TOON GOKT OP 2 MAANDEN Kamer wil snel door begrotingen Reorganisatie van korps rijkspolitie Man, ze braken de tent gewoon af... Voor Kerstmis al gereed? Directeur Veenendaalse ontslagen GROTE INTERESSE VOOR VREDESWERK ragen over bewusteloos meisje G.M. verlaagt prijzen Kadett en Vauxhall Re cordverkoop Fokker F-27 :ATERDAG 23 SEPTEMBER 1967 DE LEIDSE COURANT (Van een onzer verslaggeversf rOON HERMANS voor enkele dagen terug in Amsterdam- Hilton, zindelijke couveuse, waar hij met peetoom Eric Segal zijn ondergeschoven Made for U.S.A. theater- ind vier jaar grimmig heeft gekoesterd. Hoteldirecteur Starkey eeft hem inmiddels op de gang reeds krachtig op de schouder eslagen en geroepen: „This show Toon, it's marvellous. We ame beng". Hermans, nog uithijgend van twee geslaagde proef- oorstellingen in Hilversum en Brussel ,,Man, ze braken de nt af", zegt manager Dick Binnendijk bestelt in stijl een iskey, die hij een meter tweeënvijftig boven de kardinaalrode okken door zijn gretig keelgat spoelt. ,,Oke", geeft hij toe, „ik as die eerste keer in Hilversum doodzenuwachtig. Ik zat in de leedkamer en dacht: „Wordt het nooit half negen". Het leek en oneindigheid en toen ik eindelijk achter het doek stond, oorde ik de vertrouwde Nederlandse geluiden niet. Het was een merikaans soort rabarber, rabarber. Je hebt er vier jaar tegen- an gekeken, je hebt dagen lang gesleuteld en geschrapt. Er aten op het laatst stukken tekst tussen en coupletten, waar ik If niks van begreep. Ik zei tegen Segal: „Is dat nou wel jofel?" laar hij riep: „Zo willen wij Amerikanen het, zo verstaan we je". 'eet je. dat ik er zelf nauwelijks in loofde? Nog sterker, ik heb nu twee /oor Amerikanen gedraaid. Het succes geworden en na afloop ;b ik stapels post gehad. Allemaal ïthousiaste mensen, die schryven:- een openbaring, dit is een ver- issing". Maar als ik in februari in York het toneel opstap, geloof ik ;er niet ,n- Dan heb ik weer die- lfde beklemming in de strot. Dat oet je je voorstellen. Je hebt 25 jaar Nederland liedjes gezongen, je hebt :ces gehad in Wenen. De eerste keer, at ik in Oostenrijk kwam, wilden ze iet eens geloven dat Nederland ook lensen had, die humor brachten. Een hilder, een Concertgebouw, Philips, Janssen. Akkoord. „Aber wieso ein omiker dan opeens sta je weer aan het be- Dat zit in je. Wik Kan zou er niet ens over peinzen om naar België te aan, dat zit nou eenmaal niet aan an vast. Maar voor mij is het en innerlijke impuls, een uitdaging, let gaat bij mij niet om het geld, om wereldroem. wil alleen bewijzen, dat bet kan. hele leven heb je voor een klein pu- liek gespeeld, kleine gedachten uitge- jonnen. Er is geen Nederlands talent t over de grens meetelt. Verdomme, beschouw dit als een opdracht. Mesjpkke werd Ik lillimeter voor millimeter heeft hij In afgelopen vier jaar de Amerikaanse leatermarkt verkend, niets liet hij aan speelse toeval over, elke vonds, elke ival gmg duizend maal door de com- lerciële molen van Segal, voordat zij samen iets in zagen, heb nou twee aanvallen op Ameri- igedaan, zegt hij. Ik heb er bijna een ftaauval aan overgehouden. En dan leens sta je voor een zaal vol vreem- mensen. Je hebt 's morgens aan het ntbijt nog midden tussen de Ameri- gezeten en je hebt je afge- aagd: Wat zyn het nou eigenlijk voor Zullen ze me wel leuk vinden at laatste kwartier voordat het doek pging. Ik daoht, dat de klok stilstond, iesjokke werd ik. Ik stond op het n een geweldige neuroticus te iie eerste vijf, zes minuten van de was ik ook gespannen. Toen oelde ik, dat het ging. Ze verstonden kwamen reacties, er werd ge- ichen. Na afloop zeiden de 'kenners, at mijn start te langzaam was ge- eest. De Amerikanen willen gelijk een eng, zeiden ze. Ik heb alleen gezegd: >e volgende keer doe ik het nog lang- lamer. Victor Borge heeft een start, misschien 100 keer slomer is, maar at dondert niks, omdat bij Borge is. k voel er ook niks voor om een leu- enaohtige persiflage te geven van 3ob Hope of Danny Kaye. Weet je, at de meeste Amerikanen zeiden: lat die European flavour in mijn show verfrissend werkte. ,JSr zaten hele stukken tekst in ie aar ik geen snars van begreep. Maar ze riepen, da's jofel, zo snappen de Amerikanen je". Tot mijn vertrek naar Amerika geef Ik geen voorstellingen meer. Ik weet nu, wat de show doet. Het gaat er nu al leen nog oin, dat ik de spanning niet kwyt raakt. Ik ben van plan elke week minstens een keer de filmopnamen van de beide shows te bekijken. Er kan nog steeds een hoop veranderd worden, maar het materiaal Is er. Hoe lang ik in New York blijf? Ik gok zelf op twee maanden en dan zal ik mijn handen dichtknijpen. Aznavour heeft het drie weken vol gehouden, Brell twee dagen. En die traden nog hoofdzakelijk op voor een Fransspre kend publiek. Ik begin met proefvoor- stellingen in Boston en New Heaven en als het daar lukt, kun je er donder op zeggen, dat het een hit wordt. Als dat zo is, kun je jaren doordraaien. Grock heeft veertig jaar hetzelfde, clownnummer gehad en na afloop zei hij alleen: Jammer dat ik er nog niet' eens veertig jaar bij kan doen. Bij mij ligt het anders. De ochtend na die eerste voorstelling heb Ik mijn, schilderspullen gepakt en ben ik gaan verven. Ik had het in een jaar niet meer gedaan. Ik dacht alleen: Zo dat hebben we alweer gehad. Het ging mij erom, dat ik over die drempel kwam. In Wenen had ik het al na een week. Ik begon de dagen af te tellen en zette streepjes op de spiegel. Net als in de bajes. Ik ben misschien te creatief om mezelf tot in het oneindige te herhalen. Dat zal dan wel een amateuristisch trekje zijn. De professional schept er behagen in om steeds hetzelfde te doen en het alsmaar te vervolmaken. Als ik veertien dagen bezig ben, heb ik alweer een la vol nieuwe ideeën. Het succes in New York hangt ook voor een belangryk deel af van mijn fysieke conditie. Drie weken voor die show in Hilversum, kon je me elke dag op de Boshaan in Amsterdam vin den. Vader Is nou eenmaal vijftig jaar en moet op tijd zyn materiaal nakijken. I)e carrosserie moet worden opgepoetst. Al» het skelet moe is, presteer je niks. lit heb vrywel niet gedronken, weinig gegeten, weinig gerookt. Ik heb in die tijd niks anders gedacht dan aan die De mensen in Nederland begrijpen wei nig van die spanningen. Die hebben je'i al vijf jaar zien modderen en denken:. Nou, nou, zo moeilijk is het nou ooki weer niet. Ze kennen je nu eenmal als1 een jofele jongen van wie ze alles' weten. Dacht je, dat een Amerikaan het in zijn hoofd haalt om te zeggen:. Meneer Hermans, dat tweede liedje beviel me niet Die vindt de tfhow goed Onvertaalbaar Ik voel er daarom weinig voor om mijn Amerikaanse show in Nederland te spe len. Wat kan ik er immers mee win nen Ze zitten alleen te wachten op de gehaktbal, maar die komt nou net niet, omdat ie onvertaalbaar is. Als Ik straks in New York ben bekij ken we de hele show nog eens. Waar-,, sohjjnlijk gaat een man als Joe Layton in de zaal zitten. Die heeft Barbara Streisand op Broadway gebracht, die heeft gewerkt met Frank Sinatra. Mis schien krijgt hij het weer in zijn kop om er een harp bij te zetten. Ik denk ook aan Mike Nichols, die tot <*e beste producers van Amerika gerekend Vanmorgen werd ik nog uit Parijs op gebeld. Ze willen me eerst een paar voorstellingen in Engeland laten spelen. Het is een gekke sport. Maar ik ga toch net zolang door, totdat ik gewonnen heb. londerden doden door giftige paddestoelen DEVENTER (ANP) „Ofschoon ilechts een klein gedeelte van de meest oorkomende paddestoelen dodelijk ver giftigd is stierven er toch elk jaar in Ie beschaafde wereld nog honderden nensen aan een dergelijke vergiftiging ldus mej. drs. W. M. de Wit, apotheker e Amsterdam tijdens een voordracht op het in Deventer gehouden congres van de koninklijke Nederlandse maatschappij ter bevordering der farmacie. Mej. De Wit wijdde in haar lezing in het bijzonder aandacht aan de zogenaam de „amanita's", waarvan drie soorten ln de volksmond, bekend als de groene, de witte en de kleverige knolzwam welke laatste eveneens wit van kleur 5). dodelijk vergiftig zijn. Slechts éen soort, de gele knolzwam, is niet vergif tig, maar aangezien deze moeilijk te onderscheiden is van de groene verdient het aanbeveling alle knolzwammen bui len de consumptie te houden. Want ook na koken of bakken blijven deze padde stoelen vergiftig. Een gevaarlijke bij komstigheid is bovendien, dat de knol- zwammen als ze nog jong zijn veel ge lijken op de weidechampignons. Van augustus tot half november zijn i knolzwammen in ons land te vinden ,o zandgronden, in duinstreken en onder loofbomen. Met name onder eikenbomen. Het nuttigen van deze giftige padde stoelen is des te gevaarlijker, omdat de eerste verschijnselen van vergiftiging eerst na 20 k 25 uur en soms nog later optreden, zodat bijvoorbeeld maagspoe- ling dan maar weinig of geen effect heeft. Indien de patiënt de eerste faze van vergiftiging overleeft en er van her stelt, treedt veelal op de derde of vijfde 'ag een leverbeschadiging op. Ook hart a nieren kunnen hierbij worden aange past Herstel hiervan is heel moeilijk en duurt meestal vele maanden. Gemiddeld ongeveer de helft der patiënten over lijdt echter. Kndercn blijken in hoge mate gevoelig te zijn voor deze vergif tigde paddestoelen. (Van o e parlementaire redactie) DEN HAAG De Tweede Kamer wil voor het kerstreces gereed zyn met de algemene politieke en financiële beschou wingen, en met de behandeling van de ongeveer twintig afzonderlijke begrotings hoofdstukken. Daarnaast komen t ot Kerstmis nog tal van wetsontwerpen in discussie. I)e Kamerleden hebben giste ren de vergaderagenda ontvangen die bijna topzwaar van data geworden is. De Kamer begint op 10 oktober met de algemene politieke en financiële beschou wingen waarvoor drie dagen uitgetrokken zijn. Daarna volgen in oktober en no vember openbare commissievergaderingen voor alle begrotingshoofdstukken Per vergadering komen hiervoor zelfs twee verschillende commissies in de Kamer bijeen. De bedoeling is dat na deze openbare commissievergaderingen de voltallige Ka mer slechts een korte plenaire behande ling houdt over de afzonderlijke begro tingen. Daar tussendoor echter is een groot aantal vergaderingen vastgesteld voor uiteenlopende wetsontwerpen, Om de behandeling van de uitgebreide begrotingsstof te bespoedigen heeft de Kanier een algemene begrotingscommis sie ingesteld, waarin alle fractievoorzit ters en acht financiële Kamerexperts zitting hebben. Voorlopig beperkt de com missie zich tot. verslaggeving van de open bare commissievergaderingen en tot de beoordeling van de moties uit de commis sies die over financiële aangelegenheden handelen. Op deze manier wil het Kamerpresidium komen tot een zeer kor te bespreking in december van de begro tingshoofdstukken in plenaire zitting, be perkt tot hoogstens een middag of een Dit schema is echter nog niet volledig. De verschillende Kamercommissies beleg gen in de komende maanden ook een aantal besloten commissievergaderingen, Kamervoorzitter mr. L. van Thiel heeft bij de Kamerleden nogmaals aangedron gen op kortheid, duidelijkheid en een concrete vraagstelling. ,.En vermijdt daar bij overbodige punten op de agenda van de openbare commissievergaderingen. Voor het verkrijgen van allerlei inlich tingen van betrekkelijk ondergeschikte betekenis staan ook andere wegen open aldus de voorzitter aan de Kamerleden. Investering in voorraden door winkelier hoger UTRECHT (ANP) Evenals bij andere dit jaar door de Jaarbeurs georganiseerde beurzen, is tijdens de deze week in de Bernhardlial van de Jaarbeurs in Utrecht gehouden zesde internationale drogisten- beurs „Indro" opnieuw gebleken, dat de detaillist tot nieuwe investeringen In voorraden bereid blijkt. Deze manifestatie heeft voor het. over grote deel van de deelnemers goede resul taten opgeleverd, zo ls uit 'n enquête van de Jaarbeurslelding gebleken. Het aantal bezoekers aan deze uit Rotterdam naar Utrecht verhuisde beurs is vergeleken met de parfumeriebeurs van vorig jaar met ruim 25 procent gestegen. De omvang van de op de beurs geboekte orders bleef over het algemeen gelijk en in een aantal gevallen aanzienlijk hoger, variërend van 25 tot 80 procent. GUEVARA IN BOLIVIA WASHINGTON (AP) Ernesto Che Guevara, de lang vermiste Cubaanse lei der, bevindt zich bij de guerillastiij- ders ln het Boliviaanse oerwoud. Deze mededeling werd door de Boli viaanse minister van Buitenlandse Za ken Walter Guevara Arze gedaan bij de opening van de conferentie van mi nisters van Buitenslandse Zaken van het westelijke halfrond. Arze zei dat hij zijn ambtgenoten fo to's en andere buitgemaakte documenten zou laten zien die er op wijzen dat Guevara, de vroegere naaste medewer ker van de Cubaanse premier Fidel Castro, een rol speelt bij de opstand in de bergstreek van Bolivia. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM Met 11.655 stem men voor, 3.682 tegen en 48 blanco heb ben de aandeelhouders van de Konink lijke Veenendaalse Stoomspinnerij en We very N.V. (V.S.W.) ln een huiten- gewone algemene vergadering hun goed keuring gehecht aan een voorstel van de raad van commissarissen om aan de lieer J. C. Bottenlieim, directielid, ont slag te verlenen. De 8380 stemmen van Staflex International Ltd, die door on derhandse plaatsing nominaal f 2.095 min aandelen V.S.W'. heeft verworven, hebben daarbij de doorslag gegeven. De overige aandeelhouders spraken zich met een geringe stemmenmeerderheid tegen het voorstel uit. Een voorstel van de heer W. C. Posthu- Meyjes om een onafhankelijke arbi tragecommissie een diepgaand onder zoek te laten instellen strandde op de consequentie, die een vertegenwoordiger het Staflexbestuur verbond aan ge dwongen samenwerking met de heer Bottenheim: nl. het terugtrekken van Staflex uit de samenwerking met V.S.W. De raad van commissarissen, die zich eerder zoals bekend tegenover de erknemersbonden in de textielnijver heid bereid had verklaard tot de instel- stel af op grond van de gewijzigde situatie door het belang, dat het En gelse concern ln de V.S.W. heeft ver worven. De raadsman van de heer Bottenheim, r. J. R. Voüte, verklaarde na afloop in de vergadering dat hij namens zijn cliënt de rechtbank zal vragen alle ge- ■n besluiten nietig te verklaren. Mr. Voüte had in de vergadering het sterh- recht Van Staflex betwist, omdat de sta-1 tuten van de V.S.W. uitsluitend depone- ring van gecombineerde aandeelbewijzen 1000 toestaan en Staflex zich hier- i aan niet had gehouden. De opmerking werd genotuleerd, maar het V.S.W.-be- stuur zag geen aanleiding Staflex het stemreoht te onthouden. De raadsman zal bovendien een tweede procedure aan spannen waarin nietigverklaring wordt gevraagd van de plaatsing van 2,095 min V.S.W.-aandelen bij Staflex, die zo als mr. Voüte het uitdrukte de andere aandeelhouders in een klap „monddood" heeft gemaakt. In het korte geding werd deze zaak afgelopen week al aan het oordeel van de rechter voorgelegd. De rechter stelde directeur Bottenheim daar- by in het ongelijk. Antwoord van Wilson aan mr. Tkatsjenko LONDEN (AFP) Premier Wilson van Engeland heeft persoonlijk geant woord *p de brief die mevrouw Tkat sjenko. echtgenote van de Russische natuurkundige die volgens Russische lezing zaterdag in Londen werd .ontvoerd' uit een vliegtuig van Aero- flot, geschreven heeft. In de brief zegt Wilson de bezorgd heid van mevrouw Tkatsjenko voor de gezondheid van haar echtgenoot te begrijpen en hij brengt zijn beste wen sen over voor een spoedig herstel. Hij wijst de Russische beschuldiging van de hand volgens welke de Britse auto riteiten wederredelijk optraden in het geval Tkatsjenko. Er zou geen enkele moeilijkheid zijn gerezen els de Russi sche functionarissen ln Londen zich om hulp tot de Britse autoriteiten zouden hebben gewend. Mevrouw Tkatsjenko had in haar brief gesproken over ,,de grove en onmenselijke' wijze waarop haar man behandeld zou zijn. ndeelhoudersvergadering ran de Koitmklijke Veenendaalsehg Stoomspinnerij Weverij. De met ziekteverlof zijnde directeur Bottenheim (voorgrond ks) in zijn kwaliteit van aandeelhouder tijdens de bijeenkomst in de Industriële Club Districten tot 11 terugbrengen DEN HAAG, (A.N.P.). - Tijdens een te Arnhem gehouden bespreking met de dis trictscommandanten en de territoriale Inspecteurs van het korps rijkspolitie heeft dr. Mulder, secretaris-generaal van het ministerie van Justitie, bijzonderheden bekend gemaakt over de plannen tot reor ganisatie van het korps rijkspolitie. De voorstellen hebben hun definitieve vorm nog niet gekregen Er zullen nog nadere besprekingen moeten plaatsvinden. De Intensivering van de taakvervulling van de politie vereist echter maatregelen. Door vermindering van het aantal dls- tridten thans nog 23 en door ophef fing van de vijf territoriale inspecties kan een betere oommunicatie tot stand worden gebracht tussen de algemene Inspectie en de districten. Tevens kunnen administra tieve en technisch-organisatorische ver eenvoudigingen worden bereikt. Om aan sluiting te verkrijgen bij de bestaande bestuurlijke Indeling zal het aantal dis tricten worden teruggebracht tot 11 Ieder district zal een provincie omvatten. In de nieuwe opzet wordt de staf van een districtscommandant, die thans slechts beschikt over een toegevoegd officier, I l)EN HAAG (KNP) Het initiatief van een groot aantal Kerken in Nederland, onder wie de Katholieke Kerk, de Nederlands Hervormde Kerk en de Gereformeerde Kerken, om van S tot 15 oktober een interkerkelijke vredesweek te organiseren, heeft ren geweldig onthaal gevonden. In ruim 1200 plaatsen in ons land zijn de voorbereidingen ln volle gang voor deze vredesweek. die wordt gehouden onder het thema: „Geen spreiding van kernwapens, wel spreiding van welvaart". Allerwegen worden, meest interkerkelijke, gespreks groepen ge.ormd, die ln deze week en ln het komende najaars- en winterseizoen de verschillende onderwerpen van deze interkerkelijke vredesactie zullen bespreken De ln opdracht van het interkerkelijk vredesberaad vervaardigde Vredeskrant 1967. waarin artikelen zijn opgenomen om de discussies op gang te brengen, ls nu reeds aan de derde druk toe. Aanvankelijk was gerekend op een oplage van 150.000 exemplaren. Deze zal worden verhoogd tot 500.000 exemplaren. Voor ren goede opzet van de discussies ln de gespreksgroepen ls voorts een uit voerige documentatiemap verschenen ln een oplage van 5000 exemplaren tegen een prijs van 4.50 per stuk. die voor meer don de helft al is verkocht (Bestellingen voor Vredeskrans en documentatiemap kunnen worden gericht tot ..Interkerkelijk Vredesberaad", Parkweg 20a, Voorburg In het kader van deze Interkerkelijke vredesweek zullen Jongeren een petitie aan de regering aanbieden met een aantal wensen. Deze petitie zal binnenkort gaan circuleren ter verzameling van handtekeningen. Van katholieke zijde worden de meeste Vredeskranten besteld, op de voet gevolgd door de hervormden. Ook ln de kleinere Kerken bestaat belangstelling De Gereformeerde Kerken blijven zeer ver achter in het aantal bestellingen. (Van o ure parlementaire redactie) DEN HAAG Mevrouw H. Slnger- Dckkcr. Tweede-Kamerlid voor de PvdA heeft minister Polak van Justitie vragen gesteld over het justitioneel on derzoek naar de gebeurtenissen rond mej. Mia Versluis uit Enschede, die ge- ruime tijd geleden na een kleine opera tie niet tot bewustzijn is teruggekeerd en nog steeds bewusteloos ls. Mevrouw Singcr-Dekker vraagt de minister of het waar is dot het onder zoek vanwege de officier van justitie tot heden nog niet is beëindigd, hoewel de zaak inmiddels reeds behandeld is door het medisch tuchtcollege en althans voor de niet-ingewijden de conclusie voor de hand ligt dat de feitelijke toe dracht bekend is? Zo ja, wil de minis ter dan een verklaring geven van de lange duur van het onderzoek en be vorderen dat dit onderzoek zo spoedig mogelijk afgesloten kan worden, zodat een beslissing kan worden genomen over de vraag of en zo ja wie in deze zaak gerechtelijk vervolgd zal worden? Boor verleend DEN HAAG (ANP) De minister Economische Zaken heeft beslist op deel der aanvragen om vergunning het verrichten van boringen naar a olie en aardgas op het Nederlandse vasteland, die op grond van de wet op sporing delfstoffen zijn Ingediend. Ver gunning ls verleend aan Callforni siatic Oil Company en Texaco Overseas Petroleum Company voor een gebied van plusminus 64,820 ha. gelegen provincies Zeeland, Zuid-Holland Noord-Brabant, aan de N.V. Nederland- se Aardolie Maatschappij l>:ed van plusminus 485.850 ha. gelegen in de provincies Zuid-Hollund, Noord-1 Brabant en Limburg en de Kina Ex-1 ploratie Maatschuppij C.S. voor een I gebied van plusminus 67.920 ha, gelegen in de provincie Noord-Brabant. Deze vergunningen hebben een geldigheids duur van twee. jaar, die steeds met een jaar wordt verlengd tot een maximum van vijf Jasr. Antiraket kost één miljoen WASHINGTON (AP) Het Pentagon heeft verklaard dat elke untl-raket-raket één miljoen dollar zal kosten, liet aan tal raketten dat men voor een unti-ruket krttensysteem denkt te maken is niet be kend gemaakt. Het Pentagon weigert bekend te ma ken waar de anti-raket-raketbattenjen geplaatst worden. Dit zal pas gebeuren als de bouw ervan begonnen is. De eer ste contracte in het programma van vijf miljard dollar zullen binnen zes maanden toegewezen worden. belangrijk uitgebreid. Er komen gespecia liseerde stafofficieren. De taken van de territoriale inspecties, worden overgenomen door de algemeen inspecteur van het korps rijkspolitie. De formatie van diens staf ondergaat de daarvoor noodzakelijke uitbreiding. De voorgenomen reorganisatie leidt tot vermindering van 29 tot 12 stnven. De nieuwe districtsstaven zullen daardoor met meer officieren dan thuns kunnen worden bezet. De behoefte aan administratief per soneel bij het totaal van de staven zal geringer worden, doch daarentegen groei en by de kleinere onderdelen, waar wordt voortgegaan de actieve korpsleden te ont lasten van hun administratieve taken. (Van i HEN HAAG I)e prijsverlaging die al geruime tyd by General Motors ln de pen /.at. voor de Kadett en VauxhaJl Vlvaserio ls er door. l>e tweedeurs Ka dert is nu 455 gulden in prijs gedaald en de Vlv» tweedeurs zelfs met 57» gulden. De Kadett standaard tweedeurs kost thans f 5995. tegen 6450 voorheen. Vlva tweedeurs Sedan komt nu voor 5995 op de markt tegen 6565 voor heen. De pryzen van de overige wagens in deze serie zijn (tussen haokjes vroe gere prijzen Kadett tweedeur» de luxe 6999 7150), vlerdeurs standaard 6690 (f 6990), drledeurs caravan 6750 7150). Vlva tweedeurs de luxe «790 ij 6990), tweedeurs »1 7490 7930), stationcar Vlva f 749(1 7795). Tevens zijn de prijzen bekend gemaakt van de kortgeleden nieuw geïntroduceer de modellen in Ie Kadettserie De pry zen zijn tweedeurs speciaal (een zeer luxe uitvoering van de Kadett standaard) 6250, tweedeurs ls 7190, vierdeurs speciaal 6999, vlerdeurs Is 7600. De nieuwe Olympla, die In de stan- daardultvoerlngen een vlnyldak heeft, een elektrisch verwarmde achterruit en aangedreven motor heeft van 1,1 liter met een maximum vermogen van 68 pk. gaat In rie tweedeurs uitvoering 8220 kosten terwijl voor de vlerdeurs Olympla 8650 betaald zul moeten worden. O ver we ld igen de deelname Pax Christitocht DEN BOSCH (KNP) Een rekord- dlt Jaar tftvakanlir in 2 tot 5 Er zijn reeds bijna 4.00» Inschrijvin gen binnengekomen, terwijl nu nn de sluitingsdatum nog stapels brieven met aanmeldingen binnenkomen. Het maxi mumaantal deelnemers tot nu toe was 3100, De leiding van de voettocht IS door de/.e massale aanmelding In moei lijkheden geraakt wat de gesprekslei ders betreft Vooral priesters komen hiervoor In aanmerking. Men kan zich by het se- cretariaut ln Den Bosch opgeven Ook het aantal routes zal moeten wor den uitgebreid. Men overweegt twee nieuwe routes door Brabant uit te zet- SCHIPHOL. (AN Pi De Fokker Friendship mag zich het meest verkoch te verkeersvliegtuig van Europa (Inclu sief Engeland) noemen. De Fokkerfa brieken hebben bekendgemaakt twee nieuwe opdrachten te hebben ontvangen voor de leverig van ln totaal 12 F-27 toestellen. Dit aantal brengt Fokkers orderboek, ondanks een recente annule ring van een contract voor 2 toestellen, op 452 verkochte F-27 machines. Daar van zijn er 274 door Fokker verkocht en 178 door de Amerikaanse Fairchlld Hiller fabrieken, die de Friendship* in licentie bouwen voor de Amerikaanse markt. Fokker heeft nu het „magische getal" van 444 gebouwde Engelse Vic- kers Viscounts, tot dusverre het meest succesvolle Europese ontwerp, ruim schoots overschreden.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 5