Recruten zetten eerste aarzelende stappen in de Sleutelstad RUIMTEGEBREK DOET ZICH STEEDS ERNSTIGER GEVOELEN LJA STIMULEERT CREATIVITEIT DOOR AANTAL WINTERCURSUSSEN Veelzijdig programma van „Canite Tuba" voor burgerij DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1967 GECOMBINEERDE BASISOPLEIDING IN DE DOELENKAZERNE Leids Archief deed verslag over 1966 Belangstelling van publiek groeit KONINKL. ZILVER BIJ LEIDS DAGBLAD W. van Oosten 40 jaar in dagbladbedrijf De heer W. van Oosten, chef van het aanneembureau van advertenties bij 't Leidsch Dagblad, is hedenmorgen in het bedrijf gehuldigd vanwege zijn 40-jarig dienstverband bij het L.D. Als kantoorbediende kwam hij 30 sep tember 1927 in dienst. Via de abonne mentenafdeling, waar hij geruime tijd sous-chef was, bereikte hij uiteinde lijk, nu al weer vele jaren geleden, de advertentie-afdeling. Bij de lange en goede staat van dienst van de jubilaris stond heden morgen ook wethouder C. J. Piena namens het stadsbestuur even stil in een toespraak, waarmee hij de ver diensten van de jubilaris en de alge mene waardering daarvoor opsomde en tot uiting bracht. Wethouder Piena kwam niet met'lege handen want tot verrassing van de heer Van Oosten deelde hij mede, dat het H. M. de Koningin had behaagd de zilveren medaille behorende bij de Orde van Oranje Nassau te verlenen. De directeur van het N.V. Leidsch Dagblad, de heer E. A. E. van Dishoeck, sprak van de zorg en de toewijding, die de heer Van Oosten dag in dag uit, 40 jaar achtereen heeft getoond voor het bedrijf en de zaken, waarvoor hij stond. Hij overhandigde een bedrag onder couvert alsmede de gouden me daille van de Maatschappij voor Nij- Lastige passagier hield bus 11 half uur op Een naar schatting 20-jarige jonge man heeft gistermiddag om half zes op de Korevaarstraat de NZH-bus 11, die naar Leiderdorp rijdt, een half uur opgehouden. De jongen kwam met een Engels meisje de bus in en toonde een verfrommelde weekkaart die de chauf feur weigerde. Hierover ontstond een uitgebreide discussie. Ondanks somme ringen van de bestuurder bleef de lastige buspassagier halsstarrig en ging zelfs tien minuten in het Engels met zijn medepassagiere praten, zodat de toestand nog onoverzichtelijker werd. Ook andere buspassagiers mengden zich in de discussie en sommigen be gonnen te schelden. Tenslotte werd de hulp van de politie ingeroepen. De jongen liet zich toen vallen, moest de bus worden uitgesleept en werd naar het bureau overgebracht. LEIDSE AGENDA WOENSDAG 13 SEPTEMBER DONDERDAG 14 SEPTEMBER Restaurant Van der Heijden: 14.30 20.00 uur Modeshow. i het daarbij be- Veertig jaar kapper Herenkapper C. F. Cornellsse uit de Medusaatraat viert op 2 oktober het heuglijke feit, dat zijn zaak veertig Jaar bestaat. Een goede gelegenheid om de balans van de herenharenmode eens op te maken. De kapper zelf en zijn assis tent de heer L. Hakkaart, die al veertig jaar in dienst geweest is In deze zaak, kunnen er waarschijnlijk heel wat over vertellen. Gelegenheid tot feliciteren op de jubeldag van vier tot acht uur 's na middags. verheid en Handel e horend getuigschrift. De heer A. Poortman schonk mens het personeel eveneens een be drag onder couvert. De rij van spre kers werd gesloten door de heer R. H. Vos, voorzitter van de personeels vereniging, die een fruitmand aanbood. Geslaagden van EHBO-examens De afgelopen cursus tot opleiding het Eenheidsdlploma-EHBO, die werd gegeven onder auspiciën van de Eerste Leidse EHBO-Brigade en onder leiding stond van de docenten-doktoren J. Fa- vier en E. S. Wiersma, heeft weer een zeer succesvol verloop gehad. Voor het examen, dat vorige maand werd afgeno men door dokter J. Grobben uit Leid- schendam, slaagden 29 van de in totaal 32 kandidaten. De resultaten van de ove rige drie waren van dien' aard. dat zij binnenkort her-examen mogen doen. Op een speciaal daartoe belegde fees telijk getinte bijeenkomst in de grote zaal van het Geref. Jeugdhuis hebben de do centen gisteravond met een toepasselijk woord de diploma's uitgereikt en werd Leiden dientengevolge weer 29 geoefen de EHBO'ers(sters) rijker. De geslaagden zijn de dames: L. Veef- kind-Favier, J. Turk-Lek, A. Lamme- Gobel, J. de Kler-Sleijser, E. Hofkes-Da- zert, M. Laterveer-Maghielse, D. Zulk- Smit, J. Hermans-Servaas, H. de Groot- Schlamen, C. Stlefelhagen, N. Nales, A. Kroonenburg, en de heren: H. Berndsên, H. van Bovene, E. Braher, J. Bink, A. van der Bosch, C. Claus, F. Groenen, F. van Gils, R. Hulshoff, J. Koster, H. Lan- geveld, J. Sloot, J. Smulders, J. v. d. Steen, J. van Vliet, R. Steur en C. Was sing. Binnenkort start de Eerste Leidse EHBO-Brigade met de wintercursus '67- '68, die wederom zal worden gegeven in de grote zaal van het Geref. Jeugdhuis. Aanmeldingen voor deze cursus kun- ïn geschieden bij mevr. J. C. van Oos tenrijk, Kloksteeg 5, tel. 25956, de heer J. Jansen, Nleuwsteeg 29, tel. 21439 en het secretariaat, Langebrug 33a, Lelden en wel zo mogelijk vóór 22 sept. a.s. Pater J. C. J. Coenen osc benoemd tot conrector te Rotterdam Pater J. C. J. Coenen OSC., thans mo derator en godsdienstleraar aan het St. Agneslyceum te Leiden, is benoemd tot conrector van het St. Clara-ziekenhuis te Rotterdam. Burgerlijke Stand Boot en M. J. v. Oosten; Péter D. z.v. Z. B. Szabó en A. A. v. Wijck; Petra d.v. J. Hoek en E. F. Born: Yvonne d.v. W. v. Weeren en S. Schipper: Reinoudt C. H. z.v. J. R. v. Vloten en J. M. Wareman: Arjan H. z.v. A. Knjjff en J. D. Lamme: Johanna W. d.v. P. Bergman en W. I. M. j Hanna M. d.v. H. L. de Mink en P. v.d. A. M. T. BaiJer; Carmen M. d.v. W. A. J Iterson; Anna M. d.v. W. A. Dlrks en C. M. Schilperoort en C. M. Schiljeroort; Plas. Overleden: N. Bakker 62 jaar w.v. M. Janssen: J. Eichhorn 70 jaar e.v. G. F. j Hüner, G. Devllee 56 jaar man: A. K. F. Mellenbergh 46 jaar man; S. de Vos „GEEN HAREN IN DE MILITAIRE SOEP" Leiden heeft nu naast de groenen ook recruten binnen haar muren. De burgerij is weer gewend aan 't „blote" gezicht van de eerstejaarsstudenten, die toe willen treden tot het Leids den (In 1965 resp: 310 en 2073. Achttien i bij Leiden en omgeving in de belangstel bezoekers kwamen uit het buitenland, n.ling stonden. 1. 3 uit België, 4 uit Duitsland, 2 uit de 1 Nederlandse Antillen, 7 uit de Verenigde Aanwinsten Staten, 1 uit Zweden en 1 uit Zwitser land. De bezoeken betroffen bfj 128 be- Verschillende oude archieven werden zoekers de genealogie. De overige onder- in bruikleen gegeven of afgestaan. Studenten Corps. De binnenstad zal Verschenen is het jaarverslag werpen, die in de belangstelling stonden. Van het Algemeen Rijksarchief in Den echter over tien dagen worden over- over dienstjaar 1966 van de waren van zeer verschillende aard en Haag werden zes stukken ontvangen, speld met dienstplichtigen, wier haar gemeentelijke archiefdienst van 1' f"c,l"ede?1* is gemilimeterd. Vanmorgen vroeg kwanten de eerste jongens uit allerlei streken van ons land op het station van de Sleutelstad aan. Op het Sta tionsplein werden zij opgewacht door vriendelijke onderofficieren, die hen de richting wezen van de Doelen- kazerne, hun verblijf voor de komende twee maanden. Ruim 400 recruten zijn vandaag in Leiden opgekomen om de eerste beginselen van de militaire opleiding te leren. Vanmiddag zullen de jongens, die vanmorgen al met plunjezakken en matrassen strozakken zijn al lange tijd uit den boze sleepten, worden „gedrild." Zy krijgen een gecombi neerde opleiding: zij worden opgeleid tot gewoon soldaat, die een infanterie- opleiding krijgt, en tot kok of mess- bediende. Het zullen waarschijnlijk twee pittige maanden worden, want het lesrooster is verzwaard. Vanwege de verkorte diensttijd is deze gecom bineerde opleiding vandaag in alle basiskampen gestart. De jongens keken vanmorgen enigs zins bedremmeld, toen zij langs de wachtcommandant van de Doelen kazerne schuifelden, maar voelden zich gauw op hun gemak, toen zij werden onthaald op een kop koffie. Na de warme slok werd het sjouwen en konden velen van de 400 adspirant- militairen zich in de gevechtskleding steken, zodat het begin van 'n krijgs haftig uiterlijk er al was. Langharigen hadden zich zeker bijtijds bekeerd, want onder de gevechtspetjes staken geen warrige haardossen. Een enkel baardje stak soms wel onder een baret uit. Ook voor militaire koks geldt het devies: geen haren in soep of het eten. Kolonel Th. Wessels, de commandant van deze nieuwe lich ting, zal met zijn staf van officieren en onderofficieren zeker een drukke tijd tegemoet gaan om zijn recruten in zo'n korte tijd om te scholen tot goed soldaat en kok of messbediende. Leiden waarin de archivaris mej. mr. A. J. Versprille onder meer schrijft dat, „zolang de uitbreiding van het archiefgebouw nog niet tot stand is gekomen, overbrenging van bescheiden (der gemeentelijke administratie, red.) niet mogelijk zal zijn. Uit een gehouden enquête blijkt echter wel behoefte te be staan, zodat op enigerlei wijze voorzieningen zullen moeten wor den getroffen." Toestand archief Door het zeer intensieve gebruik, dat in de studiezaal en anderszins van de archiefstukken, boeken en prenten wordt gemaakt, is de behoefte aan regelmatig onderhoud zeer groot. Boeken móeten opnieuw gebonden en/of gerestaureerd. Foto's en prenten moeten op karton ge zet; klappers opgemaakt. De aanwezige charters, die waren opgeborgen ln hou ten laden, hetgeen vooral voor de zegels funest was, zijn alle in afzonderlijke zak ken gepakt en opgeborgen in speciale dozen. Door het uitbreken van de wan den met charterladen ontstond ruimte voor het plaatsen van de dozen. De woordcatalogus kwam ln het verslagjaar gereed. Helaas kon door personeelsge brek aan de inventarisatie van archie ven ln het verslagjaar niets worden ge daan. De klappering van allerlei registers werd voortgezet. Van de kerkelijke dertrouwregisters van 1711 werden foto- copieën gemaakt door The Genealogical Society, gevestigd te Salt Lake City (U.S.A.). Gebruik door publiek Van de studiezaal werd in 1966 door 331 verschillende personen gebruik ge maakt, die in totaal 1623 bezoeken afleg- over personen. Pelgrim Fathers Huis Het Pilgrim Fathers Huis trok 448 bezoekers, waaronder 120 kinderen van de American School te Schevenlngen. De rondleidingen betekenden en te zwa re belasting voor het personeel in de studiezaal en daarom werd een band recorder aangeschaft, waardoor ande ren met behulp van de toelichting op de band die rondleidingen kunnen verzor gen. chief van de Ver. Oud Leiden vond even eens onderdak ln het Leidse archief. De bibliotheek werd door schenkingen en aankopen met 161 nummers uitgebreid. Van de in Leiden verschijnende dagbla den en enkele andere periodieken werd de complete jaargang ten geschenke ontvangen. De prentverzameling onder ging een uitbreiding van 1035 aanwins ten. Gebouwen De herhaalde pogingen om rijksgoed keuring te verkrijgen voor de grote uit Medewerking breiding van het archiefgebouw hadden nog steeds geen resultaat. Schade Het archief verleende medewerking last noodzaakten tot het zoeken naar aan tentoonstellingen door het beschik- een noodoplossing om althans het pu baar stellen van archivalia en de pren-1 bliek ln de studiezaal op redelijke wijze tenverzameling. Dit was het geval met1 te kunnen ontvangen. De bindery werd de tentoonstelling „Arm in de Gouden ondergebracht in een houten noodgebouw Eeuw" in het Amsterdamse Waagge- in de tuin en de (vergrote) studiezaal bouw en aan de tentoonstelling Sieboldi- kwam aan het einde van het verslagjaar ana ln het Ryksmuseum voor Volkenkun-1 gereed. Het pand Vliet 41 kon worden de te Leiden. Medewerking werd voorts I verbouwd tot fietsenstalling ten behoeve verleend aan universitaire werkcolleges, van de archiefdienst. De voormalige con- werden inlichtingen verstrekt ten be- ciergewoning werd afgebroken, hoeve van een film over Marinus v. d. Met het oog op de beveiliging werden Lubbe en op verschillende wyzen deelge- op advies van de brandweer nog twee nomen aan culturele manifestaties, waar-1 brandblusapparaten geplaatst. Voor wlo zjjn vrye avonden ln het komende seizoen op een gezellige en produktleve manier wil benutten staat weer een keur van cursussen onder auspiciën van de Leidse Jeugd Actie ter inschryvlng open. Voornamelijk heben deze cursussen ten doel Jongeren op te leiden voor vrijwillig of betaald jeugdwerk en uit de praktijk is gebleken, dat degenen, die de cursussen van de LJA hebben gevolgd, er altijd veel voldoening van hebben beleefd. De algemene voorllchtlngs- en lnschrijvfngsavond wordt op donder dag 21 september om acht uur in het Leidse Volkshuls gehouden, waar de docenten ook aanwezig zullen zijn om allerlei byzonderheden over de cun- sussen te vertellen. ONMISBAAR VOOR JEUGDLEIDERS Het cursusprogramma telt negen on derdelen. Cursus Handenarbeid A (op leiding voor het landelijk diploma „Creatieve handvaardigheid voor jeugdleiding" A-gedeelte, van rijks wege erkend) omvat ongeveer 50 les sen op dinsdagavonden van 7.309.30 en vangt 10 oktober aan. Docenten: A. Labordus en B. Rosdorff. Prys: 90,-. De cursus voor het B-diploma wordt verzorgd door de heer R. Kop op donderdagavonden, zelfde tyd als de A-cursus, kosten 30.-. Beide curssen worden gegeven ln het Leid se Volkshuls. BLOEMSIERKUNST Mevrouw J. Stöxen-Tesink heeft zich bereid verklaard leiding te geven aan degenen, die zich willen bekwamen ln o.a. bloemsierkunst, ontwerpen van collages e.d. Deze cursus is genoemd „Creatief bezig zyn met de jeugd". Voor tien lessen (op maandagavond) bedraagt de prijs 20,-. Voor deze cursus zal nog een geschikte ruimte worden gezocht. De heer en mevrouw Stöxen-Tesink, edelsmeden, verzor gen belden de cursus „Kunst- en sier voorwerpen van metaal" ln het eigen atelier Wasstraat 41. In de cursus prijs (voor 20 lessen) van 60,- is inbegrepen het gebruik van gereed schap. Donderdagsavonds van half 8 tot half 10 vanaf 12 oktober. Op het Jeugddorp Zuid-West aan de Voorschoterweg geven de docen ten W. v.d. Lecq en L. N. de Vries acht lessen prys 20.-) in het opzetten van kampen, bivakken en buitenspelen. In samenwerking met e.n fcesieujKiieaen de Stichting Nederlandse Kamplei- Keukenhof zijn gratis. Er ders Instituut. Cursusavonden: don derdags van half acht tot half tien. VOLKSDANSEN Volksdansen kunnen de jongeren- leiders ln twaalf lessen leren ln het Leidse Volkshuls, waar de leider van de volksdansgroep „Oud Poel geest", A. Touw, vrijdagsavonds van kwart over acht tot kwart over tien onderricht geeft in Slavische en Is raëlische dansen. Eerste les 13 ok tober, prys 15,-. Evenseens in het Volkshuis wordt donderdags van half 8 tot half 10 (vanaf 12 oktober) een eenvoudige cursus EHBO voor het jeugdwerk verzorgd door docent W. Derks, in acht lessen voor 15,-. Joop Koevoets is weer terug met zijn cursus schimmensnijden en gaat in tien lessen instructie geven ln het „Schimmenspel". Cursussen donder dagsavonds van half acht tot half tien vanaf 12 oktober. Kosten 20.-. Tenslotte organiseert de L.J.A. koste loos voor allen die hiervoor belang stelling hebben twee avonden, 14 en 19 december, waarop de docenten handenarbeid en de opgeleide cursis ten assisteren by het maken van kerstversieringen. Het is van belang voor degenen, die van plan zijn aan een der cursussen deel te nemen, te weten, dat van het cursusgeld 30 pet wordt gerestitueerd, indien een cur sist in Leiden jeugdwerk verricht en de lessen tot het eind toe regelmatig heeft gevolgd. Dit geldt eveneens voor hen, die uiteriyk binnen één jaar na het voltooien van de cursus zich voor leiding in het jeugdwerk beschikbaar stellen. Viering halve-eeuiv-feest harmonie t-e Lisse OPENLUCHTFEEST IN „DE KEUKENHOF" Vrijdag en zaterdag a.s. staat ge heel Lisse in klank en kleur. Een majestueus slot van het halve eeuw feest van „Canita Tuba" staat dan gevierd te worden. Aan alle inwoners van Lisse biedt „Canite Tuba" een veelzijdig programma. Ieder is van harte welkom en uitgebreide maat regelen zijn getroffen om alles (ot in de perfectie te laten verlopen. De toe gang tot het feestconcert in de Aga- tliakerk en de feestelijkheden in het de Stichting Nederlandse Kamplel- F"f1* - ifinit m nimnvnuiipn- don- *orgd voor ruime parkeermogelijkhe- den. Het uitvoering programma voor de twee komende feestdagen ziet er als volgt uit: Vrijdagavond 15 sept.: jubileumcon cert in de Agathakerk aan de Heere- I weg. aanvang 8 uur. Uitgevoerd zal I worden: v_ jdoor Canite Tuba: 1. Ouverture „Le West Irian is pater Simon Schuur gis-Manage aux Lanterness, Offenbach; teren in zyn geboorteplaats Zoeterwoude- Hongaarse Volksliederen Suite, W. teruggekeerd voor een vakantie van een i \'an Duyn; 3. Symphonie, in 4 delen, half jaar. Het is nu de derde keer dat. J- «orquin; 4 American Folksuite, H. pater Schuur zijn arbeid voor een wel-1 Wa'iers; 5. Vastenavond v muziek, H. verdiende verlofperiode onderbreekt.va" Lijnschooten. ia father Anton Vu*- p,",e Ijlden» de pauze orgelspel maandag 18 aeptem- van Ira«"'m door Arti et Religion!, Alphen aan den Rijn: 1. Ouverture „The Pirates ZOETERWOUDE romantisch omgeving. Muziek van Canite Tuba en haar drumband. Van 16.00 tot 17.00 uur is er gelegenheid het jubilerend bestuur te feliciteren in de grote salon van het Kasteel Keukenhof. 's Avonds om 20.30 zal een massale taptoe op het parkeerterrein van de Hobaho, hoek Schoolstraat - Hobaho- straat worden gehouden. De route van de deelnemende verenigingen ziet er als volgt uit: vertrek 19.45 uur vanaf het Gemeentehuis, vervolgens Heere- weg, Kanaalstraat, Kapelstraat, Gracht- weg langs café-rest. „De Beurs", Ho- bahostraat, Parkeerterrein. Het terrein is hiervoor speciaal ver licht en bij deze taptoe zal met bij zondere lichteffecten worden gewerkt. Een grote groep fakkeldragers zullen het geheel omtoveren tot een groots feëeriek schouwspel. De medewerken de verenigingen aan deze grote taptoe zijn: „Adest Musica" uit Sassenheim „Trou moet Blycken". Lisse; „Hille- gomse Harmoniekapel". Hillegom; „Ca nite Tuba," Lisse. Het geheel staat onder leiding van de heer P. Drost. BURGEMEESTER GALLES REIKTE TE LEIDERDORP EHBO-DIPLOMA'S UIT In het wykgebouw aan de Berkenkade heeft burgemeester mr. R. M. Gallas gisteravond aan de daarvoor geslaagden het EHBO-diploma uitgereikt. De voorzitter, de heer J. A. Hop, ver welkomde de aanwezigen, waaronder de beide docenten de artsen M. P. Hennink en P. van 't Wout met hun echtgenoten. Het is voor het bestuur bijzonder prettig dat ook dit jaar weer alle 34 cursisten geslaagd zyn, maar, aldus de voorzitter, men bedenke dat dit diploma een funda ment is waarop nu verder moet worden gebouwd door het volgen van de oefen avonden. Burgemeester Gallas feliciteerde de geslaagden, het bestuur en de docenten met het bereikte resultaat en wees er op dat het vooral in deze tijd van gevaren in het verkeer waarvan orize grootouders niet gedroomd hebben, het bezit van dit diploma zo belangrijk ls. Hierna reikte de burgemeester met een persoonlijk woord tot iedere geslaagde de diploma's uit. Toen de voorzitter aan de beurt was zei de burgemeester, dat de vereniging te feliciteren is met een voorzitter, die zelf het goede voorbeeld geeft: het be wijst z'n liefde voor de vereniging. Na dankwoorden van de heer Hop, pleitte de heer E. Kronenburg, hoofd van de BB, voor toetreding tot de BB als redder (ster). Als biyken van waardering ontvingen de dames van de artsen en twee dames bestuursleden-lnstructrlces, mevr. Sterk en mevr. Schippers, planten en de heer D. de Jong een rokertje. De heer J. Rietveld bood namens de cursisten geschenken aan. Na de pauze werd een tweetal films vertoond, t.w. Brandwonden en Onze wondermooie wereld. De nieuwe cursus begint dinsdagavond 19 sept. in het wykgebouw aan de Ber kenkade. De geslaagden zyn: dames: A. Brand- sen-van Rossum. J. W. Delfos-Kikkert, J. van Hemert, R. Heykoop, M. H. Hoo- geboom-Maagdeiyn, M. Kluuwstra, N. R. Rietveld-Boer, J. A. de Ronde-Keelong, S. de Roo, M. H. Snellen-Sentel, A. Sper- mon-Hoogstraten, E. Spleker-Teske, J. E. wynands-de Bruin, T. Anker-Brug- hout, J. E. van Bellen-Hensing, H. H. Boer, W. G. de Bolster, A. C. de Groot- Brussee, J. Zaal-Brussee, J. W. Hooge- boom en E. Roest. Heren: J. Bekooy, J. A. Devllee, R. G. in Ginkel, P. Hartevelt, J. Henzen, P. Kwestro, J. Miltenburg, J. Stikkelorum, J. F. W. Truyers, C. Hakkenberg, J. A. Hop, J. Rietveld en A. J. J. Wolters. WASSENAAR Reddingsbrigade sluit strandseizoen A.s. zondagmiddag zal de Wassenaar, se Reddingsbrigade het strandseizoen besluiten. Om 14.00 uur begint een programma van demonstraties in EHBO en reddingen in zee en een presentatie van de instanties, die bij de strandwacht betrokken zijn. Bur gemeester mr. W. J. Geertsema zal de Sluiting van het seizoen bijwonen en een kort woord spreken. Traditiege trouw zullen er ook weer oliebollen gebakken en verkocht worden. Kring Leiden KVP moet contributie gaan verhogen De vergadering van de kring Leiden van de KVP zal niet woensdag 20 sep tember, maar donderdagavond 21 sep tember in De Burcht vergaderen. Het bestuur heeft daartoe besloten omdat men niet ten onrechte een te grote concurentie vreest van de voetbalwed strijd AjaxReal Madrid. Op de agenda staat onder meer de verkiezing van een voorzitter, omdat de heer B. P. de Kousemaker aan de beurt van aftreden is. Het bestuur stelt voor de heer De Kousemaker wederom te kiezen. Kandidaten zijn verder de heren mr. H. E. A. Dries- sen (Leiden) en mr. A. Q. R. van Ruiten (Gouda). Aan de orde is tevens de verkiezing van leden van 't kring- bestuur, het aanwijzen van afgevaar digden van de kring naar de Partij raad en de verkiezing van afgevaar digden in de Bestuursraad. De agenda vermeldt verder het afscheid van de heer W. Hoonhout uit het bestuur, die vele jaren achtereen de penningen van de kring beheerd heeft. In verband met de verhoogde ver plichte afdracht per lid aan de Cen trale Partijkas (van 4.- naar 7.50). De benodigde gelden hoopt het kring- bestuur te kunnen verkrijgen door 't instellen van gedifferentiëerd tarief: 5- voor echtgenoten, bejaarden, mi litairen en studerenden en 12.50 (of 25.-) voor bestuursleden van partij organen, vertegenwoordigers in open bare lichamen, kernleden en beter gesitueerden. Door de differentiatie hoopt het bestuur een daling van het ledental (als iedereen ineens belang rijk meer moet gaan betalen) te voor komen. PASTOOR STANDENMEYER VAN NOORDWIJKERHOUT MET EMERITAAT Gehuwd: H. v. Heek met L. v.d. Reyden; ten afscheid. De collecte in de Sint Jan Sir B£*!?if"Ul* H. J. Smittenaar met M. A. C. Borreman. en de Aloysiuskapel bracht 2.166.13 op. de Vogezen, 4 delen. M. Boekei; Finlandia. symphonisch gedicht. Sibe lius; 4. Céphale et Procris. Crétry; 5 Ouverture Rule Brintannia, Rimmer; door Canite Tuba en Arti et Reli- fioni: a. „Triumphator, Wichers; b „Blijf bij mij Heer." Voor saterdag 16 sept. ziet het pro gramma er als volgt uit: 's middags groot openluchtfeest in het park van f> i iw; ii i n Kasteel De Keukenhof. Afmars vanaf KeCOl* A. W. H. V. (I. HtMIVcJ het Havenplein om 3.15 uur, door alle deelnemende verenigingen. Aankomst park Keukenhof 3.45 uur. Demonstra tie Landelijke Ruitervereniging „St. Huberthus" en de Ponyclub De Poele-1 Mgr. M. A. Jansen, bisschop van way uit Lisse. Optreden van een groep Rotterdam heeft eervol ontslag ver- vendelzwaaiers uit Vucht, de „Gilde leend aan pastoor C. C. Standenmeyer van St. Sebastian en St. Barbara". J van de St. Joseph-parochie te Noord- Een spectalculair schouwspel Ln een wijkerhout en tot diens opvolger be- wordt opvolger noemd rector A. W. H. van de Heuvel uit Den Haag. Pastoor Standenmeijer i gaat met emeritaat. De nieuwe pastoor v. d. Heuvel Ls thans rector van Huize Groenestein, een opvoedingsinternaat voor kinde ren aan de Loosduinseweg te 's-Gra- venhage. De nieuwe pastoor van de Noordwijkerhoutse parochie werd 7 mei 1919 te Amsterdam geboren. Op 3 juni 1944 werd hij te Haarlem pries ter gewijd, waarna een benoeming volgde tot kapelaan te Waarland (N.H.) welke functie hij waarnam tot 1947 toen hij naar Poeldijk vertrok. Ach tereenvolgens was hij daarna kape laan te Rotterdam (H. Joseph, tot eind 1957) en rector van Huize Groenestein te Den Haag, waar hij dus bijna tien jaar werkzaam is geweest. Het inter naat Groenestein is ingeschakeld bij de kinderbescherming en neemt o.m. voogdijkinderen onder zijn hoede. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 713 sept. zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: 20.000 mijlen onder zee (14 jr). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Mooi maar slecht (18 jr.) Dageiyks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Loxor: The naked runner (14 jr.). Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Blow up (str. volw.), prol. Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: The sound of music (a.l.), prol. Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15. 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Superagent Mark Donen (14 Jr.) Dagelijks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT Het nieuwste Parijse model KORRELTJE Marktberichten BODEGRAVEN 12 sept. Kaas Aan voer 75 partijen Goudse kaas. Pryzen: le kwal. 3,62-3.70: 2e kwal. 3,50-3,61; extra kwal. 4,12. Handel goed.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4