DUO HOBBEL EN BROBBEL SLIJPT GUILLOTINE IN ZWARTEWAAL Oppositie eist hoofden van 2 wethouders P.v.cLA. lonkt naar chr.-radicalen r Ex-vrouw twee maal naar het leven gestaan Paus Paulus benoemt 25 leden voor de bisschoppensynode TEGENBETOGINGEN BLANKE JONGEREN Pater Groppi geeft niet op Conjunctuur over het dieptepunt Bierglas en mes wapens bij vechtpartij Parijs: bezoek aan Polen niet mislukt Jeugdwerk in studie WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 (Van een onzer verslaggevers) ZWARTEWAAL Hobbel en Brobbel, twee namen die uitgevonden schijnen te zijn voor de helden uit een kinder sprookje. De realiteit is echter altijd wreder. Daar weten ze in Zwartewaal over mee te praten. Hobbel en Brobbel zijn hier de levende hoofdpersonen in een po litieke dorpsrel, die het vriendelijke dijk- dorp aan de Brielse Maas aan de rand van de afgrond der onbestuurbaarheid heeft gebracht. Nu zijn het in Zwartewaal ook weer niet van die politieke diepgra- vers, dat ze om dit laatste slapeloze nachten krijgen dat laten ze over aan burgemeester J. G. Bosch. De mondigen onder de bijna 750 inwoners interesseert alleen de kale rel. Er moet heel wat gebeuren willen ze morgenavond verstek laten gaan bij de apotheose, die opgevoerd zal worden op het raadhuis. Er was een probleem: 'n echt stadhuis kunnen ze zich in Zwar tewaal niet veroorloven, daarom zetelt de gemeente in een gewoon huis. De raadszaal is daardoor niet veel meer en knusse woonkamer. En aange zien de architect nooit zo'n kinderrijk gezin heeft voorzien, moest voor deze speciale gelegenheid dus een andere op lossing worden gezocht. In Zwartewaal weten ze daar wel raad op. Heel de pu blieke tribune naar de buurman. Nie mand heeft tegen dit besluit van B. en' bezwaar gemaakt. Het is het dorps café. Voor rekening van de gemeente :n geluidsinstallatie worden aange legd. De eigenlijke publieke tribune in de raadszaal een paar tafels met stoelen blijft gereserveerd voor de pers. Misschien dat er nu toch nog be varen komen. Zoals ten tijde van het schrikbewind zullen ook nu dus velen getuige kunnen van de werking van de guillotine, Zwartewaal vlijmscherp geslepen door het duo Hobbel-Brobbel, ditmaal gestalte gekregen in een wat minder bloederige vorm: een motie van wan trouwen tegen de twee wethouders, on dertekend door vier van de zeven raads leden. De hoofden die gaan rollen zijn an de wethouders J. van der Wel Kuut. Aan tegenstribbelen valt niet te denken, want de oppositie heeft Burgemeester Bosch (met ambtsketenin gesprek met de grote oppositieleider J. Hobbel. Links zittend wethouder Van der Wel, wiens hoofd morgenavond moet vallen. de Gemeentewet aan zijn kant. Slechts één troost voor de slachtoffers: de nieu we gemeentewet van minister Beernink maakt het gemeenteraadsleden minder gemakkelijk zich van hun wethouders te ontdoen. Zij zullen zwaarder geschut in stelling moeten brengen. Rancuneus ge konkel valt dan onder de losse flodders. Als men insiders moet geloven de direct bij de rel betrokkenen geven niet thuis of zwijgen als het graf tegen over buitenstaanders ligt het begin van de lont die uiteindelijk het kruitvat deed exploderen, bij de jongste gemeen teraadverkiezingen en wethoudersbenoe mingen. De 71-jarige gepensioneerde commissionair in aardappelen Hannes Hobbel, zag zich vanwege zijn leeftijd (Vervolg van de voorpagina In het nieuwe staatsrechtelijk bestel is de regering namelijk inzet van de ver kiezingen. Gebroken moet volgens de studiecommissie ook worden met de op vatting, dat het ministerschap onver enigbaar is met het lidmaatschap van de Tweede Kamer. Regel moet zijn, dat de minister voortkomt uit het parlement en dat hij zijn zetel in het parlement behoudt, wanneer hy tot minister ge kozen wordt. Het is volgens de studiecommissie ver der absoluut noodzakelijk, dat de be leidsvorming in grote openheid en door zichtigheid tot stand komt. Dit geldt ook voor de inzage van overheidsstukken, de Invloed op het buitenlands beleid en vooral voor omvorming van het parle mentair systeem. De tegenwoordige Eerste en Tweede Kamer moeten ver anderd worden in een rechtstreeks ge kozen Staten-Generaal van in totaal 225 leden (het systeem-Burger). De totale Staten-Generaal (225 leden) houdt zich dan bezig met de meeste beleidszaken en de dagelijkse praktische politiek. De normale wetsontwerpen moeten echter behandeld worden door twee instanties: een Kamer van 150 leden en een Kamer i'an 75 leden. De tegenwoordige Eerste Kamer moet in dit stelsel verdwijnen. In beginsel blijft het meerpartijen- systeem in deze socialistische vernieu wingsnota gehandhaafd. „Dit is zeker op korte termijn in onze politieke ver houdingen verre te prefereren boven een kunstmatige opdeling in twee grote partijen. Voor zover valt na te gaan is het politieke leven in ons land daar voorals nog niet aan toe", aldus het rapport, dat een samensmelting van partijen op den duur echter niet voor onmogelijk houdt. Zolang dit laatste niet ver wezenlijkt is kan iedere party van de ene verkiezing op de andere van concentratie verwisselen. Turkije tegen Grieks Cyprus ISTANBOEL (Reuter) De Turkse premier, Soeleyman Demirel, heeft met klem gezegd dat Turkije zich niet kan verenigen met aansluiting van Cyprus bij Griekenland (Enosis) als oplossing van het vraagstuk-Cyprus. Niettemin, al dus de Turkse premier op een perscon- ferenUe, was Griekenlands enige denk beeld voor vrede op Cyprus Enosis. Dit was er de oorzaak van dat men op de topbijeenkomst tussen Turkije en Grie kenland van vorige week geen enkele werkelijke overeenkomst had kunnen be reiken. ■H Het gemeentehuis van Zwartewaal (tweede pand van links) is maar een gewoon huis. Veel publiek kan er daarom bij de raadsvergadering- van-het-jaar van morgenavond niet aanwezig zijn. Daarom verhuist de publieke tribune" naar de buurman, het dorpscafé, waar een geluids installatie ervoor zal zorgen, dat de dorpelingen niets zal ontgaan van de apotheose van de dorpsréi. Voorzitter chr. aannemers Bij woningbouw hogere kwaliteit noodzakelijk (Van onze verslaggevers) VLISSINGEN „Bestrijding van de werkloosheid door het uitgeven van meer woningwetwoningen kan mis schien op korte termijn enige soelaas bieden, maar op lange termijn maakt het de kwaal alleen maar erger. Dat is het paard achter de wagen spannen". Dat zei de voorzitter van de Ned. Chr. aannemers- en bouwvakpatroonsbond de heer D. Versloot, vanmorgen bij het begin van de algemene vergadering van zijn bond in Vllssingen. Bij de woningbouw zal veel meer de nadruk moeten vallen op de kwaliteit aldus de heer Versloot. Bij tienduizen den na de oorlog gebouwde woningen wreekt zich nu al dat meer op kwanti teit 'en prijs is gelet dan op de kwaliteit. Had men een ander beleid gevoerd, dan zouden veel onderhoudskosten bespaard zijn. De belangrijkste stimulans zal moeten uitgaan van een gezond huur beleid. Wat dit betreft zijn de laatste tijd stappen in de goede richting gedaan. Maatregelen zijn nodig om de werkgelegenheid te stimuleren. De fi nanciële mogelijkheden van de overheid zijn natuurlijk beperkt. Maar de rege ring zal zo nodig niet moeten schromen andere financiële bronnen aan te boren. De heer Versloot dacht hierbij voc wegenaanleg aan het systeem van len. Men moet niet te gauw roepen dat daarmee de klok eeuwen wordt terugge zet. Het modernste land ter wereld, Amerika, heeft dank zij het tollenetel- sel het wegenvraagatuk kunnen oplos- De grote omvang van de jeugdwerk loosheid wordt volgens de heer Versloot in belangrijke mate veroorzaakt door de verhoudingsgewijs hoge jeugdlonen. Beide partijen werkgevers en werkne mers, hebben hier schuld aan. In tijd van schaarste aan arbeidskrachten zijn beide partijen bereid geweest de aantrekkingskracht van het bouwbedrijf op de jeugd te versterken door relatief zeer hoge jeugdlonen. „Als we straks opnieuw over de vernieuwing var CAO gaan spreken, zal het werkelijke belang op lange termijn van het bouw bedrijf en van de jonge mensen zwaar der moeten wegen dan schijnbare suc cessen op korte termijn, aldus de heer Versloot. niet meer op een verkiesbare plaats ge steld. Hij was 20 jaar wethouder geweest Zijn partij, de PvdA, moest daarvoor boeten. Er werd een lid van de leden lijst geschrapt. De P.v.d.A. moest nog een Zwartewaaler schrappen, het raads lid J. Stolk. Hij weigerde de verplichte f 10 contributie aan de Dr. Wiarda Beck- manstichting te voldoen. Stolk richtte een eigen partij op en kwam met drie zetels in de raad, in zijn kielzog Hannes Hobbel meevoerend. De P.v.d.A. mocht hem dan te oud hebben gevonden, Stolk herstelde het eergevoel van de oude rot. Dat kreeg overigens kort daarop weer een forse deuk, toen Hobbel ont dekte, dat ook Stolk op een wethouders zetel aasde. Met een „ik niet, dan jij ook niet" boorde Hobbel de illussies van Stolk in de grond en steunde hij groot moedig de nieuweling Kuut voor een wet houderszetel. Eenmaal benoemd, wei gerde de heer Kuut echter aan het hand je van voogd Hobbel te lopen. En dat nam de oude niet. In Zwartewaal bete kent dat dan, dat je politiek doodvonnis is getekend. Met zijn Jarenlange ervaring als dorpspoliticus wist de bejaarde Hobbel precies hoe je dat varkentje moet was sen. Partijgenoot Van Heyzen stond ach ter hem. De aspiraties van Stolk kende hij maar al te goed en van mederaads lid M. Brobbel, die het ondanks zijn 30- jarig raadslidmaatschap nog nooit tot wethouder had kunnen brengen, voelde hij aan dat die man ook wel eens de kroon op zijn werk wilde zetten. De op- posiite was compleet. Zij had, vier man sterk, ln de Zwartewaalse raad de macht in handen. Enkele weken geleden volgde de oorlogsverklaring. Inzet: de beide wethouderszetels. De heren Van der Wel en Kuut zouden moeten plaatsmaken voor de heren Stolk en Brobbel. Eerste aanvalsplan van de oppositie: alle voorstellen van B. en W. afstem men. De Zwartewalers ontdekten in eens uit de sensationeel opgemaakte ver slagen in hun wijk- en advertentieblaad jes dat zij nog zoiets als een gemeente raad hadden. De bevolking smulde er van. Dat zij in een onbestuurbaar gewor den gemeente woonden, deerde hen niet. De oppositie werd steeds driester en presteerde het zelfs in haar blinde oorlogszucht een voorstel tot de bouw van 24 woningen onder de tafel te ve gen. Dat ging echter net even te ver naar de zin van de woningzoekenden. Het parool „ruiten ingooien", dat 's avonds in het dorp de ronde deed, was voor de oppositie voldoende om een ex- tra-vergadering aan te vragen om de misser weer goed te maken. Het spelletje van het afstemmen moe, heeft de oppositie thans het laat ste geschut ln stelling gebracht: als de wethouders zelf niet gaan, dan ontslaan we ze. Dat gebeurt dan morgenavond. De motieven zijn even lachwekkend als de rel zelf. Wethouder Kuut wordt onder meer verweten, te kort te schieten in Prof. Lebidinski overleden MOSKOU (AFP) De Russische geo fysicus professor Alexander Lebidinski is op 8 september overleden, zo meldt het Russische regeringsorgaan Izvestia. Prof. Lebedlnski, die 55 jaar oud is ge worden had een groot aandeel in de tot standkoming van de eerste Russische on derzoekingen op het maanoppervlak, uit gevoerd door de Loena 9, 10, 11, 12 en 13. India is ongeveer 10 miljoen ton ach tergebleven op zijn graanproduktie, de hoeveelheid die volgens deskundigen elk jaar opgegeten wordt door de ratten. De rattenbevolking van het land wordt geschat op 2,4 miljard, ongeveer 5 op elke Indiër. Burgemeester op vulkaan zijn leiding en toezicht op -de dienst van gemeentewerken. Zo op het eerste ge zicht een belangwekkende zaak. In de praktijk betekent het, dat hij te kort schiet in zijn leiding aan twee mensen. Oppositieleider Hobbel heeft over dit falen eens opgemerkt „Er groeit gras in de dakgoot van een onbewoonbaar verklaarde woning. De ramen zijn zelfs beschimmeld". Ga daar maar eens te gen aan staan. Wethouder Van der Wel wordt onder meer verweten, dat hij wer ken heeft uitgevoerd zonder toestem ming van de raad. Hij heeft eens een stukje sloot ter lengte van 10 meter la ten dempen. Zo te zien, komt minister Beernink wel wat laat met zijn nieuwe gemeentewet. Burgemeester Bosch zit er maar mee. Hij zit in Zwartewaal ook op een vul kaan. Hij herinnert zich maar al te goed twee uitspraken. Van Hobbel: „Ik heb drie burgemeesters meegemaakt maar deze is me tegengevallen. Die man denkt dat hij alles weet. Hij zal nooit eens een praatje met je maken. Hij deugt niet voor ons dorp". En die uitspraak van Brobbel: „Ik heb niet ge zegd dat de burgemeester weg moet. We zullen alleen alle voorstellen van B. en W. blijven afstemmen zolang hij er nog is". Hoe dat dan moet als hij na morgenavond zelf deel uitmaakt van dat college van B. en W! Een troost voor burgemeester Bosch: hij kan alleen ontslagen worden door de Kroon. Daar kan zelfs het duo Hob bel-Brobbel niets tegen doen. Schietpartij bij Suezkanaal CAIRO (AP) Volgens Egyptische mededelingen heeft Egyptische artille rie gisteren vijf Israëlische tanks bui ten gevecht gesteld en een munltieop- slagplaats in de lucht doen vliegen aan de oostelijke zijde van het Suezkanaal, als represaille tegen schending van het bestand door Israël. In het communiqué werd eraan toe gevoegd dat zeven Egyptische burgers werden gewond toen enige huizen in El Kantara door Israëlisch vuur getrof fen werden. In een militair communiqué wordt ge zegd, dat twee Israëlische Mirages het luchtruim van Al Kantara schonden. In de Avenue Foch, die uitkomt op de Place de l'Etoile, wordt momenteel hard gewerkt aan de bouw van een parkeergarage, die uit drie verdiepingen zal kunnen bestaan. Het geheel is gefinancierd uit particuliere middelen. UTRECHT (ANP) Een gevange nisstraf van een jaar en ses maanden met aftrek van voorarrest en een voor waardelijke terbeschikkingstelling van de regering eiste de officier van justitie bij de Utrechtse rechtbank tegen de 52- jarlge Utrechter H. de J. omdat hij tweemaal had geprobeerd zijn vrouw van het leven te beroven. In februari van dit jaar had hij zijn vrouw van wie hij op dat moment sinds enkele maanden gescheiden leefde bin nen één week tweemaal naar het leven gestaan. Belde'malen was de vrouw er vrijwel ongedeerd afgekomen. De eerste keer had De J. zijn echtgenote voor haar woning bij de keel gegrepen onder het uitroepen van de mededeling „Ik maak je kapot". Een Marokkaanse kost ganger van de vrouw kwam net op tijd tussenbeiden. De vrouw kwam er met wat blauwe plekken af. Zij deed geen aangifte. Een paar dagen later deed zij dat wel. De vrouw was toen door De J. met een mes ln haar linkerborst gesto ken. Dat haar hart niet was getroffen, had zij te danken aan het feit dat zij in haar b.h. een beursje met geldstukken droeg. Het lemmet was op de munten afgeschampt. Het meisje aan het meer wordt regelmatig door een jongeman bezocht. Hij zoekt dan een gemakkelijk plaatsje en tokkelt voor haar zijn veelbelovende liedjes. Maar ze vinden bij haar geen weerklank. Ze blijft onbewogen ander zijn muzikale Vijf onderwerpen binnen een maand (Van onze correspondent) ROME Paus Paulus heeft 25 van de 197 leden benoemd van de bisschop pensynode, die op 29 september ln Rome bUeenkomt. Eerder had de Paus al de drie voorzitter» kardinaal VUlon, mgr. Conway en kardinaal Felicl aan gewezen. Secretaris van de synode wordt mgr. L. Rubln. Tot de door de Paus benoemde loden behoren de kardinalen Traglia, Jaeger (van Paderborn), Roy (van Quebec), Ga ronne, Carpino, Samore, Dell'Aqua, Re- nard, Brennan, Browne en Felici. 135 leden van de synode zijn afgevaardigd door 95 nationale bisschoppenconferen ties, waaronder kardinaal Alfrink, als enige Nederlandse deelnemer; voorts zijn tien leden gekozen uit de generale oversten, terwijl ook de dertien hoofden van oosterse Kerken en de 13 prefecten van de Romeinse congregaties deel uit maken van de synode. Binen een maand hoopt men de vyf onderwerpen van de synode te hebben afgehandeld: 1. bestudering van de rapporten van de diverse bisschoppenconferenties over de gevaren die het geloof be dreigen; 2. hervorming van het kerkeiyk recht; 3. vorming van de priesters; 4. het gemengde huwelijk; 5. liturgiehervorming. De geboortenregeling staat dus niet op de agenda, zoals ook al was aange kondigd. Overigens meent men in Rome dat sommige bisschoppen de kwestie toch te berde zullen brengen. De synode, die evenals het Vaticaans concilie, zal werken met commissies, zal niet openbaar zyn. Wel is op aandrang van de pers een perscomltè opgericht, waarvan drie leden van de synode deel zullen uitmaken. Ook zullen geregeld persconferenties worden gehouden over speciale onderwerpen, die op de synode aan de orde komen. Er zyn geen waar nemers van andere Kerken uitgenodigd, noch toehoorders. Onrust in Milwaukee MILWAUKEE (AP) Honderden blanke Jongeren trokken gisteravond op uit de zuidelijke wijken van Milwaukee naar de residentie van katholieke aarts naar de residentie van de katholieke aartsbisschop: in de noordeiyke wijken kwamen honderden negers bijeen met het doel de zuidelijke wijken binnen te trekken. De blanke jongeren droegen een lijk kist van karton met zich mee waarop ln grote letters stond geschreven: „God ls blank", en Naar de hel met pater Groppi". Zij wilden een onderhoud met aartsbisschop William E. Cousins. Maandagavond was het ln de blanke zuidelijke wijken van Milwaukee tot ern stige ongeregeldheden gekomen toen groepen negers onder aanvoering van DIRECTIE JAARBEURS (Van een correspondent) UTRECHT De directie van dc Ko ninklijke Nederlandse Jaarbeurs ziet In dc resultaten van de gisteren gesloten najaarsbeurs een bevestiging van het reeds na de voorjaarsbeura uitgespro ken vermoeden, dat de conjuncturele teruggang over zijn dieptepunt heen ia. Uit de gebruikelijke enquête die onder alle deelnemers werd gehouden bleek, dat 60 procent van hen goede tot uitate- kende resultaten had bereikt. De Jaarbeurs meent hieruit te mogen afleiden, dat de middenstand de laatste maanden een wat conservatief inkoop- beleid heeft gevoerd, om eerst de kat uit de boom te kunnen kijken. Thans heeft men blijkbaar weer ver trouwen ln de toekomst. Ook de vier vakbeurzen, die tegelij kertijd met de najaarsbeurs werden gehouden zijn met goede resultaten af gesloten. Tijdens de najaarsbeurs heeft de di rectie een enquête laten houden, om de door een aantal deelnemers geuite wens tot verkorting van de beurs te wens tot verkorting van de beurs te pel len. De uitslag daarvan, die nog bekend is, zal bepalend zijn voor de of een ver korting al in het komende voorjaar wordt ingevoerd. Staatscommissie gemeentelijke indeling nodig (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. BU de behandeling van de nota ruimtelijke ordening Ln de betrok ken Tweede-Kamercommlstle heeft de beer Van Beek (KVP) gistermiddag ge pleit voor een staatscommissie, die dc gemeentelijke Indeling ln ons land zou moeten bekijken en ook aandacht sou moeten besteden aan de wenselijkheid van bovengemeenteltjke bestuursorganen zoals de RUnmondrnad Ook de heer Nypels (D '66) voelde veel voor zo'n staatscommissie. Maar minister Beernink (Blnn. Zaken) wilde niet verder gaan dan de toezegging deze zaak eens uitvoerig ln de Tweede-Kamercommissie voor Binnenlandse Zaken te laten bekty- ken De bespreking van de financiële aspec ten van de ruimtelijke ordening en de bestuurlijke organisatie bracht overigens weinig nieuwigheden. Met de miljoenen nota vlak voor de deur kon minister Wlt- teveen niet meer doen dan zich hullen in vaagheden. HIJ achtte meerjarenplanning heel zinvol, maar zei dat het uiterst moei lijk was om verder dan twee-drie jaar vooruit te kyken. Wel kon minister Wltte- veen verzekeren dat op de departementen druk wordt gestudeerd om de wenselijk heden op het terrein van de ruimtelijke ordening tegen elkaar af te wegen, waar bij vooral de kwestie van de kosten ernstig wordt bekeken. Maar de financiële conse quenties van de ruimtelijke ordening zijn moeilijk te vatten, aldus de minister. In de „uitermate moeilijke begroting 1968" aal voor de ruimtelijke ordening weinig geld zijn uitgetrokken. pater James E. Groppi er demonstreer den voor gelijke huisvestingsrechten. Binnen vijftien minuten werden de be togers van alle kanten bekogeld met ste nen, flessen en andere projectielen. Het was de zestiende achtereenvol gende avond dat er gedemonstreerd werd. De gouverneur van Wisconsin, Warren P. Knowles, heeft een beroep gedaan op pater Groppi een eind te ma ken aan de protestmarsen, maar deze heeft verklaard dat de marsen zullen doorgaan, zelfs als hun directe doel opheffing van de rassendiscriminatie in het woningbeleid bereikt ls. „Als wij dat bereikt hebben, richten wij ons op andere terreinen", aldus pater Groppi. ARNHEM (ANP) De officier van justitie bij de rechtbank te Arnhem eiste een jaar gevangenisstraf met af trek waarvan drie maanden voorwaar delijk tegen de 30-jarige losarbeider Alex van W. uit Arnhem wegens het toebrengen van zwaar lichamelijk let sel aan de 33-jarige Arnhemse arbeider J. F. van der V. op 28 Juni J.l. in een café in de Arnhemse binnenstad. Met een fors mes had Van W. zijn tegenstander levensgevaarlijke wonden ln de bulk toegebrucht. Dank zij snel chirurgisch Ingrijpen bleef hij ln leven. Inmiddels moest het slachtoffer ook terecht staan, maar hy was niet ver schenen. Hem was ton laste gelegd het toebrengen van ernstige verwondingen aan het gezicht van Van W. met een gebroken bierglas. Deze man stond nu voor zijn rechters met veel littekens in zijn gezicht. Deze handeling met het glas was vooraf gegaan aan de steek partij. Zes maanden gevangenisstraf eiste de officier tegen Van der V. PARIJS (Reuter) President Da Gaulle ls gisteren van sljn staatslebe- soek van een week aan Polen in Parijs teruggekeerd In de overtuiging dat hij geslaagd is ln zijn opzet, bij te dragen tot de ontwikkeling van de ontspanning cn het aankweken van een beter begrip tussen Oost- en West-Europa. De mening van de dagbladen van de niet-communistlsche oppositie, dat het bezoek een diplomatieke mislukking was wordt niet gedeeld door regerlngazegslle- den. Minister van Buitenlandse Zaken Couve de Murville verklaarde over het manifeste verschil van mening over de Duitse kwestie en de Europese veiligheid tussen de Franse president en de Poolse communlatenlelder, Gomoelka, dat het „nooit de bedoeling was geweest de hou ding van de Poolse regering inzake het Duitse vraagstuk in enkele dagen te veranderen'. De Gaulle zelf verklaarde bij zijn ver trek uit Warschau dat zijn bezoek een aucces was en „een nieuwe bladzij zal vormen ln de geschiedenis.van onze bui tenlandse betrekkingen". (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Minister Klompé (C.R.M.) heeft gistermiddag op haar mi nisterie een Interdepartementale com- missie geïnstalleerd, die gaat studeren op vraagstuk: n betreffende het Jeugd werk en daarover voorstellen en ad- vlezen aan de regering zal uitbrengen. De commissie heet officieel de „Stuur groep Jeugdvragen" en staat onder voor zitterschap van dr. G. Hendriks, direc teur-generaal voor de maatschappelijke ontwikkeling op het ministerie van C.R.M. Voorts zitten ln de stuurgroep vertegenwoordigers van niet minder dan negen departementen. De minister merkte op. dat de rege ring zich er terdege van bewust ls, dat vele vraagstukken betreffende „tieners en twens" haar bijzondere aandacht vra gen. zy noemde de emancipatie van de Jeugd en de vrijetijdsbesteding. ZIJ zei voorts dat er by de Jeugd een behoeft» aan meedenken, meeregcren en meebe slissen bestaat.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 5