ïfl In Frankrij k is nog kans voor de bloemenexporteurs DE BUS WINT IN LEIDEN AAN POPULARITEIT DONDERDAG 12 OKTOBER 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA MR. H. E. R. E. A. FRANK IN RIJNSBURG Uitvoer vertoont stijgende lijn De Nederlandse snijbloemenexport gaat nog steeds crescendo, en met name in Frankrijk groeit het aantal afnemers gestadig. Dat vertelde onder andere mr. H. E. R. E. A. Frank gistermiddag in zijn toespraak ter gelegenheid van de opening van de bloemenvaktentoonsteliing te Rijnsburg. Als landbouw- attaché verbonden aan de Nederlandse ambassade in Parijs heeft de heer Frank de ontwikkelingen op de voet kunnen volgen. De snijbloemenuitvoer plaatste hij in het kader van de totale Nederlandse export, met het accent op de Nederlands-Franse handelsbetrekkingen. geest heeft, conservatief van aard is, zuinig en niet concurrentie-minded. Ze kerheid en stabiliteit staat bq hem voor op, tegen prijsschommelingen is hij niet opgewassen, aldus de heer Frank. Daar staat tegenover, dat hij trouw blijft aan zijn leverancier en de betrekking met produkten naar E rank rijk is ln de pe- j de handelspartner eerder vriendschap- riode 1960-1966 verdubbeld. Momenteel j pelyk i8 dan zakelijk. De verschillen in maakt deze 10 procent van de landelijke mentali uitvoer uit. In 1966 bedroeg de totale worden Nederlandse uitvoer 24,5 miljard gul-1 handel den, waarvan 700 miljoen agrarische pro- «lukten. Was de uitvoer naar Frankrijk in 1960 nog de helft van die naar Enge- land en Duitsland, verleden jaar was het verschil al vrqwel verdwenen. Hq lllus- Om dt afzetmogelijkheden in Frank- Ireerde hiermee, dat de handelsbetrek- rijk, waar de bloemen nog te veel als kingen met Frankrijk lang niet zo zwak* luxe wordt beschouwd, te vergroten, zal zijn als wordt aangenomen. het noodzakelijk zijn, de verkoopmetho- De uitvoer van snijbloemen vertoonde de laatste jaren een voortdurende stij ging. In 1963 voor 2,2 miljoen; 1964: 4,6 miljoen; 1965: 8,4 miljoen; 1966: 9,2 miljoen en in het eerste halfjaar van '67 reeds 5 miljoen, zodat kan worden aan genomen, dat de 10 miljoen dit jaar zal worden overschreden. Door deze ontwikkeling kwam Frankrijk het vorig jaar als tweede op de ranglijst van lan den, waarheen snijbloemen worden uit gevoerd, achter Duitsland. Zweden staat nu op de derde plaats. Bloem nog luxe De heer Frank (met opgeheven arm uit zjjn bewondering voor een geweldige ruiker chrysanten in de stand van de fa. H. Straathof uit Roelofarendsveen, gearrangeerd door Joke Jongenele uit Aalsmeer. Rechts van hem de heer Schild, voorzitter van de tentoonstellings commissie. den aan te passen aan het land, w naar men exporteert. Van groot belang is hierbjj het imago van het eigen land, dat toch door ieder individue afzonder lek wordt gemaakt. Nationaal bewust zijn kan hier van grote invloed zijn. Dit heeft overigens niets met nationalisme te maken, aldus de heer Frank. Na deze bespiegelingen over de wederzijdse be trekkingen verklaarde hij de tentoonstel, ling voor geopend. Voordat de expositie werd bezocht, ontving de diplomaat als dank voor zijn aanwezigheid twee etsjes van Rijnsburg uit handen van de heer J. Schild, voorzitter van de tentoon stellingscommissie. Mentaliteitsverschil Voorlopige conclusie NZH-enquête i op zatertlag ongev Niettemin achtte de heer Frank enige geënquêteerd nuchterheid gewenst. Het verschil terdagen bedroegen deze percentages: het verband tussen fiets 36; brommer 16; auto 30 en bus 18. o'ermiddel en het winkelen in de! Uit de omliggende plaatsen kwam op mentaliteit tussen de Nederlander c de binnenstad aan de weet te komen. Hoe- donderdag 8 pet. met de fiets 1 Vandaag 40-jarig bestaan Studentenreisbureau neemt grote vlucht Vandaag bestaat een van de grootste Nederlandse relsbureaux 40 jaar. Op 12 oktober 1927 werd het Nederlands Bu reau voor Buitenlandse Studentenbe trekkingen (NBBS) opgericht, keljjk met de bedoeling om 1 aantal studenten goedkope studiereisjes te organiseren. Na de oorlog heeft het NBBS een steeds grotere vlucht geno men. Het afgelopen seizoen hebben ruim 25.000 studenten met het NBBS gereisd. Het hoofdkantoor van het bureau, dat niet op wlnst-basla werkt, is gevestigd op de bovenverdiepingen van het pry- taneum, Rapenburg 6. In elke universi- telt8- en hogeschoolstad van ons land heeft het NBBS bijkantoren. Het bureau houdt zich bezig met het organiseren reizen van Nederlandse studenten het buitenland en van buitenlandse studenten naar ons land. Een belangrijke activiteit is het verzorgen van tours voor Amerikaanse meisjes per Volks wagenbusje door Europa. Nederlandse studenten kun- ln het zomerseizoen dank zij goed kope chartervluchten en treinreizen haast alle bestemmingen in Eu ropa reizen. In verschillende Europese steden exploiteert het NBBS studenten hotels. De laatste jaren heeft het reis bureau zijn activiteiten sterk uitgebreid. Reizen naar Noord- en West Afrika, Egypte, Israël, Turkije en Rusland zijn op het programma gekomen. Ook goed kope Trans-Atlantische reizen behoren tot de door het NBBS geboden facilitei ten; een retour naar de Verenigde Sta ten kost per boot 500,-; per vliegtuig 620,-. Het bestuur van de NBBS bestaat uit studenten onder leiding van een af gestudeerde; deze laatste wordt gehono reerd. Betaalde secretaressen vormen de vaste staf. Van tijd tot tijd clruleren ln de studentenwereld geruchten over „snoepreisjes" van NBBS-functionaris- Feit is, dat het NBBS, in tegenstel ling met vele andere studentenonderne mingen, een financiëel gezonde zaak is. Prof. Van Panhuys spreekt in Burgerzaal BETEKENIS VN IN BEWAPENDE WERELD De Dag der Verenigde Naties zal in Leiden herdacht en gevierd worden met een bijzondere bijeenkomst in de Burgerzaal van het Stadhuis. Op deze bijeenkomst, welke gehou den wordt op dinsdagavond 24 okto ber, zal prof. jhr. mr. H. F. v. Pan- huys, hoogleraar in het Volkenrecht aan de Leidse Universiteit een voor dracht houden, getiteld: „De betekenis van de Verenigde Naties in een be wapende wereld". Medewerking verleent het Jeugdka- weet u het ook niet BESSENSAP. Ik zou graag het re cept voor het bereiden van sap uit duin doornbessen willen weten. Antwoord: U hebt hiervoor nodig 500 gram bessen, 6 dl water, 65 gram (ruim 4 eetlepels) suiker, liefst basterdsuiker, en wat citroensap, De bessen wassen, fijnmaken met een vork en zeven. Het sap met het water verdunnen en de sui ker toevoegen. Desgewenst enkele drup pels citroensap er aan toevoegen. De drank zeer koud opdienen. Hebt u echter veel bessen, zodat sap wilt inmaken, dan raden wfy u Burgerlijke Stand Geboren: Hester A., d.v. W. van Weeren en A. J. van der Wijngaarden; Eduard J. M., z.v. G. W. M. van der Ploeg en M. Pet; Duco E. T., z.v. J. N. de Vries en I. B. Gans; Godert J.. z.v. J. de Wit en B. M. Bongers; Gerrit, z.v. G. Springer en E. van Veen; Mo nique, d.v. M. J. Wesselman en J. van der Weijden; Jeroen P. J., z.v. R. J. Rozier en M. M. van Luin; Marco, z.v. W. Bauer en C. A. Noordermeer; An dreas J. G. F., z.v. F. J. A. Stampraat E. J. van Hout; Peter, z.v. J. Poste- en H. Visser; Robert, z.v. J. A. Otto en C. C. van Meerbeek; Pauline E., d.v. C. Koekebakker en M. J. van der Meij Michel A. W., z.v. A. L. C. Heemskerk en J. A. Blom. Overleden: F. J. Moret, 9 jaar, zoon; E. H. Tarr, 42 jaar, echtgenote van H Gloor; S. Janse, 79 jaar, man. Gehuwd: R. A. H. Schipper en B Tqmstra. Patiënten „Solglytt" varen weer naar West-Duitsland Zestig patiënten van het rust- en verpleeghuis „Solglytt" te Leiden ken thans weer de jaarlijkse vaartocht naar Duitsland. Dinsdagavond zijn de patiënten aan boord van de „Victoria Regia" gebracht en gisterochtend voer het schip onder commando van kapi tein Schuilenburg weg van de Wilhel- minabrug. Het had nogal wat voetjes de aarde voordat het schip weg kon ren. Opvarenden en uitwuivers had- den intussen heel wat te zien. Onder een somber motregentje voer men tenslotte weg, maar na Gouda brak de zon door, die de verdere dag geen verstek meer liet gaan. Het eigen lijke reisdoel, Rhenen, werd niet ge haald. Het schip meerde tegen de avond af in Wijk bq Duurstede. De stemming aan boord was opperbest alle opvarenden wisten gisteravond „hun weg al te vinden" op het schip. Ziektegevallen waren er gelukkig niet. Vandaag deed het schip eerst Arnhem aan om verse groenten in te slaan en daarna voer men door naar Wezel. bij het Voorlichtingsbureau voor de Voe dingsraad. Koninginnegracht 42 te Den- Haag, giro 363081 de folder „Berekllng van vruchtensappen" aan te vragen, voor het bedrag van 5 cent. Hierin treft u eeu uitgebreide voorlichting op dit gebied PAUZE NAAMSVERANDERING. Kan een ,,"'B Droblemèn^óuden X nJL. („«-hrMven du. de naim maanden lang Vele problemen zouden laten inschrijven, dus de naam van het kind veranderen? Tot wie moet hij zich wenden en wat zullen de kosten ongeveer gaan bedragen? Antwoord: Voor kinderen uit een vorig huwelijk van man of vrouw wordt nooit naamsverandering verleend in die van hun stief- of pleegvader. DE WINTERSLAAP de duisternis was gevalen, in de ach tertuin zqn bakje pap kwam smikke len blijkbaar zich heeft opgerold voor een zalige winterslaap we zien hem tenminste niet meer Is het voor ons tijd uit de zomerverluiïng te ontwaken. Het zou wijzer zqn, het voorbeeld van de egel te volgen en in te soezen tot de lente déar is. Het zou een uitkomst kunnen zijn, indien ook de gehele mensheid overweldigd werd door een onoverkomelijke neiging tot slapen, indien de legers in Viëtnam begonnen te knikkebollen aan weerszijde van 't front en langs het Suez-kanaal over en weer gesnurkt werd, vier, vqf NZH OVERWEEGT PLAN 00K PERSONENAUTO'S IN GARAGE AAN RIJNSBURGERWEG Fransman kan soms tot kortsluiting lei- wel het officiële uiteindelijke resultaat stad, den. De Nederlander heeft een soort n»K binnenkort gepubliceerd zal worden, met de auto handelsinstinct, neemt initiatieven, is heeft de Nwe. Leidse Courant gisteren terdag kosmopolitisch, waarin hij afwijkt van de Fransman, die niet zo'n koopmans- pet met de brommer, 25 pet. 55 pet. met de bus; De NZH werkt momenteel, aldus weet de Nieuwe Leidse Courant te melden, plan om de helft van de grote armde autobussengarage aan de K(jnsburgerweg te bestemmen als par- TAPTOE 2 OKTOBER Spaanse degen naar „Crescendo" De Spaanse-degen-wisselprijs, die dit jaar ten deel zou vallen aan de sport vereniging, die op de beste wijze zou verschijnen in de taptoe van 2 oktober j.l. is door de Taptoecommissie der 3 October-Vereeniging met algemene stemmen toegewezen aan de R.K. Korf balvereniging „Crescendo" te Leiden. Gelet is op marcheren, kleding en de bijzondere manier vah presentatie. Deze wisselprijs, die tweemaal door de Chr. Gymnastiekvereniging „Jahn", vervolgens door het Chr. Tambour- en Pqperkorps „Kunst en Genoegen." de Vereniging Leerlingen Instrument- makersschool V.L.I.S. en de Landver- kenners „De Dauwtrappers" die de degen in de Taptoe van dit jaar mee voerden werd gewonnen, wordt het volgend jaar toegekend aan één van de speeltuinverenigingen. District Leiden Ned. Bridgebond De standen na (scores van) de derde zitting van de Districts-Paren-Compe- titie luiden; Hoofdklasse: 1 Rip-v.d. Burg 357 (117), 2 echtp. Brakel 351 (136), 3-5 Tijssen- de Vrind 307 (107), v. Ravensway-Engels 340 (107), echtp. v. Wingen 340 (103), 6 Biesot-v. Weizen 321 (106), 7 echtp. Kaptein 314 (104), 8 v. Es-Bakker 313 (95), 9 Eling-Ooijendijk 310 (117), 10 Schalks-v. Rhijn 254 (78). Eerste klasse: 1 v.d. Pias-De Jong 701 (243), 2 echtp. De Graaff 689 (203), 3 Goedhart-Dek 650 (202), 4 De Vries- Lodder 630 (256), 5 Rompes-Pries 618 (202), 6 Wagenaar-v.d. Moer 613 (179), 7 De Bruyn-His8lnk 605 (207), 8 Holle- man-Philips 596 (202), 9 Klein-Bakker 588 (194), 10 Huls-Sijpesteyn 587 (227), 11 Hoekman-v. Dormolen 583 (186), 12 v. Kins-mevr. Tielk. 550 (188), 13 v. Om- men-mevr. Deroge 539 (204), 14 Gevers- mevr. Vrijenh. 494 (151), 15 Den Hoed- Den Duik 493 (140), 16 Keulemans-v. Berkel 472 (152). Tweede klasse: 1 Vreeburg-Blegstraa- ten 341 (104), 2-3 dames Bekooy- Schuurmans 310 (126), Vlaardingerbr.- Haasbr. 310 (79), 4 Hage-Klos 301 (112) 5 echtp. Cancrinus 280 (96), 6 De Ruiter- Poot 277 (109), 7 mevr. v.d. Valk-v. Leeuw. 276 (94), 8 De Graaff-v. Dockum 271 (88), 9 dames Demmenle-Aelbers- berg 268 (99), 10 dames Bosse-Hlllige- hekken 246 (53). Gemiddelden: Hoofdklasse: 324; eerste klassei 588; tweede klassei 288. deze percentages^ neb, öok op „cl bll„„t<rrr!„ het complex kunnen dan nog auto' Wat het winkelen in Leiden betreft, werden personen uit Leiden, Oegstgeest en Leiderdorp in dezelfde groep onder gebracht, terwijl de andere plaatsen on der de paragraaf „omliggende plaatsen" werden samengevat. Uit Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest kwam op donderdag 51 pet. van het win kelend publiek met de fiets naar de stad. „Oor-in, oor-uit Debat-avond over de zin van massa-colleges In «1e universitaire wereld zijn al eni ge tyd kritische geluiden te beluisteren die de waarde van de massale hoor-eol- leges In twijfel trekken. Het universi taire debat genootschap „Pro et Con tra" gaat over deze kwestie een dlseus- sle-avond beleggen op woensdag 18 ok tober ln liet Academiegebouw. De de- hut-avond heeft het motto „Oor ln, oor uil" meegekregen. Als bezwaren tegen de hoorcolleges worden o.m. naar voren gebracht de ge- rlge aandacht die de student voor d« stof opbrengt, de onpersoonlijke benade ring door de docent, het gebrek aan communicatie met als gevolg onvolledige of onjuiste dictaten. In sommige geval len lijkt het beter als de docent de in houd van zijn college op stencil over brengt en de colleges zelf laat vervallen. In enkele faculteiten van de Leidse uni versiteit zqn deze veranderingen al door gevoerd. Deze week is een documentatiemap gereed gekomen met enkele inleidende artikelen. De brochure over dit onder werp is van de hand van prof. Heyn, het is de neerslag van een onderzoekje naar „concrete alternatieven" voor de eerstejaarsprogramnia's van Iedere stu dierichting en van de stellingen die „Pro et Contra" heeft ontvangen van de perso nen «lie aan de debat-avond hun mede werking zullen verlenen. Onder hen zqn de juristen prof. Ankum, prof. Drion. mr. Ketelaar en mr. Nittel, de theoloog prof. De Boer, de sociologen Van Dam, en drs. Vervoort en verschillende ande re vakspeclalistten. De avond wordt geopend door prof. Heyn met een Inlekllng, waarin hij te vens repliek zal geven op de Ingediende stellingen. Het daarna beginnende de bat staat onder lei«ilng van de pro-rec tor van de Leidse universiteit, prof. «Ir. D. J. Kuenen. brommer 11, auto 36 en bus 43. Zij die met de trein naar Leiden kwa- „.„rd,n g,parkeerd „dat totaa, plaata rijn in de laatate cijfers buiten be-7a| a(|n voor ongeveer drlfhonda['d ao_ I to's. De garage is 200 nieter lang Bezien wq de leeftijdsopbouw, danmeter breed. Deze toekomstige bestem- schouwing gelaten. blijkt onder meer, dat op zaterdag ruim 40 pet van de buspassagiers tot de ou dere leeftqdsgroepen behoorde; donder dag was dit percentage hoger: 45,9 pet. De Katwqkers gaan bijzonder veel per bus naar de stad: op donderdag bedroeg dit percentage 75 en op zaterdag 54. Uit deze cqfers blijkt duldeiqk de invloed van de „zaterdag-voor-het-gezin-be- schikbare-auto". Stokpaardje van de mensen van het openbare vervoer: de gemiddelde bezetting van de personen auto ls ln ons land 1,8. Worden de resultaten van het Leidse onderzoek met die van Haarlem verge leken, dan is de centrumfunctie van Lel den groter. Ook biqkt uit vergelijkende cqfers, dat de bus In Lelden steeds beter „uit de bus komt", aldus de NLC. het garagecomplex vergt ui- RECTIFICATIE FICALE RUBRIEK In de „Fiscale rubriek", opgenomen in ons blad op 10 oktober j.l. Is een fout geslopen. De zinsnede: „Indien een nog studerende dochter trouwt, brengt dit voor de ouders mee, dat daardoor de aanspraak op kinderaftrek vervalt", ls onjuist. Indien n.l. het meisje haar stu die voortzet en de vader blijft het kind onderhouden, dan heeft de vader wel degeiqk recht op kinderaftrek voor dit kind. MINI EUROPA-CUP GING NAAR LANGERAAR UNITED Woensdagmiddag werd op het Roo- denburg-terrein de finale voor de klei ne Europa-cup gespeeld tussen Inter Leiden en Langer aar-United. Bijna 200 Langeraarse supporters waren meege komen en met 40 spandoeken werd de jonge spelers duidelijk gemaakt wat men van hen verwachtte, nu ze de finale hadden weten te bereiken. Om de snelle aanvallen te keren grepen de beide verdedigingen nogal eens fanatiek in, wat diverse vrije schoppen tot gevolg had. De aanval len van Inter waren te doorzichtig, zodat de United-verdediging rustig kon ingrqpen. Er was geen veldver- schil tussen de beide partqen, zodat de ruststand dubbel-blank was. Na de limonade-pauze was Lange- raar-United bijzonder fel in de aan val. Na enkele minuten was het de zeer snelle Wim v. d. Hoorn, die scoor de. maar het doelpunt werd wegens buitenspel afgekeurd. Toch zat Inter in deze periode klem, want bijna heel United zat voor haar doel. In zqn spe lerskluwen zat toch het succes, toen Ton v. d. Hoorn met een beheerst tik je Langeraar-United de leiding wist te geven. Inter kwam daarna fel en gevaarlijk opzetten. Een vrije trap. wegens een overtreding, gaf Willie Henskens de kans om zonder een fout gelijk te maken (1-1). Pllotseling brak United uit en over links werd de bal goed aangegeven en het net trilde even voor 1-2 voor United. Toen was het publiek niet meer te houden en stoof het veld op. Nog vqf minuten spelen en in die minuten stelde Ton Versluis de zege volkomen veilig door l-J to aoorea. De heer Lagerberg reikte de beker uit aan de aanvoerder en Inter Leiden kreeg als herinnering een medaille aangeboden. teraard de nodige voorzieningen; als de weg door de Kikkerpolder klaar Is, wordt de situatie hiervoor aanmerkeiqk gunsti ger dan nu het geval Is. De gedetailleerde uitwerking van het plan is nog in studie. Zo moeten allerlei praktische vragen worden beantwoord: alleen voor langparkeerders of voor een deel ook voor kortparkeerders; welk ta rief; moet het parkeerbiljet worden ge koppeld aan buskaarten? Wat de beantwoording van de laatste vraag betreft is het interessant te weten dat er op dit moment elk uur 27 gelegen heden zqn om per bus van de halte Academisch Ziekenhuis naar de stad te rijden. Het Is niet onmogeiqk, dat de parkeer garage zal worden gecompleteerd door een bescheiden servicecentrum. JEUGDC0MPET1TIE WATERPOLO De drie maanden durende Jeugdwa- terpolo-competitie van de KNZB zal zaterdag een aanvang nemen. In de afdeling B komen de drie delnemers van de kring Gouwe-Rqnstrek, de Zqi (Leiden), de Leidsche Zwemclub en het Bodegraafse BZ PC uit tegen het IJ (Amsterdam), VZV (Velzen), het Utrechtse UZSC, DZV b uit Delft en ZIAN a (Den Haag). In de Overdekte aan de Haarlemmerstraat komt de Zqi om 8.00 uur uit in de eerste wedstrqd tegen ZIAN, terwqi LZC naar IJmul- den zal moeten reizen voor de ontmoe ting met VZV. In het Spaardersbad te Gouda speelt BZ PC voor de le maal en wel tegen het U. intussen opgelost blijken omdat bij 't aanbreken van de nieuwe lente men er afstand van had kunnen nemen en ze ruimhartiger zou bezien. AI die barstende problemen zijn een teken van zenuwoverspanning, omdat we ze zo moeilijk kunnen zien als voorbij gaande verschijnselen in de ontsluiting van de eeuwigheid en die gaat toch dóór. eind Januari 18 Jaar. zit dinsdagmiddag w f? Rf f\C/Y1P IT/V en maandag- en dinsdagavond op school, j i-tlli i. U iD Cj DIl/uLl/r LjLj Ik vind dat ik te weinig verdien. Kunt u mq daarover inlichten? BIOSCOPEN Antwoord: Daar de loonberekenlng films ln de week van 12 - 18 okt. vooral ook voor Jeugdige personen, die zUn volgt gekeurd: nog een beroepsopleiding volgen, in hoge mate afhankeiqk zqn van eventueel be staande c.a.o.'s voor de verschillende be drijven, Is het ons niet mogeiqk geval uit te rekenen op welk loon u recht hebt. Dat wil echter niet zeggen dat wq u zonder advies laten. Als u zich Juist met het oog op uw jeugdige leeftqd wendt tot één der onderstaande adressen de drie grote werknemersorganisa ties, die daarvoor de aangewezen instan ties zqn, ontvangt u als lid niet alleen alle gewenste inlichtingen, maar ook zo nodig rechtskundige bqstand als u onder-i betaald wordt. De adressen zqn: Ned. Verbond van Vakverenigingen, Plein '40- '50 no. 1, Amsterdam-Slotermeer; Ned. Kath. Vakverbond, Oudenoord Utrecht; Chr. Nat. Vakverbond in Neder land, Maliebaan 8-8a, Utrecht. Planten in koperen pot In mijn koperen ketel heb ik verschillende planten gezet. Nu hoorde ik dat ze in deze pot doodgaan, moet ik er eerst een rode pot inzetten? Antwoord De laatste tijd denkt men over de kwestie anders dan vroe ger. Men vindt het niet meer nood zakelijk dat de planten van onder lucht kunnen krijgen, daar bq proeven gebleken is dat de planten voldoende schijnen te hebben aan lucht via het grondoppervlak, dus deze laag grond los houden. Wel verdient het aanbe veling onder in de koperen pot een laag potscherven aan te brengen voor een goede afwatering. OEGSTGEEST NIEUW BANKFILIAAL De Algemene Bank Nederland zal tegen het einde van dit jaar of in het begin van 1968 een tweede kantoor openen in Oegstgeest, namelijk aan de Lijtweg, in het nieuwe Winkelcentrum „Lange Voort". De, Algemene Bank Nederland volgt daarmede op de voet de uitbreiding, diqizich ii>, het noor delijk gedeelte van Oegstgeest vol trekt. In het modern en efficiënt opgezet kantoor zal een kluis met safe-loketten voor particulieren worden aangebracht alsmede een nachtkluis voor bqvoor- beeld zakenlieden, die na sluitingstijd van de bank hun contanten veilig wil len opbergen. Het huidige kantoor van de Alge mene Bank Nederland aan de Gevers straat 43 zal gehandhaafd blijven. een kamermeisje Camera: Dagboek (voiwaasenen). Dageiqks: 2.30, 7.00, en 915 i Zondag 2.30, 4.45,7 .00 en 9.15 Luxor: Sexy gang (atr. volw.) Dageiqka: 2.30, 7.00. en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Llefdeslabyrlnth (volw.). Dageiqka: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. twee keer 14 Trianon: Je leeft maai jaar), prolongatie. Dageiqks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: De terugkeer van de zeven (14 Jr.) Dageiqks: 2.30. 7.15 cn 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT Marktberichten UTRECHT, 12 okt. - Vee - Totale aanvoer 5105, runderen 1405, vette kal- 222, graskalveren 45, nuchtere kalveren 324, schapen 1540, varkens 394 boven 100 kg, varkens 75 beneden 100 kg biggen 1056. bokken, geiten 44, melk-, kalfkoeien 1025-1400, kalfvaarzen 1000- 1150, vare koeien 825-1050, pinken 550- 675, stieren 800-1100, graskalveren 300- 500, nuchtere kalveren 40-80, fokkalve- ren 120-315, schapen 85-125. lammeren 110-160, drachtige varkens 300-435, lo pers 85-110, biggen 58-68, bokken, gelten 15-52, vette koeien: 3.70-4,05 le kwal., ld. 2e kwal. 3.50-3,70. 3e kw. 3.20-3,50; vette kalveren 3,55-3,70, le kwal., ld. 2e kw. 3,35-3,55, ld. 3e kw. 3,10-3,35; nuch tere kalveren 1,40-1,80, zware vette var kens 1,80-1.85, zouters 2.10-2.14, slacht- zeugen 1.65-1.72, melk-, kalfkoeien traag, lager; vette koelen: kalm, niet prqsh.; vare koelen: rustig, niet prljsh.; vette kalveren: vlug, hoger; graskalve- matlg, lager; nuchtere kalveren: rustig, prqsh.; fokkalveren: traag, ruim prijsh.; schapen: willg, prqsh.; Inmme- ldem; varkens: traag, prqsh.; big gen: Idem. 'b-HERTOGENBOSCH, 11 okt - Vee - Totaal aanvoer 6947, runderen 2697. graskalveren 448, vette kalveren 588, nuchtere kalveren 1461, schapen 481, fokzeugen 14, slachtvarkena 460, biggen 798, slachtrunderen 806, melkkoeien 950- 1600, guiste koeien 8000-1223, graskal- 375-550, kalfvaarzen 1150-1585, klam vaarzen 1020-1275. gulste vaarzen 875-1125, pinken 015-825, nuchtere kal- 140-290, weldeschapen 95-125, dr. zeugen 360-510, biggen 58-58, slacht runderen: extra 4.45-4.65, le kw. 3.85- 4.25, 2e kw. 3.55-3.80, 3e kw. 3.25-3.45, vette stieren 3.85-4.50, worstkoeien 3.10- 3.30, vette kalveren I: 3.65-4.00, II: 3.35- 3.55, III: 2.80-3.20; nuchtere kalveren 1.35-1.70, per stuk 35-75; slachtzeugen I 1.66-1.71, II: 1.60-1.65, slachtvarkens 1.85-2.00, vette schapen 95-125, vette lammeren 1,00-140; melkkoeien: groter, beter, weinig verandering; gulste koelen: groot, rustig, gedrukt: jongvee: als vo rige week, redeiqk, vaster; vette kalve ren; minder, duur, prqsh.; nuchtere al.- kalveren: minder, rustig, niet goedkoper, schapen, lammeren: redelijk, vlot. duur. fokzeugen: minder, gedrukt, gedrukt; lopers en biggen: beperkt, lui, niet prqsh. slachtvee: groot, traag, aflopend prqsh. slachtzeugen: minder, flauw, atqf prqsh. LISNE 11 okt. - Hloemliollenvrlllng. Leliebloemlge tulpen zlcft 12/ op en zift 11-12 per 100: Aladdin 11.10-10.20; Alas ka 8.20-7.50. Dyanite 7.50-5 50. Golden Duchess 10.20-9.50. Lilac Time 7-6.50, MarlHtte 5.50-6.00, Maytime 9.50-8.10, Queen of Sheba 9.80-8.10, Red Shine 8.50-6.30, Narcissen I en II per 100: 3eersheba 11-8, Dutch Muster 26.10-16.10 Early Glory 11-8, Golden Harvest 28.70- 17.40, Magnet 10-8.55. Geblot 10-7.75, Mrs. E. H. Krelage 10-8.50, Mount Hood 10-8.2Q, Music Hall 10-T.75, Rembrandt „Misschien kom ik wat later; wil Je binnen een half uurtje de aardappels vast opzetten?" KORRELTJE 19.40-13.10. Actae 15.40-10.10, Cheer* fulness 7.50-7.10, Laurens Koster 8.50- 7; Texas 22.40-21.70, Twtnk 10.30-12.80, Von Sion 23.80-20.80. LEIDSCHENDAM. 11 okt Eieren - Gisteren was de aanvoer 75300 kippe- eieren. De notering waren voor: 3600 eieren no. 0 f 15.90-f 16.55, 15800 no. 1 14.80-15.55, 22400 no. 2 14 25-15.05, 18200 no. 3 13.25-13.85, 11800 no. 4 11.50-12.05, 2000 no. 5 10.80-1.25, 400 no. 6 9.50-10.20, 1100 kneus 10.00-12.65. ROELOFARENDSVEEN. 11 oktober. Bloemen Am. Anjers: Sim rose 13- 25, Sim rood 12-22, Sim wit 16-23, Sim Arthur 14-18, Sim Keefer 17-19, Ko- komo 18, Espérance 14-19, Farah Diba 17, Rozen: Garnette en Carol 8-12, Zo- rina 17-22, Seventeen 10-15, Corel Princess 21-28, Carla 36-46, Baccara 36-53, Super Star 32-46, geplozen chry santhen: Lovita 52, Witte Veder 18- 23, Alec Bedser 20-28, Evelyn Bush 16-24, Clingendaals Elite 29-49, Me daillon 24-26, Diplomaat 39-46, Born- holm 18-27, Escorte 17-25, Holiday 25- 32, Regalia 16-23, First Lady 34-38, Poolijs 40, Jacob Maris 30-34, Breitner 16-24, Kalanchoë 56-62, Cyclamen 85- 2.45 p. st„ Trosanjers 1.80-1.85, Tros- chrycanhten: Luyona 1.80-1.85, Alec Bedser 1.34, Davine 58-80, Lilian Hoek 48-97. Madeline 1.08, Golden Orfé 44- 72. Grace 58-95, Tip Top 56-84. Gompie 1 10-1.19, Witte Veder 62-87, Subliem 74-1.00, Shirly 57-79, Pinksmoor 60- 89, White Hope 58-90, Horwodo 68- 82, Lucida 48-83, Beryl 96-1.14, Iris sen 1.50-1.80. Dahlia's 32-61, Freesia's 70-1.85, Eikenblad 22-37 p. bos. TER AAK 11 okt. Gro«>nte Kaaanlj- bonen 1.35-1.65; B 60-95. stek 30-55; stamprinssenbonen 55-80- witte pronk- bonen 30-70; andqvie lb-23; postelein 30-36; prei 25-30; uien 15-17; rode kool 14; kromme komkommers 30-35- sprui ten A 36. B 30-32; ,D 28 alles pér kilo. Bloemkool 18-34. sla 11-16. komkom mers 36-56, meloenen 50-70 alles per stuk, seldcrq 5 per bosje. Tomaten ex port A extra 6,70-6.85; Al 5.30-5.40' B extra 4.55-4.65, BI 4.20-4,25 C extra 3.55, Cl 3,50 CC 2.40-2.45, Bonken 2,85 per hokje van ze» kilo. Tomaten bin nenland: A 2.40-2,85. B 2.40-2,95 per ^fln rea kl,°' Pprcn Conference 17-20 Gleser Wildeman 54-60, Appelen: Golden Delicieus 23, Cox Orange Pip pin 30 alles per kilo. BARNEVELD. 11 okt Pluimvee Aanvoer ca. 17.000 stuks, handel kalm. Slachtkippen, lichte 1.00—1.15; zware 1.20— 1.50; slachtkuikens 1.451.50. RIJNSBURG, 11 oktober Bloemen- Troschrysanthen: Grace 85-100, Pinoc- Cio 90-110, Juweeltje 75-85, Koene's Elite 85-115, Davine 85-115, Lucia 65- 100, Golden Orphy 65-90. White Hope 85-100, Gemengd 115-125, Freeda's: Golden Yellow 85-235, White Swan 225-425. Irissen 85-210 p. bos, Anthu- rium: 125-225. Gerbera 20-40, Am. An jers: Carry Sim 16-18, Rode Sim 17- 19, Witte Sim 18-20, Rose Sim 16-19, G.J. Sim 18-22, Esperanto 17-22, Fara Dibah 20-23. Dusty 15-20, Arthur 16-19, Rozen. Baccara 40-50, Zorina 16-24^ Carol 10-12, Garnet 9-12, Geplozen Chrysant hen: Bornholm 20-35, Alex Bedser 25-35, Diplomaat 30-40, Breit» nor 20-30. Gemengd 40-50, Escorte 30- 40 per stuk.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3