P I 1 Gemeenteraad van Voorschoten nam verhoging reinigingsrechten aan flinke jongen M.E.A.B. RIANTE 4-KAMERFLATS ADM. MEDEWERKSTER FLINKE MAGAZIJNBEDIEND AMBITIEUZE VERKOOPSTER MODERN WOONHUIS Gasverwarming Houdt ROOSEN voor ogen AUTOBEKLEDING 3 OCTOBER-VEREENIGINC SUPPOOSTEN GEVRAAGD PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 16 SEPTEMBER1967 geen gemeentelijke men. Enkele jaren geleden was de huurwaarde naar het z.g. enunela- rief. Hiervan wilde het college niet af stappen. Alle pogingen van de heer Es> selaar Hepen dood. B. en w. wilden niet verder gaan dan ac verhoging van de reinigingsrechten in aanmerking te nemen bij het bezien van de sociale normen en zo nodig, indien een beroep wordt gedaan op de gemeente door personen die in financiële moeilijk heden verkeren, een beslissing ter za ke te nemen. Dit was de heer Esselaar en de rest van de KVP-fractie niet vol doende. Daarom stemden de heer Esse laar. Schuurman en Franken tegen de verhoging van de reinigingsrechten. Gas In Plan 't Kan. Dank zy een loffelijk streven van een inwoner van Plan 't Kan kunnen de bewoners thans voor een bedrag van 225,het aardgas in hun woning krygeu. De overige kosten zullen wor den gedragen door de gemeente (ƒ53.000,70van de inwoners van Plan 't Kan doen mee, de overige 30',zullen ervan in kennis worden gesteld, dat zij nimmer meer zo goed koop aardgas kunnen krijgen. Nader hand zijn de kosten beslist hoger. In Vlletwljk I dat ook nog zonder aard gas zit en waar ook pogingen zijn on dernomen, loopt het niet zo vlot. Het ziet er dan ook naar uit, dat deze wijk voorlopig nog geen aardgas zal kry'gen. Voorschoten had geen bezwaar dat Hillegom ook toetreedt tot de rege ling inzake het regionaal woonwagen kamp. Met de subsidieregeling inza ke de medische sportkeuring ging de Wethouder Schramaschool wordt verplaatst Aan het begin van de raadsvergade- brak een lans voor de mensen met een ring van Voorschoten, die door alle i Inkomen tot ƒ7500,- per jaar strand- raadsleden met uitzondering van dr. den. Het standpunt van het college was P. S. Pels (buitenland) werd byge-j geen retributie in nature. Dat is een woond, vond de beëdiging plaats van de stap terug. Voor genoemde persopen heer A. A. Koedam als 2e loco-secreta- bestaan rijksregelingen en dan behoort ris. Daarna kwamen de mededelingen aan' bod. Eerst de brief van G. S. tot onthouding van goedkeuring op een raadsbesluit inzake de voorschotten aan het byzonder onderwijs. De heer de Klerk Wolters informeerde of dit geen nadelige invloed zou hebben voor het bijzonder onderwijs. Neen, volgens wet houder Iestra. Alleen wordt de proce dure anders. De gemeente verstrekte voorschotten over een periode van 5 jaar en dat wordt niet meer goedgevonden. Nu was 1967 het laatste jaar van de periode, zodat dit geen gevolgen zal hebben voor het bijzonder onderwijs. G. S. hadden ook hun goedkeuring ohthouden aan een raadsbesluit inzake de bijkomende kosten (fiscale) wegens de aankoop van de panden school straat 28 en 30 van J. W. Zwetsloot. Nu hadden de fractievoorzitters een schrijven ontvangen van het bureau, dat de belangen van de heer Zwetsloot behartigde en waarin de gang van za ken bij de aankoop was aangegeven. De belastingschade zou voor rekening ko men van de gemeente. Nu onthouden G. S. de goedkeuring. De diverse frac tievoorzitters vroegen om klare wijn. Wethouder van tier Laan deelde mede. dut zoals gebruikelijk was in het koop contract een clausule was opgenomen inzake de belastingschade. De gemeente helde over naar de royale interpretatie zoals zij gewoon was. G. S. nam de enge interpretatie. Nu zijn er onder handelingen gaando en dat overleg is nog niet afgelopen. Hopelijk komt et- een oplossing, die beide partijen zal bevredigen. De mededeling, dat de ver- keersbrigadiertjes. die hun werk tot Volle tevredenheid verrichten, in Voor schoten niet zullen worden overvangen, kreeg aller Instemming. Mogelijk zullen ook brigadiertjes worden ingezet bij de oversteek nabij het instroctiebad. Hier werd in de raad naar gevraagd. Nieuwe vu|lnlsauto-50% kraakwagen. De aanschaf gaat door en de burge rij zal deze nieuwe wagen straks kun nen bezichtigen. Dan zal men ook kun nen zien. waarvoor men betaalt, als de verhoogde reinigingsrechten zyn door gevoed. En die werden ook aangeno men. Iedere burger zal 36.per jaar moeten gaan betalen voor het le digen van zijn vuilnisemmer. De ge meente Voorschoten stapt af van het systeem vuilnis storten op een bepaal de plaats en gaat met Leiden over tot vuilverbranding, dat hygiënischer, maar duurder is. Aan deze ontwikke ling Is echter niet te ontkomen. De nieuwe auto kan het vuil comprimeren en krijgt daardoor een grotere capaci teit. Dat ls nodig, want wanneer Btraks iedere keer naar Leiden moet worden gereden, dan moet dat zo economisch mogeiyk gebeuren. De aan te schaffen auto is ook geschikt voor het ophalen van grof huisvuil. De oude wagen gaat niet weg, doch wordt In reserve gehouden. Wijziging van de dienst en zo nodig gratis eens per week grof huisvuil op te halen kwam wel ter sprake, doch is nog niet zeker. De gemeente wil eerst eens aanzien hoe alles verloopt, hoe snel het gaat en welke mogelijkheden •r zyn. Aan dat gratis ophalen zitten voor de gemeente ook behoorlyke fi nanciële consequenties: derving van in komsten en het maken van ongeveer 300,kosten per week. Dat zal eerst eens worden bezien. De ovetstap naar de Leidse vuilverbranding kost de ge meente al een aanzienlijk bedrag, doch de gemeente stelt zich op het stand punt, dat de burgerij dient te betalen voor de verleende diensten, daarom dan ook gelijke monnikken, geiyke kap pen. Iedere burger behoort te betalen voor de dienst die de gemeente levert. Daarom worden de tarieven verhoogt ran ƒ24,— tot ƒ36.— voor de eerste emmer. Alle pogingen van de heer Es selaar, die een sociale indicatie nu toch wel op zijn plaats achtte hij GR0FVUIL- 0PHAALDIENST Maandag 18 september Buurt 25: Oude Herengracht, Ver verstraat, Zijlstraat, Oost Havenstraat, Dwars Havenstraat. West Havenstraat, raad accoord. Voorschoten zal toetre den als tot de gemeenschappelyke re geling voorde bestuursschool Zuid- Holland. De raad hoopte alleen maar, dat veel ambtenaren ervan gebruik zouden gaan maken. Onderwijszaken Al deze voorstellen werden door de raad goedgekeurd. De raad was b. en w. dankbaar voor de voortvarendheid, waarmede het scholenprobleem in NoordsHofland \uerd aangepakt. De raadsleden Stoker en Scheffcr, de 2 dames in de raad, sneden in dit verband de scholenconcentratie aan. Dat is eco nomischer en verkeerstechnisch gezien minder gevaarlijk. Men kan volstaan met enkele oversteekplaatsen voor de kinderen. De wethouder deelde mee, dat gestreefd wordt naar een scholen complex. De gemeente draagt de zorg voor de stichting van de openbare scho len en voert nu een beleid, dat gericht is op samenwerking met de byzondere scholen om te komen tot een scholen complex. De wethouder Schrama-school zal verplaatst worden naar Noord-Hof land, dat kreeg de instemming van de raad. De schoolvoorziening in Voor- schoten-Zuid zal met de Schoolraad van de Openbare school besproken worden. Alle onderwysvoorstellen die gister avond In de raad kwamen werden goed gekeurd. De openbare kleuterschool „De Woelwaters" krijgt meubilair en ontwikkelingsmateriaal. Een 3e open bare kleuterschool zal gevestigd wor den in Noord-Hofland. Zo ook een openbare lagere school (de Wethou der Schramaschool). Een bijzondere neutrale kleuterschool, uitgaande van de Stiqhting Rudolf Steiner Kleuter scholen te Leiden, zal eveneens worden gevestigd in Noord-Hofland. De raad verleende medewerking aan het plan van het R. K. Schoolbestuur om te ko men tot stichting van een r.k. lagere school in Noord-Hofland. De St. Jozef school krygt een vloerbedekking en het R. K. Schoolbestuur een administratie- en vergaderlokaal. y yyr jyj frj frj Q WAAROM STUDENTENPAROCHIE BIJ DOOPSGEZINDEN GAAT KERKEN Wassenaar, 13-9-'67 Mijne heren. In mijn kwaliteit van voorzitter van de Stiehting Bouw Studentenkapel te Leiden, werd ik in kennis gesteld van een artikel van uw hand in bovenge noemde editie, waarin mede onze stich ting wordt genoemd. Het artikel is ge titeld „Leidse Studentenparochie gaat jaar kerken by Doopsgezinde gemeente" en bevat niet alleen enkele flagrante on juistheden, maar ook zodanige onjuist- den dat deze bijzonder kwetsend zyn voor het kerkbestuur van de Lodewyks- kerk-parochie. in casu deszelfs voorzit ter, de heer W. P. M. Haring, deken van Leiden. Ik acht het daarom dringend noodzakeiyk dat u dit bericht rectifi- Afgezlen van enkele kleinere onjuist heden, die niet ter zake doen, gaat het hier om kolom 2, 2e alinea, regel 14 en volgende en kolom 3, le alinea. U stelt daar: „de onderhandelingen stuitten echter af op de bijzonder hoge huurprijs, die van de studentenparochie gevraagd wordt: ƒ10.000 per jaar. Dit is volstrekt onjuist en zoals u by herlezing zal blijken bijzonder ten dentieus. De feiten zijn: 1. De Deken van Leiden heeft op ver zoek van de bisschop ten behoeve van een behoorlyke becyfering gedaan op een zeer laat tijdstip, nadat de besprekingen met de Doopsgezinde gemeente reeds goeddeels waren afgerond) de mogelijk heid van een medegebruik van de Lode- wijkskerk door de studentenparochie ter stond in studie genomen, 2. Reeds spoedig bleek dat dit mede gebruik alleen te verwezeniyken was door het doen vervallen van één zondag morgendienst in de Lodewijkskerk. 3. Een schatting van de financiële ge volgen, die dit voor de Lodewijkskerk- pavochie zou hebben, ook na aftrek van hetgeen de studentenparochie zou kun nen opbrengen, leidde tot een zéér voor lopige schatting van een zodanig tekort voor de Lodewijkskerk, dat de medewer king van het bisdom moest worden in geroepen om dit tekort te dekken. Hier toe zyn, uiteraard, zorgvuldige exploi tatie-berekeningen noodzakelijk, de op telling waarvan enige maanden in be slag zal nemen. Gedurende die periods dient de huidige situatie in de Lodewijks kerk ongewijzigd te biyven. De studen- Verversplein. Haven, Havenkade. KaU tenparochie diende echter de noodkapel vermarkt. Kijfgrarhl. Minnebroers-om"t™e1k" 1 ontruimen. Er gracht, Zuidsingel. Herengracht (bei- 'noeal du» een andere oploaalng de zijden). Korte en Lange Lange,tr.. Deze werd gevonden In de Nieuwe Waardalraal. Oosterkerkstraat. ?_°Tg.T_" .1., k kfrk'" Waardkerkplein, Waardkerksteeg, Mjjf Waardgracht. Oranjegracht. Kaarse- makersstraat, Looyerstraat, Weversi Vestestraat, Groenestegen, Uiters gracht, Kerksteeg. Dinsdag 19 september Buurt 26: Hoge Rijndijk helminabrug lot Rijnvreugd), Utr< j raad gevraagde huurprijs is overigens principe de studentenparochie eveneens veel te hoog, maar 1 j duur van slechts éen jaar toch geaccepteerd zonder de geringe i i van de studentenparochie tezeer lasten. Overigens is de gevraag sis) huurprijs ad 6000, - volkom 2. Hij wil benadrukken, dat over het eventueel beschikbaar stellen van de Lodewykkerk slechts informatieve be sprekingen met hem hebben plaats ge had en dat er met het Kerkbestuur van de Lodewijkparochie in zyn geheel over deze zaak nog geen contact was opgeno- 3. Dat derhalve van het vaststellen van een bedrag tot vergoeding voor het ge bruik van de Lodewijkkerk zelfs nog geen sprake is geweest. 4. Een bedrag van 10.000,- per jaar ls b# de informatieve besprekingen slechts een ruwe schatting geweest van 't derven van inkomsten zo het beschik baar stellen van de kerk door zou gaan. 5. Financiële voorwaarden voor het beschikbaar stellen van de kerk komen feitelijk pas op de tweede plaats. Over wegingen van belelds- en organisatori sche aard dienen op de eerste plaats te gelden. 6. De Deken wil bevorderen, dat in besprekingen, die mettertyd tussen bei de kerkbesturen gevoerd gaan worden, er gestreefd wordt naar het verwezenlij ken van beider wensen en verlangens, in verwachting dat moeilijkheden van prin cipiële en financiële aard overwonnen zullen worden. Technicus W. Duk 40 jaar in dienst van Leidse Universiteit Gisteren was het veertig jaar ge leden dat de heer VV. Duk, technisch ambtenaar le klasse en bedrijfschef bij het Zoölogisch Laboratorium van de Leidse Universiteit, als laborant in dienst trad van het Instituut voor Tropische Hygiëne te Leiden. In de cember 1935 ging hij als laboratorium- bediende over naar het Zoölogisch Laboratorium, waar toen prof. dr. C. J. van der Klaauw hoogleraar-direc teur was. Zijn taak omvatte, naast het kweken van vogels, kleine zoogdieren, tro pische vissen en het onderhoud van tropische aquaria, de bouw van in strumenten ten behoeve van weten schappelijk onderzoek. Op dit laatste gebied ontwikkelde hij zich tot een specialist, die, gesteund door zijn in middels met succes doorlopen oplei ding aan de Leidse Instrumentmakers School, aan de merkwaardigste eisen van de technisch meestal minder be gaafde biologen kon voldoen. Het ont breken van fabrieksapparatuur vorm de voor het wetenschappelijk onder zoek in het Zoölogisch Laboratorium geen beletsel. De door de heer Duk ontworpen en gebouwde apparatuur toonde, door zijn vermogen inzicht te verwerven met betrekking tot het doel van de uit te voeren proeven, een hoge graad van perfectie, hetgeen ertoe leidde, dat ook andere laboratoria in Neder land zijn adviezen vroegen. Zo werd de Duko-staat een apparaat, waar mee in afzonderlijke cellen wisselende temperaturen en uiteenlopende graden van vochtigheid worden opgewekt) na de in Leiden behaalde resultaten ook aan de Universiteit van Amster dam naar zijn adviezen gebouwd. De Landbouwhogeschool le Wageningen en hel ITBON te Arnhem maakten van zijn kennis op het gebied van de microklimaat-meting en -regeling eveneens gebruik. De heer Duk is ook op ander terrein actief; hij is zowel landelijk als af delingsvoorzitter van de Bond van Hoger Onderwijs Personeel. De heer Duk, die een uitgebreide huldiging gaarne aan zich voorbij zag gaan, heeft gistermiddag thuis echter ondermeer een delegatie van het Zoölogisch Laboratorium onder lei ding van prof. dr. D. J. Kuenen en vertegenwoordigers van de Bond van Hoger Onderwijs Personeel en van de Vereniging van Leden van de Tech- nisch-Administratieve Staf ontvangen. ZOETERWOUDE SEIZOENOPENING VRIJ KLUBS A.s. maandag om kwart over zes worden alle leden van de vrije klubs, zowel de meisjes als de jongens, ver wacht in het Graalhuis voor de offi ciële opening van het nieuwe seizoen. Bij gunstig weer geschiedt dit met een kampvuur. Tevens zullen dan de groepsindeling en de namen van de leidsters bekend worden gemaakt. Het geheel zal ongeveer één uur duren zodat de ouders hun kinderen weer op tijd thuis kunnen verwachten. OPSTELLING SJZ Morgen start SJZ in de KNVB met een thuiswedstrijd tegen Warmunda dat reeds twee wedstrijden heeft ge speeld. Aanvang 14.30 uur. De opstelling van de groenwitten is als volgt. Doel: J. Maat, achter: G. Overdevest, Jac. Olsthoorn, L. Bos man en L. v. d. Ham, midden: Th. van Klink en G. v. d. Geest, voor: Jac. Wortman, P. Beereboom, L. van Veen en Jac. van Slingerland. Reserves: G. van Cromvoirt en J. Koek. V oetgangerslichten bij Maarsmansteeg Van de oversteekplaats op de Bree- straat bij de Maarsmansteeg, welke onlangs is verplaatst naar het ver lengde van deze steeg, wordt een zeer druk gebruik gemaakt. Doordat de voetgangers niet groepsgewijze over steken, moet het rijverkeer hier her haaldelijk afremmen en stoppen. Als gevolg hiervan treden er stagnaties op, welke soms ook de afwikkeling van het verkeer by de Gijselaarsbank verstoren. In verband hiermede komt het b. «n w. wenselijk voor bij be doelde oversteekplaats verkeerslichten met drukknopbediening aan te bren gen, waardoor het oponthoud voor het rijverkeer aanmerkelijk zal worden beperkt. Bovendien i.s deze voorzie ning van groot belang voor de voet gangers. omdat zij dan veilig ki ,-ht- eel z'j beoogt geen winst voor de Doops- laarbank. De kosten van deze lichten en van de bijkomende werkzaamheden wor den geraamd op fl 1.500,De aan te e schaffen installatie zal zo nodig te- -zijnertijd kunnen worden aangesloten - op de verkeerslichten bij de De Gijse- Prof. dr. J. B. Schute nieuwe voorzitter bestuur Agneslyceum Porf dr. J. B. Schute is benoemd tot voorzitter van het bestuur van de Stichting het St. Agneslyceum. Hy volgt in cleze functie de heer A. C. VV. Verhees op, die is afgetreden. Het vol tallige bestuur is thans als volgt samen gesteld: prof. dr. J. B. Schute, voorzit ter; mevr. mr. J. v. lersel-Knüppe, >4ce-voorzit«ter, nir. M. J. P. Tissen, secretaris, drs. J. P. J. Veuger, pen ningmeester, lr. T. K. Han, C. F. M. Langezaal. arts, niej. E. Kerckhoffs, dr. J. H. Loenen, en drs. J. VV. J. Wlertc. De nieuw benoemde voorzitter werd In 1916 in Breda geboren. Na zijn stu die in de chemie en pharmacié Utrecht bekroond te hebben met een promotie in Leiden (1953). aanvaardde prof. Schute een lectoraat In de analy tische scheikunde te Amsterdam. Sinds 1 sept. 1964 vervult de nieuwe voor- I zitter de functie van hoogleraar in de I pharmaceutische analyse aan de Leidse ersiteit. ■el- is yn vreugd, Bruggestr., ",cuuc "een. bedrag van ark „Die Leythe", Room-1 ontvouwd, hoewel zij óók reeds onder- voor het aan Aarstr., Meerburgerkade, da,{ aa» het kerkgenootschap der ^verkeerslichten stellen t A 7,evenrie n»^nrK'»»nl ist hu Teiiwlr.ll- vii in x-ovccisiamci - icicn Rijnvreugd Rijnvreugd, Brugjestr., willende^geesl Besjeslaan, 'j jMÉ burgerweg, Gouwestraat, Amstelstraat, Wierickestraat, IJt Vliststraat, Zaanslraat. Maasstraat. gezinde kerk géén dienst behoeft le ver- Merwedestraat. Drechtstraat. Lingestr valleu. zodat dit grote financiële pro- Spaarnestraat. Lekstraat. Meerburgei- bleein. waarvoor de Lodewijkskerk zich Het ligt namelijk straat. het aanbrengen va bovenbedoelde voetgangerslichten ee extra krediet beschikbaar te stellen. Donderdag 21 september Buurt 27:' Breeslraat, Langebrug. Ketelboeterstecg. Schoolsteeg. Wol- steeg. Gangetje. Botermarkt, Vismarkt, Stadhuisplein, Koornbrugsteeg, Dwars- j dat volgens zeer voorlopige schatting koornbrugsteeg, Maarsmansteeg, Man- i voor die parochie uit het medegebruik demakersteeg, Vruuwensteeg (geheel j van de Lodewijkskerk door de studenten Boommarkl, Aalmarkt. Nieuwe Rijn zou voortvloeien, niet uit eigen middelen (geheel). Den Burcht, Burchtsteeg, der parochie zou kunnen worden gedekt, Nieuwstraat, Harlesteeg, Beschuitsteeg. noch uit die van de studenteuparochie, Moriaansteeg. Hooglandsekerkgracht, zodat voor dit probleem naar een an- Koppenhinksteeg, Hooglandsekerkkoor- i dere, uiteraard veel tijd vergende oplos- steeg. Middelweg. Oude Rijn (beide Sjng „toet worden gezocht, zijden), Hoogstraat, Kaasmarkt, Hooi- 1 bedoeling hei gesteld ziet. zich niet voordoet. bedrag van f 40.U00.— aan te wenden 4. Uitdrukkelijk zij dus vastgesteld dat voor de uitbreiding van de verkeers- het kerkbestuur der Lodewijkskerk nini- lichleninstallatie bij de De Gijselaar- mer een huurprijs van 10.000 heeft be- bank met verkeerslichten bij de Apo- dongeu, maar slechts met teleurstelling thekersdijk en de Haarlemmerstraat •ft moeten constateren dat hel tekort Vrijdag 22 september Buurt 28: Korevaarstraat. Plantsoen, 4e Binnenvestgracht, Rijnstr,, Kraaier- straat, 2e en 3e Havenstraten, le, 2e en 3e Gortestraat, Geregracht, Leven daal, Oranjeboomstraat, Cathrijnestr., Barbarasteeg. St. Jorissteeg, Koene- steeg, Nieuwe Brugsteeg, Wielmaker- steeg, Hogewoerd. Watersteeg, Plan- lage, Utrechtse Veer, Veerstraat. I Van redactlewege ingekort). Na informatie in dezen by deken Ha ring, kan aan het bovenstaande worden toegevoegd: 1. De Deken betreurt de onjuiste be richtgeving van 4 september ten zeerste, maar heeft alle waardering voor de ver ontschuldiging en leotificatla, gsdaeo aai #DJoUba% LEIDSE AGENDA ZATERDAG 16 SEPTEMBER Stationsplein - 7.45 Vertrek leden Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde afd. Leiden: jubileumtocht naar bloemen- en fruitcorso te Goes. St. Lidwinahuis 9.30 uur „Herwonnen Levenskracht" viert gouden jubileum le binneuvestgracht 20, 10.30 Installatie oubaas K. van Rijn als districtscommis saris Rynland N. P. V. Garenmarkt 17.45 uur K. O. Vertrek avondbezoekers aan „De Doelen" te Rot terdam. ZONDAG 17 SEPTEMBER Stadsgehoorzaal 10.00 Vogelenbuurt krijgt betere straatverlichting o Na een onderzoek naar de deugde lijkheid van de bestaande straatver lichting in de 'gehele Vogelenbuurt is gebleken, dal deze verlichting niel j meer aan de eisen voldoet. Een eerste ontworpen plan heeft betrekkelijk op de toegangswegen tot i de Annakliniek en omvat de verbete ring van de \erlichling van de Lijster straat, de Mezenstraat, de Vinkenstr. en een gedeelte van de Leeuwerikstr. Het tweede plan behelst de verbe tering van de verlichting in het ove rige gedeelte van de Vogelenbuurt (de Nachtegaal laan, de Merelstraat, de Roodborststraai en het gedeelte van de Leeuwerikstraat, niet vóór de An- naklinek gelegen). Met de uitvoering van de plannen zal de gloeilampenverlichting in deze wijk geheel worden vervangen door verlichting door middel van kwiklam pen en TL-buizen. De lantaarnpalen met een lichtpunthoogte vna 4m zul len worden weggenomen. Hiervoor in de plaats komen lichtmasten van 6 of m lichtpunthoogte. Voor het realiseren van beide plan nen vragen lx en w. de raad om een Algemene kennisgeving Na een noodlottig ongeval. H. Sacrament der Zieken, is van ons heengegaan, onze lieve man, zoon, schoonzoon, broer, zwager Adrianus Willebrordus Nicolaas Hoek Veronica in de leeftijd van 24 jaar. V. H. A. C. HOEK—FLOOR FAMILIE HOEK FAMILIE FLOOR Warmond, 15 september 1967 Van Beveringkstraat 6 Correspondentie-adres Bernardstraat 14, Warmond Maandag 18 september wordt te 19.30 uur voor de overledene een Avondmis opgedragen in de paro chiekerk van de H. Matthias te Warmond. De plechtige Requiem-mis zal worden opgedragen in de parochiekerk van de H. Matthias op dinsdag 19 september om 10 uur, waarna begrafenis op het r.k. kerkhof aldaar. Thuis liever geen bezoek. Tot onze grote droef heid is heden plotseling van ons heengegaan, ge- sterk door de Genade middelen der H. Kerk, in de leeftyd van 66 jaar, onze innig geliefde zus, schoonzus en tante JOHANNA MARIA LIEVERSE Uit aller naam: FAM. LIEVERSE Alphen a. d. Rijn. 15 sept. 1967 Pension St.-Joseph Pr. Hendrikstraat 163 De H. Eucharistievie ring voor haar zielerust zal worden gehouden in de kapel van het St.-Jo seph Pension te Alphen a. d. Ryn op 20 sept. a.s. 10 u. waarna de begra fenis op het r.k. kerkhof aan de Paradijslaan al daar. Rozenkransbidden: za terdag, zondag, maan dag 20 uur in de kapel St.-Joseph Pension, Al phen a. d. Rijn. Gevraagd begin oktober: 17-19 jaar, voor schuur- magazijn. N.V. Gebr. v. d. Laan Jac. v. Beierenweg 21 Voorhout Telefoon 02532-8148 „Les 't best" bij Het bolwerk voor UW „bolwerk": MIDDENSTAND STOVSGDIPLOMA CROOTH. ALGFMINÉ ONTWIKKELING •EHOEPS GOEDERENVERVOER ONDERWIJS-INSTITUUT CONVERSATIE- I FRANS LESSEN j DUVTSn_ INEDERL ENGELS FRANS DUITS STENO OytL „Groei»") e.l.v. M. v. A Hont (OHlelèle door het I.M.O. erkende Middenslancbopl.) Hrongraoht 4 - Lalden - Tal. 01710-30680 Inlichtingenzowel monde ling, telefonisch als schrifte lijk: dagelijks. Denk NU aan LATER, ga ook leren, want diploma's zyn altijd „in". Ze zijn ook voor u weggelegd, omdat vele duizenden malen is bewezen: geluk vinden wij vervulde wensen, vervulde plichten, nzc plichten h het ran verzekeringen. Bouwbedrijf J. Th. Wurzer BOUWT IN LEIDEN ZUID-WEST AAN DE APOLLOLAAN voorzien van liften, centrale verwarming en vuil- stortkokers. Deze luxe flats bevatten o.m. een in gebouwd bad en eetkeuken. De woonkamer is door eeu vouwwand gescheiden van de tweede woon kamer, welke ook als slaapkamer kan dienen. Ge boden wordt een blijvend vrij uitzicht over het aan te leggen wandelpark en de Voorschoterweg. Voor deze fraaie flats kan eeu maximale premie reap, jaarlijkse bijdrage worden verkregen. Daar door is aankoop reeds mogelijk met een bedrag aan eigen geld vanaf .3.990, Het Bouwfonds Ned. Gemeenten verstrekt desge wenst de hypotheek, af te lossen in 30 jaren, tegen onveranderlijke rentevoet. In samenwerking met genoemd Bouwfonds wordt op 21 september a.s., des avonds om 7.30 uur, in de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal een bijeen komst belegd ten behoeve van by het Bouwfonds aangesloten spaarders. Ook niet-spaarders worden hierbij in de gelegenheid gestel deze bijeenkomst, waarop het bouwplan nader zal worden toegelicht, by te wonen. Nader inlichtingen te verkrijgen bij genoemd Bouwbedrijf, Vjjf Meiplein 88 (telefoon 41.673) en (t.a.v. de financiering) ten Stadhuize, kamer 111 (secretariaat Bouwfonds). H. M. J. W. J. Kortmanii ARTS Wegens ziekte tot nadere aankondiging AFWEZIG. voor waarneming dokters- telefoon 22222. Dr. Lahr PRAKTIJK HERVAT J. Scliuringa KEEL-, NEUS- EN OORARTS AFWEZIG van 16 september t/m 14 oktober. Drukk. J. W. de Gruijter n.v. HOOFDSTRAAT 81 SASSENHEIM vraagt voor spoedige indiensttreding: met kantoorervaring. Bekendheid met loon administratie strekt tot aanbeveling. Schriftelijke sollicitaties te richten aan bovenge noemd adres. Aanmelden: Firma W. J. Laman DONKERSTEEG 8—10 LEIDEN Voor onze nieuwe vestiging in Leiden vragen wy een Pedis-Cura Luxe schoenen BREESTRAAT 110 LEIDEN TEL. 21320 Te koop v.v. centr. verwarming met ondergrond, stenen schut. t,an vóór- en achtertuin aan de ZAANSTRAAT TE LEIDE) Bov Bevat: grote woon-eetkamer, keuken, toilet, kelderkas aan 3 slaapkamers, douchecel en ruime vliering. x>ll Verkoop incl. ged. vaste vloerbedekking. Terstond le- kat te aanvaarden. Koopsom nader overeen te komen. L__. Door omstandigheden goede vestigingsmogelijkheid. Inlichtingen: Makelaarskant. v. d. Drift Zn OUDE VEST 29 LEIDEN TEL. 01710-205: Vraagt vrijblijvend prijs J. J. van Steenbergen en Zn. Gedipl. gasfitters Toonkameri RIJN EN SCHIEKADE 126 Alle merken TELEFOON 42934 Te huur aan de Kennedylaan te LEIDEN GARAGES voor kleine auto's. Huurprijs 17,50 p. mnd. Inlichtingen: Verhuur kantoor Donlzettilaan (bij de Beethovenlaan) van 13.30-16.30 uur bij N.V. UMACO, helminapark 58, Uti tel. 030-11877. Na 19 02150-45982. OPTIEK MED. INSTRUMENTEN KONTAKTLENZEN KORT GALGEWATER 1 - LEIDEN - TELj, 20375 VLUG GELD NODIG GELDLENINGEN en «11c. «ndere kredieten vanif f 400.- en hoger voor iedereen", en voor elk doeL Geheel vlugge, schriftelijke afwerking onder strikte geheimhouding. - Geen informatie bij werkgever. Restantschuld vervalt bij overlijden. Lage rente en aflossing. VOORBEELD KREDIET Aflossingen per maand f 2000.— f 94,69 of f 68,60 of f 45,— f 3000,— f 142,04 of f 102,90 of f 67,30 f .4000,— f 189,39 of f 137,20 of f 90,— f 5000,— f 171,— 'of f 112,50 of f 70,85 f 6000,— f 206,— of f 135,— of f 85.— Vraag geheel vrijblijvend en kosteloos folder tan. Z.N.C.A. INSTELLING. Telefoon 04440-L2290 Kruisstraat 13 Postbus 258. Heerlen <ZL.) VOOR NIEUWE BEKLEDING EN BEKLEDINGSHOEZEN Binnenhemels en kappen; pyama's; ruiten; sloten: vloerbedekking: cocosmatten; dii tochtrubbers en auto-accessoires. Autobeklederij Th. van Kuyh op 2 en 3 oktober 1967 voor het Schuttersveld Aanmelden: dinsdag 19 september 1967 n& 19.00 uur bij de heer J. HUSCHKA, Van der Hoevenstraat 12, Leiden, (nabij Station Lammenschans). Telefoon 30083

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4