Vertrek van Frits van Waveren niet alleen door LFC betreurd UW MENING P.& C. opende nieuw hoofdkantoor in Rijswijk SLEUTELGAT ZATERDAG 30 SEPTEMBER 1967 DE LEIDSE COURANT DRIE ZILVEREN JUBILARISSEN BIJ MEELFABRIEK „DE SLEUTELS" Vele honderden namen afscheid Man, die club een gezicht gaf Oud-voorzitter Frits van Waveren van LFC heeft gisteravond tijdens een zeer drukke receptie, hem aangeboden door het bestuur van de „Kanaries" in rest. ,,'t Karrewiel" afscheid ge nomen van talloze vrienden, die hij zich tijdens zijn bestuurslidmaatschap van twintig jaar (15 jaar voorzitter) heeft gemaakt in de voetbalgemeen schap van Leiden en ver daarbuiten. De voorzitter van de COVS, de heer Th. van der Klugt was een van de - laatste sprekers, hij was misschien ook momenten echt wel nodig - had. Dat was. toen zijn opvolger, de heer Henk Holswilder, namens de club het werk en vooral de vriend schap van voorzitter Frits van Wa norden is voor een niet gering deel aan uw instelling en invloed te dan ken." De afdelingsvoorzitter sprak er tenslotte zijn oprechte dank over uit. dat de heer Van Waveren het steeds als een van zijn voornaamste taken heeft gezien de jeugd te dienen. De heer Van Waveren, die met „de oude schicht van Olie B. Bommel" (LFC luisterde met dit vehikel vorig jaar de 3 October-taptoe op) van zijn huis naar de Steenstraat was gereden, werd tijdens de receptie gesecondeerd door zijn drie dochters en hun echt genoten. Mevrouw Van Waveren was helaas wegens ziekte verhinderd haar man de steun te geven, die hij op het kortst, maar hij zei het treffend: „Je hebt LFC een gezicht gegeven, een goed gezicht De heer Van Waveren. die voordat hij in Leiden kwam wonen, reeds voor zitter was geweest van voetbalvereni gingen in Hillegom en Uitgeest, heeft na een voorzitterschap van vijftien jaar om strikt persoonlijke redenen ge meend zijn functie te moeten neer leggen. Het is niet alleen een door LFC betreurd besluit geweest Vele sprekers hebben in andere woorden vele malen ongeveer hetzelfde gezegd: voor zijn eigen vereniging, voor de verhoudingen- met de andere voetbalverenigingen in Leiden en zelfs voor het „gehele arpateurvoetbal is de periode-Van Waverén een goede' ge weest, omdat hij, hoewel hij fel van mening met ónderen kon verschillen als naar zijn mening de belangen van zijn club in het gedrang waren, niet pleegde te marchanderen met de begrippen sportiviteit en vriendschap. „Het onbereikbare ideaal van een goed voorzitter heeft u naar mijn me ning dicht benaderd. Wij allemaal zijn hier echt wel gekomen, omdat dit vertrek ons veel doet sprak de heer P. Biegstraaten, die namens het bestuur van de Leidse Sn1 afscheid kwam van oud-LFC-voorzitter Va veren schetste en het gehele bestuur officieel kwam bedanken. GESCHENKEN Het bleef op deze afscheidsavond niet bij woorden alleen. De vereni ging LFC schonk een tafelbiljart, de heer A. Wempe leverde er namens de Contactcommissie van Leidse KNVB- verenigingen een onderstel bij, de heer P. Biegstraaten nodigde de heer Van Waveren uit voor de eerste vol tallige vergadering van de Raad van Bestuur van de Sportstichting om de plaquette van verdienste in ontvangst te nemen en de heer M. A. Ragut overhandigde namens het „viscollege" (LFC-bestuur en Leidse sportpers) een vispak. De heer Ph. Massaar, vele jaren bestuurslid en exponent van de kern, die altijd klaar staat als er weer eens rond het veld gebouwd moet worden, droeg tenslotte een fraai be werkte wijnschenker aan als herinne ringscadeau, waarna de vele vertegen woordigers van verenigingen, welke in een vriendschappelijke relatie tot LFC en oud-voorzitter Van Waveren staan, hun persoonlijke afscheidsgroet uitbrachten. Gisteren was het bij N.V. Meelfa briek „De Sleutels" v/h De Koster Co. te Leiden, een grootse dag. Drie trouwe medewerkers herdachten het feit, dat zij 25 jaar geleden bij dit be drijf in dienst traden, namelijk de he ren G. J. Boere, F. C. van Looy en II. M. Nijssen. Ter gelegenheid van deze belangrijke gebeurtenis werden de jubilarissen met hun gezinsleden door de directie ontvangen. Er volgde een gezellig, ongedwongen samenzijn in de directiezaal, waar de jubilaris sen werden toegesproken en geschen- i ken onder couvert werden aangebo den. Hierna volgde een huldiging in het bijzijn van de collega's, welke gebeur tenis plaatsvond in de recreatiezaal van het bedrijf, die voor deze gelegen heid gezellig was opgesierd met bloe men. Helaas kon de heer F. C. v. Looy om bijzondere persoonlijke redenen hierbij niet aanwezig zijn. Als eerste nam de heer F. J. A. San ders, technisch directeur, het woord. Hij noemde deze dag bijzonder ge denkwaardig; niet alleen voor de ju bilarissen en hun gezinsleden, maar ook voor „De Sleutels". Want jubilea zijn gebeurtenissen waarop een bedrijf trots mag zijn, aldus de heer Sanders. Hij prees de heer Nijssen om zijn plichtsbesef en zijn sympathiek op treden, zowel tegenover zijn meerde ren als zijn collega's. De heer Nijssen, die aanvankelijk in de produktie-afde- ling werkzaam was, doch later i.v.m. een maagkwaal naar het meelmaga- zijn is overgeplaatst, is daar nu een centrale figuur. Vooral omdat hij o.a. mede zorg draagt voor een ongestoor de bloem-aflevering. De heer Boere. vervolgde de heer Sanders, is iemand van wie men van het begin af aan hoge verwachtingen gehad heeft. Hij kwam bij zijn in diensttreding direct in de afdeling Los- serij, en reeds na enige jaren werd hij daar assistent-silobaas. In 1950 werd hij zelfstandig silobaas. De sa menwerking met de heer Boere noemt de heer Sanders een waar genoegen, mede door zijn altijd positieve hou ding. „De heer Boere is een man die zijn vak kent." Ook bracht hij zijn „TALEN PRACTICUM" OP KATH. LAGERE SCHOLEN TE NOORDWIJK Op Initiatief van de heer J. L. M. Mintels, hoofd van de R.K. Jongens school alhier, is een nieuwe methode om vreemde talen te leren ingevoerd voor leerlingen van de 5e en 6e klas van de R.K. Jongensschool en de R.K. Mgisjessschool van Noordwijk. Voorlopig geldt dit talenpraetlcum alleen voor de Franse taal. De lessen worden gegeven met béfiflïjï van een bandrecorder. Het gesprokene bereikt de leerling door een koptelefoon EHBO-POSTEN OP DE 3-0KT0BËRFEESTEN De Commissaris van politie te Lei den brengt ter kennis: j dat het bij politieverordening verbo- De voorzitter vap de afdeling Lei- den is op de openbare weg vertonin- den van de KNVB. mr. J. J. de Jongh, gen te gaven (acrobatiek e.d.); aapjes, zei, dat de scheidende voorzitter voor marmotten en dergelijke dieren te ver- „het voetbal" niet alleen verdiensten j tonen; verlotingen te houden of ge- heeft op technisch gebied: ..Dat er te- j iegenheid te geven tot deelneming aan genwoordig problemen in een vriend- hazardspelen. schappeijke sfeer uitgepraat kunnen jjjj constatering van overtreding zal proces-verbaal worden opgemaakt, ter wijl de voorwerpen, waarmede 't feit is gepleegd, inbeslaggenomen zullen worden. Eerste Hulpdiensten zijn als volgt geregeld: Maandag 2 oktober: Lunapark Schut tersveld van 20.00-24.00 uur; post aanwezig in school Schuttersveld. Bij de taptoe lopen E.H.B.O.'ers mee. Dinsdag 3 oktober: Voor het Lunapark Schuttersveld is van 9.00 uur tot afloop een post aanwezig in de school Schuttersveld. Bij de uitdeling haring en witte brood, koraalmuziek, middagoptocht enz. zijn voldoende E.H.B.O.'ers aan wezig. Beide dagen functioneert de Eerste Hulpdienst normaal. Kampioensploeg van Swift aan start voor de „Hutspotrace" De op 3 oktober te houden wieler wedstrijd in Leiden Zuid-West (par cours Rooseveltstraat) belooft 'n groot wielerspektakel te worden. De in samenwerking met de 3 oktoberver- eniging door de Swift-Combinatie ge organiseerde clubwedstrijd tegen het Amsterdamse Olympia is op papier helemaal rond en er is niets aan het toeval overgelaten om het evenement te doen slagen. Om tien uur gaan de profs, amateurs en nieuwelingen gezamenlijk van start om de „buit" er is een bijzonder vette prijzenpot te gaan verdelen. De nieuwelingen rijden 45 ronden (54 km), de „grote mannen" 65 ronden (78 km). Swift zal zijn volledige kam- pioensploeg (Gerben Karstens, Bart Zoet, Nol Kloosterman, Joop Zoete melk) aan de start brengen, terwijl Olympia heeft toegezegd eveneens up volle oorlogssterkte te zullen aantre den. Cor Schuuring, Wim van Smir- ien, Rink Cornelisse en de stayers Cor Groenewegen en Dries Helsloot zullen in ieder geval de roodwitte Am sterdamse kleuren verdedigen, terwijl waarschijnlijk ook de nieuwe wereld kampioen der achtervolgers, Gert Bon- gers, van de partij zal zijn. Leiden, 26 september 1967 Van ganser harte betuig ik mijn in stemming (en van vele anderen) met het ingezonden stuk van S. M. in uw blad van gisteren. Toen Ik de cursus hoorde aankondi gen, dacht Ik zeker te gaan luisteren. Bij het lezen van de folder echter ver anderde ik direct van besluit. Het stukje over Rome, wat S. M. aanhaalde, deed me ook zeggen: „Moet dat nu wéér zo!" En ik ben dat niet alleen dat weet lk, de opkomst op de avonden zal dat wel doen blijken. Waarom moet toch alles op zo'n ma nier gaan? Alles afbreken van vroeger, niets teruggeven. Ik wilde direct schrij ven, maar dacht ,,'t Helpt toch niet". S. M. wil ik nu duidelijk laten merken, dat hij niet alleen staat. EEN HUISMOEDER en in aparte boxen, zodat de leerlingen onderling geen communicatie hebben en geheel geconcentreerd worden op de leer stof, die dan tevens toegelicht wordt met lichtbeelden. Van de teksten wordt vooral kennis genomen, zodat men kan weten welk onderwerp behandeld zal wórden bij fle Uitzending. Dit heeft tot gevolg, dat de leerling niet alleen zjjn vbllë ahndacht' kan geven Uaft hètgeen hem of haar wordt voorgedragen, maar vooral dat het gegeven hem bereikt in een zuivere grammatica. De lessen zul len worden gegeven 5 dagen per week telkens een half uur na de gewone schooltijd. Ook ouderen? Om ook de ouderen en de andere leer krachten in Noordwijk en daarbuiten in de gelegenheid te stellen nader kennis te maken met deze methode van talen onderwijs, is hiervoor een speciale avond gehouden in een van de lokalen van de R.K. Jongensschool. Hierbij waren tegen woordig burgemeester mr. J. M. Bonnike en de wethouder van onderwijs, de heer P. den Otter. Na een inleidend woord van de heer Wintels werd de heer Jansen uit Antwerpen de gelegenheid gegeven een korte uiteenzetting te geven van deze leermethode, welke in België met groot enthousiasme is ontvangen en waar reeds 400 scholen zich bij hebben aan gesloten. De heer De Groot, hoofd van een school te Amsterdam, sloot zich ten volle aan bij het betoog van de heer Jansen en noemde deze leermethode uniek om de leerlingen op gedegen wijze voor te bereiden voor het hoger onder- Ook in Nederland heeft deze methode reeds ingang gevonden, want in 53 scho len is „Talen Practicum" reeds Inge voerd. Burgemeester Bonnike maakte de heer Winkels een complimen' en sprak de hoop uit dat deze opzet een groot succes moge worden. grote sociale bewogenheid naar vo ren en noemde als bewijzen daarvan o.a. zijn taak in het districtsbestuur van zijn vakorganisatie, zijn plaats in de ondernemingsraad en in de spaar- raad. Tot slot dankte de heer Sanders de jubilarissen voor hun bewezen dien sten, en sprak de hoop uit, dat zij nog lange tijd in goede gezondheid aan de n.v. verbonden mochten blijven. Als blijk van waardering overhandighe hij hen het vererend getuigschrift van de Nederlandse Maatschappij van Nijver heid en Handel, alsmede een gedenk bord van de N.V. Vervolgens spraken nog de heer W. F. Neuteboom namens de produk- tie-afdeling, de heer J. Beekman na mens het Jubileumfonds, en de heer J. C. Mattaar namens de personeels vereniging M.D.S., waarbij verschil lende geschenken werden overhandigd. De heer G. J. Boere sprak mede na mens zijn collega-jubilarissen 'n woord van dank, waarna gelegenheid bestond de jubilarissen te feliciteren. Gezinsweek Oegstgeest in teken van de bijbel Dit jaar wordt ln Oegstgeest tijdens de Gezinsweek het thema „Gezin - Bijbel - nu en morgen" aan de orde gesteld. „Speelt de Bijbel nog een rol in het gezinsleven? Lopen wij, oude ren, de Bijbel in woorden en gedra gingen voor de voeten? Maakt de Bij bel nog een kans in het gezin voor de toekomst?" Dr. J. M. Vlijm, studentenpredikant te Leiden, zal over dit onderwerp 19 oktober in het nieuwe Gemeentecen trum aan de Lfjtweg om 20.00 uur "n korte inleiding houden. Na deze in leiding zal er ruimschoots gelegenheid bestaan voor een levendige gedach- tenwisseling. In de pauze is er gelegenheid om niet alleen boeken, die betrekking hebben op bovengenoemd onderwerp te bekijken (en eventueel te kopen), maar ook om de tentoonstelling „Kin derhoeken" van de Stichting Huishou delijke en Gezinsvoorlichting te be zichtigen. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 28 sept. tot 4 okt. zijn door de KFC als volgt ge- Camera: Oi. Oi. Oi (18 j.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Lido: Dr. Zjivago (14 j. Dagelijks (ook zondags): 2.18 en 7.30 uur. Luxor: Bertrand in (ont)roerend goed (a.l.) (Geprolongeerd) Dagelijks: 2 30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: De jonge Venus (18 j.) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag en 3 okt.: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Je leeft maar twee keer (14 jaar). (Geprolongeerd) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30. 7.00 en 9.15 uur. Rex: Mini, mini, hip. hip (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT Voldoende EHBO'ers een levensbelang Het bestuur van de Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. afd. Lelden „Peerke Don ders" schrijft ona: Ook dit jaar is de Pleister-actie voor onze afdeling weer geslaagd te noemen. Wij danken U allen hartelijk voor uw geldelijke bijdragen. Dank zij uw steun kunnen wij ona werk voortzetten. Maar hiermede zijn w(J helaas niet tevreden. Er zijn nog veel te weinig EHBO'ersfsters). Nederland telt er nog geen 100.000 op de 12 miljoen Inwoners. Veel te weinig. Wist U. dat alleen het verkeer ln 1966 meer dan 285000 ongevallen telde met ruim 2600 doden, ruim 41000 zwaar ge wonden om van de lichtgewonden maar niet te spreken. Wist U ook, dat er evenzoveel onge vallen voorkomen, ln en om uw woning, op uw kantoor, in uw bedrijf of op de K. en 0. naar Turkije met Jan P. Strijbos De lezingenserie van het winterpro- gramma van K O werd gisteravond in de Foyer van de Stadsgehoorzaal geopend met een causerie met kleu renfilm van Jan Strijbos over Turkije, „Het land van de halve Maan". De bekende inleider boeide zijn publiek van hegin tot eind door allen mee te nemen op zijn tocht van twee maan den door de beide delen van Turkije, in Europa en Azië. Vooral de natuur werd uitvoerig belicht. Het uitzonderlijke klimaat van het land maakt het mogelijk, dat zelfs in Istanboel bananen groeien. Men kent er geen onderscheid tussen zo mer en winter. Het bezoek aan een vogelreservaat geeft een aardige kijk op onvermoede fauna. Maar het land van de halve maan biedt meer voor de vreemdeling: in Ankara het immense mausoleum van Kemal Pasja, in Constantinopel de Aya Sophia en het indrukwekkende amphitheater van Milete, waar in het Hellenistische tijdperk 25.000 mensen naar opvoeringen van de klassieke tragediën kwamen kijken. De west kust van Turkije' is bezaaid met mo numenten uit de Antieken. Maar het land heeft ook een ander gezicht, dat van de nauwe koopliedensteegjes, het culturele leven van de islam en mo derne stadswijken. Deze mengeling van antiek en modern, westers en oos ters, die het land ontleent aan de grenspositie tussen twee werelddelen, maken het tot een aantrekkelijk va kantieland. Niettemin heeft de heer Strijbos een bijzonder onplezierige er varing opgedaan in de buurt van An kara. 's Nachts werd alle foto-appa- ratuur mét de gemaakte films uit zijn auto gestolen, zodat de hele reis weer moest worden overgedaan. OEGSTGEEST BROMFIETSER VERBLIND De 22-jarige N. de Ridder uit Noord wijk werd gisteravond omstreeks 9 uur op de Rhijngeesterstraatweg te Oegst- geest door een personenauto verblind, die hem uit de richting Leiden tege moet kwam. Hij reed daardoor met zijn bromfiets tegen een rechts van de weg geparkeerde auto, kwam te vallen en liep snijwonden op aan knie en dijbeen. Zijn kleren en bromfiets werden beschadigd. Dokter Van Wal- chren verleende de eerste hulp. peal( i clappenburg In de industriewijk Plaspoelpolder te Rijswijk is dezer dagen het nieuwe hoofdkantoor van Peek Cloppen- burg Nederland N.V. officieel door drs. A. Th. Bo- gaardt, burgemeester van Rijswijk, geopend. Het fraaie gebouw huisvest alle diensten van de twintig vestigingen van het confectieconcern. Op het dak van de centrale opslagruimte (de kern van het gebouw, waar 50 duizend stuks goederen kunnen hangen of liggen) is een parkeerplaats ingericht. Stoplichten moeten ongelukken voorkomen op de eenbaans auto helling, die het terein met de straat verbindt. Bij de bouw van dit nieuwe hoofdkantoor is er rekening mee gehouden, dat men mogelijk overgaat tot de aanschaf van een computer. Het personeel bood een cadeau aan in de vorm van een plastiek, vervaardigd door de Haagse beeldhouwer H. van Zutfen. BENOEMING BISDOM HAARLEM Mgr. Th. Zwartkruis van Haarlem heeft in overleg met diens provinciaal pater Th. J. A. M. Maarschalkerweerd OFM uit Den Haag benoemd tot pas toor van de parochie Sint-Franciscus Assisië te Amsterdam. Hij volgt pater A. Versteeg OFM op. Leidse demonstrant vrijgesproken van rechtsvervolging De 85-jarlge leraar In de biologie de Leidse I'nlversltelt, Rudl V. is, eenkomstig de els van de officier Justitie twee weken geleden, ontslagen van rechtsvervolging van de hem laste gelegde overtreding van artikel II van de algemene politieverordening te Den Hoax. Verdachte had op 10 september van het vorig jaar met een spandoek waar op de woorden „Afrikaans-Nederlandse vriendschap" voorkwamen voor een bios coop gedemonstreerd in de Spulstraat in Den Haag. waar de film „Afrika Addio" werd vertoond, zonder daartoe een ver gunning te bezitten. De kantonrechter had hem tot vijftien gulden boete ver oordeeld tegen welk vonnis verdachte ho ger beroep aantekende bij de rechtbank. Zich baserend op een arrest van de Hoge Raad achtte ook de rechtbank het be treffende artikel ln de politieverordening ln strijd met de grondwet, omdat geen enkele restrictie in het verbod ls opge- Trainingsprogramma KAV „De Bataven" voor komende winter Dinsdagavond (le training 10 okt.). Baantraining. 18.30 Heren en Dames; 18.30: Jongens A/B o.l.v. Gé van Nie- kerk; 18.30: Meisjes A/B o.l.v. Mimi van Wezel; 18.30: Dames en Meisjes A/B voor lange afstand o.l.v. G. Gus- senhoven. Donderdagavond (le training 5 okt.) Zaaltraining (Lammenschansweg). 17.30-18.30: Meisjes D en Pupillen o.l.v. Ria de Winter; 18.30-19.30: Meis jes B/C o.l.v. de heer Van Lavieren; 19.30-20.40: Dames en Meisjes A o.l.v. de heer Van Lavieren; 20.40-21.50: He ren en de jongens Kershof, Van Nie- kerk. J. van Rooden, E. Schuur, J. Boggia en W. van Niel. Zaaltraining (2e Haverstraat 73). 18.30-19.30: Jongens B en C o.l.v. Gé van Niekerk; 17.30-18.30: Jongens D en Pupillen o.l.v. Sj. Rossdorff. Zon dagochtend (le training 8 oktober). Duinrelltraining 10.00 u. Taptoe (op 3 oktober) Deelne- nemers verkleden en verzamelen Oude Rijn 4 om 18 30 uur. LEIDERDORP KAMPIOENEN VAN „DE RIJNKLIEVERS" De postduivenvereniging „De Rijn- klievers" heeft na de vluchten van het afgelopen seizoen de kampioens- en erelijst als volgt opgesteld: Vitesse: 1 Gebr. Kok 370.69 pnt; 2 A. v. d. Dop Sc Zn. 365.44; 3 R. Lol- kes de Beer 312.26. Midfond: 1 A. G. Holland 388.37 pnt; 2 A. v. d. Dop Sc Zn 324.98; 3 R. Lol- kes de Beer 321.37. Fond: 1 A. v. d. Dop Sc Zn. 294.34; 2 Gebr. Kok 292.42; 3 A. G. Holland 268.30. Totaal oude duiven: 1 A. v. d. Dop Zn. 984.76; 2 Gebr. Kok 96863; 3 A. G. Holland 946.53. Jonge duiven: 1 N. v. d. Linden 510.18; 2 Gebr. Kok 506.30 3 D. Zwaan 451.87. Navluchten: 1 J. Brantenaar 450.14; 2 Gebr. Kok 449.09; 3 P. Veelenturf 407.82. Generaal: 1 Gebr. Kok 1924.02; 2 A. v d. Dop 1807.53; 3 A. G. Holland 1699.28 punten. De Brugbeker. geschonken door de Oranje-Vereniging Leiderdorp werd definitief gewonnen door A. v. d. Dop Sc Zn. Aangewezen kampioen Oude Duiven: Gebr. Kok. Winnaar Koffie molen Beste Jonge Duif: N. v. d. Lin den met de H67-1429865 met 285.63 pnt Winnaars Kaartbeker Aangewe zen navluchten A. v. d. Dop Sc Zn met 560.85 pnt tevens Lauwertak werkplaats. Doden- en gewondenctjfer hiervan la helaaa niet bekend. Maar wist U ook, dat directe en des kundige Eerste Hulp erger had kunnen voorkomen Wij weten dat U zal helpen, maar kunt U helpen? Weet U wat U moet doen als het slachtoffer bulten kennis Is? als hij schijndood is? als er een gebroken been, arm of rib ls? als er een slagaderlijke bloeding la? kunt U goed en verantwoord de be ademing toepaaaen? (dit leert men niet van een film of van de t.v.) weet U, wat U ln bepaalde gevallen, juist niet moet doen? Als U dit niet weet, denkt U dan eens dat het een morele plicht ls uw mede mens ln nood te helpen. Maar zorgt dan ook, dat U deskundig kan helpen. Beseft U wel, dat uw hulp deskundig, op het juiste moment, maar vooral op het eerste moment levensreddend kan zijn of het aanwezige letael verminderd kan zijn, Als dat maar eenmaal ln uw leven zal voorkomen, dan ia uw moeite al beloond. Dan behoeft U zich niet te verwijten: had Ik maar Het ls nog niet te laat! Denkt er eens goed over na, dan zult U besluiten een EHBO-curus te gaan volgen. Hebt U geen tijd? Dat vraagt het noodlot ook niet. Als U werkelijk wilt. is er altijd tijd te vinden. Neem de tijd voor het telaat Is. Dinsdag 10 oktober a.a. 20 uur zal In het gebouw van de G.G. en G.D., Roo- denburgerstraat la, „Peerke Donders" beginnen met een nieuwe cursus ln de EHBO. Inlichtingen en aanmeldingen bU het secretariaat, Melchlor Treublann 30 te Lelden of telefonisch no. 30621 of 33924. Denk aan het devies. In elk hulsgezin minstens één EHBO'er (ster). LEIDSE AGENDA ZATERDAG 30 SEPTEMBER St. Antonluselubhuls - 19.45 Concert accordeonvereniging „Vivace". ZONDAG 1 OKTOBER Stadsgehoorzaal 10.30 uur Open forum met Leidse journalisten. Stadsgehoorzaal - 10.30 uur 3 okto- ber-bridge-drive „Eigen nuis". Rapenburg 24 Fan cy fair t.b.v. studentenvereniging „St.- Augustinus". MAANDAG 2 OKTOBER R.K. Vakschool voor meisjes 15.00 uur Zilveren jubileum mej. N. J. C. Hustinx. Kaasmarkt 19.30 uur Vertrek Taptoe. Schuttersveld 20.00 uur Opening Lunapark. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE I.EIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Reijst, Steenstr. 35, tel. 20136 Geslaagd Aan de Leidse Univer siteit is geslaagd voor het doctoraal examen geneeskunde (2e gedeelte) de heer F. G. I. Walenkamp. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes Franciscus z.v. F. J. v. Woudenberg en W. H. v. d. Linden; Richard Johannes Cornelis z.v. J. W. Mulder en A. E. Mutsers; An- tonius Wilhelmus Petrus z.v. A. J. Verver en J. M. Heuelmans; Johannes Hendrik Alexander z.v. J. H. Robbers en T. Kloos; Ilse d.v. Z. J. de Vries en M. Braam; Johannes z.v. J. v. Trooyen en W. Flanderhijn. Gehuwd: D. Paauw en I. M. Schmiic- ker; J. C. Metsch en M. M. Treur; W. J. v. d. Zeeuw en E. Baart; T. C. Ka- paan en M. v. d. Meij; H. v. Loon en I. M. Janssen; P. N. Pfenninger en A. M. Tetteroo; H. F. J. v. d. Horst M C. C. Kaizer; A. M. B. M Bier huis en C C. v. Veen; G. M. T. Dof- ferhoff en M. M. G. Buis; P. Neutc- boom en G. A. Weeda; M. v. Staden W. Wielinga; L. Honsbeek en M Seriier; J. T. B. N. Schut en J. Dee; K. A. de Kruijf en A. v. Prooijen; N. G. H. v. Beek en M. T. J. L. Breu- ring; A Pilia en C. J. Noppe Ondertrouwd: E. Burgemeister en W. T. H. Sluiter; H. v. Kooperen en J. E. Kuiters; V. J. Nickolson en C. H. Kuijpers; J. H. Aszmann en I. M. v.d. Zeeuw; G. J. F. Pardon en M. Kriek; D. P. Roelofsen en L. C. Kemper; A. v. Tooren en M. A. Bronner; A. Mizee "1. G. v. Veenendaal; J. v. Lopik 5. I. de Vet; J. Vogelaar en W. Diemer; T. J. M. v. d. Geer en M. S. T. M. Arts; B. J. Brinksma en K. W. F. Hendriks; H. P v. Steijn en J. A E. M. v.d. Berg; M. M. A. C. Dcvilee en W. M. C. Schipper; A M. Mout L. J. Keddc; C. A. E. R. Kengcn en D L. M. v.d. Kamp; F. G. van der Meyden en H. S. M. v. Egmond; R. A. H. Schipper en B. Tijmstra; J. M. v.d. Berg en J. W, Boeff; M, v.d. Linden en T. Stikkelorum; L. A. v. Brero en C. J. Moenen; O. P. M. Rijsdijk en A. R. M. Lange/aal; J. J. de Tombe en W Kuivers; W. F. Nap en J. C. v. d. UNIVERSITAIRE EXAMENS Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor het doct.ex. Ned. Recht, de heren F. Robertson, H. Dre- wes en C. J. D. Waal, allen te Lelden, en P. Scholten te Amsterdam. Voor het kand.ex. Indon. taal slaag de de heer E. G. v. Reyn te Leiden. „Niet knippen; scheren alstublieft!" KORRELTJE Iedere daad in 's mensen leven laat haar sporen achter. Marktberichten LEEUWARDEN. 29 sept. Zuivelbeure Commissienoteringon (in guldens per kg): Goude kaas 3 17, Edammer kaas 2.87, Broodkaas 2.88. Handel: kalm. Leidse kunstenaars exposeren in Soesterberg In de toonzaal van de distribuanten- vereniging „Goed Wonen" te Soester berg wordt van 6 oktober tot 15 no vember een expositie ingericht van schilderijen, grafiek cn kleinplastiek. Negen van de tien jonge exposanten zijn Leidenaars, t.w. Buis, Tolman, Hövig, De Vroom. Buurman, Hak kaart, Van de Eijkel. Breddels en Steenvoorden. Alle kunstwerken wor den Op deze tentoonstelling toegepast als onderdeel van het interieur. DEMOCRATISCH CENTRUM NEDERLAND In Lelden is een regionale groep ge vormd door het Democratisch Centrum Nederland, die zal gaan optreden als discussie-, studie- en propagandacentrum voor Leiden en Omstreken. Het DNC streeft naar een nieuw par tijtype los van levensbeschouwing of maatschappelijke klasse, zij wil elk vraagstuk van maatschappelijke orde ning op zichzelf beschouwen zonder uit te gaan van welke dogmatische voorkeur ook. Belangstellenden kunnen zich wen den tot het actieadres van deze regio: D. J. Van Weizen. Muurltslaan 1. Oegst- geest. Geslaagd Voor het examen Steno- Duits is geslaagd mej. T. Veringa, werkzaam bij Sikkcns Lakfabrieken m woonachtig in Leiderdorp. Benoeming hoofd ingelanden Rijnland Dijkgraaf en hoogheemraden van 't hoogheemraadschap van Rijnland ma kend bekend: dat door de vertegenwoordigers de colleges van b. en w. van de gemeenten Katwijk. Noordwijk en Wassenaar op 25 M-ptcmbcr 1967 tot hoofdingeland van Rijnland voor het gebouwd eigendom in die gemeenten is benoemd mevr. A. J. Le Coultre- Foest te Wassenaar; tot hoofdingeland-plaatsvervanger Rijnland voor het gebouwd eigen dom in die gemeenten de heer mr. J. M. Bonnike te Noordwijk; II. dat door de vertegenwoordigers van de colleges van b. <-n w. van de gemeenten Hillegom, Livse, Sav*n- heim en Oegstgee<.t op 25 september 1967 tot hoofdingeland van Rijnland voor het gebouwd eigendom in die gemeenten is benoemd de heer J. ba ron van Knobelsdorff te Sasscnheim; tot hoofdingeland-plaatsvervanger Rijnlund voor het gebouwd eigen dom in dio gemeenten de heer J. Ch. I. van Niekerk te Hillegom. Via een bovenlicht aan de achter zijde hebben ongenode gasten zich in de afgelopen nacht toegang verschaft tot een perceel aan de Witte Rozen straat. Laden en kasten werden over hoop gehaald. Vermist worden twee busjes met geld uit het dressoir, wei een gezamenlijke inhoud hadden ongeveer f400.—. Op de Rjjnsburgerweg, ter hoogte van de Kagerstraat. moest een auto. bestuurd door een inwoner van Bode graven, gisteravond omstreeks half 8 stoppen voor 'n voetgangersoversteek plaats. Of de achterop rijdende auto's onvoldoende afstand gehouden heb ben of dat de eerste wagen te abrupt >est remmen is een zaak waar de rechter tezijnertijd een oordeel over moet vellen, want een feit is, dat de kettingbotsing een vrij aanzienlijke schade veroorzaakte. Bij de botsing waren behalve de Bodegraver, ook een Leidenaar, een Utrechtenaar en een inwoner van Zcddam betrokken. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. De fotobedrijven zullen maandag 2 oktober geopend zijn. Dinsdag 3 ok tober zullen zij gesloten zijn.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3