prof. dr. K.A.H. Hidding: Nieuwe rector magnificus: Leidse afdeling Herwonnen Levenskracht viert in stilte gouden bestaansfeest „Djoliba' veroverde stormenderhand volle Stadsgehoorzaal GOUDEN FEEST „CANITE TUBA" TE LISSE LUISTERRIJK GEVIERD „Dit kost veel energie MAANDAG 18 SEPTEMBER 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Rectoraats-overdracht in Pieterskerk universiteit is de dupe van regeringspolitiek „En thans waarde Muntendam, draag ik in vol vertrouwen het recto raat van de Leidse universiteit aan u over en leg het in uw sterke handen. Salve Rector Magnifice, iterum que salve!" Met deze woorden besloot prof. dr. K. A. H. Hidding in de Pieterskerk vanmiddag, ten aanschouwe van vertegenwoordigers uit alle geledingen van de uni versitaire gemeenschap, waarvan 13.000 mensen deel uitmaken, zijn rectoraat. Niet echter nadpt hij in een rede dé voornaamste gebeurte nissen van het afgelopen academiejaar had gememoreerd en geïnter preteerd en enig inzicht had gegeven in de door de Leidse universiteit gevolgde koers, waaruit bleek dat het jaar 1966-1967 voor de universi teit alleszins bewogen mag heten, vol bezinning op de toekomst. Verliezen juridische faculteit HOEWEL alle faculteiten verliezen hebben geleden door het vertrek of het ontvallen van wetenschappelijke mede werkers heeft de Juridische faculteit dit Jaar niet minder dan drie van haar emi nente figuren aan andere instanties moe ten afstaan, te weten de hoogleraren Rljpperda Wierdsma, Polak en Samkal- den, welke laatste niet in Leiden terug keerde, zoals men aanvankelijk veron derstelde. Prof. Hidding noemde.dit een zeer ernstige aderlating van wel zeer edel bloed, dat niet snel en gemakkelijk te vervangen zal zijn. In de veelheid van gebeurtenissen van het afgelopen jaar namen de benoeming van 18 hoogleraren en 13 lectoren een aparte plaats in, alsmede de negentig promoties, die aan de universiteit plaats vonden. Eerste paal sporthal „DANK ZIJ de goede zorgen van onze bouwcurator Kalff kan het bouwschema dat in de loop van vele jaren aan onze vele noden op ruimtelijk gebied moet tegemoet komen, gevolgd worden", al dus prof. Hidding. Ondanks de uitbreiding van de bouw voor de studentenhuisvesting blijft er een tekort. Dit jaar werden ook na veel wederwaardigheden de plannen voor de universitaire sporthal definitief door het departement goedgekeurd. 'Men hoopt dat binnen afzienbare tijd de eerste paal in de Leeuwenhoek in de buurt van het Chemïecomplex de grond in kan worden geslagen. Bezuiuingsohjecteii VEEL AANDi» CHT besteedde prof. Hidding uiteraard aan de financiële positie van de universiteit. „De positie van de universiteit Is telken jare mede zo kwetsbaar omdat haar uitgaven, evenals die van het kleuteronderwijs, niet In de wet vastliggen, zoals dit met het overige onderwijs wel bet geval is. Als gevolg hiervan zijn dit kleuter onderwijs en het wetenschappelijk onder wijs onvermijdelijk steeds dè eerst aan gewezen bezuinigingsobjecten wanneer de demonische grilligheid van het econo mische leven de schatkist van ons land weer eens in onrust brengt. Bovendien hebben alle vormen van onderwijs te lijden van de politiek van de regering, die nog altijd de bevolkingstoename in de hand werkt door ook voor het vierde tot en met het negende kind kinderbij slag en dergelijk te verlenen. De univer siteit kan als zodanig geen enkele in vloed hebben op de politiek der regering, waarvan zij wel in verschillende gevallen de dupe is", aldus prof. Hidding. Ingrijpende initiatieven Eveneens een punt van voortdurende be zinning, nu en In de toekomst, zal de be geleiding van de student en het mogelijk bekorten van zijn studie zjjn. „De bedoe ling is om de aankomende eerste jaars door oudere studenten die introductie te laten geven, die er toe leidt dat zij zich zowel In hun eigen vakgebied als ook In de studentenwereld snel en goed oliën- teren en er spoedig thuis raken", aldus prof. Hidding, die zei dat een goed sa mengaan van de studie en het sociaal verkeer onder studenten ook regelmatig de aandacht van leidende kringen in de studentenwereld heeft. „Maar er zijn ook Ingrijpender initiatieven aan de orde ge steld In verband met de Impasse waarin het hoger onderwijs is geraakt en de I vele klachten, die hierover gehoord wor- den". Twee ervan besprak prof. Hidding In liet kort, ui. de Instelling van een bu reau voor onderzoek van onderwjjs dat zich op wetenschappelijke wjjze inoet bezighouden met wal men In de imlver- j si lelt doet en hoe men hierbij te werk gaat en de Invoering van het zgn. „twee- trapstelsei", een term, die in de plaats is gekomen voor het te veel misverstan den wekkende baccalaiireaut. Prof. Hid ding zag slechts een mogelijkheid tot realisering van dit slelsel Indien de uni versiteit zelf als enige deskundige be paalt wie, gezien hun kwaliteiten, dc kortere opleiding krijgen, die niet te lang mag duren, wel wetenschappelijk moet zijn, maar op de praktijk afgesteld, en wie dank zy bun grote, zuiver weten schappelijke aanleg, een dieper gaande theoretische scholing waard zjjii, die meer tijd vergt dan byv. vier jaar. Na de veelomvattende rede van prof. Hidding verlieten de aanwezigen de Pie terskerk om naar de Burgerzaal van het Stadhuis te gaan, waar een receptie werd gehouden. Sportwagen kante>2 in Noordwijk RIJNSBURGER GEDOOD Op de Zwarteweg In Noordwijk is gisterenavond om acht uur de 21-jarl- ge D. de Koning uit Rijnsburg ln zjjn MG-sportwagen dodelijk verongelukt. De jongeman reed vanuit de richting I Valkenburg over deze weg en vergat I in een flauwe bocht aan de rechterkant J van een vluchtheuvel te gaan rijden. HU belandde op de llnkerweghelft en reed met zijn rechterwielen over de vluchtheuvel Door deze manoevre kan telde zijn auto en vloog tegen de vang rail aan de linkerkant van de weg. Met een ziekenauto werd het zwuar gewon de slachtoffer naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden overgebracht, waar de dood werd geconstateerd. OEGSTGEEST Geboren: Erwin Bernardus Anton, zn. v. B A. Zandvliet en M. J. 11 Zwetsloot; Eduard Johannes, zn. van J. de Vogel en F. J. Koree; Willem Arnaud, zn. v. H. Blok en H. E. E. van Oosten; Pieter Robber!zn. v. L. Schou ten en M. Dekker; Reinoud, zn. v. A. van der Linden en I. Salomons. Ondertrouwd: P. C. Mantel en A. i Getrouwd: R. Spruit en L. van Dors en; M. Scheffer en G. van Zwol. Overleden: J. Olivier, W. de Wit, e. -an N. Varkevisser; E. Deinum; J. G. an Zwieten. PAREL AAN DE KROON VAN DE ARBEIDERSBEWEGING Het plaatselijk comité te Leiden van Herwonnen Levenskracht heeft zaterdag In betrekkelijke stilte het gouden jubileum gevierd. Met een eucharistieviering in de kapel van het St.-lJdwinahuis, gecelebreerd door pater M. G. de Ponti, die rector M. van der Ploeg, de geestelijk adviseur van het comité wegens diens ziekte verving, werd de feestdag geopend. In de aula werd vervolgens het glas geheven door de leden van het bestuur en de medewerkers, hetgeen van een aantal toe spraken vergezeld ging. De voorzitter, de lieer E. P. Arts memoreerde ln zijn openingstoespraak het woord van oud-NKV-voorzitter K. de Bree: „Herwonnen Levenskracht is de parel aan de kroon van de arbeidersbeweging". een beroep op blijvende bereidheid te offeren, ook al zijn vele mistoestanden door sociale voorzieningen verdwenen. Vroeger was de afdracht aan H.L. een offer, dat van kleine loontjes moest worden betaald, nu gaat de bijdrage meer op een fooi lijken. Hij vroeg zich af of we het tegenwoordig niet wat te gemakkelijk hebben. De ouderwetse bu renhulp is een van de grootste deugden van onze samenleving. Omdat in H.L. deze mentaliteit nog levend is, vertegen woordigt H.L. een groot sociaal goed. Wethouder Menken Offerinentaliteit een grote deugd Hy dankte de pioniers van de Leidse H.L. waarvan enkelen reeds zyn over leden en nog slechts een drietal getuige kon zijn van het 50-jarig bestaan. „Dat waren de parelvissers", aldus de voor zitter. Op het ogenblik telt H.L. ruim zeventig medewerkers en zo'n 1250 dona teurs. Jaarlijks wordt door H.L. in lan delijk verband een miljoen gulden ge stoken ln de verbetering van de volks gezondheid. Bestond het werk van H.L. lange tyd in de bevordering van de t.b.- best rijding, de laatste tyd staat voorna melijk de uitzending van rustbehoeven- dej» op het programma. Het H.L.-sana- torlum Berg en Bosch te Bilthoven is sinds de vermindering van het aantal t.b.-iydenden gedeeltelijk verbouwd tot algemeen ziekenhuis en er is kort gele den een modern asthma-centrum gerea- FOOI WIJ EN ZIJ. De heer Th. de Wilde, voorzitter van de plaatselijke afdeling van het NKV, koppelde aan zijn felicitatie een oproep de „Wij en Zij"-actie te steunen, die in de laatste week van september van start gaat. Deze actie behelst collega's in andere landen, waar geen geld of geen kans aanwezig is om zich te orga niseren, geldelijk en moreel te steunen. Districtsbestuurder van H.L.-Limburg, de heer M. B. Kappert, vertegenwoor digde het hoofdbestuur. „Het comité ln Leiden", aldus de heer Kapert. „heeft in de laatste tien jaar ruim 60.000,- aan het hoofdbestuur afgedragen". Naast de dank, die hij hiervoor overbracht, verzocht hU tevens tot een (vrijwillige) verhoging van de donateursbijdragen. Gelukwensen kwamen voorts nog van de heer R. van der Neut, voorzitter van de Katholieke Kinderuitzending ln Lel den, en van de heer P. M. Feiten, verte genwoordig^- van de Centr. Volksbank, afd. Leiden. De dag werd besloten met een boottocht. Gisteren werd in het kader van het jubileum een fcuithulde gebracht aan langdurig zieken in de Sleutelstad. „DJOLIBA" heeft gisteravond 'n volle Stadsgehoorzaal overrompeld! Het ap plaus, dat de 45 Westafrikaanse dan seressen, dansers, zangers en musici na het brengen van hun spectaculaire „musical" in ontvangst konden nemen, Burgerij schonk 14 mille als feestgeschenk De muziekvereniging Canite Tubaf te Lisse mag de viering van haar gouden jubileum wel met gulden letters, in haar annalen aantekenen. Het is een fantas tisch geheel geworden waaraan de sfeer van het kasteel Keukenhof zowel tijdens de receptie in de Blauwe Zaal öls in het park bijzonder toe hebben bijgedragen. De burgehij van Lisse heeft zich op grootse wijze van haar goede zijde doen kennen door een vorstelijk geschenk. Tijdens de bijeenkomst voor de vele genodigden, waaronder het gemeente bestuur van Lisse, werd het woord ge voerd door burgemeester mr. Th. M. J. de Graaf, die wees op de belangrijke plaats welke „Canite Tuba" in het ge meenschapsleven van Lisse Inneemt. „Veelzijdig is uw medewerking bij grote gebeurtenissen en manifestaties, maar ook bij kleinere gebeurtenissen. Overal en altijd was Canite Tuba er". De burge meester overhandigde aan de voorzitter een gedenkboek en deelde tevens mede, dat door het gemeentebestuur, het be drijfsleven en de burgerij van Lisse een geschenk van 14.000 wordt aangebo den. Onder warm applaus der aanwezi gen overhandigde de burgemeester het geschenk aan de voorzitter.. Namens de muziekschool „De Bloem bollenstreek" sprak de voorzitter der school, de heer J. W. Dijker. Deze hoop te dat men elkaar steeds meer zal mo gen vinden, waarbij hij in de eerste plaats bedoelde de samenwerking met de harmonie- en fanfarecorpsen van de •treek. Hij besloot met de beste wensen uit te spreken voor de toekomst van Canite Tuba. De heer J. H. Salman sprak als voor zitter van het Ned. Kath. Vakverbond afd. Lisse en dankte voor hetgeen Canite Tuba in het verleden heeft kunnen doen tot verheffing van de werkende stand. Spr. hoopte dat Canite Tuba er toe moge bijdragen dat het culturele leven in Lis se tot verdere ontwikkeling moge ko men. Namens het NKV bood hij een en veloppe met inhoud aan. Het woord werd vervolgens nog ge voerd door de dirigent, de heer W. van Duyn, die het nog nooit had meege maakt, dat bij een jubileumconcert als vrijdagavond zoveel belangstellenden waren. Hij hoopte op een prettige sa menwerking tot in lengte van jaren. Namens de zustervereniging „De Har- pe Davids" uit Noordwijkerhout sprak de voorzitter dezer vereniging, eveneens zijn felicitatie met envelop niet inhoud gepaad doen gaand. Voorzitter J. van Dijk zeide, dut het bestuur van Canite Tuba overweldigd was door het geschenk van de burgerij. We hebben het geld hard nodig om de jonge muzikanten aan een goed instru ment te helpen. WIJ zullen dit grote be drag zeer zuinig besteden. Schouwspel in het park. Intussen was het moment aangebro ken dat men zich naar buiten kon be geven om getuige te zUn van de keurig verzorgde demonstratie van de landelijke ruitervereniging „8t.-Hubertus" en de Lissese Pon-club „De Poeleway". Het optreden van een groep vendelzwaaiers uit Vught en de muziek van Canite Tuba en haar drumband maakten het geheel ter ere van dit gouden jubileum tot een mooi schouwspel in deze zo romanti sche omgeving. De viering werd besloten met een tap toe welke des avonds werd gelmudeu onder leiding van de heer P. Drost, dirl- ent van de Hillegomse Harmoniekapel. kende bijna geen ophouden. Een wer veling van klank, kleur en beweging had het anders toch vrij tamme Leidse publiek een weergaloos spontane re actie ontlokt. Discussies, die aan deze opzienba rende show vooraf waren gegaan „Rassendiscriminatie waarom mo gen die bioiine meisjes hier zomaar met ontbloot bovenlijf dansen?" verloren elke grond bij het zien van Djoliba", de legende van de rivier de Niger en van de boze watergeest, die zijn jaarlijks offer eist: het mooiste meisje van het dorp. Na een gevecht met de boze machten wordt het meis je echter gered om een gelukkig hu welijk aan te gaan met haar beminde. De medewerkers aan deze voorstel ling zijn gerecruteerd uit het Afri kaanse Ballet van Guinée, dat zeven jaar geleden werd opgericht door Kei- ta Fodeba en dat al verscheidene ke ren in Westeuropese landen optrad. Nog nooit bracht men echter 'n avond vullende show als „Djoliba". DE TOESCHOUWERS werden gis teravond geconfronteerd met het pri mitieve „zwarte Afrika" op een wijze, die velen bewondering zal hebben af gedwongen. Zonder enig technisch hulpmiddel als een microfoon of een versterker wist de zanger Kandia met zijn welluidende stem zonder enige ONTMOETINGEN „Ik moet /.eg gr li, dat het mü Borgen I baart, dat men In lalden de indruk krijgt dat de studenten ïlch minder dan andera Jaren hebben aangealn- ten bij de gezclllglieldsverenlglngen en er dus meer nihilisten *tjn. Dat Ik Vandaag draagt prof. dr. K. A. H. Hidding krachtens een Koninklijk Besluit het recto raat van de Leidse universiteit over aan prof. dr.-P. Munten dam, die voor het academie jaar 1967/1968 rector magni ficus Zal zijn. En daarmee krijgt de Leidse Alma Mater niet alleen een bekwaam lijfarts - prof. Mun tendam is hoogleraar in de hygiene en sociale genees kunde - maar ook op bestuur lijk gebied zal zij in zeer ca pabele handen zijn. Prof. dr. P. Muntendam kan terug- bllkkg^op een .veelzijdige en in drukwekkende ïoopbaan als genees heer. Als geboren Amsterdammer begonnen, bracht hy het tenslotte tot de functie van Directeur-Gene raal voor de Volksgezondheid en vond op het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid *1)" werkkring. In 1950 werd li(J staat secretaris, bleef dat drie en een half jaar en combineerde nadien de functie van Directeur-Gene raai voor de Volksgeaondheld met eeu hoogleraarschap In lalden. studeerde*hij In de hoofdstad medicij nen en vestigde zich daarna als huis arts op het Drentse platteland, „een erg armoedig gedeelte van Neder land". Het was niet zijn bedoeling huisarts te blijven, maar door zo'n 5 10 jaar praktijkervaring een In druk te krijgen van de levensomstan digheden van een deel van de Neder landse bevolking en van hun sociale problemen in samenhang met de volksgezondheid. „Daar in Drente zag je toestanden en leerde je werken op 'n manier, die je als je student nooit had kunnen voorstellen". prof. Muntendam, 67 Jaar, een klel- ne man, zeer minzaam in liet contact, niet dat vleugje „Haags" om zich lieefi, dat onwillekeurig verwijst naar ministeries, werd na zijn Drentse tijd sociaal-geneeskun dige, een lak van genesskuode, die In die tyd nauwelijks van de grond was gekomen. Als controlerend arts voor de ziekte- en ongevallenwet lil Groningen, Friesland en Drente „Sluit ii aan, niet op'"' is mijn devies studenten Als medisch ambtenaar mag prof. Muntendam .gepensioneerd zijn, hij Is In feite dp sociaal en geneeskun dig gebied nog zo geweldig actief, dat hij zonder aanmatigend gewlcht- tigdoenerU maar moeizaam een half uurtje voor een gesprek vrtj kan ma ken. In dat half uurtje vertelt hij rap, de armen losjes over elkaar ge slagen. dat een van de zaken waar mee hf) zich het komend Jaar als rector magnificus het liefst zal gaan bezighouden wel de plaats van de student binnen de universitaire ge meenschap ls. „De aanraking met de moderne jeugd heeft me altijd zeer getrokken. Ik heb vier zonen - twee zyn er arts en twee Ingenieur - en die hebben hun unlverslteltsvrlenden ook altyd meegenomen. Ik ben zeer ge troffen door d^ belangstelling van de sociale problemen, die de Jeugd aan de dag legt. Als Ik die vergeiyk met myn eigen studietijd, nou, oriën tatie en belangstelling brachten wij niet of nauwelijks op. De vorming van het verantwoordelijkheidsgevoel van de student vind Ik erg belangryk. Dat was ook het centrale thema van mijn toespraak voor de eerstejaars". er ook geen andere benaming voor. „Sluit ii aan, maar sluit n niet op" Is myn devies voor studenten. Juist de vorming van de mens In de Internienseiyke conlakten met de eigen general Ie Is van groot be lang. Misschien Is de factor studle- verkorlng daar wel schuldig aan. Ik ben er voor dal me* van begin sf aan stevig aanpakt, muur de studieverkorting moet niet op eeo manier gebracht worden, dat men de Indruk krDgt dat aanpakken Inherent Is aan opsluiten. Je moet Je persooiisvurmlng een kans ge- Op de vraag of het verschynsel dat minder studenten zich bij een gezelllgheldsverenlglng hebben aan gesloten niet to wyten la aan de ge ringe keuze asa vereniging*»- die Lelden In verhouding met anders universiteitssteden biedt, zegt prof. Muntendami „Die vraag durf Ik nog niet te beantwoorden. Ik weet wel dat men zich ln studentenkringen al eeu tijdje aan het bezinnen is op een vierde geselligheldsverentgng". Ook do daling van het aantal eerstejaars dat zich In Lelden heeft laten In schrijven vindt hQ nog geen reden tot gissen nsar mogelijke oorzaken. De sociaal-geneeskundige, ver trouwd met statistiek als lii| Is, steekt de kop als h(J zegt: „Over één jaar kun je dat niet brkyken. Dat moet over een reeks van Jaren bekeken word. Kr st|n allerlei tij delijke factoren In het spel. De nieuwe faculteit In Rotterdam, daar stormen op het ogenblik de medi sche studenten op af. Ik heb me ook wel eens laten vertellen, dat er bijv. In de tyd van de prinsessen veel meisjes waren, die Juist daarom In Ijlden wilden studeren. Een factor, die vroeger meer sprak was ook de traditio nele verbondenheid niet een be paalde universiteitsstad, omdat da ouders er gmtudeerd hadden. Die spreekt ook veel minder tegenwoor dig, omdat er steeds meer studen ten zijn uit milieu's waarin stude ren niet gebruikelijk was". KI aast hoogleraar la prof. IfuntM» A v «tam ook directeur van het In stituut voor Sociale Geneeskunde aan do Stationsweg. Denkt hij als rector- magnlflcus nog wat ttyd voor ztyn „gewone" werk over te houden? „Ik ben in het gelukkige bezit van een staf van medewerkers, die het werk voor een groot deel van mij over kun nen nemen. Maar lk zal elke dag om kwart over acht op het Instituut «IJn om er een paar uurtjes te werken. Bestuursfuncties enzo, Ja, die wil Ik wel aanhouden, maar ze moeten wel op een lager pitje gaan branden". Dit kost veel energie, maar omdat het voor één jaar is. is het niet goed je helemaal uit je oorspronkelijk werk terug te trekken. Per slot van zaak komen er na dit Jaar nog vele andere jaren*" zegt hij optimistisch. zichtbare moeite de Gehoorzaal aan zich te „onderwerpen". Zyn zuiver stemgeluid bracht een spanning, die een intens stil luisteren afdwong. Tam-tuns en allerhande inheemse muziekinstrumenten ontketenden een kakefonie van geluid. „Hierbij wordt alle beat tot niet", hooiden wij in de pauze iemand in de koffiekamer zeg gen en dat was een rake typering. Onvermoeibaar wervelden en spron gen de bruine dansers en danseressen in den steeds op/wepender tempo over het toneel, vóór de pauze vrijwel naakl met op de achtergrond in de hoogte de gevreesde watergeest. Na de pauze zag men de „bevol king van TombiCoundo" aan het eind van de 19de eeuw, gekleed in kleurige' kostuums. Onnavolgbaar was 't rilme tijdens het bruiloftsfeest, nu en dan plotseling onderbroken door een hu moristisch aandoend ingrijpen van de vader van de bruidegom. De finale met herhaling van het lied Djoliba was een ontroerend stuk vuurwerk,' dat de hele zaal in vervoering bracht. brengt „PePijiT première van nieuw programma in Voorschoten In het Cultureel Centrum te Voor schoten Bullen leden van het Nut als eersten kennis kunnen maken niet het nieuwe programma van tjet Cabaret Pepijn van Paul van Vitte. „Vers 3" wordt als ,,try out" gebracht ln Voor schoten. voordat het Haagse publiek de ongetwyMd prettige kennismaking met Paul van Vliet. Liselore Gerritsen, Kent Hugas en Rob van Kreevel.l kan voortzetten na de vorige succesvolle programma's. De voorstelling is alleen voor leden toegankelijk. Introducé's zijn toegeatuan. ONWEER RICHTTE SCHADE AAN ONDER VEE EN EIK TRA IN Z0ETERW0UDE LEIDEN Nieuw seizoen \an „Vrienden van het Lied" afdeling Leiden e.o. De „Vereniging Vrienden van het IJed", afdeling lalden en omgeving, •laat \«M»r e«-i» nieuw selsoen. Na de succesvolle concerten In het eerste Jaar van de afdeling slaan de leden (en ad- plrant leden) ook nu weer enkele bijzon der aantrekkelijke avonden Ie wachten. Het eerste concert wordt gegeven op donderdag 21 september a s. Begeleid door Rudi de Heus aan de plano zingt Henk van d.-r Brink liederen. Na de pauze wordt Mozarts kameropera „Bas- llen et Bastlenne" opgevoerd, m.m.v. Theo Ekker-v. d. Pas, Henk Meyer, Henk v. d. Brink en Peter Hansen, plano. Zaterdugavond 2 december ii s. geven I,eo Rommerts. bariton, en Willem Hirl- kema. een speciaal recital onder de ti tel „Van medicijnman tot Musical". Op i i de Noord A a Do. dil lol De bliksem sloeg ook up de buveu- grondse Ilchtleldlng lu de Geerpolder. Vier houten lichtmasten werden bescha digd waarvan een ernstig In enkele hulzen sloegen de meterkasten van de electrlcltelt van de muur en kwamen de bewoners ln het donker te zitten. BIJ enkele boerderijen in de Weipoort ra Geerpolder raakten de melkmachi nes onklaar. In eeu perceel ln de Zon- negaarde liep een televisietoestel zware schade op terwijl de t.v.-antenne op de bungalow van de familie Olathoorn 1 totaal vernield werd door de bliksem. VAL VAN FLATGEBOUW Gistermiddag omstreeks half zes is de negen-jui ige Hans Smallenbrock wonend in de Kloutstraal van het In aanbouw zijnde flatgebouw aun de Kerkluan in het uitbreidingsgebied Wefctelnde gevallen en vrU ernstig ge wond geraakt. Dokter W. Kortmann verleende de eerste medische byatand waai na het slachtoffertje naar het Academisch Ziekenhuis te Lelden werd vervoerd. De kaartavond, die morgen zou wor den gehouden is verschoven naar woensdag 27 september De leden en donateurs worden er met klem op ge wezen, dat bij det hutswedstrljden van het eerste elftal de verstrekte kaart moet worden getoond, andera heeft men geen vrfj toegang meer. nader te bepalen datum worm cm concert gegeven door „Arpa Triafin bestaande uit Karin Ostar, so praan. Edward Witaenburg, harp en Ru- dl de Heua. plano. Deze drie concerten worden gegeven op het adres l,ange V.MUt 41 |.- I 1471 Als afsluiting van het seizoen is in De Lakenhal ern Dcbuaay-avond door Cooy- LEIDSE AGENDA AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek D. C. Kok. Rapenburg 9, tel. BIJ beschikking van de minister van cultuur, recreatie en maatachappeiyk werk, mej. dr. M. A. M Klompé, Is de definitieve monumentenlijst samen Jesteld gemeente Lelden.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3