Leidse raad had de handen vol aan (goedgekeurde) belastingverhogingen portie \4ees vlees elmis-, verantwoord eten KVP-fractie: belastingvoorstellen horen in begrotingsbehandeling thuis Rioolbelasting riep weerstand op Kunstkring presenteert Ned. Blazersensemble LAGERE WINST BIJ VEREENIGDE TOUWFABRIEKEN SCYLLA-SPELERS TERUGGEKEERD VAN ZWEEDS CUP-AVONTUUR OUDJE VAN 17 40 IN LEIDSE HORTUS GEVELD Kangeroes ging eervol ten onder Eerste burgeravond voor oorspronkelijke bevolking van Voorschoten groot succes MIDDENSTANDSADVIESCOMMISSIE TE WEINIG REPRESENTATIEF? DINSDAG 17 OKTOBER 1967 VEEMARKTSPORTHAL VOLGENDE WEEK IN EXTRA VERGADERING DE GEMEENTERAAD van Leiden heeft gisteravond niet de gehele lasting door de eig» agenda kunnen afwerken. De behandeling van de voorstellen tot verhoging van de riool- en straatbelasting en de reinigingsrechten nam zo veel tijd in beslag, dat men niet meer toekwam aan het al dan niet verlenen van een aanvullend krediet voor de stichting van de lang verbeide veemarkt-sporthal. Maandagavond 23 oktober a.s. om half acht, zo deelde de burgemeester Van der Willigen mede, zullen deze kwestie en nog vier resterende agendapunten aan de orde komen. Even zag het er naar uit, dat de belastingverhogende voorstellen gisteravond naar een later tijdstip verschoven zouden worden. De KVP'ers Ham, v. d. Klugt en fractievoorzitter Lambermont kwamen daartoe met een voorstel: stel de behandeling uit tot de begrotingsweek in december. De raad verwierp dit voorstel met 20 tegen 18 stemmen, dus moest het er maar meteen van komen. In den brede is gedebat teerd in eerste en tweede instantie. De voorstellen van het college werden tenslotte de een met royaler meerderheid dan de ander na stemmingen aangenomen. De KVP-fractie kantte zich sterk te gen het brengen van belastingvoorstel len in de raad vóór de begrotingsbehan deling. De heer Ham wees erop, dat, wanneer de raad tot aanvaarding zou besluiten, alleen maar meer inkomsten verkregen zouden worden. Dit geeft een scheef begrotingsbeeld. „Misschien is In december ook iets meer bekend om trent de grond- en personele belasting", aldus de heer Ham. Wethouder Harmsen daarentegen be toogde, dat de voorstellen een uitge breide periode van voorbereiding heb ben gehad. Het voorstel van de heer Ham c.s. komt dan nu wel wat laat, vond hij. Er staan bovendien nog meer tariefswijzigingen op stapel (leges, hon denbelasting. precariorechten); ,,dit heeft allemaal tijd nodig eer er goed keuring van de Kroon komt. Het col lege wil wat ruimer armslag en meer mogelijkheden van handelen hebben", zei de heer Harmsen, volgens wie straks de mondelinge behandeling van de be groting alle aandacht moet hebben, zonder dat er veel tijd besteed wordt allerlei belastingvoorstellen. Hij adviseerde, het voorstel-Ham (dat ge steund werd door de heer Portheine (WD) niet aan te nemen. Slechts dan kan de raad zo snel mogelijk een over zichtsbeeld van de begroting '68 heb ben, zei de wethouder. De heer Den Dubbelden (PvdA) kwam aanvankelijk met een „tussenvoorstel": hij wilde het hele pakket belastingvoorstellen een volgende keer ter sprake brengen. Toen evenwel het voorstel-Ham verworpen i, trok hij dit voorstel schielijk in. Niettemin vond deze spreekster de kos ten dermate gestegen, dat aanpassing nodig zal zijn. Haar fractiegenoot de heer Elsgeest had geen bezwaren tegen verhoging van de straatbelasting. De heer Zitman (VVD) haalde de brief aan die door de Leidse Bond van huls- en grondeigenaren aan de raad werd gestuurd. Deze brief noemde hy juist. H(j bepleitte voorts, dat de riool- belasting geheel of gedeeltelyk voor rekening van de gebruiker en de straat- belasting voor rekening van de eigenaar zou komen. De heer Den Dubbelden stelde hier tegenover, dat de riolering by het huls hoort, derhalve zal de be- gedragen die- Verhoging van de reinigingsrechten achtte de heer Den Dubbelden eveneens noodzakelijk, gezien de kostenstijgingen. De heer Pompe (Noodraad) wees op het overgrote deel van de huiseigenaren die door de verhoogde belasting onder zware druk komen te staan. De heer Kret (Pr. Ch.) ging akkoord met de verhoogde reinigingsrechten, maar vroeg zich af of naar volledige kosten dekking zou moeten worden gestreerd. Mevrouw Van der Blom-Vijlbrief (CPN) verklaarde zich tegen de reinigings rechten-verhoging en vroeg aandacht (ook mevrouw Geelkerken had hier op gewezen) voor degenen die onmogelijk de verhoogde belasting kunnen opbren gen. Tegen de straat- en rioolbelasting had de heer De Bruyn (PSP) geen be zwaar, maar de nieuwe reinigingsrech ten achtte hij minder geschikt om bij de bevolking populair te worden. Kwytschelding In zijn antwoord deelde wethouder Harmsen o.m. mede, dat in de nieuwe reinigingsverordening inderdaad is op genomen, dat indien een gebruiker van een perceel niet in staat is de vergoe ding te betalen, de desbetreffende vor dering op schrifteiyke verzoek van be langhebbenden door b. en w. geheel of gedeeltelijk kan worden afgeschre ven. „Dit moet met rode lettertjes op de aan te bieden nota's gedrukt worden," vond de heer Roorda (PvdA). ADVERTENTIE verhoging zette de heer Ham vervol gens uiteen, dat dit een extra druk zou betekenen voor de kleine groep (6000) huiseigenaren. ,,Dit betekent voor hen 35 40 pet. van de nieuwe huurverho ging". Zyn fractie was niet overtuigd, dat het college alles heeft gedaan om tot een zo efficiënt mogelijk beheer te komen. „Wy zijn daardoor niet in staat, de begroting '68 te beoordelen", aldus de heer Ham. Mevrouw Geelkerken-Brusse (P.Ch.) vond de rioolbelasting nog steeds een moeilyk te verteren punt,. Voor de klei- huizenbezitters, niet zelf-bewoners, is de verhoging te zwaar, omdat zy bui ten de huurverhoging zyn gevallen. En waarom? Omdat de eiwitten fn vlees eersteklas bouwstoffen voor het men selijk lichaam zijn. Omdat vlees goed is voor de lijn. En vanzelfsprekend, omdat u met vlees zo veel verrukkelijke culinaire mogelijkheden hebt Déérom Motie De heer Zitman diende nog een motie in, waarin de wens werd uitgesproken, dat de rioolbelasting ten laste van de gebruiker van het betrokken onroerend goed wordt gebracht. De heer Ham zei deze nota niet verantwoord te vinden. De raad verwierp de "motie met 31 te gen 7 (VVD en Noodraad) stemmen. Met de straatbelasting ging dq raad zonder meer accoord. De rioolbelas ting-verhoging werd aangenomen met 25 tegen 13 stemmen (o.a. KVP en Noodraad stemden tegen). De verho ging reinigingsrechten haalde 32 stem men vóór 6 stemmen tegen. Alle overi ge afgewerkte agendapunten werden aangenomen als hamerstukken. Zoals in de aanhef vermeld bleef de veemarkt staan tot de volgende week maandag- Vroeger sluiten De heer Van Aken (PvdA) had in de aanvang der zitting nog aangedrongen op sluiting van de avondvergaderingen om half elf. Als er dan geschorst moet worden, kan een ander tydstlp worden vastgesteld. De voorzitter nam dezelfde avond nog het advies van de heer Van Aken ter harte. Leidenaar komt in hoofdstad om na botsing In de Spaarndammerstraat in Amster dam is eind vorige week 's nachts de 20-jarige in de hoofdstad studerende G. F. M. van Remundt uit Leiden op de voor hem linkerweghelft van de ry- weg frontaal in botsing gekomen met een auto en aan de opgelopen verwon dingen overleden. De auto werd bestuurd door een 20-jarige Inwoner van Doetin- chem. De politie van het bureau Admi raal De Ruyterweg zoekt getuigen van dit ongeval. Gemeente-subsidie voor jeugdorganisaties De Katholieke Jeugdraad voor Lelden roept alle organisaties op, die in aanmer king komen voor subsidie van de ge meente Leiden, en nog geen subsidie papieren hebben ontvangen, zich te mel den op de Oranjelaan 22 te Zoeterwoude H.-R. Verdere inlichtingen kan men daar verkrygen. Ook telefonisch kan men worden voorgelicht over het even tueel in aanmerking komen voor ge meente-subsidie: tel. 34926. BENOEMING SCHOOLHOOFD I Tot hoofd van de Lucas van Leyden- I school (openbare school voor gewoon I lager onderwijs aan de Aalmarkt) is door de Leidse raad benoemd de heer J. F. van den Wyngaard. ADVERTENTIE Vanavond concerteert in de Stads gehoorzaal voor de Leidsche Kunst kring „Voor Allen" het Nederlands Blazersensemble onder directie van Edo de Waart. Aanvang 8 uur. Uitgevoerd worden de Serenade no. 12 in Es gr. t. KV 388 van Mozart, Chanson et Danses op. 50 van Vincent d'Indy, de Suite op. 37 voor elf blaas instrumenten van Luctor Ponse en ten slotte van Antonin Dworak de Sere nade in d. kl. t. op. 44, voor tien bla zers, cello en contrabas. De „Verenigde Touwfabrieken" heb ben in het eerste halfjaar een gecon solideerde winst behaald van f 1,06 miljoen tegen f 1,61 miljoen in de overeenkomstige periode van vorig jaar en f2,68 miljoen in geheel 1966. De omzet aan derden kwam uit op f 69 miljoen tegen f 131 miljoen over geheel 1966. Door seizoeninvloeden zijn de resultaten over het eerste half jaar over het algemeen gunstiger dan die over het tweede halfjaar. Resultaten blijven achter De directie verwacht dat de resul taten over de tweede helft van 1967 Ondanks het feit dat het eerste op treden in de Europa-Cup voor tafel tenniskampioenen voor Scylla zonder enig succes verlopen is stapten van morgen om kwart over elf Gerard Bakker, Bert van der Helm en Ed Fallaux met lachende gezichten uit de trein. De duidelijke 50 nederlaag, die onze stadgenoten in Zweden afge lopen zaterdag kregen te incasseren van Sölvesborg BTK, hetgeen een vroegtijdige uitschakeling betekende, had hun goede stemming nauwelijks aangetast. „Nee we zijn niet teleur gesteld. We wisten van tevoren dat we weinig kans zouden hebben. We heb- ons terdege voorbereid, maar tegen deze jongens, die ook het Zweedse kampioensteam vormen, merk je goed dat we nog veel te weinig trainen. Ik heb een trainingspartijtje gespeeld tegen een jongen van 16 jaar. Die heeft kortgeleden een flatje aange boden gekregen en die is dan maar ge woon reserve. Er staat een miljonair achter, die hen in staat stelt om-vrijwel de gehele dag te trainen," vertelde Gerard Bakker, die er aan toevoegde nooit eerder zulke fijne ervaringen gehad te hebben; een mening die door zijn clubgenoten gedeeld werd. Alle drie waren zij hel erover «ene dat dit Zweedse team de Europa Cup zonder moeite zal winnen en dat zelfs Rusland daar niets aan kan veranderen. De Cup-zorgen behoren weer tot het verleden en Scylla kan zich weer ten volle wijden aan de compélitie waarin zij de eerste plaats bezet. „We maken een grote kans om weer kampioen te worden en dan proberen we het op nieuw". De volgende hindernis op hun weg is het Amsterdamse AMVJ, dat geen Zweedse ster-allures heeft, maar voor onze stadgenoten stellig een las tige tegenstander zal zijn. zullen achterblijven bij die van de overeenkomstige periode in 1966. De resultaten over het tweede halfjaar zouden sterk kunen worden beïnvloed door de kosten van de re organisatie, als deze ten laste van de verlies- en winstrekening zouden wor den gebracht. De directie is echter van plan de kosten ten laste van dt algemene reserve te brengen. De directie wijst er op dat het moei lijk is, o.m. door de scherpe concur rentie, een redelijk rendement te be halen. De opzet om dit rendement te verbeteren werd doorkruist door de loonexplosie van de laatste jaren. Sinds 1962 is de loonsom, inclusief so ciale lasten, met bijna f 15 miljoen ge stegen tot 37 miljoen eind 1966. Gezien de teruglopende vraag sommige van de artikelen streeft de directie nog meer dan in het verle den naar de ontwikkeling van nieuwe produkten en de verwerving van nieu we markten voor de bestaande arti kelen. Voor speurwerk, marktonder zoek en verkoopbevordering zullen in de toekomst grotere bedragen nodig zijn dan in het verleden. Aangenomen wordt dat de met eventuele nieuwe activiteiten samenhangende investe- tingen uit eigen middelen kunnen worden gefinancierd. Aan een buitengewone vergadering op 24 oktober zal worden voorgesteld de heren C. Bosman en ir. J. M. Mat- thysen tot directeur te benoemen. Ir. A. M. Zoek heeft op medisch advies op 1 september zijn functie van directeur neergelegd. De heer R. W. Hoos heeft dit op 1 oktober om per soonlijke redenen gedaan. Mr. T. Vroom is sinds 1 september geen di recteur meer wegens het bereiken van de leeftijd van zestig jaar. OEGSTGEEST CAUSERIE OVER DE NEDERLANDSE FILM De Leidse Volksuniversiteit houdt I morgenavond in het nieuwe Gemeente- j centrum, hoek Lyfweg en Wijttenbach- I weg te Oegstgeest een bijeenkomst over „De Nederlandse Film". Filmcriticus en i scenarioschryver Jan Blokker uit Am- j sterdam zal een algemene causerie hou- den met film-illustraties. Ook is er ge- j I legenheid tot discussie. Aanvang 20.00 i uur. Woensdag 8 november zal de clne- ast Frans Weisz een eigen film vertonen i Lerwyi de filmproducent en -criticus Rob j du Mée uit Amsterdam een inleiding zal I houden en ook de discussie zal leiden. LEIDSE AGENDA WOENSDAG 18 OKTOBER Uitvoering Leidseh Muzleklyeeum - 14.00 en 19.00 Antoniusclubhuis. Openingsavond Vrouwenbeweging NKV afd. St. Joseph - 20 00 Heresingel kerk. Introductie Poolse film week - 20.00 Studio „As en Diamant". „Oor-in, oor-uit", teach-ln over de (on)zin van massa-colleges, 20.00 uur Academiegebouw Lezing Kon, Ned. My voor Tuinbouw «a Plantkunde - 90.00 Rijksherbarium. NAJAARSSTORM LEGDE MEIDOOORN OP GAZON Krakend en steunend legde vanmorgen een ruim tweehonderdjarige meidoorn de moede kroon op het zachte grastapijt van de Leidse Hortus. Sinds 1740 over schaduwde deze boom, met een kruin van ongeveer twaalf meter breed en een staniomvang van een meter tachtig, een grasveldje tegenover de Oranjerie. In dat jaar was de Crategus oxyacantha L. „Rosea", de rose tweestyUge meidoorn ge plant, onder het directoraat van prof. Adrtaan van Royen (directeur van de Hortus van 17301754). In de laatste tyd was de hoogbejaarde boom beslopen door een venynlge zwam, die het Inwendige steeds verder aantastte. Vandaag velde oen geduchte storm het beverige oudje, dat zich niet langer verzette tegen het einde. Het nageslacht Is echter verzekerd want stekjes van de meidoorn zullen opnieuw worden ultgeplant. Uit een geparkeerde auto aan de Dr. Lelylaan verdween tijdens 't week einde een huishoudmachine ter waar de van f650,—. Het aantal kraakjes werd gecom pleteerd door een inbraak in een zo merhuisje op de volkstuin „Ons Ge noegen", waar een transistor-radio met een waarde van f 120,verdween. De 18-jarige bromfietsbestuurster L. Boere uit Zoeterwoude kwam gis termorgen tien over elf in botsing met een personenauto, toen deze op het fietspad naast de Hoge Rijndijk te rechtkwam bij het keren op de rij baan. Het meisje liep een hersenschud ding op en moest naar het Acade misch Ziekenhuis worden overge bracht. Gistermiddag vijf over half reed de 59-jarige M. Rodenburg uit Zoeterwoude met zyn bromfiets tegen een vrachtauto, die geen voorrang verleende by het afslaan van de Hoge Rijndijk naar de oprit bij Rijksweg 4A. Met een hoofdwond, een hersen schudding en pijn in de rug moest de bromfietsbestuurder naar het Acade misch Ziekenhuis worden vervoerd. Van een bouwbedrijf aan de Pa- ramaribostraat werden in het afgelo pen weekend gereedschappen gestolen ter waarde van f 1500, In de nacht van zondag op maan dag is weer eens ingebroken in de kantine op het tennispark Roomburg. V-ia een w.c.-raampje wist de dader binnen te komen. Uit een opengebro ken kast werden 30 pakjes sigaretten meegenomen. Hoofdklasser Kangeroes heeft zich gisteravond in de thuiswedstrijd tegen Zaanstreek '65 (Zaandam) prachtig ge weerd, maar kwam toch net iets te kort om de zege te kunnen behalen. Op de zeer sterke start van Zaanstreek '65 moest Kangeroes aanvankelijk het antwoord schuldig blijven, maar toen de aanvalsmachine van de Leidse ploeg, met Pera en Pasman als de grote uit blinkers, eenmaal goed op toeren was gekomen, werd het uiteindelijk toch een kleine, maar verdiende 1614 zege in de le set. Een gewaarschuwd Zaanstreek '65 tapte in de 2e en 3e set uit een heel ander vaatje. Met gevarieerd aanvals- spel trokken de Zaandammers de Leid se verdediging steeds weer open en door setzeges van resp. 815 en 915 namen zy een 1—2 voorsprong. Kan geroes gaf zich niet gewonnen en kwam in de 4e set tot bijzonder goed spel. Naast Pasman en Pera maakten nu ook Van Duyvenbode en Oudeman de aanval goed af. Zaanstreek '65 liet zich ook nu niet onbetuigd, maar moest zich tenslotte toch met 15—11 gewon nen geven. Helaas was de Kangeroes-ploeg in de 5e set min of meer uitgespeeld. Via 06 en 310 drukte Zaanstreek '65 tenslotte door naar een 415 setzegc en won daarmede de wedstryd met 3-2. OVERGANGSKLASSE De damesploeg van Kangeroes bleef gisteravond op eigen terrein baas over het Haarlemse HVS. In de le en 2e set hadden onze stadgenoten geen enkele moeite met hun tegenstandsters ge tuige de cijfers: 155 en 154. Vooral Wil Goedhart en Adry v. d. Pias-Smit hadden met hun keiharde smashes een groot aandeel in deze ruime setzeges. In de volgende twee sets liet Kan geroes de teugels wat vieren. HVS greep de geboden kans en nam met 715 de 3e set voor haar rekening. Kangeroes probeerde in de 4e set de bakens te verzetten, maar kon het juiste ritme niet meer vinden. Met veel pijn en moeite wisten Ans Vrie- link c.s. tenslotte de set met 1614 en daarmee de wedstryd met 31 te Rillerig? Onprettig? Pas dèn op voor griep! Neem bijtijds 'ASPRO'. 'ASPRO' bevat Alles om een opkomende griep snel en doeltreffend te bestrijden. itetóiaUA# (Jp 2 ASPRO «c - J JAZZ SOCIETY LEIDEN GAAT VAN START „Jazz Society" Leiden FB14 start zaterdagavond om acht uur weer de „Roomburg"-jazzavonden. Op deze eerste avond in de Room- burg-hockeykantine zal het trio Cees Nix optreden. Na afloop zullen de ge bruikelijke „jamsessions" worden ge houden. Leidse Jeugd Actie Jeugdtoneel in de Schouwburg In samenwerking met de Leidse Jeugd Actie geeft de jeugdtoneelgrocp „Arena" zaterdagmiddag 28 oktober om half drie in de Leidse Schouwburg een voorstelling van „Ploeft, de ge schiedenis van een spokenfamille". De regie is In handen van Barend Boude- wijn. De toegangsprijs voor de jeugd (van 8 tot en met 14 Jaar) bedraagt f 1,Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Leidse Jeugd Actie, Stadhuis. Het belooft een leuke en misschien wel spannende middag te worden. De strekking van het verhaal is als volgt: Op een oude zolder wonen drie spo ken. Ploeft, die bang is voor mensen, zijn moeder, die opbelt door de regen pijp en zijn oom, die in een kist slaapt. Drie bange matrozen zijn op zoek naar Maribel, het kleindochtertje van hun kapitein. Zij is gevangen genomen door de zeerover Houtepoot, die een door haar grootvader verborgen schat wil stelen. Zij komen allemaal terecht op de spokenzolder. Wat er allemaal zal gebeuren is te zien In het stuk. VOORSCHOTEN ERNSTIGE BOTSING Gistermiddag om omstreeks half drie vond een ernstige aanrijding plaats naby de Bachlaan. Een personenauto en een vrachtwagen kwamen met el kaar in botsing bij een verkeerde ma noeuvre. De vrachtwagen kon op eigen kracht nog wegrijden van de rijweg, doch de personenauto was „total loss." De berijder-chaufeur kwam wonder boven wonder slechts licht gewond uit het voertuig te voorschijn. De rijks politie was snel ter plaatse en kon tot regeling overgaan. VOORSCHOTENSE ZAKENBEURS Er hebben zich voor de deelname aan de Voorschotense Middenstands- beurs" bij de organisatoren 27 zaken lieden gemeld. Deze beurs zal van 1 t/m 4 november gehouden worden in het Cultureel Centrum. Organisatoren zijn weer de heren v. d. Hoek en v. d. Zwan. De beurs begint met een grote lampionoptocht, die start om 19.15 uur vanaf de Voorstraat en eindigt om 8.00 uur in het C.C. De beide plaat selijke muziekkorpsen „St.-Laurentius" „Benvenuto" zullen hun medewerking aan deze optocht verlenen. De ouders kunnen ook meelopen. Aan de optocht is ook nog een wedstryd verbonden. De vier mooiste lampionnen worden beloond. De jury bestaat uit de dames v. d. Zwan, v. d. Hoek en Scheps De lampionnen zijn verkrijg baar bij de plaatselijke zakenmensen. ENQUETE ONDER ZAKENLIEDEN Voor de eerste hurgeravond, belegd voor de oorspronkelijke bewoners van Voorschoten, bestond volgens burge meester L. de Kool, niet die belang stelling, die hij had verwacht. Anderen )varen van oordeel, dat juist die perso nen waren gekomen, die belang had den hij deze avond en dat waren de zakenmensen. Opgeroepen waren de bewoners van de panden Schoolstraat. Tramstraat. Treubstraat, Voorstraat en de Koningin .lulianalaan. En ter elfder ure ook nog de bewoners van de Leid se weg tot en met nr. 16. die zich ook tot de Schoolstraat rekenen. In hoofd zaak dus de betrokkenen van Voor- schoten-kern of centrum. Hier zitten in totaal 42 zakenmensen bij elkaar. Voorschoten telt in totaal 142 perso nen die zaken drijven. De burgemeester opende de avond. Hij besprak het algemeen beleid. Daar na spraken de wethouders drs. A. F. v. d. Laan, dr. M. S. Kamminga en W. Iestra. Ieder sprak over de zaken, die betrekking hebben op de eigen porte feuille. De speeches werden onderbro ken door de vertoning van de film „Parel aan de Vliet" van de Voor- schotense amateurfilmclub. Pianomu ziek van Theo Wisse vulde de overige tyd op, doch die was er niet veel, want na de koffie was er voldoende tijd nodig om vragen te behandelen, Bestemmingsplan Vooral het bestemmingsplan „Cen trum", dat hoewel niet goedgekeurd door G.S. en waarschijnlijk binnenkort opnieuw ter visie zul worden gelegd, werd besproken. In dit plan zal sane ring plaats vinden, aanleg van par keerplaatsen, sierbestrating en in de toekomst waarschijnlijk wering van alle gemotoriseerd verkeer. Het ge meentebestuur ging steeds al op de Middenstandsadvieseommissie. 'n com missie in het leven geroepen door b. en w., om hen van advies te dienen inzake middenstandszaken. De verga dering van gisteravond was echter van mening, dat deze oommissie te weinig achterban had en dat overleg moest plaats vinden met een organi satie, die méér de belangen van de zakenlieden vertegenwoordigt. Dat zou een organisatie moeten zijn, die vol gens wethouder Kamminga op het punt stond geboren te worden en waarvan, de geboorte niet zo lang meer op zich zou laten wachten. Als dat zou gebeu ren, dan zou het 't grote succes zijn van deze eerste burgeravond voor de oorspronkelijke bewoners. Enquête Na afloop van de bijeenkomst kwa men direct diverse zakenmensen bij een en zij zullen overgaan tot het houden van een enquête onder de 142 zakendryvende personen van Voor schoten. Een circulaire sal worden uit gestuurd. De gemeente stelde deze avond alvast een goede daad voor de komende feesten. Op een vraag naar feestverlichting in de maand december deelde de burgemeester mede, dat de gemeente het haar beschikbare ma teriaal ter beschikking wilde stellen. Zou het niet dienstig zyn, om ook het stukje Leidseweg van 1 t/m 16 Schoolstraat te gaan noemen? werd gevraagd. B. en w hebben daar begrip voor, gezien de nieuwe situatie, doch de moeilijkheid is, dat de nummering begint vanaf het raadhuis en dat der halve de gehele Schoolstraat dan op nieuw genummerd zal moeten worden, wat bezwaren en kosten meebrengt voor de zaken met hun drukwerk, enz. Zou htl nu t beter Zijn voor de School straat en dat stukje Leidseweg een geheel nieuwe naam te kiezen en daarvoor een prijsvraag uit te schrij ven? De gemeente laat het initiatief geheel aan de zakenmensen aldaar over. Er waren nog meer vragen. Zo zal er in het plan Boschgecst een beschei den winkelcentrum komen aan de Schimmelpenninck van der Oyelaan. Het sluitingsuur van restaurants te stellen op een later uur dan 24 uur? Is dat nodig? Men moet een lijst zien van personen, die na genoemd uur een gevaar zijn voor hun medemens. B, en w. willen incidenteel wel soepel zijn en dan zien of het goed afloopt. Zo niet dan gaat onmiddellijk weer ..de klink" op de deur. De Schoolstraat is nu van éen zyde geheel afgesloten voor alle verkeer. Laat de wielrijders in rijden, was een suggestie. Ook hier waren b. en w. geen voorstander van. want zij waren van mening met de genomen maatregel een wezenlijke bijdrage geleverd te hebben aan de veiligheid. „Neem de fiets aan de hand en loop," was het advies.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3