AVONDPROPAGANDISTEN AKTIEVE BEZORGERS HEET DEBAT OVER BOUW VAN WONINGEN BOUWF. NED. GEMEENTEN PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1967 Werkstuk van PSP als uitgangspunt LEIDS JONGEREN PARLEMENT SPRAK ZICH UIT OVER CRISIS IN M.O. vrede te «luiten. Israël moet daarna de veroverde gebieden verlaten en haar toepen terugtrekken. Ook uit Jerusalem. Het pobleem van de Paleatynse vluchte lingen dient geregeld te worden waarbij Israël de bereidheid moet tonen om gro- Het Lolds Jongeren Parlement he-eft gisteravond In de raadszaal van het stad huis zich getogen over de verhouding van Israël tot zyn Arabische buursta ten. De verschillende fracties hadden als uitgangspunt van deze vergadering vast gesteld. dat zowel de Arabische landen 1 te aantallen Paleattfnen op te als Israël schuld dragen aan de spannln* le integreren, gen in het Midden-Oosten, waarvan de zesdaagse „or|og juni van dit jaar AANWINSTEN VOOR en de huidige situatie de gevolgen z(Jn. DDrsTTrw inrvrm ZIJ waren het unaniem er over eens, dat 1 RENT ENK.ABINET de Arabische landen met hun „verplet- De afdeling Geschiedenis der Fotogra- ter-lsraël-campagne" een oplossing van j tie van het Prentenkabinet-Kunsthisto- het konflikt in de weg staan en dat hier- j risch Instituut der Leidse Universiteit, door de aandacht afgeleid wordt van tal die toch reeds over een in ons land van kapitalistische wantoestanden In j unieke verzameling op haar gebied be- elgen land. Volgens de Leidse Jongeren- schikte, ia de laatste tijd verrijkt met fracties verhindert Israël door het voeren enige bijzonder waardevolle en interes van een Zionistische politiek eveneens santé aanwinsten. Hiertoe behoren en- een oplossing. Als laatste conclusie, was kele calotypieën van W. H. Fox Talbot, aangenomen, dut ook de grote landen David Octavius Hill, Sir John Herschel •c.huidig zijn aun de huidige spanningen en Hippolyte Bayard, modellen, aante- schandelijke door het machtspolitiek. De heer K. Walle van de PSP had deze keer een breed toegelichte oplossing naar voren gebracht. (Zoals bekend ver zorgt Iedere jongerenfractie in het jaar een politiek werkstuk, waarover wordt gedebatteerd en eventueel als motie wordt aangenomen). De verschillende sprekers, die namens hun fracties het woord voerden, werden veelvuldig geïn terrumpeerd, waardoor het geheel soms een chaotisch karakter kreeg. De leiding van de vergadering was nogal zwak, waardoor dikwyis interessante aspecten niet goed naar voren kwamen. De heer De Jonge van de CHJO was de eerste •preker, die zijn visie mocht geven over de voorgestelde oplossing. In grote lij- n stond hy achter het stuk drukte het belang van een oplossing voor de Westerse landen, die een taak in het Midden-Oosten hadden vanwege hun koloniaal verleden en hun belangen rondom de Middellandse Zee. Van de CPN rezen vele bezwaren tegen bijna alle voorstellen: de heer J. Sinkeldam had gisteravond waarschijnlijk een spreekrecord, want hij beet zich veelvul dig in de vraagstukken vast en voerde een venijnige oppositie tegen de kapita listische tendenties van de andere frac ties. De overige sprekers belichtten hoofdzakelijk enkele aspecten van een mogelijke oplossing. De JOKVP stelde een motie voor, die werd aangenomen. Hierin werd gesteld, dat de Palestijnse vluchtelingen in die landen moeten wor den opgenomen, waarheen zij zelf wen sen te gaan en dat alle staten bereid moeten zijn hen op te nemen. Eensgezindheid Na vele discussies en amendementen kwam men tenslotte tot een eensluiden de oplossing voor de huidige crisis in het Midden-Oosten. Het Leids Jongeren Par lement ziet dan ook als oplossing: het konflikt moet slechts op vreedzame wij ze door onderhandelingen geregeld wor den, direct tussen de landen zelf of via de V. N. De Arabische landen dienen Israël als staat te erkennen en samen Postagentschap Levendaal sluit In verband met de ingebruikname van het nieuwe postkantoor aan de Geregracht (vermoedelijk eind sep tember) zal het postagentschap aan het Levendaal worden opgeheven. Het agentschap wordt 12 september gesloten. De PTT verzoekt belanghebbenden tot de tijd, dat het semipermante post kantoor aan de Geregracht geopend wordt gebruik te maken van het hui dige hoofdkantoor aan de Breestraat. Boeiende avond van Aquarium vrienden Ih het kader van het weer zeer ge- variëerde winterprogramma van de vereniging „De Leidse Aquariumhou ders". heeft de internationaal befaam de natuurfotograag, top-aquariaan, auteur en wereldreiziger, de heer A. v. d. Nieuwenhuizen, in de recreatie zaal van de HCW en NEM voor 'n zeer talrijk gehoor een lezing gehouden met als motto „Bont Palet". Het gesproken woord visueel toe lichtend met vele series fraaie en zelf vervaardigde, van het formaat 6x6 en op grootdoek geprojecteerde, kleu rendia's gaf spr. zijn gehoor en wel op de hem eigen zeer vlotte en boeien de wijze allereerst een interessant inzicht van de levenswijze van enkele van de meest uiteenlopende diersoor ten, die hij tijdens zijn vele interna tionale zwerftochten bestudeerde en op de kleurenfilm vastlegde. Nadat hij vervolgens al projecte rende de aandacht had gevraagd voor enkele van de meest aanbevolen voor- soorten te gebruiken in aquaria en in het bijzonder t.b.v. de grotere vis sen, nam de heer Van den Nieuwen huizen de LAV-leden in gedachten mee op enkele van zijn tochten door diverse bossen en kregen zij mid dels geluidsband en dia's o.a. een interessante en leerzame kijk op het leven van de specht. Tot besluit van zijn bont-palet-bij- dr*ge tot een zeer alleszins geslaagde LA V-avond projecteerde de heer Van den Nieuwenhuizen „als klap op de vuurpijl" een indrukwekkende „kalei- doscoop" van de meest fraaie tropische vissen en zeesterren uit Azië, Afrika en Zuid-Amerika. Het behoeft nauwelijks vermelding, dat de woorden van dank, die de voor zitter, de heer M. van Dijk, na afloop tot de heer Van den Nieuwenhuizen richtte, met een daverend applaus werden onderstreept. Medische diensten Leiden Voor alle artsen die de weekenddiensten waarnemen, telefoon 22222 bellen. Tot zaterdag 12 uur eigen hulsarts raadplegen. Apotheken tolden Doeza apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313. Op zaterdag 9 sept, is In Leiden voor ■poedeisende gevallen 's morgens van 8 tot 12 uur bovendien geopend: Centraal Apotheek. Breestraat 74. tel. 20552. Apotheek Voorschoten is op zondag 10 sept, gesloten van 's morgens 8 uur tot 's avonds 22 uur. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en de Oegstgeestse Apo theek zijn de gehele week geopend. Leiderdorp dkt. H. Bakema, Hoofd straat 2, Leiderdorp, tel. 24828. Oegatgeriit dkt. D. Held, Marei aan M, tel. 52255. Wit-Gele Krulai zr. v» d. Vtacto, taL 54982, bgg. 22222. keningen en stereofoto's van generaal- majoor L. E. W. van Albada, die zich bekendheid heeft verworven door zijn onderzoekingen op het terrein van de stereoscopic, en de negatievenverzame- ling van Emmy AndrleBse. RUILCLUB „KONINGSKERK" Na de verminderde aktiviteiten in de afgelopen zomermaanden zullen de leden van de ruilclub „Kcmingskerk" vrijdag avond 15 september a.s. in de bijzaal van de Konlngskerk (einde Konings straat) van half 8 tot 10 uur weer hun eerste ruilkontakten van het clubseizoen ww 19(371968 hebben. In het kader van de bena-1 viering van het 5-jarig bestaan houdt deze thans ruim 300 leden tellende ruil club in mei 1968 een tweedaagse ten toonstelling van de meest uiteenlopende bijzondere verzamelingen. Voor de mooi ste en best verzorgde collecties stelt de clubleiding een aantal waardevolle prij zen beschikbaar. Voorts zullen de bezoekers-verzame laars aan deze jubileumtentoonstelling enkele bijzondere attracties worden ge boden, die t.z.t. nader worden bekend gemaakt. De clubruilavonden in bovenvermelde zaal zijn de eerste en derde vrydag van elke maand. Zy zijn onder het motto „Van 8 tot 80 jaar ook toegankelijk voor nlet-leden. Partijvernieuwing op Stadium Generale Nu de term „party vernieuwing" aan de orde van de dag is, blijft ook de Leidse universiteit niet achter. Op 26 september a.s. start een serie van vijf colleges in het kader van het studium generale over het onderwerp „Poli tieke part ij vernieuwing in Nederland?" Politci en commentatoren zullen tra ditie en vernieuwingstendensen in ons partijwezen bespreken. Zij doen dit onder leiding van de commentator dr. N. Cramer en de Leidse hoogleraar politieke wetenschappen prof. dr. H. Daalder. De colleges die georganiseerd zijn in samenwerking met de volks universiteit K O. worden op vijf achtereenvolgende dinsdagen gehou den 's avonds van 8 tot 9 uur in het groot-auditorium. Andere onderwerpen van het stu dium generale van dit jaar zijn o.m. Zijn wij veilig in Europa? (sprekers o.a. prof. Vlekke, prof. Van der Beu gel, prof. Alting van Geusau en drs. Van Benthem van der Bergh): over de politieke, militaire en economische aspecten van het streven naar een veiligheidssysteem, mede naar aan leiding van het, aflopen der NATO- overeenkomst in 1969 (georganiseerd in samenwerking met de polemolo- gische bibliotheek); Geloof en wentschap (sprekers o.a. prof. Beets, dr. H. Faber, prof. Smits en prof. Hoenderdaalover de ver houding van de religieusiteit tot de psychologie, de natuurwetenschap en de sociologie (georganiseerd in samen werking met de Leidse Studenten Raad); Chinakunde: een reeks van 18 col leges over allerlei aspecten van China onder leiding van de Leidse sinologen prof. Zürcher en prof. Hulsewé (ge organiseerd in samenwerking met de Leidse polemologische bibliotheek) Bovenstaande onderwerpen behoren tot een groep van zes die gezamenlijk het zgn. eerste programma vormen (26 sept. - 3 nov.). Het tweede pro gramma loopt van 7 november tot 1 december, en omvat eveneens zes on derwerpen, o.a. Ontwikkelingshulp en Politiek en universiteit in de USA. Dit laatste thema wordt behandeld door prof. Daalder, die het vorig col legejaar in Amerika verbleef, en Jhr. drs. G. van Benthem van den Berg van het Europa-instituut, dat onder gebracht is in het juridisch studiecen trum „Gravensteen". AANTREKKELIJKE BIJVERDIENSTE voor enthousiaste personen, die ïn de avonduren de abonnementenwerving verzorgen voor onze krant als Representatief en correct optreden, alsmede goede ■preekvaardigheid worden op prijs gesteld. Sollicitaties te richten aan de afdeling Personeelszaken van DE LEIDSE COURANT LEIDEN PAPENGRACHT 32 TELEFOON 20935 Speeltuinvereniging ..Noorderkwartier" Bestaat 40 jaar De speeltuinvereniging „Noorder kwartier" viert op 27 september zijn veertigjarig bestaan. Het feest voor de kinderen zal morgenmiddag gevierd j worden in het Clubhuis ..De Zeven sprong" aan de Bernhardkade. Het j programma voor de jongere kinderen i bestaat uit poppenkast en een gooche- j laar en voor de oudere kinderen wordt I er een filmvoorstelling gegeven. Ver- I der zal voor de nodige tractaties wor den gezorgd. 's Avonds zal het muziekkorps van ..Concordia" een muzikale rondgang maken door de wijk. Vertrek 's avonds half acht vanaf de speeltuin, waarna nog wat muziek zal worden gemaakt op de speeltuin. Om 7 uur 's avonds zal op de speeltuin aan de Anna van Saksenstraat door de jubileumcommis sie aan het bestuur een cadeau worden aangeboden. Hutspotwandelaars krijgen dit jaar een Boisotbeeldje Op zaterdag 7 oktober zullen onder auspiciën van de Wandelkring-Leiden voor de negende achtereenvolgende maal de traditionele Hutspotwandeltocht over de afstanden van 5, 10, 15 en 20 km. worden gehouden. Zoals bekend hebben de beloningen, die bij het volbrengen van één dezer tochten - de afstanden zijn naar keuze worden uitgereikt, betrekking op de traditie rond Leidens Ontzet. Zo ontvingen de deelnemers in de acht voorafgaande jaren resp. een met de hand vervaardigd hutspotje, een wees jongen, gekleed in het „uniform" zoals deze in de jaren 15001600 in 't Leidse Weeshuis werd gedragen, een stenen „Lammenschansje", een in reliëf uitge voerd tegeltje, uitbeeldende een schip met haring en wittebrood, een miniatuur standbeeld van burgemeester v. d. Werff, een standaardje met het Leidse stads wapen. een tegeltje uitbeeldende de Sluisbrug en een sierglas met een af beelding van de Leidse Universiteit. Bij de komende tochten kunnen de wandel sportliefhebbers een beeldje, voorstellen de Boisot, aanvoerder van de Geuzen, aan hun verzameling toevoegen. Deelnemende groepen (van tenminste 12 personen) ontvangen een dito herin nering in grotere vorm. De start vindt plaats vanuit de Roma- nlszaal aan de Lange Mare (achter de Hartebrugkerk) en de starttijden zijn: van 13.00 tot 14.00 uur voor de 20 km- afstand en van 13.00 tot 15.00 voor de overige afstanden. Het inschrijfgeld bedraagt 1.25 voor deelnemers tot 16 jaar en 1.50 voor alle overigen. Er kan worden ingeschreven aan de navolgende adressen: Oosterstraat 11a, Maresingel 47, Leiden; Hoge Rijndijk 357, Zoeterwoude; Eikenlaan 53, Alphen a. d. R(jn; Hackfortstraat 140, Den Haag en op de vermelde tyden aan de start. BENOEMINGEN AAN LEIDSE UNIVERSITEIT Bij onderscheiden besluiten van Cu ratoren der Leidse Universiteit zyn be- noemd; A. Hustinx, arts, voor het tijdvak van 1 juli 1967 tot 1 juli 1968 tot wetenschap pelijk hoofdmedewerker In tijdelijke dienst by de Psychiatrie; dr. II. R. Kobel, voor het tydvak van 1 maart 1967 tot 1 maart 1968 tot we tenschappelijk medewerker in tydelijke dienst bij de Genetica; dra. P. J. B. A. de Natrls, wetenschap pelijk medewerker le klasse in tydelijke dienst bij de Psychologie, voor het tijd vak van 1 oktober 1967 tot 1 oktober '68 bij de Algemene Psychodiagnostiek; mr. S. l'Htiju, voor het tijdvak van 1 augustus 1967 tot 1 augustus 1968 tot wetenschappelijk medewerker le klasse ln tydeiyke dienst bij de faculteit der Rechtsgeleerdheid drs. J. F. Veldkamp, voor het tydvak van 15 juli 1967 tot 15 juli 1968 tot we tenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst by het Rijksherbarium; dr. M. H. wlirzner, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tydeiyke dienst by de faculteit der Letteren, met ingang van 1 september 1966 tot wetenschap pelijk medewerker le klasse ln vaste dienst. Rekordopbrengst collecte t.b.v. kankerbestrijding 1 De jaariykse collecte ten bate van het I Koningin Wilhelmina Fonds voor de kan- I kerbestrijding in de stad Leiden heeft de vorige week 25.262,25 opgebracht, j Een record, ook dankzij de giften van verschillende bedrijven in de Sleutel stad. Dit jaar heeft deze collecte 6300 I gulden meer opgebracht dan ln 1966. DE LEIDSE COURANT Vraagt voor de stad Leiden Burgerlijke Stand Geboren: Alexander Philippus zn van P. N. Ravensbergen en J. W. Heuvel man. Paulus Jacobus zn van P. J.- de Nobel en H. van de Wiel. Renée Alexan der zn van H. J. G. Paalvast en C. J. E. van Vliet. Jannle Margaretha dr van H. L. de Groot en C. M. Kendziorra. Mi chel Hendrik zn van A. Zandbergen en J. H. J. Schaap. Ellen dr van C. de la Rie en D. J. van der Tuyn. Mei-Ling Theresia Maria dr van J. P. Kho en M. J. M. M. Teng. Patrick Leonardus zn van L. A. Knijnenburg en C. van Sinte maartensdijk. Sylvia dr van P. Wassink en E. W. Lardé. Karei Antony zn van K. van Asselt en H. C. van Duyn. Mar- tlnus Antonie zn van A. G. de Kruyf en E. M. Th. Fase. Imelda Johanna Jaco- ba WUhelmina dr van C. P. Busker- molen en C. W. Raadschelders. René Christiaan zn van L. A. Kamphues en J. Holswilder. Overleden: M. J. F. van der Weijden 76 jr, wed. van A. Clemens. A. C. A. Mirck 70 jr, echtgenote van G. de Wolf. E. C. A. W. Valette 78 jr, wed. van H. M. J. Hart. F. H. Franken 57 jr, man. J. W. Veen, 3 dagen zn. Gehuwd: J. Kruider en M. Zwaan. J. C. Janssen en J. H. E. Prins. Th. C. W. van Wetten en C. A. Gijsman. A. Kuyt en M. J. Molenaar. W. F. de la Rie en J. van Dam. H. A. F. van de Wakker en H. P. M. Delfos. W. H. de Wit en M. A. C. Kortekaas. O. R, Mul en M. C. H. Kortram. F. J. M. van den Brink en P. J. Blansjaar. C. M. Berg en W. Th. F. M. Mensen. Ph. de Kloet en J. Dykstra. GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEEST VERSCHIL VAN MENINC OVER BUNGALOWDAKEN Teruggekeerd van hun vakanties bogen de raadsleden van Oegstgeest zich gisteravond over 'n lijvige agenda, die echter vele hamerstukken deed verwachten. Niets bleek echter min der waar te zijn aangezien men ook aan de kleinere details nogal wat aan dacht besteedde. Dit had tot gevolg dat pas tegen middernacht de laatste hamertik wiel. Als bijzonderheid zij vermeld dat een raadslid zich distan tieerde van een discussie door ietwat demonstratief plaats te nemen in een hoek van de raadszaal. Ingevolge art. 5 van het reglement van orde verzocht de voorzitter hem zijn zetel wederom in te nemen. Hetgeen prompt ge schiedde Het stemde allen tot vreugde dat de heer N. van Weizen, na het ongeval dat hem in 't voorjaar overkwam, praktisch geheel hersteld weer pre sent was. Burgemeester H. L. du Boueff vertolkte in een welkomst woord aller gevoelens van medeleven. De heer Van Weizen dankte voor de ondervonden belangstelling. Grondverkopen De verkoop van grond aan de Sal- vialaan ten behoeve van de bouw van vijf woningen door het Bouw fonds Nederlandse Gemeenten deed velen stilstaan bij de wijze waarop de verkoop in het voorstel van b. en w. was vervat. Het betreft een strook grond van de gemeente, groot 284 m* alsmede het grondbezit van de heer De Ruiter, groot 610 m». De heer C. Kamsteeg vroeg zich af of er behalve het B.N.G. nog andere gegadigden wa ren. Hij zag in de z.i. nogal lage grond prijs (33 gulden per m») welke de gemeente vroeg, een vorm van sub sidie. De heer Dorgelo (WD) ver klaarde zich tegen het voorstel grond aan het B.N.G. te verkopen. Het zou juister zijn te ktfken of er geen andere bouwers zijn. De heer De Graaf (PvdA) zag liever dat er aan de Sal- vialaan bejaardenwoningen kwamen. De heer Brouwer (PC) vond het be zwaarlijk dat de gemeente „als sluit post moet fungeren" om de bouw van deze vijf woningen mogelijk te maken. Afwegen Het werd een kwestie van afwegen van de prijs die de heer De Ruiter voor de grond vroeg en die van de gemeente, of de transactie méér of minder gelukkig was. Zelfs was er de suggestie het B.N.G. elders te laten bouwen. „Wat gaan de woningen kos ten?" vroeg de heer Kamsteeg (PC) zich af. Wethouder N. v. d. Voet verwon derde zich in zyn antwoord over het geluid in de raad. Het viel hem op dat de raad minder gelukkig praatte over het B.N.G. „WU krijgen voor de voor huisjes voor ouden van dagen, tenminste niet naast een garage of in een buurt met veel kinderen. Drs. De Graaf (PvdA) was het met dit laatste niet eens", het zijn juist de nieuwste gedachten om de oudjes te integreren". „Trouwens we hebben geen grond meer voor 't B.N.G.. maar we kunnen wel ergens grond separeren voor be jaardenwoningen". voegde de wethou der er aan toe! Het voorstel tot verkoop van de grond werd aangenomen met 10 stem men voor en de heren Brouwer (PC), Kamsteeg (PC) en Dorgelo (VVD) tegen. Bungalowperikelen De grootte van een zevental perce len in *t bungalowpark maakten deze moeilijk verkoopbaar. Door herver kaveling zijn thans 9 percelen ontstaan variërende van 1050 tot 1465 m=. Om de verschillende percelen te kunnen bereiken had vanaf de Mathensselaan een toegangsweg moeten worden aan gelegd. Kosten 28000.- en komende uit de méér-opbrengst vanwege het groter aantal percelen. De raad hechtte hier zijn goedkeu ring aan, alsmede aan de verkoop van een kavel aan dr. B. van Linge tegen de prijs van 70.000.- De raad ver leende b. en w. voorts machtiging tot verkoop van de terreinen in het Bun galowpark tegen de in de lijst genoem de prijzen. Kamsteeg (PC): „meer kavels, dan ook meer bungalows met platte daken!" Voorzitter: „Wij zullen uw wens aan de stedebouwkundige voorleggen." De heer Aldershoff (PC) zag gaarne de restrictie bijgevoegd „geen zgn. Leliebungalows (prefab.) meer!" Wet houder Van der Voet voegde er aan toe in het bungalowpark de midden moot is verkocht, daar staan bun galows met platte daken en rondom komen ze met zadeldak." De liberalp heer Stapel, die de herverkaveling esthetisch niet juist vond („men on derbreekt door aanleg van de extra weg het geplande carré") wil ook geen platte daken meer. „Maak het schoenendoosdorp niet groter!" Mevr. Gouverneur-van Deene (KVP) hoopte dat men met de vorm van het dak der randbungalows niet te soepel zou zijn, dit in tegenstelling tot de heer Kamsteeg, die een zo groot mo gelijke vrijheid voor de bouwers ver langde. Nadat de heer Lagas (PvdA) de aandacht had gevestigd op de bouw van patio-bungalows werd er akkoord gegaan door de raad. De heer Stapel was tegen. De heer G. van der Horst, Oude Rijnzichtweg 22 mag een stuk grond, dat deel uitmaakt van het Ge meenteplantsoen kopen voor 25 per m*. Het betreft 17 m' totaal. Mevrouw Gouverneur-van Deene (KVP) vond het jammer dat er een «tukje groen gaat verdwijnen ten koste van een Onbewoonbaar Na een breedvoerige discussie ging men er met algemene stemmen toe over het voorstel van b. en w. inzake onbewoonbaarverklaring van de per celen Leidse Straatweg nrs. 2 en 3 akkoord te verklaren. Eén der be woners had zich ter elfder ure nog met een brief tot de raad gewend gezien de sociale zijde die er aan verbonden zat. De PvdA-fractie wilde het voorstel van b. en w. aanhouden omdat men eerst het schrijven uit voerig wilde bestuderen. De voorzit ter raadde dit af. „De rapporten van de deskundigen liegen er niet om, ik moet u dit ten sterkste ontraden en u wyzen op de verantwoordelijkheid. U moet genoegen willen nemen met de toezegging dat aan de bezwaren van de bewoner tegemoet wordt gekomen." De heren Brouwer (PC). Temminck (WD). Alderhoff (PC). Van Weizen (PC), De Graaf (PvdA) gaven allen hun visie aan het slot waarvan de voorzitter mededeelde dat de oplos sing voor de bewoner er reeds was. Duinzicht moet zelf baggeren De vijver gelegen aan de rand van het Bos van Wijckerslooth en het terrein Duinzicht is in haar geheel eigendom dezer instelling. In de loop der jaren is de vijver echter door de bladeren van de bomen in het bos ondiep geworden. De leiding van Huize Duinzicht heeft zich tot b. en w. ge wend een deel van de kosten van het uitbaggeren op zich te nemén, zijnde 1/3 deel: 3000 gulden. „Nee." zei de heer Brouwer (PC), die de historie onder de loep nam, „daar moeten de eigenaren voor zor gen." Ook de heer Dorgelo (WD) voelde er niets voor om het voorstel van b. en w. er 3000 gulden in te steken te steunen. „Is het gemeente lijk belang by deze vijver met betrek king tot brandbeveiliging en water beheersing werkelijk zo groot?" De heer Temminck (WD) had er de Staatscoui-ant nog eens op nage slagen om te kijken wat precies de eigendommen van Duinzicht waren. Mr. Boesjes (PvdA) betoogde dat Duin zicht in de situatie verkeerde een verwaarloosde vijver en brug te heb ben. Tot lening van de nood heeft men om een bijdrage gevraagd. Hier voor moet men bijzondere omstandig heden aanvoeren. Mr. Boesjes stelde dat „wie eigenaar is heeft ook het onderhoud. Dit is geen bijzondere om standigheid. Voor wat betreft de rede lijkheid: heeft het college zich reken schap gegeven als ze het verzoek in willigt? Dan kunnen de personeels leden van gemeentewerken met hark en mand op stap gaan om iedere tuin waarin bladeren gevallen zijn van ge- meentebomen schoon te maken. Daar om is aanvaarding van dit vooretal Onmogelijk. Bevoorrechting van één is onredelijk", aldus mr. Boesjes, die het argument van b. en w. zoals wa terbeheersing en brandveiligheid niet ter zake vond. Wethouder v. d. Voet hield een vurig pleidooi in de raad om het voor stel alsnog erdoor te krijgen. Hij vond de tegemoetkoming in de kosten een kwestie van goede nabuurschap en vond dat het gemeentebelang (als kardinaal punt) wel degelijk een rol speelde, omdat de vijver: le) een wa terbekken van het bos is waarop ook de achtertuinen van de woningen aan de Louise de Colignylaan „aangeslo ten" zijn. Bovendien geeft de brand weer op „primair blussen met buiten water." Het is onze plicht te zorgen dat de vijver in goede staat verkeert. Het bleek goed zitten aan het Duin- zichtvijvertje, want de discussie duur de lang en stevig. Er werd gewikt en gewogen, gepleit en van zich afge sproken. Zelfs voorgesteld de vijver aan te kopen, maar dit bleek vanwege een schenkingsrecht onmogelijk. Het voorstel van b. en w. werd tenslotte verworpen met 5 stemmen vóór en 8 tegen. Op voorstel van de heer Lagas lul len b. en w. onderhandelen of zonder verkoop het bos recreatief beter aan gepast kan worden aan de waterpartij. Varia Overname van tuintjes ten behoeve van de reconstructie De Kempenaer- straat vond een gunstig onthaal. De burgemeester bracht dank aan de schenkers en degenen die de grond verkochten. Vooral het eerste getuig de van grote burgerzin. Akoord ging men met het verzoek van de voetbal- balverenigingen Udo en Oegstgeest 't oefenterrein in de Voscuyl ook op woensdagavonden te mogen gebruiken. Dr. L. N. Went, cjie de gemeente verzocht een tweetal bomen voor zijn deur te laten rooien ziet dit verzoek om esthetische redenen (natuurschoon) niet toegewezen. Wel klom de raad weer even op de praatstoel. Met name drs. De Graaf (PvdA), ir. Dorgelo (VVD) en de heer Brouwer (PC) zagen de bomen liever verdwijnen. De voorzitter zegde toe de suggestie van de heer Brouwer (PC) de onder zijde van de bomen te snoeien te zullen steunen. Het voorstel van b. en w. de bomen te behouden werd met drie tegenstemmers aanvaard. De instelling van een vrouwenad viescommissie voor de woningbouw is tevens aangenomen. Nadat burgemees ter H. L. du Boeuff was vertrokken en wethouder N. v. d. Voet de hamer had overgenomen werd nog gediscus sieerd over de aanschaf van leermid delen e.d. In de rondvraag sprak mevr. Gouverneur uitvoerig over de te bou wen sporthal. Zij pleitte voor een zo innig mogelijk contact tussen het be stuur van 't Rijnlands Lyceum, de N.S.F. en de Sportraad om tot een juist mogelijke inrichting van de sport hal te komen. Geboren: Jacoba J. d.r. A. Zand bergen en J. Bergman. Ondertrouwd: N. J. J. Slingerland en H. W. M. v. Rijn: A. J. Vissers en J. Mieloo; J. Slootweg en J. C. Voerman; R. A. Lesqulllier en G. S. Klein. Gehuwd: L. A. Koek en M. A. Verduin; T. den Hollander en A. T. Blaauw; P. Berg en H. Krygsman; J, C. Calsyn en C. M. de Groot; R. Smit en N. v. Was- beek; A. H. Rozema en E. W. L Schei i P. M. to NobeL Ondertrouwd: C. Chaudron en J. W. van Dam. M. El-Murabet en P. H. Ver hoogt. G. J. Verboom en W. C. van Al phen. J. Schipper en A. J. van Noort. C. A. van Rijn en P. H. T. van der Meij- den. F. Maurltz en C. P. Boeye. J. H. A, Vinkestijn en J. M. Mast. B. L. W. Boks en E. W. M. van Ulden. T. J. J. Leijenaar en P. G. Plaisier. H. C. de Feij en S. J. Ouwerkerk. H. P. N. Greuter en F. J. A. Juffermans. R. F. F. George en J. M. Bouman. G. M. T. Dofferhoff en M. M. G. Buis. J. J. Kroon en M. van der Le lie. P. van Ryn en P. Laterveer. W. A. H. M. Weijters en E. M. M. M. v. Mook. W. M. Staffeleu en E. van Gyzen. H. W. van der Horn en E. van Namen. J. Bon net en P. A. J. Janssen. P. N. Pfennin- geren en A. M. Tetteroo. C. de Bruin en M. Tiebosch. T. van Duijn en C. Frank huizen. E. D. Oostveen en A. L. P. Pe terzen. C. H. de Jong en S. Nijholt. A. Bedet en M. R. Sehellingerhout. J. ten Brinke en H. J. K. Huner. H. van Loon en B. I. M. Janssen. J. W. de Meza en M. J. C. Meriba. P. Verra en J. M. LEIDSE AGENDA VRIJDAG 8 SEPTEMBER Pieterskerk 20.15 uur Orgelcon cert door Johan vari Dommele, orga nist Eusebiuskerk te Arnhem. Jeugdhuis Levendaal 20.00 uur Openingsweek „Rivièra-Leython". ZATERDAG 9 SEPTEMBER Excursie naar Dahlia-kwekerijen voor leden Kon. Ned. Mij. voor Tuin bouw en Plantkunde. 13.35 uur ver zamelen Rijnsburgerweg 133. Schouwburg 20.00 uur „Wiener Blut" door Hoofdstad Operette. Jeugdhuis Levcndaal 20.00 uur Openingsfeest. Speeltuin „Oosterkwartier" 19.00 uur Tentoonstelling Leidse Pluimvee- en Konijnensportvereniging. ZONDAG 10 SEPTEMBER Speeltuin „Oosterkwartier" 10.00 uur Tentoonstelling Leidse Pluimvee- en Konijnensportvereniging. APOTHEKEN Geopend Apotheek v 20406. Slechts weinig bezoekers KONINKLIJKE MILITAIRE KAPEL GAF SWINGEND CONCERT IN VOORSCHOTEN Het groots aangekondigde openlucht concert van de Koninklijke Militaire Ka pel op kasteel Duivenvoorden is giste renavond een grandioos concert ln het Cultureel Centrum te Voorschoten ge worden. Luitenant A. Posthumus en zijn 52 mi litaire musici brachten een populair concert en bewezen, dat het Cultureel Centrum ook concertzaal kan zijn, mits men de zaal goed weet te bespelen. Dirigent Posthumus werkte zonder merkbare moeite het vastgestelde open- luehtooncert af in het Cultureel Cen trum. Alleen het koperwerk was door hem iets uitgedund. Vóór de pauze kwam reeds iedere mu ziekliefhebber minstens één geliefkoosd onderdeel tegen. Na een zeer aantrekke- ïyke „Banda Sucre" van Giovanni Orso- mondo volgde de romantische oever- ture „Tancrede" van Guillaume Rossini en het moderne „Manhattan Symphony" van Serge Lancen. „Gelukkig Vader land" van Henk van Lynschooten deed Valerius weer eens goed vertolken. Het ZOETERWOUDE Volgende maand tweede kerkveiling Zoeterwoude Binnenkort zal in Zoeterwoude weef een kerkveiling worden gehouden. De datum is vervroegd en nu definitief vast gesteld op dinsdag 10 oktober a.s. De opbrengst is bestemd voor de nieuw te bouwen kerk in het uitbreidingsgebied „Westeinde". Een zeer belangrijk doel waarvoor een ieder zich ongetwijfeld gaarne zal inzetten. Vooral na de slui ting van het kerkgebouw aan de Vrou- wenweg en de bewoning van het West einde zal de noodzaak van een kerk in dit gebied zich sterk doen gevoelen. Ook een groot gedeelte van de katholie ken van de dorpskern zal in de nabije toekomst hier ter kerke gaan. Aangemoedigd door het succes van de vorig jaar gehouden eerste kerkvei ling, de opbrengst bedroeg toen ruim negenduizend gulden, is het comité on der voorzitterschap van de heer J. J. Noordman enthousiast gestart met de voorbereiding. Door de samenvoeging van de beide parochies is het werkge,- bied belangrijk uitgebreid. Ook het co mité heeft nu een uitbreiding ondergaan. De werkwyze zal in grote lijnen gelijk zijn aan die van het vorig jaar, in een circulaire zullen de parochianen op de hoogte worden gesteld van de data der inzameling van goederen, diensten enz. De zelfwerkzaamheid bij de vervaar diging van voorwerpen wordt zeer ge waardeerd. Ook vorig jaar waren daar van enkele fraaie staaltjes te zien die bovendien „bestsellers" bleken te zyn op de veiling. Dezer dagen schreef deken A. Lamot te hopen, dat volgend Jaar half september minstens een aanvang zal zijn gemaakt met de bouw van de nieuwe kerk van de H. Kruisverheffing. Als er zo snel gewerkt wordt aan de voorberei ding van de bouw zal dit ongetwyfeld een extra stimulans zijn voor allen om een steentje by te dragen tot het wel slagen van kerkevelllng no. 2. ZOTERWOUDSE K. P. J. ONTVANGT BRABANDERS In het a.s. weekend ontvangt de KPJ van Zoeterwoude de leden van de afde ling Bladel. De Zoeterwoudse platte lands jongeren, die hiermede het zomer seizoen afsluiten, brachten enkele maan den geleden een bezoek in Bladel en werden daarbij byzonder gastvry ont vangen. Wegens verbouwing kan het Don Boscohuis aan de KPJ geen eigen home bieden. Hedenavond vindt de begroeting plaats ln café „Landzicht". By gunstig weer brengt het gezelschap morgen de dag door aan het strand, eventueel wordt een bezoek gebracht aan de jaarbeurs. In het parochiehuis aan de Groenedyk is er zaterdagavond een dansavond. Zon dagmiddag om half een vangt naby de boerderij van de heer A. Berg aan de Noord Aa een vrolijk sportprogramma aan. Er zal o.m. een zeer gevarieerde hindernisrace worden gehouden en tobbe worden gevaren. Het bezoek wordt zon-1 dagavond afgesloten met een gezellige bijeenkomst wederom In de Groenendijk. eerste deel werd besloten met de „Mar- che Triomphale" van de dirigent. Na de pauze werd een selectie uit de „West Side Story" uitgevoerd. Na „The Big Country" van Jerome Maross en de vrolijke „American Folk Suite" van Harold Walters. Posthumus danste zelf op zijn podium voor zijn orkest, dat in zijn geheel een nummer show weggaf, zo fameus en zo ongedwongen, maar vooral harmonies afgestemd op de zaal. De Belero Mambo van Eddy Snyders „Jardin de Palmeras" herschiep de K. M.K. in een dansorkest. Uitbundig sloot Posthumus met zijn „Technisch Specia listen Mars" (Jeugd van Nederland). Voor het eerst in haar 140-jarig be staan bezocht de Koninklijke Militaire Kapel Voorschoten, het dorp in de Rand stad Holland, dat twee harmonievereni gingen heeft, een Kamerorkest en twee Vocale Ensembles. Er waren meer or kestleden dan bezoekers. Toch kregen de weinige toehoorders een toegift. Met „Turf in je ransel" nam de K.M.K. af scheid van een klein, maar select gezel- LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 713 sept. zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: 20.000 mylen onder zee (14 Jr). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Mooi maar slecht (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: The naked runner (14 jr.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Blow up (str. volw.), prol. Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: The sound of music (a.l.), prol. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Superagent Mark Donen (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 9.15 i Marktberichten LEIDEN, 8 sept. Vee Aanvoer: stieren 5, melkkoeien 65, vette koeien 250, vare koeien 32, vette kalveren 57, nuchtere kalveren 1, vette schapen 110, fokschapen 90, vette lammeren 2291, varkens (zeugen) 24, schram men 112, biggen 388, geiten 10, totaal 3435. Notering: slachtstieren s. 4.00- 4.20-4.50, melkkoeien 925-1225-1525, vette koeien s. 3.35-4.00-4.40, vare koeien 580-900-1275, vette kalveren 1. 3.10-3.55-3.80, vette schapen 90-105- 115, fokschapen 120-130-150, vette lam meren 115-135-160, dr. zeugen 375- 400-450, schrammen 90-110-115, biggen 60-65-74, geiten 15-30-50. Handel, sl.- stieren goed, melkkoeien iets williger, vette koeien redelijk tot goed, vare koeien matig, vette kaleren redelijk, vette schapen zeer matig, vette lam meren vrij vlot, zeugen, schrammen en biggen redelijk, geiten rustig. Kaas Aangevoerde partijen: 2 Goudse en 1 Leidse. Notering: Goud se tot 3.67, Leidse tot 4.25. Handel goed. BARNEVELD, 7 sept. Eiervelling. Aanvoer 739.750 stuks, stemming rede lijk. Eieren van 42-48 gr. 7.56-10.27, 52- 59 gr. 12.19-14.73, 62-65 gr. 15.14-15.47, 66-72 gr. 15.29-16.85. KORRELTJE Elke dag heeft zijn eigen zorgen. PUNT

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4