V&iJüèytmTAD Geen milde straffen van Leidse kantonrechter voor groot aantal verkeerszondaars PAOINA 4 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1967 P. de Wekker 40 jaar collectant EERSTE „PRO ECCLESIA" IN DE ST. ANTONIIJSPAROCHIE ADVERTENTIE GEMEENTELIJKE AANKONDIGING GEMEENTEBEGROTING 1968 Burgemeester en Wethoudera van Lei den brengen ter openbare kennia, zulka ter voldoening aan het bepaalde ln ar- artikelen 228 en 253 der gemeentewet, dat de begroting der plaatselijke inkom sten en uitgaven voor het dienstjaar 1968, alsmede de begrotingen voor dat dienstjaar van de takken van dienst, aan gewezen krachtens artikel 252 der ge meentewet, op de secretarie der gemeen te voor een ieder ter lezing zijn neerge legd en tegen betaling der kosten alge meen verkrijgbaar zijn gesteld. Leiden, 4 september 1967. Het Jaarlijkse uitstapje, dat de collec tanten van de St. Antoniusparochle te Leiden leder In ere honden, was dit Jaar vastgesteld op 5 september en bestond nu eens niet In een uitgaansdag, maar een ultgaansmlddag, met daarna een geza menlijk „etentje" in hotel Treslong te Hlllegom. Aan dat gastmaal zou echter eerst Iets voorafgaan. Gisteren was het 10 JaAr geleden, dat de heer Plet de Wek ker lid werd van een collectantencollege, want voor de stichting van de Antonius parochle was de heer De Wekker collec tant In twee andere Leidse kerken. De laatste zes Jaren, sinds de oprich ting van de St. Antoniusparochle, op 6 oktober a.a. zes Jaar geleden, vervulde hij deze functie als parochiaan van pas toor N. J. Commandeur in Lelden-Zuld- WeBt, de St. Antoniusparochle. De heer De Wekker was omringd van al zijn kinderen en familie. Aanwezig waren ook het parochieel kerkbestuur, het gehele collectantencollege, de geeste lijkheid van de parochie en vele genodig den, die door de voorzitter van het col lectantencollege, de heer D. v.d. Hulst werden verwelkomd. Pastoor N. J. Com mandeur maakte duidelijk, dat het hier ging om een der meest stipte en getrouwe collectanten van de St. Antoniusparochle. Daarom werd ln overeenstemming met het kerkbestuur het plan gemaakt de heer P. de Wekker op de dag dat hQ 40 Jaar de functie van collectant had ver vuld, te huldigen. De heer De Wekker, die zich veertig Jaar beschikbaar stelde en daar boven, dien nog een contributie voor over had is in het collectantencollege altijd een geziene persoonlijkheid geweest, een man voor wie het bevorderen van goede ver houdingen en onderlinge vriendschap steeds belangrijk was. Voor het kerkbe stuur en pastoor Commandeur was het dan ook een voldoening, dat op de aan vraag van een „Pro Ecclesia et Pontlfi- ce" gunstig beschikt was. Met des te meer vreugde kweet pastoor Commandeur zich van de taak de pau selijke onderscheiding op te spelden, om dat de heer De Wekker, de eerste paro chiaan van Antonlus is, die zich de eer waardig toonde. Nadat de heer De Wekker een dank woord had gesproken en de vele aan wezigen hun gelukwensen hadden aan geboden werd de feestelijke ultgaansmld dag besloten met een uitgebreid „eten tje". Laatste zomerorgel- concert in Pieterskerk In de Pieterskerk wordt vrijdagavond om kwart over acht het laatste zomer- orgelconcert gegeven. Dit slotconcert van de serie die ia georganiseerd door K. A O. in samen werking met het college van kerkvoog den van de hervormde gemeente ln Lel den, wordt gegeven door Johan van Dommele, organist van de Eusebiuskerk in Arnhem. Medewerking verleent het vioolduo Bouw Lemkes en Jeanne Vos. Uitgevoerd worden werken van Jo- hann Sebastian Bach, Girolamo Fresco- baldl, Giovanni Battista Vltall en Max Nieuwe dameskapsalon Onder grote belangstelling van col lega's en vrienden heeft de heer B. Huy- nink maandagmiddag boven zijn parfu meriezaak aan de Steenstraat te Leiden een dameskapsalon geopend. Het inte rieur ls met smaak gekozen: een houten trap leidt vanuit de winkel naar de eerste verdieping, waar een keur van kapsters een vakkundige bediening ga randeert. De zaak geurde naar de tal loze bloemen die door relaties en ken- nisen waren gezonden als gelukwens. LEIDERDORP Geboren: Job, z.v. W. den Heeten en W. N. van Leeuwen; Annemleke Alex andra, d.v. W. H. Wljnands en T. E. de Bruin. Ondertrouwd: Pieter Cornells den Hol lander en Anna Koolmoes. Gehuwd: Theodorus Bollemeljer en Krlna Droogers; Samuel Brussee en Yvonne Augustine van der Helden. Overleden: Emelie Eugenie Silphlde Kooljmans, 89 jaar, wonende te Leld- schendam; Neeltje Rietkerk, 83 jaar; wonende te Leiderdorp, geh. gew. met Willem Ramp. Volgende week collecte ten bate van medisch dagverblijf „Margriet" ln de week van 11 t/m 16 september wordt met toestemming van de ge meente in Leiden de jaarlijkse col lecte ten bate van het medisch kleu terdagverblijf „Margriet*' gehouden. In deze week zal van maandag t/m vrijdag een huis-aan-huiscollecte wor den gehouden, op vrijdag vindt tevens een collecte op de veemarkt plaats, terwijl de zaterdag bestemd is voor de grote straatcollecte. De opbrengst van deze collecte is geheel bestemd voor de veipleging van kleuters, afkomstig uit Leiden en omliggende gemeenten. Honderden moeilijke, nerveuze, zwakke en on evenwichtige kleuters hebben dringend behoefte aan verpleging in een onder deskundige leiding staande rustige omgeving en zo werden in de loop der jaren (sinds 1945) reeds ongeveer 2.500 kinderen in ons kleuterdagver blijf opgenomen en kregen zij de aan dacht die ze nodig hadden om weer op verhaal te komen. Voor deze verpleging is jaarlijks veel geld nodig en het is zeer moeilijk een sluitende exploitatie te krijgen. Gelukkig wordt ons van overheids wege een grote helpende hand gebo den, maar daarbij wordt tevens als eis gesteld, dat wij zelf trachten het jaarlijks weerkerende tekort op te vangen. Zij die een bijdrage willen storten, kunnen dit doen op gironummer 483170 t.n.v. Margriet te Leiden. Mocht men persoonlijk medewerking willen geven aan onze inzamelingsactie, dan kan dit geschieden door aanmelding aan ons adres Boerhaavelaan 4 te Leiden (telefoon 51428). Burgerlijke Stand Geboren: Wilhelmina Karoline Alber- tine dr van H. D. M. van de Valk en H. G. Duijzers. Marian dr van J. de Lange en M. E. A. van der Aart. Marijke Loui se dr van J. J. Onnekes en L. P. J. I. J. Couwenberg. Abraham Alexander Ste phen zn van A. P. C. van der Waals en A. E. Beelen. Walterus Johannes zn v. J. Annard en E. P. J. Peters. Paula Mar- garetha Maria dr van H. van der Wes ten en A. M. van Schagen. Roberto Rl- naldo zn van C. Betj en M. S. Flelemon. Eduard Johannes zn van J. de Vogel en F. J. Koree. Johannes Pieter zn van J. P. van der Blom en Z. E. E. Hillebrand. Klasina Wijnanda dr van K. Hogenes en K. M. Langmuur. Suzanne dr van J. N. Poortman en M. Seeuwen. Dennis zn van J. J. Combee en H. M. P. Blokker. Pro- vina dr van W. Sciarone en W. E. Har nas. GeeBlen Gereta dr van M. C. H. Westerhof en J. A. Tijsterman. Edwin zn van A. Rljsdam en J. M. van Haarlem. Overleden: R. C. J. DÖU 65 jr, vrouw. J. H. van Zoen, 63 Jr, man. E. Mehlbaum 53 Jr. man. M. van Tongeren 63 Jr, echt genote van W. G. v. d. Vllst. M. J. Bouwman, 80 Jr. man. A. Develing 60 jr, man. H. Stikkelorum 66 jr, echtgenote van W. Baart. O. M. de Jong, 6 dagen, zoon. J. Ga IJ aard 87 jr. wed. van P. Win terkamp. C. W. Schlagweln 42 Jr. vrouw. J. D. Waasdorp. 54 jaar. man. B. L. Har- teveld 64 Jr. man. Gehuwd: J. Hogenhout en E. A. C. Bemelman. R. F. van Aa en W. Serller. W. Jansen en H. Belj. J. J. P. Welse en M. T. Lambermont. F. van Gellecum en J. A. Verboon. G. M. van den Broek en C. M. Bavelaar. J. G. M. Schimmel en H. M. van Oerle. L. F. Servaas en J. E. H. DooL Geboren: Eric Jacobus Petrus, z.v. J. T. Duivenvoorden en P. M. M. Brandei; Eduard Johannes Adrlanus, z.v. J. T. Duivenvoorden en P. M. M. Brandei; Jo hannes Chrlatiaan, z.v. J. Aarts en M. J. van den Bovenkamp; Richard Hendrik, z.v. F. Otto en A. W. P. van der Voort; Dirk Cornells, z.v. P. Cardol en M. van Kelmpema; Martin, z.v. G. Kraan en A. N. van der Haven; Cornells Martlnus, z. v. A. G. Geus en A. M. P. de Heij; Myra Waselina Rebecca, d.v. J. Guldemeester en L. Daranowa; Edltha Maria Wilhel mina Johanna, d.v. C. J. van Klink en H. A. M. Dukker; Cornells, z.v. L. van Beelen en P. Kralt; Walter, z.v. L. Gijsman en S. W. van der Blom; Andre as Chrlstiaan Jlubertus Jacobus, z.v. A. C. H. J. Jeursen en A. A. van der Meer; Alexander Johan, z.v. B. S. Llm en H. S. de Fremery; Anna Adriana Elizabeth, <l.v. H. J. Liemburg en J. E. van der Wal; Maria Johanna, d.v. H. Cokart en C. M. L. Verplancke; Veronlque Brigit te. d.v. J. Bos en J. E. van den Noort- gaete; Dieuwertje, d.v. A. Verhoef en H. van Duijn; Reinier Theodorus Quirlnus, z.v. J. H. M. Bierman en A. M. Witte- Overleden: W. van Dujjn, 84 Jaar, man; H. Onderwater, 87 Jaar. man; T. J. B. van Galen, 82 jaar, man; J. A. N. van der Helm, 1 Jaar. zoon; T. J. van der Voort, 44 jaar, echtgenote van P. C. Baak; E. A. van der Meer, 64 Jaar. wed. van T. A. Zaal; J. de Raadt, 3 dagen, dochter. Zomertentoonstelling Leidse Puimvee- en Konijnensportvereniging Negen en tien september a.s. organi seert de Leidse Pluimvee- en Konijnen sportvereniging haar jaarlijkse zomer tentoonstelling, die voor onze fokkers een sellectie is voor de komende win tertentoonstellingen. Dit Jaar ls er weer een groot aantal lnzendlgen van dieren gefokt in 1967. Hier volgen enkele rassen van de afd. Pluimvee: Noord Franse Vechthoenders, Andalusiërs, Hollandse Krielen, diverse soorten eenden en fazanten. De konijnen zijn vertegenwoordigd in wel 20 rassen en dan In verschillende kleurslagen. Enkele voorbeelden: Vlaamse reuzen ln vtJf verschillende kleurslagen en de Hol landers in zeven verschillende kleursla gen. Dan de Cavia's, de langharige, die aan een jonge Peking doet denken en iet te vergeten de borstelharige, de glad- harige in de kleuren goed. wit, zwart en creme. En dan ook nog de tekening-ras sen, waaronder de brundneuzen. En tot slot onze afdeling kleurmuizen met de tekeningen van diverse konijnen-rassen. Het fokken van deze klelndieren is een prachtige vrijetijdsbesteding en geeft veel voldoening. Bezoek deze tentoonstel ling en laat u er eens over voorlichten. De tentoonstelling wordt gehouden ln de speeltuin „Oosterkwartier" Borneo- straat (Kooipark» te Lelden en is ge opend: zaterdag 9 sept, van 19-22 uur en zondag 10 aept. van 10-18 uur. Wedvlucht. Zondag hield de LPV „De Vriendenclub" een wedvlucht van uit Eindhoven. In concours waren 364 Jonge en oude duiven, welke werden ge lost om 8 uur met West tot Z.W. wind. De uitslag was: 1. A. Link; 2. Idem; 3. W. VIJlbrlef; 4. J. van Seggelen; 5. Ch. v. d. Voorn; 6. J. van Seggelen; 7. J. Ludlage; 8. W. de Ridder; 9. J. Lud- lage; 10. Ch. v. d. Voorn; 11. J. Verhaar; 12. Ch. v. d. Voorn; 13. J. Ludlage; 14. L. Koopman; 15. W. VIJlbrlef; 16. L. Koopman; 17. J. Beekman; 18. W. de Ridder19. Ch. d. Voorn 20. Idem. Protestantse en katholieke studenten geven samen één blad uit Enkele Leidse studenten hebben het Initiatief genomen tot de oprichting van de „Christen Studenten Pers. Lelden". De bedoeling van de stichting is het verzorgen van uitgaven op het gebied van kerk en (studenten) maatschappij. Het belangrijkste project ls de uitgave van het reeds bestaande blad „Folla". De continuïteit van dit blad wordt door de stichtingsvorm beter gegarandeerd. Daarnaast gaat men allerlei brochures en pamfletten verzorgen, zowel op eigen initiatief als op verzoek van derden. In het stichtingsbestuur worden opgenomen vertegenwoordigers van de r.k. studen tenparochie en van de r.k. studentenver eniging „Sanctus Augustinus". Voorzit ter van het bestuur wordt een persoon, die gevraagd zal worden door de Folia- redactie. Dezer dagen verschijnt het eer ste nummer van de nieuwe jaargang van Folia. De redactie van het blad is uitge breid en gedeeltelijk vernieuwd. Twee redacteuren van protestantse huize zijn tot de redactie toegetreden. Bovendien zijn twee redacteuren van Folla teveDs lid van het redactieteam van het nieuw opgerichte blad „Off-". Dit maandblad wordt verspreid onder de leden van de protestantse en katholieke studentenver enigingen in Nederland, met uitzonde ring van de (vrijzinnige) VCSB. Hoofd redacteur is de Leidse student Leo M. Van der Mey. Behandeling van beroepschriften voortaan openbaar Het gemeentebestuur is een stapje verder gegaan met de wijze van be handeling ima beroepschriften. Begin dit jaar werd reeds besloten de uit spraken van de commissie in het open baar te doenmaar nu heeft men be sloten de gehele behandeling in hef openbaar te laten plaats vinden. De fa. L. Berk en Zoon te Leiden heeft de primeur van de eerste openbare be handeling, want deze firma, die in be roep gegaan is tegen een afwijzende beschikking van b. en w. op een ver zoek tot het plaatsen van benzinepom pen aan de Lnngegracht] zal donder dag 21 september voor het eerst haar argumenten in het openbaar naar vo ren kunnen brengen. De- commissie, die het „voor" van de betreffende firma en het „tegen" van het college van b. en w. zal aanhoren, zal voor de behandeling plaats nemen in de kamer van b. en ui. Zoals wij al enige tijd terug be richtten zal de nieuwe katholieke ulo school aan de Surinamestraat vrijdag 22 september officieel geopend worden. Hedenmorgen kregen wij een uitnodi ging, zodat men er verzekerd van kan zijn, dat zaterdag 23 september uifvoe- rig in de krant zal staan wat zich daag te voren allemaal in de aula i de school heeft afgespeeld. De volkstuinvereniging ,Jfut Genoegen" bestaat dit jaar precies kwart eeuw. Een en ander zal officieel gevierd worden met een receptie. Dat zal donderdag tl september gebeuren in resf. ,J)e Doelen" van 4 tot ut Tenslotte zij hier nog even meld, dat KVP-voorzitter P. J. M. Aalberse morgenavond in Den Burcht voor het eerst in het openbaar zal gaan discussiëren met de radicaal E. G. M. Jurgens. Alle leden van de KVP-afde ling zijn welkom op de bijeenkomstdie om 8 uur begint. Men dient wel tijdig aanwezig te zijn, ivanf naar verwach ten zal de zaal voor de aanvang van het Leids kwartiertje radicaal vol zijn. GROFVUIL' OPHAALDI EISL^T. Donderdag 7 september Buurt 19: Lage Morsweg, P. C. Hooft- laan, Vondellaan, Van Baerlestraat, Ja cob Catslaan, Gerard Brandstr., Coorn- hertstraat, Const. Huygenslaan, Brede- rostraat, Spieghelstraat, Roemer Vis- scherstraat, Tesselschadestraat, Leegh- waterstraat, Storm Buysingstraat, Ca- landstraat, Leemanstraat, Dijkstraat, Stuwstraat, Sluisstraat, Duikerstraat, Damlaan, Haagsestraatweg, Conradstr. Vrijdag 8 september Buurt 20: Van Vollenhovenkade, Van Vollenhovenplein, Snouck Hurgronje- straat, Huizingastraat, Colenbrander- straat, Duyvendakstraat, Kanaalweg (van Hoge Rijndijk tot Van Vollen hovenplein), Rijndijkstraat, Kanaalstr., Dozystraat, De Goejestraat, Hartman- straat, Roomburgerlaan, Hoge Rijndijk (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Utrechtse Jaagpad (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Catharinastr., Rijn stroomstraat, Ulenbeckkade, Meyers- kade, Cosijnstraat. LEIDERDORP Postduivenvereniging „De Rijnklievers" Wedvlucht vanaf Eindhoven op sept. Afstand 104 km. In concours 442 duiven. Gelost om 8.00 uur met z.w.wlnd. Uitslag: 1, 9 J. van Leyden, 2 J. van Duivenvoorden, 3 gebr. Kok. 4, 5 P. van Griensven. 6 N. v. d. Linden, 7 A. van Royen, 8 H. Kettenis, 10 J. Duivenvoor de. MEJUFFROUW C. J. M. VAN STIJN 40 JAAR AAN ST. JOZEFSCHOOL TE KATWIJK In de hal van de St. Jozefschool te Katwijk aan den Rijn waren talrijke plaatsgenoten bijeen ter gelegenheid van de viering van het 40-jarig ju bileum van mej. Van Stijn, die al die 40 jaren aan dezelfde St. Jozefschool verbonden is geweest. De dag was ingezet met een H. Mis uit dankbaarheid, tijdens welke dienst kapelaan F. J. Wüst de jubilaresse toesprak en de vele goede eigenschap pen van mej. Van Stijn als onderwij zeres naar voren bracht. Des middags voerden de kinderen van de vierde en vijfde klasse een toneelstukje op dat bij de andere kinderen goed in sloeg. Om half vijf was er een alge mene receptie in de hal van de St. Jozefschool. Van die gelegenheid maakten bui tengewoon veel parochianen gebruik om de jubilaresse te complimenteren. Daar waren o.a. ook aanwezig de heer A. Boogaard, rijksinspecteur van het lager onderwijs, het kerkbestur ver tegenwoordigd door de heer De Jong, de zusters van pension „St. Jozef," wethouder dr. J. Bergman namens 't gemeentebestuur, de heer H. J. Grim bergen namens de raadsleden, en pastoor B. A. Emmelkamp. ROELOFARENDSVEEN Twee kinderen ernstig gewond bij aanrijding Toen het 7-jarig zoontje en het 9- jarig dochtertje van de heer A. v. d. Meer van achter een geparkeerd staan de vrachtauto tegenover de oude vei ling spelenderwijs de rijweg opliepen werden zij gegrepen door een juist passerende personenauto. Dr. Glans beek, die spoedig ter plaatse was, besloot direct om persoonlijk 't meisje naar het ziekenhuis in Leiden te bren gen, dit vanwege een inwendige bloe ding. Nadat het jongetje, bij wie een hersenschudding was geconstateerd, naar de ouderlijke woning was ver voerd, waarbij dr. Heinen assisteerde, ging deze met de vader van deze kin deren eveneens naar het ziekenhuis. Mevr. Elstgeest-Vesseur van de plaat selijke EHBO assisteerde bij het ver lenen van de eerste hulp bij dit ernstige ongeval. ONVERZEKERD OP BROMMER Een 18-jarige boekbinder uit Leiden reed per bromfiets ook al onverzekerd rond en werd daarbij op de Steen- schuur betrapt. Ook hij voerde als verontschuldiging aan dat hij zijn brommertje pas had gekocht en daar door nog niet verzekerd was. Uiter aard luidde ook hier het rechterlijk repliek: „Dan had u met rijden moeten wachten tot de verzekering was ge sloten". De jeugdige boekbinder gooi de zijn „pleidooi" toen over een andere boeg. „Ik reed er niet eens op. .naar stond er naast ergens naar te kijken". Waarop de rechter repliceerde: „Twee agenten hebben u wel degelijk zien rijden en afgezien hiervan wilt u mij toch niet proberen wijs te maken, dat u naar de Steenschuur naast uw bromfiets bent gaan lopen." Verdachte zei niets meer. Hij accep teerde vervolgens gelaten, dat hij con form de eis werd veroordeeld tot een boete van 75.- subs. 15 dagen als mede, bij wijze van „stok achter de deur" tot een voorwaardelijke ontzeg ging van het besturen van een motor voertuig voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. VERONTWAARDIGDE STUDENTE Een 22-jange studente uit Leiden verliet zichtbaar verontwaardigd de recbtcuaL Zij kreeg destijds een pro ces-verbaal, omdat zy met een door haar bestuurde auto op Rijksweg 4A was gestopt en dus een overtreding beging. „Ik stopte even om een kaart te raadplegen om te zien waar de eerstvolgende afrit lag," verklaarde zij haar overtreding. Op de rechter lijke vraag waarom zij destijds aan verbalisant niet de afkoopsom van 10.- en later evenmin deze som via een haar toegezonden giro-acceptkaart had betaald, antwoordde verdachte: „Ik had toen geen geld bij mij en toen die kaart kwam was ik met vakantie." Tot haar niet geringe verbazing hoorde zij nu een boete van 25.- subs. 25 dagen tegen zich eisen. „Maar dat is 15.- meer dan de schikking," constateerde zij terecht. „Daar is niets aan te doen," antwoordde de rechter, „u bent tweemaal in de gelegenheid geweest om er met 10.- af te komen en u heeft door uw non-betaling nu het gehele rechterlijke apparaat in werking gesteld". Het vonnis werd eveneens 25.- subs. 25 dagen, waar na verdachte zoals vermeld reageerde. GEEN VOORRANG AAN BROMFIETS VERLEEND Een 36-jarige correspondent uit Leiderdorp moest zich vervolgens ver antwoorden, omdat hij komende van af de Vinkweg met zijn auto rechtsaf de Leidseweg was opgereden en daar bij geen voorrang aan een op het rij wielpad rijdend* bromfietser had ver leend. Tengevolge van de botsing kwam de bromfietser in een nabij gelegen sloot terecht, waaruit hij ge lukkig zowel tijdig als zonder noe menswaardige gevolgen kon worden gehaald. Verdachtes uitvoerig betoog kwam geresumeerd hier op neer: „Ik liet wel degelijk het verkeer op het rijwielpad voorgaan en trok pas op toen er mijns inziens niets meer aan kwam, Er kwam echter wel een niet door mij opgemerkte bromfietser aan en die reed tegen mijn auto op. Het was dus zijn schuld. Ook nadat de rechter verdachte erop had gewezen, dat hij voorrang had moeten verlenen en hij dus de enige schuldige was, hield verdachte halsstarrig vol, dat niet hij tegen de bromfietser was opgereden, doch an dersom en dat hem dus geen schuld trof. „Verdachte demonstreert hier een ontstellend gebrek aan kennis van de verkeersregels en moet maar eens een verkeerscursus gaan volgen", zei de officier onder meer in zijn requi sitoir. Zjjn eis luidde dan ook een geldboete van 250- subs. 50 dagen waarvan 150- voorwaardelijk met een proeftijd van 1 jaar en het ver plicht volgen van een van Rijkswege gegeven verkeerscursus binnen zes maanden, na bekrachtiging van het vonnis. Indien verdachte in gebreke blyft deze gratis cursus te volgen zal hij ook genoemde 150- boete moe ten voldoen. Met uitzondering van het direct te betalen boetebedrag, dat hij op 75.- bepaalde, vonniste de kan tonrechter conform. LEIDSE UNIVERSITEIT Doet. ex. Godgeleerdheid de heer J. G. Kuiper (Toronto, Canada). Doet. ex. Kunstgeschiedenis de heer H. J. Mühl (Den Haag): Doet. ex. Fiscaal Recht de heer R. M. J. Kensenhuos (Lelden); Doet. ex. Ned. Recht de heer P. W. N. Arriëna (Diepenveen); Doet. ex. Ned. Recht de heer F. C. J. Ketelaar Ras senKand. ex. G W en N: de heer R. T. Stuker, Leiden. BENOEMINGEN Bij onderscheiden besluiten van Cu- ratoren der Leidse Universiteit zjjn: Drs. G. Chr. Anker, voor het tijdvak van 1 januari 1967 tot 1 januari 1968 tot wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Algemene Zoö logie benoemd; Drs. D. R. Braakman, voor het tijd vak van 1 maart 1967 tot 1 maart 1968 tot wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Farmacie be noemd; Mevr. drs. E. G. Broekman-Fischer, voor het tijdvak van 1 januari 1967 tot 1 januari 1968 tot wetenschappe lijk medewerkster in tijdelijke dienst bij de Conflictpsychologie benoemd; Dr. A. W. H. van Dongen, docent, in tijdelijke dienst bij de faculteit der Sociale Wetenschappen, voor het tiidvak van 1 september 1967 tot 1 september 1968 tot wetenschappelijk medewerker le klasse bij de Paedago- giek benoemd; Drs. J. J. Giesen, voor het tijdvak van 1 mei 196 tot 1 mei 1968 tot we tenschappelijk medewerker in tijde lijke dienst bij de Natuurkunde be noemd; Dr. J. F. Ph. Hers, wetenschappelijk hoofdambtenaar A in vaste dienst bij de Inwendige Geneeskunde met in gang van 1 januari 1967 bij de Werk groep voor Virusziekten benoemd; Drs. C. Hoogendoorn, voor het tijd vak van 10 april 1967 tot 16 april 1968 tot wetenschapelijk ambtenaar in tij delijke dienst bij de Prehistorie be noemd; Dr. M. Jeuken, wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de Theoretische Biologie, voor het tijdvak van 1 februari 1967 tot 1 fe bruari '68 tot wetenschappelijk hoofd medewerker benoemd; Dr. N. Masurel, voor het tijdvak van 1 januari 1967 tot 1 januari 1968 tot wetenschappelijk hoofdmedewer ker in tijdelijke dienst bij de Werk groep voor Virusziekten benoemd; Mej. I. A. Onnes, voor het tijdvak van 1 oktober 1967 tot 1 oktober 1968 tot wetenschappelijk medewerkster in tijdelijke dienst bij de Paedagogiek benoemd; Drs. J. A. Roest, voor het tijdvak van 1 mei 1967 tot 1 mei 1968 tot wetenschappelijk medewerker in tij delijke dienst bij de Natuurkunde be noemd; Drs. G. H. A. Scholte, voor het tijd vak van 17 juli 1967 tot 1 juli 1968 tot wetenschappelijk ambtenaar in .tijde lijke dienst bij de Bibliotheek be noemd; Drs. H. B. Schot, voor het tijdvak van 15 maart 1967 tot 1 april 1968 tot wetenschappelijk medewerker le klas se in tijdelijke dienst bij de faculteit der Letteren benoemd; Drs. A. M. Uleman, voor het tijdvak van 1 januari 1967 tot 1 januari 1968 tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de Conflict psychologie benoemd; Drs. W. G. A. M. Veugelers, voor het tijdvak van 1 december 1966 tot 1 december 1967 tot wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Conflictpsychologie benoemd. Biljart verdwijnt in grond Café De Roode Leeuw feestelijk geopend Café „De Roode Leeuw" is vanouds in Oegstgeest een begrip geweest. Zon der dit trefpunt was de oude dorps kern van deze gemeente ondenkbaar. Maar gezien de enorme uitbreiding, het ontstaan van een nieuwe woonkern kan men moeilijk meer spreken van het „oude dorp". Veeleer is thans sprake van een nieuw centrum. En een unieke aanwinst hierin is het gloednieuwe pand, dat de heer Van Rijn liet optrekken. De nieuwste snufjes zyn toegepast en het café zelf heeft aan gezelligheid en sfeer met zijn vele intieme hoekjes beduidend veel gewonnen. Het oude pand werd tot de grond toe afgebroken en wat ervoor in de plaats kwam kunnen wij zonder over drijven betitelen als het beste wat Oegstgeest thans te bieden heeft. Een unicum in West-Nederland is het bil jart dat door een paar eenvoudige drukken op de knop in de grond verdwijnt zodat de gehele zaalruimte benut kan worden. LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Our man Flint (14 j.) Dagelijks: 14.30, 19.00 en 21.15 uur Zondag: 14.30, 16.45. 19.00 en 21.15 u. Lido: Fu Manchu (14 j.) Dagelijks: 14.30. 19.00 en 21.15 uur Zondag: 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 u. Luxor: Finale in Berlijn (14 j.) Dagelijks: 14.30, 19.00 en 21.15 uur Zondag: 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 u. Studio: Blow up (str. volw.) Dagelijks: 14.30, 19.00 en 21.15 uur Zondag: 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 u. Trianon: The Sound of music (a.l.) Dagelijks: 14.00 en 20.00 uur. Zondag: 2, 5 en 8 uur. Rex: De Vikingkoningin (14 j.) Dagelijks: 14.30, 19.15 en 21.15 uur Zondag: 14.30, 16.45, 19.15 en 21.15 u. PUNT CSVWff- OIO „In welk blikje is uw ring gevallen?" KORRELTJE Wijze woorden vallen vaak op kale grond, maar 'n vriendelijk woord valt nimmer tevergeefs. Marktberichten WOERDEN, 6 september. KAAS Aanvoer 46 partijen. Prijzen: le kwal. 3.59-3.67; 2e kwal. 3.47-3.58; extra kwal. tot 4.05. Handel: goed. R'ARENDSVEEN, 5 sept. Bloemen Am. Anjers: Sim Rose 1326; Sim Rood 13—23; Sim Wit 16—21; Sim Keefer 1516; Sim Arthur 1215; G. J. Sim 1618; Espérance 1318; Red Diamond 17; Désiré 16; Shocking Pink 1416; Rozen: Garnette en Carol 4 9; Zorina 1013; Super Star 2832; Sonora 1718; Nordia 19; Coral Prin- i ces 1620; Carla 2638; Baccara 31 35; Bregina 1215; Lelies: White Su- l perior 25—38; Gerbera 2432; Anthu- rium 951.30; Cyclamen 1.001.35; Kalanchoë 42—49; Geplozen Chrysan ten: Migoli 1625; Alec Bedser 16 33; White Hope 1319; Breitner 14 24; Escorte 24—27; Witte Veder 26; Bessie Rowe 26 p. st. Trosanjers 1.05 1.70; Troschrysanten: Aurora 61 73; Golden Orfé 82—92; Stardust 83; Lucida 5062; Tip Top 4851; Pinoc- chio 5254; Koene's Glorie 4048; White Hope 56—81; Grace 35—46; Li lian Hoek 2947; Bambino 2631; i Koene's Elite 3667; Davine 3778; I Gigolette 39—64; Delightfull 55—79; tros gemengd 7295; Indianapolis 1.35 f 1.75; Tokyo 1.451.65; Luyona 1.25 1.45; Delight 1.80—1.85; Gladiolen 65 95; Irissen 2.002.25; Montbretia 45 50; Ornithogalum 4089; Dahlia's j 2140; Asters 1440; Anemonen 31; Freesia's 511.11; Snijgroen 4956; i Eikenblad 3847 per bos. TER AAR, 5 sept. Augurken Augurken, glas A 781.00; B 4648; C 36; Dl 26; DII 20; CD 14; E 6; Augurken, natuur A 741.00; B 52 54; C 40; Dl 32; DII 26; CD 18; E 11. RIJNSBURG, 5 sept., Bloemen Anthurium 100185; Gerbera 1539; Am. Anjers: Farah Dibah 2127; Es pérance 2025; Keefer 2026; Dusty 1825; Carry Sim 1927; Crowley Sim 1926; Rose Sim 1925; Rode Sim 1824; Witte Sim 2027. Rozen; Baccara 2030; Zorina 814; Garnet 57; Carol 57. Chrysanten: Gazelle 3035; Alec Bedser 2530; Migoli 15 22, alles per stuk. Golden Delight 22, alles per stuk. Chrysanten: Gol den Delight 85100; Juweel 90140; Lillian Hoek 4060; Davine 90140; Koens Elite 85115; Grace 85115; Indian Polis 150180; Tokyo 140 160; Lyona 140160; Irissen 100175, alles per bos. Gladiolen 8501550; Dahlia's 350—740; Zinnia's 80—200 per bos. Op de Kortsteektenveg, halverwege Zwammerdam en Alphen, raakte een vrachtauto, bestuurd door een chauffeur uit Ter Aar, na een Inhaal manoeuvre In de sloot. De bestuurder was na het Inhalen van een trekker met aangekoppelde hooiwagen te snel weer naar het reehterweggedeelte teruggegaan. De man kon de wagen niet meer houden. De twee inzittenden hadden het lang niet gemakkelijk In de sloot, maar konden toch op eigen kracht met de schrik en een nat pak uit de cabine komen.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4