iÜi'Y Geen shag zo pittig en zo zacht als halfzware SAMSON SHAG! VOETBAL IN AMERIKA IS VERDER DAN HONKBAL IN NEDERLAND Drie musketiers van Pittsburgh Phantoms: Ajax krijgt vrije zondag 111 Charmante Meisjes Telefoontjes SAMSON NIEMEYER HALFZWARE SHAG geeft u direct weer energie PAGINA 6 DE LE1DSE COURANT MAANDAG 2 OKTOBER 1967 DEN HAAG Het is in feite vreemd wat gebeurt met de Nederlandse voetballers die in de National Professional Soccer League in Amerika, beter bekend als de „wilde bond", zijn gaan spelen. De NPSL is niet erkend door de FIFA maar de Ne derlandse verenigingen, aangesloten bij de KNVB die op zijn beurt in de FIFA zit, (Van onze sportredactie) houden wel de hand op om van de wilde bond een transferbedrag te ontvangen. Zodra er geld aan te pas komt, gaat dat „wild" niet meer op. Het werd zijdelings aangeroerd in het kantoor van de Vereni ging van Contract Spelers in Den Haag waar secretaris Karei Jansen gisteravond gastheer was van Ko Prins, Bertus Hoo- german en Theo Lazeroms, die met va kantie in Nederland zijn. Vóór de spelers naar Amerika vertrokken, was er contact geweest met de VVCS, tijdens hun ver blijf in de States was dat ook zo en vrij dagavond zaten ze er om gegevens uit te wisselen, om ervaringen mede te delen aan de secretaris van de VVCS. Die ervaringen waren, wat de finan ciën betreft, zeer rooskleurig. Maar het drietal had tooh ook wel bedenkingen, hoewel zij vele berichten zeer overdreven vonden. Ko Prins: „Dat onze wedstrijden worden onderbroken om reclamespots uit te zenden, is niet waar. Heel in het be gin, in de eerste wedstrijden, is dat wel eens gebeurd. Nu worden normale on derbrekingen daarvoor gebruikt. Als er een hoeikschop moet worden genomen of ala de bal moet worden uitgetrapt, en dat duurt toch altijd wel even, wordt er reclame op het scherm gebracht. Maar nooit meer dan viermaal in de eerste en vier keer in de tweede helft. Dat de wedstrijden vol met reclame zitten, is dus niet juist. En laten ze nu ook niet denken dat er maar een beetje wordt weggevoetbald. Ik heb me er ook in vergist. Ik dacht: ik ben achtentwintig, ik heb een contract voor vier jaar en ga daar lekker nog een beetje voetballen en goed verdienen. Maar het is daar moeilijker dan hier. Misschien komt da* ook wel doordat er zoveel nationalitei ten in een elftal zitten. Het reizen per vliegtuig over enorme afstanden valt ook niet mee. Nee, het is daar bepaald niet gemakkelijk. En er lopen geweldige voetballers rond. In Baltimore spelen twee buitenspelers die A-jnx of Feijen- oord graag zou willen hebben, neem dat Kinderschoenen Er zijn berichten geweest over de enorme verliezen die de clubs in de niet door de FIFA erkende bond hebben ge leden in de eerste competitie. „Er is verloren", geeft Ko Prins toe, „maar het l« niet reëel om het te bekijken zo als hier wordt gedaan. Ze zijn met niets begonnen, hebben alles moeten aanschaf fen en dan moet je het niet zo stellen dat dat allemaal in een jaar moet wor den afgeschreven. Een paar miljoen ver lies, als Je alle kosten daarin stopt spelers kopen e.d. Is niet erg. Boven dien zijn dat guldens, die paar miljoen, en geen dollars". Bertus Hoogerman, evenals Prins en Lazeroms, spelend in de Pittsburgh Phantoms, bekijkt de zaken even nuch ter. Over het aantal toeschouwers, dat niet overweldigend ls, zegt hij: „Baseball is daar dè sport. Voetbal staat nog maar in de kinderschoenen. Bij ons komen er zo'n achtduizend mensen „maar de t.v. koopt vijftienduizend plaatsen op en dat telt ook mee", vult Prins aan maar er zijn ook clubs met twaalf- tot vijftienduizend kijkers en er is al een wedstrijd geweest met vijfentwintigdui zend toeschouwers. Ons stadion is nu eenmaal niet gunstig voor voetbal. Maar neem in Nederland honkbal. Daarbij staat ons land aan de top en het wordt al veel langer gespeeld dan voetbal in Amerika. Hoeveel komen er bij honkbal Geen vijfentwintigduizend, ook geen twaalfduizend en als Sparia, de lands kampioen, speelt, zelfs geen achtdui zend. Zo moet je het vergelijken. Omdat wij in de baseballstadions spelen of op de velden waar Amerikaans voetbal wordt gespeeld, is alles piekfijn in orde: verzorging, massage. Alles eerste klas" Ko Prins kan er maar niet over uit dat de spelers van de NPSL een schorsing wacht bij terugkeer in Nederland. „We doen toch niemand kwaad? Er is toch een transfersom betaald en dan ben je tooh vrij? Ik heb alles met meneer Van Praag besproken en ik ben op goede voet bij Ajax weggegaan". Bertus Hoogerman: „We zijn alle drie negenentwintig en wat we daar verdie nen kunnen we hier nooit krijgen. We hebben een vast salaris plus premies. Maar denk niet dat ze alles nemen". Overstroomd Theo Laseroms „druk op de weg, een paar ongelukken en daarom ben ik later" wil van zijn collega's wel weten of ze ook zo veel brieven krijgen van Nederlandse voetballer». „Ik word overstroomd met brieven en ik ben bltj dat ik geen telefoon heb. Er was bij voorbeeld een brief bij van een knaap die in het derde elftal van een amateur speelt. Hij schreef dat hij veel beter ls maar geen kan» krijgt dat te bewijzen. Kijk, zo iemand hoeft niet naar Amerika te gaan. Wie hier niet kan voetballen, kan het daar ook niet. Ze kijken heus wel uit en ze kunnen je zo aan de dijk zetten als je niet bevalt na een paar proefwedstrijden. Ze willen nu jonge jongens van een jaar of achttien gaan aantrekken. Die krijgen dan een studie beurs voor een jaar of vijf". Waarop Bertus Hoogerman aanvult dat er toch steeds meer interesse is bij gongere spe lers. Het gehele korps van de NPSL is nu met vakantie: spelers, trainers, scheids rechters. Ko Prins: „Bij de trainers zijn goede en minder goede, net als overal. Maar de scheidsrechters zijn niet best. Er is één heel goede, de Israëliër Aska- nasi. En omdat er veel harder wordt ge speeld dan hier heb je een goede wel nodig". De drie „vaste" spelers van Pittsburgh Phantom:: „Cees Smit was ook bij ons maar zijn contract is verbroken" zijn unaniem van mening dat vrijwel ieder een na de vakantie, eind januari 1968, naar Amerika zal terugkeren. Ze weten dat er behoefte is aan meer spelers. Ze zijn er bovendien van overtuigd dat de belangstelling in Nederland gezien de vele verzoeken die zij krijgen sterk stijgend is. „Maar we ronselen niet, We zoeken geen enkele speler op. Het enige dat wij kunnen doen is een tip geven naar Amerika dat een bepaalde, en dan natuurlijk een goede, speler in teresse heeft. Wij mogen niets: niet con tracteren, ten hoogste adviseren, als ze naar ons toekomen". Grenzen verdwijnen Karei Jansen op de valreep: „Kijk, dat is nou het verschil met Nederland. Als ze in het westen een speler uit Limburg benaderen en met hem gaan praten, vin den ze dat al een heel eind. Die lui pak ken even het vliegtuig, doen hun zaken in een paar uur af en gaan weer terug. Dat is heel normaal. Het beste zou als de erkende bond en de niet-erkende jen fusie zouden komen. Dat zou alles veel gemakkelijker maken. Het voetbal wordt steeds meer een interna tionale zaak. Grenzen verdwijnen meer en meer. Dat is de laatste jaren wel ge bleken met a) die voetballers die ln andere landen gaan spelen". Ko Prins knikt bedachtzaam: „Die fusie moet wel komen. De erkende bond bestaat uit twaalf clubs, tien zijn er voor maar twee houden het nog tegen". Als er een fusie komt, rijst de Waag of de FIFA nog iets zal ondernemen tegen de spelers van de „wilde bond". De drie maken zich er vooralsnog geen zorgen over. Het gaat hen goed in Ame rika en het is duidelijk dat ze erheen zijn gegaan om „dat laatste graantje mee te pikken". Ze weten heel goed dat je in eigen land tegen de dertig niet veel meer kunt verwachten. Daar nog Boksselectie tegen Schotland DEN HAAG Omdat het vooral in de lichte klasse voor Nederland moei lijk is om boksers van internationaal niveau op te stellen, heeft de Neder landse boksbond besloten het buiten landse contact dit seizoen in officiële interlandwedstrijden te beperken, zwaarweltergewicht: Douglas Schenk (Amsterdam); mi-ddengewicht: Jan van Ispelen (Haarlem): halfzwaargewicht: Rudy Lubbers en Peter Prasing (beiden Amsterdam): zwaargewicht: John Fut selaar (Arnhem). Om jonge boksers toch internationale ervaring op te laten doen, zal de NBB enkele malen met een selectieteam uit komen. De eerste wedstrijd voor de selectie- ploeg is vastgesteld op donderdag 19 ok tober in Glasgow tegen een Schotse De Nederlandse formatie ziet er als volgt uit: vedergewicht: Gerrie te Pas- ke (Amsterdam)lichtgewicht: Pierre Doorenbosch (Den Bosch)lichtwelterge- wicht: Tonny Deckers (Den Bosch) weltergewicht: Lodi Koolmees (Rijswijk Z.-H.) en Jack Roossien (Groningen); DEN HAAG. De competitiewed strijd voor de eredivisie tussen Ajax en FC Twente die zondag 8 oktober ge speeld zou moeten worden, is uitgesteld tot woensdag 25 oktober ln het Olym pisch Stadion om 20.15 uur. Ajax krijgt dus tussen de interland tegen Denemar ken (woensdag) en de Europese Cup wedstrijd tegen Real Madrid een week later een vrije zondag. Kleine nederlaag van jeugdschermteam KOBLENZ Een Nederlands jeugd schermteam (sabel) heeft zaterdag in Koblenz met 10—6 van West-Duitsland verloren. Aan Duitse zijde boekten twee sabreurs een maximale score van vier overwinningen, namelijk Knuth Höhne en Peter Wolniakovsky. Dé Nederland se punten kwamen op naam van: Wal ter .Jansen (2), Eddy Ham (2), Rob Li- geteringen (1) en Piet van Zon (1). Gisteren nam het jeugdschermteam deel aan een internationaal jeugdtoer- nooi in Koblenz. Winnaar werd de Duit ser Wolniakovsky. De Haarlemmer Wal ter Jansen bereikte als enige Nederlan der de finale en bezette daarin de vier de plaats met twee winstpartijen. NEW DELHI India heeft uiteinde lijk een 41-overwinning op de Japanse tennissers behaald. Nadat India zater dag reeds een beslissende 3O-voor sprong had genomen, versloeg de Ja panner Koji Watanabe gisteren in New Delhi in het derde enkelspel Jaideep Muhkerjea me 68, 62, 62, 61. Het laatste enkelspel eindigde echter weer in een Indiase zege: Premjit Lall versloeg Ichizo Konishi met 62, 97 ttlir V T GOED 'f 3 OKTOBER Leidens „Ontzet" wordt gevierd met vlaggen, op tocht, muziek, paling cn Avonds wordt er ge zellig gedanst. B(j E.C. natuurlijk. Steengoede Beat Van 8—10.30 uur. dus U kunt op tijd (samen) bij het vuurwerk z\jn. U ziet we winnen, wach ten nog op 111 Vlotte cn Sportieve Jongemannen om (samen) goed tc leren dansen. Beginners Vergevorderden Gevorderden Heren Hier Is Uw Kans! Zondag Gezellig Dansen ïjeiaen o uur •OCRHAAVELAAN 13, LCIDCN vanaf 1 oktober indien uw tekst geplaatst wordt 3 achtereenvolgende dagen slechts 2 x betalen De ware shag-kenner ziet direct die lange draad en voelt hoe prettig Samson rolt. Hij proeft de pit en geniet van de zacht heid. Dat kan alleen maar halfzware Samson zijn: de koning van de shag! Als altijd lekker vers in het plastic pak. f 1,25. Contante betahng met verent. U kunt Uw „TttJBFOONTJE" nog opgeven tot #30 uur op de dag van plaatomg Voor plaatsing oetcr dag uiterlijk tot vrijdegmlddag uur PERSONEEL gevraagd 2 Gevraagd: flink inei«Je vleeswaren. Niet ben. 1*6 jaar. Enige ervaring strekt tot aanbev. Diegenen, die met enthousiasme dit werk willen doen en ook uitvoe ren, hoog loon. Komt u •ven gezellig praten hier over bij Waayer'g Z. B., 5-MeJplein 138-146, Leiden T«L 33987. 1^2490 •2* Mulder's Wijnhandel vraagt nette bediende van 16 tot 18 jaar. Tel. 606020, Kon. Emmakade 148, Den Haag. 1-18453 2 Gevraagdlate kapster, aankomend en leerling. Aanmelden Kapsalon Van Marwijk, Damlaan 39, Leld- schendam. Tel. 01761-3797. 2 Fa. .F. v. d. Stok, Bree- straat 155, vraagt verkoop ster, 18 jaar of ouder. Sol licitatie dagelijks persoon lijk. Maandags gesloten. Goed# salariëring. 1-18456 2 Kapsalon Visser vraagt aank. en leerling-kapster. Telef. 01710—24312. Wag- nerplein 11, Leiden. Na 6.00 uur: Kennedylaari 11, Lei den (Zuid-West). 1-18456 AUTO'S *2* Te koop: Volkswagen bestel met schuifdeur, ln goerle staal. Bouwjaar 1964. Te bevr. Leo v. d. Meer, Westeinde 25, Roelofarends- veen. Tel. 331. 9-18451 2 Wij verzorgen spuitwerk tegen concurre rende prijzen. De Autospe cialist, Houtlaan. Na 6 uur Brederostraat 22, Leiden. Tel. 22753. 9-2504 3? Autowassen. Zelfbe diening. Muntinworp een gulden. Nieuw ln Leiden. GevestigdAral Benzine station Gebr. van Ulden, Hoge Rijndijk 90, Lelden. 9-2400 *2* Fordrijders opgelet! Speciaal voor de doe-het- zelvers is 's zaterdagsmor gens ons magazijn geopend van 9.30 tot 13.00 uur voor Fomoco-onderdelen en ac cessoires. Automobielbedrijf Rijnland N.V., 5-Meilaan 7, Lelden. 9-2469 huif Eng. kin- j 2 Voor uw tuin, tuinaarde. LESSEN 2 Auto Heemskerk voor een goede, betrouwbare en daarom uiteindelijke goed kope gebruikte wagen. Roe lof ar endsveen, tel. 01713- 866. Ook zaterdag en zon dag. 9-9899 2 Autorijles VAMOR. Rij school Frans Goddljn. Lee- destraat 8. Les ln Opel Re- kord en Kadett. Tel. 344:50 b.g.g. 25574. 12-1809 derwagen .een box. wieg. een radio met pick-up in eiken kast alles in goede staat. Boekhorstlaan 3, Voor hout; 2-18458 *2* Meubellnruil. Direct uit fabriek leveren wij eerste klas meubelen tegen lage prijs en geven een hoge prijs voor gebruikt meubi lair, In Den Haag 4 toon zalen. Inl.: Rijswijkst 5A, Tel. 070-605664 2-2389 potgrond, compo: den in elk hoeveelheid ver krijgbaar. Firma. v. Veen. Lage Rijndijk 10B, Leiden. Tel 21434 2-2913 2 Trouwen? Maak van uw dag een sprookje Door spe eiale service en moderne trouw auto's. Trouwbedrijf De Groot. Beestenmarkt 3. Tel.: 23300. 5-2042 TE KOOP aangeboden 2 Voor 3 oktober. Fijne gerookte paling uit eigen rokerij. Zoute en zure ha ring. Rolmops, alles voor hors d'oeuvre. Staat met palingkraam Steenstraat naast reet. 't Schuttershof en Rijnsburgerstngel over de Maredijk. Van Wyk's Vishandel, Jan Vossensteeg 54. Tel. 20169. 2-2898 2 Wegen» verhuizing aange boden modern bankstel en dreeaoir voor spotprijs L 300. i 2 Topbypotheken tol 125.000 gulden. Aflossing Id 2 Te koop t.e.a.li. butagas-1 jaar Vliet-Credlet, Bak- kachel en leren herenjas. kersteeg 6 (bij de Kaiser- Te bevragen Duivenvoorde- straat) Tel. (01710)31144 straat 38, Oegstgeest. j 5-1714 2-2920 2 Auto, boot, caravan. 2 Voor kolen, haardpetro- ''nelfinanciering in een dag Üum en butagLs. v. Veens ^reed Vllet-Crediet. Telef brandstoffenhandel. Lage 01710) —31144. 5-1715 Rijndijk 10B, Leiden. Telef.: ,7 7 777 21434. 2-2913 Verhul.lo,,^ B.oD.n- en buitenland. Pianotrans- 2 Nog enige duurdere was- porten. Jan machines en centrifuges m 1 0fi4fis schoonheidsfoutjes, dubbel wandtg, volle garantie Was machines vanaf 155,—. ƒ210,- ƒ310-, ook in 127 volt. t>e nieuwste Twin set Combi's vji. ƒ490,- Volauto matische trommelwasmachi- nos 736. Frima Dusoswa, Turfmarkt 1-1, Leiden. Tel. 34408. 9-1590 Duuren, Tel. TE KOOP gevraagd 2 Te koop gevraagd: goede I gebruikte personenweeg schaal (type met schuif- gewJchtL Brieven onder no. 3-18462 IxuwMl d» MmL1 a J« kunt Je krik rustig ver seten, «ds je Mars bij je hebfl b Zonde van m'n goeie pak Graag gedaan, boort Geen karweit)# te zwa_. Mare brengt verlichting! U hebl cf'Awigstens wel eens van gedroomdEr op uit met een dikke portemonnaie en dan gewoon maar kopen, kopen, kopen wat u wilt. Hier is uw kans om die droomwens te vervullen! Doe mee aan de geweldige Mars- wedstrijd. Waarin de tien hoofdprijzen: gratis winkelen tot een bedrag van maar liefst f 1.000,-! In de zaak, die u zélf kiest. U öf uw man, uw zoon, uw dochtertje Kruidenier, modehuis, tabakswinkel, boekenzaak, radiohandel? De mogelijkheden zijn ènbeperkt. En bovendiener zijn nog honderd troostprijzen! 1 Zo doet a mee: U vindt in deze advertentie zes tekeningen. Onder vijf van die tekeningen leest u telkens, twéé on derschriften. Kies daarait het ónderschrift, dat het beste bij het plaatje past En geef dat op een briefkaart aan met de Jetter die er vóór staat U schrijft dus die vijf letters op de briefkaart Dan bent n klaar met bet eerste deel van de wedstrijd. Voor het tweede deel kijkt u naar plaatje zes. Daaronder vindt u drie regels. Maak er een vierde rijmende regel bij. En schrijf die regel onder de vijf letters op uw briefkaart Knip tenslotte de grote M uit van 't woord Mars (op de bovenzijde van de verpakking) en plak deze M stevig op uw briefkaart. U bent klaar met het tweede en laatste deel Yan de wedstrijd. Overigens: U kunt zo yaak meedoen als u wilt. Veel succes! Zo stuurt u in: Vermeld op de briefkaart duidelijk in blokletters Sp< uw naam, adres, leeftijd en geslacht. Let op de juiste frankering: 15 cent! Stuur de kaart voor 30 oktober 1967 naar postbus 65, te Veghel (N.B.) Wedstrijdvoorwaarden Personeelsleden van de Mars Verkoopmaat schappij N.V. en de Mars Chocoladefabriek, als mede haar reclamebureaus zijn, evenals hun ge zinsleden van deelname uitgesloten. Een deskun dige jury zal de beste inzendingen bepalen. De uitspraak van de jury is bindend. Over de uitslag van de wedstrijd wordt niet gecorrespondeerd. Alle deelnemers aan de wedstrijd onderwerpen zich aan de daaraan vastgestelde regels.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 6