SteCeidóeSoti TELEVISIE VANAVOND Kleur maakt reclame op tv veel effectiever Opening niet op televisie Wilson als lastig klein dikkerdje LONDENSCHATERT OM TONEELSATIRE ROND BEWONERS DOWNINGSTREET 10 PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 28 SEPTEMBER 1967 (ADVERTENTIE) Voor veiliger pensioenen BIJKOMENDE gebeurtenis bij het de bacle van J. B. van Heijst en Zonen N.V. is, dat de aandacht weer eens ge vestigd werd op het gevaar dat werk nemers lopen, wanneer de directie of eigenaars van hun onderneming gelden, die het pensioenfonds toekomen, meer dan minimaal gaan gebruiken voor de financiering van de onderneming. Wanneer waar is wat minister Rbol- vink deze week op Kamervragen omtrent de Haagse kwestie antwoordt, was de zonde van de N.V. Van Heijst op dit ge bied niet groot en zullen de werknemers er in de :>ensioensector misschien zonder ernstige kleerscheuren afkomen. Maar het maximumpercentage dat de Pensioen- en Spaarfondsenwet stelt voor schuldvorderingen van een pensioen fonds op de onderneming waarmee het verbonden is, sluit risico's niet uit Terecht stelt dan ook de Sociaal-Econo mische Raad de regering voor om zo danige wijzigingen aan te brengen in de geldende bepalingen dat bij faillissement de aanspraken van pensioengerechtigden een hogere prioriteit krijgen dan ze nu bezitten. Wordt op deze belangrijke suggestie ingegaan, dan zal een g-wolg ervan zijn, dat de pensioenen minder kans lopen bij een bedrijfscatastrofe het kind van de rekening te worden. WAT blijft, is het risico dat op fatale momenten de deelnemers aan een pensioenfonds in geld uitgedrukt minder tot hun beschikking hebben dan regle mentair voor hen vast st$at. Hiervoor kan men dan natuurlijk ge heel of gedeeltelijk van overheidswege met garanties gaan werken, maar veel meer natuurlijke weg zou zijn, dat er met voor pensioenfondsen bestemd geld ongeacht of dit nu de werk nemers- dan wel de werkgeversbijdrage betreft minder risico werd genomen. We hebben de indruk, dat in wie o dernemingen pensioenkwesties te vaak achter gesloten deuren behandeld den. Besturen van deze fondsen hebben min of meer een zwijgplicht, zo ze ten minste volledig ingelicht worden door de instantie die de financiële zaken behar tigt. Op twee manieren zou er een belang rijke verbetering kunnen worden aange bracht. Ten eerste door verder reikende verplichtingen wat betreft de openheid van de onderneming, een doel dat ook op het lijstje staat van de wetswijzigingen terzake van de onderneming; ten tweede door meer bevoegdheden en een betere werkwijze voor de ondernemingsraden. /\MDAT het pensioen een van de be- langrijkste onderdelen van de so ciale zekerheid is en de doorsnee werk nemer wat kennis omtrent dit soort van zaken betreft, tekort schiet, moet er een bredere vertrouwenskring zijn dan al leen maar het doorgaans zeer kleine be stuur van een pensioenfonds. Zoiets vormt niet alleen een rem op gevaarlijke beslissingen van een zelfs ook maar tijdelijk t-- ver gaande zelf financiering met middelen die het pen sioenfonds toekomen, maar kan de fonds leden de kennis geven waarop ze recht hebben. Langs die weg zou men ook kunnen bevorderen dat, wanneer het eerlang tot een wat vrijer loonbeleid komt, daar waar mogelijk en nodig wat meer gedaan wordt aan de verbetering van pensioen rechten met als prijs een wat lager per centage aan directe loonsverhogingen. Bij een grap en een misplaatste waarschuwing Om eventueel misverstand uit te slui ten, stellen we één ding voorop: voor het huidige regime in Griekenland hebben we weinig Bympathie. Dit on danks het feit dat de tegenwoordige dictatoriale regering in Athene vermoe delijk wel enkele ministers telt die meer capabel en ook meer integer zullen zfln, dan menig minister van de niet-dicta- toriale regeringen der laatste Jaren. De Nederlandse regering heeft vinden ook wjj het volste recht om haar partner Griekenland te Straats burg in gebreke te stellen vanwege be paalde maatregelen in Athene die in strijd zijn met de rechten en de funda mentele vrQheden van de mens. Maar toch zit er aan de appel een zuur bijsmaakje: dat het onwillekeurig ook politieke sympathie uitspreekt voor de politici die door de militaire staats greep van dit Jaar ten val werden ge bracht. Een regering met generaals en admiraals op de bok is een kwalijke zaak; maar laten we niet vergeten, dat de burger-politici jarenlang in Athene van de parlementaire democratie een janboel hebben gemaakt en direct mede verantwoordelijk zijn voor de staats greep. Griekenland verspeelt sympathie en recht op steun, wanneer het optreedt met een regime dat zich niet houdt aan het gegeven woord en fundamentele rechten van zijn burgers. Maar wanneer er onder de politici die het huidige regime naar huis stuurde een aantal echte politieke martelaren schuilen, dan hebben ze toch gezelschap van vele op portunisten die ook wanneer de dicta tuur tot het verleden behoort, maar liever iets anders moeten gaan begin nen dan een heroptreden als vertegen woordigers van de parlementaire de mocratie. Betekent dit, dat we enige sympathie hebben voor de waarschuwende brief van het Centraal Orgaan voor de eco nomische betrekkingen met het buiten land? De brief, waarin de regering er aan herinnerd wordt, dat interventie of standpuntbepaling van de regering in zake een beleid elders voor Nederland nadelige economische consequenties kan hebben Volstrekt neen; want wanneer een Nederlandse regering zich volgens de economische inzichten van deze onge vraagde adviseurs liet leiden, zou ze zich aan een verschrikkelijk opportu nisme gaan schuldig maken. Het poli tiek beleid zou dan beslissend beïnvloed kunnen worden door de overweging, dat er in het éne land meer geld te ver dienen valt dan in het andere. Wij z(jn geen voorstander van een internationaal beleid, dat alles wat ter wereld met conform onze parlementaire democratie werkt, isoleren wil. Maar voor contacten moet beslissend zijn de overweging dat ze de bevolking ginds meer ontvankelijk kunnen maken voor een andere politieke structuur, met de vrees of hoop dat er geld te verliezen dan wel te verdienen valt. Duikel maar. buitel maar, stoei maar! De nieuwe vloerbedekking ii Dra Haag: Spui/bode Kalvermarkt. Ryswyk: In de Bogaard. Leiden: Nieuwe Rijn/hoek Hartesteeg. Interieurbouwers STER (Reclameuitzendingen om 18.55, 19.56 en 20.16 uur NTS: 18.45 uur: De minimolen 18.50 uur: Nieuws in het kort 19.00 uur: De Verrekijker, jeugdjournaal 19.10 uur: Van gewest tot gewest, actualiteiten 19.30 uur: Mensen ln de sport 19.58 uur: Toeristische tips 20.00 uur: Journaal NCRV: 20.20 uur: Attentie, actualiteitenrubriek 21.10 uur: Jeroen aan het woord HILVERSUM I AVRO: 20.80—21.45 uur: Stereo-concert door Radio Kamerorkest 22.55—23.55 uur: Discotaria, grammofoonplaten 20.45 uur: De stormrldder, tv-8erie (kleuren televisie) 21.12 uur: De rechtvaardigen NTS: 22.45 uur: Tweede journaal 22.50 uur: Sluiting NEDERLAND II STER (Reclameuitzendingen om 20.01 en 22.10 uur) NTS: 20.00 uur: Nieuws in het kort VARA: 20.05 uur: Coronation Street, tv-8erle 20.55 uur: Achter het nieuws, actualiteitenrubriek TROS: 21.10 uur: 87th Precinct, tv-serie NCRV: 20.45—22.15 uur: Avondpermissie 28.15—23.55 uur: Alicia de Larrocha speelt Spaanse piano- werken 22.00 uur: Kompas, actualiteiten rubriek NTS: 22.15 uur: Tweede journaal CVK/IKOR: 22.80 uur: Afrikaanse kerkleiders (2), gesprek 23.00 uur: Sluiting Televisie morgen NEDERLAND I NTS/NOT: 10.20 uur: Kinderen ln andere landen (2) 10.45 uur: Mei8jesberoepen (2) 11.10 uur: Vlaamse schrijvers (2) 11.85 uur: Engelse les 12.00 uur: Sluiting RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7.00, 8.00, 11.00, 18.00, 16.00, 18.00, 20.00, 22.30 28.55 HILVERSUM II: 7.00, 7.80, 8.00, 8.80. 12.30, 19.00, 22.80, 23.55 HILVERSUM Hl: Elk heel uur vanaf 9.00 Onbekend werk van Joyce ontdekt NEW YORK (AP) Een onbekend autobiografisch liefdesverhaal van de schrijver James Joyce is te New York in een particuliere verzameling gevon den, zo schrijft de New York Times van- Het manuscript, dat tot titel draagt ..Glacomo Joyce" bevat het relaas van Joye's hartstocht voor een jonge vrouw, die hij in 1914 te Triëst privé-onderwijs gaf. Het verhaal staat in een notitieboek, dat afkomstig was uit de boedel van de broer van de schrijver. Dit notitieboek kwam later terecht bij een anonieme verzamelaar te New York. Het verhaal zal ln januari bij Viking Press verschij nen. Professor Richard Ellman, de bio graaf van Joyce, zei dat het in feite een groot werk was. Wereldkampioenschap boksen op t.v. HILVERSUM AVRO-tv. brengt op zaterdag 30 september (23.25-24.00 uur) via Nederland I een reportage van hoogtepunten uit de bokswedstrijd tus sen titelhouder Nino Benvenuti (Italië) en ex-wereldkampioen Emile Griffith (Ver. St.) om het wereldkampioenschap ln de categorie middengewicht. Deze wedstrijd wordt daags tevoren in Madison Square Garden te New York gehouden. Commentatoren zijn Koen Verhoef f en TTieo Hulzenaar (Van onze correspondent AMSTERDAM De kleurentelevisie zal (bij deskundig gebruik) de verbor gen verleiding van de verkoopbood- schap nieuwe stootkracht geven in de richting van de consumentenbeurs. Dat bleek gisteren in de RAI, waar het Ge nootschap voor Reclame de eerste Ne derlandse reclame televisiedag hield. Inleider H. Gout, tv-director bij een Rotterdams advertentiebureau, baseer de zijn conclusies op de gang van za ken ln Amerika. ..De kleurenreclame heeft daar", zei hij, „gemiddeld 33 percent meer effect dan de verkoop- boodschap in zwart-wit. Voor voedsel- produkten is de verborgen verleiding zelfs met 78 percent toegenomen. Jaarlijks worden in Amerika dan ook reeds 50.000 reclamespots in kleur vervaardigd. 90 percent van de filmp jes die worden getoond, zijn in kleur. Verwacht wordt, dat in 1970 de helft van de Amerikaanse kijkers kleurente levisie zal hebben. De prijs van het ap paraat is reeds gedaald tot 250 dollar voor een goede portable. Momenteel heeft 95 percent van de bevolking ginds een toestel meestal echter nog zwart-wit. Het is een enorm hoog per centage, als men het vergelijkt met het aantal koelkasten (83 percent) en wasmachines (71 percent)." De heer Gout voorspelde, dat binnen twee jaar alle tv-uitzendingen in de Verenigde Staten in kleur gemaakt zul len worden, maar wel zodanig, dat zij ook op het gewone toestel goed overko men. Voor Nederland durfde hij geen verwachting uit te spreken. Tegen het einde van dit jaar zullen naar zijn schatting 15.000 kleurentelevisies ver kocht zijn, maar hoe het daarna gaat, weet geen mens. Veel zal afhangen van 't aantal kleurenprogramma's dat Hilversum gaat brengen. De ervaring in Amerika heeft geleerd, dat de grote doorbraak kwam, toen de maatschap pij CBS in 1966 het grootste deel van zijn programma's ln kleur ging ma- Eerst „doffe ellende" Wat de reclamesports betreft: „In het begin was het ln de Verenigde Staten een doffe ellende", aldus de heer Gout, „de kleur verschilde van uur tot uur, van huis tot huis en van toestel tot toestel. Bovendien bleek de prijs van de produktie van tv-spots in kleur 20 percent hoger te liggen dan die in zwart-wit. Daartegenover stond, dat, toen de kinderziekten er eenmaal uit waren, de kijkdichtheid bij kleuren programma's II percent steeg ten op- Volgens de heer Gout kan de groei van het nieuwe medium ln Nederland snel ler gaan dan men op grond van er varingen in Amerika, waar men in 1954 is begonnen, zou vermoeden. Hij bond de reclamebureaus dan ook op het hart. zo snel mogelijk te gaan ex perimenteren om de moeilijkheden, die zeker zullen komen, bijtijds te heb ben overwonnen. Dit ook al omdat in het oosten en zuiden des lands gecon- cureerd zal moeten worden met Duitse zenders, die een stap vóór liggen. Kleur is emotie Het grote probleem zal zijn kleuren films te maken, die ook in zwart-wit hun verborgen verleiding uitoefenen. Daarover zei de heer Gout onder meer: „Kleurentelevisie is geen ge kleurde zwart-wit televisie, maar een geheel nieuw medium. Kleur is emotie. De sterkte of zwakte van de verkoop- boodschap komen veel' heviger over. Mooie kleuren kunnen een slechte spot niet redden, kleuren moeten onder steunen, meer niet". Volgens hem zijn het vooral Voedsel, cosmetica, textiel en verpakkingen die voor kleurenuit- zendingen in aanmerking komen. BISSCHOPPENSYNODE DEN HAAG (KNP) Even na het middaguur is kardinaal Alfrink naar Rome vertrokken om er als afgevaar digde van het Nederlands episcopaat de vergadering van de bisschoppen synode bij te wonen. Deze wordt morgen in aanwezigheid van Paus Paulus en het grootste deel van de 100 leden in de Sint-Pieter ge opend. De Italiaanse televisiestichting RAI heeft van de Vaticaanse instanties geen toestemming gekregen om deze opening te filmen en voor Eurovisie uit te zenden. Door deze weigering kan ook de door de KRO vastgestelde tv.- uitzending om 10 uur niet doorgaan. Ruim drie jaar geleden kwam een abrupt einde aan AVRO's t.v.-rubrick Literaire Ontmoetingen door een wat kinderachtig conflict, waarbü het ge lijk ons inziens bij de AVRO-pro- grammaleiding lag. Rubriekpresenta- tor H. A. Gompertz heeft daarna nog enkele afleveringen via de VARA ge bracht, maar na diens benoeming tot hoogleraar kon men geen kennis meer nemen van de proefondervindelijk beste methode om literatuur onderwerp van een t.v.-programma te maken. Het deed deugd dat de AVRO zich gisteren aan een hernieuwde opzet waagde. Gastheer is nu Adriaan v. d. Veen die deze keer Marga Minco te gast had. Een goede start. Adriaan v. d. Veen zal zelf bij het bekijken van de uitzending ervaren hebben waar zijn wijze van formulering (het telkens herhaalde „nu iets heel anders" bijv.) correctie behoeft. Dat is een kwestie van inspelen. Over het geheel was het een boeiende uitzending, die de in dringende persoonlijkheid van Marga Minco alle reliëf gaf. „Dansend op doorreis", programma rond ballerina Martine van Hamel, wel wat het gedanste aandeel betreft wat mager uit. De inleiding over de al te gladde studiovloer gaf daar een plausibele verklaring voor. En als ge heel, inclusief de gesprekjes met inter viewer A. T. Kamphoff, was het toch wel een waardeerbaar programma. Dat kunnen we niet zeggen van Sport- panorama, dat teruggreep op de wereldkampioenschappen wielrennen. Die liggen te ver achter ons om in een „gewone" reportage te kunnen boeien. En, alle fraaie filmbeelden ten spijt, deze reportage bleef te „gewoon". Jammer, want met wat meer zorg had uit dit materiaal en het vele mate riaal dat van telerecording beschikbaar was een wielerepos getoond kunnen worden dat lós van de actualiteit, juist door zijn epische kwaliteit een voor treffelijk t.v.-programma had kunnen opleveren. DenemarkenNederl. rechtstreeks via radio HILVERSUM Van de tweede wed strijd tegen Denemarken in het tour- nooi om het Europese kampioenschap voetbal voor landenteams, die woensdag 4 oktober ln Kopenhagen wordt ge speeld, zal een rechtstreeks radioverslag worden gegeven in het NRU-program ma (19.00—21.00 uur) via Hilversum I. Verslaggevers zijn Wim Hoogendoorn en Tïieo Koomen. NMinMHHanii (Van onze correspondent) LONDEN De Britse theatercensuur heeft dezer dagen een precedent geschapen door eindelijk ook op de planken spottende uitbeel dingen van actuele nationale politici te dulden, een vrijheid die de televisie, de radio en de kranten hier vanzelfsprekend vinden. In het „Theatre Royal" van Oost-Londen wordt een dolle satire voor het voetlicht gebracht die „Het dagboek van mevr. Wilson" heet en het dagelijks leven in Downingstreet 10 parodieert. Vroeger zou de Lord Chamberlain het grootste deel van deze tweeëneenhalf uur lange sketch met een dik blauw potlood weggecensureerd en de opvoering onmogelijk gemaakt hebben. Nu het Britse publiek echter brutale televisie- satire heelt leren appreciëren, zit er voor de censor blijkbaar niets anders op dan ook in het theater een meer natuurlijke kijk op des lands politiek leven toe te laten. „Het dagboek van mevrouw Wilson" werd ge schreven door Richard Ingrams en John Wells die een wekelijkse rubriek van die aard plegen in het Londense satirische tijdschrift „Private Eye". De satirische spot van hun artikelen is echter volgens de Londense theatercritici heel wat scherper dan die van hun toneelstuk. Al de persvertegenwoordigers hebben zich kennelijk dol geamuseerd tijdens de première van „Mrs. Wilson's Diary", maar ze zijn het met elkaar eens dat door de tv satirische aanvallen op de regering Wilson uitgezonden werden, die veel bijtender en genadelozer waren. Volgens de Londense critici stellen Ingrams en Wells eerste minister Wilson voor als een kleine dikkerd, die in feite een lastig verwend kind is. Hij komt verkleed als Batman voor het voetlicht en pluist nukkig de kranten uit, op zoek naar lovende stukjes over zichzelf. Als iemand hem tegenspreekt, gaat hij als razend te keer en begint driftig te trappelen op een krant die gemeld heeft dat volgens een Gallup- onderzoek de populariteit van de premier in dalende lijn gaat. Mevrouw Wilson heeft als voornaam Mary, maar ze werd in het stuk Gladys gedoopt. Ze is het klassieke type van een vrouw uit de Engelse lagere miuaensland, schrobt ijverig üc vloeren van nummer tien, weeklaagt over Harolds daicnde populariteit en heeit voor hem altijd met een glimlach een aanmoedigend woord gereed. Wilson zelf beschouwt zich als een tweede Churchill die zjjn land naar een schitterende toekomst leidt. Hjj jaagt zijn minister van Buitenlandse Zaken de stuipen op het lijf door te beslissen dat Brown per valscherm in Noord-Vietnam moet gedropt De toneelministers en hun dames geven vro lijke liedjes ten beste en volgens de kranten lachen de toeschouwers zich gezond. De heer en mevrouw Wilson zijn nog niet gaan kijken, maar het schijnt dat zelfs socialistische volks vertegenwoordigers die er ai een toegangs kaartje op waagden, zich tijdens de voorstel ling onophoudelijk van plezier op de dijen kletsten. Voor „Het dagboek van mevrouw Wilson" wordt dan ook door de critici een heel lange looptijd voorspeld, „Tenzij de eerste minister door zijn daden bet stuk binnen de week van zijn actualiteit berooft". Radioprogramma HEDENAVOND HILVERSUM I (402 m) - AVRO: 18.00 Nws, 18.15 Actual.. 8.20 Zendtijd CHU. 18.30 Lichte muziek. 18.55 Gesproken brief, 19.00 Klassieke en mod. muziek, 20.00 Nieuws. 20.05 Kunst- kronllek, 20.30 Klass. en moderne muziek, 21.45 Muzikaal klankbeeld, 22.10 Oudere lie deren, 22-30 Nieuws, 22.40 Actualiteiten, 22.55 Discotaria: Nieuwe gram. pl. 23.55 Nieuws. 16.00 Nieuws. 16.02 Moderne en seml-klassieke muziek, 17.00 Voor de kinderen. 17.10 Muzi kale aanwinsten, 17.45 Actualiteiten. U (298 m) NCRV: 7.00 Nw*. 19.30^GeestellJke liederen, /ondsluii?ng.a22.30 Nieuws, 22.40 Boek bespreking. 22.45 Kerkorgelconcert, 23.15 Mod. pianomuziek. 23.55 Nieuws. VERONICA (192 m) - 18.00 Jukebox: 19.00 ow; 19.15 Joost mag het weten!; 20.00 t aan de tropen verpand 7; 22.00 De Vlletshow; 23.00 „Hondewacht"; 1.00 19.40 Gitaarmuziek, 20.15 HILVERSUM 1 ochtendgymn.. 7.23 Gra Gram., 9.00 Kiass, pianomuziek, 10.30 Morgendienst, 11.00 Gram., 12.27 Land en tuinbouw, 12.30 Nieuws, 12.40 Actual., 12.50 Balletmuziek, 13.45 Orgelspel. 14.05 School radio, 14.25 Promenade-orkest, 15.00 Gram.. 15.15 Poëzleprogr., 15.30 Planorecital, 16.00 In 't zilver: progr. voor oudere luisteraars. 17.00 Gram., 17.30 Militair concert. HILVERSUM III (240 m en FM-kanalen) AVRO: 9.00 Nieuws, actual., 8.05 Plaat maar raak, 10.00 Nieuws, 10.02 Arbeidsvitaminen. VPRO: 12.00 Nieuws. 12.05 Een uurtje Frans. 13.00 Nieuws. 14.05 2 x Top Tien; AVRO: 15.00 Nleupws, 15.02 Popularls: gram. muziek, 16.00 Nieuws, 16.02 Oude gram. muziek, 16.30 Licht muzlekprogr., 17.00 Nieuws, 17.02 Actuali teiten. 17.05—18.00 Pop-party. VERONICA (192 m) 6.00 Ook goelemorgen: 9.00 Muziek terwijl u werkt; 10.00 Koffietijd (Tineke): 11.00 Kookpunt: 12JX» Muziek bij de lunch: 14.00 Matinee; 16.00 Hits uit z BRUSSEL Ne 12.48 Lichte i 16.09 Lichte muziek, 17.15 „De rechtvaardigen'*, boeiend t.v.-spel De NCRV-tv brengt vanavond „De rechtvaardigen" van Albert Camus op het scherm, een existentialistisch wijs gerig stuk, waarover onze recent des tijds o.a. schreef: De dichter Ivan Kaliayev (Juliën Schoenaerts) krijgt in februari 1905 de opdracht een aanslag te plegen op grootvorst Serge, een oom van de tsaar. De eerste keer gaat de aanslag niet door, omdat Kaliayev ziet dat er twee kinderen in het rijtuig van de groot vorst zitten. De tweede keer werpt hij echter de bom en komt in de gevange nis terecht. Daar krijgt hij bezoek van de grootvorstin (Caro van Eyck), die gratie voor hem wil vragen, indien hij zich bereid verklaart berouw te tonen. Kaliayev meent echter, dat zijn daad slechts dén gerechtvaardigd was, in dien hij met zijn eigen leven terug betaalt. Hij weigert en wordt opgehan gen. Het stuk is hecht geconstrueerd. Albert Camus heeft klaarblijkelijk ge tracht een tragedie in de grote stijl te schrijven. Hij is daar niet geheel in geslaagd, omdat ondanks de nobele hoogheid zijn gedachten iet zo erg origineel zijn. eerder bekend en nogal elementair. Zijn personen hebben die zelfde bekendheid, zij zijn vooral to neelfiguren en men gelooft niet geheel in hun revolutie, niet omdat een en ander niet duidelijk genoeg zou zijn, eerder omdat alles een beetje te dui delijk is. (Nederland I: 81.12 aart. Scene uit ,fie rechtvaardigenmet Caro van Eyck als de groothertogin en Julien Schoenaerts als Yanek Kaljajew. „De Stormridder", tv-feuillcton Onlangs nam „Thierry de Slingeraar- voor altijd afscheid van de NTS- beeldbuls. Voortbordurend op zijn over weldigend succes heeft, de NCRV-tv ln Frankrijk een serie aangekocht rond ridder Francois Recci ten tijde van Lodewijk de Veertiende. De serie, ge naamd „De Stormridder" bevat dertien afleveringen in kleur. Vanavond maken we voor het eerst kennis met ridder Frangois. Hij is tijdens het beleg van La Rochelle ernstig gewond geraakt. Zijn herstel vordert slechts langzaam, ondanks de vele goede zorgenwaarmee men hem omringt. Frangois, die ner veus wordt van het niets doen, besluit tóch naar het krijgsveld te gaan, waar zijn vrienden een strijd op leven en dood leveren met de vijand. Hij heeft echter bulten zijn liefhebbende tante gerekend. Sluw als zij is brengt zij hem ln contact met een fabelachtig mooie Jonkvrouwe. Of dit schepseltje Frangois echter van het front zal weten te hou den, valt te betwijfelen. (Nederland 1 20.45 uur)

Leidse Courant | 1967 | | pagina 2