DOOR WELBESPRAAKTHEID POP-LAUWEREN OOGSTEN Frankrijk brengt ook kleur op t.v.-markt Discjockey Alan Freeman: FORD RIJNLAND FORD RIJNLAND TELEVISIE VANAVOND RADIO VANAVOND PAGINA t DB I.F.IDSE COURANT WOEN8DAG 6 SEPTEMBER 1987 S)eecldóc(SoiiAcmt RUSTIEK EN ROMANTISCH "TZtZ KVP onderweg naar D-day (I) AL enkele malen hebben we in deze kolom als één van de grote handi caps bij het beoordelen van de ontwik keling binnen en rond de Katholieke Volkspartij gewezen op de mate van vaagheid, waarmee de gewone burger zich geconfronteerd ziet. Voor de partijleiding is nog altijd het gesprek met de anti-revolutionairen en christelijk-historlschen punt no. één. Maar zelfs bij benadering valt niet te zeggen, wat hiervan de praktisch-poli- tieke betekenis zal kunnen zijn. Van de K.V.P.-radicalen weet men. dat volgens hen „christen zijn in de politiek" meer moet betekenen dan de houding die in de bestaande christelijke partijen terug te vinden is. Maar de indruk leeft, dat er onder de sympathi santen zijn voor wie hoofddoel is het tot stand komen van een partij met een duidelijk vooruitstrevende christelijke signatuur, terwijl anderen meer denken aan veranderingen die enige verwant schap tonen met denkbeelden zoals die bijvoorbeeld door D '66 of socialistische randfiguren werden uitgedragen. Heel begrijpelijk is derhalve dat de K.V.P.- radicalen zelf erkennen niet te weten, welk soort van partijvorming hun stre ven uiteindelijk zal moeten opleveren. Op dit moment maakt dit alles het wel heel moeilijk om reeds perspectief te zien aan het einde van de weg, die de K.V.P. op weg naar de „D-day" van zijn vernieuwing of omvorming heeft af te leggen. WE hopen, maar rekenen er niet al te stellig op, dat de stukken die nu bij het partijbestuur binnen komen met de denkbeelden van de verschillende stromingen, het beeld heel helder zullen maken. Eerder denken we aan een kalei- doscoop, waarbij het mede van het schudden afhangt, welk kleurrijk beeld men door het glaasje gaat zien. Wel verwachten we behalve een dui delijke scheiding tussen velen die het christelijk karakter van de partij willen handhaven en anderen die de doorbraak naar een organisatorisch volkomen van de confessie losgemaakte structuur be geren, bouwstenen voor een boeiende discussie over twee belangrijke punten. Ten eerste het punt van de politieke plaatsbepaling van de K.V.P. Generaties lang heeft de politieke concentratie van de grote meerderheid van de Neder landse katholieken kunnen opereren onder het motto van eens door profes sor Romme raak omschreven en voor zover wij weten nog altijd door hem verdedigd „het onverzoenlijke ver zoenen". De Katholieke Volkspartij zocht, even- i als zijn voorganger, eerst In vela kwes ties onder het eigen dak naar een com promis en wist met behulp daarvan dan meestal in de Nederlandse gemeenschap een parlementaire meerderheid tot stand te brengen. Ook de felle tegenstanders van dit systeem zullen moeten erkennen, dat regering en parlement onder dit ge sternte vaak positief hebben kunnen werken en dat het land menigmaal misère is bespaard, waaraan men elders niet is kunnen ontkomen. Maar precies zoals tegenwoordig met betrekking tot de Kerk geconstateerd wordt, zijn ook voor de politieke con stellatie in Nederland de jaren aan het voorbijgaan. Wat gisteren rijp was, kan morgen verlept zijn. Kortom: steeds minder burgers geloven dat het nog mogelijk is alle groepen en individuen die tot kort voor kort geleden één politiek program onderschreven, onder hetzelfde dak te houden. ENIGSZINS hiermee samen, maar niet *-■ ermee te vereenzelvigen, is een tweede punt: de invloed van de Katholieke Volkspartij (en van andere op hem ge lijkende partijen) bij de samenstelling van een regering. De praktijk is bekend: in feite beslist de K.V.P. pas na de ver kiezingen waar hij ten opzichte van de andere partijen staat, met als gevolg dat in belangrijke mate de kabinetsformatie in handen van zijn Tweede-Kamer fractie ligt. De rechtvaardiging van dit beleid ls altijd geweest, dat iedereen het door de K.V.P.-parlementariërs onderschreven program kent en dat de fractie bij het nemen van de beslissing zich uitsluitend laat lelden door de overweging op welke manier er, in het landsbelang zoveel mogelijk van zijn program gerealiseerd zal kunnen worden. Tegenover de steeds feller wordende kritiek van andere partijen willen wij ook nu staande houden, dat deze opstel ling In het verleden meer dan eens het aan het bewind komen van een goede regering en een, op basis van het com promis tot stand gekomen, goed rege ringsprogram mogelijk heeft gemaakt. Alleen: de invloed van de kiezer werd erdoor beperkt. Dus is de vraag gewet tigd, of men in 'n tijdsbestek, waarin men het behoud en de versterking van de democratie probeert te bewerkstelligen door een nauwere band tussen kiezers en gekozenen, tussen burgers en over heid, met dit systeem verder zal kunnen gaan. Zeker nu langzaam maar zeker de politieke structuur van het Neder landse volk aan het veranderen ls. Ook buiten de Katholieke Volkspartij en andere christen-democratische groepe- Naar onze smaak ligt hier een pro bleem. welks oplossing bij de te nemen belangrijke beslissingen, ook terzake de aard en de structuur van de Katholieke Volkspartij „nieuwe stijl", zwaar moet meetellen. Hierover in een volgend artikel nog 1 enige kanttekeningen. ZWART OF WIT BIJ LAMPLICHT (Van ome moderedactrice AMSTERDAM. Wie zich door Dick Holthaus Iaat kleden, kan uit zijn gisteren te Amsterdam getoonde najaarscollectie een complete Oostenrijkse garderobe kiezen. De modische knicker bocker (die bij de jodeiaars Kniehosen heet) is hier niet van leer of loden, maar van tweed. Er hoort een sportief jasje bij van dezelfde stof, voorts een handgebreide ribbeltrui en -kou sen, een wijde cape die op een schouder sluit en zelfs een grote Tiroler hoed waarvoor ditmaal niet de adelaar maar de fazant zijn veren heeft gelaten. Deze hoed verschilt nauwelijks van 't afgedankte safarimodel, maar is wel nieuw van naam: mous- quetaire. Men draagt hem over een bivakmuts (cagoule) van jersey of zijde en hoeft nooit meer naar de kapper De knickerbockerpakken zijn onderdeel van een aerie tailleurs met lange of korte jasjes. rechte of uitlopende rok en broekrokken. Meestal hoort het lange jasje bij een rok boven de knie, het korte jasje bij een rok op de knie. Al deze pakken van wollen tweeds, vlsgraatstreepje en rultdesains in herfatboatinten, zien er degelijk en ingetogen uit, knap geknipt om er een bergwandeling in te maken of boodschappen te doen in de Kalverstraat. De mantels, die, evenals vele tailleurjasjes, vaak kraag en revers van glad bont hebben, kunnen wtfd zijn of getailleerd. Ze reiken meestal tot de knie, maar een enkele maal tot de grond. In het laatste geval zijn het avondmantels, ook al is het materiaal een gezellige tweed. De camelcape, waarvan de zoom de vloer aanveegt, is vast ook niet bedoeld voor de straat, hoe sportief het materiaal van dit ensemble met lange, smalle japon Bij de zeer gedistingeerde, rechte of getailleerde japonnen zien wij veel lange mouwen, ketting- of leren gordels en fraaie ceintuurs. Ook bij deze japonnen veel elegante broekeffecten, het mooist als het raadsel „is het een rok of een broek?" ondoorgrondelijk blijkt. De lange, wijde pantalon, die voor het cocktailuur bedekt ie door 'n gespleten japon, lijkt ons te veel op kachelpijpen Geen barricades in lichte muziek (Van e r verslaggevers) LONDEN ln de New Musical Express-Pol) van dli Jaar ls hij uitge roepen tot de populairste dlsc-Jockey van Engeland, daarbij de experts van de thans geliquideerde „piratenzen ders" voorbljstrevend: Alan Freeman, een gul lachende Engelsman van Aus tralische afkomst, die als presentator van het beroemde „Top of the Pops" een tiener tv-programma van de BBC alle poorten naar het succes open sag gaan. Thans geniet hij van een welverdiende vakantie In Cannes, hoewel hij deze voortijdig sal moeten afbreken om aan sijn tv-verpllchtin- gen te kunnen voldoen. Zo'n tien jaar terug om precies te zijn in 1956 besloot Alan zijn ge boorteland Australië vaarwel te zeg gen en een reis om de wereld te ma ken. Drie weken bleef hij tijdens deze trip ln Engeland steken. En die waren juist voldoende om hem te doen besef fen, dat dit hét land bij uitstek was voor een man niet zijn aspiraties. Alan had namelijk het plan opgevat zijn hobby het aan elkaar praten van platen In zijn vak om te zetten en het aldus te gelde te maken. Als een lopend vuurtje ging het dan ook door Londen, dat hij beschikte over een welbespraaktheid, waar de goede pater Brugman Jaloers op geweest zou zijn. „Pye"-records was de eerste, die hem financieel op het paard hielp door hem aan te stellen als presenta tor van zijn sponsorprogramma via „Radio Luxemburg". Zijn naam was gemaakt. Geen piratenzender Drie jaar terug kreeg hij zijn vaste aanstelling bij „Top of the Pop". Sa men met zijn charmante assistente praat hij „life" de verschillende on derdelen aan elkaar. Dat het wel eens fout kan gaan, bewees hij onlangs, toen hij Dave Davies van „The death of a clown" aankondigde als broer Ray. Piratenzenders zijn voor Alan uit den boze. „Omdat ik werkzaam ben bij de legale BBC, kan Ik er uiter aard niet veel positiefs over vertellen. Goed, ze waren een belangrijke steun pilaar voor onze economie. Maar moet Je daarom maar toestaan, dat ze buiten de wet opereren?" HIJ voelt terdege aan, dat er een wezen lijke behoefte bestaat aan een popsta tion. Bijzonder gelukkig is hij daarom met de BBC-popzender, die eind sep tember de lucht ingaat. „Verscheide ne jongens van de piratenschepen zijn door ons aangetrokken, zodat er nau welijks verschil te bespeuren zal zijn. Alleen zijn wij legaal". Alan staat in Engeland bekend als iemand, dis een uitgesproken mening heeft over muziek in het algemeen. „Muziek wordt bepaald door de smaak van de persoon zélf. Waar js hst Aüan Freeman met zijn charmante „Top of the Pops"-aseistente. meest van houdt, daar zal Je ook het meeste van afweten. Het Is mijns in ziens onmogelijk, dat een liefhebber van klassieke muziek kan bepalen of pop waardeloos ls. Datzelfde geldt natuurlijk ook andersom. Da maatsta ven voor leder genre liggen nu een maal anders. Ze zeggen weieens, dat Js gek wordt als je de hels dag die popmuziek aan je hoofd hoort. Wel, probeer het eens met klassieke mu ziek. Het effect is gegarandeert ge lijk". Binnenkort wordt het Engelss „Top of the pops" uitgebreid tot een vol uur. „Gelukkig, dan hebben we wat meer armslag. Ook onze financiële positie is wat verbeterd, zodat we nóg meer en nóg betere artiesten kunnen aantrekken"» 4.000.000 luisteraars „Voice of America" WASHINGTON (AP) Blijkens een onderzoek ln de gehele wereld luiste ren ongeveer 4 miljoen mensen weke lijks naar do radiouitzendingen van de „Voice of America". Dat is ongeveer 12 procent van de mensen die de uitzendingen kunnen ontvangen. Het percentage is 23 ln Oost-Europa en slechts drie in China. Do „Volcs of America" heeft honderd zenders in het buitenland, dis 850 uur por week ui toonden. Zelfs tegen de achtergrond van Niki de Baint Phallas ,Jïana Maison" in het Amsterdamse Stedelijk Museum vormen de knickerbocker-pakken in bruine, rode en groette tweed een op merkelijk verschijnsel in de Holthaus- collectie. De (afgedankte Safari? )- hoeden hebben een nieuwe naam: Mousquetaire. De handgebreide col truien gaan vergezeld van bijpassende kousen. of op een ongestreken pyjamabroek. Allerliefst van onschuldige pikanterie zijn daarentegen de pantalettes: geplisseerde, wijde, knielange broekjes, die slechts te zien zijn door een split je of door het optillen cap de rok. Bij lamplicht adviseert Holthaus vooral romantisch zwart of wit. Zwart Ottoman voor het kostschoolmeisje, lange mouwen, wit kraagje, zwarte crêpe voor Mozart-in-knickerbockér met wit kanten Jabot en lubben, zwart voor dé zijden en fluwelen pakjes over witte kant en broderieblouses, zoals de avonddirndls, die je in de Weense Opera tegenkomt. Wit voor een chique tailleur met nertzkraag, een pakje om in te trouwen, witte crêpe voor soepel vallende avondjaponnen en voor een strenge avondredengote. Er bestaat geen collectie van Holthaus zonder pailletten, strass of veertjes. Ditmaal zijn de garneringen met mate gebruikt, passend in het beeld van een beheerste en fraaie collectie. Documentaire over reis David Howarth „Tussen Atlantische Oceaan en Stille Zuidzee" Is de tiel van een door Da vid Howarth en Robert Cundy ver vaardigde fllmdocumentaire, die de NTS vanavond uitzendt. Om stof tc zoeken voor zijn bock „De gouden landengte" ging de schrijver Davld Howarth naar Darien. het gebied tus sen de AUanUsch Oceaan en de Stille Zuidzee, dat doorsneden wordt door het Panamakanaal. Howarth ontdekte dat dit gebied, bui ten het kanaal, er nog net zo uitzag als toen Bilbao er in 1513 kwam en van een bergtop af de beide oceanen ziend al droomde van een kanaal. Pas 400 jaar later zou deze droom werkelijkheid worden; 400 jaar roeri ge en dikwijls ook bloedige geschiede nis. Howarth kwam er later terug, nu met Robert Cundy om er te filmen. Reizend in kleine vliegtuigjes en uit geholde boomstankano's trokken zij de streek door, ontmoetten er de India nen, kampeerden op een lugubere plaats waar SchoUand in 1688 een ko lonie probeerde te atichten en sjouw den met hun zware uitrusting door de (Nederland I, 22.05 uur) Programma over schooltelevisie De NTS zendt vanavond op Nederland 1 een programma uit, waarin onder j andere "n overzicht wordt gegeven van hetgeen de schooltelevisie in de komen- j de twee maanden (tot de herfstvakan- tie) gaat uitzenden. Daarin wordt ook aangeduid wat de school-tv een van de nieuwe tech nische middelen die de laatste jaren de scholen zijn binnengekomen be oogt en wordt de schooltelevisie in Nederland vergeleken met die in het buitenland. Tot de herfstvakantie worden uitgezon den vier programma's over Vlaamse schrijvers, zes programma's uit de se rie „Walter en Connie" (die in totaal uit 32 afleveringen bestaat en waarvan de 12 ln het vorige seizoen uitgezon den programma's worden herhaald) Prijzen liggen aan hoge kant (Van o e correspondent) PARUS Bijna gelijktijdig met de ex positie te Berlijn wordt ook ln Parijs een televisietentoonstelling gehouden: De grote belangstelling van het Fran se publiek ging vanselfsprekend uit naar de kleurentelevisie, waarmee ln iFrankriJk begin oktober met een uur per week een begin tal worden ge maakt. Het verschil tussen de twee systemen is bijzonder gering. De Fran se voorkeur gaat uit naar 't systeem SECAM, terwijl de Duitsers hun eigen apparaten naar het Amerikaans-Duitse systeem PAL superieur achten. Opmerkelijk is het verschil in prijs. In Berlijn stonden toeetellen voor de kleurentelevisie geprijsd voor 2150 gul den tot 2400 gulden, scherm 63 cm. Er waren zelfs toestellen 1875 gulden. De Franse apparaten zijn stukken duurder: van 2800 tot 4200 gul den. In de toekomst zullen de Duitse fabrikanten een veel en veel groter af zetgebied krijgen dan hun Franse col lega's, die beperkt blijven tot de paar landen, waar alleen SECAM wordt ge bruikt, d.w.z. Frankrijk en Rusland Maar toen de Frans-Russische over eenkomst Inzake SECAM werd geslo ten, hebben de Russen uitdrukkelijk be dongen, dat zij hun eigen lcleurentele- visietoestellen zouden maken. Een probleem voor de Fransen is de zes programma s andere landen", s meisjesberoepen stants-chrlstelljke programma's ove kelingsgebleden". (Nederland JL 93.43 uur). .Kinderen ln programma's over o twee op prote- scholen gerichte „Hulp aan ontwik- Filmportret van Igor Stravinsky ln de serie componistenportretten wordt vanavond de eerste van vier programma's over Igor Strawlnsky uitgezonden. In dit „Introïtus" sal Men ziet hem onder meer in gesprek met de componist-dirigent Pierre Bou- lez en met zijn repetitor en biograaf Robert Craft. Er zal dan worden ge sproken over „Les Noces", „Le i du printemps" en „Threnl". In deze serie zal men alle facetten van Strawinsky tegenkomen: de ponist, de werker, de dirigent, de ras- musicus. (Nederland II, 20.50 uur) Half uur interland (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM De NTS zendt vol gende week woensdagavond op Neder land 1 een samenvatting van een half uur uit van de voetbalwedstrijd NederlandOost-Dultsland, die ln het kader van het toernooi om de Europa Cup voor landenteams In het Feljen- oordstadion ln Rotterdam wordt ge- Het betreft hier de tweede ontmoeting tussen beide teams. De eerste wed strijd werd door Oost-Duitsland met 4—3 gewonnen. Het commentaar bij deze wedstrijdimpressie wordt gegeven door Herman Kuiphof. (ADVERTENTIE) Morgen, overmorgen en zaterdag naar vorming en opleiding van technici en monteurs, die de toestellen voor kleu rentelevisie kunnen repareren in geval van storing. In samenwerking met de staatsradio (ORTF) en de elektroni sche industrie leveren dertien centra in Frankrijk iedere week tussen de 150 en 200 monteurs af. De Franse elektro nische Industrie werkt met een perso neel van 128.000 personen en' heeft een jaaromzet van zes miljard gulden. Er zijn ln Frankrijk acht miljoen tele visietoestellen en achttien miljoen ra diotoestellen. Het Parijse avondblad „Le monde" troost de Franse kijkers en luiste raars, dat zij voor de kleurentelevisie veel meer moeten betalen dan de Duitsers. Men kan, schrijft het blad spottend, nu eenmaal niet alles' tege lijk hebben: goedkope toestellen, mas- safabricage, autoroutes, in elk huis 'n telefoon, een leger van bekwame tech nici en tegelijkertijd een uitzonderlij ke generaal. Beter een buitenmodel president dan politici, aangepast bij de moderne wereld. De Fransen moeten er zich niet over beklagen, dat hun voor zulk een uitzonderlijke generaal de rekening wordt gepresenteerd. AVRO'* Televlzier werd gisteren stun telig aangekondigd, maar z(jn drie beste medewerkers zorgden vervolgens voor een voortreffelijke aflevering: dn. F. A. Hoogendijk stuntte met Informa tie over komende. Troonrede en Mil joenennota; de heer Hilterman toe vallig In Saigon kon weliswaar al leen zichzelf laten zien, maar h(j sprak een keihard commentaar over verkie zingen en oorlog In Vietnam; econo misch medewerker Pee re boom tenslotte tekende vaardig economische perspec tieven vanuit de Jaarbeurs te Utrecht. Een goede Televlzier dus. nog aange vuld met een redelijke reportage over voorzieningen die getroffen zijn voor de atoomoorlog die. hopen wij, nooit over ons land zal woeden. Ala straks Jaap van Meetoren terug Ls kan Tele vlzier best een goede rubriek worden In Amerika is Dick van Dyke gestopt met zijn t.v.-show. maar de AVRO heeft nog flink wat afleveringen liggen. Ple zierige gedachte. Dat geldt, we beken nen het eerlijk, ook voor de Kolonel Hoganserie. Die viel ons (met zijn naïeve Duitsers eerst wat rauw op de maag. maar we zijn er al aan gewend en we ermee. Voorts gisteren tweehonderd vinger tjes. Een curiens programma om te zien: twintig meisjes die allemaal ge lijk harp spelen. Bepaald ongewoon zelfs om te horen ook. Omdat het zo zeldzaam is. Zeldzaamheid die we ove rigens helemaal niet betreuren. Een tikje verbijsterend was de mis schien wat al te harde maar in z(jn soort (voortreffelijke BBC-reportage over de Londense „Kruistocht" van Billy Graham. De man deed ons denken aan een soort super-David Berg las die zijn artikel, godsdienst, verkocht met een maximum aan efficiency. Het was fascinerend en tegelijk een beetje grie zelig. We zijn graag bereid om voor 100% te geloven in de persoonlijke in tegriteit van de heer Grahain, maar we we geloven nog niet voor 1% in het effect van zijn moderne verkooptech niek. Vg. Programma voor smalfilmers Op 8 juli j.l. bracht de NCRV een uil- zending op de beeldbuis onder de titel ..Filmen Ln vakantietijd". Dez uitzen ding verheugde zich ln de bijzondere belangstelling van een groot aantal kijkers. De gunstige reactie van het publiek deed deze omroep besluiten een tweede uitzending over dit onder werp te brengen. Deze uitzending is een logisch vervolg op de eerste. Aandacht zal worden be steed aan de afwerking van de smal film, alsmede aan de projectie. Me dewerking verlenen de amateurfilmers Henk Brinkhuis, Jan Melis en de pu blicist Jan A. Kleyn. Het programma wordt geregisseerd door Han Baart- mans, terwijl de presentatie ln handen is van Hans van Langerak. De uit zending zal vanavond plaatsvinden. (Nederland II, 20.05 uur) (ADVERTENTIE) Morgen, overmorgen en zaterdag naar NEDERLAND I STER (Reclameuitzendingen om 18.55, 19.56 en 20.16 NTS 18.45 uur: De Minimolen 19.00 uur: t.v.-sprookje 19.51 uur: Uitzending Stichting Socutera 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Zendtijd Politieke Partijen (Boerenpartij) 20.30 uur: The Maltese falcon, film 22.05 uur: Tussen Atlantische Oceaan en Stille Zuidzee, documentaire 22.40 uur: Tweede journaal NTS/NOT 22.45 uur: Schooltelevisie in Nederland 23.15 uur: Sluiting NEDERLAND II STER (Reclameuitzendingen om 20.01 en 22.10 uur) NTS 20.00 uur: Nieuws in het kort NCRV 20.05 uur: Film en vakantie, tips voor smalfilmers 20.25 uur: Van nul uur één tot middernacht, t.v.-serie 20.50 uur: Igor Stravinskl, film- portret 21.30 uur: In gesprek met.Bond tegen het Vloeken 21.40 uur: Europa 235, documentaire NTS 22.15 uur: Tweede journaal 22.30 uur: Sluiting VARA 21.15—22.00 uur: Jules mag het weten, cabaretprogramma 22.55—23.55 uur: Serenade, ernstige muziek HILVERSUM II NCRV 20.1520.30 uur: De London-Melbourne race, luisterspel 20.30—21.30 uur: Muziek uit de zeven tiende eeuw, stereo- programma 23.05—23.55 uur: Muziek voor een RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM 1: 7.00, 8.00, 11.00, 13.00, 16.00. 18.00, 20.00, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 7.00. 7.30, 8.00, 8.30, 12.30. 19.00, 22.30, 23.55 HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00 Radioprogramma HILVERSUM I HEDENAVOND (402 m) - VARA: 18.00 Nws. Actual.. 11.20 Zendtijd WD. 18.30 Licht eresembte. IS.» Voor de kinderen, 19.20 Ar tistieke «taalkaart, 20.00 Nieuws. 20.08 Gevar. platenprogramma. 20.40 Spreekt u maar!: prtjabellen naar de studio. 21.15 Interview en luzlek. 22.00 Actuele feiten. 22.15 Franse vansona. 22 30 Nieuws, 22.40 Actual., 22.56 lodeme muziek. 23.56 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) NCRV: 19.00 Ge lichte muziek. 11.30 Spectrum. 18.50 14.15 Lezing. 14.30 Klass. de zieken 16.00 Nieuws, lichte muziek, 16.50 Amate Bereisde Roel. klankbeeld. i musiceren, 17.04 i KRO: 7.00 Nws 10.00 Gram.. **11.00 Voor dé zle- n.30 Kamermuziek. 12.27 Land- muziek; TROS: 14.45 Cr; 14.15 Modern Gram.. 20.15 De London— Melboumerace, hoorspel (dl. 2). 20.50 Oude izlek. 21.30 Nabeschouwing, 21.45 Gram., 15 Avondoverd., 22.20 Nieuws, 22.40 Mod. deren. 23.00 Lezing. 23.15 Gram., 23.55 Nws. BRUSSEL Nederl. (224 m) 18.00 Nieuw», Voor de soldaten. 19.40 Lichte muzJek 20.00 Operetteconcert, 22.00 Nieuws. hoorspel. 17.15 Metropol e orkest, 17.45 i FM-kanalen) NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Vocale muziek. 10.00 Nieuws, 10.02 Nieuwe langspeelplaten. 11.00 Nieuws, 11.02 Muziek bij de koffie, 12.00 Nws. 12.02 Gevar. progr., 13.00 Nieuws. 13.02 Top dertig: Nederl. hitparade, 14.50 Gram., platen, KRO: 15.00 Nieuws, actual 15.05 Programma van Netty Rosenfeld, 16 00 Nieuws en actual ochtendgymn.. 7.20 Gram., 8.00 actual., 9.15 Gram., (8.30 De groenteman). 8.50 taal ensemble, 12.27 Land- Voor de kleu- 12.00 Instrumen- i tuinbouw, 12.20

Leidse Courant | 1967 | | pagina 2