ZEDENBLIJSPEL VAN KNAPPE EIGENTIJDSE M0LIERE IN VERTOLKING PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 17 OKTOBER 1967 Kapittel Franciscaanse Lekenorde VOLLE VERTROUWEN GEVEN AAN ZICH VERNIEUWENDE KERK Zondag 15 oktober kwamen leden en belangstellenden van de Francis caanse lekenorde uit Lelden en omge ving weer samen voor de jaarlijkse kapitteldag. Om tien uur werd de dag gepoend in de kantine van het St. Bonaventu- racollege. Pater C. Wessels OFM, dis trictscommissaris, koos als onderwerp van zijn inleiding: Hoe Christus te vinden in Zijn Kerk? We moeten er kennen dat aan het verlangen de Kerk te ontdoen van het sterk institutionele ten grondslag ligt: het weer opnieuw duidelijk stellen van de bijbelse Heer als het werkelijke hart van de Kerk. De H. Schrift laat ons Christus zien als de van God gezondene echte Mens: Hij is een kind van zijn volk, dat het grootste deel van Zijn leven onopval lend leeft in een gezin. Hij wordt op gevoed in het oud-testamentisch ver trouwen op God Jahwah, Die Zijn Va der is. Hij leert in de tempel de din gen van Zijn Vader, maar gaat toch gehoorzaam met zijn ouders mee. En als Hij als Rabbi Jezus gaat optreden ontvlucht Hij elke vloksbeweging, die Hem tot ^lessias-Koning wil maken. Het gaat Christus veel meer, zo niet uitsluitend om de herkenning en de erkenning van Hem als gezondene in een echt menselijke overgave. Deze overgave leeft Hij de mensen voor: gehoorzaam aan Zijn Vader, dienst baar aan Zijn zending, Zich gevend als Naaste. Deze gestalte precies moet weer de eerste inspiratie zijn van de zich vernieuwende Kerk: diepste be doeling ook van het concilie. Ieder aggiornamento van de Kerk gaat hier van uit en met alle menselijke feil baarheid moeten wij hieraan ons vol le vertrouwen geven. Dat geldt voor de leiding van de Kerk, het geldt voor ieder van ons. Aan de hand van een vijftal vragen werd daarna in kleine groepen druk gesproken, dat later in een algemeen gesprek op tafel kwam in een verder verduidelijken van het onderwerp. Het consequent beleven en getuigen van eigen geloofsovertuiging kan ons niet in alles zo maar mee laten slepen met veel in onze tijd, aldus een van de conclusies. Hierna volgde onder de deskundige leiding van pater Wessels een „Tocht door Assisië" met lichtbeelden. Met een mooie viering van de H. Eucharistie in de kapel van het col lege werd deze rijke dag besloten. Reorganisatie Ver. Touwfabrieken LEIDERDORP VALT ER BUITEN De Verenigde Touwfabrieken overwe gen nieuwe maatregelen tot reorganisa tie. De teruggang van de resultaten in 1907 dwingt thans tot het nemen van bijzondere maatregelen, schrijft direc teur Bosman, waarbij de concentrering van de produktie voorop staat. Verto heeft thans onder meer fabrieken in Lei derdorp, Apeldoorn, Steenwyk, Maas sluis, Lekkerkerk, en In Hamme (Bel gië). Zoals bekend, was het aanvankelijk de bedoeling het gehele bedryf ln Maas sluis te sluiten. Aangezien het echter niet mogelijk bleek het personeel van de touwafdeling mee te laten verhulzen, blijft die afdeling (plus een bescheiden splnnery die voor de touwafdeling werkt in Maassluis gehandhaafd. Het is nu niet uitgesloten, dat de touwfabricage van andere Nederlandse vestigingen (waaronder die te Lekkerkerk) naar Maassluis zal worden overgebracht. De heer Bosman deelde ons mede, dat het niet de bedoeling Is de fabricage ln de Touwfabrieken te Leiderdorp ln deze reorganisatie te betrekken. De Leider- dorpse fabrieken worden door de be oogde reorganisatie niet beïnvloed. HET BUSKRUIT- ONGELUK De ontploffing bij het vervaardigen van buskruit, waarbij de 16-jarige H. Egberts uit Leiden werd getroffen, blijkt voor hem minder ernstige gevqlgen te hebben dan aanvankelijk werd gemeld. Hij zal vier vinger van de linkerhand moeten missen en van de rechterhand een stukje van de wijsvinger. Met de mogelijkheden van de moderne genees kunde zal hij niet voor zijn verdere leven gehandicapt zijn. UNIVERSITAIRE EXAMENS I Doet. ex. geschiedenis: L. J. G. van Schie (Oldenzaal), doet. ex. W Sociolo gie: mej. M. E. de Heer Vlaardingen), mej. Th. J. v. Eljnsbergen (Den Haag). Kand. ex. gesch.: J. C. Koopman (Den Haag); Kand. ex Franse taal en letterk.: mej. J. A. J. Boeke (Noordwijk a. Zee). L. C. Kemper Vlisslngen), H. Z. Nieuw- beerte (Voorburg). J. van Vliet (Rijs wijk) Z.H. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraal Apotheek, Breestraat 74, tel. 20552. Retraitehuis Noordwijkerhout WEEKENDS VOOR TIENERS EN DIENSTPLICHTIGEN VOOR TIENERS In het retraitehuis te Noordwijker- hout zullen dit najaar twee weekends gegeven worden voor tieners, één voor jongens van 13-16 jaar van vrijdag avond 20 oktober tot zondagmorgen 22 oktober en één voor meisjes van 13-16 jaar van vrijdagavond 10 november tot zondagmorgen 12 november. Beide weekends worden mede verzorgd door een arts. Deze houdt vooreerst een uit voerige inleiding op het volle leven en geeft de jongelui bovendien ruim gelegenheid tot het stellen van vra gen. Gezien de grote belangstelling voor dit soort weekends is spoedige opgave gewenst. Men richte zich liefst schriftelijke tot: Directie - Retraite huis - Noordwijkerhout. Tel. 02533 2207. De pensionprijs bedraagt £17.50 per persoon. DIENSTPLICHTIGEN Van vrijdagavond 27 oktober tot zondagmorgen 29 oktober wordt in 't Jaarvergadering COVS afd. Leiden VOORZITTER TH. VAN DER KLUGT KONDIGDE AFSCHEID AAN Kritiek is goed, maar ze is vals als er niet de zorg doorheen klinkt de „oergestalte van de Heer" weer dui delijk levend te maken. Vanuit die gestalte alleen kan de Kerk zich weer verantwoord presenteren in de we reld. Zy zal dan ook begrepen wor den! Het kan De heer L. van Hamersveld, voor zitter van de Leidse federatie, sprak na pater Wessels een hartig woord vanuit de praktijk: de Kerk moet weer leven vanuit haar vitale band met Christus, waarbij de voorzitter enkele eigentijdse figuren schetste: Paus Jo hannes en paus Paulus VI, mgr. Bek kers en Albert Schweitzer. Zij laten ons zien dat het kan. Daarom,ook een intensivering van onze Franciscaanse beweging in kleine kerngroepen om speciaal ons te verdiepen vanuit Bij bel en Eucharistie. „Wij kunnen eerst goed in U geloven als wij geloven in de mens naast ons" en „In een open staan voor elkaar komen wij tot een openstaan voor U". Waarmee de heer v. Hamersveld Christusgestalte en Kerk samenvatte. „Ik vind dat ik er mee moet stoppen. Ik heb het ai zo iang gedaan en ik kan dan nog wel enige tyd achter de tafel bleven zitten, maar ik geloof dat het goed is wanneer er een vervanger komt. Ik vind het fijn dat jullie mi) opnieuw gekozen hebben. Jullie konden steeds je mening geven en ik van mijn kant zei ook altijd waar het op stond. Ik hoop dat er zieh een kandidaat zal aanmel den en dan zal ik hem inwerken zodat hij straks het idee zal hebben alsof hij dit werk al lange tijd heeft gedaan. Ik wil In alle vrienschap schelden en ik zal er voor zorgen dat die laatste twee jaren de kroon op myn werk zul len worden", vertelde de heer Th. v.d. Klugt gisteravond tijdens de jaarver gadering van de COVS afd. Lelden In restaurant „Eigenzorg" op de hem be kende joviale wijze, waarop hij altijd zijn speeches afsteekt, en waardoor hy ln de voetbalwereld zo'n populaire fi guur is geworden. Dat afscheid van de voorzitter zal dan samen vallen met het 40-jarig jubileum van deze organisa tie, dat ln 1969 op waardige, zy het niet grootse wyze gevierd zal worden. Behalve dat de heer v.d. Klugt een gemoedeiyke indruk maakt is hij ook zakelijk, zoals het een scheidsrechter betaamt. Dat is dan ook de reden dat de uitgebreide agenda in korte tijd af gewerkt was. Een van de struikelblok ken was de contributieverhoging die een onvermydeiyk gevolg is van de verhoging van „De Scheidsrechter", het „vakblad", dat door de Landelijke Bond wordt uitgegeven en dat nu 10.80 kost, waardoor men zich ge noodzaakt zag om de jaarlijkse con tributie te brengen van 15,op /ii',50. Niet iedereen kon zich hier in co verenigen en voorstellen waren ge daan om een Toto in te voeren, zoals ln de afdeling Gouda het geval is, welk voorstel door het bestuur intern zal worden besproken. Ook van bestuurs- zyde is men allesbehalve content met de handelswijze en zal men zyn bezwa ren kenbaar maken by de KNVB om zodoende „niet ieder jaar klakkeloos te verhogen". Penningmeester A. v.d. Velden kreeg lof toegzwaaid voor zyn financieel overzicht. Slechts over het bedrag dat het afgelopen jaar uitgegeven was aan jubilea e.d. werd enig bezwaar gemaakt omdat het bedrag dat indertijd begroot was ruim overtroffen is geworden. De oorzaken daarvan zijn echter de vele recepties, die dit jaar door de voetbal verenigingen gehouden zijn. waardoor de COVS niet kon achterbiyven met haar geschenken. Behalve dat de heer Th. v.d. Klugt als voorzitter herkozen werd, hand haafden zich ook de heren A. Verhoef, H. J. Th. v.d. Veen en G. v. Strien zich in het bestuur, terwyi in de vacature A. M. I. Opdam werd gekozen de heer P. N. A. v.d. Geer. De verslagen tegen kandidaat, P. Peper, kreeg toen een van de vacante plaatsen in do jubileumcom missie aangeboden, waarin hy nu teza men met de heer Westerhof deel van gaat uitmaken. W. Noordman zorgde voor het hu moristisch gedeelte van deze, ln pret tige sfeer verlopen avond, en haakte ln op de woorden van de voorzitter, dat iedereen zijn mening ronduit kon zeg gen en diende dan ook „een motie van wantrouwen in". Nadat de nieuwe ver tegenwoordiger van de Landelijke Bond, de heer C. J. Verbeek toegezegd had de belangen van de Leidse afdelingen op zo goed mogelijke wijze te behartigen, besloot voorzitter v.d. Klugt de verga- retraitehuis te Noordwijkerhout een weekend gegeven voor dienstplichti gen. Dit weekend het laatste in dit seizoen wordt geleid door aalmoe zenier A. Bogers met medewerking van een arts. Dienstplichtigen, die be langstelling hebben voor dit weekend, verzoeken wij om ook andere dienst plichtigen op deze laatste gelegenheid van het seizoen attent te maken. KABELBREUK SCHEEPVAART STREMT OP GOUWE De scheepvaart op de Gouwe by Boskoop ls gestremd, doordat gisteravond een kabel van de hefbrug is gebroken. Om ongeveer half zeven was de brug byna weer gesloten, nadat enkele schepen waren doorgelaten. Op dat moment knapte met groot geweld een van de centimeters dikke kabels. Dit gebeurde aan de oostkant van de brug, vlak by het 55.000 kilo wegende tegenwicht van beton. Het betonblok bleef gelukkig hangen aan de andere kabels, zodat een ongeluk als enkele jaren geleden ln Waddinxveen gebeurde zieh gisteren niet voordeed. Niemand werd gewond toen de stukken kabel langs de brugstyi naar beneden vielen. Het scheepvaartverkeer zal gestremd biyven totdat de reparatiewerkzaamheden voltooid zyn. Dit kan wel enkele dagen duren. Tientallen schepen liggen in de Gouwe te wachten op het moment, dat de vaart \veer wordt vry gegeven. De werkzaamheden aan de brug werden vanmorgen door de zware storm ernstig belemmerd. De oorzaak van de breuk was nog niet bekend. Twee weken geleden waren de kabels nog gecontroleerd. BADMINTONCOMPETITIE VEGLO SMAAKTE OPNIEUW HET OVERWINNINGSZOET Voor alle Badmintonverenigingen uit Leiden breekt weer een drukke periode aan, omdat de afgelopen week ook de districtscompetitie van start is gegaan. Dit nieuwe seizoen heeft een record aantal inschrijvingen van Leidse teams met zich mee gebracht, zodat in dit nieuwe seizoen weer vele enerverende wedstrijden verwacht mogen worden. Veglo is dit Jaar zelfs met vijf teams uit de bus gekomen en Smash stapte van twee naar vier teams. Ook de Leidse Shutteliers komen dit seizoen voor het eerst uit met twee teams. LANDELIJK ZOETERWOUDE De kaartavond, die voor heden avond was vastgesteld is verschoven naar morgenavond, woensdag 18 ok tober om 20.00 uur In het clubhuis. Nieutv Rotterdams Toneel met Tartuffe MOLIèRES „Tartuffe", tijdloos zedenblijspel over een aartshuichelaar, werd gisteravond in de Leidse Schouwburg in een knappe voorstelling door het Nieuw Rotterdams To neel voor het voetlicht ge bracht. Het meesterwerk van de Franse blijspeldich ter lokte by vlagen sponta ne reacties bij het enthou siaste publiek, dat voor een belangrijk deel uit jongeren bestond. De opvoering, on der regie van Johan Greter, was ontdaan van overtollige ïffecten en gezellige schrans- partijen, die het stuk tot een plezierig kijkspel kunnen maken, maar ten koste gaan van het hoofdthema. Een sobere en heldere voorstel ling dus. met de strakke iyn van de catastrofe en de ver rassende wending ten goede duideiyk uitgetekend. Ook de decors waren zo sober mogelijk gehouden, opdat de gehele aandacht zich op de tekst kon bepalen. Josephi ne Soer vertaalde de Franse tekst ln verstaanbaar mo dern Nederlands. Waarom het rijm echter moest wor den gehandhaafd is niet dui delijk geworden. Het kramp achtige vasthouden aan de symmetrie in de slotwoor den klink soms niet anders dan lachwekkend en dat ter wijl het de acteurs blijkbaar moeite kostte, de hinderlijk rijmende woorden „weg te moffelen". Het bleek voor sommigen- niet eenvoudig zich aan de cadans van het rym te onttrekken. GELUKKIG verdween de ze hinder wat naar de achtergrond naarmate er meer vaart in de handelin gen kwam. Zoals bekend is „Tartuffe" een felle heke ling van de schijnheiligheid. Molière had blijkbaar de spiegel op de juiste manier voorgehouden aan zyn tyd- genoten, want de eerste voorstelling ln de zestiger jaren van de zeventiende eeuw wekten heftige reac ties. Tartuffe heeft zich als hulsvriend van Orgon, een welgesteld man, weten ln te dringen ln diens familie, al maar prevelend en boetend, tenminste, voorzover Orgon in diens buurt is. Want ach ter zyn rug eet hy zich vet uit Orgons keuken, legt het aan met zijn vrouw en het eindigt ermee, dat hij Or gons hele bezit verwerft als verdienste voor zijn „voor beeldig" gedrag. Iedereen heeft de intrigant door, be halve Orgon. Als hij tot een ontstellende ondekking komt is het te laat. Tartuffe deelt voortaan de lakens uit en dankbaarheid komt niet in zijn vocabulaire voor. Uit- eindeiyk zegeviert toch de ware gerechtigheid en wordt Orgon opnieuw in het bezit gesteld van zijn goed, een stuk wyzer. ELI BLOM was als Orgon beter thuis in zijn rol van bedrogen mensenvriend dan als goedzak, die alles slikt van een hypocriet. Bij zijn schildering van Tartuf- fes eigenschappen in het be gin van het stuk klinkt al les wat ongeloofwaardig, ironisch en is het moeilijk zich voor te stellen, dat Or gon alles gevonden heeft in Tartuffe. Het dubbelzinnige gedrag van laatstgenoemde, voortreffeiyk vertolkt door Luc Lutz, was wel zo opge legd, ook al in de aankle ding inclusief geselroede en gebedskap) dat de brave Hendrik als het ware de wandelende huichelarij zelf was. De effecten by Molière zyn nu eenmaal nogal fel aangezet, opdat niemand zich ook maar ln 't minst zou kunnen vergissen in de bedoeling van de auteur. Kitty Jansen was in haar element in haar rol van Do- rine, die met spitse tong iedereen ongegeneerd zegt waar het op staat. Robert Sobels had het rym zo gun stig mogeiyk verwerkt, waardoor zijn optreden ge loofwaardiger werd dan het theatrale ln de voordracht van anderen. Loudl NtJhoff en Lies Franken speelden beiden een overtuigende rol. De overigen vormden een harmonieus geheel in de en tourage van het kijkspel, dat óók de versie van Greter ge deeltelijk was. P. H. Veglo 1 overwon afgelopen zondag Haarlem 4 en kwam tot een mooi eind resultaat van 7—1. Het verging de heer N. Fea in zijn eerste heren-enkel heel gemakkelijk en hij won van H. Jansen met de puntenverschillen van .156 en 15—2. In deze thuiswedstrijd speelde ook de heer E. Guérin goede partijen en wist in het tweede heren-enkel be slag te leggen op de zege van 15—10 en 15—9. Hat enige verEespuntje kwam van mej. H. Omtzigt die toch na een uitstekende partij van mevr. W. Panggabean verloor na drie sets met 118, 7—11 en 3—11. Mevr. Van Balgooy wist ook deze keer haar twee de dames-enkel in winst om te zetten met 711, 113 en na een spannende verlenging met 1210. In het tweede gemengd dubbel ten mej. H. Omtzigt en N. Fea door goéd samenspel ook deze partij in han den van Veglo te spelen. Verder waren beide heren E. Guérin en N. Fea ook in het heren-dubbel de meerdere en overwonnen dan ook met 15—2 en 15 8 van hun tegenstanders H. Jansen en S. Hoes. Als laatste werd het dames- dubbel gespeeld door de dames H. van Balgooy en H. Omtzigt, die in deze partij geduchte tegenstand ondervon den en hierdoor de eerste game in ver lies lieten gaan. doch na dit verlies de tweede en derde game in winst voor Veglo omzetten. Veglo 2 wist in de uitwedstrijd tegen MVO een gelijkspel van 44 te beha len. De heer T. Wong kon helaas zijn eerste heren-enkel niet in winst omzet ten en verloor met 153 en 17-16 van E. Rijken. In het tweede heren enkel wist de heer M. van Balgooy. na drie enerverende games te winnen van R. Hofland. Het eerste dames-enkel ging over in handen van MVO 2, doch mevr. Wong wist haar dames-enkel in drie sets te winnen van mej. H. van Harn. Vervolgens gingen het tweede en eerste gemengd-dubbel over in winst voor Veglo 2, waarbij de, stand op 42 kwam te staan, waardoor Veglo al enigszins stevig in zijn schoenen stond. Het heren-dubbel van de heren M. van Balgooy en J. Guérin ging ech ter over in winst voor de tegenstan ders met 1817 en 1511. Verder wisten de dames van Veglo in het dubbel, ondanks goed spel, niet tot een overwinnig te komen, zodat 't tweede team van Veglo huiswaarts moest ke ren met een gelijkspel. Veglo 3 kwam in de eerste klasse C uit tegen het zeer sterke P.M. Rijswijk, en wist evenals Veglo 2 een gelijkspel te behalen. Het was hier vooral mej. M. Tramper, die haar eerste dames enkel door een goede speltechniek in het voordeel van Veglo liet eindigen met de cijfers 1211. 211 en 611. Ook in het dames-dubbel wisten beide dames O. van Werkum en M. Tramper op hun tegenstandsters te overwinnen met de uiteenlopende cijfers van 15 12, 815 en 915. Verder speelde de heer B. van Leeuwaarden zijn tweede heren-enkel in het voordeel van zyn team. Smash 1 kwam afgelopen zondag uit tegen de Haagse badminton vereniging DES 2 en kwam ook deze keer weer I tot goede resultaten, door een 53 j overwinnig. Beide heren-enkels van i E. van Spadon en M. Hofstede gingen al gouw over in het voordeel van Smash 1 met de cijfers, resp. 158, 15 12 en 158, 153. Vervolgens speel de het jeugdige speelstertje L. Smit tegen mevr. Voorsmit en verloor, on danks een goede partij te hebben ge speeld met de cijfers 112 en 113. Een heel goede wedstrijd kwam van 't 2e dames-enkel, waarbij M. Schoen makers v. d. Aar van DES het onder spit liet delven met een drie-sets partij van 115. 311 en 129. Ook in het heren-dubbel gaven de heren M. Hofstede en E. V. Spadon een zeer redelijke party weg de dan ook in de puntenverschillen van 12—15, 15—11 en zelfs met 15—2. Tot slot ging het dames-dubbel verloren met 8—15 en 5—15. Smash had met deze uitslag toch nog alle reden van tevredenheid. DISTRICT Smash 2 speelde in de eerste klasse C tegen de Zoeterwoudse badminton vereniging Meerburg, waarbij eerst genoemde verlor met 35. Smash 3 kwam uit tegen de badmin tonvereniging Morgenstond 3, waarbij het bijzonder goed voor de dag kwam met een eindresultaat van maar liefst 8—0. Smash 4 bestaat geheel uit jonge spe lers en deze verloren met een klein puntenverschil van SITA 3 met 35. LBV 1 kwam in zijn eerste wedstrijd uit tegen de Haagse vereniging DES 5 en wist een 53 overwinning in de wacht te slepen. LBV 3 kreeg als tegenstander stad genoot de Leidse Shutteliers 2 tegen zich. Deze wedstrijd werd een ruime zege voor laatstgenoemde vereniging met een uitslag van 26. Tot slot speelde Veglo 5 afgelopen zondagmiddag tegen de Haagse bad- mintonver. De Kortenaer 7. Hierbij wist Veglo 5 een mooie overwinning van 62 te behalen. PAUZE TE UITBUNDIG VOOR NEDERLAND Prof. dr. A. J. M. Asselbergs heelt bij zyn ambtsaanvaarding van hoog. leraar in de muziekwetenschap te Nij. megen (volgens -een samenvatting van het KNP) o.m. gezegd, dat „bij gezongen liturgie de verstaanbaarheid van het woord maar van zeer betrekke lijke waarde is." Onze gevolgtrekking (in het midden latend of ze klopt met die van pi Asselbergs) is. dat men met succes w kan graaien in de schatkist van Latijnse meerstemmige gezangen ien missen, dit gevoelsmatig het hart verheffen door hun welluidendheid zonder dat de beteke- nis woord voor woord verstaan wordt Onlangs waren we ter hoogmis in del I stampvolle Hofkirche te Luzern. E: werd „hemels" gezongen door het koor ondersteund door orgel en trompetmu- ziek. Het was zeer melodieus en hart verwarmend. Niet modern, maar is dat erg? Het was boven alle tyden ver heven en verweven tot één waarlijk god delijke eredienst. Te uitbundig voor het nuchtere Nederland? Dan kent mee Zwitserland niet, dat in hard-zakelijke nuchterheid ons land verre overtreft' LEIDSE BIOSCOPEK Camera: Dagboek van een kamen (volwassenen). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 i Zondag 2.30, 4.45,7 .00 en 9.15 t Luxor: Sexy gang (str. vohv.) Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Liefdeslabyrlnth (volw.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Je leeft maar twee keèr (14 jaar), prolongatie. Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: De terugkeer van de zeven (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT Marktberichten BODEGRAVEN, 17 okt. - Kaas - Aan voer 42 partijen. Prijzen: le kwal. 3,71- 3.77, 2e kwal. 3.62-3.70,, extra kwal. 4.10 Handel kalm. ROTTERDAM, 17 oktober. VEE Aanvoer totaal 2804; weekaanvoer 4289; slachtrunderen 225; gebruiksvee 732; vette kalveren 180; graskalveren 364; nuchtere kalveren 1038; varkens 6; paar den 3; veulens 5; schapen of lammeren 218; bokken of gelten 33. Prijzen: slachtrunderen (ct. per kg) extra kw. 4.30-4.60 le kw. 3.80-4.15; 2e kw. 3.45-3.60; 3e kw. 3.20-3.35; vette kalveren (ct. per kg) le kw. 355-375; 2e kw. 335-350; 3e kw. 305-335; stieren (ct. per kg. alle kw.) 400-455; worst koeien (ct. per kg) 295-325; kalf- en melkkoeien per st.) 1025-1500; vare koeien per stuk) 800-1100; vaarzen per stuk) 700-900; pinken per stuk) 500-650; graskalveren (/per stuk) 270-430; nuchtere kalveren (ct. uer kg) 165-175; mestkalveren per stuk) 150- 230; schapen per stuk) 90-115; lam meren per stuk) 100-140. Marktoverzlcht: slachtrunderen: aan voer: iets minder, handel: lui, prijzen: als gisteren; kalf- en melkkoeien: iets rui mer, stil. constant; vare koeien: als vo- eerstë rige week- »lePend. niet hoger; vaarzen pinken: gewoon, flauw, stabiel; gras- dend; vette kalveren: -korer, redelijk, on veranderd; nuchtere kalveren: even min der, iets levendiger, goed prijshoudend. Schapen en lammeren: ruimer, stroef, even lager. R'VEEN 16 okt. Bloemen Am. An jers Sim Rose 14-27, Sim Rood 14-26, Sim Wit 20-25. Sim Keefer 16-22, Ar thur 16-19, Clear Yellow 20, Kokomo 18, Esperence 18-21, Red Diamond 20, Jacqueline 18-19, Nerine 16-67, Gerbe- ra 30-35, Rozen Garnette en Carol 9-14, Zorina 20-23, Seventeen 10-16, Coral Princes 23-28, Baccara 43-52, Nordia 30, Carla 43-46, Bregina 17-26, geplozen chrysanthen Holliday 25-33, Clingen- daals Elite 27-39, Alec Bedser 22-31, Bornholm 25-30, Evelyn Bush 20-28, Diplomaat 27-40, Regalia 16-19, Pool ijs 31, First Lady 34-37, Escorte 20-24, Medaillon 28, Jacob Marrig 25-26, Ka- lanchoë 56-61, Irissen 1,00-1,50, Free- sia's 75-1,70, Troschrysanthen Lucida 42-69, Grace 70-88, Escorte 67-0, Sate- liet 65-1,02, Tip Top 50-60, Gompie 1,18- 1,25, Goldene Sonne 82, Juweeltje 45- 66, Davine 73-85, Subliem 84, Jessica 70-97, Lilian Hoek 55-89, Beryl 80-1,05, Ronald 80-91, Jacob Maris 1,05, Luyo- na .40-1,60 per bos. TER AAR - 16 okt. - Groente - Kas- snljbonen 1,80-2,45, snijbonen stek 35-80, kroten 14, stokprinsessebonen II 75, wit te pronkbonen II 50, andijvie I 23-32, II 14-18, uien grof 17-25, uien 9-16, rode kool 10, groene kool 21-25, prei 28-36, kalveren: iets meer, tamelijk, prijshou- spruiten export A 55-60, B 42-46, C 25, „Een ..eukenschort! Dat is een schenk voor jou, Herman van mijn eerste man!" KORRELTJE Ware zelfkennis put men uit het lijden, dat men moet ondergaan. D 36, spruiten binnenland 25-30. Peren: Winterjannen 20, Gieser Wildeman I 40-50, idem II 13-32, Legipont 18, Wijn peer 12, appelen Cox Oranje 35-40, Goud- reinetten 30-35, Sterappel 21 alles p. kg. Sla kas I 32-36, idem II 12-20, sla na tuur I 18-25, sla II 7-8, bloemkool A 38- 46, B 18-25, Komkommers export 30-57, alles per stuk; kromme komkommers 40 per kg. Tomaten export A extra 5,85- 6,10, AI 5,45-5,70, B extra 5,45-5,55, BI 5.40-5,45, C extra 5,95, C I 5,60, CC I 2,95. Tomaten binnenland A 2,40-3,15. B 2,40-4,05, C 2.40-2.60, bonken 2.65-3.05 per bakje van 6 kilo. UITSLAGEN LEIDSE VOETBALBOND UVS 1-VWS 1 2-1, TAW 1-Woubrugge 1 0-3, Sleutels-WSB 2-2, MVKV-Alphia 5-1. IA: Leiden 2-Rouwkoop 2 4-1, RCL 3-Quick B. 5 1-3, Rljnsb. B.-Oegstg. 2 2-3, 2A: ARC 4-Kagla 2 6-2, GWS 2-VWS 2 3-1, Katwijk 4-Oegstg. 3 2-3. Ter Leede 3-RCL 4 4-2. 2B: RCL 5-Quick B. 7 1-3 SVOW 3-Noordwljk 4 4-2, Woubrugge 2- UVS 2 1-3, 3A: ARC 6-Hazersw. B. 4 5-5 Woubrugge 3-ARC 5 0-7. 3B: HazerBW. B. 6-Woubrugge 4 1-4, Kagia 4-RCL 6 0-11. TAW 4-SVOW 5 0-6, ARC 7-Ha- zersw. B. 5 2-4. 3C: Leiden 3-Rijnsb. B. 4 2-4. Llsser B. 4-Sleutels 2 4-5, MVKV 2-GWS 3 5-1, 3D: Katwijk 6- Quick B. 9 1-2, Oegstgeest 4-WSB 3 2-1, Ter Leede ö-Rouwkoop 4 1-3, 3E: Noordwijk 5-Sleutels 4 8-0, Rouwkoop 5 -Unitaa L. 1 0-10, Quick B. 10-Lisser B. 5 3-2. 3F: Katwijk 10-Ter Leede 6 6-3. Lisser B. 6-Unitas L. 2 3-3. SJZ 1-GWS 4 5-0. 3G: GWS 5-Quick B. 11 1-2. Ha- zersw. B. 7-Unltas L. 3 5-1, Ter Leede 7 -Rljnsb. B. 8 2-5. 3H: Lisse 1-MVKV 4 7-2, Quick B. 12-SJZ 2 3-3, Leiden 6- Sleutels 5 1-3. JUNIOREN A: Noordwijk al-SJC al 2-3, Rijnsb. B. al-Lugdunum al 5-3, Altior al-Katwijk al 4-2, Roodenb. al-ARC al 6-0. Al: Leiden al-Oegstg. al 2-2, Llsser B. al- Ter Leede al 2-10. SVOW al-RCL al 0-4. A2: RCL a2-Noordwijk a2 3-0, Quick B. a3-Quick B. a4 6-2, A3: Oegst geest a2-Lisser B. a2 11-1, VTL al- Leiden a2 7-1. A4: ARC a2-Woubrugge al 2-2, MSV al -TAW al 2-2. BI: Alph. B. bl-ARC bl 0-1, DOSR bl-Roodenb. bl 1-2, B8: KRV bl-Oegst- g. bl 9-0, UVS b2-RCL bl 8-0, Stompw. B. bl-Quick B. b2 1-0, B9: Roodenb. b2- UVS b3 2-3, SVLV b2-Quick B. b3 0-1, B10: Meerburg bl-SJZ bl 2-1, ZLC bl- VNL bl 2-3, VWS bl-Leidse B. bl 2-4, VNA bl-LDWS bl 7-1, Bil: Rynsb. B. b2-Quick B. b5 3-0, ASC b3-Quick B. b4 4-3, Lugdun. b2-Roodenb. b3 0-19, B12: Oegstg. b2-Quick B. b6 2-2, Rouwkoop b3-Katwljk b3 2-1, KRV b2-RCL b2 0-4, Stompw. B. b2-ASC b4 1-1, SVLV b3- Quick B. b7 1-2, UVS b5-Leiden b2 7-1. Cl: Hazersw. B. cl-ARC 3-2, Alphen -Alphense B. 1-2, Weter. B.-DOSR 0-12, C2: Woubrugge cl-SVOW cl 6-1, Ryp- weter. cl-Alphia cl 1-0, Weter. B. c2- ARC c2 0-2, Alph. B. c2-Weter. B. c3 1-7 MM O cl-Alphen c2 1-4, Alphia c2-ARC c4 1-3, DOSR c4-Alph. B. c3 0-7. C5: Lisse cl-Noordwijk cl 4-2; Tey- ling. cl-WSB cl 2-2; Warmunda cl-SJ C cl; C6: Kagia cl-Teylingen c2 0-5; Llsser B. cl-Lisse c3 5-0; SJC C2-VVSB c2 0-3; C7: T. Leede c2-Lisser B. c2 2-1; VVSB c3-Foreh. c2 3-4; Teyling. c3- Lisse c4 4-0; C8: Lisse c5-WSB c5 0-10; SJC c4-Teylingen c4 3-5; C9: Rouwkoop cl-Roodenb. cl 0-4; ASC cl-Quick Boys cl 0-1; LFC cl-DOCOS cl 3-0; UVS cl- Katwyk cl 2-1; C10: RCL cl-KRV cl 2-2: Rijnsb. B. cl-Quick B. c2 3-3; VNL cl-Roodenb. c2 0-0; UDO cl-SJZ cl; CU: Lelden cl-VNA cl 2-10; Leidse B. cl- Stompw. B. cl 3-1: Or. Groen cl-LDWS cl 3-1 C12: Katwyk C2-UVS c2 ASC C2-DOCOS c2 3-1; LFC C2-SVLV 2-2; C13: Quick B. c4 KRV c2 3-2; DOCOS c3-Rljnsb. B. c2 0-3; Lugdun. c2-Rouw bl-Altlor bl 3-2, Weter. B. bl-SVOW bl koop c2 1-4; C14: Rouwkoop c3-Quick 3-0, Woubrugge bl-Rijpweter. B. bl 1-6, MSV bl-TAW bl 1-1, WOA bl-Alphia bl 2-6, B3: SVOW b2-Alph. B. b2 0-12, Alphen b2-Hazersw. B, b2 1-0, Altior b2- DOSR b3 6-1, B4: Lisse b2-Teyllngen bl 2-4, Llsser B. bl-Ter Leede bl 1-0, WSB bl-Ter Leede bl 1-0, WSB bl- Lisse bl 1-4, Warmunda bl-Noordwtjk bl 0-5, Foreholte bl-SJC bl 2-1, B5: GWS bl-Kagia bl 7-1, Noordwijk b2- Teyllngen b2 3-6, Foreholte b2-WSB b2 2-6, SJC b2-SJC b3 2-3, B6: Lisse b5- Lisse b4 1-5, WSB b3-Foreholte b3 0-3, SJC b4-Teyllng. b3 3-2, B7: Quick B. bl-LFC bl 5-1. ASC bl-UVS bl 2-1, deze resulteer-DOCOS bl-Rouwkoop bl 1-2, Lugdun. B. c6 2-5; Roodenb. c5-Katwyk c4 1-3; UVS c3-Quick B. c5 3-3; C15: Quick B. c7-VNL c2 3-2; DOCOS c4-Roodenburg c6; SVLV c3-Meerburg c2 C16: RCL c4-Quick B. c9 0-3; SJZ C2-UVS c4 7-0; Roodenb. c7-ASC c5 4-0. ZONDAG 15 OKTOBER 1967 I: ZLC 1-Alph. B. 1 2-1; SVLV 1-St.- Bern. 1 1-0; UDO 1-Rouwkoop 1 0-1; Rijpwetering 1-Foreholte 1 2-1; St. B. 1- Or. Groen 2-1; IA: DOCOS 2-ForehoIte 7-3; DOSR 2-Lugd. 4 5-0; WSB 2-ASC 2 2-2; Warmunda 2-LFC 3 3-2; II: We- teringse B. 1-VVOA 2-1; VNL 1-LDWS 1 1-1; Leidse B. 1-VNA 1 4-1; Meerburg 1-KRV 1 2-0; Unitas L. 1-MMO 2-6; 2A: Alphen 3-LDWS 2 Alph. B. 2-Meer- burg 2 1-1; VNL 2-SJZ 2 5-4; Foreholte 3-Lisse 4 1-2; Rouwkoop 2-VTL 2 2-~ 2B: Alph. B. 3-Alphia 2 1-4; Altior 3- WSB 3 7-1; Lisse 5-UVS 4 0-7; SJC 3- Roodenb. 4 1-3; SVLV 3-UDO 2 2-4; DO COS 3-Stompw. B. 2 2-1; Oranje Groen 2-Roodenb. 5 2-2; WOA 2-SJZ 3 2-4. Rijpwetering 2-Lugdunum 5 8-0. 3B: ASC 3-Or. Groen 3 3-3; St.-Bern 2-Leidse B. 2 1-2; LFC 4-KRV 2 MMO 2-VVSB 4 14-0; 3C: DOSR 4-LFC 5 6-1; LDWS 3-UVS 5 1-4; Lisse 6-Weter. B. 2 1-0; SJC 5-St. Bern. 3 5-4; 3D: MMO 3-Rijpwetering 3 0-0; Teylingen 4-DOCO S 4 3-5; UDO 3-VNA 2 1-0; Unitas L. 2- Meerburg 3 8-2; 4A: Alphia 3-VTL 3 0-5; Foreholte 4-Lugdunum 6 4-3; UVS 6-St.-Bern. 4 4-0; Leidse B. 3-SJC 6 4-1; 4B: Foreholte 5-DOCOS 5 4-3; KR V 3-Teylingen 5 7-1; Lugdun. 7-Alphen 4 2-5; Roodenb. 7-VNL 3 2-5; Lisse 7- Roodenb. 8 1-2; SVLV 5-Or. Groen 4 6-1; Weter. B. 3-VNA 3 12-1; ZLC 3- Unitas L. 3 2-7; 4D: ASC 5-Altior 5 1-5; Meerburg 4-LDWS 4 1-10; Roodenburg- 9-DOCOS 6 WOA 3-Warmunda 4 2-5; 4E: Roodenb. 10-UDO 4 SJZ 4 DOCOS 7 1-3; Lisse 8-Foreholte 6 7-0; 4F: KRV 4-LFC 6 Or. Groen 5-Al- phia 5 4-1; UDO 5-Warmunda 5 7-2; Uni tas L. 4-We.ter. B. 4 0-5; 4G: ASC 6- DOSR 6 3-2; DOCOS 8-Rouwkoop 4 2-4; VNL 4-Alph. B. 5 5-2; 4H: Alph. B. 6- Unitas L. 5 ASC 7-VTL 5 0-8; Lugd. 9-Llsse 9 5-3; UVS 7-DOSR 7 6-0; 4J Alphen 6-WOA 4 4-0; St. Bern. 5-VN A 4 1-3; Leidse B. 5-Unitas L. 6 1-1; St. B. 4-UDO 6 1-2; 4K: DOSR 8-RUpwete- ring 4 2-2; LFC 7-LDWS 5 9-0; UDO 7- Lisse 10 5-9: Weter. B. 5-ASC 9 7-0: 4L: KRV 5-Alph. B. 7 0-9; UVS 8-ASC 10 4-0; WSB 5-ZLC 3-0. Al: DOCOS al-ASC 3-0, Lisse-Fore- holte 2-2, UVS-SVLV 3-3, A2: Alph. B. al—DOSR a2 5-0, St. Bern. al-WOA al 8-0, Meerburg al-Weter. B. al 6-0, MMO al-Alphen al 0-11, A3: LDWS al -UDO al 5-1, Or. Groen al-SJZ al 4-3. Roodenb. a2-VNA al 4-0, A4: Lugdun. a2-UVS a3 0-7, Roodenb. a3-ASC a2 4-1, SJC a2-LIsse a2 2-2, A5: Docos a3-Fore- holte a2 0-7, Teyling. a3-UVS a4 0-3, LFC a2-Warmunda a2 8-0, SVLV a3- Roodenb. a4 2-4, A6: Alphen a2-St. Bern. a2 7-1, Alphia a2-Meerburg a2 6-1, Altior a2-SJZ a2 0-4, DOSR a3- Weter. B. a2 0-17.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4