YAMAHA UAGr LEIDSE RAADSAGENDA 'E,0SE RESTAURATIE VAN DE BURCHT VRAAGT RUIM 4 TON EXTRA VIERDE GYMNASTIEKLOKAAL IN VOORSCHOTEN GEOPEND DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 15 SEPTEMBER STUDENTEN VAKBEWEGING IN MARKTKRAAMI (ADVERTENTIE) buitenboord motoren oop nu uw buitenboordmotor. Met gratis ivinteropslag. Afname in het voorjaar. DISTRICT-HOOFDDEALER De films in de week van 14 t.e.m. 20 De gemeenteraad van Leiden komt middelbaar economisch en administra- j I op maandag 25 september a s. 's avonds tief onderwijs; voorstel inzake 't vast- om half 8 bijeen. De agenda vermeldt stellen van een Drank- en horeca - o.a. Preadvies op het verzoek van het verordening c.a.: aankopen van grond j bestuur van de Geref. Schoolvereni- in de -Stevenhofjespolder; verhoging ging om medewerking voor de aan- van het bij raadsbesluit van 13 juni schaffing van meubilair ten behoeve 19G0 beschikbaar gestelde bedrag voor van zijn school voor ulo Hooglandse restauratie van de arena van de Burcht; j Kerkgracht 20a; idem bestuur van de verbetering van de openbare straat- Ver. voor Chr. Onderwijs om mede-1 verlichting in de Vogelenbuurt; vast werking voor het aanbrengen van stellen van de grens van de bebouwde hekwerken om een aantal scholen, j kom der gemeente, als bedoeld in art. alsmede voorstel inzake het beschik-i 1, lid 5, van de Boswel; verordening I baar stellen van gelden voor een af-1 op het vellen van houtopstanden (Kap- scheiding van het gemeentelijk gym- verordening)wijzigen van de over- nast.eklokaal Van Vollenhovenkade eenkomst van een geldlening, aange-1 met de Postcheque- en Giro- De Studenten Vakbeweging (SVBi heeft vóór het ad ministratiegebouw van de I^eidse Universiteit aan het Stationsplein een marktkraam opgetrokken. Hier ver koopt men publikaties, waaronder „Student en kamer huur"; „Hoe bereken ik mijn beurs", etc. en noteert men klachten van studenten op het gebied van beurzenbeleid en huisvesting. Andere studentenverenigingen mogen binnen het ad ministratiegebouw aandacht trekken voor hun activitei ten via folders of brochures. De SVB, die politiek ge richt is, mag binnen de poorten van de universiteit geen politiek bedrijven. De ledenwinning voor de SVB heeft nog weinig resultaten opgeleverd, wel tonen vele adspi- rant-studenten interesse. Opening seizoen „Dames Kontakt" Het nieuwe seizoen voor het Dames Kontakt werd geopend met een avond mis in de St. Antoniuskerk. Pastoor N. Commandeur hield een uiteenzet ting over het nieuwe kruisbeeld wat in de kerk is geplaatst. Het is vervaardigd door een broer van pastoor Commandeur, die kunste naar en beeldhouwer was. Het is ge maakt uit een houten balk van een protestantse kerk uit het jaar 1446. De spijkers die in de balk zaten zijn zo verwerkt dat zij de doornekroon voorstellen. Daarna werden de leden onthaald op een souper in het ontmoetingscen trum. De voorzitster. hotel is gevestigd naast de historische Stadswaag. De r.k. Bond van Bejaarden en Gepen sioneerden houdt voor haar leden een trlduum in de Hartebrugkerk. Pater Th. J. van Galen OFM zal dinsdag, woens dag en donderdag a.s. de oefeningen let- De Algemene Leidse Studenten Vereni ging „ABopos" viert vrijdag 29 september in haar botenloods haar eerste lustrum De receptie is van 15.30-17.30 uur, De kynologen vereniging „Rijnland" houdt zondag 24 sept. een hondenralley In het fraaie landgoed „Duinrell" te Wassenaar. De start vindt plaats vanaf het bekende „Thee-huis" om 13.00 uur. De heer A. C. van der Woerd viert zaterdag 23 september in café-restaurant ,,'t Karrewiel" zijn 35-jarig bestuurs- Jubileum bij de Woningbouwver. „Ons Doel". Van 16.00 tot 17.00 recipieert de Jubilaris. Leids Zoldercabaret voor de TV-camera's Het Leids Zolder Cabaret zal mor genavond via Nederland II om 20.55 u. een gedeelte van haar programma op het televisiescherm brengen. Samen met het Cabaret Harlekijn uit Utrecht verzorgt dit Leidse cabaretgroepje, dat al eerder in „Fanclub" op de tele visie is geweest, een programma in de reeks „Het Nederlands Cabaret". Het Leids Zolder Cabaret bestaat uit Anne Marie Beulink, Ad Vaessen, J. A. M. Verwaayen en P. v. d. Klugt. Chauffeur ramt auto's en rijdt door De politie van Leiden heeft vanmor gen om tien over half zes een 34-jarige timmerman uit de Sleutelstad van zijn bed gelicht. De man had vannacht om tien over één in de Haarlemmerstraat twee geparkeerde auto's geramd en was snel doorgereden. Een attente agent, die thuis nog op was, zag op een bepaald moment een zwaar be schadigde wagen met gedoofde lichten door zijn straat rijden. Dit wekte zijn argwaan en met de fiets zette hij de achtervoging in. Door deze tip kon de politie vanmorgen de man aan houden, die tengevolge van de bot sing een wond aan het hoofd had opgelopen. Wielrijdster gewond Op de kruising Kastanjelaan - secun daire weg van de Lammenschansweg te Leiden is gisteravond om kwart over zes de 15-jarige wielrydster M. Fakkel uit de Sleutelstad aangereden door een bromfiets. Het ongeluk ge beurde, toen het meisje links vanaf de Kastanjekade naar de sccudaire weg wilde afslaan. Op hetzelfde moment naderde een 19-jarige bromfietser uit Leiden, die haar geen voorrang ver leende. Met een zware hersenschud ding werd zij in het Academisch Zie kenhuis opgenomen. Beide voertuigen werden zwaar beschadigd. LEIDSE AGENDA VRIJDAG 15 SEPTEMBER Universiteitsgebouw - 16.30 u. Ope ning tentoonstelling Ed. Drukker. ZATERDAG 16 SEPTEMBER Stationsplein - 7.45 Vertrek leden Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde afd. Leiden; jubileumtocht naar bloemen- en fruiteorso te Goes. St. Lldwln&huls 9.30 uur „Herwonnen Levenskracht" viert gouden jubileum le binnenvestgracht 20, 10.30 Installatie oubaas K. van Rijn als districtscommis saris Rijnland N. P. V. Garenmarkt 17.45 uur K. A O. Vertrek avondbezoekers aan „De Doelen" te Rot- door de dames hartelijk welkom te heten, en de hoop uit te spreken, dat het nieuwe programma bij de dames in de smaak zou vallen, zodat hen weer gezellige excursies en leerzame avonden te wachten zouden staan. Ook wees de voorzitster erop, dat het juist was geweest om de opening van het nieuwe seizoen, van zondagmor gen te verschuiven naar een avond in de week. omdat er dan meer dames aanwezig kunnen zijn. Rond elf uur werd dit gezellig samenzijn door de voorzitster beslo ten met een woordje van dank voor de dames die de zorg voor deze avond op zich hadden genomen. GELDLENING VAN ZES TON Van de N.V. Bank voor Nederland- sche Gemeenten te Haag ontvingen b. en w. een aanbieding voor de ver strekking van een geldlening ad 606.000.- op 28 september 1967 tegen een rente van 6' 7c per jaar. half jaarlijks te voldoen, koers 100 Het bedrag is bestemd voor de ver strekking van een aanvullende geld lening aan de Stichting Huize Room- Nederlaagserie DCL Met een 12-18 nederlaag besloot DCL zijn serie nederlaagwedstrijden. Tegenstander was ditmaal het Voor- burgse ,,De Burcht". Deze vereniging, die uitkomt in de hoofdklasse van het Haagse district, bood zeer goede te genstand. De strijd ging aanvankelijk gelijk op, doch naarmate de strijd vor derde gaven de Voorburgers zo goed partij, dat de DCL'ers tenslotte ver diend verloren. De gedetailleerde uit slag luidt: JDCL-De Burcht: J. F'ingerland-J. de Koning 2-0, H. Brouwer-P. Veen 0-2, W. Nijenhuis-C. de Koning 0-2, W. Blom-J. de Zwart 1-1, J. de Vink-L. de Koning 0-2, D. v. Duyvenboden-A. Le lieveld 1-1, W. v. d. Reyden-H. Simons jr. 2-0, W. F. Olivier-Th. Lexmond 1-1, C. Hakenmulder-IJ. v. d. Kraan 0-2, J. Wijsman-H. Eimons sr. 0-2, P. Zee- gers-W. v. d. Kraan 1-1, H. Tegelaar- C. Juffermans 0-2, W. Schelvis-L. Bre mer 2-0, H. Vogel-L. Nouwland 0-2, J. Velde-J. Gerritsen 2-0; totaal 12-18. bestuur van de Stichting R.K Scholen om beschikbaarstelling van gelden voor de aanschaffing van nieu we leer- en hulpmiddelen voor het godsdienstonderwijs op zijn scholen; de aanschaffing van leer- en hulp middelen ten behoeve van het ver- keersonderwijs op de openbare lagere scholen, alsmede preadvies op de ver zoeken van de diverse schoolvereni gingen om medewerking terzake; het beschikbaar stellen van gelden voor de aanschaffing van meubilair ten behoeve van de Plesman-school voor ulo; aanvullend krediet voor de stich ting van de openbare school voor ulo aan de Eduard van Beinumstraat: de aanschaffing van meubilair en leer middelen ten behoeve van de open bare school voor g.l.o. Joh. Wagenaar- laan 14; voorstel inzake het stichten van een gemeentelijke school voor. dienst te Amsterdam, ingevolge raads besluit van 3 september 1951; veror dening. houdende regelen omtrent de toepasing van de Woonruimtewet 1947 (Woonruimteverordening 1967); ver ordening, regelende de heffing en in vordering van een belasting wegens het verstrekken van sterke drank, als bedoeld in artikel 24 van de Drank en Horecabelasting); het aanbrengen van verkeerslichten met drukknop bediening bij de voetgangersoversteek plaats op de Breestraat in het ver lengde van de Maarsmansteeg; aan schaffen en de plaatsing van verkeers borden in verband met de nieuwe verkeerswetgeving; toetreding van de gemeente Hillegom tot de gemeen schappelijke regeling Regionaal Woon wagenkamp. De films in de week van 14 t.e„ sept. zijn door de katholiek film centrale A als volgt gekeurd: Camera: Onibaba <str. volwassenen). Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. I.ldo: Rauwe nacht in Jericho Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. I.uxor: Het intieme leven van een strip-danseres (str. volwassenen 18 J.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. studio: Blow up (str. volwassenen). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trinnon: Je leeft maar twee keer (14 Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: West Side Story (14 jaar). Dagelijks: 14.00 en 20.00 uur. .Zondag: 14.00, 17.00 en 20.00 uur. PUNT REDDERS TE RIJNSBURG GEHULDIGD Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. ZONDAG 17 SEPTEMBER Marktberichten BARNEVELD 14 sept. Eieren Aan voer 924.420 stuks. Stemming redelijk Eieren van 42/59 gr. 7,59-9,35, 52/58 gr. 11.45-13,62, 62/66 14,11-14,47, 66/72 14,61- 16,11. LEIDEN, 15 sept. Vee Aanvoer: stieren 6. melkkoeien 60, vette koeien 270, vare koeien 30, graskalveren 1. vette kalveren 70, nuchtere kalveren 90, fokschapen 80. vette lammeren 2355, drachtige zeugen 41, schrammen 36, biggen 717, geiten 26. totaal 3783. Prijzen: slachtstieren 4.00-4.25-4.55, melkkoeien 925-1225-1525, vette koeien 3.35-4.00-4.45. vare koeien 550-925- 1375, vette kalveren 3.00-3.55-3.90, vet te schapen 90-110-120. fokschapen 120- 130-150. vette lammeren 115-135-160, drachtige zeugen 375-400-450, schram- t men 90-110-115, biggen 60-65-74. gei ten 15-30-50, Handel: slachtstieren goed, melkkoeien williger, vette koei- en redelijk, vare koeien kalm, vette kalveren vlot, vette schapen tamelijk rustig, fokschapen redelijk, vette lam meren matig, zeugen stil tot stug, schrammen idem, geiten rustig. Kaas Aanvoer 2 partijen Goudse jen 3 partijen Leidse. Prijzen (in per I kgle kw. Goudse tot 4.87, le kw. 'Leidse tot 4.25. Handel: goed. Het redden van drenkelingen behoort tot de plicht van iedereen, maar hoe vaak gebeurt het niet dat men te laat handelt? Dit was zeker niet het geval met de heer P. Ravensbergen uit Rijnsburg die op 6 april van dit jaar de vierjarige Edwin Brouwer nabij het Veluwe- plein in Den Haag^Ut het watgr ha^ld^, HlLpaste dilttfc kunstmatige adem- H haling toé, die overgenomen Werd door agent Brikeboer. Na enige tijd Sim 2224; Witte Sim 2428; Crowly Verder herstel van arena noodzakelijk ('MEK KARAKTER B. en w. vragen cle Leidse raai reeds beschikbaar gestelde kredlei 215.000 gulden voor de restauratie vi de arena van De Burcht te verhogi met 425.000 gulden. Tijdens de uitvoering der restauratie bleek reeds spoedig, dat niet kon wor den volstaan met het herstellen van het metselwerk boven de grond: ook de fun dering, welke op vescheidene plaatsen overhelde en naar buiten was overbouwd. moest gedeeltelijk vernieuwd worden. Voorts verkeerde de fundering van de hoofdingang in een slechte staat. Der halve moest de met natuursteen bekle de poort geheel worden gesloopt en op nieuw worden opgemetseld. Tijdens het afbreken van deze hoofdpoort, met aan sluitende bogen van de omloop, kwam aan het licht, dat oorspronkelijk ter plaatse een woontoren heeft gestaan. Na overleg met de Rijkscommissie en de Rijksdienst voor Monumentenzorg om trent de wijze van voortzetting der res tauratie is daarom besloten de hoofd ingang te herstellen als één zijde van de woontoren, terwijl aan de andere drie Kilden de fundering voorlopig tot maai veldhoogte is opgetrokken. Bij nader on derzoek kwam tevens vast te staan, dat de stenen trap naar de omloop niet tot het originele bouwwerk behoort en in latere tijden is aangebouwd. In de bui- Het totale bedrag, waarover ter vol tooiing van de restauratie met de boven omschreven voorzieningen nog zal moe ten worden beschikt, wordt geraamd op 417.000,Vermeerderd met eerder ge- 1 het j noemd bedrag van 35.000,zal de voltooiing derhalve 452.000.vergen. In deze kosten hebben b. en w. inmiddels aanvullende rijks- en provinciale bijdra gen gevraagd. Hoewel het voor deze ver dere restauratie nog nodige bedrag hoog is, achten b. en w. de uitgave, gezien het unieke karakter van de Burcht verant woord. Het college merkt verde op, dat de aan Willem van der Helm toegeschreven en met beeldhouwwerk van Rombout Verhulst voorziene 17e eeuwse toegangs poort tot het complex aan de Nieuw- straat, hoek Burgsteeg, eveneens in slechte toestand verkeert en aan één zij de ernstig is verzwakt. Een restauratie betekent dat de poort zal moeten worden afgebroken en Jos van de omringende be bouwing opgetrokken. De kosten daar van worden globaal begroot op 72.000, Te zijner tijd zullen b. en w. de raad ter zake een nader voorstel doen. Nieuwe verkeers borden in Leiden: twee ton Volgens een globale raming zal met icnrmiur werd bii herstelwerkzaamheden de aanschaf en plaatsing van nieuwe de oude en voorheen vermoedelilk enise v erkeersborden voor Leiden een uit- toeenne tnt de Burcht ontdekt. Deze in- gaVe zijn gemoeid van ongeveer 200 enne is derhalve, eveneens in overlee duizend gulden. Het zwaartepunt hier- met Monumentenzorg hersteld, terwijl bij zal vallen op de jaren 1967 en '08, de bestaande achteringang is dichtge- wanneer de stop- en parkeerverbods- metseld. Aan de hierboven genoemde borden aan de nieuwe voorschriften meerwerken is een bedrag van rond ƒ80.000.— besteed. Mede als gevolg van de sedert de opstelling der kostenbegro- ting ongetreden stilging van lonen en materiaalkosten is het door de raad be schikbaar gestelde bedrag op dit ogen blik met rond f 35.000.overschreden, waarbij echter in aanmerking moet den genomen, dat het moeten worden aangepast. nnnnnrrj ws-NtVEAt elük In zul de Om de Burcht zo\ arena op zijn middeleeuws niveau kunnen worden teruggebracht. Uit pracdacht overwegingen zal daarbij onder de bogen en langs de stennmuren een straatje van oude klinkers worden gemaakt, waar langs regenwater vin een goot met rio lering kan worden afgevoerd, terwijl vooi bezoekers een schoon en gemakkelijk loopvlak wordt verkregen. Hel ligt in de bedoeling voor b. en w. voor de vervanging van de overige borden een zodanig schema aan te houden, dat in 1967 en 1968 de belang rijke hoofdwegen aan de beurt ko- i men, in 1968 en 1969 de overige we rk nog niet ge- Ken binnen de singels en in 1969 en l 1970 de overige wegen buiten de sin- I gels. Wat de beschikbaarstelling van het nodige extra krediet betreft, willen b. en w. op dit moment volstaan met het programma voor de jaren 1967 en '68. De kosten hiervan worden globaal be groot op f 150.000, Burgerlijke Stand Geboren: Marco, z.v. N. Hockx en M. Ilartevelt; Onno Sander, z.v. J. C. Bak en De fundering van de arena blijft hier- H Terpstra; Johannes, z.v. J. van Dui- bij aan de binnenzijde vr(j van hemel- venbode en M. Pluimgraaff: Jan, z.v. J. water, hetgeen het behoud van het geheel P- Berkheij en G. Koekebakker; Stepha- ten goede komt. De verlaging van het nus Jacobus Bernardus, z.v. J. B. van binnenterrein maakt een wijziging van Schoonderwoerd den Bezemer en J. A. C. de bovenbouw van de waterput van de Zuidhoek; Johnnen Robert, z.v. B. H. Burcht noodzakelijk Deze werkzaamhe- de Vries en A. Schneider; Adrianus Cor- den kunnen worden gecombineerd met nells, z.v. Z. Verhard en H. H. J. Ver- plaatselijk herstel van de put. Geduren de de uitvoering van de restauratiewerk zaamheden is ook een onderzoek Inge steld naar de staat, waarin het muur werk en het ijzeren toegangshek aan tie voet van de burchtheuvel zich bevindt. Ook hier bleek, dat herstel dringend noodzakelijk ia. Tevens moeten nog voor zieningen worden getroffen aan de trap op de heuvel en de toegangspaden. hoog; Katja Joyce, d.v. C. W. netiën en N. H. M. van Zijp; Joseph Cle mens Martinus Maria, z.v. A. L. Duijn- hoven en A. C. Beijersbergen. Gehuwd: W. Kramer en A. M. Keijser. Overleden: J. van Klaveren, 76 Jaar, echtgenote van J. van Leeuwen; A. Gin- 84 Jaar, wed. van I. van Nieuwen- hoven; J. Slappende!, 83 jaar, man; A. J. de Kort, 65 Jaar, man. meuwe seizoen Open strijd in Leids Damdistrict De belangstelling van de dammers in het Leidse district gaat in het ko mende seizoen voornamelijk uit naar de verrichtingen in beide hoofdgroe pen. Na een besluit van de jaarver gadering werden de beide klassen, zo wel hoofdklasse als le klasse, gesplitst in een A- en B-groep. Zullen de man nen uit Katwijk a'd Rijn zich ook dit jaar weer de sterksten tonen? Zij die nen in elk geval wel rekening te hou den met felle tegenstand, want RDC, ADC en BGB zullen zeker niet over zich heen laten lopen. In de andere groep hebben DCL en LDV 2 al laten doorschemeren, ook iets voor de bovenste plaats te voe len. Doch ook HDC en WDG kunnen een rol van betekenis gaan spelen. In de le klasse zal het gedegradeer de „Kijk Uit" zeker weer trachten 't verloren terrein weer te heroveren. Zij hebben de plaats ingenomen van LDV 2. Of dat zal lukken is natuurlijk een open vraag. Voorts kwamen er prettige gelui den uit Hazerswoude en Wassenaar Door zich met de jeugd te bemoeien en hun damles te geven, kunnen zij dit seizoen met 3 tientallen aan de competitie meedoen. Hoofdklasse, groep A: 21 sept.: OGB-ADC. LDV 3-RDC; 22 sept SS- KDC. Hoofdklasse, groep B: 19 sept.: DCL- LDV 2, SDV-HDC; 22 sept WDG- DVN. le Klasse, groep A: 22 sept.: HDC 2- WDG 3. Lisse 1-LDC 2. e Klasse, groep B: 18 sept.: KDC 2- L 2; 21 sept LDC 1-WDG 2. Kijk ^il 1-SS 2. VOORSCHOTEN Geboren: Margit Esmeralda d.v. E. C. Klein Nagelvoort en J. J v. Zwet; Rutger Paul z.v. Th. R. Spreij en P. J. Dekker; Johannes Wilhelmus Nico z.v W. J. G. Spiegeler en G. C. v.d. Hulst; Cornelia Elisabeth Christina Maria d. v. C. J. v. Heiteren en C A M. Raaij- makers; Christina Adriana Maria z.v. R. den Otter en J. Vonk; Wilhelmina Karoline Alberine d.v. 11. D. M. v.d. Valk en H. G. Duijzers; Andreas Chris- tiaan Hubertus Jacobus z.v. A. C. H. J. Jeursen en A. A. v. d. Meer. Ondertrouwd: C. M. Arnoldus 24 j„ te Leiden, en J. E. H. C. Karremans; C. P. v. Elk 20 j., te Wassenaar, en M. A. E. Meijer 20 jG. Verboon 52 j. en I. J. Bos 47 j.W. Kramers 26 j. en J. Rotman 19 j Gehuwd: B. P. M. Broekhof 23 j.. te Noordwijkerhout. en J. A. M. Kriek 20 jaar; P. J. Marnecken 24 j., te Mon ster, en Tl A. Kerkman 23 j F. Meijer 27 j., te Veldhoven, en E I Bisschop 26 j.; E. P. Elink Schuurman, te Lei den. en J. L. E. A. Gastelaars 25 j. Overleden: Heintje v. Zwol w.v. J. v. Damme 81j.j Geertje Stuur w.v. A. Lentz 83 j. keerden de levensgeesten terug. De Maatschappij tot redden van drénfctMingen vèïïèent onderscheidingen aan degene die zich inzet tot het redden. De bronzen medaille werd tezamen met de oorkonde namens de Maat schappij door burgemeester B. M. Koomans van Rijnsburg aan de heer P. Ravensbergen overhandigd. In zijn toespraak zei de burgemeester onder meer dat hij het op prijs stelde de goede dingen ook eens openbaar te maken. Tevens bood de burgervader namens de gemeente nog een boekenbon aan. Voor de aanwezigen werd er koffie geschonken en voor Edwin, die samen met vader en moeder aanwezig was. een glas limonade die hij glunderend op dronk. Op de foto: links burgemeester B. H. Koomans, tegenover hem v.l.n.r.: hoofdagent Beltman, agent Brakeboer en de heer P. Ravensbergen. In het midden de geredde Edwin Brouwer. 18—23; Carry Sim 25—33; G. J. Sim 20—25; Dusty 2531; Arthur 18 —25; Espérance -25—35; Farah Dibah 20—25. Anthurium 150230; Gerbera 1539: Gladiolen 1827. Chrysanten: Alex Bedser 3040; Gazelle 3035; Bornholm 3540; Migoli 2025. alles - per stuk. Chrysanten: Indianapolis 180 230; Tokio 200250; Lvona 140 160: Grace 100—130; Juweeltje 85— 100; Lilian Hoek 60—85: Koens Elite 85—125; Davine 85—125; Delightfull I 85100; Pinoccio 90110; Irissen 165 —255; Freesia's: White Swan 250 B 355; Golden Yellow 6085, alles per 1 bos. Dahlia's 500850; Ornithogalum 2 200300 per 100. Asters 4570 per bos. AANGRENZEND SPORTTERREIN Voorschoten stelde gistermiddag met veel vreugde het vierde gymnastiek lokaal in gebruik. Hoewel er thans nog een tekort is van drie zalen, steekt Voorschoten toch reeds gunstig af bij vele gemeenten in Nederland. De nieu we gymnastiekzaal is gelegen in „Ade- geest" aan de Richard Wagnerlaan en is in seriebouw tot stand gekomen. Het initiatief voor de seriebouw van gymnastieklokalen is uitgegaan van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Het plan is ontwikkeld in samenwerking met de Heidemaat schappij, het Ministerie van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening en het Ministerie van Onderwijs. Het doel van het opstellen van een derge- .ruime toestellenberging, terwijl daar- 10k P,:m was het leveren van een bij-1 naast een buitenberging in het gebouw drage tot het inlopen van het bestaan-1 geprojecteerd is, met een uitgang naar de tekort aan gymnastieklokalen in buiten. Aan de linker- en rechterzijde de hoofdingang bevinden zich de Nederland. De serie, waarvan Voorschoten thans één heeft, omvat in totaal 18 lokalen, verdeeld over de volgende gemeenten: Dordrecht. Alphen ad. R„ Hazerswoude. Leiderdorp, Waddinx- veen, Gouda. Krimpen a. d. IJssel, Reeuwijk, Delft, Leidschendam, Zoe- termeer en Voorschoten. Het gymnastieklokaal voldoet aan de eisen die voorkomen in het Bouw besluit Lager Onderwijs en door se riebouw is kostenbesparend gewerkt. INTERIEUR De zaal heeft een afmeting van 20 x 10 meter met een vrije speelhoogte van 5',4 meter. De vloer bestaat uit kurk- linoleum. Naast de zaal is een vrij kleedlokalen met daartussi gelegenheid. Nieuw in deze ruimte zijn de doorloop-douches. Naast de zaal is een sportterrein voor de schoolspor ten aangelegd. De kosten inclusief de grond bedragen in totaal f430.000,—. Deze zaal is reeds nu 60 uur per week ingebruik. Voor het lager onderwijs 18 uur, voor u.l.o. 20 uur en 22 uur voor avondgebruik door de sportver enigingen. Na de officiële opening door wet houder W. J. Iestra in aanwezigheid van het gehele gemeentebestuur, de inspecteurs van het lager onderwijs en afvaardigingen van het verenigings leven, gaven kinderen o.l.v. mejuf frouw H. C. M. v.d. Peet een sport - demonstratie.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4