Beek en de voorzitter van het schoolbestuur, de Leidse kinderarts J. P. Boekhold werden toneelgordijnen en wandkle den aangeboden door de voorzitster van de leerlingenvereniging „Iduna", mej. C. Segaar. De kleden zijn tijdens het laatste half Jaar zelf moeizaam genaaid en gestikt. Mevrouw C. Verhey van Wijk-Roem, die veertig Jaar pennlngmeesteresse van de vereniging is, werd gehuldigd en ontving van de leerlingen een even eens eigenhandig vervaardigd wand kleed. Ook mej. Ter Beek. vorig jaar 25 jaar in functie, welk jubileum niet werd gevierd, werd nu in de bloeme tjes gezet. Ze ontving een zilveren roomstel, een collier en een bloem stuk Mej. J. Rueb, oud-praeses van de leerlingenvereniging „Iduna" stelde namens de leerlingen een bedrag van 1250.- ter hand van de vertegenwoor diger van de organisatie „Terre des hommes," die oorlogsslachtoffertjes Op de foto: v.l.n.r.: mevr. C. Verhey van Wijk-Roem, mej. H. M. ter Beek, mej. C. Segaar en de heer J. P. Boek hold. naar Nederland haalt voor medische behandeling. Het bedrag is door een kwartjes-spaaractie en een koekactie bijeen vergaard. De actie zal worden voortgezet, omdat het genoemde eind bedrag nog niet voldoende is om een slachtoffertje op transport te kunnen stellen. In het Antoniusclubhuis hebben dc leden van de Personeelsvereniging „De Royalisten" (Royal Litton Rooseveltstr.) en de genodigden zaterdag weer volop genoten van een feestavond, waarmee tevens het nieuwe wlntcrprogramma al leszins geslaagd van start ging. De voorzitter van „De Royalisten", de heer J. Kanbier, sprak in z'n wel komstwoord z(jn voldoening uit over het feit, dat zowel de directie als afgevaar digden van diverse zusterverenigingen van hun belangstelling voor deze feeste lijke openingsavond biyk gaven. Het feestprogramma omvatte ditmaal maal een specifieke „Leidse" non-stop cabaretshow, die onder het motto: „Leid se sterren en sterrtjes" geheel verzorgd werd door een aantal Leidse klein-kunst artiesten. Overigens was dit een leuk Idee van produces Sjoerd Mazurel. De show had al direct een succesvolle start en wel door het optreden van „De Leidse Sleuteltjes", die onder leiding van Henk Francke een aantal liedjes uit hun zowel uitgebreid als gevarieerd reper toire ten gehore brachten en aldoende weer als gewoonlijk veel bijval oogstten. Henny Langeveld Vervolgens traden eveneens met grool succes achtereenvolgens voor het voet licht de internationaal bekende Leidse goochelaar en clown „Anverdl" in twee verbluffende goochelacts, de conférencier -zanger Cees van Oyen, het zangeresje Sylvia Gentll, die enkele Franse chan sons uit haar repertoire liet horen, en de ex-wereldkampioen op het accordeon Henny Langeveld met enkele selecties uit zijn zowel klassiek als modern re pertoire. Het geheel werd voortreffelijk muzikaal omlijst door het trio Joop Stok- kermans (piano), Peter Nieuwerf (gi taar) en Gerard Del Mistro (slagwerk i. Een geanimeerd bal o.l.v. de heer K. Nleboer met medewerking van het dans- orkest „The Mellowtones" vormde het besluit van een weer alleszins genoeg lijke Royalisten-feestavond.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4